RATINE WINTERJASSEN Parapluies. KAPITALEN GEVRAAGD STEENKOLEN. ADVERTENTIÈN. <3-. ^-CriTIC, Inwoning gevraagd OtlESfSGOI, Piano- en Orgelonderwijs SAB BE GO UB A, Balteolaodsch Overzicht. POLITIE. Kantongerecht te Gouda, De Notaris H. GROENEN DAAL Let op Naam en Woonplaats. TURFMARKT. van af f 13.en f 14.en hooger. W. DEN HERTOG. Mevrouw KOUTENOEVER, 30 CENTS DE LES. A. van OS Az. Kleiweg E. 73». Louis P. WELTER, eloemengeest Grove RUHR KACHELKOLEN, 871/. cl. per H.L. (Mud) JAN PRINCE 0» v-z, HET LASTIGE KALKEN DER TANDEN PLANTAARDIG TANDPOEDER ANATHERIN- MONDWATER, De reden weerom Bitmerck geen oorlog meer wil, wordt met rermakeljjke diepiiunigheid uitgelegd in een onlange verschenen italieanache brochure, waar uit de Wiener Ally. Ztghet volgende steeltje ean- keeit, det voorxeker getuigt ven een suidelyke fen- teaie. Tydsns de Cerolinen-queeetie raten in het keiierl$k slot te Berlijn vier peraouen bij eeuhet weren de Keiter, de kroonprins, Moltke en Bismarck. De drie eersten tijn vóór den oorlog, Bismarok is er tegen, en dete laat tioh eindelijk overhalen om de reden ven tijn tegeuwerking te vertellen hij ver haalt, terwgl hij teruggaat tot den aanvang zijner politieke loopbaan, het volgende: In den nacht, die volgde op mijne verkiezing tot zaakgelastigde, had ik een droom. Een reusaohtig, schoon germaaosch kryger uit den t|jd der Romeinen versoheeu my in den droom en zeide tot myWij zullen elkander nog wel eens tien Toen verdween by, zonder my den tyd te laten, hem naar tyn naam te vrageu. Spoedig ver gat ik dezen droom, maar in 'tjaar 1851 toen ik in Pommeren reisde eu tot gevolmachtigde bij den Ryksdag was benoemd, versoheen mij dezelfde krijger weer. Otto," zeide h|j lot mij, «nog een stap, en dan gaau wy aan 't werk." Deze tweede verschij ning maakte meer indruk op m|j dan de eerste. De oorlogsman kwam echter te derde male en zeide my toen het volgende //Nu kunnen wy aau deu arbeid gaan. Kom, ik verwacht u in het Teuto- burger woud 1" Deze droom zeide my wie de krygs- man was, wiens bezoek zich tot drie maal toe herhaald had. Het was Herman van 't Teuioburger woud, de overwinnaar van Varus. Bismarok begeeft zich naar het Teutoburger woud, vindt daar den geest van Herman, omgeven door talryke krijgsoversten, en hoort van hem, dat hij de uitverkoren man is, om de duitsche eenheid tot stand te brengen. «Slechts drie maal mogen we eohter het zwaard voeren, een vierde maal zou het ons Vaderland niet ten goede komen houd steeds het zwaard in de scheede en den palmtak in de hand." Hierop raakte Herman, om zyn leerling eeu blijvende herinnering van alles te geven, diens hoofd met de banden aan en liet hem sleohts drie haren. «Deze drie haren," zeide b|j, zullen alles wederstaan en zullen u tot aan u«ir laatsten dag de waar schuwing toeroepen, die ik n voor het heil van Dnitschland gaf. Ga nn aau 't werkga recht op uw doel at en laat u door niets afschrikken De Keizer had dit verhaal zwygeod aangehoord. De kroonprins evenwel riep nit«Eu wat zal de wereld er wel van zeggen, als z|j ons voor de be dreigingen van Spanje ziet wyken «Hetzelfde wat ze van eeu leeuw zou zeggen," antwoordde de kau- selier, «die het blaffen van een hond veracht." Ouderdom van een Albatros. De Japacsche Hiogo Neios geeft het volgend verhaal van een merkwaardig voorval op het Eugelsche schip Duches of Argyill kapitein Hoard, toen het schip zich gedurende de reis in de nabijheid van Kaap Hoorn bevond. Op een dag bemerkte men een zeer grootec albatros, die het schip volgde, en men meeude aan den hals van den vogel een voorwerp te zieu, dat veel had van een vyf-frank stuk. Men deed toen pogingen om het dier te vangcu door middel van een haak, waar aan een stuk varkensvleesch was bevestigd. Eerst drie dagen later bezweek de albatros voor de ver leiding en liet zich vangen. Men bevond toen, dat het vreemde voorwerp een kompasdoosje was, hetwelk door drie sterke koperen dradeu aau deu hals van den vogel was vastgemaakt. Twee dezer dradeu waren versleten, en de doos zelf grijs-groen van klenr geworden. Bij de opeuiog bleek zy eeu stuk papier te bevatten, waarop met inkt stond geschreven ge vangen den 8sten Mei 1848, breedte 88°, 8. lengte 40°, 14 W. door Ambrose Coham, van het Ameri- kaansche schip The Columbus. Men maakte daarna eeu nieuw doosje, waarin men het eerste plaatste eu waarop men aanbracht den datum, waarop de vogel voor de tweede maal gevangen was. Daarna gaf men den vogel zijue vryheid terug, nadat men hem eerst gemeten en bevonden bad, dat de vleugels eene spnuwydte hadden van 3m. 70. Dit zeldzame feit schynt te bewyzen, dat het normale leven van een albatros de 60 jaar kan overschrijden. Het gevan gen exemplaar was gezond en krachtig. Van de Geschriften over Sociale vragen, uitgege ven vanwege De Liberale Unieis, zoouls wy in ons vorig ur. mededeelden, No. 1 verschenen. Het heeft tot titel: Wettelijke beperking van Arbeidh- vrijheid en Arbeidstijd voor kinderen Jeugdige werklieden en vrouwen, en is geschreven door mr. A. Kerdyk. Het geschrift bevat een beknopte, maar zeer dui delijke uiteenzetting van hetgeen in Engeland, Pruisen, Oostenrijk, Frankrijk en Zwitserland door middel van de wetgeving tot eene betere regeling van de arbeidsvnjheid en den arbeidstijd is geschied. Vervolgeus staat de sohrijver stil bij hetgeeu iu Nederland gedaan is en verzuimd is te doen. Lk het breeds betoogt de heer Kerdyk de onmis baarheid van het aanstellen van ambtenaren, die de toepassing der arbeidswetgeving ooutroleereo. Noodig acht h|j «een scherper omschryving der diensten, die men in 1874 huiselyke eu persoonlijke heeft genoemd, opdat het althans boven twyfel verheven worde, dat voor den jongere dan 12 jareo wel geoorloofd is wat op de huishouding betrekking beeft, maar niet wat in verband staat met het be- dr|jf. Even noodig is een beslissing, of het doen werken van kinderen beueden deu minimum-leeftyd sleohts dau strafbaar is, als het geschiedt voor geld en in dienst van derdenm. a. w. of de huis-industrie in enkele strekeu des lands, b. v. in eeu deel van Noord-Brabant by de schoenma kerij, de belangrijkste vorm, waarin de nijverheid be oefend wordt voortaan zal vallen buiten of binuen het bereik der wet. Noodig ook is de beantwoording der vraag, of, waar bet arbeid ten behoeve van vreemden geldt, de ouders van het kind niet evengoed als de werkgever aansprakelijk behooreu te worden gesteld voor overtredingen, die zij veelal begunstigeu, waartoe zy somtyds zelfs door het vertoouen van valsche geboortebewijzen den nauwgezetten arbeidgever arglistig weten te verleiden en die in allen gevalle onmogelyk zyn zonder hnn stilzwijgende of uitdrukkelijk goedkeuriug." Voorts dringt by er op aan om de wet van 1874 te herzien, mede met het oog op den land bouw, wien tot dusver een vrybrief werd verleend bepleit by het weuschelyke om jeugdige werklieden en vrouwen tegen overmatigen arbeid té beschermen en bespreekt hy het verband tossoben wetgeving op den arbeid en den leerplicht. Volgens mr. Kerdyk kan als regel gelden dat verbod van kin derarbeid, mits naar eisch gehandhaafd, een indirecte leerplicht is. Dit neemt echter uiet weg, dat de schryver den dag zou zegenen, waarop leerplicht in ons land werd ingevoerd. Het geschrift eindigt met een overzicht van de lydensgesohiedeuis der arbeidersbeweging iu ons land gedurende de laatste dertig jaren. Het oordeel van mr. Kerdyk omtrent het jougsle feit in die geschie- deuis, luidt als volgt «Men kan het als een grooten vooruitgang be schouwen, dat de Tweede Kamer haar zegel hechtte aan het voorstel, in Augustas 11. door deu heer Goeman Borgesius met een tiental zijner medeleden gedaan, om een parlementaire enquête te houden, zoowel naar de werking der wetVan Houten als naar de behoefte aan baar aanvulling en uitbreiding. Doch niettemin weigert myn pen een hartelijke instemming met 'dat "besluit ter neer te schryveu. Althans voorzoover bet kinderen en jeugdige werk- liedeu betreft, was de tijd ryp voor eeu wetge vende daad, in stede van ecu onderzoek, dat, al wordt het ingesteld met even prijzenswaardige voort varendheid als noodzakelijke degelijkheid, ons toch weder op langdurige vertraging te staan komt. Zoo dacht ook het bestuur der Liberale I/nie er over, toen het in Februari vat» dit jaar wel in 't alge meen op onderzoekingen van staatswege ter verkrij- giug van toereikende feitelijke gegevens voor sociale wetgeving aandroug, maar daarop juist ten aanzien van hot onderwerp, dat ons bezighield, een uitson dering maakte en dieuaangaande schreef «Op eeu doonastenJe herzienirifc en uitbreiding der wet van «1874 mg niet worden gewacht." Inderdaad kan het uiet geloochend worden, dat zulk een wachten geheel noodeloos was, zoo de wetgever, iu aansluiting aan hetgeen elders is geschied, vertrouwen wilde •tellen iu het uitvoerend gezag eu dit belasten met de détailregeling omtrent menig punt, dat hyzelf slechts in hoofdlyuen omschreef. Nu weet ik wel dat de Tweede Knmer juist van dit stelsel, door den minister Modderman iu zijn wetsontwerp belichaamd, in hooge mate afkeerig zich betoonde dat het denkbeeld, om onderwerpen «van zoo groot gewicht te regeleo by algemeeuen maat regel van «inwendig bestuur, vry algemeen tegenstand vond" j en dat de meerderheid onomwonden te kennen gaf in geen geyal te zullen medewerkeu tot een wet, die niet alle bijzonderheden omvatte. Maar ook weet ik, wat de plicht ware geweest van een volksverte genwoordiging, die op dat standpunt zich plaatste. Ouverwyld had uit baar boezem moeten voortkomeo het voorste], een enquête te houden, zonder welke de détal-regeling by de wet zelve een onmogelijkheid was. En zoo kan z|j, op zyti gunstigst, zich niet vrijpleiten van het verwijt, dat door haar schuld eerst einde 1886 geschiedt, wat in haar eigen gedaoh- tengang reeds in Juni 1888 een dringende be hoefte was. Doch hoe dit zy doelloos klagen is een on vruchtbaar leedvermaak. Nu de te houden enquête opnieuw tot betreurenswaardig uitstel leidt, rest ons slechts de hoop, dat daarna de zaak worde afgedaan op een wyase, die hooge eisclien bevredigt. Wie eerst ua langdurig talmen tot handelen komt, vergete niet, dat hy veel heeft goed te maken, opdat hem veel i vergeven worde." De depaletie uit de Bulguriehe Sobreuje, die de mogendheden over den toeetaod in Bulgarije moet inliobten, heeft haar reis aanraard. Eeril betoekt de commissie Weenen, Berlijn en Petersburg en daaraa Londen, Parjjs en Borne. Of de drie afgevaardig den tullen slagen bij hou atreren allereerst de keute ran eeu vorit, met wien de Bulgareu ticb kunnen vereeuigeu, te bespoedigen, wordt door de Tinei iu twijfel getrokken. Het blad vreeat, dat de depu tatie de Bulgaarsche teak meer kwaad dan goed tal doen, want haar komst zal licht te Rome en te Londen aanleiding geren tot demonstraties, welke bet gesohil weer zuilen verscherpen. Eu daarbij gelooft de Tinei, dat de afgezanteo, die zonder een duidelijk omschreven programma op reit gaan, zeker teleurgesteld zullen worden in de groote ver wachtingen, welke zy zich van eeu onderhoud met de leidende miniatera voorstellen. Vooral zal het gezantschap zich verzetten tegen de caudidatuur vac den prins tan Miugrelië, Wat Ruslaud daarbij zal doen, is nog niet zeker. Eerst werd gemeld dat de Czuar de onndidatuiir van den Caucasiër niet handhaafde, doch de Foniieke Zei- tung meldt nu het tegendeel. Op grond eener mede- deeling vau zyn berichtgever te Sofia verzekert het blad, dat Rusland pogingen aanwendt bij de Porte, ten einde deu priua eerst tot gouverneur-generaal van Oost-Rumelië te doen benoemen. Wanneer de Sultan hiertoe besluit en de mogeudbeden deze keuze bekrachtigen, meeul men, dat den prina de weg naar den Bulgaarschen troon is gebaaud. Aan den goeden uitslag van dergelijke onderhan delingen tusschen Rusland en Turkjjc wordt voor- loopig nog weinig waarde gehecht. Generaal Kaulbnrs is te Petersburg aangekomen en onmiddeljjk doorgereisd naar Gatscbina, waar de keizer verleeft. Een tairyke volksmenigte wachtte den generaal aau het nation op, en bracht hem eene soort ran ovatie. Hetzelfde was ook reeds te Odeasa en te Maskan geschied. Xe Moskou ver toefden een groot aantal Bulgaarsehe vluohtslingeo, die den generaal by zyu rerlrek iu deu waggon droegen. De Duitsche Ryksdag beeft de eerste lezing der begrootiug ten einde gebiecht en als naar gewoonte het giootste gedeelte voor de tweede lezing gesehikt verklaard en enkele punten commissoriaal gemaakt. Het hoofddebat zal waarachyulyk geleverd warden by het Septennaat, maar de omstandigheden zjja veer de oppositie zeer ongunstig vooreerst werkt bet voorbeeld van het Oostearjjkache parlement en in de tweede pleata weet men zeker dat de Rijks dag terstond ontbonden wordt, wanneer de verhoogde legerbegronting wordt verworpen. Evenals iu den Duitsobea Ryksdag, zijn de krijgszaken nu ook in de Fransehe Kamer aan de orde. Daarby deed zieh een geheel ander verschijn sel voor, dan bij de behandeling der begrontingrn voor financiën, justitie eu buitenlandsehe zaken. Terwjjt op deze begrootiageo, zoo.eel maar eeuigatios mo gelijk was, werd bezuinigd, stelde nu de heer Keiler, lid drr clerieale party, voor, om den post, voor de soldy der troepen uitgetrokken, met 4,000,000 fra. te vermeerdereu. Zoo wilde hy een einde maken aau het verleenen van al te lange verloven en daardoor het effectief des legers versterken. Generaal Buulanger aehtte dit uiet noodig, want de de tnfauterie kon meer verlof hebben dan de cava lerie, omdat zy geen paarden te verzorgen heeft. De vergelijking tuaschen de eterkte van het Dnitsebe en Fransehe leger, welke de heer Keiler te berde bracht, kon elechtt dienen vaar hen, die ia dea Duitseben Rijksdag de versterking van het Dnitsebe leger op voel van vrede verlangen. „Waarom dus, - vroeg de minister van oorlog, wil men mjj 4,000,000 froa. opdingeu, welke ik volstrekt niet noodig heb'? De kamer koos uatuurljjk de tjjde des ministers eu verwierp Keller's voorstel met 539 tegee 2 stem mee, waarna een dertigtal hoofdstukken der begroo ting zonder wyzigieg werden goedgekeurd. Nsar aanleiding van het krachtig optreden der Engelsobe regeering tegenorer de Iersehe Nationa listen, heeft de voorzitter der Iersehe Liga ia Ame rika weer eene oproeping gericht tot alle leden, tea einde bijdragen te verkrijgen tot vorming van eee anti-eviction-fmd. Hel verzamelen der geldelijke bydragen ten behoeve der uitgezette pachters in Ierland zal nu spoedig weer in alle staten der republiek een aanvang nemen. De Spaansche Minister van Buitenlsudaobe Zaken heeft aan de Cortes medegedeeld, dat Duitschlaud er vso afgezien heeft op de Carolineo en Pateos een maritiem station te vestigen, waarmede het be kende gesohil op voor Spanje eervolle wijze geheel is algedann. Spanje zelf, betoogde de Minister, heeft er belang bij eulk een station aan te leggen, met hel oog op de beteekeuis der genoemde eilanden groep iu geval van een oorlog in oen Stillen Oceaan. De minister van Justitie heeft een wetsontwerp ingediend tot wederinvoering ven de rechtspraak door gezworenen. Alleen wereldlijke personen bovea je 80 jaar kunnen volgens dit ootwerp als gezwo renen optreden. Bankroetiers, liedeo, die zelf vroegere vonnissen te bunnen laste hebben, of tegen wie een slrnfverrolgiog hangende is, zyn eventls nlle rechterlijke en burgerlijke ambtenaren en militairen aitgesloten. Verschillende voorwerpen in-de maand November gevonden, aan het bureau van politie gedeponeerd en aog niet afgehaald Een zwarte Uaedseboen, een koperen Kruisje, een onderstuk vau een blauw Oorbel letje, eee Piraplute, een cbristoffe! zilveren Vork, een kope'ree vyf ons Gewicht, een Armbzudje van 3 toeren bloedkralen met gouden slot waarop bloedkraal, een Portemoanaie met 5 Ceuts, eeo paar bruine Hand schoen», een Sleutel, een dito, een gouden potlood- pen en een gryten Omslagdoek. V Voorspoedig bevallen Tan een Zoon, T. E PINO-Cools. Gouda, 2 December 1886. Heden overleed tot onze diepe droef heid, na eene langdurige ziekte, onze hartelijk geliefde ondste Zoon WILLEM BERNARD, in den onderdom van bijna 19 jaar. J. W. P. va» El)E tan due PALS. A. M. F. van EDE tan des PALS Gouda, 2 Dec. 1886. Kramer. Terechtzitting van Woensdag 1 December 1886. Kantonrechter: Mr. J. H. vau MIEROP. Ambtenaar vau bet Openbaar Minitterie Mr W. C. A SCHOLTEN, te Rotterdam. VEROORDEELD: J. A., vrachtrijder te Gouda, tot 3 gulden of 2 dagen wrgeiis droukensohnp te Nieuwerkerk J. de G, arbeider te Moordrecht, tot 2 boeten van l'/s gulden of 4 dagee wegens onder Wad- dioiveeo jagen op Zondag, zonder jachtacte en zon der rerguoniog van deu eigenaar of rechthebbende van bet jachtveld P. H., arbeider te Zevenhuizen, tol 2 boeten van 3 gulden of 4 dagen wegens onder Nieuwer kerk jagen zonder jacbtecle en zonder vergunning van den eigenaar of rechthebbende van het jachtveld P. v. Z, smid is Reeuwjjk, tot 1 galden of 1 dag wegens sfscbieten van een pistool op eee jacht veld ooder Reeuwijk (liet pistool is verbeurd ver klaard en zal worden veroieldj M. K., vissober te Gouda, tot reoe boete van 5 golden en eene boete vau 1 gulden of 8 dagen wegens onder Waddinxveeo vissohen ronder vergun ning in ecus anders visohwster eu niet op de eerste vordering van den rijksveldwachter vertoonen vaa sjjne viicbnete C. v. D., arbeider te Reeuwijk, tot 2 boeten van 1 gulden of 2 degen wegens vtsscben zonder acte en zooder vergoouing in eens anders visebwater onder Reeuwyk i J. v. d. W., vissober te Gouda, lot 2 boeten van 2 galden of 4 dagen wegens viaschen ronder vergunning in eens anders visohwster onder Gouda op twee tijdstippen G. 8., en 8, G., renteniers te 's-Gravenhsge, ieder tot gulden of 1 dag wegens vissohen zouder vergunning in eens anders viaehwaler ouder Bleiawjjk. burgerlijke Stand. GEBORENI Dec. Arte, ovieri A. Sehriek en P. isn der Bijl. - Anna Wilhelmine, oudere A. I. Ooeterling en W. A. Will.meen. 2. Adriene, oudere G. Terapelmea •n A. Slobbe. Geerdiaa Adriene. oadere P. R. Pre.o en W. Boaefvsv. Abraham, oudere D. «en Leeuwen eo G. Kok. OVERLEDEN: 2 Dec. D. B. Smit, lj.» m. W. B. van Ede »iu der Pili, 18 j. 8. L. Hooymeijer, 6 n. 4. W. ven 't Biet, 69 j. Moordrecht: GEBOREN i Redierii, oedere A. Oudyk en A. ven der Veart. OVERLEDEN: K. van Delft, 14 m. Vliet: GEBOREN i Jen Cornelie, oudere P. de Pateren D.Beheer. OVERLEDEN: 1. .en der Hurat, 46 j. ONDERTROUWD: W. een Ee en M. de Bruin. Reeuwijk: GEBOREN: Jannetje, oudera J. Awenberg en H. van Hoogdalen. Leendert, ouders P. Poldervaart au A. «nn der Ltcq. OVERLEDENE. Straver, 78 j. A. de Groot, 22 j. ONDERTROUWD: -E. vau Hemert eu G. Grotendorst. Zevenhuizen GEUHWD: Jao den v. Hoek eu ik. J. Dogterom. Den 14' December hopen onze geliefde Ouders HENDRIK JASPERS en DIRKJE TUKKER, hunne 50 JARIGE ECHT VER EEN 1GING te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Voor de vele bljjken van belangstelling ons op den 26 November betoond, betuigen wjj namens onze Kinderen onzen harteljjken dank. L. van VLIET. J. C. van VLIET Gouda, 5 Dec. 1886. de Man. Voor de vele blijken van belangstelling en vriendschap ons betoond ter gelegenheid onzer 25-JAR1GE ECHTVEREENIGING.be- tnigen wjj, ook namens onze Kinderen, onzen harteljjken dank. J. COSTER. A. M. COSTER—Bewier. Gouda, 4 Dec. '86. te Gouda, biedt aan namens zjjne principalen diverse als le Hypotheek op LANDERIJEN en HUIZEN. Nog voorradig zeer soliede Wegens vergevorderd saisoen 10 pCt korting By mijn vertrek nit deze gemeente roep ik mjjnen geachten stadgenooten een hartelijk vaarwel toe. A. A G. va» ITERSON. Gouda, 1 December 1886. Op verzoek van den WelEd. Heer C. HOO- GENBOOM, die niet is betrokken in de door mjj geplaatste Waarschuwing dato 27 Nov. 11., tegen bet bramachtige Kies Klerkje C. v d. K. met gebruik van vry Kamertje, met of zonder kost. Brieven franco onder No. 1-119, aan het Bnreau dezer Courant CRABETHSTRAAT 223, vraagt met FE BRUARI a. s. eene P. G„ van goede getuigeu voorzien. een D A G M EID, niet beneden de 16 jaar. KORTE TIEN DE WEG, D 77. Adres franco brieven onder No. 1394, aan het Bnreau dezer Courant. Coiffeur. WESTHAVEN, B. 193. Eenig Depót van het bijgenaamd Louis P. WELTERS In LOSSING eene LADING waaruit wjj tot kontant zonder korting afleveren, vry aan hnis bezorgd, mits by 2 of meer HL. geljjk genomen. wordt door hei gebruik van het van Dr. J. G POPP, U. Hof. Tandarti te Weeeen (Ooitenrijk), weggenomen. Het reinigt de taoden op zulk eene wjjze, dat door het dagelyksch gebruik het glazuur der tanden voort- dureud in scboouheid toeneemt. Prijs per doosje 80 Cents. K K. Hof-Tandarts Dr. POPP'8 geüeest tandpijn, ziekelijk tandvleesch, onderhoudt en reinigt de taudeu, voorkomt den onaangenameu reuk, bevordert het lenden krijgen by kleine kin deren, dient als voorbehoedmiddel tegen diphtheritis (keelziekte) eu is onoutbeerljjk by het gebruik vsn minerale wateren. In flt-sscheu van 1.75,/ 1.2U en J 0.60. Anatherin Tandpasta 1.20. Geurige Tandpasta 0.40. Tandplombeersel 1 om zelf holle tanden te vullen. Kruidenzeep tegen huidziekten 0.35. Het grëtrde publiek wordt verzocht uitkrukkelyk K K. Hnftondnieester POPP's Geneesmiddel te ver langen en slechts als zoodanig aan te nemen, welke van zyn fabrieksmerk zyn voorzien. Verkrijgbaar te Gondn by J. H. C. Huinck, winkelier op de Hoogstraat, A. 128; te Rotterdam by F. E. vn: Santen Kolff te 's Hnge bij J. L. F. Snnbilié. npoht. te Delft bij A. J. van- Rijnte Schiedam by C. Malta Gz.; te Leiden bij E. Noordijk te Amsterdam bij F. vao Wiudheim Co. en H. H. Uloth 'Jo,, apotheekte V'.recht bij G. H. N. van Spanje idem Lobry Porton, Droogistetr, O eu

Goudsche Courant | 1886 | | pagina 3