STEENKOLEN. fmmmm. smssoiia. Buitenlandse!) Overzicht.. t*Ei\ iMSG EflMG. ADVERTENTIËN. Schuttersraad te Gouda. Bekendmaking AGENT gevraagd te Gouda. grove Ruhr KACHELKOLEN, 57\ cent per H.L. (Mud) A. LAMBERT, Kachelkolcn a 60 Cents pér HL. Afloop van Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. POLITIE. Burgerlijke Staud. Zevenhuizen Donderdag en Vrijdag 14 en 15 October en Donderdag en Vrijdag 21 en 22 October. D. LEEFSMA, Steenkolen-Depot Rhijnspoor. HIBERNIA eu SHAMROCK S. D. BOON. De tentoonstelling ui wel niet bepaald interna tionaal zijn, maar toch zullen ook voorwerpen uit bet buitenland gaarne aangenomen worden. Het doel der tentoonstelling is, volgens art. 2 van het reglementbevordering der kennis van de voedings stoffen, door de milde natunr den mensch in het planten- en dierenryk aangeboden; door onderlinge vergelijking te doen streven naar verbetering, zoo in voortbrenging (cultuur) als bereiding dier stoffen, en daarbij de vooroordeelen, welke nog dikwerf het gebruik van nuttige stoffen, in den weg staan, op overtuigende wjjze te bestreden. Verschillende commission werden door de verga dering benoemd, om de hoofdcommissie in de onder scheidene onderdeden van het exploitatie bij te staan: t. w. commissiën voorde financiën, voor aanneming opstelling en aflevering der ingezonden voorwerpen, voor de samenstelling van den catalogus, tot voorbe reiding van wedstrijden en oursussen, voor feest vieringen en voor de verloting. De minister van Waterstaat heeft inlichtingen gegeven op drie adressen, houdende bezwaren tegen het tarief voor telegrammen, ingebracht door uit gevers en hoofdredacteurs van dagbladen hier te lande en anderen. De verhooging van het tarief was volstrekt niet onverhoeds. De maatregel strekte ter vermindering ran het tekort op den dienst der Rgks-telegraaf, dat in 1885 tot niet minder dan byna 600,000 geklommen was. De stelling, dat verlaging van het tarief voor- deelig voor den dienst zou wezen, weerlegt de minister met de oyfers, die op de exploitatie der Byks-tdegraaf betrekking hebben, en waaruit blijkt dat de vermeerdering der opbrengst geenszins steeds het gevolg is van tariefsverlaging, daargelaten dat toeneming van hét gebruik meestal verhooging van administratiekosten uoodig maakt. Met de cyfers uit de jaren der belangrijkste tariefsverlagingen voor oogen, meent de minister, zal wel geen Regeering het evenwicht tusschen ontvangsten en uitgaven trachten te herstellen door tariefsver laging. De vraag, of de tariefsverhooging al dan niet drukkend is, beantwoord de minister ontkennend. Eerstens in het beweren dat het tarief met de helft is verhoogd, overdreven, want de prijs is voor het meerendeel der telegrammen sleohts met 10 pot. verhoogd. Alleen voor groote telegrammen kan de prijsver- hooging tot bijna 50 pCt. stijgen, doch desnietlemin blijft het tarief nog lager dan elders, met uitzonde ring alleen van België, Luxemburg en Zwiiserland en, voor de perstelegrammen, van Frankrijk. De prijs van het telegram per woord is lager naarmate het grooter aantal woorden. De minister geeft niet toe, dat zij die van de telegraaf een ruim gebruik makeu, aanspraak hebben op tariefsverlaging, en wel op grond dat juist bevordering van groote telegrammen niet van een goede exploratie der telegraaf kan verwacht worden, want aaubieding van groote telegrammen staat spoe dige verzendiug der aangeboden berichteu in den weg. Verder schryft de minister, dat het streven van de dagbladen, om door beknoptheid op de tele— grammao-uitgaven te bezuinigen, den telegraafdienst niet minder ten goede zou komen dan het publiek. De schatkist wordt door gemis dier lange berichten niet in haar inkomsten bedreigd. Dat de tariefswijziging zoodanige vermindering van het telegraphisch verkeer ten gevolge zal hebben dat de sohatkist door den maatregel niet gebaat sou worden, kan de min. niet inzien. De tariefsverhooging was daarvoor wegeus haar wtinige beteekenis van te weinig invloed op het telegraphisch verkeer. Voor zooveel het binuenlandsch verkeer betreft, verwacht de minister een vooruit gang van gemiddeld 8 cent per telegram of 60,000 per jaar. En wat betreft de beweerde vermeerdering van de financieele lasten voor den handel en de dag bladen, berekent de minister dat het hooger bedrag voor den handel vermoedelijk lager zal zijn dan 30,000 's jaarseen bedrag, dat, verdeeld over tal van personen en firmaas, nergens zwaar zal drukken. Tegenover dit nadeel wijst hij op de financieele voordeelen, aan het telegrapheereud publiek ten deel gevallen door de invoering van stads-telegrammen, de verlaging van het tarief voor dringende tele grammen, de verlichting van den druk der sein- kosten door invoering van het nieuwe internationale telegramtarief. Waar nergens de telegraafdienst zoo slechte finan cieele resultaten oplevert als hier te lande, bet tele gram-tarief zóó laag is, uitsluiting van winst op den voorgrond staat, achtte de Regeering zich ge rechtigd, het tekort eeoigennate ts verminderen, zonder dat de lasten van het publiek worden ver zwaard. Het jaarlyksch congres van de „Société Royale de Médecine publique de Belgiqoe", dezer dagen te Brussel vergaderd, heeft zich ten doel gesteld na te gaan, op welke wijze de afvoer van vuil uit de steden 't best te regelen is. Daartoe waren aangewezen als rapporteurs dr. Devaux, geneeskundig inspecteur aan het ministerie van binnenlandsche zaken dr. Putzeys, hoogleeraar in de hygiëne te Luik, en de heer Royers, stads ingenieur te Antwerpen. Ofschoon erkennende dat de geldelijke zyde en de belangen van den landbouw bij de keuze van een stelsel in het oog gehouden moeten worden heeft deze commissie zioh toch hoofdzakelijk op een hygiënisch standpunt geplaatst, en de verschillende stelsels allereerst van dat standpunt uit beoordeeld. Als eischen werden gesteld, dat het stelsel moet waarborgen dat de lucht niet bedorven wordt, dat de bodem zuiver blijft en dat bet drinkwater niet wordt besmet, en dat gezorgd worde zoowel voor afvoer der faeoaliën als van het spoel- en keukenwater en van het afvalwater der fabrieken. Zij nam tevens aan, dat zoodanig stelsel als het beste moet beschouwd worden, dat het snelste den afvoer van al het vuil verzekert. De commissie acht het stelsel veroordeeld van afvoer der faecale stoffen door de straatriolen, welke tevens voor afvoer van regenwater bestemd zijn, gaat dan achtereenvolgens de voor- en nadeelen na van de vaste putten, het tonnenstelsel, bet poudret- testelsel, het stelsel van ontsmetting en de stelsels van bijzondereu afvoer van Waring, Liernur, Ber ber en Shone. Zy komt daarbij tot de volgende uitkomsten lo. Het stelsel der zinkputten moet onder alle omstandigheden afgekeurd worden. 2o, Het stelsel van verdeeling verdient geen vertrouwen. 3o. De stelsels van ontsmetting der faecaliën zijn niet afdoende, kostbaar, en vernietigen vaak de voor den landbouw bruikbare bestanddeelen. Ook deze moeten dus afgekeurd worden. 4o. De stelsels van staokverdry ving zijn op groote schaal niet toe passen. Echter kunnen zy op kleine schaal somtijds nuttig zijn en met gevolg aange wend worden in kampen, hospitalen, kazernen en afgezonderd gelegen woningen. Zij kunnen echter in geen geval toegepast worden op het spoelwater. 5o. Bij gebrek aan beter kunnen goed gemet selde putten en tonnen somtijds met goed gevolg worden aangewend, mits met de uoodige voorzor gen bij het vervoer of by den bouw en de ledi ging der putten, waaromtrent toezicht van gemeen tewege of wel, wat lediging der putten en vervoer betreft, exploitatie van gemeentewege behoort plaats te hebben. 6o. De stelsels van afvoer door buizen, welke door drijfkracht of opzuiging werken, zijn uit een hygiënisch oogpunt de beste stelsels. 7o. Het rerkieselykste is het stelsel, dat afvoer geeft door goed gesloten waterdichte buizen, en wel door opzuiging, waarbij alle stoffen iu een of meer centrale inrichtingen, al naar gelang van haren aard, worden afgevoerd. Tot dezen idealen toestand naderen het meest de stelsels van Liernur en Berlier. De commissie acht het niet twijfelachtig, of de wetenschap zal, geleid door de ondervinding, de moeilijkheden, aan die stelsels thans nog verbonden, te boven komen eD eene practische oplossing geven. De eerste zes couclusiëa werden, zonder belang rijken tegenstand, met kleine wijzigingen door het congres aangenomen. Bij de 7de oonclusie echter ontspon zich een vry uitvoerig debat over de voor deelen van de stelsels-Liernur, Berlier en Waring. Het stelsel-Waring vond verdediging by den heer Kennis, wegens de eenvoudigheid, goedkoopheid en als geschikt zoowel voor afzouderlijke woningen als voor sterk bevolkte wyken. Dr. Lamtynon vau Luik nam het Liernur-stelsel in bescherming, dat door den heer Defosse werd afgekeurd, als weinig voldoende in de steden waar het toepassing vindt. De commissie erkende, dat elk stelsel naast zyne voordeelen ook nadeelen heeft, maar zij bleef er op wijzen, dat alleen zoodanig stelsel voldoen kan, dat volledigen, regelmatigeu en snellen afvoer van alle vuil verzekert. Van dit standpunt uitgaande, heeft de commissie de verschilleude stelsels in groepen verdeeld en aangetoond, hoe de toepassing van die stelsels van verschillende omstandigheden afhankelijk is. Zoo kan b. v. het stelsel-Waring by veel wateraanvoer met goed gevolg aangewend worden, maar niet in alle gevallen. Boven het stelsel van drijfkracht geeft zy aan dat van opzuiging de voorkeur. Op voorstel van dr. Semal werden ten slotte de woorden „en door opzuiging" uit de 7e conclusie geschrapt, en ook deze couclusie aldus gewyzigd met meerderheid van stemmen aangenomen. De „Geneeskundige Courant" spreekt naar aanlei ding van de voorstellingen door den heer Donato in ons land gegeven en nog te geven een ernstig woord tot de ouders, die het toelaten dat bun kinderen in dergelyke ziekelijke toestanden worden gebracht. „Geen physioloog" zegt het blad, „kan dit een onverschillige zaak vinden. Immers reeds thans is ons meegedeeld, dat eeu jongmenscb na aan het gevaarlyke spel medegewerkt te hebben, den nacht daarop niet kon slapen en allerlei onrustige bewegingen maakte." Ook te Amsterdam deden zich, naar het „Nieuws" meedeelde, by een der /bewerk ten" deze treurige, doch zeer verklaarbare verschijn selen voor. De //Geneesk. Ct." brengt in herinnering dat te Milaan de voorstellingen van den heer Donato door de overheid op raad van de professoren en doktoren der geneeskunde zijn verboden. In die plaats waren de gevolgen van dit „gevaarlyk spel" bijzonder noodlottig. Verschillende sujetten werden ernstig ziek, een hunner moest in een krankzinnigengesticht worden opgesloten. Ook Weenen, dat waarlyk niet van preutschheid kan worden verdaeht, weigerde gastvryheid aan den heer Donato. Vóór eenige dagen stonden te Birmingham twee juweliers, Spencer en Cramp, terecht onder aan klacht van den diamantenkoopman Maurice Gratz, diamanten ter waarde van meer dan 4000 ont vreemd te hebben. Zooals uit de verklaring van laatstgenoemden bleek, hadden de aangeklaagden sinds den 7n Juli herhaaldelijk diamanteu van hem ge kocht, die zy steeds op hun eigen weegschaal ge wogen hadden. Den 12u Aug. kreeg Gratz argwaan, dAt bet door de aangeklaagden opgegeven gewicht met het zijne niet overeenstemde en toen hy nu den 6n Sept. zijn voorraad diamanten liet wegen, bleek het, da; hij diamanten tot een gewicht vau 648 karaat miste,' niettegenstaande de aangeklaagden geen dia manten gekocht hadden. Daar in twee andere gevallen de verzonden pakketten inigelyks lichter terug wareo gekomen, werden de aangeklaagden nu bp verzoek van Gratz voorloopig in hechtenis genomen en in hun bezit verscheiden valscbe ge wichten gevondeu. Tegenover deze duidelijke en overtuigende bewijzen beleden de aangeklaagden, die in de laatste maanden tot 8000 aan diamanten bij een Londensch juwelier verpand hadden, schold, eu vroegen vergunning de schade te mogen ver goeden. Zij zyn echter, verdacht van nog audere bedriegerijen, naar de gezworenen verwezen. De Bulgaarsohe Regeering heeft de door Kaulbars gewenschte duidelijke verklaringen niet verkiezen te geven eu deze heeft daarop by voorbaat verklaard, dat de verkiezingen voor de Sobranje door den Czaar als nietig zoudeu worden besohouwd daarna is Kaulbars op reis gegaan om elders den Rus- sischen thermometer aan te leggen. Of deze reis aan zyn verwachting zal beautwoorden, moet de tijd leeren licht gaat het hem echter beter dan te Sofia. Men schryft uit die hoofstad, dat juist het door drijven van alle eischen door Kaulbars, de Bulgaar- sche Regeering zelfstandiger heeft gemaakt eu deze nu besloten is niet alleen de verkiezingen door te zetten, maar ook de Sobranie 24 dezer byeen te roepen. Wat het einde er van zal zyn, is moeielyk te zeggeu. Er wordt gezegd, daï men te Petersburg tot inzicht begint te komen dat de zaken verkeerd zyn aangevat de reis van Kaulbars zou eigeulyk een vorm zyn, hem uit Sofia te verwijderen, waar hij niet zou terugkeereu. De Fransohe begrootings-commissie heeft een belangryke beslissing genomen. Zij verwierp, zooals men zich herinnert, het voorstel van den Minister Sadi Carnot tot dekking van het tekort en moest nu een ander middel daartoe aanwijzen. Met 12 tegen 15 stemmen werd, overeenkomstig het voorstel van Dreyfus, in beginsel tot een inkomstenbelasting besloten en daarop, met hetzelfde aantal stemmen, het volgende voorstel aangenomen „De Regeering wordt uitgenoodigd om een wetsontwerp tot invoering eener inkomstenbelasting in te dienen en haar geheel of gedeeltelijk in 1887 toe te passen." Verder werd met 14 tegen 4 stemmen een reeds vroeger genomen besluit bekrachtigd, strekkende om het privilege der brandewijnstokers van eigen grond af te schaffen, en daarop verworpen het voorstel des Ministers om dien stokers vrydom van belasting te verleenen voor 25 liters brandewijn. Dit laatste besluit werd genomen met 11 tegen 5 stemmen. Een en ander zou voor de schatkist een bate van 40 millioen fres. opleveren. De door den Minister Voorgestelde afschaffing van het „droit de l'exercioe" en het „droit de détail" voor de debitanten werd goed gekeurd en op voorstel van den heer Wilson besloten, het vergunningsrecht te verviervoudigen. Door deze eu andere maatregelen zob," de vermindering en ver meerdering van inkomsten tegen elkander gerekend, eene verhooging van ontvangsten worden verkregen van 26.670.000 fr. Voegt men daarby 15 millioen aan bezuiniging op verschillende uitgaven eu 9.906.200 fr. aan boogere ramingen voor de graanrechten, dan verkrygt men volgens de rekening der commissie 51.576.200 fr. aan nieuwe inkomsten. Daar het tekort wegens de handhaving der buitengewone be grooting en de verwerping der belastingverhooging op hel gedistilleerd 104.316.000 fr. bedraagt, zal uit de voorgestelde inkomsten-belasting nog 52.739.800 fr. moeten gevonden worden. De meerderheid der commissie schijnt intusschen de onmogelijkheid in te zien om deze belasting van den aanvang van het volgende jaar af te innen. Het deukbeeld is geopperd de cohieren tegen het midden van dat jaar openbaar te maken -en de vervallen twaalfden dan op eenmaal te innen. Met 15 stemrben tegen 1 is het ontwerp der commissie in zyn geheel goed gekeurd. Wilson is tot rapporteur benoemd. Het is niet waartchyolijk, dat de meerderheid der Kamer de commissie zal bijvallen, althans wat de inkom stenbelasting betreft. De minister van financiën Sadi Carnot weigert, volgens den wensch der begrotingscommissie een ontwerp voor een inkomstenbelasting uit te werken. De minister laat dit aap de commissie zelve over. Mocht de Kamer het ontwerp goedkeuren, dan treedt Carnot zeker af. De beer Gladstone heeft te Hawarden eenige Iersche deputaties ontvangen, en wel de afgevaar digden der gemeenteraden van Cork, Limerick, Wa- terd en Clonmel, die hem bet eereburgerschap hunner steden kwamen aanbieden, benevens een deputatie uit Dublin, met den lord-mayor aan het hoofd, die hem een adres der Iersche dames aanbood. Dit adres, waarin op invoering van Üomé-rule wordt aangedrongen, telt 500,000 haudteekeningen en is geschreven op een reusachtige rol papier, welke vyf centenaars weegt. Gladstone ontving de deputaties, omgeven door de leden van zyn gezin. De echtgenoot van den lord mayor van Dublin las het adres voer, en de burgemeesters van Limerick en - Cork hielden rede- voeriugeo, welke uitvoerig door Gladstone werden beantwoord. De grand old man sprak meer dan een uur over de Iersche staatkunde, waarby hij zyne bekende plannen ten opzichte van Ierland ont wikkelde en de Ieren tot volharding aanspoorde. Ta Madrid worden nog steeds pogingen aangewend tot bet verkrygen van genade voor generaal Villa campa. Ten huize van Pi-y-Margall bielden de leiders der republikeinsche groepen een bijeenkomst en vaar digdeu Salmeron, met eenige audere leden der par ty, naar den minister-president Sagasta af. Daar verklaarde Salmeron, dat de gebeurtenissen vau 19 Sept. ben op pyolyke wijze hadden verrast, doch dat nu verder bloedvergieten moest voorkomen worden. Sagasta antwoordde, dat de regeering de beslissing vau den krygsraad niet mocht vernietigen. Het gerechtshof voor leger en vloot zal heden io hoogste ressort het vonnis onderzoeken en een oordeel uitspreken. De Deenscbe Ryksdag is weer geopend. Zoowel in het Landttking als in het Folk tl hing zyn de voor zitters herkozen. De regeering zal terstond de be grooting by het Folkething indienen. Volgens latere beriohten heeft de Spaansche re- geeriug tegen verwachting den veroordeelden aan- lsggers van het jongste pronnnciamienlo genade geschonken. Men„ meende dat de minister 8agasta staudvastig zou blyven, daar het leger, in Spanje een zoo groote macht, uitdrukkelijk de ten uitvoer legging fan het doodvonnis eisobte. De aanneming »an het voorstel der koningin heeft daarom het ontslag van den minister van oorlog ten gevolge gehad, terwyl vermoedelijk ook de minister van marine zal aftreden. Overigens heeft de tusschen- xomst der koningin te Madrid een goeden indruk gemaakt. VEILING 4 OCTOBER. Huis, Erf en Tuin, Turfmarkt H. 66, 4250.— kr. J. van Kiimpen. GEVONDEN en aan bet bureau ran politie ge deponeerd Eeu rerlakt kinderschoenlje, eeu arm band rau bruine kralen, een (antaieie armbandje eu een zilreren oorbelletje met «teen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran Gouda, brengen ter openbare kennia, dat, ter roldoening aan art. 69 der Wet ran- den 4 Juli 1869 Staatiblad No. 37), afiohriften ran de Proceiten-rerbaal, betref fende de benoeming ran een lid ran den Gemeen teraad, bedoeld by de artikelen 62 en 67 dier Wet, zijn aangeplakt aan den ingang ran den Korten Groenendaal alsmede dat gelijke afschriften op de Secretaris der Gemeente zijn nedergelegd, alwaar daarran inzage kan worden genomen op iedereo werkdag, ran des morgens tien tol des namiddags een ure. GOUDA, den 7 October 1886. Burgemeester en Wethouders roornoemd. VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. MARKTBERICHTEN. Gouda, 7 October 1886. Tengerolge het prachtige weder, waardoor de land bouwers druk aan den reldarbeid zyn, waren de aanroeren zeer klein en de prijzen roor alle arti kelen, inzonderheid roor Tarwe, hooger. Jarige Zeeuwsche Tarwe ƒ8.20 4 ƒ8.50. Nieuwe Zeeuw- sehe Tarwe 7.50 a 8.—. Nieuwe Polder Tarwe 6.90 a 7.25. Afwijkende Tarwe ƒ6.75 4 6,90. Nieuwe roode Tarwe 7.a 7.25. Zeeuwsche Rogge 5.60 tot 6.25. Polder Rogge 4.80 tot 5.25 en Buitenlandsche Rogge per 70 Kilo 4.50 8 4.75. Nieuwe Wintergerst ƒ4.10 a 4.60. Nieuwe Zomergerst ƒ4.25 a ƒ.4.60 en Cheraliergerst 5.25 a 6.25. Harer per Heet. ran 3.— 4 4.25 en per 100 Kilo ran 7. tot 7.50, MaïsAmerikaansche Mixed spoedig eerwacht 6.— 4 6.10. Odessa ƒ6.10 a ƒ6.25 en Cinqoantine 6.50 tot 7.—. Alles per 100 Kilo. Hennepzaad Nieuw Inlandseh 6.25 a 6.50 en Builenlandscb 5.25 a SSo. Bruine- boooen ran 10.— tol 11.50 en Kookerwten ren 9.25 lot 10.50. De reemarkt met goeden aanroer, handel traag, rette rarkena 20 4 23 ct., rarkens roor Londen 18'/t 4 19'/j ct, magere rarkens en biggen traag, biggen 0.85 a 1.20 per week, schapen, en lam meren traag. Aangeroerd 72 partijen Kaas. Eerste qualiteit 24.— 4 26.—. Tweede qualiteit 20.a 23. Noordhollandsche 20.— 4 25.— handel rlug. Gorboter 1.36 a 1.40. Weiboter 1.10 4 1.30. 3 NOVEMBER a. s. KAASMARKT. GEBOREN4 Oct. Hendrik, ouders W. san Vliet en H. A. Zweaneseld. 5. Neeltje, ouders B. Struiik en J. »ao den Berg. OVERLEDEN 5 Oct. M. J. Vertyl, 1 j. 4 m. - E. C. A. Pronk, 2 m. J. N. Verhoef, 2 j. 5 m. 6. L. J. N. Houdijk, 9 m. GEHUWD: 6 Oct. A. G. Arkenbout en T. Verbeeck. GEBOREN Jilli«, ouders C Eindhoven en H Endhoten Wolf, ooders M Seyffer» en A PoUnns Geriit, oudera <1 Auneu eu C Muilwijk. OVERLEDEN C Lammens, 69 j S Bos 2 i G H. de Boom, 2d. In de zitting ran 5 October zyn reroordeeld P, E. m een boete ran 1.—, G. P. B., W. N. n J' O" A-' A" B- H- S" N- B' D- H„ M. f* A en V. in een boete van J .09, J. L. en J. r. N. S. in een boete ran ƒ0.25 u allen in de kosten, wegens zich niet tndig roor Schutterij te hebben laten iniohryren. Voor de vele bewjjzen van belangstel ling bjj den dood ran onze eenigste lieveling ondervonden, betuigen wij onzen harteljjken dank. A. W. van BERK EL. A. M. H. van BERKEL- Gouda, 6 October 1886. Klavrrwijden. met Stoomkracht worden met 1». NOVBR. a. 8. TE MUUR gevraagd: Aanbiedingen, met juiste opgave der ruimte, onder lett. I. H. 336 aan RUDOLF MOSSE, Berlin S W. aan mijn geachte Begunstigers, dat mijn Winkel wegens Feestdagen fel GESLOTEN ZIJN: Aanbevelend, Markt A. 156. Tegen een weekloon van 30.— met uit zicht op verhooging. Arbeid omstreeks 2 dagen per week. Verei8chten: bekendheid met het publiek, goed schrijven en rekenen, en knappen bur gerstand. Alleen zij, die goede getuigschriften kunnen overleggen, komen in aanmerking. Brieven franco onder letters N. B. bjjde Boekhandelaars Gebf. SCHRöDER, Rokin 30 Amsterdam. Van af VRIJDAG in lossing eene La ding prima welke geleverd worden gedurende de Lossing vrjj te huis tot contant zonder korting bij minstens 2 of meer HL. té geljjk. (voorheen BOONSTRA) Turfsingel 80. Bestellingen worden aangenomen bjj A, van LEEST, Boelekade R 81. F. A. STAM, Lange Noodgodsteeg B 61. C. VLAK, Doelesteeg L 214. Wed. MOLEVELD, Geuzestraat L 40. A. OVEKKAMP, Keizerstraat K 205. Door eene Familie wordt Prijs-Opgaaf gè- vraagd, voor de WA SCH per Abonnement, èn als droog toegeslagen, èn als gemangeld. Brieven franco met informatiën onder lett. E. aan het Ned. Advertentiebureau Rokin 2, Amsterdam. Dagelijks verkrijgbaar prima kwaliteit GROVE vrij aan buis, contant zonder korting. Deze alom gunstig bekende STEENKOLEN worden dagelijks versch van de mijnen ont vangen, branden schoon weg en geven zeer weinig walm. Bestelkantoren Kantoor Station Rhijnspoor. E. dr JONG, Crabethstraat. P. W. van EIJK, Mr. Schoenmaker, Lange Groenendaal. T, van EIJK, Bierhal, Groeneweg. M. MOL, Korte Tiendeweg. Bestellingen per briefkaart worden prompt uitgevoerd. Stationchef der Ned. Gouda, Oct. '86. Rhijnspoorweg Mij.

Goudsche Courant | 1886 | | pagina 2