300 Cadeaux. Groote Voorjaars-Opruiming Advertentiën en LAPPENDAG M. van den BURG en Zn., eene DIENSTBODE G. HOUTMAN. KIPPENVOEH! Buitenlandsch Overzicht. BEK EN DM A KIXG. ADVERTENTIËN. VERHUISD IS Lage Gouwe Wijk C. N°. 7". van af MAANDAG en volgende dagen tot buiten gewoon lage prijzen, a contant. Verschillende Soepengroentcs, W. Hoogenstraatcn en Comp., TAMARINDE-BONBONS Brood-, Koek-ABeschuitbakkery T003STE"E3Zj. Burgerlijke Stand. ZEGT HET VOORT. C. de WILDE, Sardines a 75 en 35 ct. per blikje. in flesschen f 1.90 en f 100. CI(* ARETTEN tegen ASTHMA SALMIAK PASTILLES - J. B. SNEL. R. SLEGT. waar worden ze niet gemaakt docli we'hebben toen het ome daarover gezegd, en het is nu niet de geechikte tijd om ze hier weer op te rakelen." De uitkomsten ran den oogst in geheel Nederland over het jaar 1886 vindt men samengetrokken in het volgend officieel oordeel Uit de vergelijking der cijfers van 1886 met die van 1885 blykt, dat een veel gunstiger uitkomst verkregen werd vanboekweit, boonen, koolrapen, wortels, tabak, graslanden en hennep, de laatste alleen wat de vezelstof aangaat; een nogal noemenswaardig betere opbrengst werd verkregen vanhaver, klaver en de warmoeze- rijen, en een iets beteren oogst, dan in 1885 gaven erw ten, vlas (lint), chichorei en mangelwortels. Vrjj gelijk aan de uitkomsten van 1885 waren lijn- en hennepzaad, aardbeziën, aalbessen, bloem bollen, de boom- en bloemkweekerijen en het houtgewas. Veel ongunstiger opbrengsten dan in 1885 verkreeg men van rogge, koolzaad, appelen, peren en pruimen de opbrengst van de drie laatstgenoemde ooftsoorten was vrij *el gelijk aan die van 1884 een nog al noemenswaardig mindere opbrengst gaventarwe, aardappelen en kersen, terwijl iets minder dan in het vorig jaar werd geoogst van gerst, suikerbieten, karweizaad en kanariezaad. Over de qualiteit der gewassen is men algemeen tevredende hierbij voorkomende uitzonderingen zijn voor elke provincie afzonderlijk reeds ter sprake gebracht. 1886 mag dooreen genomen onder de redelijk goede oogstjaren gerekend worden, al valt er over sommige gewassen ook te klagen. De veehouders die eenigen tijd reden tot klagen hadden, omdat de weiden wat schraal waren, kunnen over het geheel echter tevreden zijn. Zelden komt er een gunstiger klaver- en grasgewas voor dan thans het geval was, terwijl het hooi althans de eerste snede overal uitmuntend gewonnen is. Door de lage marktprijzen van schier alle land bouw- en zuivel-producten en van het vee, is de financieele toestand van onze landbouwers en vee houders er echter niet op verbeterd. Het Vaderland acht het wenschelijk terug te komen op de belangrijke mededeelingen, door den heer Kerdijk voor de commissie van enquête afgelegd. Ondervraagd omtrent de naleving der wet van 1874 te Amsterdam, verklaarde hij, dat de wet zeker gunstig werkt, maar overtreden wordt in tweeërlei vorm1*. door den arbeid van school gaande kinderen buiten schooltijd2e. door den vasten arbeid gedurende den ganschen dag van kinderen beneden de 12 jaar, die de school niet meer bezoeken. Onder den arbeid buiten schooltijd komen vele gevallen voor, die men ook bij de strengste hand having der wet niet zou wenschen te vervolgen, boodschappen loopen en dergelijke af en toe. Maar er zijn ook gevallen, waarop die toegeeflijkheid niet mag worden toegepast, hetzjj omdat hetgeen gebeurt op zich zelf afkeurenswaard is, hetzij omdat het schoolverzuim veroorzaakt, hetzij omdat het de kin deren ongeschikt maakt voor hun taak in de school. De heer Kerdijk gaf de volgende voorbeelden: Een jongentje van 9 jaar moest eiken morgen om vier a halfvijf ergens dp de kade zijn, om tabak te sjouwen; hij vernam wel eens van te voren, dat hij den volgenden morgen niet behoefde te komen, .omdat er geen werk voor hem was, het gebeurde ook wel dat hij kwam en eenvoudig werd terugge zonden, als er geen werk was. Hij werkte tot halfacht en ontving vijf cents. Toen de heerK. dit kind in 't bijsün van den onderwijzer sprak, kwam het den volgenden dag niet meer ter school en was het gezin nergens te vinden. Een ander kind van negen jaar moest om halfvijf opstaan om in een cokes-pakhuis, dat hij openen moest en waar hij den baas moest wekken, tot schooltijd cokes te kloppen. Een meisje van negen jaar doet figurante-diensten in den groeten schouwburg en ontvangt daarvoor 30 cents. Er waren er meer van dien leeftijd. Een ander meisje verzuimde herhaaldelijk de school, omdat het bij een melkboer in dienst was. Toen de onderwijzer daarop aanmerking maakte, werd het kind van school genomen. Bjj een zakjesplakker werkte een jongen van '■ochtends 6 uur tot schooltijd. Een andere jongen moest een paar uur voor schooltijd turf ronddragen. Een kind van 10 jaar moest 's morgens uit porren gaan en kwam niet voor 's avonds 10 uur te bed. Een meisje van 7 jaar moest melk rondbrengen en droeg een te sterk geregen corsette, omdat zij vol gens de moeder voor dat werk wat stevigheid moest hebben. if' Van kinderen tusschen 6 en 18 jaar, die in 't geheel geen onderwijs genieten, zijn er waarschijnlijk veiqhfc die voor verboden arbeid worden gebruikt. Het^uiiche aantal is in Amsterdam 4606, nL 2201 jjAngens en 2405 meisjes. De meeste kinderen zijn van 61 jaar, die de school nog niet bezoeken; wan néér men nu voorts opmerkt, dat het aantal van 7 'jaren gering, van 8 geringer en van 9 het géringst is, terwijl er van 10 jaar 100 jongen^ eft 205 meis jes, van 11 jaar 382 jongens en 507 meisQes geen onderwys genieten, dan kan men nagaau, wat daar van de oorzaak is. De meisjes worden meest voor huiselijke bezigheden gebruikt; de jongens gaan in allerlei vakken. Een onderwijzer doet de merkwaar dige mededeeling, dat kinderen, die boneden de 12 jaar de school verlaten, in tegenstelling van anderen die in den regel de meester komen bedanken, dit niet doen, uit vrees van te moeten zeggen, waar zij heen gaan. De vakken, waarin het meest gezon digd wordt, zijn sigarenmakers, boekbinders, boek drukkers, straatwerkers, schoenmakers, blikslagers, zakjesplakkers, bakkers en vooral diamantwerkers. De politie is gewillig genoeg om behulpzaam te zijn, als men haar aandacht op een geval vestigt, maar doet uit zich zelf niet veel. Er is geen orga nisatie in het toezicht. Bestendig overleg met de hoofden der scholen, komt den heer Kerdijk doel matig voor. Nader door den Voorzitter ondervraagd, die op merkt, dat een speciaal onderzoek in de fabrieken en werkplaatsen, in den laatsten tijd ingesteld, slechts één enkele overtreding aan het licht had gebracht, verklaart de heer Kerdijk, dat het groote kwaad z. i. zat bij de thuiswerkers. Omtrent de vraag of die arbeid grootendeels bij ouders geschiedt of niet, kon hij geen inlichting geven. Getuige wil aan de onderwijzers de verplichting opgelegd zien feiten, die te hunner kennisse komen, aan te geven bij de politie. Verder wenscht hij een speciaal toezicht op de naleving der wet.* Wat de wet zelve betreft, acht hij het nuttig, dat de wet gever ter beperking van arbeid algemeene regelen stolle, en aan het uitvoerend gezag, zij het ook onder de best mogelijke waarborgen, tamolijk ruime bevoegdheid laat, om eenerzijds de wettelijke voor schriften te verscherpen, waar dit noodig is, ander zijds ze te verzachten, waar de belangen der nijver heid dat gebiedend noodzakelijk maken. Uit een nadere gedachtenwisseling met den Voorzitter over de gewenschte dispensation, doet hij uitkomen, dat, waar do zaak niet van groote beteekenis is, het gevon van dispensatiën kan worden overgelaten aan lagere besturen, of nog liever aan de inspecteurs, behoudens beroep op scheidsrechters of op do Re geering. Maar waar het dispensatiën van grootere beteekenis en verscherpingen betreft, zou dit voor behouden moeten worden aan Koninklijke besluiten of ministerieële dicisies, terwijl zekere verscherpingen zouden gebonden kunnen worden aan een advies van deu Raad van State. Zoo zou bij glasblazerijen, indien hot beweren waaf blijkt, dat in die industrie jeugdige krachten zelfs bij nacht onmisbaar zijn, het uitvoerend gezag daar nachtarbeid kunnen ver oorloven, mits daaraan zekere voorwaarden verbin dende. Naast een goede wet op de kinderarbeid, wil zij doel treffen, acht de heer K. leerplicht noodzakelijk. De geschriften van den bekenden romancier Geor ges Ohnet hebben dit eigenaardige, dat zij reeds bij eeno eerste lezing onmiddelijk doen zeggen «Daar zou een mooi tooneelstuk van te maken zijn!" Die overtuiging schonk ons uit zijne meest beroemde romans, drama's die, wonder boven wonder, ook succes hadden. De reden van die verwondering is duidelijk. Al zoo dikwijls was het gebeurd, dat ervaren letterkundigen uit' boeiende romans tooneel- stukken hadden vervaardigd, die niets dan teleur stelling berokkenden, zoodat het publiek al zóó ver was gekomen, dat het bij aankondiging van eeno nieuwe poging daartoe twijfelachtig de schouders ophaalde en mompelde: 't zal niet veel zijn! Ohnet's romans maakten echter eene gelukkige uit zondering. Zijn „Serge Panine", „Lise Pleur on" en bovenal „Le Maitre de Forges" hadden ook op het tooneel een groot succes en tegenwoordig gaat men in Parijs avond op avond naar „Le OymnaseHden schouwburg waar „La Comtesse Sarah" wordt opge voerd, de geïllustreerde bladen zijn vol van toonoe- len aan dat drama ontleend en Ohnet's naam is weder op aller lippen. Het was dus geen wonder dat een der artisten van de vereeniging Het Nederlandsch Tooneelde'heer Spoor, zich aangetrokken gevoelde tot de bewerking van: „La grande Marnière." Had hij daarmee succes? Na de voorstelling van Donderdag hier ter stede aarzelen wij niet die vraag bevestigend te beant woorden. Wil men het volle genot hebben van een stuk als dit, dan moet men den roman gelezen hebben, waar uit hot is getrokken, doch bij een beschaafd publiek mag men de lezing van een bekend werk, dat zelfs in het Hollandsch vertaald door een paar dagbladen als premie werd, ten geschenke gegeven, wel ver onderstellen. Het zien van die bekende figuren, welke bij de lectuur zooveel genoegen schonken, was ons althans zeer welkom en hen allen in levenden 1 lijve voor oogen te hebben, waarmede wij ons dagen achtereen in gedachten hadden bezig gehouden, nad zijn eigenaardige bekoring. De ongelukkige Markies de Clairefont met zijne edele dochter, luchthartigen zoon en karakteristieke zustér aan de eene, zijde en Carvajal met zijne tra wanten aan de andere, zijn ookMn 'ft stuk goed ge- teekend. Het hoofdpuntde strijd tusschen de ade- lijke familie en den rijk geworden burgerman zijn duidelijk weêrgegeven en hét tooneel, waar het tot een uitbarsting komt moet bepaald hoogst verdien stelijk worden genoemd. Voor hen, die 't werk niet gelezen hadden, zal, vreezen wij, hier en daar nogal eens een vraag ge rezen zijn, die onbeantwoord bleef, maar ook vodr hen bleef er menig schoon tooneeltje te genieten, dat een gang naar „Ons Genoegen" overwaard was. Toegegeven moet worden dat do verdeeling van een tooneelstuk in acht tafereölen eigenaardige bezwaren heeft. Dat voortdurende op- en neörgaan van het scherm is vermoeiend en die vele entr'actes vervelend. Van de artisten, die optraden, muntten vooral uit de hoer Bouwmeester en mevr. de Vries. De eerste was meesterlijk in zijne vertolking van Carvajal, die 30 jaar lang de familie de Clairefont ten onder had trachten te brengen, om haar op 't laatste oogenblik nog aan zijn macht te zien ontsnappen en dat wel: door zijn eigen zoon! Het tooneel, waar zijn zoon tegen hem opstaat en dat waar hij den Markies ver nedert, waren meesterstukjes, die diepen indruk maakten. Mevr. de Vries, dié zich eigenaardig ge grimeerd had, had in de rol van Isabelle de St. Maurice eveneens veel succes. De trotschheid, zoo wel als het goede hart, dat dié dame bezat, kwamen goed tot hun recht. De heer Clous, wien de rol van Pascal was toe vertrouwd, kon ons minder bëhagen. Iemand, die, een levensloop had als hij èn in Amerika groote reizen deed, moest o. i. wat losser in zijne bewogin gen zijn en niet zoo kolossaal stijf. Voorts maakte de heer de Boer, die voor de hoeveelste keer? oen dronken man voorstelde zich hier en daar schuldig aan overdrijving. Mej. van Biene was zeer goed als Antoinette en dat Mèvr. Stoetz de moeite had gedaan om mede te komen voor de vervulling van het kleine rolletje van Mevr. Leglorieux was ons allen zeker hoogst aangenaam. Met de weinige regelen, die zij te zeggen had, had zij niet weinig 'succes. Blijkens het telkens herhaald, luid applaudissement heeft het talrijk publiek zich uitstekend geamu seerd. Betreffende den algemeenen politieleen toestand, bevat de Temp» twee mededeelingen, welke de aan dacht verdienen, daar zij blijkbaar afkomstig zijn uit het Fransohe ministerie van buitenlandsche zaken. «Onze gezant te Berlijn" zegt het blad «had een langdurig onderhoud met graaf Her- bert Bismarck. In den loop van het gesprek werd ook gesproken over het bericht der Daily iVews waarop graaf Bismarck ui» eigen beweging den hoer Herbette verzekerde, dat Ueze mededeeling volko men ongegrond is. Wij Ifynnen er nog bijvoegen, dat de betrekkingen tusschen onzen gezant en het Berlijnsche hof, evenals vroeger, van den meest vriendslhappelijken aard zijn.» Vordert heldert het I'arijsche blad ook deu veel- bespróken bouw der barakken bij de grenzen op. Hierover zegt de „Temps"„Het is waar, dat de minister van oorlog hout in de Vogezen laat opkoo- pen en gelast heeft, dat in den omtrek der garnizoens steden barakken moeten worden gebouwd. Deze barakken zijn echter uitsluitend bestemd tot herber ging van de reservisten en de manschappen van het territoriale leger, die in de te kleine kazernen geen onderkomen kunnen vinden. Het bericht over het zenden van meer troepen naar de oostelijke grenzen is reeds voor onjuist verklaard. Wij voegen er nog bjj, dat zelfs als men dit wilde, het niet gemakkelijk zou wezen terstond over 20,000 man schappen te beschikken, daar de sterkte van hot leger op voet van vrede hiervoor te beperkt is. Zeker is hot echter, dat de Duitsche regeering een versterking voor het leger verlangt van 41,000 man, ten einde daarmede de garnizoenen in den Elzas en Lotharingen te versterken." Intusschon nemen de bestellingen vah hout steeds toe. De Elzas en Lotharingen zijn reeds uitgeput, zoodat de Fransche regeering nu reeds te Frankfort en in Baden tor markt gaat. Op de hoedanigheid wordt niet gelet, want het eenige vereischte is, dat het hout voor planken kan worden gebruikt. Te Berlijn begint men er zich reeds mede te verzoenen Zoo althans schrijft de correspondent der Kölnuche Zeitung uit de hoofdstad „Bij de tegenwoordige slechte tijden guhnen wij den Duitschen houtkoopers van harte deze verdien ste, welke bij den spoed, waarmede de bestellingen worden gedaan, zeker zeer ruim- zal wezen. Nog steeds blijft hier de meening stand houden, dat do Franschen zich niet door een dwa2e oorlogszuchti ge strooming oener geringe* minderheid zullen laten meesleépen." Van Frankrijks zijde heeft het in den laatsten tijd waarlijk niet aan vredelievende verzekeriugen ont broken, want zoowel door de ministers in en buiten de Kamer, als door de bladen van verschillende richting is voldoende betoogd, dat het Fransche volk en zijn regeering niets liever wenschen dan den vrede te handhaven. De troonrede, waarmee eergisteren het Engolsclie Parlement is geopend, ziet er nogal vredelievend uit, wat de buitenlandsche staatkunde betreftimmers wat er van de Bulgaarscke quaestie wordt gezegd, zal niemand beducht maken, dat Engeland veel moeite zal doen, om de regeling, welke de drie Keizerrijken voor hebben, te verhinderen. Men wil dan ook weten dat Salisbury het voorbehoud ten opzichte van de orde der zaken, te Konstautinopel te bespreken, heeft laten varen en nu al de ambas sadeurs zijn gemachtigd om aan de besprekingen deel te nemen. Men heeft hier echter niet te denken aan een conferentie; de Porte onderhandelt mot de Bulgaarsche deputatie, of liever twee leden daarvan, want het derde lid is direct over Weenen naar Sofia gegaan om het Regentschap in te lichten en met Zankoff. De ambassadeurs zullen zich op de hoogte stellen van die onderhan delingen en den goeden afloop zooveel mogelijk bevorderen. De Keizerlijke ambassadeurs moeten gelijke instructies hebben ontvangen, zoodat men hoop mag voeden, dat er ook aan de Bulgaarsche quaestie wel een mouw zal worden gepast. Churchill haastte zich de roden van zijn vertrek uit het Kabinet mee te deelenzij was gelegen niet in de Iersche quaestie althans niet officieel, zouden wij er voorzichtigheidshalve kunnen bijvoe gen maar in de begrooting van Oorlog en Marino de premier wil leger en vloot in behoorlijken staat brengen, omdat hij beducht is voor oorlog op het vasteland en wellicht Engelands belangen daarbij gemoeid zouden kunnen worden. Churchill Ml om financieele redenen de begrootingen van Oorlog en Marine laag houdèn en de buitenlandsche politiek zoo inrichten, dat Engeland buiten alle quaesties. blijft. Onpartijdigheid gebiedt te erkennen, dat Chur chill in dit geval het conservatieve vaandel on trouw is gewordenimmers, het was steeds het streven van de conservatieve partij Engelands rang als groote Mogendheid op te houden en het leger niet te verwaarloozen en de schepen niet te laten verrotten. De stommen te Liverpool zijn nog eons goed overgeteld, maar de Gladstonoaan bleef 7 stemmen op den Minister Goschen voorhebben, zoodat deze of naar een onder district zal moeten omzien, of uaar oud gebruik aftreden. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, Gelet op Art. 54 der WTet van 29 Juni 1851 Staatsblad n°. 85); Brengen ter algemeene kennis, dat de Commissie van beheer der Stedelijke Gasfabriek is samengesteld uit de Heeren M'. A. A. van BERGEN IJZENDOORN, Voorzitter. Dr. H. IJSSEL de SCHEPPER en G. A. OUDIJK. Gouda, den 29 Januari 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Van BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. CORRESPONDENTIE. Anonymus. Dsnk voor Uwe opmerking. Zij is wer juist. De reden echter, waarom «ij bedoelde tegenspraak eerst heden en niet vroeger opnamen is hierin gelegen dat wy van hen, die de oorspronkelijke veijclaringen aflegden, een antwoord hadden verwacht. Van nlles hadden wy dan tegelijk melding gemaakt. Na dut uitblijft wachten wy niet langer. Dfc Hedactie. GEBOREN: 26 Jan. Maria Geertroida, ouders A. van Hertnm en A. Jongbloed. Adrianus Joaephua Ferdinandns, ouders P. Knalmann en G. Jonkheer. 27 Johamm Elisa beth Maria, ondera T. Jaske en M. Louriar. 28. Nicolaas, ouders AZwynenburg en H. Both. 29. Christianas, ouders C. Lapootre en A. Meijboom. OVERLEDEN: 26 Jan. J. »an der Byl, 82 j. 27. H- Teekens, 49 j ONDERTROUWD; 28 Jan. J. Buis, te Lopik, 25 j. en M. M. Adriaensen, 20 j. N. van I.eeowen, 33 j. en F. M. Molenaar, 40 j. ,C. F. A. Truhm, te Rotterdam, 22 j. en E. van Hoorn, 20 j. Ondertrouwd NICOLAAS tan LEEUWEN Nz. en FRANCISCA MAGDALENA MOLENAAR. Gouda27 Januan 1887. Heden-overleed plotseling onze geliefde Vader, Behuwd- en GrootTader de Heer JAan dee BIJ L, in den ouderdom van ruim 82 jfaren. Uit aller naam, F, A. J. BEAUMONT. Gouda26 Januari 1887. *t* Heden overleed te Amsterdam tot onzer aller diepe droefheid en die harer Kinderen, mijne geliefde oudste Dochter JE ANNETTE wed. C. F. LAMPE, na eene korte doch hevige on gesteldheid In den ouderdom van 51 jaren. J. F. LANTZENDöRFFER. Emer. Pred. Gouda28 Januari 1887. Allen, die bij het overlijden van onzen geliefden Vader en Behuwdvader, den Heer J. H. SMIT, hnnne deelneming betoond hebben, brengen wij onzen hartelijken dank. G. SMIT. F. HEUSIJ. H. G. HEUSIJ-Smit. Bathmen, j 28 jannari 1887t Kampen Allen die iets verschuldigd zijn aan of te vorderen hebben van den Heer JOHANNES van dee BIJL, gewoond hebbende te Gouda en aldaar overleden den 26 Jannari 1887, ge lieven daarvan betaling of opgave te doen ten Kantore van Notaris MONTIJN te Gouda vóór 15 FEBRUARI a. s Op den Verjaardag van Z. M. den KONING, geeft PIER RsE G IJ B E L S 300 voorwerpen Cadean aan de kinderen, voor jongens en meisjes. Ieder die 50 Centen besteedt krjjgt een Num mer, 't zjj jongen of meisje, dat zg dan aan de kinderen kunnen geven (voor elke 50 Cents een Nummer), met dat Nummer knnnen de kinderen op 19 FEBRUARI hun Cadeanz halen. Als na de ingezetenen willen, kannen zjj 300 kinderen gelukkig maken op den Verjaardag van Z M. onzen geëerbiedigden Koning. Groote Markt 96. De ondergeteekende maakt zijnen geachten Begunstigers en Stadgenooten bekend, dat hjj van de GOUWE C 232, naar de Schilder. Confiseurs-Cuisiniere. MARKT, A. 146. Heden versch voorbanden: APPELBOLLEN, SNEEUWBALLEN, ZANDTAARTJES en dageljjks verschillende versche Gebakjes. Uitgesneden GALANTINE de VEAU. SAUZEN, GALANTINES a la de VEAU, PERDREAUX, FAISANS en VOLAILLE in Bassen van 'Leiden. OPWEKKEND VERSTERKEND KOORTSVERDRIJVEND lllilCT0TA Al B1J BLt,EDARM0EDE: llVltl U I AAL BLEEKZUCHT GROOTE ZWAKTE nnnbe.elen tenen verstopping eo (lnarmede in verband slaande ongesteldheden. DE TAMARINDE-BONBONS van KRAEPELIEN k HOLM, zijn een zuiver plant aardig, znchlwerkend, «pijsrerlceting en eetlust Diet storend Purgatief, in cnnfiluurform, aangenaam frisoh van- smaak en zeker werkend. In doozen van 90 en 50 cents. de inademing van den rook dezer Cigaretten geeft den lijder aan Asthma terstond wei lichting. In Ei ui van 80 en 50 CBEttS. oplossend en verzachtend middel by H06St en verkoudheid, i» fleeciijes h 20 gerits. KRAEPELIENJfe; HOLM, Apothekers tF^Zeist. Depot voor Gouda bij den heer A. H. Tl^EPE Apotheker voorheen C. THIM. Met FEBRUARI gevraagd voor NOOD HULP of VAST of dagelijks eene VROUW. Adres met franco brieven aan het bureau dezer Courant. De ondergeteekende bericht hiermede dat hjj de van Mej. de Wkd. P. PINKSE, op de Kleiweg, met 1 Februari heeft overgenomen, hopende door een prompte en civiele bediening het vertrouwen waardig te worden, wat zjj in zoo ruime mate ondervond, beveelt hjj zich minzaam aan en verblijft met achting UEd. Dw. Dr., Gezonde KLEINE TARW per 100 KG. 6.40vermengd met MA18 en GERST per 100 KG. f 8. wordt bij minstens 25 KG. franco geleverd door Stolwijkersluis. in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadeljjk Opgezonden door den Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2