Bultenlandsch Overzicht. Kleinhandel ln Sterken Drank. ADVERTENTIËN. Dankbetuiging. Burgerlijke Stand. f groote re waarborg in het verbranden dan in het brgraven der l|jken, al was men geneigd toe te gevèn, dat goed aaogelegde en doelmatig ingerichte begraafplaatsen niet schadelik tyn voor de gezond heid. Maar dan moeten ook alle kerkhoven aan den eisch beantwoorden, en dit nu ia over het alge meen het geval niet. Het gevoelen dat radicale vernietiging der iufec* tiestof, welke zich uit lyken ontwikkelt, verkregen wordt door annweuding vao de hoogste temperatuur de verbranding, vond in de vergadering dan ook geen tegenspraak. Waar het belaug der hygiene zóó zwaar woog, daar moet, volgens eene andere meening, de lykverbran ding verplichtend worden gesteld, althans voor over ledenen aaii diphtherits, pokken en cholera. Met de facultatieve lyk verbranding sou bet doel Dift worden bereikt. Uit de vtrdere woordenwisseling bleek evenwel, dat men de crematie nooit verplichtend zon willen stellen. De inspecteur liet zijn afkeer van dwang in dit opzicht vooral uitkomen, door te citeeren een eigen aardig gesegde vau eeu Duiischen geneeskundige, voorstander der lijkverbranding, dat men nlzoolang in eeu uithoekje van een groote stad als Berliju nog maar één oud wijfje tegen de crematie was, uiemuna daartoe dwingen kon. Maar tegenover het ourecht aan voorstanders van de lijkverbranding gepleegd^ dewijl ty door de tegen woordige wetgeving in de onmogelijkheid zijn, de lijkverbranding te doen toepassen, was, meende men, de eisch uaar vrijheid van handelen rechtmatig. De slotsom was, dat met 11 tegen 2 stemmen (die vau de leden van Volleuhoven en Moet) de Ge neeskundige Raad het besluit nnin als zijne overtui ging uit te spreken, dat lijkverbranding uit een hygiënisch opzicht alle aanbeveling verdient. Hiervan zal mededeeliug geschieden aau den minister vau binueulaudsche zaken. De clausule, dut door wettelijke voorschriften vol doende waarborgen gesteld kuuuen worden tegen bet langs den weg der lyk*erbranding verduistereu van misdaden, liet dr. Snijder uit zijn voorstel vervullen, op raad van het rechtsgeleerde lid der vergadering, die meende, dat het justitieele punt buiten 's Bands werkkring*3hg, en overigens, op grond vau vermeende onbevoegdheid om over de hygiënische zyde der zaak te oordeelen, buiten stemming bleef. Dé mededeeliogeu betreffende de handelingen van het geneeskundig staatstoezicht gaven tot verschilleu- de opmerkingen, vragen, inlichtingen en besluiten aanleiding. Vrij eenstemmig was de Raad van gevoelen, dat het sluiten van openbare, bijzondere en godsdienstige of Zoudagscholeu, als voorbehoed maatregel tegeu de verspreiding der mazelen, wensohelijk is. Besloten werd, uit naam van den Raad de regee ring te verzoeken, bij herziening der geneeskundige wetten art. 9 zoodanig te wijzigen, dat het misbruik fan aflevering van geneesmiddelen door geneeskun digen in plaatsen, waar apothekers gevestigd zijn, niet meer mogelijk is en wel omdat de bedoeling der wet de bevordering van het vestigen van apothekers ten platten laude door tie daaraan gegeven toepassing niet tot haar recht kan komen. De adjunct-inspecteur dr. B. Carsten, leidde eene gedachtenwisseliug in over de toepassing van het ontsmetting9reglemeni van 26 Juli 1885. Hij ves tigde vooral de aandacht op de ontsmetting van goederen, kleedingstukken en voorwerpen van dage- lyksch gebruik door aauweuding van een hoogen warmtegraad met behulp vau stoom alsmede op de weuschelijkheid van bevordering der oprichting van ontsmettingsoveus in gemeeuten, en van aanstelling van bevoegde, liefst vaste personen, die met het onl- smettingswerk belast worden en in staat zijo, daar van eene behoorlijke verklaring af te geven. Nadat verschillende leden mededeeling baddeu ge daan van de maatregelen, in hunne woonplaatsen in dit opzicht getroffen, onder welke het bericht, dat To bet academisoh ziekenhuis te Leiden een desinfectie- oven slechts in plan bestaat, nogal bevreemding ver wekte, werd als conclusie van deze gedachtenwis- geling aangenomen, dat, nu aan de ontsmetting door hitte zulk eene belangrijke plaats onder de desinfec- tiemaatregelen is gegeven, het bestaan van dergelijke ontsmettingsinrichtingen in de verschillende gemeen ten van groot belang is te achten. Al wat gedaan kan worden om de gemeentebestu ren van dat belang te overtuigen, werd in de over- wegiug van, het geneeskundig'staatstoezicht aanbevolen. Ten slotte zy nog vermeld, dat eeu der leden van de commissie van inspectie der apotheken, met grooteo lof gewaagde van de ambtelijke visitatie der gemeente- apotheek te 's-Gravenhaye, wier inrichting, provisie kamers, laboratoria als anderszins onverdeeld werden geprezen de commissie noemt haar in één woord eene model-apotheek. Eene broeikast door de zonnewarmte zelve geven- tileerd. In eene gealoten broeikast kannen de planten de onmiddellijke werking van het zonnelioht en de zonnewarmte niet zonder gevaar verdragen. De bla den worden slap, de bloemstengels buigen zich, omdat het evenwioht wordt verbroken tusschen de verdamping der groene plantendeelen en het vooht dat de plant opneemt. Daarom beschermt men de broeirameu met matten en maakt men die wit met kryt, of tracht men vermindering van de warmte en luohtverversching aan te brengen, door de ramen wat open te zetten. Maar in de eerste twee geval led gaat er warmte verloren en ook liohl, terwyl als meu de ramen openzet, de plotseling iuvallende luchtstroom op de planten scbadelyk kan werken. Het komt er dus op aau, in eene gesloten broeikast die aan de onmiddellijke werking aan zonnestralen is blootgesteld, eeu luchtstroom te brengen, die zelf verwarmd is. eer hy de planten bereikt en des te meer ot mrnder sterk, naarmate de warmte onder het gljA rijst of daalt. "VïwlParijs is dit deukbeeld door I. Regnier ver wezenlijkt door eene eenvoudige inrichting. Aan de voorzijde van den broeibak is rechts eeue rij ronde gaten aangebracht, die men gedeeltelijk met kurken kan sluiten, als men den stroom wil regeleu, of alle tegelijk door eene schuif, als men dien wil laten ophouden. Juist voor deze rij gaten staat eeu gebogen blikken scherm, dat bijna tot aan het glazen raam reikt. Aau de achterzijde van den bak, nasr links, is een schoorsteen van duii yzer of kachelpijp aan gebracht, die ongeveer 6 centimeter middellyn heeft en een meter hoog is. De werking is teereeuvoüdig en duidelijk. Zoodra de kast door de zou wordt be schenen, ontstaat trekking daar de lacht, die door de gaten als wordt binneugezogen, gedwongen is langs het sterk verwarmde blikken scherm eu hel raam te s!r|jken, wordt zij zelve verwarmd alvorens zy met de planten in aanraking komt. Deze verwarmde stroom van versche lucht vormt voortdurend een doorschij nend scherm, dat de ademhaling der plauten bevor dert daarbij komt zy zoo zacht met de planleu in aanraking, dat deze daardoor in geenerlei opzicht benadeeld worden. Zulk eene broeikast, welke zich- ztlve regelt, is in Frankrijk bij tomaten- eu kunst matige druiven teelt reeds zeer algemeen in gebruik. De tioh noemende Paul graaf Vasili gaat voort met het beschryvea van bet leven en de menschen der Europeesche hoven. Thans passeeren de hooge Italiaansche kringen de Nouvelle Revue. Vooraan treedt de koning, Humbert de Eerste, da verpersoonlijking vau den moed de soaverein, die meer dan een zyner voorzaten bet devies tan zyn ge slacht: Devant, Savoie in toepassing brengt. Hy aan bidt het gevaar en zoekt het. Te Custozza werpt h|j zich met de voorhoede 't eerst op den vyaud. Als generaal Niuo Bisoio hem redt uil zijn haohelyke positie, voegt hy den trouwen militair op barscben toon toe „ik zal je nooit vergeven, dut je me niet hebt lal en begaan". Tijdens de cholera te Napels is hy bewonderenswaardig. Wanneer men zijn bewondering uitspreekt en hem lof toezwaait antwoordt h|jik doe slechts mijn plicht. Op de jacht grenst zijn moed aan roekeloosheid. Daar is hij steeds onder de eerstee en koensleu. Zijn ideaal is aaa het hoofd te staan van een zegevierend leger. Uit dezen karaktertrek spruit wellicht zyn sym pathie voor Duitschland. Trouwens Humbert is bovenal soldaat, door voor keur en opvoeding beide. Als staatsman is hij nooit door de oppervlakte heeugadrongen. Hy leest alle mogelijke dagbladen om zich op Je hoogte dsr publieke opinie te houden, maar zelden of nooit een boek. Zyn politiek mist dan ook een vaste riohting, het is een weerhaanspolitiek evenals die van zyn vader en grootvader. Doch al moge zyn politieke weerhaan draaien, buiten het veld der rechtschapenheid en van het gezond verstand wyst hy nooit. Humbert is edelman van top tot teen, maar geen „groote meneer*. Zijne sympathiën voor de aristocratie zyn betrekkelijk gering. Daarentegen houdt hij ontzaglijk veel van zijn volk en toont dit by elke voorkomende gelegenheid. Het geluk van zyn volk te bevorderen is voor hem geen groot woord, maar het waarachtig doelwit van zyn leven. Trouwens, aan groote woorden, overdryviug en schijnvertoouiDg maakt de koning zioh nooit schul dig. Hij is eenvoudig eu gemakkelijk zoowel in zijn gesprek als in zyn bewegingen. Hij is edel moedig en evenals alle prinsen uit het huis van Savoie zeer prachtlievend, zonder evenwel veel gevoel voor kunst te hebben. In het bijzondere leven onderscheidt Humbert zioh gunstig van zijn vader. Op hem valt niets aau te merken. Trouwens by bezit de bekoor lijkste aller vrouwen, de door alle Italiauen aan gebeden Marguérite. Haar naam is een too verwoord, verbonden aan tal van lieflijke legenden, en het bescheiden madeliefje, haar naamgeioot, is schier een heilige bloem gewordeu. Eu hare gaven van hart worden geëvenaard door hare gaven van geestin de letterkunde zou haar óórdeel naast dat van gezaghebbende critici kunnen gesteld worden. Maar niet alleen de critiek, ook de kunst zelve dient ze. Indien zy wilde zou zy scbryfster kunnen zyn, zoo goed als de koningin van Rumenië, zegt Vasili. Gedurende de lange en hevige stekte, die haar aantastte, hééft gy tal van gedichten gemaakt. De koningin heeft de mensoben steeds beoordeeld naar hun innerlyke waarde eu niet naar ban rang, fortuin of politieken invloed. Zy was er op gesteld alle Italianen van beteekenis te leeren kennen en heeft zich door de slechte maniereu van vele geleer* den niet laten afschrikken. Het gevolg hiervan is, dat de koningin thans een kring heeft, waartoe do merkwaardigste mannen van Italië behooren. De artistieke smaak der koningiu wordt voorna melijk in Venetië bevredigd. Zy dweept met de Veuetiaaosche school. Carpaccio is haar lievelings- schilder. Herhaaldelijk ziet de oude dogestad de geliefde vorstiu dan ook in haar midden. Zij verwylt er gaarne, opk omdat haar verblijf daar geen politieken Ijverzucht opwekt, gelyk te Rome, Turyn en Flo rence. lu 't godsdienstige staat de koningin tnsscben de uitersten zij is geloovig, maar niet devoot. Van daar dat de vrijdenkers haar tot de //clericaleu" rekenen, eu deseu haar verwyten de geloofsquaestie te koel op te nemen. Zoo ééue vorstin haar volk liefheeft, dan is bet de koningin vau Italië trouwens, zy is niet uit den vreemde gekomen. Het vaderland, dat zij als kind liefhad, mocht zy later als koningin voorgaan. Het kouiuklijk echtpaar heeft slechts één kind den prins van Napels, die later Victor Emanuel III zal worden. Hoewel ook bij dezen prins de militaire opvoeding vooraanging, zoo heeft zyue moeder toch gezorgd, dat hem geen geestelijk voedsel zou ontbre ken. De prins van Napels, die thans zeventien jaren telt, is dan ook een vbortrrffelyk jongmensch eu vol komen de efcr waardig, T volgend jaar gelijk ge bruikelijk is meerderjarig te worden verklaard en tot pair van het koninkrijk te worden verheven. Na het koninklyk gezin stelt graaf Vasili achter eenvolgens alle hooge personages uit de hofkringen aan zyue lezers voor. W|j meenet) Hen onzen geen ondienst te bewyzen door dien langen nasleep maar achter de schennen te laten. Zoo'u lange rij van namen eu gezichten laat toch altyd een verwarden indruk na. Graan Vasili waagt zich ook nog even op poli tiek gebied. Hij 'nadt Italië aau prins Bismarck niet langer naar de oogen te zien, maar te trachteu op goeden voet te komen met Rusland. Handel tb lad Uit het buitenland geldt het voornaamste nieuws de nieuwjanrs-reoeptien aan de verschillende hoven. De Duitsohe kroonprins hield op Nieuwjaarsdag aan de spits der kommaudeerende generaals van de Duilsche armee eene toespraak tot den keizer, waarin hij terugzag op zestien door den vrede ryk geze gende jaren, welke aan de outwikkeling en de ver sterking des Ryks gewyd geweest waren. De vreed zame arbeid kou sleohtn vruchten dragen, omdat de zaakkundige en rusteloooze leiding des keizers de strijdvaardigheid van het leger eischic. De Pruisische grondstelling, dat er geen onder scheid bestaat tnsscben. het volk en hef leger, aangezien beiden ééu zyn en tot verdediging dei vaderlunds te allen tijde bereid, is door de zorg des keizers gemeen goed der geheele natie ge worden. In deze weerbaarheid van het geheele volk ligt dfr gewichtigste zekerheid voor den vrede. De keizer dankte zeer in nartelyke en warme bewoordingen, eu gedacht de zware tyden, die by beleefd had. Toen hy voor tachtig jaren in hel leger trad, geschiedde zulks met de hoop betere tijden te zullen beleven. De Voorzienigheid heeft hem deze laten beleven door de uitkomsten, die by met hei leger heeftv verkfegeu. Hy dankte het leger. De keizer omarmde vervolgens den kroonprins, en de heer Von Moltke dankte den laatste voor diens onvergelijkelijke diensten, President Grévy wees in zyn antwoord op de wenschen van bet corps diplomatique, op de goede betrekkingen van Frankryk met de andere Mogend heden, welke zoolang reeds duurden, dat het tegen woordige geslacht vertrouwen heeft, dat dit nog langer zal duren door de wysheid der Regeeringen en voor het geluk der naties. De Beilynsche oorrespondent van den Standard heeft van een diplomaat te Bucharest een sehryven ontvangen, waarin eenige belangrijk» raededeelingen voorkonen. Volgent den sohr|jver heeft men in Roemenië met spanning de debatten in den Duitschen Bykedag over de legeruitbreidiog en bet militair teptennaat gevolgd, roet het oog op de roogelykheid ren een oorlog tuseohen Rusland eenersijde, en Duiteohland, Oostenrijk en Roemenië aau den andereu kant. De Roemeeusche oppositie beeft van de ge ruchten over zulk eeue alliantie gebruik gemaakt, om de ministers aan te vallen en op de handhaving eener gewapende neutraliteit aan te dringen. De Romania Libera, bet orgaan van de heeren Majoreaoo en Carp, is het eenige oppositieblad dat zich vóór znlk eene alliantie verklaart. De bladen, die gewoon lijk de regeering etennen, hebben tot nu toe ver meden de quaeetie te bespreken alleen de officieuae Romancel Iaat zich in denzelfden zin uit als de Romania Libera. Men verwacht binnenkort een recbtslreeksohe interpellatie over de nieuwe triple alliantiede afgevaardigde Jouesco zal daartoe het initiatief nemen,en de regeeriug zal dan bezwaarlijk kunnen blyven zwygen, zooals zij deed by de be handeling van het adres van antwoord op de troonrede. De Buoharester diplomaat meent, dat eene feitelijke alliantie tusschen Duitschland, Oostenrijk en Roeme nië nog niet is gealoten, maar dat de Roemeeusche regeering aau üostenryk'a voorstellen te dezen op zichte een gunstig oor heeft geleeud. De houding van Roemenië zal, zooals hij met zekerheid meent te kunnen voorspellen, de volgende zijnZoolang Duitschland en Rusland met elkander op goeden voet blyVen, zal Roemenië eene volkomen reserve ui acht nemen, doch het zal zich in de armeu van Oosienryk werpen zoodra Rusland, otn wrlke reden dan ook, ophoudt roet Duitschland samen te gaan. Servië en Bulgarye zullen het voorbeeld van Roemenië volgen. „Ik heb alle reden om te geloof en,* zegt de éorrespondeut verder «dat eerie entente cordiale, om niet te z«^gen eene werkelyke alliantie, reeds is tot stand gekomen tusschen Roemenië, Seivtë en Bulgarye, die ouder alle omstandigheden met elkan der op deu beaieu voet zullen bl|j«en. Rusland zet niet slechts zyne oorlogstoebereidselen op de grootste schaal voort, maar bet verzamelt ook <eu ontzaglijk aantal troepen in de nabyheid vau de Oostenryksche en van de Dnitsehe grenzen Toch is het zeer twijfelachtig of Rusland werkelijk een oorlog ion wngen, omdat bet dan niet slechts Duitsoh- Oostenryksche alliantie tegenover zich zou zien, maar ook de drie Balkanstnten Roemenië, Servië en Bulgarye die te samen vierhonderdduizend man onder de wapenen kunnen brengen, denkelijk onder het opperbevel tan vorst Alexander vau Battrnberg. Dal by het uitbreken van zulk eeu ooriog vorst Alexander on middel ijk naar den Balkan sou terog- keeren, om den hein door Oostenrijk aangedaneu smaad uit te wiaachen, is de vaste orertuigiug van allen bier te lande, die het er voor houden, dat de vorst niet uaar Bulgarye zal komen, voordat het uur der groote afrekening gekomen ia. TWEEDE CORRESPONDENTIE PARTIJ tusschen Gouda eu Utrecht. Gouda Wit Utrecht Zwart 1. E 2 E 4 1. E 7 E 5 2. Ö1-F3 2. B8-C6 8. B l C 3 8. 0 8 F 6 4. F 1 B 6 4. A 7 A 6 5. B 5 A 4 5. F 8 C 5 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 {StaaUblad No. 97) ter openbare kennis dat bij hen is ingekomen vau den navolgenden persoon een verzoekschrift waarby vergunning wordt gevraagd om in de by zyn naam vermelde localiteit sterken draak in het klein te mogen verkoopen Nu ra van de Verzoeker Aauduitling der localiteit. Willem Rudolph Sohwemmer. Crabethstraat Q. 271. GOUDA, den 8 Januari 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZEN DOORN. De Secretaris, BROUWER. GEBOREN 81 Dec. Maria Antonia, oudera H. van Dam M 8. A. Kroon. Johannes, oudera C. van der Tuyu ea A. van der Will ik. 1 Jao. Gerardua, oudera J. Dongel- ■»n« en M. van Straalen. Maria Snsanna, oudera J. F. Berlijn en S. Koppendrager. 2. Johannes Philippua, oudera J. den Hertog en A. J. Komijn. 3. Cornelia, oudera C. van Tongerloo en F. Agtarhorat. Alida, oudera J. Raapis •n M. «an der Veer. OVERLEDEN: 81 Dec. W. Nobel, 1 j. 7 m. J. Bruystena, 44 j. 1 Jan. M. G. C. de Jong. huiavr. P. P. Sooa, 84 j. M J. A. Houdyck, 0 m. - 8. R. van Vtaaa, huiavr. van J. de Jong, 84 j. De ondergeteekende betnigt, met wederkeeri gen heilwensch, zynen dank voor de bewyzen van belangstelling, hem by de jairsverwisse- ling betoond. W. J. F0RTU1JN DROOGLEEVER. Gouda, 4 Jannari 1887. Heden overleed, na een slepende ziekte, zacht en kalm, voorzien van de H. Sacramen ten, mijn geliefde Echtgenoot JOHANNES BRUIJSTENS, in den ouderdom van rnixn 44 jaar. Wed. J. BRUIJSTENS— Gouda31 Dec. 1886. Langkrax. PS. De taalt zal op dentel/den voet worden voortgezet. Voor de blyken van belangstelling by den aanvang van 1887 ontvangen betuigt Mr. J- H. van MIEROP, onder wederkeerigen heil wensch, zyn oprechten dank. Heden overleed na eene kortstondige ziekte plotseling mijne geliefde Echtgenoote MARIA G. 0. de JONG. P. P. SOOS. Gouda, 1 Januari 1887. Ue ondergeteekende betuigt zijn vriendeljjken dank voor de ontvangen blyken van belang stelling, en biedt wedérkeerig zyne gelukwen- scben aan voor het nienwe jaar. D'. H. IJSSEL de SCHEPPER. v Voor de vele bewijzen van deelneming betoond bjj het overljjden van mijn geliefden Echtgenoot, betuig ik bjj deze mijnen barte- 1 ijken dank. Wed. W. vam 't RIET, Gouda, 3 Jan 1886. geb de Jono. Met wederkeerigen heilwensch onzen dank voor de vele blyken van belangstelling by ge legenheid van het Nienwejaar. A. K. van dek GARDEN en Echtgenoote. Aan allen, die hem ter gelegenheid van bet nieuwe jaar bewyzen van belangstelling gaven, betuigt de ondergeteekende, onder wederkeeri gen heilwensch, zijnen dauk. Mr. W. HEMSING. Gouda, 3 Jannari 1887. De ondergeteekenden betuigen door deze hnnnen welgemeenden dank aan WelEdelen Heeren Directeuren der Stearine Kaarsenfabriek «Gouda» te Gouda, voor de ruime Nieuwjaars gift, hen door bovengenoemde Heeren geschon ken. Zg hopen tevens dat de fabriek dezelfde bloei en welvaart zal mogen blyven genieten, als zy vanaf bare oprichting, zoo rnimschoots ondervond. HET VROUWELIJK PERSONEEL. Aan allen, die hem van hunne belangstelling deden blyken bij de intrede van bet nieuwe jaar, brengt de ondergeteekende met weder keerigen heilwensch zjjnen welgemeenden dank. D. NMfiOUWER. Aan allen, die hem van hunne belangstelling deden blyken bjj de intrede van het nieuwe jaar, brengt de ondergeteekende met weder keerigen heilwensch zynen welgemeenden dank. A. SMITS. in alle Binnen- en Bultenlandbche Cou ranten, worden dadelyk opgezonden door den Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda. Onder dankzegging voor het zoo ruimschoots genoten vertronwen, wensch ik by den aan vang vau het nieuwe Jaar, mjjne Begunsti gers en Vrienden zoowel binnen als buiten de stad, veel heil en zegen tpe, my voortdurend in UEd. gunst aanbevelende. UEd. Dw. Dienaar, W. J. van LEEUWEN, Koperslager en Lampenmaker. Voor de belangstelling bij gelegenheid van het nieuwe jaar ondervonden betuigt de onder geteekende, met wederkeerigen heilwensch, zynen dank. Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER. Wederkeerige Heilgroet aan allen, die mij bij de verwisseling dea jaars van hunne welwil lende attentie blijk gaVen. P. M. MONTIJN. De ondergeteekende hoogst erkentelyk voor de blyken van belangstelling by den aanvang van het jaar ontvangen, betuigt daarvoor met wederkeerigen heilwensch aan zyne stadgenoo- ten zjjncn harteljjkeu dank. Vah BERGEN IJZENDOORN. Gouda, 4 Januari 1887. Aan allen, die m|| bij de verwisseling des jaars van hunne belangstelling deden blyken, betuig ik, onder wederkeerigen heilwensch, mijnen hartelijken dank. G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER. Gouda, 3 Jannari 1887. Met wederkeerigen heilwensch betuigt de ondergeteekende zijn dank voor de belangstel ling hem betoond bij de verwisseling van het jaar. M. SPRUIJT. Met wederkeerigen heilwensch betuigt de ondergeteekende zyn dank voor de menigvul dige blyken van belangstelling op den 1" dezer ontvangen. W. POST DROST. 'Gouda, 1 Januari 1887. Voor de talryke bewijzen van belangstelling, op 1° Jannari ontvangen, betuigt de onderge teekende, onder wederkeerige aanbieding zijner heilwenscben, zynen hartelijken dank. H. P. SCHIM van dek LOEFF. Gouda, 4 Jan. 1887. Met wederkeerigen heilwensch betnigt de ondergeteekende zyn dank aan allen, die hem by den aanvang van het jaar blyken van hunne belangstelling hebben gegeven. J. M. NOOTHOVEN van GOOR. Gouda, 4 Januari 1887. Dankbaar voor de belangstelling aan de Fa milie VORSTMAN bij den aanvang des jaars door zoo velen betoond, wenscht zij hun weder- keerig heil en zegen. De ondergeteekende betuigt met wederkeeri gen heilwensch zyn hartelyken dank aan allen, die hem by den aanvang van het jaar blyken van belangstelling ga «en. G. PRINCE. Gouda, 3 Jan. 1887. De ,Heer en Mevrouw SWAAN—Bastekt betuigen met wederkeerigen heilwensch hunnen dank voor de blijken van belangstelling, bjj de intrede des jaars ontvangen.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2