OMUSXiis MAHTZER ZUURKOOL Buitenlandsch Overzicht. ADVERTENTLEN. KENNISGEVING. FOSTZEZRICTJEIT. X c 2 POLITIE. J. GERRITSEN. vermoedens tegen de getuigen Benschop en Rost, omdat Benschop, haar vrijer, door den baas van het land gejaagd was, en van Bost de raad gekregen had, als hij zich wreken wilde, de spoorhekken open te zetten, opdat het vee op de rails zou loopen, of anders de boel in brand te steken. De getuigen Benschop en Rost spraken dit perti nent tegen. 9 getuigen a charge, 4 deskundigen en 4 getuigen a décharge werden in deze zaak gehoord. Het ge tuigenverhoor duurde zeer lang en kon zelfs niet in één dag afloopen. De president vroeg de beklaagde, waarom zq bij het opnoemen der vroegere diensten, zeer toevallig vergeten had twee diensten, waar tijdens zij er diende brand geweest was en bovendien aan den rechter-commissaris verklaard had, dat zij nooit een brandbrief gezien had, terwijl zij indertijd in Utrecht* voor den rechter-commissaris geweest is, in een brandstichting-proces waar precies op dezelfde wijze als in dit proces, verscheidene brandbrieven waren, welke ook door deskundigen aan haar toegeschreven werden. De beklaagde antwoordt hierop in ontwij kenden zin dat zij er niet om gedacht had. De deskundigen F. W. Muls en G. Kamerbeek,, hoofdonderwijzers te Rotterdam, hebben in een uit voerig rapport als hun overtuiging uitgesproken dat de in het geding voorkomende dreigbrieven door de beklaagde geschreven wrtren, terwijl de deskundigön dr. A. v. d. Swalm, directeur-geneesheer van het krankzinnigengesticht te Delft on dr. S. J. Hal- bertsma te Rotterdam, de beklaagde volkomen toe rekenbaar aohtten voor hare daden. In de zitting van gisteren word het getuigen verhoor voortgezet. Beklaagde bleef voortdurend ontkennen de brieven geschreven en de brand ge sticht te hebben. Het openbaar Ministerie eischte veroordeeling van bekl. tot 8 jaren gevangenisstraf. De verdediger Mr. H. Trostorff vroeg gedeelte lijke nietigverklaring van de dagvaarding en alge- heele vrijspraak; mochten zijne middelen van ver dediging verworpen worden dau verlangt pl. subsidiair voor de veroordeoling een vernieuwd grondig onderzoek naar de verstandelijke vermogens van beklaagde. Uitspraak: Donderdag 31 Maart a. st. De Stoomboot-Maatschappij Boskoop-Waddings- veen-Gouda zal .binnen kort een tweede boot in de vaart brengen, en daarmede varen tweemaal por week naar Leiden en eenmaal naar Rotterdam. De vorige week vertrok de landbouwer N. uit Boskoop naar Amerika, zijn vrouw en 5 kinderen zonder middelen van bestaan achterlatende. Van oordeel dat ook de gemeente haar deelne ming bij do feestelijkheden in April behoort te be- toonen, hebben B. en W. van Amsterdam den Raad voorgesteld, door een vuurwerk, het verlichten of versieren van enkele punten der gemeente en het opluisteren van de volksfeesten door het uitreiken van prijzen voor volwassenen en kinderen, 15 000 beschikbaar te stellen. .i.ai' - Staten-Generaal Twbbde Kamer. Zitting van Maandag 21 Maart. De discussie over de Grondwetsherziening werd voortgezet en wel over art. 7 6 (Kiesrecht) met de daarop voorgestelde amendementen. Door de heeren Van Diggelen, Buma e% de Ranitz is nog een amendement voorgesteld, strekkende om in het Regeeringsartikel in plaats van de woor den :„die de door de Kieswet te bepalen kentee- kenen van geschiktheid en maatschappelijken wel stand bezitten", te lezen „die aan bij de kieswet te bepalen vereischten voldoen". Dit amendement beoogt, inet huldiging van het Regeeringsvoorstel, den wetgever vrq te laten in de bepaling van meer dan een kenteeken. Het wil, na het compromis, red den, wat er uog te redden valt. Door den heer A. Van Dedem word het voorstel- Van Houten bestreden. Hij achtte een uitbreiding van kiesrecht wel noodig, maar verlangde eene po sitieve bepaling in de Grondwet. De heer De Bruijn Kops wil de meest mogelijke ruimte aan deit gewonen wetgever overlaten. Hij be streed het amendt-Ruqs. Ook de heer Reekers bestreed het amendt.- Ruijs en het amendt.- Van der Kaay en verdedigde het Regeeringsvoorstel. De heer Zaaijer beval der Regee ring sterk de door den heer Van der Kaay voorge stelde wijziging aan. De heeren J. Schimmelponninck tv. d. Oye en Seret verklaarden zich voor het amendt. van den heer Rooseboom, doch de heer Seret wilde de uitsluiting van kiesrecht alleen mogelijk maken voor militairen beneden den rang van officier, en stelde daartoe een subamendement voor. De hoer Corver Hooft bestreed èn de uitsluiting van militairen èn het onderscheid maken tusschen officieren en minderen. De heer Vos de Waal opperde bezwaren tegen de samenkoppeling der twee denkbeelden van maatschap pelijken welstand en bedeeiing in het Regoeriugsar- tikel. Hij wenschte dat de daaruit voortspruitende onduidelijkheid alsnog door de Regeering zou worden weggenomen. Eene bijzonder teedere quaestie houdt op dit oogenblik de Gerechtshoven in Engelsch-lndië bezig. Zooals men weet vordert de godsdienst der Hindoes dat elk meisje uitgehuwelijkt worde. Do vader, die eene ongetrouwde dochter in zijn huis houdt, is aan een godsdienstig misdrijf schuldig, wordt ge dreigd met zware straften hiernamaals en reels ge durende zijn leven, door zijne naburen overal vervolgd. Zulk een vader zou een verloren man zijn. Zijne dochter moet daarom uitgehuwelijkt worden, en als zich geen geschikt persoon voordoet, moet zij met een ongeschikt persoon in den echt verbonden worden, en wel zoo vroeg mogelijk, om de zaak spoediger in orde te brengen en don vader geen last te bezorgen. Vpn deze barbaarsche wetten is zekere Rukmibhai het slachtoffer. Toen zij nog slechts 11 jaren oud was, werd zij reeds aan een 19jarig jonkman uitge huwelijkt. Hare toestemming was daartoe volgens de wetten der Hindoes niet noodig. Toen de cere moniën voltrokken waren, keerde het kind naar het huis baars vaders terug, verre van haren echtgenoot. Zij kreeg eene goede opvoeding en ontwikkelde zich tot eene verstandige, welopgevoede vrouw, terwijl haar echtgeuoot beschreven wordt als weinig beter dan een koeli, een domme onbeschaafde kerel, die niet meer dan tien ropijen per maand kan verdienen en bovendien aan tering lijdt. Het denkbeeld met zulk oen man haar leven te moeton slijten was haar ondragelijk, en toen hij dan ook haar als zijne vrouw opeischte, weigerde zq bij hem te komen. Daarop maakte hij een proces bij het Hof te Bombay aanhangig. Do rechter stelde hem in het ongelijk. Hij kwam in appèl en toen waren de rechters van oordeel, dat het vorige vonnis onjuist was geweest en derhalve een nieuw geding moest plaats hebben, en zoo geschiedde het ook. De advocaat van Rukmibhai wees er op, dat zij nooit in het huwelijk had toe gestemd, dat zij den man nooit als haar echtgenoot beschouwd had, dat hij geene middelen had voor haar levensonderhoud, dat hij iu elk opzicht onge schikt was om haar echtgenoot te zijn, enz. Doch het hielp niet. Zij was wettig zijn vrouw en werd veroordeeld hem binnen een maand te volgen op straffe van zes maanden gevangenis. Zij verklaarde zich bereid deze straf te ondergaan, liever dan haar echtgenoot te volgeri. De regoering heeft gedaan wat zij kon om tusschen beiden te komen, tloch van alle zijden werd haar dit afgeraden en het taat zich gemakkelijk begrijpen, dat zij, hoe ongaarne ook, liever Rukmibhai opoffert, dan een opstand uit io lokken, waarvan de gevolgen niet zouden zijn te overzien. De geheele macht der Êngelschen in Indië is grootendeels gehandhaafd door de bestudeerde wijze waarop de Regeering zich steeds Yau inmenging mei de godsdienstige zeden en gebruikgn van hot volk onthield. Zij meg zich gelukkig rikerten reëels zoo ver të zqn geslaagd dat de weduwen niet n\eer met het lijk van den echt genoot» naar den brandstapel worden gevoerd. Die giuwelen bestaan niet meer doch de arme weduwen zijn er niet minder zedelijk dood om. Zij worden overal geschuwd en zijn practisch van de geheele samenleving gescheiden. Te Chicago heeft zich eene eigenaardige maat schappij gevormd onder den naain van Universal Tinker Company, met een kapitaal van 25000 dollars (62500 gulden), ten doel hebbende voor hare be gunstigers, tegen 3 dollars per maand, allerlei soort van. kleine reparatiën en werkzaamheden tot voor koming van overlast door regen, wind, water- of gaspijp verstoppingen enz. te verrichten. Zij zet nieuwe vensterruiten, stopt do waterpqp- of gas- pijplekken, strijkt de dakpannen aan, reinigt de ri olen of gootsteenpijpen, onderhoudt de electrische schellen, doet herstellingen aan deuren, sloten en vensters, windt de pendules op en zet ze gelijk, repareert huiselijk gereedschap, bekleedt de pijpen van pompeu en de pompen zeiven met stroo om ze tegen vorst te beschutten, kortom, zij belast zich met honderde kleine huiselijke bezigheden, waarvoor men anders den smid, den timmerman, den metse laar, den loodgieter of den horlogemaker moet doen halen. De beambten der maatschappij doen weke lijks bij hunne klanten do ronde, en geven de aan gewezen gebreken aan de directie op, die bekwame werklieden stuurt om ze te verhelpen, terwijl overi gons, als er haast bij is, op een postkaart, een tele- gram of telefoonbericht van den geabonneerde de verlangde hulp onmiddellijk wordt verleend. De oprichters spreken de verwachting uit, dat hierdoor vele kleine onaangenaamheden voor hunne abonné's zullen vervallen, on dat deze op het einde des jaars eene wezenlijke besparing zullen constateeren, ondanks de maatschappij zelve er wel bij varen zal. Het dagelijktah bestuur der Zuiderzee-vereeniging heeft aan de leden van den gemeenteraad van Am sterdam de nota medegedeeld, door den hoofdingenieur van 's rijks waterstaat, chef van het techniscl^onder- zoek, den hoer J, van der Toorn, en den ingenieur der vereeniging, den heer C. Lely, ingezonden. Daar uit blijkt vooral, dat de afsluiting en drooglegging van de Zuiderzee geen belemmering voor de scheep vaart behoeft te veroorzaken. De ingenieurs zeggen daaromtrent toch: Wensehelijk zal het zijn, om te onderzoeken of de droogmakingen in het zuidelijk gedeelte niet zoo danig kunnen geschieden, dat de tijdelijke verlegging der scheepvaart door ringvaart-kanalen vermeden, en Amsterdam door eene open stoombaan van zulke ruime afmetingen met het binnenmeer verbonden wordt, dat de belangrijke scheepvaart tusschen die stad en de noordelijke provinciën zoowel tijdens als na do uitvoering dier droogmakingen geheel onbe- lemmord blijft. De afsluiting en gedeeltelijke droog making der Zuiderzee geeft, omdat daarbij de wer king van eb en vloed te niet wordt gedaan, tevens gelegenheid de voortdurende verondieping, die zich thans in den hoek van het IJ en het Pampus voor doet, blijvend te verbeteren, Naar aanleiding van de opmerking omtrent de na doelen voor den gezondheidstoestand, welke van eene droogmaking der Zuiderzee te vreezen zouden zijn, verwijst het bestuur der Zuiderzee-vereenigingjoorta naar het verslag van do „afd. natuurkunde'van de kon. academie van wetenschappen", op 4 Maart 1876 aan den minister van binnenl. zaken ingediend, aan het slot waarvan men leest: „Dat er geen voldoende „grond bestaat voor de vrees, dat malaria-ziekten „zich uit den polder of zijne onmiddelijke omgeving „over de aangrenzende gewesten zullen uitbreiden". De droogmaking van het Y heeft nog kortelings en inzonderheid te Amsterdam bewezen, dat malaria- ziekten geen noodzakelijk gevolg van droogmakingen bohoeven te zijn. In zijn begeleidend schrijven aan de leden van den gemeenteraad van Amsterdam doet het dag. bestuur der Zuiderzee-vereeniging nader uitkomen, dat, zon der vooruit te loopen op de vraag of de droogleg ging der Zuiderzee rijkszaak moet wezen, het alge meen belang; fTMd6rt,ride*e nationale zaak door volledig en onpartijdig onderzoek eene schrede voor uit te brengen. Dnt onderzoek behoort door Amster dam te worden gesteund, en het bestuur blqft derhalve op toekenning van een subsidie der hoofdstad aan dringen. - Verzegeling van geneesmiddelen. Het opstel om trent de verplichte verzegeling der geneesmiddelen van dr. Rutgers uit Rotterdam, waaromtrent wij reeds een overzicht gaven, wordt thans ook door prof. Guye in het Tijdschrift der Maatschappij co» Geneeskunde besproken. Omtrent de voorbeelden van vergissingen der apothekers of hunner bedienden, door dr. Rutgers medegedeeld, zegt prof. Guye: „Het lezen van deze voorbeelden is natuurlijk voor den apotheker pijnlqk, voor den geneeskundige is het overbodig." De grief tegen de bestaande wetgeving is, dat der gelijke feiten niet bewezen kunnen worden. Zeer te recht, zegt prof. Guye, wijst de schrijver er op, dat de quaestie van vertrouwen niet alleen den apotheker geldt, den wetenschappelijk ge vormden man, die zqne verantwoordelijkheid beseft, en voor wien hij herhaaldelijk zijne welverdiende waardee ring uitspreekt, maar tevens de andere in de apo theek werkzame personen, den hulp-apotheker, den leerling-apotheker en den apothekersbediende. Prof. Guye gaat verder na, hoe het oordeel der pharmaoenten zeiven is. Prof. Wefers Bettink verklaart, dat hq in het verzet, hetwelk het voorstel tot de verplichte verze geling heeft uitgelokt, niet deelt en het beleedigend# daarvan niet inziet. Dr. De Vrij heeft daartegen geen ernstige bedenking. Het Weekblad voor Pharnacie schreef, nn, mede- deeling van het feit, dat een loopjongen, om zichzelf te verrijken, op eigen gezag allerlei soorten van pillen afleverde aan patiënten, bij wie hij andere ge neesmiddelen bezorgen moest; dat door het verze gelen der afgeleverde geneesmiddelen dergelijke ge vallen voorkomen zouden worden. Toch zeide ook dat blad zich tegen de verplichte zegeling te moeten verklaren, omdat het daarin ziet: „eene krenking in de eer der apothekers". Die vrees bestaat bq vele apothekers. Zij schijnen niet in te zien, zegt prof. Guye, „dat een maatregel, die de mogelijkheid van controle stelt tegenover de mogelijkheid van misbruiken, de eer en het aan zien van den stand van apothekor zeker niet zal verlagen, maar wel verhoogen, hetzij door er enkele minder eervolle elementen uit te verwijderen of al leen door eene voorbehoedende werking uit te oefe nen, hetgeen nog verkieslijkor is." Ook gaat de schrijver den tegenstand na door de heeren Opwyrda en Van Ledden Hulsebosch in ons blad van 24 Febr. 11. tegen het voorgestelde wetsontwerp en meer bepaald tegen het stuk van dr. Rutgers gevoerd. Hij haalt daarbij dezen volzin aan van den heer Opwyrda: „Mocht ooit de maatregel in 's lands hooge ver gaderzaal de meerderheid verwerven, dan zouden de apothekers, naar mijn inzien, de moeite daaraan verbonden spoedig overwinnen, zij zouden den maat regel als eene hooge waardeering van het door hen geleverde, als een aureool om hunne drankjes, poeders, pillen, zalven en pleisters kunnen beschouwen en zich niet beleedigd gevoelen, indien zij geen kennis droegen van hetgeen voorafgegaan is." Welnu, zegt prof. Guye, als de aureool eens daar is, dan zal hetgeen voorafgegaan is tot de geschie denis behooren en wellicht spoedig vergeten worden. Wie is koning Willem V? Zelfs degenen die thuis zijn in do geschiedenis, weten niet wie deze Koning is, en zelfs zijn onderdanen, de Engelschen, weten niets van hem. Toch is het waar, dat iü Februari 1887 in het Washington~h6tel te New York een man stierf op 71 jarigen leeftijd, die beweerde, Stuart te heetcn, en recht meende te hebben op den troon van Engeland; anderen noemden den ouden man William Rynam Pracie. Hij leefde reeds 43 jaar in den waan, de eenige afstammeling te zijn van den pretendent prins Charles Edward. Menig Amerikaan geloofde aan de rechtmatigheid van zijn eischen, te meer daar zijn gelaat, zijn houding en de bundel oorkonden, die hij steeds bij zich had, aan 's mans opgaven kracht bqzetten. De man .vreesde steeds dat de engelsche Regeering tegen hem samenspande, en om zijn leven te verdedigen, droeg hij altijd een geladen rovolver en een groot mes bij zich, dat hij 'n nachts onder zijn hoofdkussen legde. Zooals men dot van een pretendent verwachten mag, bestudeerde hij de kusten van Engeland en alle strategische pun ten van Londen, om op een gunstig oogenblik een inval te kunnen doen. Thans is hij dood, en ko ningin Victoria heeft niets meer voor haar troon te vreezen. De Duitsche Keizer is voor zqn leeftijd by zonder wel en hoopt zqn negentigsten veijaardag heden in goeden welstand te vieren. Donderdag was er een muzikale soiree aan het hot te Berlijn, waarop o. a. genoo- digd waren de Vorstelijke gasten en eenige buiten gewone gezanten, o. a. de Turksche, welke voor het aanstaande feest reeds aangekomen waren. De Keizer was zeer opgewekt en bejegende inzonderheid den Oostenrijkschen Kroonprins met veel onderscheiding. Niet alleen aan het Hof maar ook door verschillen de personen uit dien kring zullen de volgende week groote feesten worden gegeven, o. a. een schitteren de soiree door graaf Radolmski, hofmaarschalk van den Duitschen Kroonprins. In de hotels te Berlqn is geen plaats meer te krqgen, want er is een groote toevloed van vreemdelingen, die gaarne iets van die drukte willen zien. Gisterenavond gingen de Berlqnsche studenten in fakkeloptocht van de Lustgarten, langs het paleis des Keizers, naar de Zuil der Victorie, om hulde te brengen aan al wat hun keizer negentig jaren lang ten voordeole van het vaderland deed. Heden och tend, bij het aanbreken van den dag'waarop de kei zer veijaart, zouden de trompetters van de Garde eeu koraal blazon op den bovensten omgang van den toren van het stadhuis, terwql al de schooljongens van Berlijn met muziek aan het hoofd, van hun verschillende scholen naar de kerken zullen marchee- ren om daar een ochtenddienst van gebed en gezang bij te wonen. Op het stadhuis wordt een groot feest gegeven en 's avonds zal de illuminatie der stad algemeen zqn ter eere van „den altijd vermeerderaar" des Duitschen Rqks, gelqk Vondel het semper augustus vertaalde. Het beroemde standbeeld van Froderik den Groote door Rauch, dat voor het koninklijk paleis staat en dat van den grooten keurvorst op de brug, zullen met honderd gasvlammen zoo verlicht worden, dat men van verre het aangezicht der beelden door licht omstraald zal kunnen zien. Wanneer de 90- jarige vorst die beelden aanschouwt, mag hq, terug ziende op zijn leven, verklaren dat hij de kroon, hem door zqn groote voorvaders nagelaten, door tal- looze overwinningen nieuwen luister, en zijn volk nieuwe kracht geschonken heeft. De oommissie van het Pruisische Heerenhuis heeft het onderzoek van het nieuwe kerkelijke wetsontwerp ten einde gebracht; het rapport is onderteekend door al de leden der commissie, ook door bisschop Kopp. Verschillende amendementen, evenwel niet van in grijpende beteekenis zijn door de commissie goedge keurd. De Duitsche Bondsraad besloot het wets ontwerp niet goed te keuren, dat de Rijksdag het vorige jaar aannam, strekkende tot schadevergoeding voor onschuldig gestraften. De Bondsraad echter sprak bij dat besluit het vertrouwen uit, dat in alle Duitsche Staten jaarlijks voldoende gelden beschik baar gesteld zouden worden om het uitkeeren eener billijke schadevergoeding aan onschuldig veroordeel den mogelijk te maken. Ondanks de pogingen der Parnellisten heëft het Engelsche Lagerhuis de beschouwingen over de wijziging van het reglement van orde gesloten. Het voorstel hiertoe werd met 226 tegen 88 stem men genomen, waarna het eerste gedeelte der voor gestelde wijziging betreffende sluiting sder debatten werd aangenomen. Eindelijk heeft Gladstone zijn lang stilzwijgen over de Iersche kwestie en de daarmede samenhangende eenheid of beter oneenigheid in de liberale partij verbroken. Wat hij op een banket van liberalen sprak kan als antwoord dienen op hetgeen door de leiders der unionistische liberalon Chamberlain en Trevelyan onlangs is gezegd. Overtuigd van de wettigheid der eischen van de nationale Ieren om hun eigen zaken zelf te beheeren, belooft Gladstone hun ook voortaan zqn steun opdat zij de gewenschte autonomie en de onafhankelijkheid van het keizerlijk parlement, wat het beheer hunner binüenlandsche aangelegenheden betreft, erlangen. Alzoo Home Rule blijft het eer ste punt van Gladstone's Iersch pogramma. Hier echter wordt ons de sleutel gegeven voor de oplos sing vart het geheim, waarom de conferentie om de „ronde tafel" tot geen resultaat voerde. Chamber lain heeft geëischt, dat eerst de landkwestie gere geld zal worden, alvorens Home Rule in het parle ment aan de orde komt. Gladstone daarentegen ver klaarde uitdrukkelijk dat hij niet in zag, hoe de landquaestie geregeld kon worden, zonder de instel ling van een naar waarheid Iersche regeering. Gladstone wil Home Rule niet scheiden van het agrarische vraagstuk, Chamberlain blqft op zijn beurt onverzettelijk; de beide leiders der gescheiden groepen van de liberale partij wachten van elkander concessies, beiden blijven zij stokstqC^staan en de conservatieven maken intusschen gemoedelijk hun Coercion Bill gereed, die veel kans loopt met de hulp der unionisten aangenomen te worden, terwijl de Ieren, dank zij de „non possumus" politiek van Gladstone en Chamberlain, hun Home Rule-ideaal op den achtergrond zier. geraken. Niettegenstaande dit treuri| feit verklaarde Glad stone nog niet te wanhopen d$: liberalen weder één van zin te maken. Hij is bereid wijzigingen en verbeteringen te brengen in zqn oorspronkelijk home Rule plan, vooral wat deu afkoop van het tegenwoor dig grondbezit in Ierland betreft. Wat echter helpt dit toegeven op ondergeschikte punten, zoolang on eenigheid van gevoelen bestaat omtrent de hoofd zaak en men over en weer halsstarrig blqft weigeren het beginsel te offeren terwille van het algemeen belang? INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OP NADEEL KUNNEN VEROORZAKEN". BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda Gelet op art. 15 der Wet van den 2u Juni 1875 (StnaUblad Nb. 95). Brengen ter algemeen» kennis, dat H. Strarer, fabrikant wonende te Gouda bij Zijne Majesteit den Koning in beroep is gekomen van hun be sluit van den 14fn Maart 1887, waarbij aan J. do Jong, pakkistenmaker aldaar vergunning is ver leend tot het bezigen van stoomkracht in zijne kistenmakery en daartoe een stoomketel en stoom machine van 4 paardenkracht in horizontale stelling te plaatsen in het perceel aan den Kattensinge! wijk Q No. 82, kadaster Sectie A. No, 10.8. Gouda, 22 Maart 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. LIJST van BRIEVEN, geadresseerd aan onbe kenden door bemiddeling van het Poetkantoor terug te bekomen. G. Groen, Amsterdam; P. Hoogendijk, 's Graven- hago; Mevr. Krom, Waddingsveen Uit MOORDRECHT: G. van Vlugt, Rotterdam; BRIEFKAARTEN: J. van Dees, 's Gravenhage Verzonden geweest naar Engeland. H. van Leent, Londen De Directeur vnn het Postkantoor, SIMONS. TWEEDE CORRESPONDENTIE PARTIJ tusschen Gouda en Utrecht. Gouda Wit Utrecht Zwart 1. E 2 E 4 1. E 7 E 5 2. G 1 F 3 2. B 8 C 6 3. B 1 C 3 3. G 8 F 6 4. F 1 B 5 4. A 7 A 8 5. B 5 A 4 5. F 8 C 5 8. 0 0 6. B 7 B 5 7. A 4 B 3 7. D 7 D 6 8. A 2 A 4 8. B 5 B 4 9. C 3 E 2 9. C 8 G 4 10. C 2 C 3 10. D 8 D 7 11. A 4 A 5 11. B 4 V C 3 12. B 3 A 4 12. C 3 C 2 13. D l 13. O 0 14. D 2 D 3 14. G 4 X F 3 15. G 2 X 3 15. C 6 B 4 16. C 2 D 1 16. C7 C 6 Bureau voor gevonden voorwerpen geopend van 13 uur '8 namiddags. Gedeponeerd: Een Boekje, handleiding bij bijb. geschiedenissen, een Sleutel, een Zakje met geld, Twee Sleutels aan een ring, drie staande Boordjes en een Sleutel. burgerlijke Stand. GEBOREN19 Maart. Willtmijotje Hendrina, oudera H. van Ham eo H. van der Staal. Antonius Arnoldus Hen- drikiis, ouders H. Drkkinga el O. t'. van Lierop. 20. Johannes, ondera G. Hooabeek en W. M. Spieringahoek. Dirkje, oodera A. C. van der Weijden en A.den Hooglander. OVERLEDEN 19 Maart. J. Spekinijder, 38 j. S. do Hoog, huis«r. van C. de Jong, 44 j. G. Boa, 5 w. D. de Jong, hniavr. van I. Jongcrheld, 36 j. A. Koos, 28 j. 21. J. A. van Swienen, 9 j. G. Schaap, 74 j. J. van Koon, 3 j. 8 m. - 22. M. A. van Dam, 2 m. Moordrecht: GEBOREN: Margaretha Franeiaca, ondera F. P. Erkelena en 6. Zijlatra. OVERLEDEN; M. Kooüman, huisvr. van D. »an Vliet, «4 j. Gouderak GEBOREN: Gija Willam, oodera G. W. Graveland en A. Oakam. OVERLEDEN J. Donker, 53 j. ONDERTROUWD: K. Boer, 24 j. en G. van Leeuwea, 21 j. Stolwijk: GEBOREN Gerrigje Cornelia, ondera A. Slingerland en W. Molenaar. Klaas, ondera H. Schout en G. Treuren. OVERLEDEN: W. de Heer, 47 j. T. Burger, 54 j. ONDERTROUWD H. van den Henvel en P. Thielen. Reeuwijk: GEBORENWillemina Catbarina, ondera A. van Triet en M. de Borat. Abraham, ondera A. J. van Triet en B. Berkhonwer Haastrecht OVERLEDEN: Willem deu Toom 84 j. Zevenhuizen OVERLEDEN T. Snoeij 53 j. H. ViijeubroektSS j. ONDERTROWD J. W. G. Smith en A. de Jong. jfcrf GETROUWD: G. van Vliet en G. Visser wed. W. Karreman Op den 19d™ dezer overleed ie Putten (Veluwe) na een zeer langdurig, smartelijk doch geduldig lijden onze geliefde Zuster en Be huwdzuster Mejoffrouw JOHANNA, WILHEL- MINA VERMEULEN, in den ouderdom van 53 jaren. J. VERMEULEN Hz. M. M. J. W. VERMEULEN- Gouda, 21 Maart 1887. tan Oosns. Etnirje ienniegeving. GEVRAAGD, P.G. Zondags vrij. Adres onder No. 1468, Bnrean dezer Courant. 16 Cent per kilo. SNIJBOONEN ingemaakt 20 Cent per kilo PRINCE9SEBOONEN 20 ANDIJVIE 18 DOPERWTEN, SNIJBOONEN, PRINCE8SE- BOONEN, ANDIJVIE en POSTELIJN, per blik inhoudende 1 Kilo, 50 centen. HOLLANDSCHE KROPSLA.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2