EN. F N° 3399. BINNENLAND. ID. ien LING tjjd bjj het keur. Vrijdag 4 Juni. 1886. T, DEK, Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. len. A.TE. HLE. iIK, RDAM .a./ i.- iï Co. IK” i. E 73a. bekend te V de Veti langt de Turf- 3 Gouda. u >lnchrijk lefhebbers letters D. itie-Bureau •rdam. •oote Sterke OND< aan eigent Waalt gel(jk heeft 5. Mei. 'uhrort) in loen,vraagt en Cokes, ACTIEVE Gouda. IERS. r aan het dat hy op ATE heeft [EN. gunsten te waarvoor trtikel van S VAN DEN in de Kie- bevolen de GOUDSCHE COURANT. IOUTEN. -1.20 -1.40 eer C. H. at de vrij- t veeljarig o opvolger onderwijs in hel bandteekonen op de Burgeravond school. 28 Juli. Besluit tot aanstelling van eeneu tweeden onderwijzer in de gymnastiek op de Openbare Lagere Scholen. 28 Juli. Besluit om aan de IJsel-Stoomtramweg- Maatschappij het */t gedeelte van het door haar gedeponeerde waarborgfonds terug te geven, doch afwyzend te beschikken op baar verzoek om subsidie of rente-iarantie voor eene stoomtramverbinding tnsschen Gouda en Schoonhoven. 28 Juli. Behandeling van een venoek van eeltige land bouwen uit de omstreken der Gemeente betref fende den toestand van bet Boterhuis en beslissing dat het vooralsnog niet noodig,was eene andere marktplaats voor den verkoop van boter aantewijzen. 18 Augustus. Besluit tot het voeren van een rechtsgeding tegen mevr, de Wed. Koek, geb. de Witte, en de B. K. Parochie van O. L. V. He melvaart, die bij bel Gerechtshof te *a Gravenhage in beroep zyn gekomen van bet vonnia der Recht bank te Rotterdam, waarbij de gemeente Gouda is verklaard eigenarea te tyn van de voormalige Fransohe, Waalscbe of Gaethulskerk op de Ooethaven. 18 Auguatus. Besluit om de Bleekenkade van beetrating te doen voorzien. 18 Augustus. Afwijtende beschikking op een adres van P. W. Kamphuizen en anderen tot amo- tie van de Korenbeurs op de Gouwe by de Pe perstraat. 1 September. Besluit tot opheffing van den Cur sus tot opleiding van onderwijzers en onderwijzeressen voor de boofdonderwyteraaete. 1 September. Besluit om by de Regeering stap pen te doen ten einde voor den Conrector van bet Pro-gymaant<im L. A. Keeper veris aging te verkrijgen van den termijn ayner vrysteliiug van het bezit van den doctoraten graad. 15 September. Behandeling en inwilliging van een venoek van R. Zaal, pachter van de gabel op bet Goudscbe en Amsterdamscbe Rijpad en van de daarbij beboerende boerenwoning, om verlenging van tyn pacbttermyn en besluit tot het aanvragen van continuatie der oonceaaie voor de tolheffing op gezegd riypad. 18 October. By de behandeling der Gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1886 Bealuit tot restauratie der Randtaal. Besluit tot wijziging van hel plantsoen tegenover den Kattenslngel. Bealuit tot vernieuwing ran den vlonder met bet wachthuisje aan den Gouderakscheu dijk behooreade bij het overhaalveer op den IJsel. Besluit tot bet aanbrengen eener perkoenbeschoeiing langs den Katteneingel. Besluit tot vernieuwing der Brug op de Vest over het water vau het Verloren-Koet, Besluit tot bet vernieuwen van schoeiingen te Boskoop en te Gonwslnis. Besluit tot verhooging der uitgaven voor de straat verlichting ten einde een aantel lanterena eiken nacht te doen branden. Bealuit tol vernieuwing en verandering van een aantal kleedkamertjes der Zweminrichting. 10 November. Besluit tot het verleenen van een pensioen aan B. van der Ham, eervol ontslagen grafmaker op de Algemeene Begraafplaats. 22 December. Inwilliging van het Venoek van de Wed. J. van der Kint en de borgen, om ontsla gen te worden van de pacht van het graagewaa van den Hoogen Sohielandsohen Zsedyk, door wijlen haren echtgenoot aangegaan. ARCHIEVEN. Omtrent den toestand van het Ond-Archief der Gemeente zyn geen bijzonderheden te vermelden. Het onderging geene verandering. Voor de be hoorlijke plaatsing en rangschikking ran de daarin aanwezige bescheiden en documenten wordt der noodige zorg gedragen. De Archivaris, die ook in het afgeloopen jaar veel tyd heeft moeten besteden aan nasporingen ten behoeve van particulieren, die inlichtingen weet- schen te ontvangen nopens personen en saken in te I bun bijzonder belang, heeft eenen aanrang gemaakt GOUDA, 2 Juni 1886. Ook de liberale kiesvereeniging te Woerden heeft tot voorloopige oandidaten geateld do heer en: mr. A. J. Roest, te Rotterdam, en mr. J. Fortuijn Droog- leaver, te Gouda. Beide candidaten sullen uilge- noodigd worden, eerstdaags eene voordracht te hou den ter ontwikkeling van hunne politieke denkwyze. De hoer van Dillen, te Leiden, heeft met goeden uitalag bet doctoraal examen in de medicijnen af gelegd. De heer J. A. Schreuder te Reeuwyk ia te Leiden geslaagd voor hel lilt, mathematisch examen. Aanjj het Verslag van den Toestand der Gemeente Gouda, over 1885, ontleeneu wy nog bet volgende: Beknopte en zakelijke opgave» m» de voornaamele i» de» Gemeenteraad behandelde onderwerpen. 5 Mei. Mededeeling dat de Arrondisaements- Recbtbank te Rotterdam, bij vonnis van 20 April jl., de gemeente Goufa in haren visch tegen Mevr, de Wed. A. Koek geb. de Witte betreffende den eigendom van het gebouw der voormalige Fransohe, Waalscbe of Gasthuiskerk op de Ooethaven in het eft gesteld. i. Behandeling en aanneming van een plan om de zijgevels en den achtergevel van het Baad- huia, in afwachting van eene meer ingrijpende restauratie, op eenvoudige en min kostbare wijze te doen bentellen. 5 Mei. Afwijzende beschikking op een adres van C. Tholens, houdende venoek dat ten sjjuen bs- hoeve eene uitzondering worde gemaakt op de Bouwverordening, om hem gelegenheid te geven op een stuk open grond in het zoogenaamde Pa- radys* aan de Vogelenzang arbeiderswoningen te bouwen. 22 Mei. Besluit om tol da Tweede Kamer der Slaten-Generaal bet verzoek te richten zoodanige maatregelen te nemen, waardoor eene aansluiting der gemeente Schoonhoven aan het spoorwegnet over Gouda mogelyk wordt gemaakt. 22 Mei. Aanneming van een voorstel om den achtergevel en de zijgevels van de Waag van de oude verflaag te ontdoen en in overeenstemming met den gereelaureerden voorgevel in den oerspron- kelijken toestand te doen horstellen. 22 Mei. Besluit om ingevolge eener aanschrijving van den Minister van Binnenlandscbe Zaken Gede puteerde Staten in overweging te geven de toelage van 100,-e-, die de Secretaris wegens de zorg voor bet Oud-Arohief boven zyn tractemeut geniet, bjj zijne jaarwedde te voegen. 22 Mei. Toekenning eener buitengewone toelage over het jaar 1885 aan den Tweeden Onderwijzer der Stade-Muziekschool. 5 Juni. Afwyzende beschikking op een verzoek vin het Bestuur der Gymnastiek-Vereeniging ,Exoel- sior* om voor hare oefeningen gebruik te mogen maken van het gymnaatiek-lokaal der le Koalelooze School en van eenige aan de Gemeente toebeboorende toestellen. 5 Juni. Afwyzende beschikking op adressen van de Directie der Goudscbe Maohiuefabriek en de firma A. Jonker en Zonen, ieder voor zich verzoe kende om van de Gemeente te mogen koopen of huren een stuk grond aau de Vest lange de Turf- singelgraoht. 5 Juni, Verbuur van een stuk grond aan het Veeratal by de Mallegatsluis aan de directie der Reederij van der Garden Co., ten einde daarop ter vervanging van het honten gebouwtje, bat oude oommissariehuigje, voor hare rekening een steenen gebouw bestemd tot kantoor opteriebten. 14 Juli. Mededeeling dat bet besluit van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, waarbjj de jaar wedde van den Secretaris deler Gemeente met ingang van den In Januari 1885 nader is geregeld op 2600.door den Koning is goedgekeurd. 28 Jnli. Besluit om eenige wijzigingen aan brengen in de inrichting van het lokaal voor het met de herziening van den Inventaris, waarvan eene a- i- 1— k„J.j. n-J nieuwe uiigz»e wordt voorbereid. Hoofdstuk V. Gekeente-Eigindommen, Werken en Inrichtingen. A. Eigendommen, niet beetemd voor den publieke» dienet. De eigendommen der Gemeente niet bestemd voor den publieken dienst worden behoorlijk onderhouden en verkeeren over het algemeen in goeden staat. Belangrijke herstellingen hadden daaraan in het afgeloopen jaar niet plaats. Zij hebben aan onder houd gekoot f 60,06*, waarvan voor materialen 29,07* en voor arbeidsloonen f 30,99. De inkomsten uit deze eigendommen bedroegen 6280,05*. B. Eigendommen, beetgmd voor den publieke» dienet en openbare gemeente-werken. De kosten aan het onderhond van het Exeroitie- en Scbietlerrein in het afgeloopen jaar besteed waren belangrijk minder dan in de vorige jareu. De uiterdijk bleet echter gedurig herstellingen vorderen. Aan de travenen en den kogelvanger geschiedde het gewone onderhoud. In het najaar kwamen klachten in dat kogels over den kogelvanger waren heengevlogen. Dit gaf den Garnizoens-Commaudant aanleiding de schiet oefeningen te doen steken en ons voorlestellen den kogelvsnger belangrijk te doen ophoogen, dat ge deeltelijk zon kunnen geschieden met den grond der drie eerste traversen, die onnoodig werden geacht en zonder bezwaar konden worden opge ruimd. Aangaande dit voorstel werd door ons bet gevoelen van den Minister van Oorlog gevraagd, wiens ambtsvoorganger indertijd de inrichting der' Schietbaan had goedgekeurd. Zijne Excellentie verklaarde zich met de voorgestelde veranderingen te kunnen vereenigen, zoodat tot de uitvoering van deze veiligheidsmaatregelen spoedig zal kannen worden overgegaan. De uitgaven voor de Schietbaan hebben behalve de waarde van het daaraan gebezigde van Gemeente werken afkomstige puin bedragen aan materialen 1,57 en aan arbeidaloonen f 45,04. De Gemeente ontvangt van het Rijk voor het ge bruik van het terrein ten dienste van het garnizoen eene vergoeding van f 100.’a jaars. (ft'or dl vervolgd.) De zaken der beeren Rusbroek c. s te Utrecht verheugen zich, blijkens den correspondent van de N. R. Ct. in toenemenden bloei. Hij schrijft Boter, kaas, gerookte visch, rissen klompen, alles en nog wat is van der beeren gading. Van 20 vat boter hoorde ik, die aan den Oosterspoorweg zyn aangekomen, en die voor 5 oents per pond, segge 5 cents, onmiddelyk werden van de band gezet. Myn hemel I lezen dan die handelaars geene oou- renten P I Byna alle bladen namen toch mijne vroegere berichten over dergelijke oplichterijen over, en toch gelukt het nog slachtoffers te maken. Men late zich toch niet bedriegen door brieven met grootsprakige hoofden bedrukt, als Groothandel in boter, spek, enz. Er is hier soo’n .heer*, die in een der achterbuurten op een kamertje van achl-en-iwinlig stuivers in de week woonde (een klokkenmaker) en dis het ia al eenigen tyd geleden -op een goeden dag aan acht visch- handelaars te Nieuwediep, wier adressen hy door de advertentiën kende, een geheel gelykluidenden brief, op fraai gestempeld papier en in Kboonaohrift, schreef. Meneer gaf ter gelegenheid van het huwelijk zijner dochter een groot gastmaal, zoo schreef hy, en verzocht daarom al do handelaars, hom den volgenden morgen vroegtijdig twee veroohe kabel jauwen van de grootste soort te zenden het geld zou na ontvangst onmiddelyk per postwissel worden toegezonden. Zeven der bevoorrechten waren zoo wys zich aan hun gewonen regel te houden en zonden de visch per rembours, die.;toen natuurlijk geweigerd werd. Maar één liep er vierkant in I Hy vertrouwde in hel gastmaal en den postwissel en des klokke- makers dag was alweer goed. Een half uur daarna brachten de twee versobe kabeljauwen op den afslag

Goudsche Courant | 1886 | | pagina 1