mw&mmm®, een Schutters-Uniform. Buitcniandsch Overzicht. HENMSGEEING. ADVERTENTIEN. Afslag van VARKENSVLEESCH. H. van WILLIGEN, Mevrouw van Behgen IJzendoorn Het Beste en Goedkoopste Middel. Burgerlijke Stand. Gouderak WOLLEN JACHTVESTEN. A. van OS Az. Kleiweg E. 73». ia geveest, en dat hij, na op last san de arr. rechtbank te Zntfen die orer de rerlenging ran zjjn varbljjf in het kranksinnigengeatioht te beslissen had, daaruit ontslagen te zjjn geen eoldoening van den minister van binnenlandsche saken heeft kunnen verkrijgen. De heer Luyten versoekt, dat door de Kamer een ondersoek worde ingesteld. In de sitting der Botterdamsehe Arr.-Recbtbank van Dinsdagmorgen werden de volgende personen veroordeeld A. d. Mond 24 jaar, arbeider te Ouderkerk a/d. IJeel en C. V., oud 20 jaar, schipperskneoht te Oooderak, bekl. van op 29 Augustus te Moordrecht de gemeenteveldwachters de Wilde en van der Beek te hebben geslagen, de le beklaagde tot S dagen en de 2e beklaagde tot 2 dagen gevangenisstraf. Tervolgens stond terecht J. J. oud 37 jaar, sjouwer te Gouda, bekl. van sjjne vrouw met een schoen in het gezicht verwond te hebben. Eisoh 3 dagen gevangenisstraf. M. de H. oud 14 jaar, bakker te Capelle a/d. IJssel, bekl. van mishandeling van den jongen van der Ten, op 30 September te Capelle a/d. IJssel gepleegd. Eiech 6 boete. Mr. Browne trad op als verdediger van den be klaagde en concludeerde tot toepassing van een seer liohte boete. Uitspraak in bovenstaande takeo over aoht dagen. Men meldt aan „De Amst., D. v. N.", dat bin nenkort de indiening mag worden verwacht van een wetsontwerp tot wijziging der wet op het notaris ambt. Toor de samenstelling van dit ontwerp is aan het Ministerie van Justitie gebruik gemaakt van het ontwerp des heeren Ssnnes en van de daarin door den ontwerper in overleg met de heeren Moll en Bodaan gebrachte wjjiigingen. Wat echter het ontwerp-Sannes bijzonder karakteriseerde de poging om het bankieren van notarissen te bestrijden zal in het Regeeriogsoctwerp ontbreken. Wel zullen worden voorgesteld gemengde commissies van toe zicht, voor elk arrondissement bestaande nit den president der rechtbank, een kantonrechter, een ambtenaar der registratie en twee notarissec; daarin zal het Openbaar Ministerie niet vertegenwoordigd wezen, omdat men het minder juist achtte, toe zicht op te dragen aan hen, die bij eventueele mal versatiën geroepen zouden zijn tot de vervolging. Toorsohriften omtrent de boekhouding der notarisseu zijn ontworpen. In den loop van dit jaar werd in de gemeente N. een huis door brand vernield. De eigenaar en bewoner had „vergunning* voor den verkoop van sterken drauk in de linker voorkamer van dat hnis. Bij den herbouw werd de localiteil tot drankverkoop echter ingericht in de rechter voorkamer, en toen de eigenaar nu een nieuw afschrift van het ver- gunningsbeslnit verzocht, om dit volgens art. 13 der Drankwet op te hangen, wezen B. eu W. dat ver zoek vau de hand, hoofdzakelijk op grond dat geen bevoegdheid bestaat om door wijziging een „vergun ning" op een andere localiteit toepasselijk te maken, daar dit geljjk stond met het verleenen van een nieuwe, wat het reeds overschreden maximum niet gedoogde. De belanghebbende kwam in hooger beroep bjj Gedep. Staten, en dezen waren van oordeel, dat het verzoek had ingewilligd moeten worden, vermits het nieuwe gebouw was opgetrokken op de grondslagen van het verbrande, alzoo de localiteit moest geacht worden dezelfde te zyn gebleven, en in deze de om standigheid niets afdoet, dat de localiteit in het gebouw is verplaatst van links naar rechts. „De Gemeentestem," dit geval besprekende, schaart zioh aan de zjjde van B. en W. Bij de bqiilofts- en begrafenis-maalty'den, die in de kleine dorpen en gehnohten van Drente nog niet overal zijn afgeschaft, neemt nog naast de gasten de ongenoodigde scharenslijpersvrouw haar plaats in. Troeger zag men, vooral in het najaar en den Voor- winter, bjj veertigtallen de scharenslijpers langs de dorpsstraten marcheeren. Dit is thans verminderd, wijl vele dier lieden thans woonwagens-hebben. De scbarenslypersbond vond langen tijd by den drentsehen landbonwer een gulle ontvangst, hetwelk hy te dan ken had aan bet van heinde en ver aangebrachte nienws, dat hy nauwkeurig wist mede te deelen, of aan den raad, by ongesteldheid van menschen of vee gegeven. Langen tijd vonden deze lieden nit het slijpen van messen enz.,,het soldeeren en het maken vau eeu stootmuziek op een zoogenaamde „horifort", waarbij het bedelen de kroon op het werk zette, een ruim bestaan. Thans moeten zij eenigen handel uitoefenen en door werkzaamheden in hun behoeften voorzien. Ook zij hebben den „goeden onden tijd" achter den rug. Hun liefde voor bovengenoemde maaltijden blijft hun eigen. Naar men weet, is een van de motieven, waarop aan Jhr. A. L. de Sturler het verblyf in het Buiten- zorgsohe ia ontzegd, dit „dat hy zich niet ontzien heeft, op 29 Mei by het vuren der militairen op de verzamelde bende, zelf eenige geweereohoten te lossen op de in verzet gekomen menigte." In een schrijven, uit Iudië aan het Dagblad mor Nederland gericht, wordt medegedeeld, hoe dit is toegegaan, en dit verbaal werpt een seer eigenaardig licht op bovengenoemd motief. Het luidt aldus Een tiental lieden iu witte kleeding en met uit getrokken kris tandakkende en schreeuwende werden niet gedeerd door het vuur der militairen. De Resi dent van Batavia sprak als zyue meening uit, dst juist die menschen „ooute qui coute" moesten worden neergelegd, daar toch z|j in geval zij ongedeerd ontkwamen, daardoor in een reuk vau heiligheid zouden komeu en voor den vervolge allergevaarlijkste elementen moeten worden. Zoo doordrongen was Z. H. Edgestr. van deze meening, dat hy zelf een schietwapen ter band nam ec daarmede op de hier boven bedoelde lieden herhaaldelijk een sohot loste, de andere aanwezige heeren uitnoodigende zyo voor beeld te volgen. De heer jonkheer A. L. de Sturler, die zich in de onmiddellijke nabijheid bevond van den Adsistenl-Resident van Buitenzorg, den heer Coenen, werd door deten uitgenoodigd, één bepaald persoon, die zioh bijzonder uittartend gedroeg tot sch|jf te nemen, en die Adsistent-Resident plaatste zich achter den heer De Sturler, diens sohoten contro- leerende met de opmerkingen te hoog, te veel links, iets lager en diergelijke, en bij een sohot, dat blijk baar het doel zeer nabij kwam, uitroependebravo, bravo, mooi zoo I en zoo was die ambtenaar „en extase" en doordrongen van de noodzakelijkheid om gezegde lieden en bepaaldelijk dien eeuen man neer te leggen dat h|j, het woord richtende tot den heer eersten luitenant-adjudant der infanterie, H. Willink Ketjen, een fijn diner toezegde voor het doodschieten van dien bepaalden persoon, die door den heer De Sturler zonder sucoes tot mikpunt was genomen, ter wijl ZEd. Gestr. al verder een soldaat, wien het gelukken mocht dit doel te treffen, tien gulden als belooning uitloofde. Toen ten slotte een vyftal lieden overbleven, liet de Resident van Batavia daarop nog eeu paar salvo's door de troepen geven, waarop twer hunner doodelyk neer zonken en twee, waarvan één gekwetst, in de richting van het gebergte (hooger bergwaarta in) vluchtten. Een trachtte te ontwyken in de riohliug van het voorliggende Tavyn, wellicht in de meening dat de troepen niet zouden trachten het ravjjn door te trekken. Deze kwam dus de troepen, toen zij da delijk van hunne opstellingsplaats daarin afdaalden, tegemoet en werd a bout portant neergelegd. Het hoofdbestuur van den Ned. Schildersbond heeft alle meesterschilders in ons land uitgenoodigd lot eene vergadering, te houden te Amsterdam op Maandag 8 November a. s„ des voormiddags 11 uren, in bet lokaal „Eenegeiindheid11. Op die ver gadering zullen de navolgende vragen worden be handeld 1. Zullen de Nederl. schilders zich aan den Bond en zijn hoofdbestuur aansluiten, om met vereende krachten eendrachtig saam le werken tot bereiking van het groote doelde belangeu vau de schildert wordeu door henzelven bestuurd en verdedigd P 2. Zullen zij zelf uit hun midden mannen kiezen, die hunne belangen ook bij de Tolksvertegenwoor- diging voordragen en bepleiten 3. Zullen z|j uit hun midden commistiën be noemen, om de gemeente-instellingen of inrichtingen van onderwys te bezoeken, het daar gegeven onder wijs nauwkeurig te volgen, en van hunne bevinding eeu uitvoerig verslag uit te brengen ter plaatse waar zulks behoort 4. Zullen de practische mannen zelf een ontwerp maken voor een praotisch ouderwijs, ten einde langs dien weg krachten te kweeken, die in de practyk bruikbaar zijn. 5. Zullen zy met alie hun ten dienste staande middelen deugdelijk goed onderwys steunen, en voor het onpractisobe waarschuwen. 6. Zullen sjj verder, 400r alle onder hun bereik liggende middelen, de beoefening en kennis van het schoone schildersvak in al zyue onderdeelen trachten le bevorderen P De Spaansche reizigers in N. W. Afrika Cervera en Quirogo zijn thans te Madrid teruggekeerd. Zij hebben Afrika bereisd in de streek van de z. g. Rio de Oro (wat geen rivier is). Z|j vonden tusschen den 22en en den 24en breedtegraad een onvruchtbaar bergland, en bereikten na 425 uren de grens van de oase Adrar waarvan de hoofd plaats is Diet het verder zuidaljjk gelegeu Wadan, maar Aatar. Geverna en Quirogo hebben met de hoofdeu van het laud overeenkomsten gesloten, waarin dezen het oppergezag van Spanje erkennen. Daar door heeft Spanje, dat reeds de zeekust van Kaap Badjador tol Kaap Blnno bezit, een aohterland ver kregen, dat van groote beteekenis ia, omdat de kortste weg te water van de weatkust naar Tim buktu recht door Abrar leidt. Invoer van bier iu Japan. Luidens het Bulletin du Musee Commercial heeft het verbruik van Euro- peesche bieren in Japan zulk een omvang bekomen, dat het bier er den eersten rang onder de vreemde dranken inneemt. In 1884 bereikte de invoer van bier de waarde van 100,650 yeu, of 427.800 franoe. Tot dien tjjd bestond in Japan zelf nog geen brouwerij. Sedert is er eene brouwerij-aktiën-tnaat- schappij met een kapitaal van 75.000 dollar, onder de firma Japan Brewery Co. opgetreden, die op eene productie in omzet van 132,000 gallons berekend is. Daar zij bet bier tegen 0.37 franc per liter zal leve ren, is daariu eene ernstige concurrentie met het Europeesche bier gelegen. Tele Europeesche (Duit- sche, Engelsehe enz.) brouweryen hebben in Yolco- hame hare agenten en wel heer Raspe Co. voor het Kronen- en Imperiaalbier, de heeren Boyer Co. voor het Pilsener eu P. Soborrbier, de heeren Lane Crowford voor de Eugeleche bieren (Bass' Pale Ale, Burck's stout). Het duurste wordt betaald het Tiroli—hier (ad 69 fr. de 8 dozijn pinten,) de pale ale en porter (ad 68 fr. als voren). De Japanners geven aan lichte bieren de voorkeur boven de bruine. Door het Dagelykach bestuur van Deventer was aan den Heer dr. J. E. Enklaar, leeraar in de schei kunde aan de H. B. S. voor jongens aldaar, ver zocht de vloeiatof in de zoogeuaamde „Hayward's handbrandbluschgranaten" te snalyseeren. Dr. En klaar heeft aan dat verzoek voldaan en tegelijk een vloeistof vervaardigd, naar zijne meening geheel geljjk aan die in de bekende bluschgranaten. Bij een in tegenwoordigheid vau bet Dageljjkseh Bestuur, den Commissaris van politie, den Opperbraodmeeater ene. genomen proef, bleek iu stryd met den uitslag van elders genomen proeven het bluscbvermogen van beiden zeer gering te zyn. In het zuiden van Frankrijk, waar in de vorige week door overstroomingen groote verwoestingen werden aangericht, begint de toestand te verbeteren. De prefecten van de departementen Taucluse en Bouches du Rhdne melden, dat het water vallende is en de regen heeft opgehouden. Te Cbfiteau Benard, een der geteisterde plaatsen, heeft zich een ver schrikkelijk geval voorgedaan. Het huis van een daar wonenden bakker was zoo door het water om geven, dat meu zonder schuitje hel niet naderen kon. Terwijl de storm het hoogst was, stonden de bakker en vier zyner huisgeoooten voor een venster het natuurtooneel te aanschouwen en plotseling trof heD de bliksem, die alle vier doodsloeg. Te Ceret, in het departement Pyrénées Orientates, werd een vrouw, die eeu kind op den arm droeg, door den bliksem getroffen; zjj viel op den groud, doch het kind bleef ongedeerd. Ook een komisoh feit is te vermelden. Tele jagers hebben een nieuw tijdver drijf uitgedacht: z|j halen uit de boomen de konynen, die op de takken een toevlucht haddeu getocht. De Bulgaarsche regenten beginnen minder krachtig te worden in hun renet tegen generaal Kaulbars en zullen vermoedelijk inet hun onderwerping aan Rusland moeten eindigen. Dit is de algemeene indruk, teweeggebracht door de tgding, dat de regeering is bezweken roor Kaulbars bedreiging en de officieren Grueff en Bendereff, de boofdaanleggers ran den aanslag tegen Alexander, op vrge roeten heeft gesteld. Niet alleen toch moet dit besluit bet gezag der regenten rerminderen, doch terens ontrangt de Rus sische partij door de rrglating dezer officieren, in het leger weer nieuwe versterking. Vooral trekt het de aandacht, dat de regenten de samenzweerders ooroorwaardelgk hebben rrggelaten en zelfs niet konden bedingen, dat zg althans voor eenigen tgd het land moesten verlaten. Ook de Nordd. Algem. Zeitt ziet nu de ontkuooping naderen. wTerwijl de regenten in de eerste plaats de verkiezing van den vorst iu het oog houden zegt prins Bismarcks blad is het duidelgk, dat de Russische generaal steeds heftiger optreedt. De laatste nota, door hem tot de Bulgaarsche regeering gericht, vertoont groote overeenkomst met een ultimatum. Er bestaat dan ook geen reden, om aan den hoogen ernst van den toestand ie twijfelen, indien men slechts zeker wist dat het optrifaen van generaal Kaulbars strookt met de inzichten van de Russische regeering". Volgens het Russische regeeringsblad is dit werkelgk het geval. Dit blad verzekert ten minste, dat de generaal, toen hij met zijn vertrek uit Sofia dreigde, handelde in overeenstemming met den Czaar. De tenuitvoerlegging dezer Wreiging wordt af hankelijk gesteld van mishandelingen der Russische onderdanen door Bulgaren, waarvoor, zoo noodig, licht een voorwendsel is te vinden. „Het net, dal generaal Kaulbgrs om Bulgarije weeft, merkt een der bladen op, wordt steeds nauwer, zoodat ontsnappen den Bulgaren b|jna niet mogelijk is. Generaal Kaulbars zal zonder twyfel de overwinning behalen, maar toch maakt h|j een pover figuur, daar de overmacht aan zjjne zijde is. Het aftreden vau den Fransohen minister van openbare werken Baïhaut is nu zeker. De heer De Freyoinet deelde het in den ministerraad mede en voegde er bjj, dat alleen beweegredenen tan per soonlijken aard den minister tot dit besluit noopten. Men zegt dat De Freyoinet, in overleg met den heer Clemenceau, Baïhauts portefeuille den senator Eduard Milland heeft aangeboden. Het ministerie de Freyoinet zal echter voorloopig worden gehandhaafd. De leiders der repnblikeinsohe party besloten bet ministerie in allen gevalle tot het einde der tegenwoordige buitengewone zitting te steunen. Wanneer er dus een crisis komt, wordt deze niet voor het openen der zitting in Januari van het volgende jaar verwacht. Uit Tonkin komeu weer minder gunstige berich ten. Iu twee versohillende gedeelteu des lands zijn Fransche posten door Tonkineeeche roovers aange vallen. De rust schynt dns in de geheele kolonie nog niet volkomen hersteld le zjjn. Terschillende Fransche bladen komen meer of minder soherp op tegen hetgeen de „Temps" onlangs schreef over de Engelsehe ontruiming van Egypte het offioieuse blad had kennelijk den toeleg die quaestie te begraven, op grond dat Frankryk om die reden zonder bondgenooteo geen oorlog kon voeren en ook omdat Frankryk toch zelf Egypte niet bezetteD kon, Egypte dat niet op zioh zelf kan staan. Het „Journal des Débat." merkt o. a. op, dal het hier volstrekt de vraag niet is, of Frankrijk om die reden met Engeland oorlog zal voeren. Het komt er slechts op aan, zegt het blad, dat Engeland wete, dat Frankryk niet van zins is zjjn invloed in Egypte, door z|jn verleden, z|jn positie als groote Mogendheid en z|jn koloniale be langeu verschaft, pr|js te geven, eu dst, zoolang Engeland aan zyn billijke aanspraken geen recht laat wedervaren, geen hartelijke verstandhouding be staan kan. De Duitsche Rijksdag wordt hoogstwaarschijnlijk 23 November bijeengeroepen. Het bericht, dal de nieuwe Duitsche Ryksbegrooting een tekort zal geren en o. a. de inkomsten uit de suikerbelasting 18 millioen M. lager zijn geraamd, geeft de bladen aanleiding tot hervatting van den penstryd .over het Seplennaat. De organen der lin kerzijde nemen uit het feit aanleiding om te beoogen, hoe ongeoorloofd 't .zou z|jn de legeruitgaveo te verhoogsn, wanneer straks de sterkte van het leger na afloop van het Septennaat aan de orde komt. De nationaal-liberalen brengen hiertegen in, dat dit een verkeerde tactiek is, eenvoudig omdat men bezuinigen wil op die uitgaven, waarop vooreerst nog geen bezuining mogelyk is, te meer daar Dnitsch- land in vergelijking vau andere Staten volstrekt niet het meest uitgeeft voor z|ju leger. Over de Hongaarsche begrooting, welke onder gewoonte weder sluit met een tekort, kunnen nog de volgende bijzonderheden worden meegedeeld. De gewone ontvangsten z|jn op b|jna 322 millioen fl. geraamd, de buitengewone op ruim 6'/, millioen de gewone uitgaven op ongeveer 326 millioen, de buitengewone op bjjna 20'/. millioen, waarby nog rnim 4 millioen gevoegd moet worden voor buiten gewone gemeensohappelyke uitgaven. Het tekort zal zjjn 22 millioeu fl., daar tegenover het totaal der uitgaven voor 8501/, millioen niet meer dan 328'/, millioen ontvangsten staan. Dirt tekort is 8 millioen hooger dan verleden jaar, maar onder de buitengewone uitgaven komen 18 millioen voor openbare werken voor. De Minister verlangt het tekort te dekken deels door de uitgifte vao staats schuldbrieven, maar ook door verhooging van de spoorwegtarieven, reorganisatie van het bestuur der Staatsspoorwegen, verhooging der inkomsten van de tabaksregie en andere kleinere verboogingen vau inkomsten uil de zegelwet, de postwet enz. INRICHTINGEN WELKE GETAAR, SCHADE OF NADEEL KUNNEN TEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda Gelet op Art 6 en 7 der Wet van den 2u Juni 1875, (Staatsblad no. 95.) Brengen ter algemeene kennis, dat op de Secre tarie ter visie is gelegd eeu verzoek, met bylagen, van C. Boumaus te Gouda om vergunning tot het plaat sen van een tweeden Stoomketel in bet perceel ge- legen aan het Jaagpad, Wijk Q No. 53, Kadaster Sectie A. No. 2230. Dst op Woensdag, den 17n November 1886, des namiddags ten 1 ure op het Raadhuis, gelegenheid is om bezwaren tegen de gevraagde vergunning in te brengen, en dat gedurende drie dagen vóór dien dag op de Secretarie der Gemeente, van de ter zake ingekomen Sohrifturen kan worden kennis genomen. GOUDA, den 3 November 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd. TAN BERGEN IJZËNDOORN. De Secretaris, BROUWER. RECLAME. Den Heere R. BRANDT, Zurich. WelEdele Heer I Ik heb een doosje van Uwe Zwitserache Pillen gebruikt roor bloedzuivcring, eu kan verklaren dat de ontelbare puisteo en zweertjes op mijn gelaat, door gebrek aan bloedzuivcring ontstaan, na het gebruik van één doosje totaal verdwenen sjjn. Hoog achtend LEd. Dw. Dienaar, L. TAN DER HEIJDEN, N|jkerk. Echt te verkrijgen b|j den Heer G. Hoefbamer apotheker te Gouda. MA RETBEBICHTEN. Gouda, 4 November 1886. De aanroeren waren grooter dan de vorige week Gerst met meer vraag en hooger. Bruine boonen 26 ct. hooger. Maïs, vooral Amerikaansche, duur der doch met weinig handel. Jarige Zeeuwache Tarwe 8.a ƒ8.50. Nieuwe Zeeuwsche Tarwe 7.50 a 8.Nieuwe Polder Tarwe 6.75 a 7.25. Afwijkende Tarwe 6.50 a ƒ7.—. Roode Tarwe 7.— a 7.25. Zeeuwsche Rogge 5.75 a 6.10. Polderrogge 4.80 a 5.25 en Buiteulandsche per 70 kilo 4.50 a 4.76. Wintergerst 4.40 a 4.80. Zomergerst 4.30 a 4.75. Chevaliergerst f 5.25 6.50. Haver per Heet. 3.50 a 4.25 en per 100 kilo 7.25 a 7.60. Mais Amerikaansche Mixed 6.25 a 6.30. Odessa 6.10 a 6.30 en Cinquantine tot 6.50 it 6.60. Alles per 100 kilo. Hennepzaad Inlandsch 6.20 a 6.50 en Bnitenlaodseh ƒ5.a 5.50. Bruine boonen 11.25 a 12.Kookerwten 10 af 10.50. Dnivenbooneu 7.a 7.26. Paardenboonen 6.25 A 6.50. Spelt gedaan tot 3. De veemarkt met goeden aanvoer, handel gewoon eerste soort melkkoeien werden gezocht, vette var kens 19 a 21 ct., varkens voor Londen 19 a 21 ct, magere varkens eu biggen traag, biggen 0.80 a 1.15 per week, schapen handel traag. Ter kaasmarkt van gisteren werden aangevoerd 87 partijen kaas, handel matig. Eerste qualiteit 28.— A 26.Tweede qualiteit 20.A 22.Zware hooger in pr|js. Noordhollandtcbe 24.A 28. Goeboter 1.40 A 1.55. Weiboter 1.15 A 1.30. Vragen' van den Dag, Populair tijdschrift onder Hoofdredactie van Dr. H. Blink eu A. Wiukler Prins. Inhohd van de 7e eu 8e AllI. J. Bou- mann, Leopold von Ranke en de nieuwere geschied schrijving. II. Dr. H. Blink. Bankbilletlen en de Nederlaudsche Bank. III. W. F. Andriesaen. De Chineezen in den vreemde. IT. Dr. D. Burger. Qe moderne theologie. V. Het uitwendig voor komen van de planeet Mars in het jaar 1886. TI. Tan de Oude naar de Nieuwe Wereld in drie en een half etmaal. TII. Dr. H. van Cappelle jr. Iets over diepzee-onderzoekiugeo. Till. Traagbus. IX. Politiek Overzicht. X. Feuilleton. GEBOREN2 Not. Marie, ouders J. Nieuwenhuisen en P. vac Vliet. 3. Jan, ouders P. van Bruinessen en H. van Geut. 4. Petronella Maria, ouders P. J. Schlosser en A. Fennet. OVERLEDEN: 8 Nov. J. A. M. Zitwiug, 7 m. M. J. Houtman, 4 j. 4 m. GEHUWD 8 Nov. M. M. J. Goorisaen eu M. vau Willigen. Reeuwijk GEBOREN Aaltje, ouders J. Slinger en A. Dijkhuis. Jan Gerardos, ouders P. Bikker en A. van Schaik. Maria Wilhelmina, D. Kiuit en H. de Heer. Francina, ouders M. Verbeek en A. Hofland. OVERLEDEN: T. Plak, 5 m. GEBOREN Bernardns Lodewijk, ouders J. Slegt en N. H. vau Veen. Dirk, ouders T. Rook en C. van Vliet. GEHUWD: J. W. de Groot eu A. Radder. Zoo de Heere wil hopen onze geliefde Ouders B. J. van den BERG, v. d. m. en J. van den BERG—Davknbchot, Zaterdag den 6 November hunne VIJF I FN TWINTIG JARIGEECHT- FERBINTENIS te herdenken. Tevens herdenkt onze geliefde Vader den 10" November den dag, waarop hy vóór 25 jaren de Evangelie-Bedie ning aanvaardde. Hunne verbljjde Kinderen. Gouda, October 1886. Receptie Maandag 8 November, voormiddags van 12—4 en 's namid dags van af 6 uur. Ondertrouwd G. MOLDERIJ, Wed*, van W. Tamboer, EN A. F. M. EHRENBURG. Apeldoorn, i 4 November 1886. Getronwd MATTHIJS MARTINUS JOANNES GOORISSEN met MARIA van WILLIGEN, die, ook namens wederzijdsche Familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun Huwelijk onder vonden. Gouda, 3 November 1886. üarbonade Lapjes Schyf 33 Ct. 35 377 377 Worst Rauwe Reuzel Gesmolten Reuzel Vet en mager Gerookt Spek Pekelspek Versch Spek Alles per 5 Ons. Lange Groenendaal. 37./, 377, 35 35 35 32 Heden overleed, na eene kortstondige ziekte, ons geliefd tweede dochtertje MARGA- RETHA JOHANNA, in den ouderdom van 47, jaar. G. HOUTMAN. J. HOUTMAN- Gouda3 Nov. 1886. Koolmees. TE KOOP GEVRAAGD Aanbiedingen onder No. 1412 aan het Bu reau dezer Courant. vraagt, zoo spoedig mogelijk, eene die ook huiswerk moet verrichten.

Goudsche Courant | 1886 | | pagina 2