Buitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIÉN. TENTOONSTELLING van VOEDINGSMIDDELEN. Burgerlijke Stand. CONCERT PRILL. POLITIE. De r«rioting ten roordeele ran het ondersteu ningsfonds voor Onderwijzen zal, ten overstaan van den Notaris J. C. G. Pollones, gehouden worden op Zaterdag 12 Maart, 's avonds te 6 uur, in het Nuts- gebouw, N. Z. Voorburgwal te Amsterdam. Tot 1 Maart zyn nog loten te bekomen. Omtrent de Amsterdamsche ongeregeldheden meldt het Hblad. nog: De inlichtingen, die wij heden omtrent het ge beulde van gisteren avond nog konden inwinnen, leeren het volgende omtrent het voorgevallene. Een vrij aanzienlijk aantal socialisten had zich in het koffiehuis van Penning verzameld, om dat te verdedigen, indien daartegen ais den vorigen avond weder baldadigheden werden gepleegd. Eene groote menigte nieuwsgierigen had zich weder voor het huis verzameld. Daar die menigte zich behoorlijk gedroeg, bepaalde de politie zich tot handhaving van het verkeer en tot aansporing der Oranjehovende betoogers, zich rustig te houden. In den loop van den avond werd aan den kasteleinde raad gegeven de bezoekers van zijn koffiehuis huis waarts te doen keeren, als beste middel om aan den oploop een einde te maken. Aan dien raad werd echter geen gevolg gegeven. Over de wijze hoe de botsing is begonnen, loopen de lezingen uiteen. Volgens eene lezing, zoude een troep jongelieden onverhoeds getracht hebben binnen in het huis te dringen, en van daar toen een pis toolschot zijn gelost, wat de politie noodzaakte bin nen te komen en door ontruiming van het gebouw een einde aan de ongeregeldheden te maken. Volgons de andere lezing is van achter uit de nieuwsgierige menigte een steen naar hot huis ge worpen, is daarop het schieten uit het huis begon nen, en hebben de verdedigers een uitval gedaan op de menigte, zoodat do politie moest tusschenbeide komen. Bij de schermutseling zijn 34 personen gewond waaronder B politie-agenten. Slechts enkelen zijn in Ket gasthuis ter verpleging .gebleven. Stat en-Generaal. Twbede Kamer. Zittingen van Dinsdag 22 en Woensdag 23 Februari. In den aanvang der zitting van Dinsdag deelde de Voorzitter mede, dat de Koning op de huldebetuiging van de Tweede Kamer geantwoord had. „Ik ben zeer erkentelijk voor do gevoelens van gehechtheid der Tweede Kamer en verzoek u daarvoor aan de Kamer mijne erkentelijkheid te betuigen." De Voorzitter meende de tolk te zijn van allen, wanneer hij ver klaarde, dat de algemoene feestvreugde door hot ge- heele land en de dankbaarheid die allen gevoelden, toen de Koningin en het dierbare Prinsesje aan een groot gevaar zijn ontkomen, zoo mogolyk nog meer de liefde en gehechtheid van het Nederland sche 'volk voor zijn Vorstenhuis hebben verhoogd. De heer Fabius, die daarna het woord voerde, sloot zich geheel aan bij deze rede en constateerde, dat er bij de Grondwetsherziening althaps één punt is, dat niet in het debat behoeft of kan worden gebracht. :;-j: i Het algemeen debat over Grondwetsherziening werd daarna hervat. De heer Fabius verdedigde de motie-De Geer als verzoenend en betoogde, dat ook verleden j»ia^ de antirevolutionaire partij verzoening wilde. Thans wilde hij vóór alles herziening van het kiesreoht. De heer De Geer lichte nogmaals zyn motie toe en ontkende dat die van moedeloosheid zou getuigen of roekeloos zou zyn. De heer Ruys kwam op tegen de benaming van politieke non-valeurs, door den heer ï)e Beaufort tegenover zijn tegenstanders gebezigd. Voorts be toogde spreker dat door geen der voorstanders van Grondwetsherziening de noodzakelijkheid daarvan was aangetoond. De heer De Savoruin Lohman verzekerde, dat zyn eerste rede door de eene zijde der Kamer niet goed begrepen was. Hij had volstrekt niet bedoeld een bladzijde van het zondenregister der liberalen op te slaan. Hij erkende dat door de liberalen veel goeds was gedaan, doch beweerde dat de liberale party eene afgesloten klasse is, die het volk niet kent, en die alleen beheerscht wordt door de Rede. Hij wees voorts op de onmogelijkheid van eene voreeniging van de anti-rev. levensbeschouwing met de liberale, onder den naam van neutraal. Ten slotte drong spreker aan op eene partieele herziening der Grondwet» die by verre stelde boven een generale. A De heer De Meyier kvW op tegen de qualificatie van den heer Lohman ten aanzien van de twee richtingen: die der Rede en die van het Geloof. De heer Brouwers ontkende by zyne bestrijding van den beer Schaepman iets kwetsends gezegd of bedoeld te bebben. lly verzekerde integendeel diens 'verdiensten hoog te waardeeren. In de zitting van gisteren is ingekomen een tele grafisch adres van de Vereeniging van Laad verhuur ders in de Vorstenlanden, verzoekende intrekking van de Muntwet, zijnde het eenige middel om de crisis te bezweren. De heer Gleichman, repliceerende, hield vol dat in de rede van den heer Lohman de veronderstelling lag, dat bij bet optreden van een kabinet der Rech- terzijde het met do vrijheid van Joden an Dissenters gedaan zou zijn, en wederlegde voorts verschillende opmerkingen door sprekers der Rechterzijde gemaakt. De heer Keuchenius ontkende, dat op eene verga dering van //Patrimonium" door de Socialisten het z. g. Vrijheidslied zou zijn gezongen; de beer Domela Nieuwenhuis had bun dit, uit kieschbeid voor anderer overtuiging, belet. Voorts beval hij de belangen van den beer Domela Nieuwenhuis der Regeeriug aan, en sprak als zijne meening uit, dat de opgelegde straf te zwaar was, waarna bij door den Voorzitter tot de orde werd geroepen. Verder verdedigde spreker zijne motie en bracht daarin eenige wijziging door er de woorden: en de gebeele hervorming van het kiesstelsel" uit te nemen. De heer De Beaufort bood de Rechterzijde aan alsnog een zelfde voorstel in zake art. 194 te doen als verleden jaar door hem is gedaan. De eiscben dor Rechterzydê, tot nog toe gedaan, noemde bij onaannemelijk. De heer Fabius wees dit aanbód af. De Minister van Bindenl. Zaken verdedigde nader de regeeringsvoorstellen als noodig ter aanvulling van de Grondwet van 1848, en wees op hetgeen door de Regeering in de laatste jaren voor de volks welvaart was gedaan. Het algemeen debat werd daarna gesloten, en de motip-Keuehenius verwor- pèn met 7*2 tegen 10 stemmen; die van den heer De Geer verworpen met 57 tegen 27 stemmen. Het debat over Hoofdstuk 1 der Grondwet is daarna verdaagd tot de zitting van/heden. In het wetenschappelijk tijdschrift La Nature wordt de uitslag medegedeeld van proeven in de Middel- landsche Zee en in het meer van Genève genomen ter bepaling van de diepte tot waar zon- en dag licht doordringen in het water. Door middel van toestellen waarin uiterstgevoeligè broomgelatine pla te p waren geplaatst, zijn deze proeven genomen. De uitslag was als volgt. Op de pinten, welke 300 en die 237 Meter diep in het water waren neergelaten, was geen indruk van het licht te bespéuren; van een toestel dat 90.5 M, diep daalde, was de plaat geheel zwart; op de plaat, welke ter diepte van 113 M. was afgelaten, waren sterke indrukken van het vlicht te bespeuren. Bovengenoemde proefnemingen hebben plaats gehad in het meer van Genève. In zee heeft men gunstiger uitslag verkregen dan in het meer van Genève, dewijl het water van het meer veel minder doorzichtig is dan van de Middel- landsche Zee. Bij helderen zonneschijn dringt het licht op het middaguur in het zeewater tot op een diepte van 400 M. door, kort na zonsopgang bij helder weer tot op 350 M. en kort vóór den onder gang der zon reikt het niet dieper dan tot 300 M. De proeven zijn genomen door de heeren Fol en Sarrassin. Uit Leiden schrijft men aan de N. R. Ct.: «By de feestviering ter gelegenheid van 's Konings verjaardag deed zich een geval voor, hetwelk een oogenblik stoornis dreigde te ^verwekken, doch ge lukkig op de feestvreugde niet den minsteu invloed had. Te 8 lJt uren des avonds kwam nl. op eens een troep sociaal-democraten, met een roode lap in hun midden, door de Paardensteeg. De juist daar passéerende hoofdinspecteur van politie L. en de inspecteur P. begaven zich daarheen, mot de bedoe ling die manifestatie te doen ophouden, toon zij on middellijk, nog zonder een enkel woord te hebben kunnen spreken, verraderlijk werden aangevallen; beider hoed werd afgeslagen, fcerwyl de hoofdinspec teur bovendien met een stok een zoodanigen slag op het boofd bekwam, dat hij in foewysteloozen toestand in een winkel moest gebracht worden. De commis saris van politie, onderricht, deed dadelijk eenige patrouilles de stad doorkruisen; doch het bleek dat de rustverstoorders, na eerst het Rapenburg te zijn afgegaan, zich verspreid en hot hazenpad gekozen hadden." De Haagsche briefschrijver der Midd. Ct. meldt //Het schijnt, dat de Regeering bedacht is op de afschaffing van nog eenige gerechtshoven, in over eenstemming met den onlangs by de begrootings- debatten door sommige Kamerleden uitgesproken wensch. Dezer dagen althans zyn van de verschillende hoven van regeeringswege opgaven gevraagd van het aantal der in de laatste jaren behandelde strafzaken, waarschijnlijk met het doel om een paar hoven, die het minst te doen hebben, op te heffen. Nu die colleges, voor wat strafzaken betreft, door de nieuwe wetgeving uitsluitend hoven voor appel zijn gewor den, zyn hunne werkzaamheden natuurlijk zeer af genomen, en zou dua eene vermindering van hun aantal niet onmogelijk zijn. Maar de groote vraag zal dan zijn, welke als offers van den bezuinigings maatregel zullen moeten vallen. Hierover zouden bijv. de hoofdstad en hofstad van Nederland nog wel eens met elkander kunnen twisten." Wij lezen in De J er zekeringsbode .- „Den 2n Februari 11. werd de machinist van do Gooische Stoomtramway-maatschappij, Jan Do Jong, door oen ongeluk getroffen. Terwijl de conducteur een passagier uitliet, zag gemelde machinist buiten de machine en kwam met zijn hoofd tegen een tele foon-paal. Het ongeval scheen eerst van zoo weinig beteekenis, dat de machinist nog een rit meemaakte, maar later ontstond er hersenbeleediging, ten gevolge waarvan De Jong na een iyden van zeven dagen bezweek. «In een der couranten lazen wij, dat ten behoeve van De Jong's gezin een beroep op de algemeene liefdadigheid zou worden gedaan. Wij moeten echter onderstellen, dat deze mededeeling op een misver stand berust. Uit een staat, gevoegd bij het ver slag over 1885 van de Eerste Nederl. Verzekering- maatschappij op het leven, invaliditeit en ongelukken te's Gravenhage (BI. 23) blykt toch, dat het geheele personeel van de Gooische Tramway -maatschappij bij de «Eerste" tegen ongelukken verzekerd is. Hoe veel de uitkeering bedraagt, weten wij niet, maar bij verzekering naar de loonstaten zal toch stellig voor dit ongeval 7 a 800 worden uitgekeerd. Onder dergelijke omstandigheden kan het niet ge- wenscht zijn, de openbare liefdadigheid in te roepen. //Opmerkelijk is het, dat het aantal ongelukken op de stoomtrammen in Nederland buiten verhouding groot is. Zou dit ook voor een deel gelegen zijn in de onveiligheid der wegen, en zou daarin geen verbetering zijn aan te brengen? Dit zou toch in het belang van het personeel, maar ook in dat van de stoomtram- en assurantiemaatechappyen zijn." In een zijner laatste Weener Brieven schryft Ludwig Hfcvese: «De piano, het hakkebord voor iedereen, is dan ook zoo afgerammeld, dat niemand meer naar een piano-concert zou willen luisteren, wanneer de vir- tuosen er niet allerlei nieuws op verzonnen. De raise-en-scène is dan ook alles behalve byzaak geworden. Maar zij heeft hare geheimen, en in haar steekt wat het groote publiek genialiteit noemt. Men moet amusant piano spelen, men moet een klavier acteur zijn. Ik was er eens by, hoe een beroemd Weener virtuoos in een café aan zijne trienden al de //nuances" uitlegde, die hij den volgenden dag op zijn concert ten beste zou geven. Et waren on overtrefbare uitvindsels bij./Bij voorbeeld: «bij deze passage zftl ik het hoofd op zyde wenden en volle vijf minuten strak naar den muur kijken, op die andere plaats sta ik op, en speel, als in de stijg beugels staand, als over den hals van het renpaard gebogen, tot daar en daar,bij dit fortissimo zal ik niezen, dat verhoogt de werking, daar het iets realistisch er in brengt, bij deze passage zal hot programma wegfladdoren onder het publiek, en ik zal een ander vragen, dat ik voor de veiligheid inmyn open vest zal steken of in het geheel niet inzien, - bij dit cantabile zing ik zichtbaar mede, maar niet hoorbaar, bij (lit pianissimo blaas ik de kaan rechts plotseling uit, omdat ik dan meer als donkere silhouette voorkom en als zoodanig voor denf lichten muur stimmungsvoller effekt maak. En inderdaad, den volgenden avond, toen hij het concert gaf, ontbrak geen der nuancen; alle kwamen op het bepaalde oogenblik, ze schenen geïmproviseerd en misten hunne werking niet. Het doorzien van oude couranten geeft soms curieuse feiten en datums aan. Auréiien Schoil vond in èen courant van 4 Februari 1663 het eerste verschijnen van den chignon, hij vergeet de pruiken der Romeinsche dames. D§ adverten tie luidde: //Jacques Lombart Desboudois, barbier en pruikenmaker, tegenover de herberg Le Léoner personen van hoogen stand te bedienen hebbend, doet te >wqten aan al degenen, die hunne hnrpn willen vorkoopen, dat hij drie kronen per ons wil geren voor blonde haren van behoorlyke lengte, en twee ^kronen voor haar van ieder andere kleur." Uit dienzelfden tyd dateert: „Bij Saint-Leu kan het publiek eene verzameling zeer zeldzame en zeer bewonderenswaardige voor werpen bezichtigen, zooalseene Egyptische mum mie, eerste qualiteit, met tooverteekens op de borst en de schouders; een mierenhoop uit Brazilië, met hooi gevuld, sprekend gelykendeen sidder-aal, een visch uit de maan, enz." Een weinig later komt de chantage reeds in de bladen voor: „Dames, die, zonder bekend te zyn, publiciteit zouden willen geVen aan byzondere avonturen van dames harer kennis, waarop zy zich willen wreken, kunnen zich wenden tot Isaac Roboam, onder het adres Er is niet vermeld of Isaac Roboam van deze zaak veel te doen had, maar de advertentie komt geruimen tijd achtereen in den Mer curt Francais voor. De Katholieken in Nederland zullen den Paus bij gelegenheid van zyn gouden priesterfeest een album aanbieden, dat, onder den naam van Neerlandia Ca- tkolica, een aanschouwelijk beeld zal geven van (le ontwikkeling van het Katholieke leven in Nederland. Het album zal worden gedrukt op oud-Hollandsch papier, met Elsevier— en oud-Hollandsche letter, met roode initialen en randen. De tekst zal op verscheidene plaatsen worden opgeluisterd door wa pens en afbeeldingen van merkwaardige instituten. Het hoofd-exemplaar, dat den Paus wordt aange boden, zal worden versierd met ongeveer twaalf mi niaturen op perkament, door verschillende Neder- landsche kunstenaars te vervaardigen, die daartoe werden uitgenoodigd. De miniaturen zullen zoo vol maakt mogelijk worden gereproduceerd, en de zoo verkregen afdrukken zullen strekkeu tot opluistering van de overige exemplaren. Al is er van den uitslag der Duitsche verkie zingen officieel nog weinig bekend, men weet toch genoeg om in het geheel de richting aan te wijzen. De middelpartij d. w. z. de gecombineerde nationaal-liberalen en conservatieven zijn belangrijk vooruitgegaan en wel ten koste van de vrijzinnigen of Fortschrittspartjj, die waarschijnlijk nauw de helft van haar getal (67) zal overhouden. Te Ber lijn, gewoonlijk het bolwerk van de vrijzinnigen geheetcn, is bij de eerste stemming geen enkel lid van die partij gekozen Klotz, Virchow, Mune- kel en Baumbach komen allen in herstemming met candidaten van de conservatieven en nationaal- liberalen nu hebben de laatsten bij de herstem ming echter weinig kans, daar de sociaal-demo- eraten den doorslag geven. Zooveel is thans reeds zeker, dat Bismarck eene voldoondo meerderheid voor het Beptennaat zal heb ben en dus geenerlei steun van het centrum noo dig heeft. De vraag is, of deze meerderheid ook bereid is hem te steunen bjj het ten uitvoer brengen zijner economische plannen, want de nationaal-liberalen waren tot dusver evenzeer tegen de invoering der monopolies als tie liberalen en het centrum. Opmerkelijk is ook dat de socialisten in Saksen zooveel terrein verloren hebben j daar hadden zij tot heden den meesten invloed. Te Berlijn hebben ditmaal 40,000 personen meer gestemd dan in 1884; de iniddelpartijen brachten toen 64.000 stemmen uit, nu 72.000; de vrijzinnigen hadden nu 67.000 stem men, bjj jle vorige verkiezing 71.000; de sociaal democraten daarentegen gingen vooruit; zij kwamen van 68.000 op 98.000. De nationaal-liberalen zullen bjj de nieuwe orde van zaken een belangrijke rol spelenniet alleen dat zjj zeer versterkt zijn, z|j brengen tevens hun aan voerders mee, Benningsen en Miquel. Ongetwijfeld aal deze uitslag niet zonder invloed zijn op de verhouding tusschen Duitschland on Frankrijk. Te Parijs zag men vooral de verkiezin gen in het Rjjksland met groote spanning tegemoet. "De Fransche pers merkt de Nordd. Allgem. Zeil. daarbij op beschouwt deze verkiezingen evenzoo, als gold het een stemming in het een of andere Franache departoment. Daaruit blijkt duide lijker den ooit, hoe ter men in Frankrijk nog verwijderd is van een onvoorwaardelijke en loyale erkenning van den Vrede tan Frankfort». Wat overigens Ruslands verhouding tot Frankrijk en Duitschland betreft, bevat de Nord, het offici euze Russische blad, dat te Brussel verschijnt, een artikel, hetgeen geheel strookt met wat onlangs in de l'oUl. Corretp. hierover werd medegedeeld. «De spanning tusschen Duitschland en Frankrijk dus betoogt de Nord, heeft Ruslands aandacht geheel afgeleid van de BulgBarsche quaesiie. Rus land wil van Frankrijke moeiel|jke positie geeu gebruik makeu, ten einde zoo Duitsekhuids steun voor z|jne plannen in het Oosten te koopen, maar Rusland wil geheel vr|j bljjven en handelen naar omstandighoden. In allen gevalle komt ook do schrijver van dit artikel tot de slotsom, dat Rusland Frankrqks ondergang niet kan toelaten. Daarvoor heeft do Russische regeering slechts te zorgen, dat Duitschland met, gelijk in 1870, zijne oostelijke grenzen geheel van troepen kan outblooten, want indien, Duitschland een gedeelte van zhn le<rer aan de Russische grens moet opstellen, wordt het evenwicht tusschen de Duitsche en Fransche strijd- krachten hersteld." y De Fransche Senaat behandelt de begrooting snel ler dan de Kamer Na de woordenwisseling tus schen de heereu Loon ,Say en Dauphin wmd de begrooting van financiën ongewijzigd goedgekeurd, en terstond volgde de aanneming dier begrootingen voor oorlog en buitenlandsehe zaken, zonder eenige discussie. Aldus in de Senaat reeds tot de koloniën gevorderd. Het Engelsehe Lagerhuis heeft een aanvang ge maakt met het ontwerp tot wjjziging van het regle ment van orde, ten einde te verhinderen, dat de arbeid van het Parlement opzettelijk door de opposi tie worde vertraagd. Het bericht, dat de onderhandelingen tusschen de Bulgaren en de Porte te Konstantinopel zijn afgebroken, schijnt waar te z|jn. Volgens den correspondent van de «Times» te Konstantinopel zal de Porto nu aan de groote Mogendheden een circulaire richten, waarin zij verklaart, dat al haar pogingen om tot een vergelijk te komen, gefaald hebben, zoodat de Turksche Regeering thans geen anderen uitweg ziet, dan dat de Mogendheden aan de Bulgaren haar beslissing opleggen middelerwijl w|jst de Porto alle aansprakelijkheid af voor de gebeurtenissen, welke in het Balkan-gebied kunnen voorvallen, nu de onderhandelingen tusschon de Bulgaarsche deputatie en Zankoff afgebroken z|jn. INGEZONDEN. Door de ondergeteekenden zyn indertijd eenige prospectussen van bovengenoemde tentoonstelling, dezen zomer te Amsterdam te houden, rondgezonden ten einde mogelijke inzenders te winnen voor die tentoonstelling. Tot dusverre hebben wij bijna geene aanmeldingen gehad, niettegenstaande het nut van zulk eene tentoonstelling, vooral met het oog op de concurrentie inet het buitenland, onbetwistbaar is. Thans blijkt dat van het buitenland vele inzendingen op gonoemde tentoonstelling zullen gevonden worden en schijnt het ons daarom niet overbodig de aan dacht van het publiek nog eens op het belang dezer tentoonstelling te vestigen. Er zijn tegenwoordig zoovele artikelen van con sumptie, die ons uit het buitenland toestroomen, dat wij wel eens mogen toonen dat er nog zoovele goede producten van eigen bodem te verkrijgen zijn. Laat Gouda niet achter blyven, er zijn hier ook zeker artikelen die op zulk eene tentoonstelling op hun plaats zijn, neme men alleen slechts het artikel „kaas." Nadere inlichtingen geeft gaarne de tweede onder- geteekende. Tot 15 Maart k. is de aanvrage om plaatsruimte opengesteld. Namens de Sub-commissie voor de Tentoonstelling van voedingsmiddelen, D'. H. IJSSEL de SCHEPPER. H. ENNO van GELDER. met konden bereiken waa de handel in granen nog zeer stil. De etemming ie voor de meeste artikelen flauw, hoewel niet lager. Het weinige dat aange voerd werd ruimde langzaam op. Zeewsche Tarwe 7.75 a 8.25. Polder Tarwe 7.50 a 7.75. Afwijkende 6.90 a 7.15. Roode Tarwe 7.— a 7.25. Angel Tarwe 7.50 a 7.75. Zeeuwsche Rogge 5.60 a 6.25. Polderrogge 4.75 a 5.25. Buiten landsehe per 70 KG. 4.70 a 4.90. Wintergerst 4.40 a 4.85. Zomergerst 4.25 a 4.50. Chevaliergerst 5.25 a 6.25. Haver peT Heet. 3.40 a 4.en per 100 kilo 7.— a 7.50. Voor oen extra puik partijtje werd 8 besteed. Maisi Amerikaansche Mexed 6.10 a 6.25. Odessa f 6.10 a 6.20 en Cinqnantine 6.50 a 6.90. Alles per 100 kilo. HennepzaadInlaodsch 6.60 a 6.80. Buitenlandsch 5.a 5.50. Bruine boonen 11.75 it 12.50.. Witte boonen 10.a 10.25. Buitenlandsehe 7.— a 7.50 naar kleur. Kookerwten 9.a 9.25. Spelt 2.50 a 3.Kanariezaad 10.50 i 11.Duivenboonen 6.75 a 7.15. Paar- denboonen f 6.25 a f 6.50. De veemarkt met gewone aanvoer, de handel traag, vette varkens 22 a 24 Cent, varkens voor Londen 181 19'/, ct., magere varkens enbiggen tamelijk vlug, biggen 0.90 a 1.30 per week. Aangevoerd 7 partijen Kaas. Prijzen 21 a 25. Goeboter 1.30 it 1.40. Weiboter f 1.10 a 1.20. 9 MAART a.s. KAASMARKT. GEBOREN j 21 Febr. Elizabeth ouders C. J. Verkerk en M. Sebootea. 22. Willem Hendrik, oudera P. G. Schontao an w. B. Buoiehoten. Johanoes Gijabertos, oudera J. G. Arenta en E. J. A. Smeren. 23. Geertruij. oudere O. Sehoonder- woerd eo G. Polet. Anionic Lncae, ouders A. Dent en W. 1. I een den Brink. OVERLEDEN 21 Febr. P J. ven Rijswijk, I j. 1 m. 22. L. Wolfera. 77 j. A. sao der Kiot, 64 j. 11 m. J. C. de Jong, 1 j. 10 m. 23 M. Dekker, 45 j. M. ven Dim, beiavr. van J de Bruin, 64 j, A. G. Hordijk, 5 j. 11 n. GEHUWD23 Febr. M. Hoogeodoorn eo P. Vingerling. 24. B. M. Bering en G. Zweegman. Dindag den 8" Maart a. s. staat denGoudschen muziekliefhebbers een genotvolle avond te wachten. De heer PrfU, de onlangs benoemde piano-leeraar asn onxe Stedelijke Muziekschool hoopt alsdan met zijne vrouw oen concert te geven, met medewerking van Professor Carl Schroder, Jan Koert enOushoora. De eerste kapelmeester, de tweede concertmeester en de derde artist aan het Duitsche ópora-orohest te Rotterdam. De namen dezer heeren z|jn te goed bekend dat het noodig is omtrent hunne muzikale begaafdheden uit te wijden. Omtrent een door de zelfde heeren te Rotterdam gegeven concert op 21 Deo. LI-, waarop ook de heer Pnll zijne medewerking verleende, lezen w|j o. a. in de Roti. Courant van 22 Doc. d. v. over den heer Prill 'als cellist eene warme aanbeveling vooral om zijn ronden en rollen toon. Mevrouw Jenny Prill b|j ops te lande nog onbe kend is echter op het gebied van ï)eclamatie in hare geboorteplaats dit gansch niet. Als eene der beste leerlingen van de bekende Koninklijke hof- tooneelspeelster FriebBlumacher, trad zjj in Borljjn meermalen met groot succes op, en roemen de Ber- lijrtsche bladen hare schoont! voordracht, fraai en welluidend orgaan. Het programma dat in dit blad voorkomt geeft genoegzaam reden te veronderstellen dat er veel te genieten zal zijn. W|j wensohen den heer Prill succes. S. GEVONDEN voorwerpen gedeponeerd aan het bureau van politie alwaar dezelve des namiddags tusschen 1 en 3 ure terug te bekomen z|jn. Een zilveren Lepeltje, een grijs Bontje, een Knip- mesje, een Polsmofje. Getrouwd BERNARD MAURITS BERING SN GERARDINA ZWEEGMAN, die teven* hunnen hartelgben dank betnigen, voor de vele bewijzen van deelneming bij hon Huwelijk ondervonden. Gouda24 Februari 1887. Heden overleed na een smartelijk, doch geduldig ljjden, mijne geliefde Echtgenoote MARIA DEKKER, in den ouderdom van ruim 45 jaren. G. TOORNVLIET. Gouda, 23 Februari 1887. Voor de vele en harteljjke bewijzen van deelneming, ontvangen gedurende de ziekte en na het overigden van onzen innig geliefden Echtgenoot en jongaten Zoon, Dr. C. A. MO LENAAR, betuigen wjj, ook namens de weder- zijdsche familie, onzen hartelgken dank. Mevr. W'. D'. C. A. MOLENAAR— Kruluee. Mevr. W'. A. N. MOLENAAR- T. n. Poort. Den Haag, 2 Feb ,g7 Gouda, - f MARKTBERICHTEN Gouda, 24 Februari 1887. Door de -meeste binnenschippers onze stad nog Voor de vele bewgzen van deelneming bjj het overigden van onze geliefde Dochteren Zmter GERARDA TEADORA D* VRIES ondervonden, betnigen vrjj aan allen onzen har- telijken dank. J. Di VRIES. M. d. VRIES, geb. Hoogbndoorn. i M. M. Di VRIES. L. Dl VRIES Jz. Gouda, «Hofstede Burgvliet» 23 Februari 1887.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2