Advertentiën ossKiae. ILLUMINATIE. HALFWAS, HSIBxMULSSK, TE KOOP Bloempotteniraaijers. ElddiBAUiBU, Buitenlandsch Overzicht. Kantongerecbt te Gonda. ADVERTENTIËN. Dr Chantomelanus Oogenwater, CATHARINA BEERSMANS. POLITIE. Burgerlijke Stand. Stadgenooten G. GULDEMON D, Mr. Bakker, Mevr. v. OVEN, Adres G. PUUK, Beide moriëa sullen bij de aigemeeue beraadslagin. gen over de Grondwetsherziening worden behandeld kerkeknechts met alles strijken gingen, en dat men dit nu aan de kerk zelve betaalt. zeer gemengd. De vrouwelijke hoofdrol behoorde onverdeeld tot de oude school, de school van het tranerig melodrama, het kunstmatig uitgalmen en gebarenspel. Zooals zij ten onzent de meest ge vierde vertegenwoordigster dier verouderde richting was, zoo stond Driessena aan het hoofd der jonge school. Hy was toen wat hij immer gebleven is, de natuurlijke vertolker van onnatuurlijke toestanden in de draken van alle gestalte, de meesterlijke weerge ver der waarheidslievende stukken. Dat het voorbeeld van Victor Driessens krachtig en gunstig op haar werkte, spreekt van zelf. In den beginne .had hij de nieuw aangeworvene niet opgemerkt. Toevallig veropenbaarde zij zich aan hem. Op zekeren avond dat Mej. Eugenie de Terre, die te (lent woonde en te Antwerpen als gast speel de, zou optreden in het blijspel Ik inviteer mijn Co lonel, belette het slechte weer de Gentsche kunste nares de Schelde over te steken en Mej. Boersmans nam op zich haar te vervangen. Men weet met welke veerkracht zij in de blijspelen de rol van vrouwen met haar op de tanden vervult. Victor Driessens stond verbaasd over de stoutmoedigheid der beginnelinge, die deze rol onvoorbereid aan durfde, maar nog meer over de kranigheid, waar mede zij ze vervulde. Van dat oogenblik leerde hy haar begaafdheid kennen en hielp haar gele genheid verschaffen deze in volle licht te doen uitkomen. Geene maakte zich beter dan zij met Driessens strekking vertrouwd. Zij had al vroeg met hem do dramatische kracht, het innig men- sehelijk gevoel, de ongedwongen houding, het na tuurlijk spel gemeen. Boven hem had zij het ijzervaste geheugen, den grooten eerbied voor den tekst, de edeler beweging, de zuiverder uitspraak. Te beginnen met het tooneeljaar 18667 ver vulde Catharina Beersraans de eerste rollen op den Antwerpschen Schouwburg met immer stijgenden bijval. Tot het einde van het tooneeljaar 18767 bleef Catharine Beersmans aan den Antwerpschen schouw burg verbonden en intusschentijd was zij gerijpt tot de meesterlijke kunstenares, die beide Nederlanden om strijd toejuichten. Zij had gewoekerd met hare natuurlijke gaven en gewerkt om door oefening en studie aan to vullen wat aan haar eerste onderricht en opleiding ontbroken had. Hoe zij haren geest verfijnde en verrijkte, haren letterkundigen smaak ontwikkelde, stem en gebaar tot bewonderenswaar dige en trouwe vertolkers van elke gemoedsaandoe ning, hoe verheven of hoe laag die mogen zijn, wist te vormenhoe zij loerde doordringen in de meest klassieke en de meest romantische karakters, door schrijvers van vroeger of later tijden geschapen, <Kt alles heeft zij bewezen. Dat zij die rijke ontwikkeling niet enkel aan haren eigen aanleg, maar ook aan zelfonderricht, aan uitgebreide lezing en nauwlettende oefening verschuldigd is, weten wij. Met de rijping van haar talent was de ingeno menheid van het Antwerpsche of liever van heel het Vlaamsche publiek ook immer toegonomen. Elk jaar, wanneer voor hare beneficie gespeeld werd vierde zij een schitterende zegepraal en rond haar triomfwagen liet zich geen enkel wangeluid hooren. Vol eerbied en liefde voor hare kunst stelde zij zich zelve de hoogste eischen; het publiek juichte in haar de milde gaven der natuur en dezer zorgvul dige aankweeking opgetogen en dankbaar to.e. Herhaaldelijk had zij gelegenheid gehad haar ta lent in Noord-Nederland te doen waardeeren. In den zomer van 1873 was zij als gast bij een tooneelr troop der heeren Albregt en van Ollefen verbonden en had toen te Amsterdam vijf en dertig maal ach ter elkander met grooten bijval de rol van Clotilde in Fernande van Sardou gespeeld. Den 12en Janu ari 187B droeg zij in de Maatschappij van Ftaaie Kunsten en, Wetenschappen te Botterdam het Kerk portaal van Jan Beers op zoo uitstekende wijze voor, dat de tooneelcriticus der Nieuwe Rotter- damsche Courant er aanleiding in vond, om er ten sterkste op aan te dringendat zij door den Schouwburg van Rotterdam zou aangeworven worden, teneinde het mogelijk te maken dat ,,'t edel ste genre tooneeldichtkunst het treurspel ni Nederland weder in eere word hersteld." Eerst twee jaar later werd deze wensch vervuld. De bekende oud-acteur Jan C. de Vos heeft bv gelegenheid van haar jubilaeum ook een hartelijk artikel gewijd aan mevr. Beersmans, waaruit wjj in een volgend nr. nog een en ander zullen mededeelen. De zitting der Fransche Kamer werd Zaterdag ge opend met de mededeeling van den heer Floqnet, dat de afgevaardigde Raoul Duval is overleden. De heer Dnval, in 1832 te Laon geboren was een der be kwaamste leden der Kamer, behoorende tot de rechterzijde. Voor oenige maanden trachtte hij een vereeniging tusschen do gematigde republikeinen en den linkervleugel der conservatieven tot stand te Onder het opschriftKerkelijke Werving, leest men in het Handelsbloei Een der besluiten van het Gereformeerde congres", dat onder voorzitterschap van dr. Kuyper onlangs vergaderde, verdient aandacht. Het besluit is n. 1. genomen, over het gansche land eene vereeniging te stichten, waarvan het hoofddoel is de werving van leden voor het nieuwe kerkgenootschap, dat dr. Kuyper opricht. De hoofdleiding berust door middel van mo deratoren, consulenten en agenten uitsluitend in de hand van één ongenoemd persoon, die zijn bureau houdtKeizersgracht No. 162 (dit is het adres van de Vrije Universiteit). Een paar bepalingen leeren de strekking van dit besluit" kennen. Allereerst nit de plichten der Mo deratoren. Art. 7. Om hiortoe te geraken pogen de Modera toren van dorp tot dorp aanraking met een betrouw baar persoon in elke kerk te krijgen, ook al was het slechts met één enkelen, en wijzen zij na onderzoek in elke kerk een agent aan. Art. 9. Elke week geeft hij aan het bureel, kei zersgracht 162, schriftelijk kennis van de door hem bezochte kerk, of van de kerk waar een agent is aangesteld, of een verzamellijst in orde is gekomen. Arr. 16 De adviezen der zakelijke sectiën liggen bij de moderatoren ter visiezij laten die aan niemand inzien, tenzij hij vooruit de toelatingsfor mule van hot co.igres voluit onderteekend tóbbe. In de Instructie voor de Conmrtenten luidt art. 6 „Tot geen© definitieve stappen besluiten zij, in welke kerk ook, zondor vooraf het voorliggende geval met een ontwerp van hetgeen zij voornemens zijn, aan het bureaii te hebben ingezonden, en hierop toe stemmend antwoord te hebben ontvangen"; en art. 12: «Van elke dooï hen te verrichten handeling geven de consulenten onverwijld kennis aan het bureau Keizersgracht No. 162". Gelijk do moderator en consulent staan onder het bureau Keizersgracht No. 162, zoo staat de agent onder 'den moderator of den ring-consulent. Zijne taak is alle vertrouwbare personen te doen teekenen op de verzamellijst, waarbij ook "de afzworing" van het «juk der Synodale Hiërarchie" de volstrekte voorwaarde is. Hij mag die lijst aan niemand geven, nergens laten liggen; aan minder vertrouwde personen biedt hij een blanco lijst aan met dezelfde formule or boven. Zbödra die lijst voorloopig gereed is, zeddt hij die op aan den moderator en clit wel uiterlijk voor 1-April HJ&7» Alle deze iustructies zijn, volgens de afschriften onderteekend geworden door dr, )l. Kuyper, voorzit ter; P. van Son., vice-voorzitter; dr. J. Woltjer, secretaris; en W. Hovy, thesaurier. Amsterdam ia reeds verdeeld gewonden en zooge naamde «corporatie-leden" moeten huisbezoek doen. Welke wenken hun gegeven zijn, leert hetgeen hier volgt: Wenken voor de corporatieleden. 1Gn liefst niet alleen, maar met u beiden. 2. Zet düidel^P uiteen, dat we onze kerk niet verlaten, In aar aEfeen het juk -dér Synode afwerpen. 3. Wijs er op dat onze vaderen evenzoo met de Roomsehe1 Hiërarchie hebben gedaan, en wij nu ook zoo moeten doem met de»Synodale Hiërarchie. 4. Maak het duidelijk, dat onze vaderen de ker kelijke goederen jueekregeu, omdat de Overheden toen voor de Gereformeerden partij kozen, maar dat we nu alles missen moeten, omdat thans de overheid niet met ons is. 5. Leg het uit, hoe Christus door zijne apostelen ook zijn Kerk de wereld inzond, zonder een enkelen penning, doodarm, maar rijk in Hem, en dat wij even zoo moeten doen. 6. \N*ya er op, hoe in Amerika eh overal de ker ken thans van vrijwillige bijdragen leven, en milli- oenen Voor d© zending hfwerpen, en alles netjes heb ben en ia alle# Woeien. 7. Dring er op aan, dat vooral ongehuwde gezellen of dienstboden, die geen andere zorgen hebben, niet minder maar meer geven. 8. Let op het getal kinderen. Een gezin met wei nig kinderen kan beter 0.25 en een gezin met veel kinderen beter 0.15 geven. 9. Herinner aan hetgeen Israël gaf. Tiendey*. En dan nog al de kostbare offers. 10. Wijs er op wat er uitgegeven wordt voor kleeding en allerlei genot. 11. Wijs er op, dat de vijand terecht den spot met ons zou dryven als wij eens te vast gebonden aan den Mammon bleken. 12. Vraag of men ook een busje wil hebben om er eiken dag 2»/i a 3 centen in te doen. 13. Houdt u aan den maatstaf van eene week per jaar het inkomen van heel het gezin voor den Heere. 14. Zorg bij uw tweeden rondgang dat de collec ten in de lokalen blijven wat ze zijn. 15. Toon aan hoe vroeger de plaatsbewaarders en Met het oog op het 25jarig jubilaeum van deze beroemde actrice, dat de volgende week hier te stede zal worden herdacht, laten wij hier eenige bijzonderheden volgen uit haar leven, ontleend aan een artikel van Dr. Max Rooses. Onze beroemde tooneelspeelster heeft weinig les genoten in hare kunst noch in eenig ander vak. Zy werd geboren den 30n Augustus 1845 te Turnhout in eene burgerlijke familie; de toekomende Koningin uit Vorstenschool kwam ter wereld in eene omge ving waar kunst" en hoogere ontwikkeling onbekend waren. Vader was lijnwaadfabrikant en bakker en stierf al vroeg, eene weduwe met zeven kinderen achterlatende. Een jaar later hertrouwde de moeder en het gezin ging zich te Brussel vestigen, waar een handschoenwinkel in de Galeries St. Hubert geopend werd. Catharina was toen elf jaar oud. Van haar zevende jaar bezocht zij oene kantschool. Buitentijds leerde zij by zich zelve lezon en schrijvem In den verloren uithoek waar zij geboren werd, waren hare gaven wellicht onopgemerkt gebleven; in de hoofdstad was dit minder- te. vreezen. Een vooj-valletje, dat zij zich gaarne ©a^godd herinnert, verried voor het eerst haren ongemeenan aanleg. Op zekeren avond was zij met hare oudera de. Armen van Parijs gaan zien. Het was de eerste vertooniug, welke zij bijwoonde, en wanneer wij nagaan welken indruk op gewone stervelingen, het eerste stuk maakte, dal wij zagen, kunnen wij begrijpen, hoe zij, de ujtverkorene, er door ge troffen werd. Den volgehden dig herspeelde zij het drama voor den spiegel en zoo geweldig was zijl ontroerd door de toestanden, waarin zij zicb verplaatste, dat elke aandoening zich op haar gelaat afschilderde. Wanneer moeder het meisje zoo zag verbleeken of opvlamfoon, werd er besloten haar geen tweeden keer mee te nemen naar den schouwburg. Gelukkig kwam een oom als een reddende engel tusschen beiden. Deze vertegenwoordiger der Voor- zienighèid was voorzitter van den letterkundigen kring de Veldbloem vup Brusselniet zoohaast had hij gehoord vftn nichtjes talent of zij moest het komen vertoonen in zijne maatschappij en daar komen rcciteeren. De eerste stap gedaan; do andere volgden van lieverlede. Brussel had toen geen stedelijken schouwburg, maar Felix van de Sande, jarenlang de steun en de roem van ons tooneel in de hoofdstad, speelde voor eigen rekening in de zaal der Galerie St. Ifubert. Daar trad de jonge Catha rina voor het eerst op, en nog wel met deernis- waardigen uitslag, Zij had een rolletje te vervullen in van Peeno's blijspel Ken Vrouw die haten man Iaat herbakken en moest met een wip binnensprin gen. Ongelukkiglijk struikelde zij over eene lat, die zij niet bemerkt had en viel zoo lang zij was plat op den grond. Zoo triomfantelijk trad Catha rina Beersmfttfs voor de eerste maal op de plan ken. Eenö gewone Römeinsche vrouw ware door zulk een vooroverval afgeschrikt en nooit meer op het tooneel verscheneneen minder bijgeloovige haddo verklaard, dat zij op deze wijze bezit nam van haar gebied. Onze debutante zou wel de laatste uitlegging van het vóortéekert verkozen hebben. Geheel onthutst speelde zij den gartschen avond zoo linksch en bedremmeld, dat Felix van de Sande verklaarde, dat er van haar niets zou terecht komen. Al spoedig leerde hij haar juister beoordeelen. Het volgende jaar verhuisde de troep van de Galeries St. Hubert naar don Prudooen tooneeizaal in een der. voorsteden, waar de toestand niet bij zonder schitterend én de winsten niet groot kondon zijn. Drie jaar lang spoelde Catharina Beersmans te Brussel. In het. tooneelseizoen 18621863 had de Antwerpsche komiek van Dqeselaar, de tegen woordige bestuurder van onzen schouwburg, haar op de planken gezien en werd getroffen door haar veelbelovend spel. Hy beyal haar aan bij den toenmaligen bestuurder van het stedelyk tooneel te Antwerpen, Eloy Lemaire, en er werd afgesproken eene vertooniug te geven te Contich, een dorp tusschen Brussel en Antwerpen. Catharina zou daar optreden in tegenwoordigheid van den Antwerpschen scepter voerder. Men speelde het Omgevallen Zoutvateen blijfende triomf van Beers mans en eene Kamer met twee bedden. De jonge actrice won dien avond 10 frc., hare reiskosten en daarenboven haar engagement te Antwerpen. Op het prospectus van het tooneeljaar 18631864 komt haar naam voor, als eerste jonge rol. Eugè- j nie de Terre was eersto hoofdrolhot gezelschap j telde verder onder zijri leden Victor Driessens, van Doeselaer en Dierckx. Het gebalte was du brengen, maar deze poging om de macht der radi calen in de Kamer te breken, werd niet met den gewenschten uitslag bekroond. Vervolgens eindigde de Kamer de beraadslagin gen over de begrooting, welke met 378 tegen 24 stemmen wer^aangenomen. Tevens verklaarde de meerderheiflBb in het beginsel voor een inkom- stenbelastinPWEarmede ook de minister van finan ciën zich vereenigde. De heer Dauphin wilde echter niets weten van een progressive belasting, zoodat de Kamer zich bepaalde met 286 tegen 238 stommen «de Regeering te verzoeken bij de Kamer een, wetsontwerp tot invoering eener in komstenbelasting in te dienen." De minister ver klaarde zich toch ook tegen het aannemen dezer inotie, omdat hij zich reeds tot het indienen van een dergelijk ontwerp had verbonden, maar de op portunisten en de rechterzijde, die dezen wensch steunden, bleven in de minderheid. Daarna besloot de Kamer het niéuwe suiker- ontwerp der regeering uit te stellen en Maandag een aanvang te maken met de behandeling van het wetsontwerp betreffende de graanrechten. Met het oog op den politieke» toestand ziet men algemeen met groote belangstelling het einde der ininisterieole crisis in Italië tegemoet. Koning Hum- bert heeft nu de meest bekende staatslieden der verschillende partijen geraadpleegd, maar een besluit is nog niet genomen. De groote moeilijkheid schijnt te zijn de verhou ding, welke Italië jegens Duitschland en Oostenrijk zal aannemen. Zal de Italiaansche regeering, gelijk do Fransche pers aanraadt, zich terugtrekken van een verbond, dat haar tot dusver niet de geringste voordeelen opleverde, of zal het juist krachtiger in dezelfde richting,optreden, ten einde nu meer voor deelen te bedingen? Het is bekend, dat graaf Robi- laut het laatste dringend noodig acht. De voor standers dezer staatkunde wenscben daarom, dat hij minister van buitonlandsche zaken blijve en spreken zelfs van een nieuw Kabinet onder zijne leiding. Daarentegen is koning Humbert meer geneigd om den heer Depretis op te dragen zijn tiende minis terie samen te stellen, doch de oppositie, met Cai- roli en Crispi aan het hoofd, blijft weigeren een nienw Kabinet onder leiding van Depretis te steunen. De mogelijkheid, dat een coalitie-ministerie uit de verschillende partijen wordt gevormd, is daarom nog niet uitgesloten, indien namelijk de buitenlandsche staatkunde den doorslag moet geven. Niet onwaarschijnlijk is het vermoeden, dat er in de bemoeiing des Pausen met de Duitsche Sep- tennaat-quaesrie meer ligt dan oppervlakkig schijnt. Leo XIII is een te scherpzinnig man om zonder gewichtige redenen het Centrum, dat zulke belang rijke dieiiBten aan de Kerk heeft bewezen, bloot te stellen. Dit wordt nog waarschijnlijker gemaakt door hetgeen de «Allgem. Zeit." bij de publiceering van 's Pausen eereten brief schrijft, regelen die niet van haar vinding zijn, maar die zij eveneens ont vangen heeft, ongeveer dus een officieuse Vifci- caansche toelichting; deze luidt aldns«Bij het Septennaat op zich zelf heeft de Paus geen recht- ■tryeksch behing, en hij zou alleen om den korteren of langeren duur van een hoogere Duitsche logereterk- te wel nooit besloten hebben tot een zoo beteekonis- voile demonstratie als de brief van zijn staats secretaris is. Van het standpunt der Curie heeft het Septennaat zijn beteekenis in liet bijzonder als teeken van een de geheole Europeesehe Staten- maatschappij bedreigend gevaar. Dat gevaar ligt in het ondermijnen van alle bestaand gezag, daar een oppositie, die de Regeering met alle, zelfs de ver- werpelijkst© middelen bestrijdt, niet alleen de Regee ring benadeelt, maar ook de fondamenten van alle staatsorde schokt. Het schrijven van kardinaal Jacobini is hot protest der Curie tegen de handelwyze der destructieve partijen en de gemeenschap van het Centrum met hoar. Z. H. beveelt aan het Centrum de1 zorg voor het Duitsche Ryk aan, omdat hy daarin een steunpilaar des vredes en der orde ziet, geroepen ter versterking van die beginselen, welker handhaving de taak en een der levensvoorwaarden van de Kerk is. Het oog van den Paus omvat we gens de cosmopolitisclie positie dor Curie ruimere kringen dan die, in welker tegenwoordige con stellatie do voorvallen hun grond hebben, waarvan d© brieven van den kardinaal-staatssecretaris het gevolg zijn." De behandeling van het antwoord op de troon rede ia in het Engelsche Parlement althans zoover gevorderd, dat Parnell's amendement, betreffende Ierland, met 352 tegen 246 stemmen is verworpen. Behalve door de nationalisten, werd het door esn groot deel van Gladstone's aanhangers gesteund. Gladstone zelf was niet tegenwoordig, maar namens zijne partij voerden do heeren John Morley en Wil liam Harcourt het woord. Namens de unionisten, die allen tegenstemden, hield lord Harrington eon rede, waarin hy lord Salisbury's staatkunde ten op zichte van Ierland verdedigde. Na de stemming werd de behandeling van het adres verdaagd. De buitengewoon lange duur der beraadslaging verwekt algemeen e ontevredenheid, zoo dat men zeer verlangt naar de nieuwe regeling der werkzaamheden, welke de regeering voorstelt. De heer Caine zal bij het nieuwe reglement van orde een amendement voorstellen, waarin wordt bepaald, dat geen afgevaardigde bij de discussies langer dan 20 minuten het woord mag voeren, tenzij hij lid zy van de Privy-Council of spreekt tot toelichting van een motie of een orde van don dag. TWEEDE CORRESPONDENTIE PARTIJ tusschen Gouda en Utrecht. Gonda Wit Utrecht Zwart 1. E 2 E 4 1. E 7 E B 2. (1 1 F 3 2. B 8 C 6 8. B 1 C 3 3. G 8 F 8 4. F 1 B 5 4. A 7 A 6 5. B B A 4 5. F 8 C B 8. O O 6. B 7 B S 7. A 4 B 3 D 7 8 8. A 2 A'4 8. B B B 4 9. G 3 E 2 9. C 8 G 4 10. C 2 C 8 10. D 8 D 7 11. A 4 A 5 11. B 4 X 0 3 GEVONDEN en aan het Bureau van Politie ge deponeerd: een fantaisie doekspeld, een knipmesje met perle d'amour beftje. Ook kunnen inlichtingen gegeven worden omtrent Terechtzitting van Woensdag 9 Februari 1887. Kantonrechter: Mr. H. vin MIEBOPj Ambtenaar van het Openhaar Ministerie: Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Rotterdam. VEROORDEELD: B. C. S., koopman té Gonda, tot galden of 1 dag wegens afsteken van een voetzoeker op de Markt te Gouda; A. v. A-, jongen te Gouda tot K"'('en °f 1 dag wegens werpen met sneeuwballen op de straat te Gouda A. V., jongen te Gouda, evenals de vorige; P. V., jongen te Gouda, evenals de vorige; J. P., 1. V, en G. R. A. van X., jongens te Gouda, ieder tof gulden of 1 dag wegens werpen met sneeuwballen op <1? straat te Gouda; G. v, d. L., vleeschbouwer te Gonda, tot gul- dep of 1 dag wegens des nachts op de straat te Gonda laten losloopen van zijn hond; H. T„ mandenmaker te Gouda, tot '/s gulden of I dag wegens rijden over het met klinkers bestrate voetpad te Gonda P. G-, hekelaar te Gouda, tot '/t fpdden of 1 dag wegens wateren op de straat te Gouda buiten de openbare waterbakken. Ontslagen van rechtsvervolging A. V., meisje te Gouda, van de aanklacht op de Markt to Gouda beldeur gespeeld te hebben. (Niet gebleken dat door die straatschenderij gevaar of nadeel heeft kunnen ontstaan.) ««BOREN: it Fefcr. Mari. Johiea», oadms J. Hei rn E. Kraan. 11, Pieter, onder» JB. Nieruld en J. C, van dei Berg. 12. Gerdina Adriaaa, ouder» N. Both en H. ran den Botch U. Gerrit, onder» P Janknegt en W. van Waaa. 15. Wilhelmina, oudera A. de Hoog en J. Ver- geer. OVERLEDEN11 Pebr. P. M. Zantvoort, S- 12. H. Broer, 10 m. N Zwynenhurg, 2 w. A. Meter, huitvr. van C. Luynenbnrg, öl j. «L Vonk, 3 m. M. Flux, 19 d. 18. W. Olthuijten, 8 m. 14. G. C. Verveen, 4 j. D. B Soet, 5 m. A. de Korte, 4 j. II m. S. M. de Korte, 4 m. J. *an der Drtay, 11 w. Wie helpt mjj een gezin, bestaande nit twee oude Heden met groote lichaamsgebreken van den hongerdood redden? J. SLOOP, Heerenkade P 324. in alle Blnneti- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadeljjk opgezonden door den Boekhandelaar A. BRINKMAN, te Gouda. Heden overleed na een langdurig ljjden mgn geliefde Echtgenoot, Vader en Behnwd- vader K. GESTEL, in den onderdom van. rnim 63 jaren. Uit aller naam, M. J. GESTEL— Maaskant. Gouda, 14 Febrnari 1887. Eenige kennisgeving. Heden overleed tot diepe droefheid van mg en mjjne kinderen, na voorzien te zjjn geweest van de HH. Sacramenten der Ster venden, in den onderdom van rnim 50 jaren, mijn geliefde Echtgenoot de Heer JOHANNES WILHELMUS van oer BIJL, in leven hoofd der R. K. Par.-School alhier. Wed. J. W. van der BIJL— VAN DEB SaNDEN. Baterewoude, 12 Februari 1887. Eenige en algemeene kennisgeving. Reeuwijk, VRAAGT terstond een van de P. G. Trompstraat 340, 's Gravenhage, vraagt terBtond met goede getuigen. een party beet gebruikt TOUWWERK, ge schikt voor groote en kleine vaart. Te "bevragen onder No. 1445, aan het Bu reau dezer Conrant. Voor het KLEERMAKERSVAK wordt ge vraagd, een FLINKE TURFMARKT. Gouda-Kaar sett 25 cents per pak, bjj J. F. HERMAN Zoon, Tiendeweg. Bekwame BLOEMPOTTENDRAAIJERS kun nen dadelgk vast werk bekomen te Utrecht. Franco brieven Lett. O. O. bij MADO k Co., Klein Blankenbnrgh, Utrecht. TE HUUR om dadelgk te aanvaarden een op den besten stand in Ondewater. Adres met franco brieven onder letter Z, aan den boekhandel van A. KOK Comp. te Gouda. Iedereen, die tot zgn hoogste jaren zonde* bril wil werken, make, eer het te laat is, ge bruik van cn na een korte proefneming zal men de heil zame gevolgen van dit nooit volprezen Oogen water ondervinden. Prgs per flacon met gebruiksaanwijzing 60 cents, verkrijgbaar bg Wed. Bosman, Gouda. (Wed. N. Sanders, Leiden. A. Print, Zerenhuiten. VT. Ligthelm, Voorburg. Wed. G. Wilhelmus Woerd.|A. Bos, Berkel.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2