1000 G n Buiteolaodsch Overzicht- ADVERTENTIÉN. Kantongerecht te Gonda. IFOSTEJR/IiTJEILsr. Burgerlijke Stand. Moordrecht Gouderak Haastrecht s Reeuwijk Van der HOOP RUIJS, dig en nacht, en weigerde ten slotte volstandig eenig voedsel tot rich te nemen, totdat men meen de, dat ty rich op die wyie van het leven wilde berooven. Toen kwamen de Heeren Staten op een gelukki gen inval. Aan da jeugdige universiteit te Leiden was in die dagen een professor in de medioijnen, Johannes Heurnius, die niet alleen een groot ge leerde, maar bovendien een zeer zachtmoedig, be leefd en vriendelijk man was, en die zooals de uitkomst bewees de type van een dames-dokter moet geweest zijn. Toen hy zag dat zijn raad en redeneering niet veel hielpen, wierp hy het over een anderen boeg en zeide ;/wannter het Uwe Genade beliefde, zoudt gij my een grooten dienst kunnen bewijzen en my veel voordeel doen, en daarmede zelve ook gebaat rijn." „Waarmede zou ik dat kunnen doen, heer dok ter vroeg zij verwonderd. Eenvoudig daarmede," hervatte hy, «dat het Uwe genade beliefde, mijn raad te volgen, een weinig te eten en te drinken en wat minder zwaartillend te zijn, om zoodoende Uwe vorige gezondheid terug te krijgen." „Maar," vroeg zij, „welk goed of voordeel zou dat voor U opleveren „O, zeer veel," was bet antwoord, „want er be staat onder de menschen eene algemeene opinie, dat de liefde fen de amoureusheit een razernij en dol- ligheid is^__fe\ ziekte, die niemand genezen kan noch door goeden raad, noch door medicynen noch door voorschriften, in één woord waarvoor geen baat te vindeirMs. „Eu wanneer nu Uwe Genade naar my wilde luisteren, en Uwe vroegere gezondheid en opge ruimdheid terugkeerden, en men zag dus dat die opinie valsch en onwaar was, stel u dan eens voor, welk een groot voordeel ik daarmede zou behalen en welk een grooten naam ik daarmede zou maken. Want al degenen die ziek waren vau verliefdheid zouden door mij genezen willen worden, en ik zou ook allen die mijn raad volgden gewis- selijk genezen." Om den dokter genoegen te doen gebruikte zij voedsel. Heurnius had zyn doel bereikt. De prinses was gered en nam, hoewel langzaam, in beter schap toe. {Zondagtblad). In vele gevallen worden ijzeren buizen niet aan getast door het doorstroomende water, in andere evenwel vormt zich aanslag, die den dienst van het materieel na eenige jaren in gevaar brengt. Die aan- of neerslag vormt zich in den loop der tijden in by na alle buizen van stedelijke water leidingen, en bestaan vooral uit yzeroxyde (roest) en koolzure kalk (krijt) als men dien niet weg nam zou zoo'n aanslag eindelyk de geheele buis opvreten of buiten dienst stellen. Men heeft daar tegen drie middelen aangewend, die veel overeen komst hebben met de middelen tegen stoomketel steen, namelijk de buizen wegnemen en den aanslag door verwarming losmaken of den aanslag door zuren oplossen, of wel dien aanslag mechanisch (door beitels, borstels of hamers) weguemen voor hij te hard wordt. Bij de eerste methode worden de buizen boven fornuizen geplaatst, waarvoor zij dan als schoorsteenen dienst doen. Het ijzer en de neerslag zetten zich bij de verwarming ongelyk uit, de neerslag laat dus los en valt er van zelf uit. Op deze wijze werden te Laybach (Karynthie) bui zen van 8 cM. diam. en 710 M. gezamenlijke lengte a 1.40 per M. lengte gereinigd. Het tweede middel kan uit den aard der zaak niet by ijzeren buizen aangewend worden, daar zuren ijzer aantasten wel is het echter doeltreffend by looden buizen. Aldus heeft de ingenieur Arcel 45 M. buis^ van 23 cM. diam met zoutzuur van 76 pCt. gereinigd tegen 1.30 per Meter. Het derde systeem wordt te Karlsruhe, Niirnberg cd in andere Duitsche steden toegepast. Men brengt in de leiding een kabel of ketting waarmee men aan een borstel van voldoende afme ting eene heen en wêergaande beweging geeft, tot dat de aanslag verwijderd is, en laat gedurende de operatie voortdurend water door den borstel stroomen om het slijk te verwijderen. Om de krommingen te reinigeu, heeft de ingenieur Mets een borstel met buigzame buis bedacht, die zich naar de krom mingen plooit. Zoo doende heeft men alle leidin gen van Karlsruhe gereinigd, dat is circa 20,000 Meter leiding van 10 cM. tot 35 cM. middellijn, in 78 dagen, terwijl de kosten slechts 2000 gul den hebben bedragen. Niet onbelangryk is na te gaan aan welke sly^ng spoorwegmaterieel onderhevig is. Nauwkeurige waar neming heeft aangetoond, dat wanneer een spoorweg- waggon 1000 kilometers heeft afgelegd, elk wiel 85 gram in gevraht is afgenomen by een wiel waarop de rem werkt, bedraagt dit verlies nog 45 ram meer. Het spreekt van zelf, dat dit een gemiddeld bedrag ii en dat wielen van het beste i staal, b. v. uit Krnpp's fabriek, de minste slytage lijden. De massa staal, die op deze wyze dag op dag als het ware spoorloos in de lucht verdwijnt, is natuurlijk verbazend groot. Stel, om eeu voor beeld te nemen, dat een spoortrein van 25 wag gons een afstand van 100 kilometers aflegt. Indien men nu de wielen voor en na de reis gewogen had, zou men oiroa 2 pond verlies vinden. Zoo nemen de gezamenlijke wielen des Saksisobe spoor wegen per dag zes centenaars af. Neemt men aan dat op de Duitsche spoorbanen 900.000 wielen loo- pen, dan bereikt het jaarlyksch deficit de aanmer kelijke hoeveelheid van 30,000 centenaars, gelyk aan het gewioht van 4400 wielen. Het metaalverlies wordt nog grooter doordat de wielen niet'rónd bly- veu eu van tijd tot tijd moeten bijgewerkt worden. Zoodra een wiel 50 kilogram staal heeft verloren, wordt het afgekeurd. Als het zoo ver gekomen is, heeft het gemiddeld 125,000 a 130,000 kilometers afgelegd. Hiernaar berekend, duurt eeu wiel vau een personenwagen circa 5 en van een goederen wagen ciroa 8 jaar. Te Parijs wonen, naar men beweert, in een rond cyfer genomen circa 50,000 personen, die aanspraak maken op den titel van „artiste". De statistieke opgaven betreffende de Parysche bevolking hebben doen zien, dat bet „ware cyfer" precies uitkomt op 42,646 dame9 eo heeren artisten en dat het aantal der eerstgenoemden iets over de 2000 gaat. Onder gemeld cijfer zyn de vertegenwoordigers van alle kunstvakken opgenomen, als schilders, beeldhouwers, teekenaars, graveurs, 'tzij iu staal, koper of ander metaal en hout, schilders op porselein, zangers, too- neelspelers, muzikanten, danseressen en dansers, enz., enz. Veilig raag worden aangenomen, dat alle steden der gausche republiek te zamen niet zoovele kunste naars binnen hare muren herbergen als Parijs alleen. Wie met den toestand op het gebied der kunst iu Frankryk bekend is, zal dit gaaf toestemmen; waut Parijs is niet slechts het middelpunt der Frausche kunst, maar het is tevens bet eigenlyke verenigings punt barer beoefeuaars. Enkele bijzonderheden zullen de zaak duide lijk maken. Van de 3000 a 3500 schilders, beeld houwers enz., die deelnemeu aan de jaarlyksohe tentoonstelling, zijn geen 300 in de provinciën ge vestigd, niettegenstaande een dozijn degelijke schil der- en teekenscholen in even zoovele van de voor naamste provinciesteden worden gevonden. De kwee- kelingeu dier instellingen verlaten ze in den regel, zoodra het hun mogelijk is om naar Parys te gaan. Geen schilder of beeldhouwer van naam is in een provinciestad gevestigd. Voor graveurs zijn de pro vinciesteden de meest onvruchtbare bodems, want alleen te Parijs worden kunstwerken in het licht gegeven; ja, wat meer zegt, er komt geen muziekstuk ter wereld in gausch Frankrijk om zoo te zeggen, behalve te Parijs. In de voornaamste steden des lands zijn opera gezelschappen, een orkestciirecteur en muzikanten, die de leden van het orkest vormen. Dewijl het sei zoen slechts eeuige maanden duurt, raag men wel aannemen, dat de zangers en zangeressen die van het koor willen wij buiten rekening laten de directeur en de voornaamste leden van zijn orkest slecbts een tydelyke verblijfplaats hebben iu de stad, waar bun kunstvak ben gedurende het theaterseizoen heeft doen vertoeven. Nauwelyks is het geëindigd of met versnelden pas ylen zy naar Parys. Dit is zelfs het geval met hen, die het lot niet gunstig is, doordien b. n de directeur van 't gezelschap, zonder behoorlijk afscheid te nemen, zyn artisten heeft achtergelaten, en al zyn zorg heeft gewijd aan de kas, waarvan hij niet wilde scheiden. Zelfs in der gelijke drukkende omstandigheden, die in den loop eener eeuw misschien een paar malen een groot aantal artisten in rouw dompelen, besteden de leden der lijdende partij bun laatste centime, om zoo spoedig mogelijk Parys te bereiken. Eo dit heeft zyn degelijken grond. Alleen in de hoofdstad be staat de kans om weder eeu betrekking te vindeD. Gelukt dit niet spoedig, dan treft hy daar althans vrienden en bekenden aan, die hem de gelegenheid openen om zijn talenten met meer of minder voor deel aaan te wenden eu althans wat te verdienen. In de hoofdstad vindt meu een menigte woningen en gemeubelde kamers, die schier uitsluitend door artisten jaar iu jaar uit worden betrokken, benevens dure en goedkoope restaurants, zoomede koffiehuizen, wier be zoekers zoo ongeveer allen tot de artistenwereld be- hooren. Daar opent zich voor hen, die door de fortuin worden begunstigd, eeu onwaardeerbare bron van genot, door ondersteuning te verleenen aan hun kunstbroeders. Ruimer hulp en ondersteuning wordt daar genoten dan velen misschien onderstellen. Nog een andere oorzaak, welke veel by draagt om Parijs te maken tot een middelpunt der tooneelar- tistenwereld, mag hier niet over het hoofd worden gezien. Zoodra een of ander tooneelstuk een buiten gewonen opgang maakt iu de hoofdstad, begint meu onverwyld eeu gezelsohap, en somtyds meer dan een saam te stellen, om dit stuk in een reeks pro vinciesteden op te voeren. De acteur of actrice zon der betrekking behoort noodzakelykerwyze in de hoofdstad te zyn, om van znlk een gunstige omstan digheid het gewensohte voordeel te trekken. De Parysche berichtgever der Voss. Zeitung, waaraau wij deze mededeelingeu hebben ontleend, voegt er nog by, dat dergelijke gezelschappen met een réper toire van een paar stukken de bevolking vau eenige provinciesteden geduiende een twee- of drietal we ken naar den schouwburg lokken. Dergelyke ge zelschappen worden na den afloop der onderneming ontbonden. Er zyn thans zooveel troepen van dien aard werkzaam op dit gebied, dat in vele steden van beperkten omvang een vast tooneelgezelschap niet meer kan bestaan. De hoogste myn, een goudmyn, die ter wereld wordt gevonden, bezit Thibet, in de provincie Gnari Khorsoen, en draagt den naam van Thok Asjaloeng. De ingang dezer mijn is nog oirca 175 meter booger dan de top van de Montblano, aangenomen dat de jongste meting juist is, waarbij aan dien reus een hoogte wordt gegeven van 4977 M. of 15,297 Par. voet. Om de geduchte stormen te ontgaan, welke op die groote hoogte aldaar zoo ongeveer dagelijks woeden in som mige seizoenen des jaars, hebben de mijnwerkers bet volgende hulpmiddel (er hand genomen. De grond wordt 3 a 4 meter diep uitgedolven, zoodat een kuil ter doorsnede van een viertal meter op den bodem wordt verkregen; daarin slaan zij hunne vilten ten ten op, waarin zij een veilige en warme woning vinden, niettegenstaande deze hoog gelegen streek, vooral gedurende den winter, een waar Siberisch klimaat heeft. Dat men aldaar iu 't hart van den feilen winter den mijnarbeid kan voortzetten, moet aan de beide volgende oorzaken worden toegeschreven. De onder vinding heeft doen zien, dat uit een bevroren bodem goud gemakkelijker kan worden gescheiden dan in het zachtere seizoen, en dat water, verkregen door het smelten van sneeuw en ijs, fry goed drinkbaar is. Leeftocht is er in ganichen overvloed op bet hoog gebergte, zelfs iu Thibet te vinden, want de rijkdom aan wild in dit gansohe land en voorname lijk op het gebergte, is schier voorbeeldeloos. Buiten hetgeen de jacht aan de mijnwerkers oplevert, heb ben zy slechts brood van garst gebakken, thee en boter noodig; voor gebrek aau afwisseling in de spijs valt niet te duchten, daarvoor zorgt de rykdom aau wild. De zoo vermaarde zilvermijnen vat Potosi liggen op een hoogte van 4465 meter of 12,807 Par. v>, derhalve 512 meter lager dan de genoemde goudmy- nen van Thok Asjaloeng in Thibet. In Colorado ligt de zilvermijn „Silverton" op een hoogte van 9400 Eng. v. enLSilver Plume" op 9074 Eng. v., in de Sierra Nevadil^erheft "°h «Treasure City" 8588 v. boven den spiegel der zee en de wo ning, het zoogenaamde „Knappenhaus" der arbeiders van de goudmijn in de Xauris 7298 Par. v. Wie in deze gletschenstreek de genoemde goudmyn ooit heeft bezocht, zal volmondig erkennen, dat hun eerlijk stuk brood moeielyk wordt verdiend en dat zij op geen bed van rozen slapen. Het hoofdbestuur der Vereenigiug tot bevorde ring van Fabriek- en Handwerksnyverheid heeft zich, naar aanleiding van het jongste besluit der algemeene vergadering, tot de Tweede Kamer ge wend met een adres, houdende beschouwingen over het aanhangig wetsontwerj^tot regeling van de gemeenschap door electrisobe telephonen. Adres sant kan het niet goedkeuren, dat aan de Maat schappijen grooter lasten worden opgelegd dan strikt noodzakelijk is, en aoht het daarom bedenkelijk, reeds nu in de wet op te nemen een bepaling, waardoor de Eegeering de bovengrondsche gelei dingen kan doen veranderen in ondergrondsobe. Het bestuur zou wenschen eenvoudig te zien bepaald, dat de Eegeering zoodanige wijzigingen in den aanleg zal kunnen voorschrijven, als door de ervaring het belang van het gemeenschapsmiddel zelf noodza kelijk zullen zijn gebleken. By de overweging van dergelyke noodzakelijk heid zou zij evenwel allerminst in aanmerking willen genomen hebben de financieele nadeelen, door den dienst der telegraphic daardoor eventueel te lijden hij vestigt op de financieele zijde der quaes- tie met des te meer aandrang de aandacht der Kamer, omdat uit een zinsnede in het Verslag der telegraphie over 1885 schijnt te moeten worden af geleid, dat de Eegeering geenszins ongeneigd i» voordeelen voor de schatkist te bedingen uit dc telephonie. Naar het oordeel echter van het Hoofdbestuur beheert de Staat post en telegraphie alleen uit het oogpunt van het algemeen belang en geenszins om belasting te heffen van degenen, die daarvan ge- bruik maken*, des te minder dut zal de Staat recht hebben inkomsten te trekken uit onderne mingen, die zyu diensten ten deele overbodig maken. De Vereenigiug, boewei de heffing vau een gering conoessiereoht niet afkeurende, komt ook ernstig op tegen de bepaling, waarby uiterlijk na 25 jaren de Staat eigenaar zal worden van alle lynen der ge- conoessioneerde Maatschappij, omdat daardoor elke onderneming zou worden genoodzaakt haar geheeie kapitaal binnen 25 jaar oi korter af te schrijven, terwijl de kosten der telephonie hierdoor in elk geval buitensporig worden verhoogd, zoodat in som mige gevallen, waarin de aanleg byzonder moeielyk en kostbaar ware, de deelneming van het publiek wel eens geheel onmogelyk zou kunnen worden. Ongeveer twintig jaren geleden kocht de stad Botter dam voor ƒ100,000 het buitengoed «De Heuvel" aan, dat ten westen vau het Park ligt en slechts door een sloot van deze wandelplaats gescheiden is. Deze aankoop, bespoedigd door het afsterven van den eigenaar van net goed, den heer Nottebohm, stond in verband met plannen tot uitbreiding der kade langs den rechter Maasoever en tot vergroo ting van het Park. De Henvel, eu door zijn fraaie waterparty en en door zyn prachtig hoog opgaand geboomte een der aantrekkelijkste wandelplaatsen van Botterdam, bleef langen tyd gesloten, om eerst lenige jaren geleden voor bet publiek toegankelijk gesteld te worden. Aanvankelijk door middel van eeu paar smalle hou ten bruggetjes, later door een paar dammen, bracht men' Park en Henvel met elkaar in gemeenschap. De lang gewenscbte verbinding echter tot één ge heel bleef uit. Thans heeft «Ie commissie voor de plaatselijke werken voorgesMden Heuvel met het Park te vereenigen, door wijziging en uitbreiding vau plant- soenaanleg en de waterpartijen een stoomgemaal te stichten tot bemaling van die terreinen en de helft der kosten van dit alles, op 90,000 ge raamd, op de begrooting voor 1887 te brengen. Burg. en Weth. echter achten de uitvoering van dat werk niet dringend noodzakelijk en min of meer ontydig, zoodat, ook met het oog op het eindcyfer der begrooting, daartoe geen voorstel zal worden gedaan. Te Freiburg, in Zwitserland, is, naar aanleiding vau het volgende voorval, dezer dagen een twist ontstaan tusschen den eigenaar van een groot bees tenspel en een bezoeker dezer inrichting. Onder de aldaar aanweztge dieren bevindt zich een reusach tige maar zeer tamme olifant, de lieveling van het publiek. Hy heeft de gewoonte de zakken der toe schouwers te doorsnuffelen, om deze of gene lek kernij zoo mogelijk op te sporen en de meerderheid van het pnbliek onderwerpt zich gaarne aan dergelijk onderzoek, na vooraf een versnapering by zich te hebben gestoken. Wat gebeurt nu by het doorsnuffelen der zakken van een der toeschouwers, aan den olifant van nabij bekend De snuit komt in een verkeerden zak terecht en ontfutselt een goed gevulde portemounaie en twee bankbiljetten van 50 fr. elk, die in een oog wenk op weg waren naar de maag van den gooche laar. De portemonnaie werd achterhaald in den muil van den olifant, maar de bankbiljetten waren gevlogen. Wie moet nu de geleden schade dragen de eigenaar van den zakkeroller of degeen die toestaat dat zijn takken wordeu onderzocht om er iets nit te nemen Dit zal de rechtbank te Znrich eerstdaags uitmaken. Wanneer de Duitsche Rijksdag bijeenkomt, zal daar evenals in de Frausche Kamer, de legerquaes* tie aan de orde komen. De Eegeering wil name lijk weer voorstellen de getalssterkte van het leger op voet van vrede niet voor den tyd van zeven jaren, maar voor goed rast te stellen. In 1874 werd dit voorstel reeds gedaan, maar verworpen, omdat de nationaal-liberalen er toen tegen waren. De vraag is echter, of daarby de volkatelling van 1880 of die van 1886 tot grondslag moet genomen worden. Nu telt bet Duitsohe leger iu vredestijd 427,274 man, dooh wanneer men den zelfden maatstaf, 1 pCt. der bevolking, toepast op deo uitslag der volkstellingen van 1880 en 1885, 7rm0e' getalsterkte gebraoht worden op 452,310 of 468,409 man. In het eerste geval moet das het leger met 26,000 en in het tweede met 41,000 man worden vermeerderd. 0 Pruisische commissie tot kolonisatie der pro vincie Polen gaat steeds voort met den aankoop der landgoederen-van verarmde Poolsobe grondeigenaara j.° we" kocht tij voor 2,200,000 Mark in het district Thorn een landgoed van 80,000 bandera, dat eenwen achtereen in Poolsohe handen is geweest. De heer De Freyciuet iet zijn tocht door het zuiden van Frankrijk voort. Na een bezoek te Montpellier, ia de minister nn te Bordeaux aan gekomen, waar te zijner eere een feestmaaltijd ter prefectuur zal worden gehouden. Ook daar wordt weer een toost over de politiek verwaeht. Ofschoon de heer Jules Dietz in het Journal de» Débat» schrijft„de rede van den heer De Freyei net zat even weinig menschen in geestdrift brengen als ontevredenen wekken', stemmen toch de radi calen niet in met 's ministers wensoh naar eenheid der republikeinen. Zoo verklaart de afgevaardigde Pichot in de Jmtice„men zal de radicalen toch niet tegenhouden", terw|jl Rochefort deze eenheid vergelijirt bij het huwelijk van het water met het vuur. Betreffende de mededeeliog, dat Frankrijk op voet „van wederzijdse!» achting" staat «met alle mogendheden, merkt Paul de Cassagnac in de Autorité op het Jaoobijnsche Frankrijk wordt door alle mo narchieën evenzeer, en terecht, gewantrouwd, en het is juist Engeland, dat ons met de meeste minachting behandelt.» Eren kort als krschtig is de beoordeeling van Gambetta's vriend Raoc in de Matin „Het programma is best, men behoeft het slechts toe te passen." Het antwoord van den Hongaarschen Minister president op den Bulgaarsche interpellaties heeft zoowel te t^eeneo als te Berl|jn een bevredigen den indruk gemaakt. Zelfs de' „N. Freie Presse" is tevreden dit blad meent, dat het program vao Tissa de zelfstandige ontwikkeling van de Balkan- staten bevat, een verklaring, die komisch klinkt, wanneer men bedenkt, dat Oostenrijk begonnen is Bosnië te bezetten, dat aan Servië toekomt,met even veel recht als Oost-Rumelië aan Bulgarije komt. De Engelsche Minister Churchill hield te Darford eeu groote redevoering over de bnitenlandsche poli tiek, meer bepaald over de Bnlgaarscbe quaeatie. Benter zond ons daarvan een groot uittreksel; waarom is niet recbt duidelijk, tenzij men aanneme dat hier een proef wordt geleverd hoe Churchill, die gewoonlijk grof en sarcastisch is, ook in gewone kalme diplomatieke taal zich kan uitdrukken. De inhoud van de redeueering kon wel in een paar woorden worden weergegeven De toestand op het Balkan-schiereiland moet ernstig heeten en wanneer Oostenrijk aan Rusland den oorlog wil verklaren om zijn gedragingen in Bulgarije, dan belooft Churchill Oosteorijk te zullen helpen. Aangezien de beloften van Engeland geen crediet meer hebben, zal Oostenrijk zieh echter nog wel eens bedenken voor het aan Engeland» raad gehoor geeft. Wanneer Chnrchii verder tegen Bosland te keer gaat, dan moet de strijdlustige man bedeoken, dat niemand met Buslands handelingen in Bulgarije •ympatbiseerl, maar dat betgeen Rusland hier doet, ongeveer gel|jk etaat met hetgeen Oostenrijk verricht in Bosnië en Herzegowins en Engeland in Egypte en verder dat een groot deel van de tegenwoordige Bulgaarsche verwarring moet geweten worden aan Engeland, dat ia 1878 op het Bertijnsch coogres zich halsstarrig verzette tegen de eenheid van Bolgarjje. Een collega van Churchill, Salisbnry, kan dat getuigen. Wat Bulgarije zelf aangaat, bljjkt uit de laatste berichten, dat de toestand daar nog altijd dezelfde is de Kegeeriog heeft nog niet toegegeveo aan de Russische eischen, maar z|j durft ook niet onvoor waardelijk ueen zeggen, omdat meo meer en meer overtuigd wordt, dat zonder Rusland geen geregelde staat van zaken kan worden verkregen. Aan protesten tegen de Russische eischen ontbreekt het in Bulgarije niet, vooral van deu kant der officieren, die meest op de hand van den verdreven Alexander z|jn. LIJST van Brieven, geadresseerd aan onbekenden door tussohenkomst vao het Postkantoor terug te bekomen J. Wilt, Alfende Waal, Amsterdam Jacob Vogel, Amsterdam Mej. Kok, Amsterdam Chris tina Gravelaud, Benedekerk Van het Hulpkantoor STOLWIJK Mej. G. Dakerveld, Zeist Willem van Beirzen, P verder Mej. Klomp Verzonden geweest naar AMERIKA, van het Hulpkantoor HAASTRECHT. J. A. de Veer Weigh, Brookljju; De Directeur vau het Postkauloor SIMONS. P. v. W., koopman te Gouda, tot '/s gulden of 1 dag wegens werpen van vuilnis in het water te Gonda G. V., weduwe ran J. 8., te Gonda, tot Va gulden of 1 dag evenals de vorige C. D„ huisvrouw van J. N., te Gouda, tot Va gulden of I dag evenals de vorige J. de K., koopman te Gouda, tot gulden of 1 dag wegens ryden over het met klinkers be straten voetpad te Gouda G. den H., sjouwerman te Gonda, tot Va gulden of 1 dag evenals de vorige A. G., hekelaar te Gouda, tot i/j gulden of 1 dag wegens liggen in een grasperk van het plant- •oen te Gouda; D. S„ tonwspinner te Gouda, tot 2 boeten van j gulden of 2 dagen wegens loopen in een gras- perk van plantsoen te Gouda en wateren tegen een boom aldaar H. G., mandenmaker te Gonda, tot >/s gulden of 1 dag wegens watereu op den openbaren weg te Gouda buiten de openbare waterbakken J. N., schepenjager te Gouda, evenals de vorige. GEBOREN2 Oct. Eogelbertns Petros, ouders C P W Dealing en C. M. Wennekea. Salomon levij, ouders D. L. Cats en P. »an Straten. Hendriks Jacoba, ouders D. de Jong en J. Zorg. Johanna Margaretha Maria, onders C. A. Schouten en P. J. Simons. Feter Adriaans, onders P. A. Willemse en M. van Eyck. 3. Cornelia Maria, onders C. M. Pnijk en A. Wendels. - 4. Petras Johannes, onders P. Borst en C. Furrer. OVERLEDEN 1 Oct. J. P. Gerbards, 25 j. T. de Jong, 7 w. 2. H. van Cittert, 7 w. 3. B de Vos 3 m. N. de Groot, 5 j. 4. P. H. de Jong, 9 m. GEBORENReinier, ouders A. P. Fijn en W. M Fiin GEHUWD: M. Verrijden te Waddinxveen 25 j. en N Dekker 21 j. GEBORENCornelia, onders C. Bontestein en J. Mes. Hendriks Petronella, ouders M. S. Both en C. M. Fijn! r Cornelis Reinier, ouders A. Kok en J. van Geest OVERLEDEN J. M. de Jong, 1 in. GEBOREN Ernst, ouders H. van der Vlist en M. Lek- kerkerker. Antoon enWilheltnina, onders P. üittenboeaard en G. Goedhart. OVERLEDEN M Kemp, 6 j. ONDERTROUWE A J de Goeij te Reeawijk en J M van der Sprong H den Dijker te Reeawijk en M J van der Kleij, GEBOREN Theodorus, ouders J. van Rata en A. L. Verklei) Cornelia, ooders A. Treore en A. ren Roon OVERLEDENJ. Vermei, 12 w. V Heden overleed ons Dochtertje HEN- DRIKA, nagenoeg acht weken oud. B. P. van CITTERT. A. P. van CITTERT— Gouda, 2 October 1886. Hdber. Al degenen die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan de Nalatenschap van Mejuffrouw de Wede. IF. B.EEMS- RERGEN, overleden op den Kattensingel te Gouda, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór den 20» OCTOBER 1886 aan den ondergeteekenden. W. KROMHOUT Sr. Executeur-Testamentair. Tereohtzitting van Woensdag 29 September 1886. Kantonreobter: Mr. J. H. van MIBROP Ambtenaar van het Openbaar Ministerie Mr. W. C. A. SCHOLTEN, te Rotterdam. VEROORDEELD B. V., P. V., B. S., J. S„ arbeiders te Moor drecht, ieder tot 1 gulden of 2 dagen wegens maken van. naohtgerucht te Gouda Naar aanleiding van ons ter oore gekomen geruchten, als zouden wij de door ons verkochte PULP niet leveren, een oor onedele concurrentie uitgestrooid, uit aan hem, die bij het eindigen dezer cam pagne zal kunneu aantoonen, dat wij het ver kochte niet stipt hebben geleverd voor den prjjs waarvoor het verkocht was. Bergen op Zoom. Agent voor Gouda de Heer IF. R. SCSTPEMMER. t

Goudsche Courant | 1886 | | pagina 2