TLBM-DEDgWTTSN mmm joh I. «iiaiïsiii, M. 7. d. BURG Zn., Uieuwe Blikgroenten en Bultenlandsch Overzicht. KENNISGEVING. ADVERTENTIËN. en «Appelbeignets. naar No. 48 zal verplaatsen, Heeren Kaashandelaars Commissionnair in KAAS; w. DEN HERTOG. PEULVRUCHTEN, bij Slotemakér eu Co. ■i 1 POLITIE. Als een waar Kind der eeuw, <He 'oor burgerlijke Stand. ZATERDAGAVOND C. A. VERZIJL. Daily Telegraph wijdt ruim een kolom aan de be schrijving der plechtigheid, en heeft aleohla 17 regels raimte over voor een hoogstbelangryke redevoering van den aftredenden schoolopziener Matthew Arnold, een van Eugeland's beroemdste bedendaagsohe dich ters, den man die meer dan eenig ander voor het openbaar onderwys daar te lande heeft gedaan. Welk een be wys welk een prestige Fred. Archer genoot. Onder de lagere klassen was zijn naam even goed bekend als die van den heer Gladstone, en vele hielden hem mogelyk nog veel meer in eere. Zijne dadeu van horsemanship waren zaken gemukkelyk door het met sport-smaak geboren Engelsche volk te begrypen de verhalen van het kolossale inkomen dat hij jaarlgks verdiende, van tgn prachtige kleederen, vau de adellijke sports- men die zich syne diensten betwistten van de Hertoginnen en Gravinnen, die trotsch waren in Freddie's gezelschap te verkeeren, die alle werden gretig verslonden, door duizenden en duizenden, voor wie staatkunde, kuust, letterkunde en wetenschap van volstrekt geen belang zijn. Daarenboven meen den zij, die zijae triomfen bgwoondeo, dat Archer's lievelingsmanier, om met een haal of sprong den eindpost te behalen, dat het welslagen meer aan den ryder dan aan het paard de danken was, en dit verhoogde niet weinig tyne populariteit. Bui tendien het volk kon met trots van hem getuigeu „er iet unser eins." Voor 15 jaren was hy nog staljongen, eu sedert dien tyd had hij, niettegen staande hy op grooten voet leefde, een vermogen van anderhalf millioen gulden verzameld. Zyne eerlijkheid was boven verdenking verheven, eene deugd, by Engelsche jockeys niet altijd te vinden, en wy, vreemdelingen, mogen glimluchen bij bet idee, dat de werkelyke afgod van het En- gelsch volk maar een jockey, een gewezen staljon gen was, dat zijn dood diep betreurd wordt over het geheele land is een feit. Zondag morgen, omstreeks kwart voor tien uur, ontstoud er eene zware paniek iu de hervormde kerk te Uithuizen. De predikant preekte bij lamplicht. Eensklaps kwam de oliehouder der lamp van binnen in brand. Door den kerkbediende werd de lamp naar beueden geworpen en na eenige oogenblikken was de preekstoel iu eene vuurmassa veranderd. Geluk kig was men door spoedige bulp het gevaar weldra meester. Persoonlijke ongelukkeu zyn niet te be treuren. Voor een der Ministers wordt de toestand hoe langer zoo onaangenamer, zegt de Haagsche brief schrijver van de N. Gr. Ct. De#heer Du Tour, die zich met zijn bekende vaderlijke zorgen deeflijk heeft vergaloppeerd, moet dezer dagen de zekerheid hebben ontvangen, dat hy bij zijo genomen voor zorgen bovendien geheel heeft rifisgetast. Ik bedoel ditwat te verwachten scheen, is gebeurd. Me vrouw Bulklty, van haar ziekte herstéld, heeft, ge bruik makende van het recht, dct ieder vry meusch bezit, protest aangeteekend tegen de wijze, waarop de Minister van Justitie haar io oogenblikken, waarin zy elke verbiuteuis zou.hebben aangegaan om uit deo kerker te geraken, afstand heeft laten doeu van haar wettige rechten. Zij heeft den Minister bij brief doen weten, dat zy zich niet gebonden acht san een haar afgedwongen onrechtmatige verbintenis. En daarom is er dan ook nu sprake vaD, dat zij niet naar Arnhem zal vertrekken, maar zich te Apel doorn zal vestigen, om steeds in de nabyheid barer kleiukinderen te blyveu, met wie zij in haar geest altoos voortleeft, zoodat zy dan ook deze week, ter gelegenheid van den jaardag van het jougste, een uitdeeling aan' de armen van Soheveuingeu, waar zy woont, hield. Ik deel dit alles niet mede omdat ik 't noodig acht, dat het publiek op de hoogte blyve van de faits et gestes van mevr. Bulkley maar eenvoudig om te doen zien hoezeer Minister Du Tour zich met zijn «voorbehoedraiddel tegen schoon moeders grootmoeders" iu de vingers heeft gesneden. Voor niemand isdit zoozeer te betreuren als voor Jeanne Lorette, wier verzoek om kwijtschelding van straf uu wél niet in bysonder goede aarde by den Minister zal valleu. Hy weet uu, dat, al va- bindt by aan de gratie ook de conditie, dat zy nooit weer verliefd z%l worden op Japansche ge santen, dat zy zich van alle vijandelijke dadeu tegen over wien ook zal hebben te otfthouden, wie waarborgt 1. Exo., dat 't mooie kind uiet 's daags na haar iu vrijheidstelling, smoorlijk verliefd raakt op den Minister zqlf, of op den procureur-generaal, die haar v^roordeeling provoceerde. En wie zal dan voor dé gevolgen instaan Met 'de behaudeljyg vau de begroötiug vau justitie voor oogeu zal de Minister zich dus nog wel gen paar malen beden ken alvoreus hy gratie voor Jeanne Lorette uitlokt. £o dair nog is de vraag of de Koning in dit geval tal haddeteu gelijk bij tuevr. Bulkley, een i oude dame, die in levensgevaar verkeerdehet J geldt hier een zeer jong meisje, dat hoewel ziek, even goed in als buiten de gevangenis kau gene- zeu. Ala men by de zieke gevangenen steeds 't middel vau kwijtsohelding van 'straf toepaste, zou bet beter zyn alle gevangenissen dadelyk in zieken- huizeu te veranderen. Voor eenigen tijd maakten wy melding vau de invoeriog van eenige particuliere brievenbestel- diensteu te Berlijn, die volgeus sommigeu de Ryks- Eisst met eene ernstige concurrentie bedreigden. In de «Berliner Börsen-Courier" vindt men daarover de volgende niet ouaardige bijdrage. «Toen eenige maanden geleden het berioht kwam, dat van particuliere zyde plannen beraamd werden, eeu brieven-bestel-dienst voor Berlijn tegen belang rijk lager port in te riohten, toen spoedig daarna 'de Packet fahrt-Geselischafi" en de „Hansa" hare aankondigingen tot de bevolking van Berlijn richtten en' eindelijk als derde in het verbond de «Lloyd" zich bij hen aansloot, toen werd hunne verschijning met gejuich begroet. Met vriendelijkeu blik bezag meu de zwart- en rood geschilderde brievenbusjes die aan de deur van verschillende winkels aange bracht werden, en de eerste privaat-brievenbesteller in lichtblauwe uniform met zijn klein petje veroor zaakte eeu ware opschudding. Iu de straten zag men de nieuwe boden ua, die niet weinig trotsch op bun zoo toegejuicht debuut met soelleu tred daarheen stapten. Een nieuw, gouden tijdperk voor de briefwisseling scheen aangebroken. In een stad als Berlijn, waar dagelijks vele duizenden brieven en briefkaarten op de post worden bezorgd, moest zulk eene nieuwigheid wel opnemeu. «Het gebruik der privaat-post scheen eeu wedstrijd Jtusschen lieden van eiken stand. «De kleine modiste die een harer klanten voor den eooveelsten keer moest afzeggen, spaarde 3 penningen en liet de jobs-tijding door de «Lloyd" overbrengen; restaurateurs, die hunne stamgasten tot een dineetje uitnoodigden, riepeu de hulp in van de «Pack.etfahrt- GeselUchaft". «Geheel Berlijn scheen aan de rijkspost den rug toegekeerd te bebbeu, en reeds had men uitgerekend welke enorme sommen de rijkspost moest verliezen door deze driedubbele mededinging. «Men kon zich den postmeester-generaal Von Stephau slechts voorstellen als rusteloos dwaleude door de zalen van het algemeene postkantoor, en had de overtuiging, dat des nachts «Uansa", «Lloyd" en «Packetfahrl" als vreeselijke uachtmerriëo hem in zijn slaap verschenen. Reeds koesterde men de hoop dat de Rijkspost bet port der stadsbrie ven zoude vermiudereu. Weldra bleek echter dat uiet alleey de vlugheid van bestelling bij de privaat- post te wenscheu overliet, maar wat erger is dat er geen waarborg was voor de goede overkomst der haar toevertrouwde stukken. De verschillende brievenbussen brachtén eene heiliooze verwarm^ te weeg. Brieven voor de «Hausa" verdwaalden in de Lloyd's-busseu, en van daar, wie weet waar heenDe vlugge tred der bestellers vertraagde totdat ze eindelijk als flaneerende renteniers door da straten slenterden. De eene iföde ledigt zijn tasch in een vuilnisbak, een andere slingert den inhoud over eeu brugleuning. Het bestuur eener vereeuiging roept per privaat-flost alle leden tot eene buiten gewone vergadering op, en moetentet diepe teleur stelling bemerken, dat geeu enkele is verschenen. De uitnoodigiugen kwamen een dag na de vergadering aau. Op een uitnoodigingskqart aan een dame, was de aaubef: «Lieve E(,ize" doorgehaald, en daarvoor eenige minder vleiende woorden in de plaats gesteld. «De «Lloyd" heeft reeds den laatsten adem uitge blazen. Volgens juist ingekomen bericht, bezweek ook «Hansa" aan verval van krachten". In eene dezer dagen gehouden vergadering der afdeeling Utrecht van de Vereenigiiig tot bev. "van Fabr. en Handw.-Ny verheid id Nederland, werd door deu heer K. H. Beijen eene- voordracht gehouden over wettelijke verzekering van werklieden tegen onge vallen, eeu vraagstuk van sooiale wetgeving, dat naar sprekers overtuiging, ook hier te laude' meer eu meer aan de orde zal komen. Daarom wensohte hij fot overweging er van op te wekken eu bouwstoffen te leveren. Deze bestonden deels uit een schoon beknopte, toch vrij 'volledige schets van den inhoud der wetten van 1884 en fo85 wuarbij in Duitschland verzekering van de werklieden ia tal van bedrijven tegen de gevolgen van ongevallen, die buu by hun. werk overkomen, is ingevoerd. De werkgevers, die gelijke of verwante bedryven uitoefenen, zijn door die wetten vereenigd in be roeps-genootschappen, tot onderlinge verzekering hunner werklieden. Spreker véüigde verder de^n- dacbt op verschillende punten, die iu óverwegiug bebooren te komen by de vrpaff, of invoering van eeu •dergelijk stelsel van verzekering ook hier te lande wenschelyk zou zijn. Hij wensflhte geen beslissend oordeel uit te spreken over het gewicht van'aUe voor- en nadeelen, die er aan verbonden zouden zyn, maar door meer bekendheid belangstelling er voor op te wekken. In elk geval acht hy verbetering noodig in den rechtstoestand van den werkman, dien by de nitoefening van zijn bedryf een ongeval treft. De minister van Justitie deelt iu zijn memorie van beantwoordiug omtrent hoofdstuk IV (Justitie) mede, dat de Staatscommissie tot herziening van het Burgerlijk Wetboek thans geheel gereed is met het le boek van bet herz. Burgerl. Wetboek. Het daartoe betrekkelijk ontwerp zal eerstdaags aan den Koning worden aangeboden, het voornemen bestaat om aan Z. M. machtiging tot openbaarmaking van dien arbeid aan te vragen. De Staats-Commissie tot herziening van bet Wet boek van koophandel stelt zich voor, een ontwerp van Wet op het faillissement en de surseance van betaling nog dit jaar of uiterlijk in het be gin van het volgende jaar aan den Koning aau te bieden. \Dit ontwerp is bestemd een zelfstandige wet "te vormen. Haar ourtwerp op bet vrachtvervoer blijft vooralsnog rusten totdat de Commissie zal keunis genomen hebben van den uitslag der confe rentie te Rome omtrent eene internationale regeling van het spoorwegvervoer; haar ontwerp op de ven nootschappen zal aan een hernieuwd onderzoek wor den onderworpen, naar aanleiding van de in htt buitenland genomen wettelijke maatregelen tea opzichte van het Vennootschapsrecht. De staatscommissie ter voorbereiding van eeu wet telijke regeling van de Vicariestiohtingen zet baar onderzoek j,n onderscheidene provinciën ijverig voort. Met het oog op de tegenwoordige omstandigheden kan geen sprake zyn van algeheele herziening onzer wetboekenpartieele wijziging acht de minister aanbevelenswaard, gelyk reeds is geschied en verder zal gesohiedeu tenaanzieu van de termijnen van appel en cassatie, terwijl de miuister verder in overieg met de staatscommissiën overweegt een uitbreiding van het voorrecht by art. 1195, 4o B. W. aan dienst en werkboden toegekend ftot andere loontrek- trekkende personen eu eeue regeling van de betaling der reiskosten van de bemanning van verongelukte of afgekeurde schepen. De nieuwe wet op bet nota risambt zal de Kamer zeer spoedig bereiken. Alleen zoodanige exploiten in s/nrafzakeu zullen aar», rijksveldwachters worden opgedragen, waaraan weinig schrijfwerk is verbonden. In plaatsen, waar geen ryktveldwachters zijn gestationeerd, worden de exploiten door deurwaarders gedaan. By deze regeling heeft men het geldelijk belang van den Staat ia 't oog gehouden. Nadat de hoogleeraar, die zioh aanvankelijk bereid verklaard had, eene herziening van de crimineele wetboeken te bewerken, bedankt had, heeft Prof. Van der Hoeven te Leiden die taak welwillend aanvaard. Eeafijdstip van voltooiing is nog niet aan te geven. De minister is doordrongen vau de wenscbeüjk- heid om de strafwet krachtig te haudhaven tegeu de opruiingen, in sommige bladen en verspreide gesohrif- ten voorkomeode, maar een gewenseht beleidvol op treden eisoht juist geen strafvervolging in te stellen, waarvan kan wordeu verondersteld, dat zij met vrij spraak of ontslag van rechtsvervolging eindigen zal. Vaudaar dat vele feiten, die oppervlakkig beschouwd zeer strafwaardig schyuen,toch onvervoigd zijn gebleven Het denkbeeld om de marechaussee ook dienstbaar te maken aan de handhaving der politie iu de groote gemeenten acht de Minister uiet verwerpelijk maar de uitbreiding van bet wapen, die daarVau het gevolg zou moeten zijn, maakt dat daaraan ook wegens de kosten vooreerst uiet te denken valt. Eveneens wegens financieele bezwaren aolB de 'Regeeriog eene nieuwe regeling der polilie ^ans niet raadzaam. Het verwyt, dat bij het verleenen van gratie op den stand der personen wordt gelet,' werpt de Mi nister verre van zich. Met de Regeering van ons omringende staten is iu overlég getreden tot 'het nemen van maatregelen tegen den haudel in meisjes. Het versohil in wet geving levert groote bezwaren op, zoodat niet ver der kan^ gegaan worden don het treffen van eene schikking met ieder' rijk afzonderlijk. Elk oogeo- blik kan ten aauzieu van België de vaststelling van een wederkeerig in dezen te volgen gedragslijn worden verwacht. Bepalingen ter voorkoming, dat opwaardigen als advocaat of prooureur kunnen optreden, emht de minister niet noodig, en wettelijke regeling van de begrafenisfondsen behoort tot en is in overweging bij het Departement van Binnen!. Zaken, in verband met het onderwerp der levensverzekeringen. De Europeesche dagbladen de Russische na- tuörlyk uitgezonderd prijzen om bet zeerst de gematigde, flinke rede van tien Oostenrykschen mi nister, Kalnoky., En ook in Bulgarye is de indrnk, dien Kalnoky's woorden maakten, zeer gunstig. De Bulgaren weten zich tbans gerugsteund door Oostenrijk, Eugehud en Italië en hebben dus zekerheid, dat Rusland de zaken niet tot het uiterste zal dryvenj Een zinsnede van Kalooky'a rede, die zeer de aandacht heeft'getrokken, is de verklAriog over de verhouding tnsschen Oosteuryk en Duitschland. De Minister deed uitkomen, dat de grondslag dier verhouding niet in letters of woordeu bestond, maar iu de wederzydsche overtuiging, dat beide ryken, als aangreuzende groote Mogendheden, elka&r moesten ondersteunen in het vervullen banner voor waarden van bestaan. De gereserveerde houding van Duitschland in de Bulgaarsche quaestie was daarmede volkomen in overeenstemming. Zoolang de vrede behouden blijft, moge Duitschland de zaken iu het Oosten onverschillig aanzien, zoodra bet er op aan komt zal het weten partij te kiezen. In een redevoering te Bristol sprak Hioks-Beach uitvoerig over Ierland. Wanneer de gevolgeu van het indienen der Home-Rnle-Bill konden worden nitgewischt, nieuwe kracht en vastberadenheid in het bestuur konden worden ge bracht en bet volk tot de overtuiging kwam, dat de wet iu Ierland, evenals in .Engeland, wil zeggen recht voor allen, dan zou de overwinning zijn behaald, zeide Hicks Beach. Hy wees op de Ierscbe grondeigenaars, die hun pachters zoo edelmoedig waren tegemoet geko men, De toestand was veel verbeterd in de laatste zes weken was het afental misdrijven de helft van het aantal in de daaraan voorafgaande zes weken en tusschen grondeigenaars en pachters bestond een betere verhouding dan in jaren bad gehcerscht. De Regeering zou niet met Gladstone wedijveren op het stuk van een Home-Rule-Bill voor Ierland, maar zij zon aan den anderen kant ook niets beloven dat zij niet hield en trachten zoowel voor Ierland als voor Engeland de groote qnaettie van het locaal bestuur op te lossen. Een ontwerp daarover zou in het be gin van de aanslaande zitting worden ingediend. In de Duitsche begrooting voor '87/88 worden de uitgaven op 750.946.885 M. geraamd, waarvan 631.345.194 doorloopend* en 119 601.691 voor ééns, d. i. 53.554.816 M. meer dan die van het jaar te voren, waarvan 10.134.200 doorloopende, 43.420.615 in ééns. Tot een bedrag van 33.176.541 M. zyn de uitgaven niet gedekt, en moeten de lauds- bydragen worden verboord. In Italië is, zooals men weet, in den laatsten tijd de anti-clerioale beweging toegenomen eu de Regee ring daardoor gedwongen de geestelijkheid meer op de viugers te zien. Het Vaticaau, altijd zoo snel eu breed in 't klagen, heeft een lijvige nota daarover gezonden aan de nuntiussen ter voorlezing aan de Ministers van Buitenlandséhe Zaken der Regeeringen, bij welke zij geaccrediteerd zyn. In die nota zet het Vaticaan den ondraaglijken toestand uiteen, waarin de Paus verkeert,, niet alleen als Souverein van den Pauselyken Staat, maar ook als hoofd der R.-Ka tholieke Kerk, tengevolge van de onlangs op ver schillende p£atsen in den lande, gehouden auti- olericale samenkomsten. Daarin is, zegt de nota, Pausen persoon beschimpt, de godsdienst door het slyk gesleurd men drong er aan op intrek king van de waftfborgenwet eu afschaffing rag het artikel der constitutie, waarin de Roomsche gods dienst tot godsdienst van Slaat verkfaard wordt, 's Pausen toestaud wordt nog ondraaglijker gemaakt door de medeplichtigheid der Italiaansobe Regeering, welke de anarchisten by hun aanvallen tegen de godsdiemt en hun beleedigingeu «$egen* den Paus het fold vrijlaat. JDe nota moet iu zeer krachtige bewoordingen gesteld zyn. Het is vreemd, dat een v^reeniging, die bet altijd zoo druk heeft ovei&de verkorting van haar viyheid, aan anderen zoo wei nig vrijheid gunt. Het antwoord op de Belgische troonrede is eeu- voudig een terugslag op 'j Konings woorden. Volgensde Chronique heeft de Koning vMJedige vrijstelling van straf verleend aan meer dan 350 wegens het oproer le Charleroi veroordeelden en gedeeltelijke kwytsol^ldiug aan 300 auderdb. De hoofdschuldigen, Schmidt en Falleur, zyn echter uitgezonderd. Heden worden de Spaansche Cortes geopend. Tot dusver bleef het aan gene zyde der Pyre- neën rustig, niettegenstaande er in den laatsten tyd voortdnrepd berichten de ronde deden over een groot oproer dat voor het bijeenkomen der Cortes zou uitbreken. Het blijkt nu echter, dat zoowel door xle regee riog als door de republikeinen van die geruchten 'werd partij getrokken. De regeering leidde daar- doqr de aandacht van het stepifs lastffce Spaansche publiek af, eu de republikeinen lieten zich deo machtigen invloed, dien hun door de overhead werd toegeschreven, aauleyneu, teneinde hun eigen zwakheid te verbergen. De strijd in het republikeinsche kamp schijnt' inderdaad heftig te worden en de zoogenaamde coa litie tal dan ook waarschynlyk wel in duigen vallen. Hbe gering de sympathie in Spanje voor de repu bliek is, kan men bet best afleiden uit hel fonds voor hulpbehoevende uitgewekenen. Niettegenstaande alle pogingen, slaagden de republikeinen er niet in meer dan 1,00 bij elkaar te krijgen. Daarentegen wordt uit Frankrijk nog voortdurend geld gestuurd om de gemoederen aan het gisten te houden. De Franscbe Kamer is4 nu overgegaan tot de arti- kelsgewyze behandeling der begrooiiog. De navolgende voorwerpen als gevonden aan het bureau van politie gedeponeerd Een cbristoffel zilveren Vovk, een Ring met zee Sleutels, een Armband van bloedkralen met gouden Slot waarop een bloedkraal, een Portemonuaie met 5 cents eu eeue witte aangebreide Kous. RECLAME. weinig geld veel aanbiedt, hebben zij in een ware behoefte voorzien. Voor weinige centen daags kan men zijn lichaam volkomen zuiveren en daardoor eeu heerleger van ziekten voorkomen, die anders zonden ontstaan door storingen in de voedings- en verteriogs-organen, zooals Verstopping, Maag-Lever eu Galkwaleu, Aambeien, Aandrang van bloed naar het hoofd, Gebrek aan eetlust, enz Wij bedoelen het gebruik van de Zwitsersche Pillen van R. Brandt, a 70 Cts. de doos iu de apotheken verkrijgbaar. Men lette er nauwkeurig op, dat elke doos als étiket een wit jkrnis op roodeu grónd drage met handteekening van R. Brandt. Alleen echt te verkrygeu bij de Firma J. C. Zeldeoryk Co., te Gouda. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN -VEROORZAKEN. BURGEMEE8TER en WETHOUDERS van Gouda; Gelet op art. 6 eu 7 der Wel vau deu 2n Juni 1875, Staatsblad No. 95). a Brengen ter algemeeue kennis, dat op de Secre tarie ter visie ziju gelegd verzoeken, met bijlagen van; lo. P. van Hofwegen te Gouda, om vergunuing' tot het opriohtea eener Slachtery iu het perceel ge legen in de Cappenersteeg, wijk G No. 24, kadaster Sectie C No. 628. 2o. J. de Vries te Gonda, om vergunning tot bet oprichten eener Broódbakkerij in het perceel gelegen apn den Fluweelen Singel Wijk R. No. 548 Kadaster Sectie A. No. 945. Dat op V\oeusdag, deo ln December 1886, des namiddags ten l ure op het Raadhuis, gelegenheid is om bezwaren tegen de gevraagde vergunning in te brengen, en dat gedurende drie dagen vóór dien dag op de Secretarie der Gemeente van de ter zake ingekomen Schrifturen kan worden kennis genomen. GOUDA, den 17 November 1886. Burgemeester en Wethouders voornoemd. VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. MARKTBERICHTEN, GOUda, 18 November 1836. Heden was de stemming voor de meeste artikelen flauw, hoewel niet lager afgegeven werd. Alleen Gerst willig en hooger in de puike bronwerijsoorten. De aanvoeren wareu voldoende voor de vraag. Jarige Zeeuwsche Tarwe 8.a ƒ8.50. Nieuwe Zeenwsche Tarwe 7.50 a 8.10 Nieuwe Poldtr Tarwe 7.a 7.50. Afwykende Tarwe 6.50 a ƒ7.—. Ropde Tarwe 7.10 7.25. Zeenwzche Rogge ƒ5.75 a ƒ6.10. Polderrogge ƒ4.80 a 5^25 en Buitenlandsohe voorde over per 70 kilo 4.5,0 a 4.75. Wintergerst 4.60 a 5.50. Zomergerst 4.40 a 4.90. Chevaliergerst f 5.40 a 6.50. Haver per Heet. 3.50 a 4.20 en per 100 kilo 7.a 7.50. Mais Amerikaansohe Mixed 6.20 a 6.30. Odessa 6.a 6.10 en Cinqtoqptine tot 6.40 a 3.50. Alles per 100 kilo. Hennepzaad Inlandsch 6.40 a 6.6Q en Bnitenlaudsch 5.a 5.50. Bruine bo'onen ƒ10.75 a 11.75. Witte boonen 10 a 11. Kookerwten 10 tt/10.25. Duivenboonen ƒ7.10 a 7."80. Paardenboonen f 6.25 a 6.50. Spelt f 2.75 a ƒ3.—. Kanariezaad 11.— h 11.50. De veemarkt met goeden aanvoer, haudel gewoon, vette varkend' 19 a 21 ot., varkeus voor Londen ISi/a a 19Va ct. per" half kilo, magere varkens eu biggen traag, biggen 1.a 1.20 per week, schapen traag verkocht. Kaas aangevoerd 51 partijen. Haudel matig. Eerste quaütcit 23.a 26.Tweede qnaliteit 20.— a 22.—. Zwaardere hooger in prijs. Noordhollandsche 25.— h 28. Goeboter 1.30 a 1.40. Weiboter 1.05 a 1.20. GEBOREN15 Nov. Pietronella, ouders k A. van den Berg en E. J. de Reus. - 16. Catherina Johanna, ouders A. K. Koning en E. M. Koelman Gerardus Jacobus, ouders J. van de Pavoordt en A. J. Melkert. Cornelia Elizabeth, ouders van de Putte en E. de Kleick. Dirkje, ouders J. Scheffer en J. E. Groeneweg. OVERLEDEN 16 Nov. C. den Blijker, 13 d. GEHUWD: 17 Nov. W. J. Weisel en J. M. van Waas. A. Lexsmond en J. van Rijjn. Bevallen van een Dochter, J. BRUIJSTENS— Gouda, 17 November 1886. Langeaak.- Voorspoedig bevallen vau een "welge schapen Dodhter, E- van de PUTTE— de Klebck. Gouda, 16 November 1886. Bevallen van een Zoon A. J. van de PAVOORDT— Melkkbt. Gouda, 16 November 1886. De ondergeteekende maakt zijne geachte Be gunstigers bekend, dat hij VRIJDAGAVOND 19 dezer zün SPEKSLA GEItlj\p de SPIERINGSTRAAT van No. 52 hopende daar dezelfde jnnst te mogen genieten, welke hy in zijn vorige woning zoo ruimschoots genoten heeft. Zich minzaam-aanbevelend, UEd. Dw. Dienaar, Een en andermaal mijn - ontslag gevraagd hebbend^, vond ik mjj jl. Donderdag verplicht volgens eergevoel en plichtsbetrachting, mjjn ontslag te nemen en beveel rag tegen 1 JA NUARI e. k. beleefd aan voor de betrekking van Omtrent bekwaamheden en stipte eerljjkheid moeten information genomen worden bjj den Heer F, MIDDELBEEK alhier. Gouda, 18 Nov. 1886. bericht de Ontvangst van welke van prima kwaliteif zjjn en tot zeer lage prijzen, verkocht worden. VOLLENHOVEN'S Extra STOUT. BASS en Co. Extra STOUT. PALE ALE.

Goudsche Courant | 1886 | | pagina 2