'BE GOM GLAZEN, Sociëteit „Ons Genoegen." Wijnhandel. DZ113Sf8®I>l &SMtfS¥8élll Buitenlandsch Overzicht. APVERTENTIËN. dubbele BOEKHOUDING. J. van 0LDENB0RGH en Ce. TAMARINDE-BONBONS J. van Sonsbeek. Dirk en Wouter Crabeth, Stateu-Generaal* Twiedi Kuce*. zitting van Maandag 21 Februari. Burgerlijke Stand. COBNELIS VIS. JOHANNA ANTONETTE VI8, D^üaag, j 2 Fefer ,g7 Mevrouw de Wed. A. OUDIJK, Adres den Heer J. J. van UIJE in flesschen f 1.90 en f l.OO. CIGARETTES tegen ASTHMA SALMIAK PASTILLES Prvjö 80 Cents. Uratrent fast Zaterdag H. M. de Koningin over komen ongeval deelt het VadtrUmi het volgende Te 2 uur reed H. M. met de Prinses in een klein a la Doumont bespannen open rijtuig uit, door eene ontzaglijke volksmenigte bij het vertrek van het paleis en op haar weg met geestdrift begroet. De Koningin nam eerst het Noordelijk gedeelte in oogenschouw, maar moest, door een noodlottig ongeval haar tocht spoedig staken. Met groote ontsteltenis vernam men, dat de paar den van het vorstelijk rijtuig aan den Schevening- schen tol ongeveer, schichtig geworden en op hol gegaan waren. Palfrenier en jockey werden uit den bak en van het paard geworpen, en teugelloos vlo den de paarden voort. H. M. de Koningin, ten prooi aan de grootste angst, vooral voor de kleine Prinses, die weenend en zich aan H. M. vastklampende, «moeder! moeder!" riep, slaakte de kreet: «oGod, help mij!" Tot onze verbazing werd 't onheil niet terstond opgemerkt dóór de talrijke voorbijgangers en eerst dicht naby de Koningspoort in het Noordeinde gelukte het verschillende personen, die te hulp schoten, de paarden tot staan te brengen. De heeren G. H. Tromp, commies by het Departement van Financiën, H. W. L. Wisdom, diaken der Ned. Herv. Gemeente en oud-Hof-officiant, en W. J. Van Sandrick, adjunct commies bij het dept. van fin., de agent van politie Blom en verschillende andere wier namen ons niet werden opgegeven, wierpen zich voor de paarden en grepen het rijtuig. De heer Tromp bekwam daarbij een vrij ernstige wond aan de hand. De redders grepen hot Prinsesje aan en brachten haar schreiend met H. M. naar het Paleis. De daar vergaderde volksmassa uitte door oorver- dpovende juichkreten hare dankbaarheid voor de ge lukkige redding van de Koningin en de Prinses. Tot onze vreugde mogen we constateeren, dat H. M. zoowel als de Prinses, die geheel ongedeerd bleven, ook spoedig van den hevigen schrik bekomen waren, en het beste bewijs daarvoor was gelegen in het feit, dat H. M. te 3 uur met de Prinses in een ander rijtuig, met gewone bespanning, den feest- tocht door het andere deel der stad vervolgden. Ook in den huiselijken kring der Vorstelijke Fanrilie heeft Zaterdag de feestviering van Zr. Ms. verjaardag een buitengewone beteekenis. Beeds in den vroegen ochtpijl bracht H. M. de Koningin met het Prinsesje aan de hand den Koninklijken Echtvriend en Vader Haar geltikwenschen. H. M. bood bierbij aan den Koning verschil lende geschenken aan, namelijk een kostbare antieke klok en ttrpe antiek gedreven koperen kandelaars, onlangs aangekocht in het magazijn der firma Van Gelder Zoon te 's-Gravenhageeón prachtig eetservies, uit het magazijn van de firma Harte, te Amsterdamtwee jardinieres' gros bleu op geor namenteerde voetstukken, een rustieke koffer, van binnen met zijde geborduurd, een couranten-tafel tje, -stijl Bagdad met ivoor ingelegd, een kost bare lamp en eene wandelstok met zilveren knop, alles aangekocht in den Groqten Koninklijken Bazar. H. K. H. Prinses Wilhelmina overhandigde Haren Vader, behalve een prachtige bloemenmand met levende rozen, verschillende kleine geschenken en een zijden* voetenkleed, door Haar zelf met bloe men bewerkt. Innig aangedaan over dit eerste handwerk der lieve Prinses, die den glans van genoegen op het gelaat had, toen' Zij haar geschenk aanbood, nam Z. M. tie Kleine ,op den arm en kuste Haar har- telijk. Als gewoonlijk gebruikte het Koninklijk Gezin daarna «en familie" het eerste ontbijt in een der sa- töns, die als 't war'e in een bloemenhof was her schapen en waar de geschenken geëtaleerd waren- Na afloop vanf het ontbijt had de kinrler-aubade plaats. Te één uur werd door HH. MM. in de kleine zaal van het paleis de gebruikelijke receptie ge houden. Hier brachten de groot-officieren en ver dere dignitarissen van Zij nor Majesteits Huis, be uevens de Hofdames en dames du palais, de Ministers én andere hooggeplaatsten, de Hofpredikers enz. aau Z. M. hun gelukwensch. Z. M., die zich met allen eenige oogenbiikken onderhield, droeg ook bij die gelegenheid' de admi raals-uniform H. M. de Koningin een groen fluweel kleed met kostbare witte kant afgezet, ter- wyl H. K. H. Prinses Wilhelmina een witte jurk droeg, waaromheen en écharpe een prachtige bloe- meudos gesliugerd was. Multatuli, eigenlijk genaamd E. Douwes Dekker, de geniaalste schrijver onzer geheele literatuur, is op 19 Februari te Nieder-Ingelheim by Maimr over leden, in den ouderdom van nog geen 67 jaren. Zijn genie is tijdens zijn leven door zijn volk niet die waardeering geschonken, waarop het recht had. In de zitting van Maandag werd het algemeen dqbat over de Grondwetsherziening voortgezet. ï)e Minister van Binnenlandsche Zaken noemde het onverantwoordelijk, de Grondwetsherziening niet geregeld voort te zetten. Hij verdedigde de Begee ring tegen de tot haar gerichte verwijten; hield vol dat de herziening goed was voorbereid dat in zake het kiesrecht een compromis bestond tusschen de Kamer en do Begeering om den gewonen wetgever vrij te laten, zonder algemeen stemrecht mogelijk te maken. De motie-Keuchenius achtte hij van weinig beteekenis. De motie-De Geer ontried hij ernstig, daar daar door tien en twaalf door de Begeering ingeschre vene voorstellen in de prullemand zouden worden geworpen. Eindelijk wees hij op de algemeene ge zindheid, nog dezer dagen gebleken, tot handhaving van den grond- en hoeksteen van het erfelijk, constitutioneel-monarchaal gezag. De Minister van Buitenlandsche Zaken ontkende, dat zijü optreden in dit kabinet eene verzoenihg in zake het onderwijs zou belemmeren, De heer Goeman Borgesius drong aan op onder linge samenwerking, én beval sterk aan, thans alle partijtwisten te vergeten en tot herziening over te gaan. De heer Beekers betoogde tegenover den heer Brouwers de wenschelykhqid deg (xrondwetsherzie- ning. De heer Van der Linde verklaarde zich geen voorstander van deze herziening, doch yerzekerde zijne medewerking, om haar zoo spoedig mogelijk van de baan te helpen, daar door langer te wach ten de eischen steeds worden opgedreven. Een verslag over de voorgestelde luchtverversohing van het nieuwe Bijksdagsgebouw te Berlijn is pas verschenen. De Hqer Tyler geeft daarin, eene zeer belangrijke beschrijving van de middelen die gebruikt zullen worden om de ventilatie zoo volkomen mo gelijk te maken. Wij ontleenen daaraan het vol gende. De groote vergaderzaal zal van versche lucht voorzien worden van boven af door het dak heen en de bedorven lucht door den vloer worden weg gezogen. De versche lucht wordt in een van de torons, op eene hoogte van 250 voet boven den beganen grond, opgenomen. Men kan dan vrij wel zeker zijn van zuivere lucht De opgezogen lucht wordt dan eerst gebracht in een groote kamer, om daar een bewerking te ondergaan alvorens zij in de groote zaal wordt toe gelaten. De bewerking bestaat daarin, dat de lücht des winters zal geleid worden langs een stelsel warme buizen, te zamen met een verwarmingsoppervlak van 43000 vierkante voet. Dezelfde buizen zullen des zomers gevuld zijn met eene vloeistof, waarvan de temperatuur op Jiet vriespunt wordt gehouden. Overmatig warm zal het dus nooit kunnen worden in de zaal. In dezelfde kamer zal de lucht ook in een be hoorlijken staat van vochtigheid worden gebracht, dus nu eens gedroogd, dan weder bevochtigd worden. Deze inrichting is vrij kostbaar doch naar men hoopt doelmatig. 1 1 De vergaderzaal is ingericht voor ongeveer 1000 personen: ieder hunner zal per uur 1420 kub. voet versche lucht ontvangen. Terwijl het Parlement zit ting houdt zal de lucht onophoudelijk borden ge controleerd door 4 helpers; thermometer, hygrometer windwijzer enz. zal telkens worden afgelezen om den ingenieur, die de luchtstroomen bestuurt, in staat te stellen te beoordeelen of verandering in 't een of ander noodig is. Ware te wenschen dat alle parlementen der wereld, vooral het Fransche, van even voortreffelijke luchtverversching8- en afkoelingsmiddelen werden voorzien als dit nieuwè Bijksdagtgebouw te Berlijn. In de levensbeschrijving van Napoleon I, nu door den geleerden Franschen schrijver Taine in de Revue des deux Mondes begonnen, vermeldt bij onder anderen, hoe Boederer, een bevoegd en onafhankelijk beoordelaar, die in den eersten tijd vAn de Consu laire Begeering Bonaparte dagelijks in den Baa°cl van State zag en zijne indrukken van den dag optcekende, zich met de hoogste bewondering aldus over hem uitliet; «Alle zittingen woont hij stipt bij; dikwijls houdt hij ze rijf of zes uren achtereen; vooraf en na afloop spreekt hij over de te behandelen of behan delde onderwerpen; altijd komt hij terug op twee vragenIs dat rechtvaardig is dat nuttig en elke vraag beschouwt hij op zich zelve in die twee opzichten, na haar met de grootste nauwkeurigheid onderzocht te hebben; daarna gaat hy te rade met de groote autoriteiten, met den tyd en de ondervinding, en laat zioh inlichtingen geven omtrent de wetgeving der ouden, de wetten van Lo- dewijk XIV, Frederik den Groote, enz. «Nooit gaat de raad uiteen zonder leering opge daan te hebben, zoo al niet door zijn onderricht dan toch door hetgeen hij den raad als 't ware ge dwongen heeft te doorgronden. Nooit hebben de leden van den Senaat, van het Wetgevond Lichaam of van de Bechtbank hem bezocht, zonder den prija voor die hulde in nuttige lessen mede te dragen. Hij kan geen publieke personen voor zich zien of hy wordt staatsman, en alles wordt voor hem Baad van State. Wat hem onder alles kenmerkt, is niet alleen zijn diep doorzicht en zijne algemeene kennis, maar vooral de gemakkelijkheid, de kracht en vol harding, waarmede hij zijne aandacht bij iets hou den kan. Hij kan achttien uren achtereen aan hetzelfde werk of met verschillende werkzaamheden bezig zyn. Nooit heb ik zijn geest vermoeid gezien. Nooit heb ik gezien, dat zijn geest zyne veerkracht verloor, zelfs te midden van lichamelijke vermoeienis, van de zwaarste lichamelijke inspanning, zelf in toorn. Nooit heb ik gezien dat de eene zaak hem van do andere aftrok, dat terwijl hij met het een bezig was zijne gedachten afdwaalden naar iets anders, dat hem wachtte, of waarovor hij juist gesproken had. Do goede of slechte tijdingen uit Egypte hebben hem nooit van Burgerlijk Wetboek afgeleid, evenmin als het Burgerlijk Wetboek hem ooit stoorde in de berekeningen, welke het welzijn van Egypte ver- eischte. Nooit was iemand meer met zijn ganschen geest bij hetgeen hij deed, en wist beter zyn tijd te verdeelen tusschen alles wat hij te doen had. Nooit was een geest strenger weigerachtig voor bezigheden of gedachten, die niet te gelegenertijd kwamen, vuriger om er zich aan te wijden, zich er bij te bepalen als het oogenblik er toe gekomen was." Hij zelf zeide later dat de verschillende onderwerpen en de verschillende zaken in zijn hoofd geborgen waren als in eene kast. «Als ik eene zaak tijdelijk wil laten rusten" liet hij er op volgen, sluit ik hare lade en open die van eene andere. De eene blijft altyd afge scheiden van de andere, en zy hinderen of vermoeien my nooit. Als ik wil slapen, sluit ik al de laden en dadelijk bon ik in slaap." Jaarlijks worden er honderd millioen horloge glazen verkocht. Eene enkele werkplaats, die van de Trois Fontainesbij Saarbriicken levert er 25 millioen. Het fabriceeren van die zoo broze voor werpen heeft vrij talrijke wyzigingOn ondergaan. De eerste horlogeglazen, voor de zoogenaamde Oeufs de Nuremberg, van een ovalen vorm, werden uit een blok kristal geslepen. Een weinig later sneed men door raiddel van een ring van gloeiend ijzer, een rond kapje uit kleine geblazen bollen. Toen er platter horloges werden gemaakt, werden de gebruikelyke glazen echter te bol bevonden. Nu beproefde men fleschjes te blazen, waarvan de bodem den vorm van hot glas zooals men het hebben wilde verkreeg. Maar voor elk glas was een fleschje noodig, en zoo bleven de pryzen zeer hoog. Tegenwoordig schept de werkman met den lepe! van den glasblazer eene massa glas van verscheidene kilogrammen en geeft er door met den mond te blazen, den vorm van eene peer met dikke wanden aan. Die maakt hij opnieuw heet, blaast ze op, terwijl hij haar in verbinding brengt met een reservoir van samengeperste lucht, en zoo maakt hy er oen grooten bal van, waarvan de binnenwand niet meer dan een millimeter dikte heeft. Met een passer waarvan een der beenen aan de punt van een diamant voorzien is, snijdt men dan het aantal glazen uit, dat de bal kan opleveren. Een goede arbeidster kan 6000 glazen op een dag uitsnijden. Het veroischte fatsoen wordt aan de horlogeglazen gegeven door in rood gloeihitte gebrachte aarden vormen, die hol of bol gemaakt zyn. De rand wordt er aan geslepen en door den slypsteen verkrijgen zij ook hunne siorlykheid en hunne broosheid. Als er een glas bij den horlogemaker komt, ia het reeds door de handen van vyf-en-dertig werk lieden gegaan. In den Ministerraad heeft de Minister yan finan ciën Dauphin zijn ontwerp van inkomstenbelasting overgelegd. Dauphin wil het roerend eigendom be lasten on de percentage jaarlijks vaststellen naar de behoefte der begrooting. In de Belgische Kamer heeft de heer Trêre- Orban aangekondigd, dat heden over 8 dagen,' op welken dag de Kamer na haar reces terugkeert, door O hem een motie «al worden voorgesteld naar aanlei ding van de militaire vooretellen, inzonderheid in betrekking tot de versterking der Maaslinie, welke hg nutteloos, gevaarlijk, in elk geval onvoldoende noemde. Hierop volgde een scherpe woordenwisse ling tusschen Frère-Orban en den Minister-president Beernaert. Aller aandacht is gespannen op den uitslag der Duiteche verkiezingen, welke gisteren plaats hadden het zal echter wel een paar dagen duren voor het resultaat geheel bekend is. De officieuse pers wae in de laatste dagen minder vast in het geloof aan de overwinning dor Begeering, maar het kan zijn, dat dit slechts eon manoeuvre is om zich eventueel te dekken tegen het verwijt van zich misrekend te hebben. De Begeering moet ruim veertig stem men winnen om een meerderheid te hebben voor het Septennaat en dat is een hoog cjjfer, wanneer men bedenkt, dat de meeste districten vaste distric ten zijn, d. w. z. de uitslag wordt bepaald door bijzondere omstandigheden. Neemt men aan, dat de nationaal-liberalon zullen winnen ten koste van de vrijzinnigen, dan is het toch twijfelachtig, of zij zooveel zullen winnen als noodig is om de schaal te doen keeren. Het centrum ondersteunt, als had de Fans niets geschreven, de vrijzinnigen, en deze de sociaal-democraten, maar wie kan zeggen, in hoever de voor 't minst neutrale houding van de Katholieke geestelijkheid invloed zal uitoefenen op de Katho lieke kiezers. De Fransche Senaat is nu eindelijk met de behan deling der begrooting begonnen. De heer Leon Say opende do beraadslagingen met een scherpe beoor deeling van de financieele staatkunde der regeering. Hij noemde deze begrooting slechts „voorloopig", betoogde de dringende noodzakelijkheid van de her vorming der financiën en eindigde aldus: „Wanneer dit stelsel wordt voortgezet, kan men zich voorberei den op regeeringloosheid in hot land, op isoleering in het buitenland en op gehoele uitputting der schat kist. De Kamerzalheden de behandeling van het ontwerp tot verhooging der graanrechten voortzetten. Van alle kanten komen protesten van vrijhandclaars tegen het plan der min. Daphin en Develle, vooral uit de groote koopsteden in het zuiden. Hoden is ook te Parijs een bijeenkomst op groote schaal belegd, waarbij allen zijn opgeroegen, die de uerhooging der graan rechten willen verhinderen. TWKRDE COKBE8PONDKNT1E PABTIJ tusschen Gouda en Utrecht. Gouda Wit Utrecht Zwart 1. E 2 E 4 1. E 7 E B 2. G 1 P 3 2. B8-C6 3. BI C 3 3. G 8 F 6 4. F 1 BB 4. A 7 A 6 3. BB A 4 B. F 8 C B o o B 7 B 8 7. A 4 B 3 7. D 7 D fl 8. A 2 A 4 8. BB— B 4 0 3 Et 9. C 8 G 4 10. C 2 C 8 10. D 8 D 7 11. A 4 A S 11. B 4 X C 3 12. B 3 A 4 12. C 3C 2 OKBORKN i 18 Febr. Witlam, ouden D. Noodhoek sn O. den Hoedt. Abraham Aoge.tioue, ood.ri A. van dar Weyden en A. Sparnaaij. 20. Hendrik Leenden, ooder. P. Sweaenburg an J. J. de long. Magdaleni, enden J, Noor lander en F. ren Leeuwen. 21. Adriane. Petrol Jaeobna, onder. J. de Jong en K. Hoonhout. OVERLEDEN 18 Febr. J. ven der Vrerde Lafeber wed. K. kettner, 74 j. - A. Hnl.t, 7 j. 11 m. - C. J. Swti- nenburg. 8 w. W. O. van der Bi)), ld* 10. J. Spruyt, 32 j. O. de Biuyn, 74 j. H. A. Nichting, 31 j. - C. .en Riet, 17 d. 20. W. ld. Straatman, wed. J. Boek* knmp, 77 j. P. ran Sebenderen, 7 m. A. Vil, 1 j. 7 in. 21. J. Vil, 4 j. 4 m. C. S. vin Baren, 2 j. 29. A. Jongkind, buiivr. ven M. Schoonderwoerd, 05 j. V Voor de vele blijken van belangstelling zoo wel van hier als elders ontvangen gedu rende de ziekte als by het overlijden mijner Echtgenoot, betnig ik ook namens mijn Kin deren en Aanbehuwdkinderen mjjn innigsten dank. Wed. K. GE8TEL- 'iouda21 Februari 1887. Maaskant. V/7. De schilders-affaire zal door mij met be hulp mijner zonen, op dezelfde wijzen wor den voortgezet, hopende mij hetzelfde ver trouwen waardig te maken, ale mijn Echt genoot circa 37 jaar mocht ondervinden. *t* Heden overleed na een langdnrig lijden, voorzien van de HH. Sacramenten der ster venden, tot ons aller diepe droefheid, mjjn ge liefden Echtgenoot HENDR1KUS ANTONIU8 NICHTING, in den ouderdom van ruim 31 jaren, mjj nalatende twee kinderen, nog te jong om het smarteljjk verlies te beseffen. Uit aller naam. Wed. H. A. NICHTING— Gouda, 19 Februari 1887. van Leedwen. Op verzoek van den overledene zullen geen uiterlijke teekenen van rouw worden gedragen. De zaak zal op denzelfden voet worden voort gezet. Eenige en Algemeene kennisgeving. Heden overleden tot onze diepe droef heid ons ondste en jongste Dochtertje, in den onderdom van bjjna 4 en 1jaar. Gouda, 21 Febr, 1887. geb. Kaars. Voor de vele en harteljjke bewijzen van deelneming, ontvangen gedurende de ziekteen na het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot en jongsten Zoon, Dr. C. A. MO LENAAR, betuigen wjj, ook namens de weder- zjjdsche familie, onzen harteljjken dank. Mevr. W«. D'.C.A. MOLENAAR- Krüldir. Mevr. W«. A. N. MOLENAAR- v. d. Poort. Die iets te vorderen heeft van- of verschul digd is aan den onder het voorrecht van boe delbeschrijving aanvaarde nalatenschap van den Heer G IJS HERT HUIGEN, in leven zonder beroep, vroeger gewoond hebbend# te Zutpken, daarna te Arnhem, en nu onlangs te Amsterdam, aan den Haarlemmerdijk 54, alwaar hjj den 25M Januari 1887 is Overleden, wordt verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór 31 Maart 1887, ten kantore van Notaris SMIT te Nieuwer Ametel, Overtoom I 151. De GEZAMENLIJKE WERKLIEDEN van den Heer J. van GALEN, brengen hunnen hartelgken dank aan hem voor de buitenge wone GIFT op 19 dezer ter gelegenheid van Z M. 70" Geboortedag. Het personeel der GOUDSGHE MACHINE- FABRIEK betuigt hun oprechten dank aan hnn Directeur, dan Heer H. ENNO van GEL DER, voor het hnn verleende voorrecht, om den 70* verjaardag van Z. M. den Koning te kannen vieren, door hun dien dag geheel vrjj te geven, zonder tijdverzuim. Dat het personeel nog lang onder genoemden Directeur mag werkzaam zjjn, is aller wensch. HET PERSONEEL. Commissarissen der Sociëteit «Ons Genoegen» brengen ter kennisse van HH. Leden ingevolge Art. 30 van het Reglement, dat bjj gelegenheid van de 6de Abonnements Tooneel voorstelling op DONDERDAG den 24 FEBRUARI 1887, de SOCIËTEIT van des avonds ZES UUR at teal GESLOTEN xijn. Namens het Bestuur, J. C. IJSSELSTIJN, Secretarie. Gouda22 Februari 1887. Men vraagt iemand voor bijhouden van 'Brieven franco onder letter Z. aan de Boek handelaars J. van BENTUM&ZOON te Gouda. EEN FATSOENLIJKE gevraagd tegen 1 MEI e. k. Adres HAVEN 199. Turfmarkt, verlangt tegen MEI a. s. eene voor kenken en huiswerk. te ROTTERDAM maken hare geachte clientelle attent dat zjj depot van wijnen, cognac, enz. hebben geves tigd te Gonda. MARKT. OPWEKKEND VERSTERKEND KOORTSVUEHDRJJVEN IUCTCTA Al 80 BLO€DARMOEDE lm tl ui AALbleekzucht groote zwakte! aanbevolen tegen verstopping en daarmede in verband ataande ongesteldheden. DE TAMARINDE-BONBONS fan KRAEPELIEN HOLM, zijn een zuiver plant aardig, zachtverkrnd, spijsrerteering en eetlust niet storend Purgatief» iu confituurform, aangenaam friscli van smaak en zeker verkend. In doozen van 90 en 50 COntS. de inademing van den rook dezer Cigaretten geeft den lyder aan Astlmift terstond verlichting. In Etui van 80 en 50 C6ntS. oplossend en verzachtend middel by H06St en Verkoudheid. Iu fleschjes a 20 cents. KRAEPELIEN HOLM, Apotheker» te Zeist. Depót voor Gouda bij den heer A. H. TEEPE Apotheker voorbeen C. THlM. 2'/j Cents SIGAAR. Door den Boekhandelaar A. BRINKMAN alhier, is uitgegeven en alom te bekomen of de beschrijving der beroemde geschilderde Kerkglazen van de Groote of St. Janskerk te Ter Goude, benevens de geschiedenis der St. Janskerk, der Glazen, der Cartonteekeningen,enz. waarbjj is toegevoegd een afzonderlijk levens bericht der beroemde Glasschilders de Gebroeders DOOR CHRISTIAAN KRAMM. Lid der Kon. Academie van Beeldende Kunsten enz. Kunstschilder, Architecten Directeur der Academie vau Bouwkunde te Utrecht.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2