iAiisciiiiac BuHenlandsch Overzicht. KEMMSGEEiNG. ADVERTENTEËN. in alle soorten. Buitenlandsche BIERHANDEL J. H. ROODE, iFOXjITIIE. Burgerlijke Stand Haastrecht: Gouderak Zevenhuizen A. van OS Az. Kleiweg E 73a. DORDMUNDER BIER. MÜNCHENER BIER. ERLANGER BIER. PILSENER BIER kind wordt betaald Het ia de Traag of de werk man dit kan. betalen. De heer Heldt meent hierop bevestigend te moeten antwoorden. De beer Ker- dijk wil aan eommiaaariaaep bevoegdheid verleenen om de maxima der tarieven te verlagen. Dit wordt na bestrgding verworpen, en de verhooging tot 8 goedgekeurd, mits tonder eventueele tariefs verlaging. Art. 9 beoogt verhooging, niet verdubbeling van tariff C. Na eene korte toelichtiog goedgekeurd. Tot lid van bet hoofdbestuur werd de heer mr. W. H. de Beaufort, die aan de beurt van aftreding was, met algemeene stemmen herkozen, terwijl jhr. mr. G. de Bosoh Kemper eveneens met algemeene stemmen herkoaen werd alB lid der commissie van het werkliedeofoods. Gewetensgeld. In de Vereenigde Staten van N. Amerika heeft men bij het ministerie van finan- tiën, in navolging van Engeland, een afzonderlijke kas, die uit zoogenaamde „gewetensgelden" bestaat. Ziehier de geschiedenisEen kwartiermeester bad in den jongsteu oorlog het rgk een som van 8000 te kort gedaan. Dit bedrag liet zgn geweten niet met rust en, evenals Zaccheüs, besloot hg, dal geld terug te geven, met de verklaring, dat hij het zich ten onrechte had toegeëigend. Zijn voorbeeld vond navolging en er outstoud bij de Itegeeriog een afzonderlijke kas voor dergelijke gelden, die in 20 jaren tot duizenden is aangegroeid. In het vorig jaar kwamen er 15,000 bjj. De grootste som betaalde tot nu toe een ontvauger uit Chicago, met de verklaring, dat het fooien waren van jenever stokers! De kleinste som werd door een man uit Massachusetts betaalt 9 cents voor eeo postzegel, dat hij tweemaal gebruikt bad. Ook in Wurtenberg is reeds sedert jareu een der gelijke kas bij den Staat. Hier telende hebben wjj er nooit van gehoord, hoewel wij telkens lezen van personen, die gelden bjj de regeering inzenden, als te weinig voor belasting betaald. Waarschijnlijk worden die gelden in de staatskas geworpen. Niet onaardig ware het daarvan een fonds te slichten voor het een of ander nuttig doel. (De Prot.) De vermaarde Amerikaansche wielrijder Thomas Tevens Bchrgft uit Teheran, waar hij den winter heeft doorgebracht, dat bij zijnen tocht om de wereld per tweewieler door Azië gaat voortzetteu. Gelijk hij verleden jaar door Enropa, Klein-Azië en Perzië zich heentrapte, zal hij thans trachten de kust van den Stillen Oceaan te bereiken, en wel over Meshed, Merv, Bokhara, Samarkand, Tashkend, Tansk en Irkutsk. Van Irkutsk zal hg, of door Mongolië lot Peking trachten te komen of, zoo dit oudoeoljjk blijken mocht, zal hij zijnen weg kiezen door tie vallei der Amoer. Minstens zes maanden rekent hij noodig te hebbeu om Yokohama te bereiken. Hij denkt dezen ongehoordeu tocht geheel alleen te ondernemen. Papieren rails worden, evenals papieren spoorweg- wielen, door Amerika ter markt gebracht. Als aan beveling voor deze nieuwe viuding wordt opgegeven: de prijs van papieren rails is een derde minder dan die van stalen rails, zij slijten minder, omdat de atmosferische invloeden op het samengeperste papier geen uitwerking hebben daar het papier veel lichter is kunnen de rails langer worden dan zij thans zijn, zoodoende zal de weg beter liggen, minder ver moeiend zijn voor deu reiziger en de kosten voor herstel van rolleud materieel zullen geringer worden. Eindelgk zullen de bewegingsraderen op de rails meer wrijving ondervinden; de machines zullen dus zwaardere treinen kunueu voortbewegen, en hierdoor ontstaat nogmaals besparing van kosten. Of de wrijving van den trein zelf ook van invloed kan zijn, daarover zwijgt het Amerikaausche bericht. Zaterdag jl. heeft te Dordrecht eene brutale oplich ting plaats gehad. Iu een bierhuis achter de Nieuwkerk verscheen in den middag een onbekend persoon, die zich eenig gelag liet zetten. Kort daarop komt eene iu de nabijheid wonende vrouw binnen, die met een ander een gesprek aanknoopt, bg welke gelegenheid de naam dier vrouw genoemd wordt. De onbekende maakt daarvan gebruik en spreekt de vrouw aan met de vraag, of haar man niet bij het Indische leger heeft gediend, bij hetwelk de vrager, naar zgn be weren, sergeant is geweest. Toevallig wordt die vraag bevestigend beantwoord, hetgeen aanleiding geeft tot eea meer vertrouwelijk onderhoud. De vreemdeling vertelt daarbij, dat hij thans brigadier- majoor bij de rjjksveldwacht te ütrechi is, eu belast met de opsporing van deu dader van den enkele dagen geleden te Smilde gepleegdeu moord eu dief stal, dioi'zich vermoedelijk hier of te Gorinohem zou ophouden. Eene vraag of de vrouw niet voor eeu gulden klein geld had, werd bevestigd, maar de vrager had geeu gulden in ruil; alleen vertoonde hij eene portefeuille met papieren, volgens zjjn zeggen waarden die betrekking,op den moord hadden, vrouw zou hem daarom het geld leenen, waar voor hij den volgeudeu dag een rijksdaalder zou teruggeven. Tevens vroeg bg eeu zakdoek te leen, omdat die, welke hg had, met bloed bevlekt was. Vervolgens werd de zoogeuaamde reldwachter ge bracht naar eene stalhouderij, waar hij onderhande lingen aanknoopte om per tilbury naar Gorinchem gebracht te wordeo. Spoedig was men het eens, dat voor rjjtuig met inbegrip van onkosten 7.50 zou betaald worden, eu men vertrok. Onderweg werd deu koetsier voorgesteld door te rijden naar Utrecht, maar deze durfde dat niet doeu, zoodat hg te Gorinchem zou uitspauueu, om deu, volgenden ochtend naar Dordt terug te keeren. Wie eohter kwam, de verwachte persoon niet, zoodat de koetsier de kosteu van stalling en nachtverblijf op den koop toe kon betalen, aan de politie te Gorinchem over latende den oplichter op te sporen, die zich natuur lijk ook daar zal laten wachten. DC.) Voor het Haageche Gerechtshof stond Dinsdag ji. terecht G. H. wonende te 's Hage, door de Rechtbank veroordeeld tot 3 maanden celstraf en 25 boete, wegens laster in een gedrukt eu algemeen verspreid geschrift, getiteld „een verliefd avontuur" en voor komende in het nummer vau 19 September 1885 van het weekblad Argus. In Juni 1877 was bekl. reeds door dit hof wegens valschbeid tot 8 maan den celstraf veroordeeld. App. verklaarde evenals voor de Reohtbauk, dat hy het geïncrimineerde stuk wel op last van De Houdt uit no. 38 van gemeld blad had overge schreven, maar dat hy het niet te voren aan dezen ter plaatsing had toegezonden. Hij las daarop een schriftelijke verdediging voor, welke voorname lijk daarop neerkwam dat hy de dupe was gewor den van de sluwe intrigues, valsche voorspiegelingen en schooue beloften van De Hondt, den schrijver van het lasterlijke stuk, die hem bad overgehaald het te doen voorkomen alsof het stuk door hem, app. was ingezonden. Mocht dit ook al vreemd schijnen, Faiidegon, de voormalige drukker vau Argus, meende app., zou met hem het best die sluwheid, welke aan dezen vermoedelijk vierduizend vijfhonderd gulden en nog gevangenisstraf op den koop toe, zal kosten, het best begrijpen. App. beriep zich op zyn latere ontkenteuis in eersten aanleg en op de verklaringen vau de getuigen a déchargedat De Hondt de tchrij-ver en app. onschul dig was. De brutale, onware, op zich zelf staande getuigenis van De Horidt zou dus overblyveu. Deze was echter volgens' 'art.' 483 W. v. Strafr. niet voldoende voor het wettig en overtuigend bewijs en werd bovendieu volgens art. 430 door de verkla ringen van de getuigen d decharge ontzenuwd, ter wijl art. 434 den rechter noopte op de geloofwaar digheid van de getuigen te letten, hetgeen volgens app. wel in de eerste plaats mooht gelden ten opzichte vau den getuige De Houdt. App. concludeerde ter. slotte tot vrijspraak. De uitspraak in deze zaken is bepaald op Maan dag a. s. Der prakt. Gejtügelzüchter wyst er op, dat voor de gezondheid der kippeu eene zekere hoeveelheid groenvoeder noodzakelijk is. Dit oefeut eene ver- frisschende en zuiverende werking uit eu zet de functie van lever eu verteringsorganen aan. Het stelselmatig gebruik van dit voedsel is daarom vooral nuttig, indien veel graan of ander gecon centreerd voedsel wordt verstrekt. Hoe meer de dieren opgesloten worden gehouden, eu hoe meer men groote kippen, byv. Cochiuchiua's, fokt, des te noodiger is het ook groenvoeder toe te dienen. Doet men dit niet, dan ontstaan gemakkelijk lever ziekten, vooral bij dieren, welke nog moeten aocli- matiseeren. Intus&cheu is het niet hetzelfde welk groenvoeder meu verschaftveriohe, jonge, saprijke en specerij achtige kruiden en grassen verdieueu de voorkeur, want zij verfrissehen het meest en bevorderen de gezondheid belangryk, vooral wanneer zy in gesne den toestand worden gegeven of roet vlteschmeel, gerst en dergelyke worden vermengd. Ook voor afwis seling dient gezorgd. Bovendien beeft de ervaring geleerd, dat de eieren, na groen voedering, steeds een donkergelen dooier krygen, zoodat hunne marktwaarde wordt verhoogdhet is toch bekend, dat een lichtgele dooier in het algemeen niet geliefd is. (Ldb. Ct.) Vruchtboomen met zwaar loof vangen den regen opbierdoor krygen de wortels weinig vocht en kwynen. Om aan dit bezwaar te gemoei te komen, moet men op warme zomerdagen, ongeveer 80 tot 100 cM. van den stam verwijderd daarom heen op onderlinge afstanden 50 tot 60 cM. gaten maken, ongeveer 60 cM. gaten maken, ongeveer 60 diep eu breed, en dezen, met verdunden mest vul len. Ook eene op den aangegeven afstand van den stam er om heen gegraveu sloot van 30 cM. diépte en breedte kan, op de zelfde wyze gevuld, goede diensten bewijzen. Als de grond de vloéistof ingezogen heeft, moéten de gaten of slooteu natuurlijk weer dicht gemaakt worden met de uitgegraven, en als deze Hecht is, wat versohe aarde. Hierdoor wordt niet slechts het verdrogen van den boom en het afvallen der vrachten voorkomen, maar zijn groei wordt er ook door bevorderd. Wy lezen in De Standaard „Naar men ons bericht heeft het Centraal-Copiité in zijne Maandag gehouden vergadering besloten, aan de kiesvereenigingen te adviseerec, om ook by deze ontbiodiogsverkiezing, overeenkomstig dep in art. 21 van het Program gestelden regel, by eerste stemming allerwegen met een eigen oandidaat op te treden, van wiens instemming met het Program men zeker is en voorts in de districten Almelo en Delft, waar het volgen van dien regel bij de gelyktydige aftreding van de beide Kamerleden, een herstemn|iing tnsschen de twee liberale candidateu en alzoo het stellig verlies van een zetel voor de rechterzij ted ge volge zon hebbeu, slechts één eigen candidaat te stellen, eu daarnaast het andere aftredend Kamerlid aan te bevelen, dat in de non-possumus-poYiiiek aan onze zijde stond. Een uitzondering op den regel, die ditmaal bij de outbinding door noodwendige tactiek geboden wordt, maar die, ter voorkoming van mis leiding en om geeu verkeerd precedent te stellen, met zoovele woorden op het aanbevelingsbiljet aan de kiezers behoort te worden meêgedeeld". Naar aanleiding van de beschouwingen van som mige dagbladen, dat de honden op de tentoonstel ling te Rotterdam zoo buitensporig geprysd wéren en dat men voor sommige ongehoorde prijzen ▼rjoeg, deelt De Sport het volgende mede Iu vroegere tijden luidde het reglement bij Eng. Dogsbows. dat iedere ingezonden horid te koop moest zijn de te bepalen prys bleef den inzender overgelaten. Diegenen, welke nu hun hond niet wilden missen, fixeerden eeu prijseijfer, gelijkstaande aan een ver- bods prijs eu menigmaal kwamen sommen van £19,000 en hooger voor. Iu Birmingham is deze regel nog van toepassing, doch de Kennel Club Shaws laten deu iuzeuder de bepaling vrij te koop of niet te koop. Bezoekers van Dogshows in Engeland, weten dan oek dat als een bond niet te koop is, daarmede wordt bedoeld, dat de eigenaar hem niet wil missen, wordt eohter een buitensporig cijfer gesteld, dan zyn dit nog inzenders van het oude regime, of het is een aanwyzing, dat er een bod op kan worden gedaan. Een bond bijv. op 100 gesteld, is dan dikwyla voor 25 verkrijgbaar. Heimwee bij een paard l Een op een weiland aan het Besuidenhout te 's Hage grazend hitje, toonde Vrydagavond, omstreeks schemerdonker, geen weer stand te kunnen bieden aan het sterke verlangen naar zijn meester, op het Plein woonachtig. Het paardje verkoos dan ook geen oogenblik langer iu de groene vlakte te blijvrn en holde regelrecht uaar stal, waarbij het vooraf over niet minder dan zeven sloóten moest springen. Alle pogingen om het dier onderweg tot staan te brengen mislukten. Men kan zich de verwon dering van den eigenaar voorstellen, toen hij dit onverwachte bezoek kreeg. Het paard scheeu ge durende de twee dagen, die hy in de weide had doorgebracht, niets gegeten te hebben, want het was zichtbaar vermagerd. Aan Leopold von Ranke wordt door Dames in het Vaderland een „necrologischen omtrek" gewijd. Hy laat daarbij den lezer kennis maken met Von Ranke'» inzichten omtrent Hollandsohe staatkunde io vroegere eeuwen en meer in het bijzonder „über die Irrungen in Holland," voorkomeode in het eerste deel van „Die Deutschen Machte und der Fürstenbund (1780—1790)." In heldere bewoordingen, zegt Damas, zet daar de historicus het karakter van deu strijd tusscben de Patriotten en de Oranjepartij uiteen, en toont hij aan hoe door den eiscb der Stuten oiu de geheele Souvereiniteit te bezitten, zoodat de Stad houder baar eerste ambtenaar zoude zyn, eu door de bewering van de andere zijde, dat een deel der Souvereiniteit aau den erfstadhouder overge dragen en aan zijne waardigheid verbondeo was, dat vraagstuk in aanraking moest komen met de elders iu toepassing gebrachte staatsrechtelijke theo rieën, en aldus eene Europeesche quaestie werd. Met blijkbare voorliefde teekent Ranke de figuur zijner landspriuses Friderike Wilhelmine, erfpriuse» van Oranje. Op dat oogenblik (Juni 1787), zoo verhaalt h^j nam de prinses het besluit per soonlijk in dat zy prui nd was. te grijpen. Men zou niet mogen zeggen, siscfa-, nog minder dat zy eagelscb- weder populariteit, zelve genoten, beslissing der te verkeonep. vond hij d vroeg zij antwoordde geziod was. Zij had zich geheel met de zaak van haren gemaal vereenzelvigd, en zyner party een houvast geboded, ook toen hij zelve nog heen en kelde. Hare bedoeling was dat de welke de stadhouderlijke naam eu zy nuttigd moest worden om eene aangelegenheden te verkrijgen, voordat bet bloed hog [gevloeid bad. Daarom wilde zij zich naar een Haag begeven. Eerst zond zij nog een barer je nge aanhangers daarheen, om de plaats ^oen deze te Amersfoort terugkeerde, inses iu de kerk. Bij het aitgaan hem] kortweg „ja of neen?" hij (doelende op de gezindheid der vrienden) „eenpariglijl: ja, mevrouw." Bij die woorden fon kelden hare oogen. Zonder op de bezorgdheid van Harris, den Eugelscheu gezant te letten, liet zy in Den Haag wetéu dat zij des Donderdagavonds in het huis ter Bosch zoude wezeo. „Ik voel", zeide Harris, „eein ridderlijken aandrang in me, en wil haar met den gróotsten ijver ondersteunen indien zij bet zoover brengt dat zij den Hoogmogendeu wat God hun schijnt ontbonden te hebben de inspiratie schenkt om als mannen te handelen, dan wil ik haar aanbidden als een engel". De erfprinses sliep dien Donderdagnacht niet op het huis t«n Bosch, zy was bij de Goejanverwelle- slois aangehouden, en de ridder!yke gemoedsdrang van Zijne Excellentie Harris, later Lord Malmesbuty, bleef voorlbopij zonder daadzakelyke uitwerking. Evepmin als graaf Fersen voor Maria Autoiueite, had bij'* iels voor Wilhelmine kunnen doen. Maar, by eene verre gelijkenis tnsschen die beide vorstinnen en eeue mogelijke paralleltrekking, werd hier toch eeu geheel ander drame gespeeld dan te Varennes. De koningin van Frankrijk trachte haar aangenomen vaderland te ontvluchten Wilhelmine van Oranje deed daarehtegen een kloeke poging om iu baar Holland te bleven, en rekende daarbij op hare populariteit in de hofstad. Maar de prinses wikte, en de vrijichuiters van Goejanverwelle beschikten, gelijk zulks voegzaam is in revolutionnaire tijden. Eindelijk dag namely komt de Grieksche ontwapening. Maan- k behelsde het officiëele blad het besluit garnizoenen niet, want Griekenland ring in een tegen de b tot afdanking van drie klassen der reserve en een week later volgen opnieuw drie klassen, te zamen 50.000 man. Teven* worden de troepen van de grenzen teruggetrokken en daar alleen de gewone gelaten. Te verwonderen is dit besluit de toestand werd met eiken dag voor onhoudbaarder. Wel heeft de Regee- nota bij de Mogendheden geprotesteerd dokkade, omdat daardoor het vervoer der troepen te Iwater werd beiemmerd eu Griekenland iu een nog ongelijker verhouding wérd gebracht tot Turkije, maar naar het standpunt der Mogendheden was dit juist betgeen deze verlangden, en niet Turkye, maar Griekenland is de rustverstoorder. De laatste gevechten werden ook weer veroorzaakt door de Grieksohe voorposten, die de grenzen over trokken. Meu z,egt, dat de Grieksche Regeeiing te hoog hartig is om ook ua de ontwapeniug de opheffing der blokkade te verzoeken. Waarschijnlijk zullen de Mogendheden, schoon niet zeer gesticht over de Grieksche halsstarrigheid, over den vorm heenstappen en, wanneer] de ontwapening eeu feit is, de blokkade eenvoudig opheffen daar de diplomatieke betrekkingen niet bepaaldj afgebroken zijn, zy worden ua het vertrek der gezanten waargenomen door de zaakge lastigden, Ikan men verder de zaken voorloopig laten zooals zij zijn. Turkije zal zich haasten roet zyn ontwapening om de driugende fiuanciëele redenen. De Engélsche bladen deelen mede, dat in den ministerraad is besloten, tot bet bijeenroepen eener bijeenkomst der liberale party, tegen heden. Naar men verneemt, zul Gladstone, betreffende de vertegenwoordiging van Ierland in het Rijksparle- ment, iugr^jpende concessies doen, welke een einde maakt aan de oppositie van een deel der liberalen tegen de flome Rule-wet en waardoor de tweede lezing mogelijk kan worden. Iu deu Frauschen miuisterraad heerscht verdeeld heid over de prinsen-quaestie. Eenige ministers, o. a. de hoeren Goblet en Lockroy, zyn voor de verbanning1, terwijl de anderen, met deu heer De Freycinet aan het hoofd, er uiets van willen weten. Ook de leiders der republikeinsche groepen kwameu bijeen om over de quaestie te beraadslagen. De radicalen, de uiterste linkerzyde en een deel der gematigde republikeinen willen den minister De Freycinet herinneren aau de belofte, onlangs door hem in de Kamer afgelegd. De heer De Freycinet verklaarde toen, dat de regeering, wanneer het noo dig waa, niet zou schromen om maatregelen tegen de prinsen te nemen. De radicalen achten dit oogenblik nu gekomen en zullen daarom op ver banning aandringen. Wat in den ministerraad, onder voorzitterschap van president Grévy gehouden, werd besloten, is nog niet bekend. In de Kamer werd verteld, dat met zes tegen vyf stemmen in beginsel tot de verbanning der prinsen is besloten, maar men het niet een» kon worden over den vorm van het ontwerp. Daarom werd de discussie tot heden uitgesteld. Wanneer de verbanning wordt aangenomen, zal zy alleen treffen den graaf van Parys, zijn broeder den hertog vau Chartres, prins Jeröme, Napoleon en zyn zoon Victör. De uitslag der verkiezingen voor de Italiaausche Kamer is thans nagenoeg bekend. Het ministerie zal kunnen rekeneu op een meerderheid van 50 a 60 /•lemmeu, en deze verhouding kan door de herstem mingen nog gunstiger worden. De nieuwe meerder heid za) van eenigszins meer conservatieven aard zijn dan in de vorige Kamer. De republikeinen hebben acht of tien zetels gewonnen, maar eer ten koste van de constitutioneel» oppositie dan van de ministe- riëelen. Te Milaan hebben de radicalen gezegevierd. De Amerikaansche visschers gaan voort zich, te wapenen, ten einde de inbeslagneming hunner vaar tuigen door de Canadeetche kruisers te verhinderen. Volgens de Neto-York Herald zal binnen een week de geheele visschersvloot gewapend zijn en een ver dedigingslinie vormen van de Fuudybaai tot de golf van St. Lawrence. Van hare zijde heeft de Ganadeesche regeering de twee gewapende schoeners Terror en General Middleton uaar St. Johu gezon den, terwijl oog vier andere schoeners eveneens gewapend en tot kruisers worden ingericht. De Amerikaansche regeering heeft de teruggave gevraagd vau de David Adams en tevens geprotes teerd tegen de weigering der Ganadeesche autori teiten om een Amerikaansch vaartuig tot rooken van haring te Digby te laten koopen. Volgens Ganada overtreden de Amerikanen zelfs het tractaat, wanneer zij de havens van Ganada aandoen om ban beuoodigheden voor de vischvangit te koopen, doch de Amerikaausche visschers eu de Amerikaansche regeering schynt in deze hun opvatting te deelen beweren, dat ondanks het 'tractaat over de vistcherij hun de gewoue rechten op handel eu verkeer ook met de Ganadeesche havens vrijstaan. Gevonden een onderstuk vau eeu kinderooröelletje goud met bloedkraal, een mesje. De BURGEMEESTER van GOUDA, brengt bij deze ter kenuis van de belanghebbenden, dat door den Heer Provinoialen Inspecteur der Directe Belas tingen enz. te Rotterdam, op den 22n Mei 1886 zyn executoir verklaard de kohieren no. 11, 12 eu 13 van de belasting qp het personeel dienst 1885/6. Dat voormelde Kohieren ter invordering zyn ge steld in handen vau den Heer Ontvanger, dat ieder die daarop voorkomt verplicht is, zyneu aanslag op den by de wet bepaalden voet te voldoen, en dat he den ingaat do termijn van DRIE MAANDEN, binnen welken de reclames behooren te worden ingediend. Gouda, den 25 Mei 1886. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN KENNISGEVING. De BURGEMEESTER vso GOUDA, brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door deu Heer Provinoialen Inspecteur der Directe Be lastingen euz. te Rotterdam, op den 22n Mei 1886 is executoir verklaard het 4e kwartaals kohier uo. 9 van het Pateutreoht, dienst 1885/6. Dat voormeld kohier ter invordering is gesteld in handen van deu Heer Ontvanger, dat ieder, die daarop voorkomt verplicht ia, zyneo aanslag op den by de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de termyn van DRIE MAANDEN, binnen welken de reclames behoorea te worden ingediend. Gouda den 25 Mei 1886. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. JML AR KT BERICHT EN. ÖOUda, 27 Mei 1886. De graanmarkt wus onbeteekend ofschoon vorige pryzen voor consumptie ruim geëischt werden. De beste Zeeuwscbe Tarwe 7.50 a 8.—. Mindere eu polder 7.a 7.50; afwykeode daarbeneden Rogge 6.—. a 6.50. Gerst MO a 6.—. ligte soort lager; Chevalier 6.a 6.75. Haver 3.90 a 4.40. Maïs 5.25 a 6.—. De veemarkt met goeden aanvoer, de handel in alles traag, vette varkens 21 a 23 ct., varkeus ▼oor Londen 19 a 20 ct., magere varkens en biggen ▼lug, biggen 1.10 a 1.50 per week, schapen williger lammeren traag, sohapeu 18 a 28 en lammeren /Bh f 10 per stuk. Aangevoerd 94 partijen kaas, eerste qualiteit ƒ21 a 2SVi tweede qualiteit 18 a 20. Noordhollandsche 22 a 27. Handel vlug. Goeboter 1.15 a 1.30. Weiboter 0.80 h f 1.— GEBOREN 23 Mei. Evelina Alida, ouders S. H. Polak en)S. de J oDg. 24. David Michel, ouders S. W. van Buuren en H. van Dantzig. Christina Louiza, onders P. Rond en M. S. W. Kok. 25. Antooia Geertruida, ouders A. vsn Ewijk en E. Kroeze. 26. Gerardus Martinus, oudera M. J. Veroudeo en W. van Hofwegen. OVERLEDEN 24 Mei. A. van der Starre, wed. K. Goed hart. 77 j- 11 m. - G. A. Stoppelenburg, 4 j. 25. D. Gijsbers, 33 j. A. C. C. Dekkinga, 2 j. —r 26. A. van Willige, wed. J. V. Weller, 78 j. GEHUWD: 26 Mei. P. van Luijpen en W. Boorman. A. B. Faaij en J. Boer. E. C. van der Kleij en J. Sterk. GEBOREN Willemina Heotielta, ouders J. Plak eu M. Kolkman. Johanna Elisabeth Maria, ouders J. Ponsioen en C. M. E. Klazenbeek. OVERLEDEN s H. E. vsn der Kiut, 57 j. *- A. H. Blauken, 36 j. GEBOREN'Pieter, ouders J. Terlouw en E. Verboom. OVERLEDENS. van Vliet, huisvr. van K. Palsgraaf, 67 GEBORENWillem, ouders H. Paul en D. W. Rupke, GEHUWD K. van den Bos eo A. i. Metselaar. Ondertrouwd A. WARENDORF MET CORNELIA van LEER. Amsterdam, 27 Mei 1886. heid onze hartelijk geliefde Vader en Behuwd- vader de Heer P. SCHELLING, Wedqwnaar van Mevrouw A. J. de KONING. Uit aller naam, N. J. SCHELLING. A. J. MONTIJN— GoudaSchelling, 21 Mei 1886. J. A. P. MONTIJN. Visites kunnen niet worden afgewacht. Voor de talrijke en zoo innige bewijzen van deelneming ontvangen bjj het overigden van mijn geliefde Echtgenoote, inzonderheid ook aan die buurzusters, die door bnnne innige liefde aan mg en de voor mijn te vroeg ont slapene betoond, haar ljjden zoo hebben ver zacht, betnig ik mjjn hartelijken dank. J. BROUWER de KONING. Haastrecht25 Mei 1886. ZEUGSTRAAT 85. GOUDA. per Flesch 22 ct., per 1/a Flesch 11 ct. naar buiten in kisten van !4/, of ,5/, Fiesschen. Op FUST tot billijken prjjs.

Goudsche Courant | 1886 | | pagina 2