PAKHUIS. Buitenlandsch Overzicht. ZEEMILITIE. SUPPLET0IRE PATENTEN. EEKMSGEEIXG. ADVERTENTIËN. Staten-OeneraalTweede Kameb. Zitting van Maandag 14 Maart. Do officieel gelegaliseerde getuigenis sen omtrent de Zwitsersche Pillen van don,.Apotheker R. Brandt. Ofschoon tegen woordig bqna geen enkel huisgezin in stad of dorp zonder Zwitsersche Pillen is, en veel duizenden per KENNISGEVING. K E N N I 8 G V G. 'Burgerlijke Stand. Moordrecht- Maatschappij waartoe zij behooren erkend, zullen be- Xale merk op eene etiquette, welke op de Frie- botervaten, waarin de door ben geproduceerde natuurbotor ie verpkt, wordt bevestigd. Het merk bestaat uit een cirkel, met vette lijn gedrukt van 8.07 cM. middellijn, waarin bjjna rakelings een cir kel waarvan de ljjn ragfijn is. In de grootste boven ste helft der ruimte, verkregen door deze cirkels, be vindt zich eene zeer juiste afbeelding eener zwart bonte Friesche koe op een donkeren grond, omgeven door een hal ven cirkel, waarvan de middellijn 7-06 cM is, en waarvan de uiteinden steunen op eene rechte l\jn. In de ruimte tusschen de eerstgenoemde cirkels en den laatstgenoemden halven cirkel staan de woorden» Maatschapjtij van landbouw en veeteelt in Friesland." In de onderste helft der geheole ruimte staan onder elkandereerst het woord»Naam," waarachter een fjjne streep, daarna het woord «Woon plaats," waarachter eveneens een fijne streep, en No. Onderaan staat eonigszins gebogen: «Gedepo neerd Handelsmerk." In behandeling kwam het voorstel van den heer Schaepman, tot gelijktijdige behandeling van 't Kies wethoofdstuk en het voorloopig Kiesreglement en de additioneele artikelen. Zijn doel was om geen nieuw kiesrecht te vestigen, alvorens te weten, welke wetge ver met de toepassing er van belast zal worden. De heer Mees opperde praktische bezwaren tegen het voorstel. De heer Van Houten bestreed die bezwaren, maar opperde het denkbeeld om bij de verschillende nog te behandelen ontwerpen, dus ook het kiesrecht, op te nemen de daarbij passende artikelen uit de over gangsbepalingen, die nu verkeerd door de Begee ring in een ontwerp zijn samengevat. De heer Farncombe Sanders wenschte splitsing van het Hle Hoofdstuk in 3 ontwerpon. De heer Borgesius acht wijziging wenscheljjk, ook al werd geen voorl. kiesreglement verkregen, omdat daardoor d» Censusbarriere komt te vervallen, 't geen bij als een groote aanwinst beschouwde. De Minister van Binnenl. Zaken ontraadde de aanneming van het voorstel-Schaepman. Eene ruime uitbreiding van het kiesrecht en een voorloopig kies reglement bleef de Regeering wenschelijk achten. Tot splitsing van het Hoofdstuk der additioneele artikelen was de Begeering niet ongeneigd. De heer Schaepman constateerde, dat, mocht de Bechterzijde bij eerste lezing de dupe worden van de additioneele artikelen, zij zoude zorgen, dit bij tweede-inzing niet te worden. H|j trok zijn voor stal in, d»gljbpralen waarschuwende niet te veel op hun macht te vertrouwen oa niet alle gemeen over leg te onthouden, waardoor zij gevaar loopen, dat eve eene levensquaestie der Natie ongepast wordt beschikt. Igfl MSLIJI M Het debat is daarna ge'opèhd ófér do wijzigingen in Hoofdstuk III der Grondwet. De lieer Lambrechts bestreed de lage eischen, door, de Beg- voor het kiesrecht gesteld, waardoor de deur voor algemeen stemrecht werd geopend. Het potlood in zijn tegen woord igon vorm, meteen omhulsol van hout namelijk, dateert van 1565 en kwam in 146(5 in Engeland meer en meer in gebruik. Neurenberg voorziet .thans een groot deel van de wereld van potlooden. In zes-en-twintig groote fa brieken produceert» 5500 arbeiders jaarlijks 250 millioen potlooden, ter waarde van 5 tot 6 millioen gld. Men hoort, vooral in den laatsten tijd, bij ons dikwijls klagen over den voortdurenden achteruit gang van de meeste takken van nationale nijver heid en mep |(oekt heil in verscherpte en verhoogde invoerrechfen, die vreomde mededinging uitsluiten en den consument geheel aan de door den binnen- tandschetr producent te stellen prijzen overleveren. Het is alsof men daarbij niet bedenkt, dat zulk eene, teruggaande nijverheidspolitiek, op zijn voor- deeligst genomen, sléchts eene verplaatsing zou zijn van het geld uib de zakken van den eenen staats burger in die van, den andere, terwijl de algemeone rijkdom meet achteruitgaan wanneer men zijne gren zen sluit, of nagenoeg sluit, voor artikelen, die de vreemdeling door den bijzondoren aard zijner lig ging of zijner inrichtingen ons goedkoop kan leve ren, terwijl wij ze zelf voor veel meer geld moeten maken. De juiste economie schrijft immers voor, dat ieder volk zich hoofdzakelijk moete bezighouden met de bedreven, waartoe het in den aard geschikt is, of waarvoor ligging en gfondgesteldheid groote voordeelen aanbieden. Zoo moeten b. v. zeevaart en visch vangst behoo ren t )t de bedrijven, die bij voorkeur door den Nederlander worden uitgeoefend, en in vroegere tijden was dit dan ook werkelijk zoo. Wel bloei den ook andere takken van nijverheid en de kunsten en was ook de landbouw van belang, doch de zee vaart en de vissoherij waren zeer voorname bronnon van bestaan. Gaat men nu na, hoe het thans hicrme6 staat, dan komt men tot het besluit, dat ook zelfs in die hoofdbronnen van volksrijkdom de Nederlander erg is achteruitgegaan en dan zou men daaruit bijna moeten afleiden, dat in het algemeen de klachten over vreemde concurrentie onrechtmatig zjjn en dat de gedrukte toestand meer aan eigen loomheid dan aan het verkeerde van den vrijen handol is toe te schrijven. Wij zullen hierover niet verder uitweiden, in bet vertrouwen dat de klachten, die toch hoofdzakelijk van de industriëelen uitgaan, eerst goed zuUen wor den gewogen voor ze als de eenig gangbare munt worden aangenomen. Is men al geen «freetrader a outrance", doeh der stelling toegedaau dat doelmatige represailles nuttig en noodig zijn, dan zou men het toch moeten betreuren, wanneer een ongemotiveerd beschermend stelsel werd aangenomen en de oorzaak werd van nog mindere inspanning van ons volk en derhalve van stoffelijken en zedelijken achteruit gang. Beeds is door velen bij herhaling aangetoond hoe wij, zoowel in de koloniën als in het moederland, onze taak te gemakkelijk opvatten en bij den vreem deling in energie en werklust aahterstaan. Een ei genaardig voorbeeld hiervan op ons eigen terrein de visscherij wordt gevonden in «The Fish Trades gazette" van 5 Februari. Van het artikeltje, getiteld «Vischeztract en Walvisscheusoep, volgt hier onder eene vertaling. «Een vau de merkwaardigste voorbeelden hoe men het meeste en het beste kan maken van de visch- industrio, i» de opriohting der «Normal Company", die thans op verschillende plaatsen van de kust kan toren en magazijnen heeft opgericht. «Het verschaffen van goedkoop en deugdzaam voed sel is het hoofddoel van deze maatschappij, welker werkplaats of fabriek te Aberdeen do beroemde fa brieken van traan en vischafval van de Vereenigde Staten, van Amerika in grootte en belangrijkheid overtreft. Het werk der fabriek bestaat in het maken van viechextract, dat niet alleen in eigen land, doch ook op het vastelond veel aftrek vindtverder wordt er vervaardigd lijm, galatine en meetstof van visch afval, terwijl langs geheel nieuwen weg massa's visch tegen bederf worden bewaard. Van allerlei soort van visch wordt gebruik gemaakt en men zet die om in extract, soep, saucen van verschiUende Soor ten, lijm, galatine, albumen, oliën voor medicinaal en voor ander gebruik, leder, guano en beendoranmeel. Velen zal die opgave grootspraak lijken en het vervaardigen van zooveel bij-producten is dan ook werkelijk een wonder van wetenschap en volharding. De wijzen van bereiding, waarvoor octrooi werd ver leend, z|jn uitgevonden door C. A. Sahlström, die ook de ontwerper is van een groot deal der ge bruikte werktuigen. Eene soort van «vleeseh-ex- tract» wordt uitsluitend vervaardigd van het vleescb van wal Vissollen of van verwante zeebewonors. Zeker zal nog eerst veel vooroordeel moeten worden over wonnen, maar het vloesch van de walvisch lijkt veel op dat van het rendier en het is geheel vrij van reuk of' oKe*ohtigen smaak. Hst vleeach van een grooten blauwen walvisch van 200 ton, levert in ronde géfallhn 5öfl Engelsehè ponden extract en ieder Èngelsehe pond geeft 100 kan (pints) soep. Ook andere soepen warden vervaardigd, geschikt zelfs om den smaak van den lastigsten proever te bevredigen. «Om een voorbeeld te geven van alles wat van het zoogenaamde uitsohot wordt vervaardigd kan worden meegedeeld, dat het vleesoh van kabeljauw, leng en andere vischsoorten wordt gedroogd of ge bruikt voor extract, voor l|jm en guano j de blaas dient voor vischlijm; de graat voor lijm of beende- renmeel; de kop voor extract, voor lijm en voor gu ano; de kuit voor albumen, enz.; de lever voor olie en de ingewanden voor lijm en guano. De huid van do grootere vischsoorten kan worden gestroopt en gelooid en geeft dan zeer goed leer voor de boek binderij. Alle afval, die tot dusverre nagenoeg zon der waarde werd geacht, wordt door de nieuwe Maatschappij tot haar groot eigen voordeel benut. «Behalve de uitgestrekte werkplaatsen heeft men te Aberdeen ook eene restauratie, die korten tijd ge leden geopend werd, waar een (finer, nit twee visoh- sehotels bestaande, maaT 10 centen (two pence) kost. Op versehillende groote plaatsen zal men zulke res tauraties openen en ook op gunstig gelegen punten niouwq fabrieken en werkplaatsen vestigen, waar door veel arbeiders aan den kost komen, want iedere fabriek gebruikt pl. m. 150 man. «Eene belangrijke verbetering is het drogen van de visch binnenshuis met eene droogmachine. De grootste vischsoorten zijn in twaalf tot twintig uren volkomen bereid en daarbij veel beter dan bij het tot nu toe gevolgde stelsel van drogen in de open lucht. Op de aanstaand Tentoonstelling vin voedings middelen te Amsterdam, zal men ongetwijfeld al die visohproducten kunnen aanschouwen. Men trachte er dan hier to lande ook zijn voor deel mee te doen. 11 undelzblad.) Het ontwrichten van een teen, en nog wel van dien van eeh hond, heeft in de vokige week de geheele sportwereld van Engeland in beweging ge recht en haar niet minder dan 1>/, millioen p.st. gekost. De wereldberoemde teef «Miss Glendyne», de winnares van den Waterloo Cup in 1884 en 85, had ook dit jaar weer veel kans de overwinning te behalen. Er werden zooals immer groote sommen gewed en op de gunsteling Miss Glendyne" 1% millioen pst. gesteld. Het ongeluk wil, dat zjj den tweeden loop wol wint, maar hinkend terugkomt zij had zich zichtbaar een of ander gedeelte van den voet ontwricht. Oagonblikkelijk wordt getele- grafoord naar den beroemdsten veearts van Enge land, llibbert, die met extra trein van Londen komt, maar v|jf minuten te laat. De dorde loop was reeds begonnen en vijf minuten later had de heer Hibbert den ontwrichten teen met een enkelen hand greep hersteld, zoodat het dier weer vroolijk en wel rondliep en de prijs haar zonder dit ongeval zeker niet zou ontgaan zijn. In de Italiaansche Kamer heeft de president minister Depretis in het eerste geveoht tegen de oppositie de overwinnhig behaald, ofschoon slechts met eene meerderheid van 20 stemmen. Gelijk men weet keurt do oppositie de houding van het minis terie tijdens de crisis, ttf. l)en 8sten Februari zeide de heer Crispi, die als woordvoerder optrad achtte het kabinet zich verplicht af te treden wegens de verhouding der partijen in de Kamer. Sedert dien dag is daarin niet de minste verandering gekomen, en toch ver schijnt hetzelfde ministerie weer in de Kamer. Dit is eene handelwijze, welke niet strookt met de par lementaire gebruiken.» De heer Depretis verdedigde zich door te wijzen op den emstigen politeken toestand, welke gewich tige gevolgen voor Italië kon hebben. Tot waar borging voor Italie's belangen was een bijzondere staatkunde noodig, die echter alleen kon worden uitgevoerd door oen krachtig ministerie, gesteund door oen sterke meerderheid in de Kamer. Deze meerderheid bezat het ministerie niet en daarom meende het zijn ontslag te moeten indienen. Toen echter de pogingen van koning Humbert tot het ver krijgen van een nieuw ministerie vruchteloos bloven, hoog het kabinet voor den wil der kroon en bleef aan de regeoring, ten eindo het besluit der Kamer af te wachten. Dit besltiit is spoedig genomen. Wel is waar werd de streng afkeurende motie van den heer Cris- i met 214 tegen 194 stemmen verworpen, maar aarbij bleek dat de regoeringspartij nog meer is verzwakt, want bij de stemming van 6 Februari over een dergelijk voorstel werd het ministerie nog door een meerderheid van 38 Btemmen gesteund. In verband met de herhaalde verklaringen van dqn president-minister wordt nu het aanblijven van het ministerie zeer moeilijk, daar de uitslag der stem ming het eerste besluit der Kamer volkomen be vestigt. Het is nog niet zeker, hoe de crisis in Italië zal afloopen. Voorloopig heeft koning Humbert 4° tit- tin gen der Kamer tot onbepaalden tijd geschorst. De heer Depretis wilde na het besluit der Kamer terugtreden, maar in een ministerraad, onder 's ko ning» voorzitterschap gehouden, werd dit besluit verhinderd. Vermoedelijk zal de regoering nn tot ontbinding der Kamer overgaan, maar het besluit hiervoor is nog niet verschenen. De Frausche Kamer benoemde een commissie tot onderzoek van het bekende ontwerp der regeering tot afschaffing van 64 ónder-prefecten. Van de ll leden dezer commissie is er geen, die de plannen der regeering ongewijzigd wfl goedkeuren. Zeven leden zijn voor de afschaffing van alle onder-prefecten, drie willen allen behouden, doch him werkkring wij zigen, en óón is voor de handhaving van den tegen- woordigen toestand. Men verwacht dus, dat de veel besproken onderprefecten den heer Goblet nog groote moeilijkheden allen bezorgen. De telegraaf deelde ons mode, dat de Fransche Kamer zich verklaard heeft voor een recht van 8 fr, op buitenlandsch meel. Ook nog vereenigde de Ka mer zich met het heffen van een recht van S fr. op haver, en van 8 fr. op scheepsbeschuit, grutten, fijn gekorreld tarwe- of rijstmeel en zetmeel. Aangeno men werd een amendement, waarbij Begeering gemachtigd wordt de surtaxe te schorsen,, indien daardoor het brood duurder wordt; de Kamer «oa vervolgens geraadpleegd worden. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur! Mag ik UEd. beleefd voor het onderstaande een plaatsje in UEd's blad verzoeken? Tóen ik het nummer van Vrijdag Tl Maart in handen nam en daarin een verslag van de alhier Woensdag 9 Maart plaats gehad hebbende fees telijkheid onder oogen kreeg, trof het mij, dat in dat bericht in 't geheel niet van «Oudewateris Mannenkoor" wordt gesproken, als deel hebbende genomen aan den optocht. Dat bevreemdde mij in hooge mate. Nn kan het zijn, dat UEd's correspondent of den optocht niet heeft gezien, óf dat hij hem wel heeft gezien, maar niet heel goed heeft toegeke ken, óf dat hij met opzet het koor heeft willen negeeren. Is het eerste waar, dan kon hij onmogelijk een trouw verslag geven. Het tweede «har zijnde, dan zou het noodig zijn, dat UEd's correspondent voor tjan beter uit z|jn oogen keek. In het derde geval noem ik het al zeer kleingeestig. En toch heeft dit laatste allen schijn van waarheid. Daarom zou ik, als lid van «Oudewater's Mannenkoor" gaarne weten, waarom UEd's correspondent naar 't schijnt met opzet van dat koor in zijn ver slag in 't geheel geen melding maakt. UEd. bij voorbaat dankende, tien ik hoogachtend, UEd. dienstv. dien. «Een lid van Oudew. Mannenkoor.» Oudewater, 14 Maart '87. Mijnheer de Redacteur! De Standaard van Febr. jl. berioht, dat Ds. Win- ckel een «bul» ontving van het Classicaal Bestuur van Gouda, en dat dit bestuur uit «Irenischen" is samengesteld. Dot zijn twee hatelijke qualiffcatieën in óóns. Maar wat is dan in Oudewater geschied Ds. Wigckel is met een ouderling en een diaken te Amsterdam op het congres geweest, en was sedert met genoemden ouderling en diaken werk zaam, om, ingevolge de aldaar genomen besluiten en beraamde maatregelen, de gemeente te bewerken tot ongehoorzaamheid aan hare wettige besturen, m. a. w. tot het afwerpen van het z.g. Synodale juk, zóó zelfs, daf ZKW. hij herhaling pogingen aanwendde, om zijn collega Ds. Margodant tot zijue bedoelingen over te halen. Deze daarentegen nam elke gelegen heid te baat, om ZEW. vriendelijk te waarschuwen tegen zulk revolutionair drijven, en weos dan op do beloften bij de aanvaarding van het ambt afge legd; maar in plaats dat dit goede uitwerking had, verdubbelde het zijn zólotisme. Ds. Winckel zocht toch ook kerkvoogden tot afval te brengen, en word door twee van ben broe- derlijk gewaarschuwd, deze gemeente verwoesting t« staken, doch het scheen olie in het vuur. Intus— scben werden de wenken en instructiën uit Amster dam een publiek geheim, en de handelingen der drie genoemden, zóóveel bekend geworden, waren stipt daarmede in overeenstemming. Dit gaf aan leiding dat stemmen uit ile gomeente het Prov. Kerkbestuur van Z.-Hollnnd berichten, hetwelk daarop bij het Cl. Best. sterk aandrong, om onver- wjtd handelend op to treden. De drie genoemden ontvingen op 25 Febr. jl. een provisioneelo schorsing, ingaande "s avonds ten 9 ure, en tegeljjk werden zij üitgenoodigd, op den 26sten des voormiddags ten 11 ure voor eene commissie uit het Cl. Best, to verschijnen, om over deze zaak te worden gehoord. Ds. Winckel alleen verscheen, eu werd broederlijk vermaand, van dezen weg terug te koeren, hetwelk onmirldel|jke opheffing dor schor sing tengevolge zou hebben gehad; doch zonder het gewettschte gevolg. Ziedaar, M. de B. de ware toedracht der zaak, waarvan in deze gemeente allerlei onware geruchten loopen, maar waaromtrent uw berichtgever vraagt moeten dan de kerkelgke besturen maar vr|j spel laten aan zulk verwoestingswerk Zon dit niet gel|jk staan met verraad En zou hot geen ontrouw z|jn aan heilige beloften f De aanlegger van dit werk heeft z|jne maatregelen wel zóó genomen, dat niet-handelen in deze, eene ontbinding der Ned. Herv. Kerk zou z|jn, 011 daar voor behoede haar de Heer Dit wenscht eh bidt uw berichtgever Ondewater. Een Kebkvoood. (Hoewel boventtaande regelen reedt in „fyi Nieuwe Sprokkelaar" hebben' gettaan, nemen wy op tpeciaal eer zoek rum den geachten inzender ze ook in out blad op. Uï Redactie.) B E C L A M E. sonen, als waren zij Apostelen, de deugdelijkheid er van prjjZen, heeft de heer Brandt evenwel voor zoover het hem mogelijk was, die hem in de laat ste maanden toegezondon brieven van dankbetuiging officieel laten legaliseeren, om zoowel aan de Over- .heid als aan het publiek de zekerheid te geven dat de dankbetuigingen, die in de dagbladen de goede uitwerking der Zwitsersche Pillen aankondigen, waar lijk echt zijn. Geen ander preparaat heeft tot nu toe zulke bewijzen voor zijn deugdelijkheid kunnen levoren; bovendien kan iedereen er zich zelf van overtuigen dat er tegen verstopping met bloedsaan- drang hoofdpijn, duizeligheid enz. geen beter middel bestaat dan de Zwitsersche Pillen van den apotheker B. Brandt, a 70 Cts. de doos in de apotheken ver krijgbaar. Echt te verkrijgen bij J. C. Zeldenrijk en Co. to Gouda. TWEEDE COBBE8PONDENTIE PARTIJ tusschen Gouda en Utrecht. Gonda Wit Utrecht Zwart 1. E 2 E 4 1. K 7 - F, S 2. G 1 F 3 2. B 8 C 8 3. BI— C 8 3. G 8 F 6 4. F 1 B 5 4. A 7 A 6 5. B 5 A 4 6. F 8 C 5 6. o o 6. B 7 B 5 7. A 4 B 8 7. D 7 D 6 8. A 2 A 4 8. B 5 B 4 9. C 8 E 2 9. C 8 G 4 10. Ct"-CS 10. D 8 D 7 11. A 4 A 5 II. B 4 X C 3 12. B 3 A 4 12. 0 3 C 2 18. I) 1 X O 2 13- o o 14. D 2 D 3 14. G 4 X F 3 15. G 2 X F 3 15. O B 4 BUBGEMEESTEBen WETHOUDEBS van Gouda, Gelet op Art. 150 der Wet op de Nationale Militie van den 19den Augustus 1861, Staatsblad n«. 72). Noodigen de Lotelingen uit, die verlangen bij de Zeemilitie te dienen, om voor den lsten April aanstaande, daarvan ter Plaatselijke Secretarie aan gifte te doen. Voorts wordt belanghebbenden' naar aanleiding eener deswege ontvangen aanschrijving, medegedeeld, (Ut het overbodig is aan (ten Heer Minister van Marine verzoeken te richten om inlijving bij de Zeemilitie, vermite op die verzoeken geen echt kan worden geslagen, daar de keuze van de man- sohappen geheel wordt overgelaten aan de Officieren van de Marine die met overneming van de Zeemiliciena worden belast. Gouda, den 12 Maart 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BKBGKN IJZKNDOORN. De Secretaris, BBOUWER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente GOUDA, brengen tor kennis van idle Pateufplkktige Ingezetenen, Wier namen voorkomen op de suppletoire registers voor het dienstjaar 1886/87, (dot zijn s|j, die na Mei 1886 zich in deze Gemeente hebben gevestigd of na dien t|jd zich voor het Patentrecht hebben aangegeven) dat de PA TENTBLADEN in- gereedheid en op de Secretarie dezer Gemeente verkrijgbaar zijn voor hen die óch daartoe persoonlijk aanmelden, van den 16* Maart a. s. tot en met den SO" Maart daaraanvol gende des vootmiddags van IQ tot ilea namiddag 1 ure (de Zondag uitgezonderd); zullende, overeenkom stig Z. M. besluit van 17 October 1820, de binnen dien t|jd door de belanghebbenden niet afgehaalde PATENTEN, door den Deurwaarder der Directe belastingen, aan hunne huizen tegen betaling vnn tien costs worden uitgereikt; terwijl denalatigen ver vallen in eene boete van vijftien guldtn, zoc z|j, hun PATENT of eaa nfickri/t daarvan niet kannen vertoonon, wanneer dit verlangd wordt. Gouda, den 15 MBart 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOOBN. De Secretaris, BBOUWER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Gouda, gelet op de Wet van den 4don Juli 1850, (StaatMad n°. 37), regelende het Kiesrecht. Brengen tor algemeene kennis, dat de lijsten, aanwijzende de personen die binnen deze Gemeente tothet kiezen van Leden van de Tweede Kamer der Staten-Genoraal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, zoodanig als die Lijsten nu zijn herzien, alsmede de Staat hen aanwijzende die van deze Lijsten zijn moeten worden geschrapt, gedurende veertien dagen, van des voor- "middags 10 tot des namiddags 1 ure ter inzage van een ieder op de Plaatselijke Secretarie zijn nedor- gelegd, terwijl bovendien deze Lijsten en Staten zijn qgngeplakt, de eerste aan den ingang van de St.-Anthonieatraat, bij den Kleiweg, de tweede in de Patrrtteeg, b|j het Weethum, en de laatstgenoemde aan den ingang van den Korten Groenendaal, bij de Markt. Voorts wordt herinnerd, dat elk, de vereischten van Kiezer bezittende, bevoegd is, tegen de L|jsten bezwaren in te dienen, wanneer daarop lo. Zijn naam of die van een ander, tegen de be paling van Art. 8 der Wet, niet, of niet behoorlijk voorkomt. 2o. De naam van iemand is gebracht, die, hetzij een of meer der in de Kiezers gevorderde ver eischten mist of uitgesloten is, hetzjj op de Kiezerslijst eener andere gemeente staat. En eindelijk, dat de bewoners binnen veertien dagen na de dagteekening dezer kennisgeving, bij verzoekschrift, op ongezegeid papier, door de nqodige bewijsstukken gestaafd aan den Gemeenteraad be hooren te worden ingediend. Gouda, den 14 Maart 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Van BERGEN LI ZENDOORN. De Secretaris, BBOUWER. GEBOREN13 Usart. Krjjna Maris, ouder, A. koppen - draijer en W. van Leeuwen. 18. Arie, ouder, D. do Jong an P. vac der Kraets. Fredrik, ouders S. ven Loon en W. J. Sleenwiokeï. - 14. Johenne» Gererdtu Heudrikue, ouders J. A. Üuhr ea J. H. Flux. Johauns Pieternella, en Arie. ouders K. .Mul en C. J. sin Hofwegen. OVERLEDEN11 Meert. M. J. Seuders, wed. D. A. ven Tijn, 79 j. 8. Huisdier, 2 j. 2 m. - 12. C. C. de Bok. boievr. «eu H. Glasbeek. 75 j. 13. R. Veenendaa], 10 m. A. Tempelman, 3 m. N. de Jong, 34 j. 14. E. Verkerk, 3 w. GEHGWDi 15 Meert. W. Beijderwelleo en C. P. Bok- horen. GEBOREN: Atgjs Hendrik», onder* W. Perk ea E. Bloot. OVERLEDEN: A A Ruiter »eld, echtgenoot v*n 11 den Hollander, 20 j. ONDERTROUWD L. van Kijk, 25 j. te Hilligersberg en M. van Rood, 27 j* V Getrouwd WILLEM BEIJDEKWELLEN Jr., van Rotterdam ea CORNELIA PETRONELLA BOKHOVEN, die, ook namens wederzgdsche familie hunnen dank betuigen voor de vele blijken van belang stelling bg hun Huwelgk ondervonden. Gouda, 15 Maart 1887. Voor de vele en hartelijke bewgzen van deelneming, bg het overlijden van onze jongste lieveling ondervonden, betnigen wg onzen har- telijken dank. J. db JONG. M. B. 8. db JONG- Gouda, 14 Maart 1887. Wemiian. Zg, die iets te vorderen hebben van- of ver schuldigd zgn aan de onder het voorrecht van boedelbeschrgving aanvaardde nalatenschap van den Heer ADAM ROBERT SEIBERT, in leven Distillateur te Gouda en aldaar overleden den 25» Februari jl., worden OPGEROE PEN om opgave of betaling te doen ten kantore van Mr. J. FORTUIJN DROOG- LEEVER, advocaat, Westhaven, hoek van de Gouwe, te Gouda. TE HUUR gevraagd een PAKHUIS, van steen opgetrokken, bg voorkeur met open TERREIN en WONING er bij. Brieven onder het motto «Pakhuis» nnn het Bureau van dit blad.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2