DANKBETUIGING. Bultenlandsch Overzicht. ADVERTENTIÊN. Burgerlijke Stand Plaatselijks Verordeningen door den Raad gedurende het jaar vaetgeeteld. De Gemeenteraad hield in het afgeloopen jaar 18 openbare vergaderingen. De volgende verordeningen werden vastgeiteld 1. Strafverordeningen. Besluiten van 10 Februari en 1 September tot wijziging van eenige artikelen der Verordening van Politie. 2. Belastingverordeningen. Besluit van 5 Juni tot wijziging der Verordening op de invordering van het schoolgeld op de Open bare Lagere Scholen. Besluit van 10 November tot wijziging der Ver ordening op de heffing van een vergunningsrecht voor de uitoefening van den kleinhandel in sterken drank. 3. Verordeningen van verschillenden aard. Besluit van 10 Februari tot wjjziging van het Reglement op de Openbare Lagere Scholen. Besluit van 5 Juni tot wijziging der Verordening voor het Bestuur der beide Gasthuizen. 4. Instruction. Geene. Beknopte en zakelijke opgaven van de voornaamste in den Gemeenteraad behandelde onderwerpen. De voornaamste in de openbare vergaderingen van deu Gemeenteraad voorkomende zaken waren De hierboven vermelde verordeningen. De kohieren der plaatselijke directe belasting op de inkomsten. De rekeningen en begrootingen voor de onder scheidene Instellingen van Liefdadigheid, de Schut tert), de Kamer van Koophandel en Fabrieken en andere. De Gemeente-rekening. De Gemeente-begrooting, en verder de volgende 30 Januari. Beu adres van bewoners of eigenaren van peroeelen aan de Nieuwe Haven, waarbij be zwaren werden ingebracht tegen de voorgenomen demping en rioleering der zijl langs het plantsoen achter imnne woningen en waarbij het verzoek werd gedaan, om, indien aan deze bezwaren niet kon worden tegemoet gekomen, het te plaatsen hek op het midden der gedempte zjjl te doen aanbrengeu, op welk adres een afwijzende beschikking werd ge nomen. 20 Januari. Verhuur van eene strook grond langs de zuidzijde van het terrein der Gasfabriek aan de Maatschappij voor Nieuwe Geoctroyeerde Gasbereiding. 20 Januari. Wederverhuring van eene bergplaats of een pakhuisje op de Visohmarkt aan M. S. Cats alhier. 6 Maart. Wijziging der begrooting van de Schut terij ter verhoogiog van het tractement van den ln Luitenant-Kwartiermeester. 27 Maart. Verhooging der subsidie voor het St. Catharina-Gasthuis ter aanschaffing van nieuwe en herstelling van oude chirurgische instrumenten, als mede tot aankoop van verbandstukken. 17 April. Vermeerdering van het aantal gaslan taarns voor de straatverlichting. 17 April. Een adres van de Vereeniging tot be hartiging der Sloomvaartbelangen in Nederland, naar aanleiding waarvan in de Gouwe bij de brug van den Nederlandschen Rijnspoorweg vier meerpalen zullen worden aangebracht. Wordt vervolgd.) Naar de N. R. Ct. verneemt, is thans bij den Raad van State ingediend eene voordracht tot vaststelling van eene geheel nieuwe wet op het notarisambt. In zijne correctioneele terechtzitting van gisteren heeft het gerechtshof te 's-Gravenhage bevestigd: het vonnis der Haagsche rechtbank, waarbij G. H. veroordeeld is wegens laster in een gedrukt en ver spreid geschrift. By de algemeene vergadering der algemeene Ne- derlandsche vrouwenvereeuiging Arbeid Adelt, Woens dag te Haarlem gehouden, bleek, dat de vereeniging, zij het ook langzaam, zich uitbreidde en in bloei was toegenomen. Zij telt thans 2150 donateurs en leden en 231 dames-werksters, terwijl aan ver kochte goederen ep afgeleverde bestellingen de som vin 27.866.121/, werd besteed. Een legaat, groot 200, dat de vereeniging ontving van wijlen deu heer mr. A. G- A. van den Bergh te Amsterdam, is door liet hoofdbestuur aangeboden als eerste gift in het nieuw op te richten pensioen-fonds voor oude en hulpbehoeveude dames-werksters der ver eeniging. De antirevolutionnaire partij heeft een progam. Dat is haar eer, haar glorie en tevens het bewijs harer zelfstandigheid, herinnert De Standaard schier dagelijks. Art. 21 van het program verbiedt ten strengste het samengaan met andere partijen bij de eerste stemming. Nu heeft het Centraal Comité, indachtig aan „II est avec le ciel des aooommodements„, ge decreteerd, dat men het bij de nu komende ver kiezingen maar eens niet zoo nauw moest nemen. 't Zijn een paar uitzonderingen, die we toepassen zegt het C. C. met een deftig gezicht. Welzeker, waarom ook niet? Die beginselen en programma's zouden ook veel te lastig worden, als men ze niet, voor de gevallen, waarin ze toegepast behooren te worden, zou kunnen ontzenuwen door er uitzonderingen op te maken. 't Geldt hier heusoh geen principe, verzekert De Standaard, 't is maar tactiek. Maar die tactiek leidt er toe om in 's-Hage, Delft, Leiden, Gouda, Aimeloo, ja nwaar al niet", dadelijk schouder aan schouder met de katholieken naar de stembus ep te trekken. In plaats dus van art. 21, waarin het Groeni- aansche„in ons isolement ligt onze kracht* als 't ware belichaamd wierd, wordt thans de van de bondgenooten geleende leer „het doel heiligt de middelen" gehuldigd. O. eens zoo fiere partij van Groen wat zijt ge aan 't modderen! En hoe eerlijk wordt ge beloond door De Tijd. Het Katholieke blad weet van vriendelijkheid^ niet wat het zal doen. Het praat De Stand, na in alles wat deze onpartijdige beoordeelaar in zake het ker kelijk conflict opdischt, en verdedigt den krijgs- haftigen Fabius en den uitnemenden Lohman met een vuur, alsof ze tot de keurbende der Katholieken behoorden. O, we gaan met n mede, roept De Tijd uit, zeg maar wie ge hebben wilt en we zullen op hem stemmen tot den laatsten man. Doch onder één voorbehoud, dat we ons mogen onthouden by een candidaat, die ons onmogelijk ia door zijn persoon. Dit is natuurlyk aan 't adres van den heer Keuchenius, dien De Tijd bij de vorige verkiezing den „onhebbelijke" doopte. Maar voor hem geen nood; hjj heeft een vasten leuningstoel, zoo niet te Middelburg, dan tooh te Gorkum. 't Zal ons toch verwonderen, wat. de kiezers van dit beginselloos schipperen zullen zeggen. De anti revolutionnaire Sprokkelaar heeft het verleden week reeds uitgesproken in zijn kernachtig „Rome blijft Rome". De sympathie, die men door een dadelijk samengaan met de Roomschen bij sommigeu zal winnen, zal zeker by vele anderen voor goed ver beurd zyn, meende het blad. Tijd en Standaard voelen dan ook wel dat men van de kiezers een „vernederende" de qualificatie is van De Tijd dgsd vergt. 't Eerste blad tracht het daarom aannemelijk te maken, door er aan te herinneren, dat het wellicht voor 't laatst is en De Stand, is nog kinderachtiger en belooft op de advertenties de namen van de candidaten der eigen party en van die der alliantie zorgvuldig en duidelijk te scheiden als bokken en schapen. Dit teekeut. De beginselen, die in de hoofdartikelen niet meer kunnen gebruikt worden, omdat ze de plooibaarheid der politieke stof verminderen, worde.n thans ondergebracht in de advertenties. Frincipieel In de adverteuties, 't is fraai (Handelsblad.) Omtrent het vreeseljjk ongeluk te Albergen (gem. Tubbergen), waar, zooals men weet, een polderwerker met vrouw en kind in hunne door deu bliksem ge troffen keet om het leven kwamen, worden in „De Tijd" de volgende nare bijzonderheden vermeld „Daar het keetje zeer nabjj eenige groote ploeg- keten stoud, was er onmiddellijk hulp. Maar in de verbijstering dacht niemand, zoo 't scheen, aan de menschen daarbinnen, en werd op het reeds vlam mende keetje een groote hoeveelheid aarde geworpen. „Toen het niet door den bliksem getroffen kindje in de wieg begon te kermeu, was het reeds te laat. Onder het gewicht der op het huis geworpen aarde en van de plaggen, waarmede de keet hier en daar ge dekt was, zakte zij in elkaar en bedolf de levenden en de dooden of bedwelmden. „Zoo bleef alles liggen tot de plaatselijke genees heer en de politie van Tubbergen op de plaats des onheils verschenen. „Het geblakerde lyk der vrouw vond men onder de tafel, en dat van den man, die na het inslaan van den bliksem van zijn plaats schijnt geloopen te zijn, lag met het hoofd naar den uitgang der keet gekeerd." Dezer dagen vervoegde zich eene werkmansvrouw ten huize van den pastoor te Kralingen, om hem te vragen, of hare kinderen kosteloos in de zustersohool konden worden opgenomen, daar zjj met haar gezin in zeer behoeftige omstandigheden verkeerde, hetgeen hoofdzakelijk te wjjten was aan de voortdurende ziekte van haren mau, waardoor hjj aan het bed gekluisterd was, geheel onmachtig om iets voor het gezin te verdienen. Op hartverscheurenden toon zei- de zjj, dat zij er nu op uit moest om den kost te verdienen voor het gezin, en dat dit wrl niets was (zjj deed het graag), als men haar maar eenig geld voor negotie wilde voorschieten. „Ik ben vrouw Van der Meer, mijnheer de pastoor, en woon in de straat bij deu heer Teunissen, die lid is geweest van het R.K. armbestuur." De pastoor gaf baar een briefje, waarmede zij moest gaan naar een lid van bet R. K. armbestuur die zou haar dan wel helpen. Met dit briefje begaf zy zich dan ook naar den heer E., wien hij hetzelfde verbaal deed, terwijl zjj, op zijn dralen om haar eenig geld voor negotie te geven, zeide „O ja, mijnheer ik begrjjp het wel; er zjjn tegen woordig zoovele oplichters de goede menschen moeten het voor dat sleehte volk misgelden." De heer E. gaf haar het gevraagde geld. Na haar ver trek stelde hij een onderzoek in, ed het bleek dat eene vrouw V. d. Meer niet te vinden was, en hij met eene sluwe oplichtster te doen had gehad. Ook de heer S. in het park Honingen werd de dupe van die vrouw. Zjj is tussoheo de 40 en 50 jaar oud, donker van uitzicht, met eenigzins bruine gelaatskleur, gekleed als werkmansvrouw, en van mid delbare lengte. t Vebslag van de handelingen des Openbare Gezondheids-Commissie te Gouda oveb 1886. Ter voldoening aan het voorschrift van Art. 11 der Verordening voor de Openbare Gezondheids- Commissie hebben wij de eer u het navolgende Ver slag aan te bieden omtrent de verrichtingen onzer Commissie gedurende het afgeloopen jaar. De vacature, aan het einde des vorigen jaars in onze Commissie ontstaan tengevolge van het vertrek naar elders van den heer K. Verlaan, werd in Fe bruari weder vervuld door de benoeming van den heer Dr. F. W. Raabe, terwijl de heeren M. Sprujjt en T. J. Koobs, die volgeus den rooster moesten aftreden, als leden onzer Commissie werden herbe noemd. Als Voorzitter fungeerde de heer Mr. J. H. van Mierop en als Secretaris de heer T. J. Koobs, Algemeene gezondheidstoestand. De algemeene gezondheidstoestand was vrjj gunsfig, ofschoon de sterfte grooter was dan in het vorige jaar. Vau epidemiën bleef de Gemeente verschoond. Het aantal overledenen bedroeg na aftrek van 44 levenloos aangegevenen 624, of 32,56 per duizend. Onder dit getal overledenen zjjn begrepeu 296 kin deren beueden den leeftjjd van 2 jaren, dus ruim 47,4 pCt. vau de totale sterfte. De sterfte in de Gemeente bedroeg in 1880: 599 of 33,06 per duizend, 50 pCt. Kinderen onder de 2 jaren. 1881 593 of 32,3 per duizend, 50 pCt. Kinderen onder de 2 jaren. 1882 762 of 40,36 per duizend, 48,1 pCt. Kin deren onder de 2 jaren. 1883; 564 of 30,17 per duizend, 53 pCt. Kinde ren onder de 2 jaren. 1884 527 of 27,98 per duizend, 50 pCt. Kinde ren onder de 2 jaren. In 1882 heerschten de pokken epidemisch. Uit het bovenstaande blijkt, dat de kindersterfte minder was dan in de 5 voorgaaude jaren, doch dat de totale sterfte 4,58 per mille meer bedroeg dan in 1884. Woningen. Door C. Tholens werd een adres aau den Raad ingezonden, waarhij hjj vergunning vroeg om in bet Paradjjs gelegen aan cle Vogelenzang eenige arbeiders-woningen te mogen bouwen. Onze Com missie, hierover gehoord, adviseerde dat verzoek niet toe te staan en ten behoeve van den adressant geene uitzondering te maken op Art. 17 der Bouw verordening, daar een onderzoek in loco haar de overtuiging geschonken had, dat de bebouwing van den grond door den adressant bedoeld, voornamelijk met het oog op de ingesloten ligging van het terrein, ten stelligste moest worden outraden. In deze Gemeente worden toch reeds zoovele verzamelingen van dicht bjj elkander geplaatste kleine huisjes gevonden, die door den arbeidenden stand worden bewoond, dat elke poging om derge lijke opeenhoopingen met hare op den algemhqneu gezondheidstoestand schadelijk werkende invloeden tegentegaan moet worden ondersteund. De arbeiders-stand heeft behoefte aan goede woningen, geplaatst op een terrein, waar men verscbe, frissche lucht kan inademen en waar het zonlicht kan doordriugen, en menige arbeiderswoning, gele gen in een gang of slop, waarvan er helaas in deze Gemeente zoovele worden aangetroffen, voldoet niet aan die vereischten. Bij eene inspectie in sommige wjjken dezer Ge meente bracht onze Commissie ook een bezoek in een slop genaamd „de Bloedpoort", gelegen aan de Vogelenzang. Zij vond daarin eene rij woningen, 7 huisjes, die zjj met het oog op de openbare gezondheid ter onbewoonbaar-verklaring aan bet Dagelijksch Bestuur moest voordragen. Tot ons genoegen deelden Burgemeester en Wet houders ons bij schrijven van 22 Augustus jl. mede dat zjj zich met ons gevoelen vereenigd en dien overeenkomstig besloten hadden. Verder stelden wij nog aan bet Dageljjksoh Bestuur voor om drie buizen in de Robaarsteeg, No. 139, 140 en 141, onbewoonbaar te verklaren, daar deze niet alleen uithoofde van de beperkte ruimte daarin aanwezig, maar ook om de lage ligging der vloeren, weinige verdieping-hoogte en groote vochtigheid be paald schadelijk voor de gezondheid werden geacht. burgemeester en Wethouders hadden bij het einde van het jaar hieromtrent nog niet beslist. Door den slager A. Lagereoberg werd aan het Dagelijksch Bestuur verguouing verzocht om in het perceel aan de Westhaven, Wjjk B, No. 174, eene varkensslachterij opterichten. Wjj waren van oordeel, dat de inwilliging van dat verzoek niet wenschelijk was met het oog op de lage ligging en beperkte verdiepinghoogte van het lokaal, dat voor slacht plaats zou worden bestemd. Burgemeester en Wet houders weigerden de vergunning, doch de verzoeker kwam in beroep bjj Z. M. den Koning en verkreeg onder zekere voorwaarden eene gunstige besohikking. Tegen bet oprichten van slagerijen in de perceelen Wijk O, No. 308, en Wjjk C, No. 98, door T. Spoor en J. C. Smits hadden wij geene bezwaren. Slooten, Zijlen, Riolen, Pompen ene. De slechte toestand van enkele slooten gelegen achter de hnizen van den heer Wout op het Jaagpad trok onze aandacht. Wjj wezen het Dagelijksch Bestuur hierop en gaven in overweging die slooten te doen overkluizen of dempen. In Augustus ver namen wjj, dat de eigenaren door Burgemeester en Wethouders waren aangemaand voor het reinigen en schoonhouden daarvan beter zorg te dragen. In het laatst van November werd door Burge meester en Wethouders ons gevoelen gevraagd om trent een gedeelte sloot ten Westen van de zooge naamde Boomgaardstraat bjj de Karnemelksloot door een riool te vervangen en daarop dus Art. 5 der Verordening op het zuiver houden, overdekken óf rioleeren van wateringen enz. van den 19 Augustus 1884 toetepassen. Hoezeer die maatregel door ons ook zou worden toegejuicht, meenden wjj tooh, dat zulks in het onderhavige geval slechts een halve maatregel zonde zjjn, omdat het gebrek niet wegge nomen, maar alleen verplaatst zoude worden. Wij stelden daarom voor het te maken riool te verlengen langs al de aan den sloot gelegen gebouwde eigen dommen. Of dit advies zal worden gevolgd weten wij nog niet. Wij hebben hier dut het eerste geval, dat Art. 5 der bovengenoemde Verordeuing waarschijnlijk zal worden toegepast, en hoezeer wjj ons daarover ver blijden hopen wij toch dat met veel meer kracht dan tot dusver de baud zal worden geslagen aan het dempen en rioleeren van slooten, die van lieverlede modderpoelen en vergaarplaatsen van walgelijke on reinheid zijn geworden. Vooral bjj hel uitbreken van epidemiën zouden zulke toestanden zeer gevaarlijk zjjn voor de volksgezondheid. Om ous bij enkele van die slooten te bepalen, noemen wjj slechts die in de Boelekade en de Hee renkade (in de Korte Akkeren). De pomp ter zijde van het Raadhuis, welke vooral des zomers kwaljjk riekend water leverde, dat door sommige bewoners van de Markt gebruikt werd tot besproeiing der straat, werd op ons herhaald verzoek gesloten. Ook hebben Burgemeester en Wethouders ons de toezegging gegeven, dat zjj vooral des zomers bij de herstelling van straten het dekzand geregeld zouden doen besproeien en vochtig houden, om daarvoor het stuiven zoo veel mogelijk te voorkomen. Vuilnis. Opjeene mestvaalt achter de Burgeravondschool, die niet ingericht was overeenkomstig de bepalingen van art. 59 der Politie-Verordening, vestigden wy de aandacht van bet Dagelijksch Bestuur. Drinkwater. In het afgeloopen jaar werd het water der Goudsche Waterleiding-Maatschappij geregeld door de scheikundige sectie onzer Commissie onderzbeht. Uit de resultaten van dat onderzoek bleek, dat van omstreeks medio Februari tot het laatst van Ootober het water minder organische stoffeu bevatte, dan het volgens de Concessie-voorwaarden mocht hebben; in de overige maanden was het gehalte aan orga nische stoffen te hoog. Wjj achtten het niet ondienstig deze onderzoe kingen in de hier ter stede verschijnende nieuws bladen te publioeeren opdat ook de burgerjj koude oordeelen in hoeverre de Waterleiding-Maalsohappjj aan hare verplichtingen voldeed. Behalve de gewone filtratie heeft de Waterleiding- Maatschappij in de ongunstige periode van het jaar, namelijk bij groote verontreiniging met polderwater, door zuivering met ijzerchloride beproefd het ge halte aan organische stoffen beneden het maximum I bij de Concessie-Voorwaarden bepaald, te houden I dit heeft haar echter niet mogen gelukken. In den laatsten tijd is zjj bezig proeven te nemen met eene machine door de heeren Baston en Anderson uitge dacht tot zuivering van water, welk systeem door de Waterleiding te Aniwerpen met succes schjjnt toe gepast te worden. Onze Commissie heeft dezen toestel bezichtigd, doch zij vermeet zich niet nu reeds een oordeel uit te spreken. Wij behouden one voor bij eene volgende gelegenheid op deze zaak terug te komen, maar moeten tot eer van de Waterleiding-Maatschappij zeggen, dat zjj niets onbeproefd laat om bare ver- plichtingen na te komen. Wij hopen dan ook dat hare pogingen met succes bekroond zullen worden. Scheikundige onderzoekingen. In het afgeloopen jaar werd geen enkele stof aan de scheikundige sectie onzer Commissie tot onderzoek aangeboden. Dit volkomen gemis aau belangstelling van de zijde der burgerij meent de commissie te moeten toeschrijven aau onbekendheid met het hoofd doel dier seolie. Zij gelooft daarom dat het noodig is dat Burgemeester en Wethouders op bepaalde tjjden des jaars de ingezetenen herinneren aan het bestaan en het doel dezer sectie, namelijk van te zijn een bureau van informatie, dat tevens bereid is tegen het door Burgemeester en Wethouder goedge keurde tarief levensmiddelen en andere zaken voor eeu ieder te onderzoeken. De Openbare Gezondheids-Commissie. J. H. van MIEROP, President. Gouda, T. J. KOOBS, 1 Maart 1886. Secretaris. Men is te Londen nog altjjd bezig aan bet tellen, hoeveel stemmen de Home-rule bjj de tweede lezing zal krjjgen. Wanneer men da berekeningen van ver schillende bladen nagaat, dan komt meo tot de slot som, dat Gladstone wellicht nog wel een meerder heid zal kunnen maken, maar deze in elk geval zeer klein zal zijn ook zou die meerderheid alleen wor den verkregen tengevolge vso de onthouding van Chamberlain met een gedeelte zijner aanhangers en ook van een deel van de volgers van Hartington. Waarschijnlijk zullen wij spoedig daar wel iets meer van weten, want gisteren vergaderde Hartington met de zjjuen en ook Chamberlain de aanhangers van den laatste hebben, zooals meB zich herinnert, nog geen definitief besluit genomai. Het wetsontwerp tot verbanning der prinsen uit Frankrijk, geeft natuurlijk der Fransche pers stof tot allerlei beschouwingen. De monarchistische bladen, ofschoon natuurljjk teer vertoornd, blijven vrjj kalm. Men beweert dat de hertog van Aumale, die terstond naar Parijs is teruggekeerd, namens den graaf van Parijs tot be zadigdheid aanspoort, daar de opgewondenheid der royalistische bladen en afgevaardigden den toestand slechts kan verergeren. De radioale. bladen zyn evenmin tevreden, omdat de verbanning niet alle priusen zonder uitzondering treft. Daarom wordt verteld dat Clemenceau een ander ontwerp zal in dienen, waarbij tot de onvoorwaardelijke verbanniug der prinsen wordt besloten. Van de gematigde republikeinsche bladen spreken enkele, gelijk de Temps en het Journal des Débats hun leedwezen uit, dat de regeering ter wille der radicalen tot de verbanning heeft besloten, terwijl andere het betreuren, dat de verbanning niet by decreet is geschied en daarom aanleiding geeft tot een nieuwen partijstrijd in de volksvertegenwoordiging. Nu echter deze fout is begaan zegt o. a. de Républigue Francnise hoede de regeering zich voor een nog erger fout. Zjj verlangt een wet, voordat zy van haar recht gebruik wil maken, wel nu, laat zjj dan zorgen, dat hierover eensgezindheid heersche; de samenstelling der commissie zal haar toonen, wat de Kamer wil. Eenstemmigheid tussohen de regeeriug en de commissie is een vreeisohte, voordat de bespreking in de Kamer begint, want de verban ning mag geen aanleiding geven tot een ministeri- eele crisis. Welk een triomf zon dit voor de Bona- partistisch-olerioale-royaliBtische coalitie zijn P Bij deze algemeeue ontevredenheid wordt de aan neming van het ontwerp in den tegenwoordigen vorm zeer onzeker. Wanneer de volgelingen van Cle menceau en de intransigenten met de rechterzijde tegenstemmen, komt de' regeering in de minderheid en zullen de royalisten de voldoening genieten, dat de verbanning der priusen den val van het ministerie heeft teweeggebraoht. Den Ssten Juni moeten in België 69 afgevaardigden de helft der Kamer worden gekozeo. Van de aftredenden behooren 49 tot de liberalen en 20 tot de clerioale parijj. De liberalen hebben weinig kans hun tegenstanders een zetel te ontnemeD, doch daarentegen doen de clerioalen hun uiterste best om den liberalen in al hun districten de zetels te be twisten. Van daar dat ook de liberalen alle krachten inspannen om althans te houden, wat zjj nu bezitten. De leider der liberalen, de heer Frère- Orban, heeft den verkiezingsstrijd geopend met het houden eener redevoering te Luik, waarin hjj de houding der radi calen, die zich van de doctrinairen afscheidden, ver oordeelde. De heer Orban spoorde echter de liberalen aan om toch eendrachtig hun oude programma te handhaven, want gewichtige hervormingen of wijziging van het kiesrecht zijn bij de heertellende verdeeld heid onmogelijk. Intnsschen is nog niet besloten, of de afzonder lijke demonstraties der werklieden in de verschillende steden des lands znllen worden toegestaan. De burgemeester van Brussel deelde den secretaris van het werkliedenbond mede, dat alle burgemeesters uit de provincie Brabant te Brnssel zullen samenkomen, ten einde er over te beraadslagen. Vermoedelijk zal het houden van demonstraties of overal of nergens worden toegestaan. Het verbod der groote demonstratie te Brusssel heeft in de mjjndistrioten van Charleroi groote onte vredenheid veroorzaakt, maar niet tot rustverstoring aanleiding gegeven. Voor alle zekerheid heeft de regeering de troepeB in die streek met 1500 man versterkt. G K HO HEN28 Mei. Cornells, ouders C. Blok en H. van der Valk. Oerardioa Maria Elizabeth, ouders H. J. Vonk en E. ran Willigen. 29. Antonios, oudera T. J. Joosten en F. E. Arntz. 30. Johanna, ouders M. de Jong en C. Zoet. Nicolaas, ouders N. Boot en G. C. Roghair. 31. Jau, ouders J. Snel en M. van den Berg. OVERLEDEN28 Mei. A. Gerretsen, 5 j. 5 m. A. H. Stikker, 1 j. 10 m. 29. J. de Frankrijker, 12 m. A. Leeflang, 3 j. 11 m. G. van Leeuwen, 3 j. 30. N. Bezem, 7 m. B. J. van der Ree, 1 j. 6 m. K. van Balen, 8 m. 31. C. van Leeuwen, 6 m. J. van Dam, 3 m. Ondertrouwd C. J. A. KERKHOF Heden overleed in den ouderdom van ruim 71 jaren, na eene kortstondige ziekte, mijne geliefde Echtgenoot TE0NIS van VLIET, na eene gelukkige echtvereeniging van 38 jaar. Namens onze Kinderen, Behnwd- en Kleinkinderen, Wed., J, van VLIETDonk. Gouda, 27 Mei 1886. Heden overleed ons geliefd jongste Kind BARTEL, slechts 51/, maand oud. F. C. BIK. B. BIK— Gouda, 1 Juni 1886. Rookhuizen. Ondergeteekenden, allen werkzaam aan de Stearine Kaarsenfabriek «GOUDA» te Gouda, gevoelen zich gedrongen door dezen openljjk hunnen dank toe te brengen aan de WelEdele Heeren DIRECTEUREN, voor de verrassing, hnn bereid, ter gelegenheid dat zij 25 jaar aan de fabriek waren verbonden geweest Deze verrassing, bestaande in geschenken in geld, was het slot van de op zich zelf reeds verblij dende aankondiging eener zeer ruifce bijschrij ving in de boekjes der bestaande Voorzorgkas. Ook hiervoor zy der Directie harteljjk dank gezegd. G. IJSSELSTEIN. J. ABBEMA. J. ANDERS. G. WILSON. J. v. d. STEEN. H. ANKER. W. v. BALEN. S. BIERMAN. J. HEERKENS.

Goudsche Courant | 1886 | | pagina 2