ZAAK met Vergunning Bultenlandsch Overzicht. Kleinhandel in Sterken Drank. ADVERTENTIEN. Dankbetuiging. Bleekerij «DE HOOP» ZPOIjITrE. POSTBRIJ E3ST. MARKTBERICHTEN Gouda, 24 Maart 1887. Burgerlijke Stand. Wed. C. NICHTING, Eenstemmig was de commissie ran oordeel dat bij eene herziening Tan het faillietenrecht, het thans bestaande onderscheid tusschen kooplieden en niet- koopliedón niet behoordo te werden bestendigd. Haar ontwerp heeft dan ook het karakter vorkregen van een zelfstandig en afgerond geheel. Het ontwerp schept geen nieuw recht, is geen uitvloeisel van nieuwe theorieën, maar beoogt niet anders dan eene loutering van het geldend recht, door verwerking van de resultaten een nagenoeg vyftigjarige ervaring. Alleon waar een critisch onder zoek van de werking der bestaande wet, een ge strenge toetsing daarvan aan de behoeften van het verkeer, eene nauwkeurige raadpleging der recht spraak en van de literatuur wijziging van het bestaan de als wenschelijk deden kennen, is daartoe in het ontwerp overgegaan. Vandaar ook dat geen der nieu were buitenlandsche wetten tot model kon dienen. Niettemin is de hulp der rechtsvergelijking geenszink, versmaad, veeleer zorgvuldig nagegaan hoe elk punt in de vreemde wetgevingen is geregeld. Vooral is dit geschied ten aanzien van de Konkursordn ung fur das Deutsche Reich" en de «Loi sur la faillite Beige." Het ontwerp beperkt het faillissement niet tot kooplieden, maar maakt het toepasselijk op iederen schuldenaar. Het gaat uit van do stelling, dat er geen voldoende grond bestaat waarom de wet bij het onvermogen van kooplieden - andere voorzieningen zoude voorschrijven dan'bij dat van niet-kooplieden. De instelling van het faillissement beoogt niets anders ,dan, bij staking van betaling door den schuldenaar, diens vermogen op een billijke wijze onder al zijne schuldeischers, met eerbiediging van ieders recht, to verdoelen, en het geheele samenstel der bepalingen, wtjlke in eene faillieten wet worden gevonden, heeft geen ander doel dan die billijke verdeeling voor te bereiden, te waarborgen en te bewerkstelligen. Zij is steeds wenschelijk en noodig, onverschillig of de schuldenaar al dan niet koopman is. Er is geen reden denkbaar, waarom daarvoor in het eene geval meer zorg zoude moeten worden gedragen dan in het andere. Dat het maken van onderscheid ten deze in, strijd is met den aard dër zaak, daarvan levert juist do bestaande wetgeving het treffendste bewijs. De verschilpunten toch, die er thans tusschen fail lissement eenerzijds en kennelijk onvermogen ander zijds bestaan, zijn niet dan van zeer ondergeschikte beteekenis. Als een noodzakelijk gevolg van deze uitbreiding van het faillissement, ook tot niet kooplieden, kan de regeling daarvan niet langer een plaats vinden ih een derde boek van het Wetboek van Koophandel. Vandaar dat het ontwerp bestemd is eene afzonder lijke wot op het faillissement en de surséance van betaling te vormen. In hoofdzaak heeft het Ontwerp do indeeling van den bestaanden titel over faillissement behouden, althans beider indeeling berust op denzelfden gedach- tengang. Het ontwerp gaat uit van het beginsel dat het faillissement is een gerechtelijk beslag op het geheele vermogen des schuldenaars ten behoeve zijner geza menlijke schuldeischers. Deze opvatting beheerscht alle voorgestelde bepalingen. Zaterdag stond voor do rechtbank te Arnhem terecht zekere B., tabaksplanter te Huissen, die /kunstboter in plaats van natuurboter had verkocht. Eene kluit boter had hij te Bemmel aan een tapper als natuurboter te koop aangeboden, «en voor 48 cent het kilogram werd 5 kilo daarvan verkocht. Toen de tapper aanvankelijk twijfelde aan de goede qualiteit van hetgeen te koop werd aangeboden, had B. zelf den naam van den boterboer te Huissen opgegeven, van wien de boter heete afkomstig te zijn. De koop werd daarop gesloten, maar de ver- kooper bleek den kooper bedrogen te hebben, zoowel wat den aard als de afkomst van de boter aangaat. De boter, later in beslag genomen, werd schei kundig door dr. Meijeringh te Arnhem onderzocht, en bleek niets anders dan kunstboter te zijn. Op grond van deze feiten werd door het O. M. tegen den beklaagde twee maanden gevangenisstraf gerequireerd. (A. O.) De drie op 13 dezer «in hechtenis genomen stu denten, die den uitslag op het leven van den Czaar zouden ten uitvoer brengen, zijn ingeschreven bij de juridische faculteit, doch allen eerst sedert weinige maanden. Zy zijn ongeveer 20 jaar oud en heoten Stepanoff, Generaloff, en Andrejewitch, echt Russische namen, zooals een correspondent der Magd. Zeit. schrijft, en niet, zooals by vorige aan slagen der nihilisten vaak het geval was, Polen of joden. Zij hobben verklaard, door diet uitvoerend v comité der partij, waartoe zij nu eenmaal toegetreden waren, gedwongen te zijn den beraamden aanslag ten uitvoer te leggen, terwijl eene weigering hun het leven gekost zou hebben. Van de ruwe dweep zucht en de doodsverachting, waardoor indertijd de moordenaars van den vorigen Czaar zich onder scheidden, is bij deze misdadigers weinig te bespeu ren integendeel, zij moeten neerslachtig en angstig zijn. De ontplofbare voorwerpen, welke bij hen gevonden zijn, moeten, volgens den correspondent van de Daily News, zeer gebrekkig zijn vervaardigd, maar zouden bij ontploffing van versclirikkelijke uitwerking zijn. Met eeu is de proef genomen; met kracht werd het op een afstand geworpen, maar het ontplofte niet. Toen het voorzichtig geopend was, bleek het ontzettend zwaar geladen te zijn. Aan de Magd. Zeit. wordt daarentegen gemeld, dat er twee bommen bij de gearresteerden gevonden zijn, welke buitengewoon zorgvuldig bewerkt en blijkbaar van Amerikaansch fabricaat zijn. Men acht het zeer waarschijnlijk dat DegajefF, de befaamde moordenaar van den politie-chef Sudeikin, die geenszins in het zuiden van Rusland gevangen ge nomen is, zooala^ enkele Russische bladen gemeld hebben, maar i»eilig in Noord-Amerika verblijf houdt, in dezen aanslag de hand gehad heeft, en van hem* ^misschien wel de bommen afkomstig zijn. Opmerking verdient het ook, zoo meldt dezelfde berichtgever, dat aan den avond van den dag van den beraamden aanslag te 8 uur aan het adres van een der gearresteerde studenten een telegram uit Hamburg te St. Petersburg is ontvangen, waarin gevraagd werd of aan het voornemen geen gevolg gegeven was. Hieruit zou opnieuw blijken, waarvan trouwens regeering en politie in Rusland zich reeds sedert lang stellig overtuigd houden, dat do hoofd leiders der nihilistische partij in het buitenland ver blijf houden. Het is dan ook nog zeer twijfelachtig of er onder de honderden personen, die naar aan leiding van den beraamden aanslag in hechtenis genomen zijn, zich wel één hoofdleider der partij bevindt. Een TranBvaalsche ontwerp-drankwet. Er wordt een vast jaarlijksch vergunningsrecht geheven - in vier klassen: a. verkoop bij de groote maat, niet minder dan 2 gallons, ƒ180; b. voor //bottle store", verkoop bij niet minder dan een gewone pint-bottel, onder dien verstande, dat de dranken niet ter plaat se verbruikt worden, 300c. verkoop bij de kleine maat, met consumptie ter plaatse, 600d. vergun ningen voor hotels langs den weg, 180. Deze laat ste wordt niet hernieuwd, indien de hotelhouders niet zorgen, dat de roizigors kunnen voorzien wor den van kost, logies, stalling enz. Er zullen geen dranken mogen worden verkocht op Zon- en kerkdagen,noch op werkdagen dan al leen tusschen 8 uur des morgens en 9 uur des avonds. Op Zon- en kerkdagen is een uitzondering gemaakt voor bonafide reizigers, welke dien dag ten minste 12 mijlen hebben gereisd. De Ilaagsche correspondent der Midd. Ct. meldt, dat al de leden der commissie tot herziening van het Burgerlijk Wetboek hun mandaat zullen neder- leggen. De trage gang der werkzaamheden, veroor zaakt door de omslachtige wijze van werken, het noodzakelijk gevolg van het te groot aantal leden der commissie, heeft tot dit besluit geleid. Blijkens de ondervinding is van een herhaalde plaatsing van militairen bij het algemeen depot van discipline geenszins de uitwerking verkregen, welke daarmede wordt bedoeld. De Minister van Oorlog heeft derhalve bepaald: dat voortaan, wanneer militairen bij het algemeen depot van discipline aan de strengere krijgstucht worden onderworpen, de toepassing van dezen maat regel in den regel slechts eén keer zal geschieden en dat een tweede plaatsing by dat korps uitzon dering zal zijn, immers voor zooveel dq plaatsing niet het gevolg is van de toepassing van het Crimi neel Wetboek voor het krijgsvolk te lande. Voorts is, met wijziging van het betrekkelijk voorschrift voor het algemeen depot van discipline, bopaald, dat zij, die zich opzettelijk liederlijk gedra gen met het kennelijk doel om een briefje van ont slag te bekomen en zich daardoor, zij het dan ook op eerlooze wijze, aan hun dienstverbintenis of mili tairen diensttijd te onttrekken, alvorens in aanmer king - te komen om met een briefje van ontslag te worden weggezonden, aan de strengere krijgstucht onderworpen worden. Mocht dit niet baton, dan kan op zoodanige manschappen, doch slechts bij uitzon deringeen detacheering voor de tweede- maal wor den toegepast, terwijl als regel moet gelden, dat, wanneer de eerste detacheering niet tot de go- wenschte uitkomst heeft geleid, de voordracht moet geschieden tot het wegzenden met een briefje van ontslag. Te Buffalo in N. Amerika is Vrijdagochtend brand ontstaan in het Richmond-bojel. De brand |>rak uit in een der vertrekken op de eerste ver dieping, maar door de lift verspreidden zich do vlammen met groote snelheid, zoodat binnen wei nige minuten alle verdiepingen in brand stonden. Op elke verdieping bevond zich eene electrische bel, die terstond iu werking werd gebracht. Daardoor werden alle gaston, die in het hotel logeerden, gewekt. De ontsteltenis was verschrikkelijk. Som migen trachtten zich langs de vensterbanken en de uitstekende lijsten te redden naar de naburige hui zen, terwijl anderen in hunne wanhoop uit het venster op straat sprongen. In het geheel bevon den zich 125x personen in het gebouw. 12 kwamen er in den vlam om, terwijl 25 meer of minder erestig gewond naar het hospitaal werden vervoerd. De overigen werden gered, sommigen zelfs op zeer wonderlijke wijze. Een der logé's, geen kans ziende om te ontkomen, ging weer in zijn bed liggen, ton einde daar de dood af te Wachten, doch werd nog bijtijds gevonden door een brandweerman, die toe vallig in die Kamer doordrong. Een ander hield zich «vijf minuten achtereen vast aan eene der ven sterluiken, terwijl do' vlammen zijne handen schroei den, doch hij hield vol en werd langs eene ladder naar beneden gebracht. Een dorde greep de tele graafdraden en schoof, zich hand voor hand voort bewegende, naar de overzijde, waar hij door den overbuurman werd opgenomen. Drie anderen die dit voorbeeld wilden volgen, kwamen er echter minder goed af, want de draden braken onder hun go- wicht. De drie menschen vielen allen naar boneden en werden zwaar gekwetst weggedragen. Op de vijfde vordieping stonden vijf meisjes voor een raam. Zij hadden alle beddelakens aaneenge bonden tot een touw, dat aan het venster bevestigd naar beneden hing, maar geen der vijf durfden den boslissenden stap wagon. Eindelijk vatte een van haar moed, greep het touw en liet zich naar boneden glijden. Zij kwam behouden op den grond aan, evenals de drie die haar volgden, maar het vyfde meisje was pas onderweg, toon de band brak, en zij van do vierde verdieping naar beneden viel. Zy brak beide boenen en bezeerde haar rug en armen, maar toch bestaat er nog hoop dat haar leven zal worden behouden. Een heer redde zich, door zeer kalm uit het raam te stappen en langs de uitstekende lijst der vierde verdieping te loopen. Het gelukte hem aldus bijna de geheele lengte van het gebouw af te leggen, totdat hij oen ladder bereikte, die de brandweer daar had geplaatst, en waar langs hij veilig be neden kwam. De «St. James Hall," een lokaal voor openbare vermakelijkheden, en eenige aangrenzende winkel» werden eveneens vernield. De materieele schade, zoowel van het hotel als de aangrenzendo perceelen, wordt geraamd op 500,000 dollar. »Een voorhands ongelooflijk staaltje van onpracti- sche verzending wordt in het 'volgend bericht van het Dat. lldblmedegedeeld: z/Hoe zuinigheid in. den regel de wijsheid bedriegt, daarvan geeft hot departement der Marine ons weder eens een curieus staaltje. Dezer dagen zijn nl. ten behoove van de Marine een groot aantal nieuwe uniformen te Batavia uit Nederland ontvangen; doch wat heeft men daar gedaan P Om het volume dier goederen eenigszins te verminderen en een paar dubbeltjes vracht te bezuinigen heoft het Marino- departoment in Nederland zich voor grof geld een hydraulische pel's aangeschaft en daarmee de colli'» in elkaar geperst en wel zoo, dat de knoopen en tressen zulke diepe voren in de kleeding hebben achtergelaten, dat er thans dagelyks zeker wel voor twee maanden lang acht kleermakers op ƒ2 daags in het magazijn moeten worden to werk gesteld om de rommel weer glad te strijken, v Het is bij de wedrennen te Auteuil onstuimig geweest. Reeds vooraf was het gorucht verspreid, dat de bookmakers tegen de politie zouden manifes teeren. De bookmakersdie in grooten getale waren verschenen, gaven voordat de paarden begonnen te loopen aan het wedluStige publiek den raad om de commissarissen van politie als het ware in een kring op te sluiten, zoodat zy geen oog zouden kunnen houden op hetgeen daarbuiten voorviel. Zoo werd ook gedaan. Er vormde zich eon soort van muur rondom de politie, en allerlei vijandelijke of hatelyko kreten worden aangeheven. Tot deze behoorden ook de volgende: «Hoeveel (wedt gy) op Goblet?" «In het waterEenige commissarissen maanden de aanwezigen aan, die kreten te staken doch het hielp niet. Een paar duizend personen omringden hen en drongen hen naar den waterkant. De heer Clément, een der commissarissen, eindelijk het ge duld verliezende, greep, rtadat hij zich vrij gewron gen had, een der grootste oproermakers bij den arm, en liet mocht hem gelukken dezen in verzekerde be waring te nemen. Er werden vervolgens nog eenige personen in arrest gebracht. Verscheiden personen, die dat spelletje als nieuwsgierigen liaddon bijge woond, vielen in het water. De bookmakers zorgden met dit al, dat zij ni»t betrapt werden op het aangaan van weddenschap pen. Hier en daar ging men er echter het als ware stoetsgewijze toe over. De Duitsche bladen bevatten alle artikelen ter herdenking van den 90sten verjaardag des keizers, waarin vooral wordt gewezen op de vredelievende beteekenis van het feest, dat zoovele vorsten te Berlyn bijeen brengt. In dit opzicht stemmen zelfs de Londensche en de Petersburgsche bladen overeen, terwijl ook de ge matigde republikeinsche pers te Parijs zich in den zelfden geest uitlaat. Keizer Wilhelm—zegt o. a. de heer Spuller in de Bepublique Francaise is de oudste van de souvereinen der wereld. Aan de ma jesteit van den ouderdom paart hy de majesteit van den roem. De wereld is in vrede, maar het fronsen zijner wenkbrauwen is reeds voldoende dezen in ge vaar te brengen'. Van de feestviering, in de Euro- peesche hoofdsteden, trekt vooral in Duitschland die te Parijs de aandacl^. De Duitsche gezant, graaf Münster hield een receptie, welke door omstreeks 1500 personen werd bezocht. Behalve het corps di plomatique was daar aanwezig een vertegenwoordiger van president Grévy, de ministers Goblet, Flourens en Boulanger, de voorzitters van den Senaat en de Kamer, de lieeren de Lesseps, De Freycinet, Clé- menceau, kortom alle staatslieden of personen van eenig gewicht kwamen bij den gezant hun opwach ting maken. Er is te Berlijn ernstig sprake geweest om het zoogenaamde Rijksland, Elzas-Lotharingen te ver doelen en in te ly ven bij Pruisen, Beieren en Baden. Voorloopig heeft men echter dat plan weder laten varen, maar dat er na de Laatste verkiezingen anders zal worden gehandeld met Elzas-Lotharingen, kon men verwachten. De //Raadscommissie" blijft be houden, maar zij heeft minder dan ooit kans wetge vende bevoegdheid to verkrijgen zij zal haar werk kring wedor beperkt zien tot hetgeen zij in de eerste jaren na 1871 te verrichten had: de loopende zaken van gewoon bestuurhet zwaartepunt der wetgeving voor het Rijksland zal weder moer naar den Rijks dag worden overgebracht en de stadhouder blijft alleen jegens den Keizer verantwoordelijk. Rechtens was dat ook nu het geval, maar feitelijk werd zijn verantwoordelijkheid gedekt door die van den Minister Hofmaan welke meer dan de stadhouder met de directeuren der verschillende .departementen van bestuur van het Rijksland in aanraking kwam nu Hofmann zijn ontslag gevraagd en verkregen heeft, wordt zijn plaats voorloopig niet vervuld en zal de Stadhouder het grootste deel zijner werkzaam heden zelf overnemen. In het Engelsche Lagerhuis ia toch de Iersche beteugelingswet aangekondigd door de Itegeering, waarvoor heden de urgentie zal worden gevraagd, welke natuurlijk door de Ieren en ook door de Gladstoneanen met alle kracht zal worden bestreden. De eerste bepaling van het nieuwe reglement van orde is echter terstond na de aanneming van toe passing verklaard; de voorzitter vzal nu het recht hebben om zoodra één lid de sluiting van het debat vraagt, deze terstond in stemming te brengen. Met doze bepaling is do macht der obstructionisten aan merkelijk geknot. De Fransche Kamer heeft na oen discussie van eenige dagen met een meerderheid van 5 stemmen verworpen het voorstel tot verhooging van het in komend recht op maïs. i Het is nu zeker, dat de gemeenteraad van Marseille zal ontbonden worden wegens de blijken van instemming, welke do raad gaf met de anar chisten, toen deze den verjaardag der commune her dachten. Het besluit tot ontbinding is rpêds geteekend. Te Rome heeft do krasse wijze, waarop graaf Robis- lant generaal Gené gelast heeft krachtiger tegen Ba- 1 Alula op te treden, zqer de aandacht getrokken. De toestand van het ministerie Depretes wordt nog hachelijker door Gené's houding, welke door de open bare meening ten sterkste wordt afgekeurd. Daarom durft de regeering in deze omstandigheden ook niet tot kamerontbinding over te gaan. De Spaansche Minister van Financiën heeft in den Senaat het ontwerp betreffende de couponbelas ting voor de 4 pCt. Binnenlandsche Schuld gehand haafd en o. a. gezegd dat de conversiewet van 1882 op dit punt geheel zweog, de Regeering alleszins bevoogd was om de bedoelde belasting voor to stel len; in genoemd jaar hadden, bewoerde hij, de Mi nister Oamacho en zijn ambtgenooten zich alleen verbonden om de houders van obligatiën der Buiten- landsehe Schuld van alle belasting vrij te laten. Ook heeft de Miuister zijn begrooting in verband met het iabaksmonopolie verdedigd. Gisteren is dit monopolie inet 111 tegen 85 steramen door den Senaat goed gekeurd. Bureau voor gevonden voorwerpen geopend van 13 uur *8 namiddags. Gedeponeerd: Een gevonden Oorknop zilver met portret. Ook kunnen aan het politiebureau inlichtingen gegeven worden omtrent een zwarte kip die opge vangen is. LIJ8T van BRIEVEN, geadresseerd aan onbe kenden door tusschenkomst van het Postkantoor terug te bekomen. F. van Leeuwen, Amsterdam; J. van der Pais, Amsterdam; Mej. N. v. Duliander, Kudelstraat; G. Verboom, Oudshoorn; Pico, Rotterdam; Masseng, Rotterdam; C. G. Reuhl, UtrechtGebr. Bos, ZwammerdamK. Uitterwaal, Uit GOUDERAK J. Pols, Gorinchera. De Directeur van het Postkantoor, SIMONS. RECLAME. Over Verstopping. Verstopping ontstaat iairuit, dat onverteerbare stoffen, die door het lichaam behoorden uitgeworpen te worden, daarin worden teruggehouden door zekere traagheid en ver slapping der onderbuiksorganen. Deze vertraagt de darmbeweging en belet de ringvormige spieren vol doende spankracht uitteoefenen om door haar samen- terkking de darmen te ledigen. Als het voedsel al te lang in de darmen wordt opgehouden, dan ont staan gassen (die opgeblazenheid veroorzaken) en een onaangenaam gedrukt gevoel als van hevige spanuing, maakt zich van den lijder meester, vooral bij gezette personen. Bij zwangere of fkraamvrouwen komt dit zeer dikwijls voor. Dan klaagt men over hoofdpijn, pijn op de borst, in den rijg, in den buik of ln maag en darmen, over duizeligheid, bloedsaandrang, aambeien, zwaarmoedigheid, hysterie, vermoeidheid, gebrek aan eetlust enz. en men beschouwt al die verschijnselen als zooveele afzonderlijke kwalen, ter wijl zij toch slechts de gevolgen zijn van de ver stopping. Het meest afdoende bewijs hiervoor is, dat zoodra men behoorlijkeontlasting krijgt, al de boven genoemde kwalen verdwijnen. In dergelijke gevallen wordt door vele geneeskundigen de Zwitsersche pil len van den apotheker R. Brandt, in de apotheken a 70 Cts. de doos verkrijgboar, als het beste mid del voorgeschreven, omdat bet aangenaam is, zeker werkt en volkomen onschadelijk is. Echt te verkrijgen bij J. 0. Zeldenryk en Co. te Gouda. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 Staatsblad N°. 97j ter openbare kennis dat by hen zyn ingekomen van de navolgende personen verzoekschriften waarby vergunning wordt gevraagd om in de by ieders naam vermelde localitoii sterken drank in het klein te mogen verkoopen, als Naam van den Verzoeker: Aanduiding der localiteit J. Honing van Duivenbode. Markt Wyk A. no. 88. M. Vermaat Jr. Markt Wyk A. no. 99. Margaretha van Vleuten, Vest Wed. N. C. Wiezer, Wijk O. No. 624. Gouda, den 23 Maart 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Granen waren heden maar matig aangevoerd, waardoor byna alles, zonder verdere prijsverlaging, vry verkocht werd. Zeeuwsche Tarwe 7.75 a 8.25. Polder Tarwe 7.30 a 7.50. Afwijkende 6.50 a 6.90. ltoode Tarwe 6.75 a 7.Angel Tarwe 7.10 h 7.40. Zeeuwsche Rogge 5.60 a ƒ6.10. Polderrogge 4.75 a 4.90. Buiten landsche per 70 KG. 4.40 a 4.70. Wratergerst 4.30 a 470. Zomergerst 4.10 a 4.50 Chovaliergerst 5.25 a 5.75. Haver per Heet. 3.— a 4.20 en per 100 küo 6.75 a 7.50. MaisAmerikaan8che Mixed 5.90 a 6. Odessa 5.90 a 6.10. Cinquantine 6.75 a 7.Alles per 100 kilo. HennepzaadIn- landsch 6.75 a 7.Buitenlandsch 5.a 5.50. Bruine boonen 10.75 a 12.Witte boonen 9.a 9.50. Buitenlandsche 6.25 a 6.50. Kookerwten 8.25 a 8.75. Kanariezaad ƒ10.a ƒ10.75. Duivenboonen 6.75 a 7.10. Paardenbooner 6.10 a 6.40. Spelt 2.50 a 2.90. Mestingerwten 6.50 a 7. De veemarkt met goeden aanvoer, handel in eerste soort redelyk vhig, mindere soorten traag, vette varkens 22 a 25 Cent, varkens voor Londen 20 a 21 ct., magere varkens en biggen vlug, biggen 0.90 a 1.50 per week. Aangevoerd 6 partijen Kaas, prijzen^ 20 a 23. Noordhollandsche 22 a 25. Goeboter 0.90 a 1.10. Weiboter 0.70 a 0.80. GEBOREN22 Maart. Francioa, ouders G. C. van Leen- wen en A. Lafeber. Pieter, oudera J. P. *an der Voorden eu G. Dames. Dirkje, onders A. Sanders en M. Oskam. 22. Lucretia WilhHmina, ouders R. Boulogne en L. Lan- daal. 23. Marinas, Johannes, onders J. van Dam en W. Wolvers. Bariholomeus, onders H. de Groot en J. E. van Gassel. OVERLEDEN: 22 Maart. P. Bierman, huisvr. van A. van der Kleyo, 28 j. J. Maters, 14 j. 23. fl. M. van Vuuren, 3 j. 5 m. J. 8. Kerrebijn, 9 j. A. E. van der Togt, 4 m. G. van den Berg, 10 j 10 m. - J. van der Voorn, 66 j. E. J. Montijn, 4 in. C. H. Bronwer, 3 ra. GEHUWD: 28 Maart. I. C. den Edel en W. M. Wilten- bnrg. Heden overleed na een smartvol ljjden onze geliefde Dochter JOHANNA, in den ouderdom van rnim 14 jaren. C. MATERS. M. MATERS- Gouda22 Maart 1887. Beien. Heden overleed ons geliefd Kindje, RICHARD JOHAN, in den onderdom van 4 maanden. - J. A. P. MONTIJN. A. J. MONTIJN— 23 Maart 1887. Schelling. Heden overleed ons eenig Kindje, TRIJNTJE CHRISTINA. D. HOOGENDIJK. T. C. HOOGENDIJK 23 Maart 1887. Mijnlieïï. Heden overleed zacht en kalm in den onderdom van 87 jaren, onze waarde Moeder en Behnwdmoeder MARIA de JONG, Wed. G. Uittenboqaard, eerder Wed. A. Shit. Uit aller naam, J. SMIT. Haaetreeht22 Maart 1887. Strekkende deze tot algemeene kennitgeving. De ondergeteekende betuigt zijn harteljjken dank, aan den WelEdelen ZeerGeleerden Heer M. SPRUIJT, verloskundige alhier, voor de nauwkenrige en zorgvuldige behandeling zijner Echtgenoote, tijdens en na eene smartelijke en zeer gevaarlijke verlossing. Tevens is hij erkentelijk aan hen, die, bjj die gelegenheid, hunne belangstelling lieten binken. W. F. van der BIJL, Adj. Ond. Off. 5llt Bat. 4<i« Reg. Inf. Gouda, 24 Maart 1887. De ondergeteekende bericht bjj deie, dat de op denzelfdeD voet en onder dezelfde firma voor hare rekening blijft doorgaan. Fluweelen Singel, Gouda. TE HUUR of TE KOOP aangeboden. Franco brieven letter J. ter Boekdrukkerij van B. A. VERZIJL, Gouda.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2