DIENSTBODE Van Honten's Cacao Dienstbode R. K. Een halfwas VEEVEH Buitenlandseh Overzicht. ADVERTENTIEN. Kantongerecht te Gouda. Aufgebot. WIVKELIER (gehuwd), T. CREBAS. INGEZONDEN. Ons slaatste woord. POSTEBIJ ElsT. kt ve«««inging Burgert ij ke Stand. C. J. C. HOOGENDIJK, _,TP Mej. KNaLMANN, tage onderwerpen. Het beftmir bestaat uit de bh. T. D earners, tooraitter; J. N. Both, secretaris; H. A. vap, Luenen, penningmeester; P. van de Poll en W. van den Bergb» Commissarissen van orde. Tot Directeur der Stedelijke Gasfabriek te Lochem is benoemd de heer W. H. Morren, Opzichter aan de Gasfabriek alhier. Dinsdag 15 Maart e. k. tieren een paar oudjes hun gouden bruiloft, welk feest echter, door do behoeftige omstandigheden, waarin zij verkeereu, weinig feestelijks zal hebben tenzij meer gegoede stadgenooten de welwillendheid hebben hun bij deze gelegendheid iets te zenden. Wij vernemen dat het bedoelde echtpaar, van Leest geheeteu, wo nende JonkershoQe O No. 401, alleszins eenige on dersteuning verdient en uit dien hoofde bevelen wij het aan in ieder's aandacht. T - 9 De commissaris van politie alhiqj* bericht, dat door den commissionair in effecten K. Job, Prin sengracht Né. 718, te Amsterdam, den 8 Juli 1886 een 5 pet. Russisch lot van 1864, serie 789, no. 17, en den 12 Oct. daaraanvolgende vier obligation 3 pet. Fransch-Oostenrijksche spoorwegleening, No. 23908, 23909, 23910 en 23911, verzonden zijn aan een ingezetene van Gouda, welke effecten niet door den geadresseerde zijn ontvangen. De commissaris van politie alhier verzoekt opspo ring en aanhouding van de vermiste effecten en bericht. De raad der gemeente Zevenhuizen heeft be sloten het gedeelte der dorpstraat dat nu nog met moppen is bestraat te doen opbreken en geheel met keien te bestraten, de kosten van dit werk zijn geraamd op ongeveer 3000. Het onderstaande adres, gedateerd 5 Maart 1887, is dezer dagen verzonden Aan den Koning. Geven met verschuldigde gevoelens te kennen, de ondergeteekenden dat in den laatsten tijd in ons Vaderland meer vervolgingen wegens staatkundige misdrijven worden ingesteld, "dan sedert het tijdperk, hetwelk aan de Grondwetsherziening van 1848 is voorafgegaan, het geval is geweest dat dienéOJfgevolge eene leemte in onze bestaande strafwetgeving in het licht is gestreden dat onze strafwetgeving noch in den aard der straffen, noch in de toepassing der straffen op hen, die wegens politieke misdrijven veroordeeld worden, eenig onderscheid maakt met gewpne misdadigers dat dit onderscheid in andere landen wel gemaakt wordt, en de rechtsgrond daarvoor wordt gevonden in do omstandigheid, dat de personen, die een po litiek misdrijf begaan, niet uit den aard van het misdrijf misdadigers zijn in de gewone opvatting van het woord en integendeel veeltijds uitmunten door een ftoogsi zedelijk levensgedrag, zoodat het rechts gevoel óch er tegen verzet, dat dergelijke veroor deeld efc worden behandeld op dezelfde wijze als die vei}, moordenaars, falsarissen enz. Reilenen, waarom zij Uwe Majesteit verzoeken het tot st|ftd komen van een wet te bevorderen, waar door in het ton;,ie een onderscheid zal worden ge- mjiaktjwfïó straffenen althans in de wijze van behan||i§Éff in de gevangenis ven personen, die wegeif politieke misdrijven veroordeeld worden, ■ff V. 't Welk doende, enz. Een adres jan denzelfdeu inhoud, mede geda teerd 5 Maart jl. is gerioht aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Beide adressen dragen de handteekeningen van de heerep :i- L Prof. B. II. Pf,kelharing, te Delft. Dr. H. C. Miluji, Amsterdam. IrihA ®r' K' F- Pbowein, Joan NxÉüwenhws, ii Groningen. Dr. Vitüs BroinsMa, Leeuwarden. St&ten-Geaeraal Tweede Kamer. Zittingen van Donderdag 10 ed Vrijdag 11 Maart. Het debat over de wijzigingen in de 6e en 7e Afdeeling van het He Hoofdstuk der Grondwet werd Donderdag, voortgezet. Bij art. 66 (gretierecht), in hoofdzaak overeen stemmende met het bestaande artikel, bestreden de heeren Beelaerts van Blokland en Van Oaenbruggen de onderscheiding in de inwinning van advies van den rechter a quo in de gevallen dat 3 jaar of geldboete is uitgesproken, en van den Hoogen Raad in alle andere gevallen. Een amendement van den heer Beelaerts, om in alle gevallen het advies te vragen van den rechter, die het vonnis gewezen had, werd door den voor stel! er ingetrokken. Een amendement van den heer Van der Kaay om by gewone wet te regelen, welke rechtor zal advi- seeren, werd, na ernstige bestrijding der Regeering, eveneens door don voorsteller ingetrokken, na een amendt. van den heer M. Mackay, waarbij werd voorgesteld bij maatregel van algemeen bestuur den rechter aan te wijzen, wiens advies moet worden in gewonnen, welk amendt. met 45 tegen 35 stemmen werd aangenomen. Het Regeerings-artikel werd daarna aangenomen. Bij art. 67 (dispensatierecht) nam do Regeoring, na Woensdag bij art. 57 een gelijksoortig amende ment te hebben overgenomen, een araendement over van den heer Lohman, om ook hier niet van de wettelijke macht op den Koning te spreken, maar van voorbehoud des Konings bij de Wet. De heer Borgesius, bewerende dat er Woensdag ge stemd was zonder dat men de strekking van het amendt.-Lohman had kunnen begrijpen, door de vele veranderingen die roeds in het Regeeringsartikel aangebracht waren, stelde als amendement voor: herstel vau de oorspronkelijke redactie der Regeo ring, welk amondement werd gesteund door de heeren Van Houten, De Ranitz en Gleichman en bestreden door den Minister van Binnenlandsche Za ken en den heer Lohman. In stemming gebracht, werd dit amendt. aangeno men met 46 tegen 37 steramen. Het Regeeringsartikel werd daarna onvoranderd goedgekeurd. Bij het door de Regeering voorgestelde nieuwe artikel betreffende de inrichting van het eedsformu lier was als amendt. door den heer De Geer van Jutphaas voorgesteld, daarin op te nemen de woor den: //bij de Griffie Gods", welk amendement, na bestrijding van de heeren Van Houten en de Beau fort eu verdediging door den heer Schaepman, werd verworpen met 43 tegen 37 stemmen. Het Regeeringsartikel werd daarna goedgekeurd. De verdere behandeling van Hoofdstuk II is 'daarna geschorst, daar de paragrafen 9, 14 en. 15 zullen behandeld worden bij Hoofdstuk V. In de zitting van gisteren is eenparig aangeno men het onteigeningsontwerp, ten behoeve van den spoorweg Maassluis-Hoek van Holland. Met 56 tegon 7 stemmen werd aangenomen het onteigeningsontwerp voor (te nieuwe sluis te IJmui- den, waarvan de voordeelen bestreden werden door de heeren A. Van Dedem en Willink, o. a. omdat door den bouw voor Staatsrekening de vrachten van buitenlandsche producten verlaagd worden, wat zeer ten nadeele van onzen landbouw zou zijn, en met het geld van de belastingschuldigen niet de produc tieprijzen van vreemde producten mogen verlaagd worden en een premie gegeven aan buitenlandsche producten. De heeren Gilde meester, Cremev, De Meijier, Van der Sleydon en de Minister van Waterstaat verdedigden het ontwerp, waardoor de toegang tot ons land door de grootste stoomschepen mogelijk zou wezen en de handel en nijverheid in 't algemeen gebaat. Daarna„werd aangenomen met 55 tegen 4 steram^i het wetsontwerp tot uitbreiding der vrijstelling vau het patentrecht tot arbeiders die alleen of met vroqw en kinderen arbeiden. Maandag 1 uur Grondwetsherziening. 4f z/Damas" spreekt in het jongste noramer zijner Omtrekken over de laatste botsingen tusschen do Oranje-mannen en do Sociaal-democraten. Hij noemt die anti-socialistische beweging een teeken des tijds, dat zich, zoo hij zich niet vergist, in geen enkel land, gelijk het onze heeft voorgedaan. Hoewel de zaak op zich zelve afkeuring verdient, acht hij de houding des volks zeer verklaarbaar. „We hebben hier ter stede ('s-Hage) de ergerlijke provocatie gezien, welke in de laatste weken van de socialisten uitging; we hebben het bijgewoond, hoe in de drukste onzer straten, waar het Oranjefeest zijn hoog tijd vierde, aller vuilste schaudsohriften werden rondge vent, wier bedoeling gansch niet twijfelachtig was; we hebben het gehoord, hoe zelfs de wijk, waar „Oranje en Israël" tronen, niet veilig was voor schimpende bezoekers, die trouwens hun loon spoedig mee kre gen we hebben het gelezen, hoe e^n inspecteur van politie te Leiden laf hartiglijk door een honderd tal mannen en knapen ten bloede toe werd mishan deld; we hebben dat alles gezien of vernomen, en onze vingers hebben getinteld van ongeduld, maar we hielden ze als beschaafde mannen in den zak. Dat kon, dat mocht niet anderede leer ging bij ons boven de natuur. „Bij de onbeschaafde klassen evenwel keert de natuur in galop terug, wanneer ze is weggejaagd. En toen hier geb\eken was, dat de politie niets ver mocht tegen het luidruchtig colporteeren van een schennend schotschrift, nam het volk den schimp en den kaakslag voor zijne rekening, en besloot zich te wreken. Nu staat drieërlei gedrag tot iemands keuze, wanneer hij een slag hoeft ontvangen. „Ten eerste: hij biedt zijn andere wang aan. Die dat doet is de braafste, zoo hij niet de lafste is. „Ten tweede: hij gaat met zijn klap naar den rechter. Die zoo handelt is de wijste, mits de rechter hem bescheid geve. „Ten derdehij geeft den klap met woeker terug. Die zich aldus vergrijpt is de natuurlijkste. „En nu wist het volk in de studie der rechten nog niet verder door te dringen dan tot het „jus naturale." „Gewis, de zaak moet nu uit zijn, eu de Amsterdam- sche inspecteur heeft een waar woord gesproken, toen hij zeide: „Jongens, naar huis; Oranje wil geen wan orde!" Maar ik erken met innige voldoening gezien te hebben, dat ditmaal de lagere klassen het voor de politie hebben opgenomen, waar deze in een groot deel der pers op ergerlijke wijze wordt verdacht ge maakt en aan den haat der medeburgers prijsgege ven, en ik heb in mijne vuist gelachen, toen ik ontwaarde hoe het volk, op zijne eigenaardige hand tastelijke wijze heeft willen mede werken tot de „ver zekering des rechts." De Duitsche Rijksdag heeft met groote meerder heid in derde lezing en dus definitief do jaarlijk- sehe versterking van het Duitsche leger met 41,000 manschappen, voor een tijdperk van 7 jaren, goedge keurd. De Berlijnsche National Zeitung gelooft, dat hier door het aantal vred es vooruitzichten weer is vermeer derd. Op het oogenblik telt het blad drie geruststellen de verschijnselen: de overwinning der nationale partijen in den verkiezingsstrijd in Duitschland, de herstel ling van het ministerie Depretis in Italië mot de daarna onafscheidelijke vernieuwing der midden-Eu- ropeesche verdragen en de versterking der Oosten- rijksche strijdkrachten, welke zoowel door het Oos- tcnrijksche als het Hongaarsche Parlement eenstem mig is goedgekeurd. Terwijl do Duitsche Rijksdag de legerwot aannam, heeft de commissie uit het Pruisische Heerenhuis, welke met het onderzoek der nieuwe kerkelijke wet is belast, do eerste behandeling van dit ontwerp ton einde gebracht. Heden komt de bespreking der af zonderlijke artikels aan de orde. De meerderheid wil van de amendementen van bisschop Kopp tot uitbreiding der concessies, welke de regeering den Paus weer doet, niets weten, maar nog steeds wordt, naar men zegt, tusschen prins Bismarck en den bisschop hierover onderhandeld. Misschien wordt zoo nog eon gedeelte der amendementen gered. Lesseps wordt te Berlijn overal met grooto onder scheiding bejegend, ook ten Hove. Aan de pers mannen, die hem kwamen uithoor.eu, verzekerde Lesseps, dat hij nog oen politieke, noch een finan- ciëele zending had, noch aangaande Egypte, noch aangaande het Panama- of het Suez-kanaal. Ook de Fransche ambassadeur Herbette zou zich in dien zin uitgelaten hebben, onder bijvoeging dat hij, ovenais Lesseps, slechts vrede wonscht en naar zijn beste krachten werkzaam is ter* handhaving der vriendschappelijke betrekkingen tusschen Duitschland en Frankrijk. Daar Lesseps een conferentie met den bankier Bleichroder had, gelooft men dat hij, al moge hij het ontkennen, toch wel het een of ander doel van fiuancieel-poiitieken aard beoogt. De vergaderingen van het Heerenhuis beginnen op 18 Maart. Do begrooting zal eerst worden behan deld en daarna hot kerkelijk ontwerp, waarvoor reeds de 23ste Maart is vastgesteld. Do Fransche Kamer begint toch eindelijk wat op te schieten met de discussie over de verhooging van de graanrechten. Dinsdag stelde Jaurès voor de be raadslaging te verdagen, op grond, dat het niet aan ging, gelijk dit ontwerp deed, alleen de groote grondbezitters te bevoordeolener moest onderscheid gemaakt worden tusschen den grond, die als arbeids terrein, en die, welke als rentegevend kapitaal dienst deed. Met 238 tegen 220 stemmen verwierp de Ka mer echter zijn voorstel tot verdaging en met 375 telgen 161 stemmen een voorstel om alle rechten op de granen af te schaffen. Ten slotte is met 328 tegen 238 steramen besloten om tarwe uit den vreemde met een recht van 5 fr. per 100 kilo te belasten. Het Ëngelsche Lagerhuis vordert wel, maar toch zeer langzaam, met het ontwerp tot wijziging van het reglement van orde. In do vorige bijeenkomst merdon weer eenige amendementen afgehandeld, doch het debat is nog niet gesloten. De begrooting voor oorlog is nu bij het Parle ment ingediend. De sterkte voor het Britsche leger in Europa en de koloniën, behalve in Indiö, is voor 1887 vastgesteld op 149,391 man, hetgeen 2474 minder is (fan in 1886. De uitgaven bedragen 18, 398,900 pond st., zijnde 160,700 pond. st.meer dau in het vorige jaar. In de kolenmijnen in de omstreken van Mons breidt de werkstaking zich uit. Tot dusver zijn roods 2500 werklieden opgehouden met den arbeid. Zij trek ken bij troepen door de Borinage, ten einde de werk lieden in de andere mijnen tot aansluiting te bewegen. M -1 Mijnheer de Redacteur Beleefdolijk verzoeken wij [JEd. een plaatsje voor 't onderstaande, waarmede UEd. ondergeteekenden zult verplichten. Naar aanleiding van het ingezondene aan het Be stuur van ifProvidentia" hebben wij gemeend aan „Een Goudsch Ingezetene" te moeten verklaren dat die rochtskunstige verdraaiing der woorden en zinnen geen dankbetuiging aan ons was op[|ons gegeven antwoord, waarom ZEd. had gevraagd, en waarop wij meenden aanspraak to mogen maken. Tegenover zulke grove verdachtmakingen en tweo- drachtzaaiende stukken, zullen wij het zwijgen be waren, aan ZEd. de eer overlatende ons te be kladden naar hartelust. Wij zullen toonen dat wij, Goddank! edeler be doelingen hebben en dat eendracht en samenwerking betore grondslagen zijn dan haat en tweedracht onder de werklieden aan te kweeken. Ons dunkt dat de tijden die wij beleven, vol doende bewijzen hoe slecht de gevolgen zijn van die hatelijke inblarineen, laat ZEd. dit vooral niet vergeten, maar zich verheugen dat eene zoo tal rijke werklieden—veroeniging onder ons Bestuur, in die richting wordt geleid, waar menschenliefde en onderlinge hulp elkander de hand reiken en de hoo- gero standen en autoriteiten die achting toegedragen waarop zij recht hebben. Wij zullen de werklieden uiet tegen ZEd. stand ophitsen, doch laat hij dan ook zijnerzijds dit niet trachten in onze vereeniging, want wie wind zaait, kan storm oogsten. Een woord van dank aan den Heer r. voor ZEd. ingezonden stukje in de Courant van Vrijdag en aan U, Mynheer de Redacteur, voor de verleende plaatsruimte. Met verschuldigde achting teekont zich Het Bestuur van „Providentia." LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbe kenden door bemiddeling van het Postkantoor terug te bekomen. Wed.Weidema, Leiden; Wed. H. Wevers, Oos trum; Mej. vlan Delden, Rotterdam; Van het Hulpkantoor MOERKAPELLE: A. Wn Es, Rotterdam; Van hot Hulpkantoor WADDINGS VEEN Smunkel, Alkmaar; Van het Huikantoor ZEVENHUIZEN L. de Jong, BRIEFKAARTEN: van Vliet, Gouda; Rietvelt, Ouderkerk: De Directeur van het Postkantoor, SIMONS. 50-JARIGE ©ckiv«A««n'tgi»g VAN MAARTEN van LEEST en ALETTA BLOK. Gouda, 15 Maart 18S7. Hunne dankbare Kinderen en Be- huwdkinderen. 25-JABIQE Terechtzitting van Woensdag 9 Maart 1887. Kantonrechter: Mr. 'J. H. van MiKROl'; Ambtenaar van het Openbaar Ministerie: Mr. W. C. A. SCHOLTEN te Botterdam. VEROORDEELD; J. V., rentenier to Waddinxveen, tot 3 boeten van 6 gulden of 6 dagen wegens in den Zuid- plaspolder onder Waddinxveen jagen zonder jacht- acte en op twee jachtvelden van anderen zonder schriftelijke vergunningen van de eigenaars of recht hebbenden i (P. B., jager, Th. S. II. H. B., rentenier, M. v. D., tuinier te Waddinxveon, zijn deswege vrijge sproken) A. U., J. A. U. en P. U., arbeiders te Zevenhui zen, ieder tot 1 gulden of 1 dag wegens onder Ze venhuizen visschen met een zegen in water me/ ijs bedekt zonder toestemming van den Commissaris des Konings in Zuid-Holland K. T., arbeider te Moereapelle, totgulden of 1 dag wegens werpen met sneeuwballen te Moer eapelle C. v. E., en A. v. L., winkeliers te Zevenhuizen, ieder tot '/s gulden of 1 dag wegens werpen met sneeuwballen te Zevenhuizen; VRIJGESPROKEN A. v. H., on M. Z., arbeiders te Moereapelle, van de aanklacht te Moereapelle nachtgerecht to hebben gemaakt C. 8., bouwman te Nieuwerkerk, van do aanklacht in den Prins Alexander Polder onder Nieuwerkerk te hebben gedaan pogingen om wild te bemachti gen door middel van een damnet. CORRESPONDENTIE. P. W. K. Het door U gesoadeue wordt in oot volgend nr. geplmtit. n* Rkdsctiï. Oen 15 dezer hopen onze geliefde Ouders PLORIS SLOOP en MAGGELTJE de RUITER den dag waarop zij voor 25 jaar in het Huwelijk traden, te herdenken. Uit naam hunner dankbare Kindereu, Behnwd- en Kleinkinderen, J. SLOOP. J. SLOOP—Uithol. G. SLOOF. C. B. SLOOF—Tcinenbürg. J. DB GRUIL. H. DB GRUIL—Sloop. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij gelegenheid onzer35-JARIGE ECHTVEREENIGING, betuigeo wij, mede na- mens onze Kinderen en Behnwdkinderen, onzen harteljjkeu dank. CORNELIS van WILLIGEN. HILLEGONDA van WILLIGEN— Gouda, 10 Maart 1887. Stabkk. i Voor de vele bewijzen van hartelijke deelneming, zoowel van hier als van elders ontvangen bij het overljjden van mijnen innig 1 geliefden Echtgenoot FRANCOIS LEOPOLD (DEN BURG, in leven Med. Doctor te Haastrecht, betuig ik, ook namens mjjne kinderen en fami lie, mijnen hartelijke» dank. J. C. PELGRIM, Wed. F. L. Iuenbürg. Haaetrecht, 8 Maart 1887. KENNISGEVING. De BURGEMEESTER van Gouda, brengt bij deze ter kennis van do belanghebbenden, dat door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastin gen enz. te Rotterdam, op den 9 Maart 1887 is executoir verklaard: de Kohieren iff. 9 en 10 van de belasting op het personeel dienst 1886,87. Dat voormelde Kohieren ter invordering zijn gesteld in handen van den Heer Ontvanger, dat ioder, die daarop voorkomt verplicht is, zijnen aanslag op den bjj de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de termijn van Drie Maanden, binnen welken de reclames behooren te worilen ingediend. Gouda, den 11 Maart 1887. De Burgemeester voornoemd, Van BERGEN IJZENDOORN. GEBOREN 9 Maart. Leeudert Hermann», onder* J Lag rouw en A. van Wyk. 10 Susanna, ouders P. Rietkerk en A. Voordewind. Fieternella Hendrik» Sara, ouder» J. IMe Jong, en J. Keuning. OVERLEDEN 9 Maart. J. J. de Rruin, wed. J. van Hofwegen 68 j. - 10. D. A. Hak, 1 j. 11 ra. 11. H. Sips ma 12 ra. S. O. de Jong, wed B. Dokter, 68 j. ONDERTROUWD 11 Maart. C. den Edel, 29 j. en W. M. Wiltenbarg, 19 j. De ondergeteekenden betuigen bij dezen hnn hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bjj de geboorte van hannen Zoon. JOH. G ARENTZ en Eohtgenoote. P. P. C. C. C. HOOGENDIJK. M. HOOGENDIJK, geb. Dirkzwager. Gouda, 12 Maart 1887. Es wird zur allgemeinen kenntnisz gebracht, 1. der Bucbhalter GEORG HEINRICH LuCKE, wobnhaft zu Hamburg, Sohn des verstorbe- nen Seidenhandlers ADOLPH LüCKE und dessen Ehefrau ÜATHINKA CHARLÓTTE DOROTHEA geborenen STAHL zu Lübeck wohnnaft 2. und die ELISABETH PREDERIOA JO HANNA geborene REIJNBOUT geschiedene db VRIE8E, wohnhaft zu Hamburg, Torher in Gouda in Holland, tochter des Kaufman- nes NICOLAAS FRANCISOÜS REIJN BOUT und dessen Ehefrau MAGDALENA ELISABETHA geborenen JANSEN, beide zu Amsterdam verstorben die Ehe init einander eingehen wollen. Die Bekanntmachung des Aufgebots hat in den Gemeinden Hamburg und Gouda zu geschenen. Hamburg, am li1®" Marz 1887. Der Standesbeamte. H. WIGGER. Zij, die iets te vorderan hebbepjvan- of ver schuldigd zijn aan de onder bet voorrecht van boedelbeschrijving aanvaardde nalatenschap van den Heer ADAM ROBERT SEIBERT, in leven Distillateur te Gouda en aldaar overleden den 25» Februari jl., worden OPGEROE PEN om opgave of betaling te doen ten kantore van Mr. J. FORTULIN DROOG- LEEVER, advocaat, Westhaven, hoek van de Gouwe, te Gouda. Al wie nog iets van mg te vorderen heeft, zende zijn rekening aan mjjn adres. te Bergen op Zoom. De Heeren, die wenscben Lid te worden van de onlangs opgerichte Vereeniging «EEKE- WACHT,» worden verzocht daarvan kennis te geven vóór ZONDAG 20 MAART aan bet Bestuur. Zij, die zich voor het Lidmaatschap aanmel den, zullen zich moeten onderwerpen aan ie. HET BESTUUR. Notaris MOLENAAR te Waddinxveen, VRAAGT een om, ten zjjnen kantore, Expeditie-werk te ver richten; tegen l MEI a. s. Alleen zjj, die een nette hand schrgven en van goede getuigen voorzien zjjn, kunnen in aanmerking komenterwgl meerderjarigen de voorkeur zullen hebben. Het Bestuur der Coöp. Winkelvereeniging «Voorzorg» te Gouda, vraagt ten spoedigste een genegen om voor bovengenoemde Vereeniging werkzaam te zijn. Brieven franco aan den President I. T. BER LIJN, Gouwe C 15, te Gpuda, om dadelijk in dienst te treden wordt gevraagd een NOODHULP of voor VAST. Adrei WESTHAVEN B. 193. in bussen van '/,i V» KILO, verkrijgbaar bjj Markt, vraagt tegen Mei een flinke gevraagd. Adres aan het Bureau dezer Courant. Er ban een fatsoenljjke geplaatst worden. Brieven franco onder No. 146E aan bet Bureau dezer Courant,

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2