schutterij: Bulteolandseh Overzicht. Kleinhandel in Sterken Drank. ADVERTENTIEN. lste Kwaliteit Kalfsvleeseh. w. DE JEE, ÜFSLAG- van le kwaliteit Kalfsvleeseh. IFOSTIEIRvXvTJEISr. bekendmaking. Burgerlijke Stand. Moordrecht: Haastrecht; Vlist: Reeuwjjk T. SPOOR, hel Hangaehe Hof verschenen tea gevolge tea het door den offioier ren juitilie te Rotterdam ingesteld appel tegen vonnisten der Rechtbank aldaar, waarbij ■ij wegens gebrek aan bewijs waren vrijgesproken van de aanklacht alt londen tij nagemaakt Apol- linariswater hebben verkocht in kraiken met merken en voormen van oapsnlea, alsof het echt water wat en waarvan het merk wat gedeponeerd. De beklaagden die niet witten dat er eenig merk gedeponeerd wat, waren van meening dat tij bevoegd waren het betwiste handelsmerk te gebruiken. Adr.-gen. mr. Bjjleveld die op verschillende gronden trachtte san te toonen, dat de tchnld in deze vol doende bewezen was, requireerde de vernietiging van het vonnis, schuldigverklaring van de bekl. aan het verkoopeu van waren waarvan de verpakking val- sohelgli wat voorzien van een merk, waarop een ander reoht had en hnn veroordeeling ieder in een boete van 25. De Hooge Rand, Strafkamer, behandelde gisteren het oassatieberoep van Mevr. Bulklry en Kloppers, veroordeeld wegens poging tot kinderontvoering. Advocaat Van Stipriaan Luïsgius trad voor re- quiranteu op. Hoewel inmenging van grootouders tuttchen vader en kinderen afkeurende, stelde bij zich in zijne pleitrede allereerst ten doel het licht te terpen „p de edele drjjfveeren en bet goede doel van Mevrouw Bulkley, dat van te zyn tweede moeder voor de moederlooze kinderen. Tot staving schetste pleiter persoon en karakter van deze vrouw, die, naar zijne overtuiging, de 18 maanden celstraf, die zij bij eind-veroordeeling wil ondergaan, ni»t zou uithouden, maar in de ge vangenis haar leven eindigen een te zware straf voor haar overdreven pliohtbesef. Fleiter ontwikkelde drie cassatiemiddelen het eerste is gericht tegen het weigeren van vragen aan de getuigen op verzoek der verdediging, het tweede betreft de verzwijging van de toegepaste strafbe paling in de veroordeelende uitspraak, en in bet derde, hoofdmiddel, wordt betoogd, dat de hande lingen niet opleverden begin van uitvoering der misdaad en de handelingen van politie en justitie niet ten laste van beklaagden zijn te brengen. Pleiter stelde daarbij vooral in het licht, dat de daad, door het achttal gepleegd, juist bedoelde niet nit te voeren den gegeven last van requiranten en de politie geen oogeublik' dacht aan serieuse uitvoering van het misdrijf vervat in art. 354. Moge dit corae- diespel niet geschikt zgn het prestige der politie te verhaogen, de requiranten kunnen daarvan niet de slachtoffers zijn. De Adv. Gen. Mr. Gregory zal Maandag 17 Mei conclusie nemen. Te New-York hebben Maandag demonstration plaats gehad van 20,000, te Chicago van 80,000 werklieden, allen eisohende dat er niet langer dan aoht uren daags zal worden gewerkt en het luon niet minder tal bedragen dan alsof er tien uren gewerkt wordt. Men berekent dat ia 't geheel 80,000 werklieden een werkdag van 8 uren eischen en' met arbeidstaking dreigen, terwijl 20,000 bet aantal uren op 9 willen stellen. Op min of meer uitgebreiden voet heeft de beweging zich uitge strekt over Chioago, Millwaukee, Pittsburg, Kansas- City en andere plaatsen. Het voornaamste punt van beweging' is echter Chicago, alwaar de arbeidsta- kingec, onder leiding van vreemdelingen, over nagenoeg alle beroepen en bedrijven zyn uitgebreid, inzonderheid bij het personeel van de op Chicago uitloopende spoorlijnen. Verscheidene socialistische benden loopen er met de roode vlag langs de straten, maar de versterkte politie belet alle wanordelijk heden. De toestand kan thans over 't algemeen gunstiger worden genoemd, doordien de reaotie tegen de boyootters blijft toenemen, vooral te New- York, alwaar er ruim houderd moeten terechtstaan wegens bedreiging en samenspanuing. Verscheidene vereenigiugen van ambtenaren bestrijden de boycot- tere en hebben eene vergadering uitgeschreven, dte den 18n dezer te Philadelphia zal worden gehou den, voornamelijk om gemeenschappelijke maatre gelen van verdediging vast te stellen. Toen in 1878 Pnaohen op 21 April inviel, werd over dit late invallen druk gesproken, terijl thans, nu dit nog later in het jaar en wel zoo laat mogelijk geschiedde, men er veel minder van boordde. Toch interesseert bet mistohien enkelen onzer lezers, te weten, dat men tot het jaar 1734 en vervolgens lot 1663 moet teruggaan, om snik een laten Paaschdag te vinden, terwjjl het eerst in 1943 en daarna in 2038 weder gebeuren tal, dat het Paaschferzt op 25 April wordt gevierd altijd wanneer men in de 20e en 21e eeuw aan dezelfde wijze van bepaling voor deren feestdag zich blijft vasthouden. Over 3 jaren, dus in 1889, hebben wjj weder een laat Paaschfeest, namelijk 21 April, terwjjl daarentegen in 1894 85 Maart daarvoor ia aan gegeven. Het adres van Burgerplicht te Rotterdam in zake Atjeh is, voorzien van 410 handteekeningen, aan de Tweede Kamer verzonden, terwijl een afschrift aan den minister van koloniën is aangeboden. Het bestuur aoht het noodzakelijk, bet gewichtig Aljeh-belaug tot eene volkszaak te maken en kwam derhalve tot het besluit, dat het wenscbelijk was, het petitionnement zooveel mogelijk tot het geheele land uit te breiden. Te dien einde zgn aan 240 kiesvereenigingen in het land afdrukken van bet adres, met eene begeleidende circulaire, toegezonden, mtt het verzoek de stappen, door Burgerpliohl ge daan, te steunen. De vereeniging keurde deze handeling goed. In het Pharm. Weekblad van 1 Mei komt de heer Opwyrda krachtig op tegen mogelijke inwilliging vau het adres der heeren Van der Gaag, Catenius en Fui kenburg, in vereeniging met de meeste geëxamineerde drogisten uit ons gansohc land tot de Tweede Kamer- gericht, met verzoek bij het vaststellen der nieuwe medische wetgeving hun stand weer te herstellen, zooals die was by de wet van 1818. De heer Opwyrda zou inwilliging van dnt verzoek beschouwen als een terugtred op den goeden weg en vreest dat werkelijk ook niet bereikt kan worden wat men verlangt. Niet nit verfwinkels, waarin geneesmiddelen in broederlijke gemeenschap met allerlei niets daarmede betrekking hebbende vergiftige en niet vergiftige, sterk riekende verfwaren verkeeren, behooren de genees middelen verkregen te worden, maar alleen uit de apotheken, die den eenigeu waarborg voor deugde lijkheid kunnen geven. Uit New-York wordt aan het V. D. gesohreveu dd. 28 April Ik moet u melden, dat wjj hier van eene Indische hitte genieten. Sedert ruim 8 dagen hebben wjj eene temperatuur van 75 graden, dus gelijkstaaude met deu warmtegraad in Holland gedurende de maanden Juli en Augustus. Men verzekert mjj, dat dit volstrekt geen uitzondering op den regel is, maar dat men hier in April en Mei gewoonljjk van dergelijke warmte kau profiteeren, en dat Juli en Augustus dikwjjls 100 graden warmte geven. Ge begrgpt, dnt allen, die de stad kunnen veplaten, niet achterwege blijveu, maar zoo spoedig mogeljjk de zeeksnteo opzoeken, of naar buiten gaan, om ruimer te ademen. We hebben dau ook reeds ruimschoots genoten van de verscbe aardbeziën én ananassen, en de groenten worden hier in ruimte aangeboden. Het komt de bevolking bij die hitte al zeer ongele gen, dat de koetsiers der street-cars en die der trams hun arbeid hebben gestaakt. Men verwacht hier dan ook eene behoorlijke militaire macht, die wel uoodig zal zijn, om die oproerige paard en men iiera tot hun piioht te brengen. En dat men met kracht de bot singen, die nu eiken dag door de opgewonden koet siers verwekt worden, zal beteugelen, wordt hier algemeen voor zeer werischelgk gehouden. Het is dan ook wat te zeggen, dat niet alleen de bevolking, maar ook de taken er erg door lijden, nu bgna alle transportmiddeleu in de stad in rust verkee ren en elk gedwongen is te loopen in plaats van te rgden. De afstanden zgn te groot om de vervoer middelen te missen. De schutterij behoort ouder de oudste der thaus ten onzent bestaande volks-instelliugeu. Tot iu de vroegste keuren der verschillende steden vindt men de benamingen van SchuttengildeSchutterij en Schut ter. Tijdens de bangste dagen, waarvan de geschie denis van ons vaderland gewaagt, beeft de schutterg op eervolle, soms op roerargke wgze, reeds van oudsher, hare taak vervuld. Hedeu ten dage staat echter, alom iu den laudc, de schutterij in een kwaad gerucht. Er zgn er zelfs, die zoover gaan, van te vorderen, dat bg eene reorganisatie onzer schutterg, de naam daarvan moet verdwijnen, om plaats te maken voor landweerburgenoeer of iets dergelgks. Voorzeker zou, desgevorderd, op dit oogenblik, de schutterg aau hare bestemming uiet kunnen vol doen. Maar aau wien de sohuld P Evenals ten aan zien van ons leger, zoo komt (eeue bekende spreuk omkeerende) ten aanzien onzer schutterg, al het kwaad van boven. Wg kunnen hier, in een kort bestek, over dit punt niet verder uitweiden. Ons eeuig doel is nu, er op te wijzeu, hoe, bij uitzondering. en nog wel in een onzer militaire tijdschriften, een woord van lof wordt toegezwaaid aau onze sohut- terofficieren. Io de jongste afleveriug van de Mili taire Spectator vestigt nl. Sprokkelaar de aandacht op den ijver en de levendige belangstelling, waarmede onze schutterofficieren de enkele gelegenheden aan grijpen, welke bun door de Begeering wordeu aan geboden, om zich met hunne roeping in oorlogs tijd vertrouwd te maken. Hij zegt, dat, als men ziet, boe getrouw, met hoeveel goeden wil, de sohutterofficieren in onze groote steden de confereo- tiën bijwonen, welke door officieren van het leger ter hunner onderriohting worden gehouden, men dan tot het beslnit komt, dat de veelal beweerde onver* schvllighetd omtrent krijgszaken in ons vaderland zeer overdreven wordt. Er ia veel waarheid in deze opmerkiug van Sprokkelaar. Wanneer, zooals hg verder laat volgen, mannen, die dikwijl* den gan- schen dag op handelskantoren, in de pleitzaal of als civiel-iugenieur ingespannen werkzaam zgu geweest, den avond nog met belangstelling toewijden aan militaire zaken, dan moet dit op hoogen prijs worden gesteld. Als een koopman of een industrieel vrij willig zitteu te luisteren naar militair onderricht, terwgl zg soms in het onzekere verkeeren omtrent handelsoperatiën, waarbij duizenden op het spel staan, dau logenstraft dit op geruststellende wijze het zoo gebruikelijke smalen op deu geest, welke onze schut terij bezielt. Nogmaals, ook teu aanzien onzer schutterg komt al het kwaad van boven. Eene goede schutterijwet, niet af te scheiden van eene goede militiewet, zou eene goede, eene vertrouwbare schutterg in het leveo roepen. Waarom reikhalst men reeds sinds zoolang tevergeefs naar behoorlijke militie- en schutterg- wetten? Teu derdemale, al het kwaad komt hier van boven. Onze uitvoerende en wetgevende mach ten dragen de schuld vao den in dit opzicht be- ataandeu toestand. Met geuoegen hebben wg meldiog gemaakt vao den zeldzaam verneembaren lof, welke door Sprok kelaar in de Militaire Spectator is toegezwaaid aan den geest, die in het korps onzer schutterij-officieren heerschende is. En gretig hebben wij van die gele genheid gebruik gemaakt, om daarbij, in het kort, ehkele opmerkingen te doen aansluiten. Moge, nu de groote zondenbok, de Grondwetsherziening, als een Paaschos geslacht is, Begeering en Volksverte genwoordiging weldra de banden aan het werk slaan, om het sedert zulk eeo aantal jaren hangende vraag stuk onzer levende strijdkrachten eindelijk op eene met 's Lands belang overeenkomstige wijze op te lossen 1 (Arnh. Cl) Er zjjn ernstige berichten ontvangen uit Amerika. Te Chicago zyn eooialistiache woelingen, die tot grove ongeregeldheden hebben aanleiding gegeven. Met ateenen, geweren en dynamiet-bommen ia ge vochten, zoodat versoheiden politie-agenten en oog meer werkstakers zyn gedood. Vatgens de telegrammen in de Engelaahe bladen breidt de beweging, welke zich ten doel stelt om den arbeid tot acht uren per dag te beperken, tieh meer ou meer nit. Zoo wordt aao de Timet geseiod, dat bet aantal werkstakers in de voornaamste steden thans tot ongeveer 150,000 it geklommen, waarvan 50,000 te New-York en 35,oSÓ Ie Chicago, welke laatste stad het brandpunt der beweging is. Veel leegloopende werklieden vindt men ook te Philadel phia, Milwaukee, St. Louis, Boston, Baltimore, Washington en elders. Te Chicago staal het spoor wegvervoer over het algemeen stil, en de meeste maatschappijen weigeren goederen ter verzending aan te nemen. De toestand Ie Athene is hoogst gespannen. Tot dusver ia Delyannis niet genegen om aan den eisch der mogendheden toe te geven, daar hjj dit in stryd acht met de waardigheid van eeu onaf. hankelijken staat. Koning George bljjft dezelfde strikte onzijdigheid handhaven, welke hy ainda het begin der quaealie steeds in acbt nam en Tricoupi heeft medegedeeld, dat de tegenparty in de tegen woordige omstandigheden onmogelijk hel bewind kan aanvaarden. Hierdoor wordt bet aftreden van Dely annis, die nog ateeds door de volkameening wordt gesteand, zeer bemoeilijkt. Aan de andere zjjde hebben de gezanten nog geen beslissing genomen. Zjj zyn nog te Athene en honden steeds bijeenkomsten, maar zonder bealiaaeode uit komst. Volgens den Atheenschen correspondent van de Tempt wordt nog eeo schikking verwacht. Men gelooft dat de Rnasisehe en de Italiaansche gezant instructies hebben ontvangen om een bemiddeling te bewerken. Nu het Engelsche Parlement weer bjjeeo ia, zal weldra het lot van Gladstone's Bome-Rule-met worden beslist. De Pall. Mali. Qai. rekent uil, dat de tweede lezing vermoedelijk met een geringe meer derheid van 23 (temmen zal worden toegestaan. Uit Gladstone's manifest tot zyn kiezers en de redevoering van dan miniater Morley te Glasgow, maakt het blad echter op, dat tussohen de radi calen en de regeeriug oen verzoening tot stand tal komen. In dit geval tal de meerderheid der regeering hoogstens tot 60 stijgen. 'De vraag it echter of Gladstone tieh met een too geringe, meer- 1 derheid atn de artikeligewjjze behandeling zal dur ven wagen. Moektar Pacha heeft den beer Wolff doen weten, dat hy geen kans tiet om op de grondslagen, door de ËDReliobe regeering aangegeven, een nieuw plan tot regeling van deu toestand in Egypte te ont werpen. De Parijsche bladen hebben weer politieke Hof door de Zondag gebonden Kamerverkiezing ter vervanging van Rochefort. Dete wat in de bret gesprongen voor Roehe, die 't niet baalde, maar toch een aantieulyk aantal stemmen kreeg. Merk waardig is weer de slecht opkomst der kieters van de 587-ObO stemden slechts 286.000. De verkoteoe, Ganlier, had 145.000 stemmen, «n gering cijfer vrrgeleken met het aaatal kiezers. Volgent berichteu nit Berljjn gaan de onderhan delingen over de regeling van de berooide financiën van den koning van Beieren niet vooruit, omdat de uUramontsnen politiek kapitaal uit V Konings ongelegenheid willen slaan. De bijeenkomst, door da ministera en de leiders der partijen in deu Beieraohen Landdag te Müachea gehouden, ia vruchteloos gebleven. De liberalen waren bereid om mede te werken tot bet sluiten eener ataniileening, waardoor kociug Lodewijk nit zyn moeilyken toestand zou worden gered, maar de eiertealeu vorderen als loon voor hun toestem ming reu clerioaal ministerie. Een schikking wordt ouder deze omstandigheden onmogelijk geacht, zoo dat de prooeasen tegen de koniuklyke kas vermoe delijk weldra eeo aanvang zullen nemen. Blyktn* de openbaar gemaakta offieieele be scheiden betreffende de grensbepaling der Daitsche en Eugelscbe bezittingen in den Westelykeo Stillen Ooeasn, vallen aan Duitsohland ten deel, behalve het reeds vroeger nader bepaalde gedeelte vnn Nienw- Guinea, de Admiraliteits-eilandeu, Nienw-Ierland, Nienw-Britlannië, de drie Salomons-etlanden Bou gainville, Cboiseul en Isabella, alsiyede de geheele groep der Marahall-eilandeo. Beide Regeeriogeu nemen de verplichting op zich, in baar bezittingen in genoemd gedeelte van den Oceaau geen strafkoloniën te vestigen zy waarborgen baar wederzytlscheu onderdanen gelijke behandeling ten aauzieu van belastingen eu accijnzen, alsmede vrijheid ven handel en vestiging. De Bisschoppen vau Hildesbeim, Limburg eu Qsnabruck hebben op last van deu Paos aan de opperpresidenten kennis gegeven van de benoemingen die zjj wensohen te doen. Iu Zwitserland hebben wéér in versobillende kantons volksstemmingen pluats gehad. IujSolothurn werd de liberale regeering bevestigd en ook iu het kanton Bern behaalden de liberalen de overwinning. Daarentegen i> de nieuwe wet. waarbij inenting tegen de pokken verplichtend werd gesteld, met 28606 legen 26215 stemmen verworpen. LIJ8T vau BRIEVEN geadresseerd aan onbekenden, door middel van het Postkantoor terug te bekomen. Mej. B. v. d. Geest, GoudaH. D. Jonge, L. ten Cate, Meerkerk. BRIEF, verzouden geweest naar Duitsohland C. G. IJsstlsieiu, Keulen. De Direoteur van hel Postkantoor SIMONS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengeu ingevolge art. 6 der Wet van 28 Augustus 1881 Staateblad No. 97) ter openbare kennis dat by hen ia ingekomen van den navolgmden persoon een verzoeksohrift waarbij vergunning wordt gevraagd om in de by haar naam vermelde looaliteit sterken drank in het klein te mogen verkoopen, als Naam van den VerzoekerAanduiding der luciditeit. Wilha. vsu Rienabergen Nieuwe Haven wed. J. van Dorp N. uo. 20 GOUDA, den 5 Mei 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZRN DOORN. De Secretarie, BROUWER. BUBGEMEE8TER en WETHOUDERS van Gouda- Gezien de Wet op de SCHUTTERIJEN van den llden April 1827, Staattblad no. 17), alsmede de Reglementaire bepalingen, voorkomende in het Staate blad van deu 21sten Maart 1828, no. 6. Brengen ter nlgeraeene kennis, dat de Ingezetenen, die op den ltfen Januari 1886 huu 24ste jaar heb ben bereikt, verplicht zyn zioh voor den DIENST der SCH UTTERIJ te doen insohry ren. Dat tot de ineckrijving gelegenheid zal worden ge geven ter SECRETARIE dezer Gemeente, van deu 15den tot den 31zten Mei aanstaande, dagelijks (de Zondagen uitgezonderd) van des voormiddags tien tot des namiddags een ure. Dat de bovengemelde Wet ten aanzien der voor- tohrevene verplichting, de navolgende bepalingen en voorachrifteu bevat Art. 1. Ieder ingezeten van het Ryk, die op den laten Januari vau eik jaar, zyn 25ste jaar zal zjjn ingetreden en zyn 34ste uiet voleindigd zal hebben, zal ingevolge de bepalingen dezer Wet, daartoe geroepen zijnde, verplicht wezen den Schut terlijken dienst uit te oefeueo. Art. 2. Als ingezetenen worden met betrekking tot de toepassiog dezer Wet beschouwd a. Alle Nederlanden binnen het Ryk hnn ge woon verblyf houdende. b. Alle vreemdelingen binnen bet Ryk woon achtig, welke hun voornemen om zich daar te vestigen, zullen hebben aan den dag ge legd, hetzij door eene uitdrukkelijke ver klaring, hetzij door het werkelijk overbrengen van den zetel van hnn vermogen en de hoofdmiddelen van hun bestaan. De tijdelijke nitoefeuing van een bedrijf of hand- werk in eenige ondergeschikte betrekking, gelijk die van leerling, kueoht, enz., kan op ziehzelve niet beschouwd worden ais een bewjja van het voornemen, om zich in dit Ryk te vestigen. Art. 6. Elk jaar, voor deu eersten Juni, zullen de Ingezetenen, welke op den eersteu Januari van het jaar hun 25ste jaar van ouderdom zuilen zjju ingetreden, zonder ondericheid of zy veroieeneu mochten al of niet tot de vrygeateldeo of nilge- slotentn te behooren, verplicht ziju zich bij bet Bestuur der Gemeente, in welke zy wonen, voor de Schutterij te doen inschryveu. Art. 7. Zy die in meer dan eene Gemeente hnn gewoon verblijf honden, of den zetel van hnn vermogen hebben gevestigd, zullen tot de Inaohryving verplicht zyn binnen die gemeente, alwaar eene dienstdoende Schutterij aanwezig ia. Bijaldien in die Verochilleude gemeenten alleen dienstdoende of alleen rnsteade Schutterijen bestaan, zulten zij zich doen inschrijven in de gemeente, alwaar zy voor de pertoneele belasting zyn aange slagen eu de ambtenaren in die gemeente, alwaar zij ambtsbehalve verplicht zyn bun verblijf te honden. Art. 8. Die van hunnen ouderdom geen voldoend bewys geven, zullen door het plaatselijk bestaar worden ingeschreven naar deszelfs oordeel, onver minderd de bevoegdheid van den ingeschrevene om van zynen juisten ouderdom nader te doeu bljjken. Dientengevolge worden de ingezetenen, die in de termen van gëmelde Artikelen vallen, dat zyn zij, die in het vorige jaar deu 24-jarigen Ieeftjjd HEB BEN BEREIKT en geboren zyn iu den jare 1861 mitsgaders de zoodanigen tussohen de 24 en 34 jaren, welke sedert de laatst gedaoe oproeping iu dato 5 Mei 1885, ziob alhier met der woon hebben ge vestigd, opgeroepen; om zioh op boveogemelden tijd en plaats aan te melden, zulieiitje zjj, die nalatig mochten zijn, van wege hvt gemeente-instuur ambts behalve worden ingeschreveu, door deu Sckuttenraad verwezen tol eene geldboete en ZONDER LOTING bij de SCHUTTERIJ worden ingelijfd, indien het zal bljjken, (lat er tjjdens de verzuimde intckrjoing geene reden tot uiteluitiug oi vrij t telling ten hunnen aanzien bestond. Wordende wjjders medegedeeld, dat zjj bjj de iutchrijviug moeten overleggen hun bewtje van Ge boorte, hetwelk voor hen die hier geboren zjjn, ter SECRETARIE dezer Gemeente, kan worden verkre gen vau dea morgena tien tot des namiddags een nre. Bjj de ineckrijoing zat mede moeten worden op gegeven de etraai, de iogk en het nummer van hnnne Koning, hun beroep beneveua dat hunner ouders alsmede sedert wanneer sjj ingezetenen dezer Ge meente geweest zjjn. GOUDA, den 5u Mei 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERÖEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. MARKTBERICHTEN. Gouda, 6 Mei 1836. Granen met weinig omzet. Zeeuwsche Tarwe 7.80 7.80. Polder 6.75 a 7.50. Rogge 6.—. a 6.60. Gerst 5.25 6.—. Che- vglier 6.a 6.60. Haver/ 8.90 a 4.40 Mais/5.25 I 6.Verder geen ooemenswaardigen handel. De veemarkt met goeden aanvoer, den handel in kalfkoeien en vaarkoeien Iraag, vette varkens 21 a 23 ot., varkeus voor Londen 19 20'/, ot., magere varkens en biggey vlug biggen 1.05 1.50 per week, Schapen traag te verkoopen. Aangevoerd 77 parljjen raas, eerste qualiteit 20 a 22, tweede qualiteit 17 a ƒ19. Noordhollandsohe 23 4/ 25. Grasboter 1.—. 4 1.10. Goeboter 0.90 4 l.— Weiboter ƒ0.70 4 ƒ0.80. GEBOREN 4 Mei. Gyaburtu», onder» C. H. Dernee en A. Heetman. 5. Hendrik», ouders P. Knoop en J. ven Buien: Pieter Hendrik, ouder» G. Donk enE. Vermeulen. Catharina JoaiBa, ouder» P. H. J. Lafeber en G. vau Elat. OVERLEDEN4 Mei. K. Moerman, hniivr. van J. Bik, 42 j. J. de Jong, 7 m. H. Lafeber, 8 w. 5. J. P. Blank, 54 j. GEHUWD: 5 Mei. E. Onvreneel en C. M. Gas»manii. J. Cattel en J. Verlun. C. Binnendgk en J. van Büiwiik. 8. P. de Jong en W. A. kanne. K. Prinsenbfrg en C. Lensen. GEBOREN: Dirk, onder» A. Bloot en W. Bloot.— Marmus, onder» P. K. van Tilburg, en E. Verboom. Jan, onder» J. Ditsel en B. Hol. Lèendert, onder» P, van Herk en C. de Jager. OVERLEDENA. Ver»toep, 42 j. E. van der Horit. wed. van J. de Jong, 82 j. M. Vrouwkelina Schomeru», 65 j. GEBgaa^I: Jid, oaders C. de Jong es A. Stout. Cleziitt Cornelia, ouders B. tan Zyll en A. Verborg Agethe, oodere W. Slootjes eo F. Hees.iik. OVERLEDEN 1. H. rea Vliet, 8j.— A. Schouten, 8 m. GEBOREN Hendrik, ouder» H. Boon en H. Hoogendoorn. GEBOREN Neeltje, ouders 1. Vermeulen ea N. ren Kooten. Margarets, oaders 3. P. ven der Wsl en M. Boe- laad. Neeltje, onder» A. Heij en L. Bak OVERLEDENG. Bikker. E'. OUWENEEL Lzn. en CORNELIA M. GASSMANN, die, mede namens hnnne familiëii, hunnen har- telijken dank betuigen voor de vele bewgzen van belangstelling, bij gelegenheid van hun Huweljjk ondervonden. Gouda, 5 Mei 1886. Heden overleed, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, de Heer JOSEPH PETRUS BLANK, in den onderdom van ruim 54 jaren. W. LAMPE, Exec.-Teetarn. Per 5 Ons. CAkBONADE POULET 40 Ct. h LAPPEN en GEHAKT 45 Verschillende stukken met heen 40 Idem zonder been 50 Tiendeweg. Door sterfgeval TE KOOP een prachtig antiek met twee KLAVIEREN, geschikt voor eene kleine Kerk of groot gebouw. Brieven franco onder Letters K. O aan de Boekhandelaars J. van BENTUM en ZOON te Gouda. De ondergeteekende maakt zjjne geachte clien tele en begunstigers bekend, dat van af heden 5 Mei door hem volgens Prjjs-Conrant zal worden geleverd Per 5 Ons. Fricandeau zonder been 45 Cents.' met 40 Schijf - zonder 45 met 40 Lappen en Gehakt 45 Coteletten en Poulet 40 Kalfsborst - 40 Zwexerikken naar grootte. Vleeschhouwer, Raam, O 308. Gouda, 5 Mei 1886.

Goudsche Courant | 1886 | | pagina 2