Benedenhuis met Tuintje. DIENSTBODE. Zost, Inwoning en Buitenlandsch Overzicht- U Nationale Militie. RENMSGEEUVG. ADVERTENTIEN. A. H. M. KABEL te GOUDA. Hoogheemraadschap Rijnland. burgerlijke Stand. Own is suurstof in gewijiigden tonn, verkeerende in 't geen men noemt den actieven toestand, waarin zy «ich reel sterker met andere lichamen verbiidt dan in geval zij zich niet in dezen toestand bevindt. Deze actieve zuurstof heeft de eigenschap, onder den invloed van electricitoit by haar ontstaan, zich recht streeks met de in den dampkring aanwezige stikstof te verbinden. De zoogenaamde zwavelreuk, die men waarneemt, indien een bliksemstraal de lucht in onze nabyheid doorklieft, ontstaat ten gevolge van een verbinding door stikstof en zuurstof, te weeg gebracht door de electrieke ontlading. Het is derhalve reeds sedert lang bekend, dat de electrische stroom de eigenschap bezit de beide ge noemde stoffen met elkander te verbinden en de toe stel, ter vervaardiging van ozon, geeft ons het werk tuigelijk raiddel ter hand een dergelijke verbinding te doen ontstaan. Wij mogen den ozontoestel met andere woorden de geopende poort noemen van den weg, die ons later in de gelegenheid zal stellon, door middel van mechanisch opgewekte electriciteit, fabriekmatig stikstofverbindingen te verkrijgen. Het is een voor uitgang op wetenschappelijk-technisch gebied, zoo als tallooze malen hebben plaats gehad in andere richtingen. Op gelijke wijze wordt waterstof, door middel van den ozontoestel, in den zoogenaamden actieven toe stand omgezet en wij zien derhalve, dat de moge lijkheid bestaat in het vervolg langs werktuigolij- ken weg producten te doen ontstaan, behoorende tot de reeks der ammoniak verbinding. Vraagt men of het aan de electrochemie in lateren tijd zal ge lukken op den aangeduiden weg levensmiddelen te vervaardigen, welke voor het dierlijk lichaam als voedsel, geschikt, aangenaam en begeerlijk zullen wezen, het antwoord daarop kan alleen de toekomst geven. In elk geval heb ik hier het afdoend bewijs geleverd, naar ik meen, dat de door mij geuite on derstelling niet is een herschenschimmig beeld der ziekelyk opgewekte fantasie, maar een hypothese, steunende op streng wetenschappelijk onderzoek. Cesare Lombroso, de Italiaansche Antropoloog, deed voor eenigen tijd een boek over de gelaats trekken der misdadigers het licht zien. Volgens dit boek is de gewone voorstelling van «Misdadigersgezichteu" voor het grootste gedeelte verkeerd. Schrijvers van rooverromans schilderen alle misdadigers als menschen van een verschrik kelijk uiterlijk, met stoppeligen baard en wildfon- kelende oogen. Dat is niet juist. Zoo goed als er misdadigers zijn, dio een schedel van buitongewonen vorm hebben, evenzoo vindt men onder hen, dié op minder goeden voet met de maatschappelijke verordeningen leven, en in het bijzonder onder talentvolle schurken en de hoofdlieden van spits- boovenbenden menig volkomen regelmatig gela.it. Zoo zag de moordenaar er uil, van wien Lavater verhaalt, dat hij op een schutsengel geleek, of de Napelsche rooverhoofdman Oarbone, die als een verschijning van zeldzame bevalligheid afgeschilderd wordt. y Lombroso deelt uit zijne onderving Jiet volgende mede By, de brandstichters kan meu opmerken, dat zy ein zftohte huid, een kinderlijk uiterlijk en ghid "haar"'hebben, dat «ij op vrouwoittnanier ge scheiden dragen. Een voorbeeld uit de oudheid hiervoor, uit de strafrechterlijke literatuur is de beruchte brandstichter van Pesaro, die den bijnaam van «de jongejuffrouw# droeg en inderdaad een meisjesachtig uiterlijk en vrouwelijke gewoonten had. Moordenaren en inbrekers hebben daarentegen dicht, dikwyls kroezend haar, wanstaltigen schedel, krachtige kaakbeenderen, en vooral uitstekende jukbeenderen. Aan hoofd en romp zijn zij dikwijls met littoekens als overdekt. Bij misdadigers, die om zoo te zeggeji, een berogp van het moorden makeil, valt de koude, onbeweeglijke starre oog- opslag op, terwijl het oog niet zelden met bloed beloopen schynt. De neus ia bij hen groot, gebogen of wel haakvormig als de snavel van een roofvogel, de kin is groot, ae ooren zijn lang, het haar is dicht gekroest en in. den regel van donkere kleur, de baard ongelijk, de hoektanden zijn buitengewoon ontwikkeld efl de lippen smal. Vry algemeen kan men bij hen een krampachtig knippen met de oogen, en een vertrekking van dey eenen waag opmerkentengevolge van dit laatste worden dan de hoektanden aan die zijde zichtbaar, waardoor het gelaat een dreigende uit drukking verkrijgt. Een groot aantal van de schokken, welke Lom broso in de gelegenheid was te bestudeeren, onder scheidden zich door een oigenaardige goedmoedige uitdrukking op hun gezicht, dat tevens een groote bijgeloovigheid verried, die deze individuen met een zeker vertrouwen bij de uitoefening van hun treurig handwerk vervulde. Andere waren voor den onderzoeker opmerke lijk door hun byzondere bleeke gelaatskleur, schuwe kleine oogen, spitse neus en recht oudewy ven gezicht. In het algemeen is root vele misdadigers ken merkend, dat zij van het hoofd afwijkende ooren, dicht haar, ongelijke baard, zware wenkbrauwen en dikke kaakbeenderen, een vierkante, vooruit springend kin, en breede wangen hebben, en dat hunne bewegingen haastig en zenuwachtig zijn. Het scherpe oog van den kunstenaar heeft doze eigenaardigheden van een misdadigersuiter- lijk nog voor dat wetenschappelijke onderzoe kingen de feiten vastgesteld hadden, opgemerkt en op prijs gesteld. Ary Scheffer heeft bijvoorbeeld Judas afgebeeld met terugwykend voorhoofd en lange, spitse ooren, zóó ook ziet de Judas er uft, wieus beeld zich aan den voet der «Scala Santa" te Rome bevindt. Ook menigo beteekenis uit den tijd der Romein- solie keizers is in dat opzicht zeer leerrijk. Tibe rius had, evenals de Judas van Ary Scheffers, van het hoofdafwijkende ooren, zyn gelaat was ver trokken en zijne onderkaak groot. Caligula had een volkomen misdadigersgezicht. De uitdrukking van zijn gelaat was onheilspellend, wreed en wantrouwend, zijne lippen waren smal en dreigend •zamengetrokken, zijne oogen stonden star en wild, zijne kaken waren sterk en ongelyk. Nero's kop vertoonde een opvallende onregelmatigheid, zware kaken, afwijkende ooren, zware wenkbrauwen, een lang voorhoofd en hij had eenigszins scheele oogen. In de Illustrated Londen Néws verschijnt wekelijks, onder de rubriek „Echoes of the weekeene causorio van den bekenden Engolsohen schrijver G. A. SaAa. Hij behandelt daarin de meest uitéönloópende .onder werpen en geeft ook antwoorden op vragen welke gedaau worden. Het laat zich begrijpen dat die vragen, van verschillende kanten gedaau, vele en veelsoortig zijn. Zoo komt in het nummer van 12 Maart er onder anderen eene voor, welke zonderling schijnt, doch door het daarop gegeven antwoord We tenswaardig wordt. De vraag luidt: waarvan is het muiltje van As- schepoester vervaardigd geweest? Het antwoord, dat Sala hierop geeft, werpt met één stoot al het wonderbaarlijke der voorstelling omver, welke ons uit onze kinderjaren daarvan is bijgebleven. Hot eenige antwoord, meent men, dat gegeven zou kunnen worden, zou slechts kunnen luiden dat het, volgens het verhaal, van glas is geweest. Misgeraden, want dan zou zij er niet mede hebben kunnen dansen. Het was dus iets anders. Nu blijkt dat het ver baal van Franschen oorsprong is en dat het oorspron kelijke a vair" verward is geworden met „verre". Vandaar dat het verhaal spiekt y$n een^glazen muiltje, terwijl er geheel iets armer# bauldki werd. Het woord „vair" is eene benaming in de heral diek voor bont, en Littré beschryft het als het vel van den eekhoorn. De groote Fransche lexi- cograph, zegt Sala, voegt er bij dat in de middel eouwen de koningen van Frankryk gewoon waren, twee maal 's jaars, aan hunne hovelingen scharlaken mantels ton geschenke te geven, welke afgezet waren met hermelijn of «menu vair", en hij besluit zijne aanhaling iy$ het dwaze ervan aan te toonen, dat men het ^vair" ooit met «verre" heeft kunnen verwarren. Deze omstandigheid wordt echter op de volgende vernuftige wijze verklaard. Na de eerste Fransche omwenteling geraakte de kennis der heral diek in Frankryk zeer in verval, zdózelfs dat het verklaarbaar is, dat bij de nieuwe uitgave van Pe- raults werk, het woord «vair" door een denkenden corrector als eene drukfout werd aangemerkt en in «verre" veranderd is. Aan het mail-overzicht van de «Java-Bode out- leenen wij het volgende: Na al de onaangename tijdingen, die we in don laatsten tijd van Atjeh hebben moeten mededeelen, is 't ons een aangenaame taak te kunnen wijzen op een door onze troepen behaald succes. Reeds langen tijd hadden onze posten in de Noord- Oosterlinio te lijden van een voortdurende beschie ting en werd tevens de telefoonleidiug tusschen de posten Kota Pohama en Lampong herhaaldelijk ver nield. In den nacht van den 9en Februari was dit vooral in erge mate het geval geweest, de draad was over een lengte van zeven of achthonderd meters afgesneden, terwijl de palen tegen den grond waren geworpen. De poging ora de daders dier bedrijven te straffen heeft een zeer gunstig resultaat gehad. De daartoe onder commando van den kapitein De Meer uitge rukte patrouille, waarbij de luitenants Gaadeen vanBon- nekom waren ingedeeld, slaagde, er in een vijandelijke bende die zich op den verbindingsweg tusschen Lam- jong en Pakan Kroeng Tjoet genesteld had te over vallen en na een kort doch scherp gevecht met groot verlies uit elkander te jagen; zoodat de At- jehers die buurt voorioopig wel met rust zullen laten. De houding onzer troepen by die gelegenheid verdient allen lof. De spits, onder commando van den 2en luitenant Van Bennekom, schroomde niet tot een bajonetaanval over te gaan op den vyand, wiens gestalsterkte in het duister niet te schatten was. Wij hopen dan ook dat dien dapperen een welverdiende belooning niet zal ontgaan. Met de beri-beri gaat het nog immer weinig bevredigend. Wel vernamen wij van particuliero zijde dat het aantal lijders minderde, wat door onze berichtgevers vooral aan de krachtig doorgezette'des- infectatie wordt toegeschreven, doch uit het cijfei der geëvacueerden blijkt van dit minder woeden dier ellendige kwaal niet veel. Intusschen moet niet vergeten worden, dat er onder de met die ziekte geëvacueerde en ook onder de daarom afgekeurde iulandsche militairen maar al te velen voorkomen, die nimmer aan berri lijdende zyn geweest, doch met zeer veel handig heid en met behulp van verschillende iulandsche middelen de middelen en verschijnselen dier ziekte nabootsen. Na hunne afkeuring verdwijnen diezelfde verschijnselen weer en gaan zij als volkomen gezon den in do burgermaatschappij huns weegs. En nauwkeurig onderzoek zou daaromtrent ver rassende resultaten kunnen opleveren. Do weinig gunstige tijdsomstandigheden oefenon op de werving van inlandsche militairen een duide lijk merbaren invloed uit. In den laatsten tijd toch is het aantal, zoowel als het physiek gehalte der vrijwilligers bijzonder toegenomen, zoodat, mocht men willen afwijken van het beginsel om het aantal in het leger dienenende inlandsche soldaten gelijk te doen zijn aan het aantal buitenlandsche, het be staande incompleet gemakkelijk zou kunnen worden aangevuld. Ofschoon tegen die afwijking wel iete zou zijn aan te voeren, gelooven wij toch, dat indien de werving in Nederland weinig gunstige resultaten blijft oploveren, een aanvulling met inlandsche sol daten vere te verkiezen is boven het thans bestaande incompleet aan valide manschappen. Het is geheel in overeenstemming met den tijd geest, dat een ondernemend man op het denkbeeld is gekomen, om den zeer velen, die dag aan dag zoowel de voornaamste binnen- als buitenlandsche bladen in koortsachtigen haast moeten doorloopen, die moeite te besparen. Sedert een zestal jaren bestaat te Parys VArgus de la Presse, die hierin op zeer afdoende wyze voor ziet en voor tal van gezanten, afgevaardigen, finan- cieeie en handels-vereenigingen, speculanten, sport- men enz. enz. een onmisbare inrichting is geworden. Het denkbeeld van den oprichter M. Chérié, is even eenvoudig, als vernuftig; L'Argus is op alle dagbladen eti revues, die te Parijs uitkomen en op bijna alle provinciebladen geabonneerd, evenals op de voornaamste buitenlandscho couranten, uit alle deelen der wereld. Het zou een boekdeel vullen, om ver kort de namen te noemen, van de periodieken dio daar wekelijks ontvangen worden. Aan het bureau is een geheel regiment lezers verbonden, die natuurlijk evenals de Hr. Chérié, zeer vele talen machtig zijn, en uitsluitend belast, om in het voorbijgaan alle artikelen aan te halen, die voor den een of ander van belang kunnen zijn, waarbij elk het aantal der aldus verkregen artikelen nauwkeurig moet noteeren. Daarna worden de met blauw pot lood aangehaalde stukken door jonge lieden, met groote scharen gewapend, zorgvuldig uitgeknipt, het aantal der knipsels gecontroleerd, en nog den zelfden dag, na geboekt en alphabotisch gesorteerd te zijn, aan den belanghebbende toegezonden, voor zoover zy het onderworp raken, waarvoor hij de diensten van het bureau verlangt. Merkwaardig is de orde en de stiptheid, waarmede dit alles geschiedt ^en het is dan ook niet te verwonderen, dat dank zy het even talrijk, als geoefend personeel, niet minder dan 400 personen, waaronder de grootste verschei denheid van stand en nationaliteit, van V Argus de la Presse gebruik maken. Ten einde met de verbazende massa knipsels niet in de war te raken, heeft de intelligente directeur negen afdeelingen ingesteld. n.I. Schoone Kunsten en SchouwburgenWetenschappen en Ontdekkingen, Reizen, Onderzoekingen en Godsdienst, NecrologieLetterkunde, DiplomatiePolitiek en VerkiezingenHandel en Nijver heid en Fransche en Buitenl. tentoonstellingen. Het tarief i9 zeer billijk, terwijl men bij abonne ment nog nanzienlijke redactie krijgt. Het Engelsche Lagerhuis heeft met aanzienlijke meerderheid de dringende noodzakelijkheid uitge sproken van het nemen van strongere maatregelen tot handharing der orde in Ierland. Te vergeefs trachtte de heer Gladstone dit te verhinderen. In een uitvoerige rede verdedigde de leider der op positie het voorstel vau den heer Morley, die eerst hervorming der agrarische toestanden verlangde, 1 daar dan zou blyken, dat geen strengere maatre gelen meer noodig rijn. De heer Chamberlain zette uiteen, waarom hij tegen Morley'8 voorstel zou stemmen. Een agrari sche hervorming achtte hij niet voldoende tot her stel der orde in Ierland. Ofschoon het ontwerp der regeering -hem niet bekend was, stemde hy toch voor de behandeling daarvan, want in beginsel was hij volstrekt niet tegen een dergelijke wet, mits deze niet al te streng is. Zaterdag kwam het eindelyk tot een stemming. Met 349 tegen 260 stemmen werd Morley's voorstel verworpen en daarna het ontwerp der regeering aan de orde gesteld. De conservatieven en unio nisten stemden eendrachtig tegen de vereenigde Gladstonianen en Ieren. Hot streven der oppositie is nu om op elke wijze te beletten, dat de beraadslagingen over het ont werp dor regeering voor Paschen eindigt. Te Parijs zyn weer geruchten in omloop geweest betreffende het ontslag van den Minister van finan ciën, den heer Dauphin. Aanleiding daartoe gaf de ongunstige ontvangst, welke zijn ontwerp tot invoe ring eener inkomstenbelasting by de commissie ten deel viel. Dit bleek bij de benoeming van den rap porteur. Het is gewoonte dat deze door de meerder heid wordt aangewezen, zoodat dus zijn persoon de meening der meeste leden aanwijst. Nu koos de commissie tot haar rapporteur den heer Jules Roche, een van de heftigste tegenstanders der inkomstenbe lasting. Trouwens van de commissie heeft de beer Dauphin niets goeds te wachteu, want van de 12 le den rijn er 11 tegen zijn ontwerp. Toch zal de heer Dauphin zijn ontslag niet in dienen. In den ministerraad liet hij zich door den heer Goblet overhalen om toch zijn ontwerp te verdedigen. De grondslag daarvan is - de huur waarde der woningen ais maat van ieders inkomen. Hiertegen hebben de meesten bezwaar, Want zij be schouwen de huurwaarde niet als een juisten maat staf, en beweren dat aldus de gegoede klassen boren de minder gegoede worden bevoordeeld. De minister zal nu zijn ontwerp verdedigen, doch tevens een besluit der commissie uitlokken, hoe zy dan het tekort wenscht te dekkon. Voor eenigen tijd besloot de Kamer de regeering uit te noodigen het ontwerp voor eene inkomstenbelasting in te dienen. De minister van finauciën heeft hieraan vol- duan, maar is tevens bereid een nieuw ontwerp te bewerken, mits duidelijk blijke, welken grondslag men daarvoor wenscht. De ministerraad heeft tevens besloten de inkom stenbelasting voorioopig niet te behandelen, maar daardoor worden de inkomsten, op de begrooting voor 1888 aangegeven» verminderd met 30,000,000 fres., welke nu elders moeten worden gevonden. Daarbij is ook het lot nog onzeker van de voorge stelde verhooging der suiker- en alcoholbeUstiug, Zoodat het zoo noodige herstel van het financieel evenwicht vooreerst nog niet is te wachten. Intusschen juichen de protect ionisten, want na de verhooging der graanrechten heeft de Kamer nu ook een aanmerkeiyke verhooging der iuvoerrechten op vee goedgekeurd. Voor Paschen zal de regeering nu de Kamer nog vragen om de goedkeuring der buitengewone kredieten, ton behoeve der ambtoua- ren aan het ministerie van financiën. De commis sie heeft .besloten deze kredieten in behandeling te nemen, ten einde te onderzoeken, of zij niet kun nen worden vermiiiderd. In het Uongaarsche Lagerhuis werd do Regeering door een lid der uiterste linkerzijde geïnterpelleerd over de nieuwe alliantie tusschen Italië, Oosteuryk- Hongarije en Duitschlandhij vroeg, of het nieitwe verbond niets is dau de voorzetting van de be trekking, waarin Italië tot. het Drie-Keizersverbond stond, dan wel of deze triple-alliantie oen zelfstandig verliond is, «lat het Drie-Keizersverbond op den achtergrond drong. De minister-president Tisza ver- klaarite rich daarover niet te kuunen uitlaten; hy kon alleen zoggen, dat het staatsbeleid der Mo narchie tegenover de andere groote mogendheden geen anderen grondslag had dan alles te doen tot behoud «les vrede*, op zoodanige wijze, dat de be langen der Monarchie daarbij gehandhaafd werden. De officieuse «Pester* Lloyd" betoogt dat de triple- alliantie van geen iuvlood op het Drie-Keizers- verbond behoeft te zijn; dat verbond, zegt het blad, hoeft bestaan, terwyl Italië zich by Duitsch land en Oostenrijk-Hongarije had aangesloten; nu daarvan een triplo-alliantie geworden is, kan het Drie-Keizersverbond voortdurenalleen dan zou daariii verandering komen, wanneer Rusland een formeel verbond mot Frankrijk aanging, maar dat zou een gelijkheid van belangen tusschen die twee Rijken onderstellen, welke niet bestaat; bovendien een plan van geiheenschappolijken aanval, dat uiterst moeielijk te volvoeren zou zijn, zoolang de tripleallian- tie alle kans heeft, in geval van nood, bondgenooten te vlhdén. Als zoodanige bondgenooten noemt de «Pester Lloyd" Engeland, Turkije, Servië en Rumenië. Da rereenigde leden der rechterzijde uit de Bel- gisohe Kamer en den Senaat hielden een bijeen komst tot bespreking ran de houding der partij ten opzichte ran het regeeringsontwerp tot rerster- king der Maas. De minister Beernaert verstrekte de gevraagde inlichtingen, welke hjj besloot met de mededeeling, dat het ministerie bij de behan deling van dit ontwerp de kabinetsquaestie zou stellen. Naar aanleiding van deze verklaring nam de rechterzijde het besluit voor het ontwerp te stemmen. KENNISGEVING. TWEEDE ZITTING van den MILITIERAAD. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gou- da brengen ter algemeene kennis, dat de TWEEDE ZITTING van den Militieraad, bedoeld bij art. 87 der Wet van den 19dea Augustus 1861, (Staatsblad- n° 12), zal plaats hebben op het Raadhuis te Lei den; en wel: 1°. Op Dinsdag den 12n April 1887, des mid dags te 12!/f ure, *oor de Lotolingen omtrent wier zaak in de eerste zitting geene uitspraak kon wor den gedaan en voor hen, die wegens gemis der ge vorderde lengte of het hebben van gebreken nog persoonlijk moeten worden onderzocht. 2° Op Dinsdag den 19" April daaraanvolgende, des voormiddags te 11 ure. a. Voor de Lotolingen die een Plaatsvervanger of Nunimervérwisseiaar verlangen voor te stellen. b. Voor hen die als Plaatsvervanger of Nummer- verwisseloar verlangen op te treden. De Lotolingen die voor bovengenoemden Militie raad moesten verschijnen, doch niet verschenen zijn, wordeu gehouden geene redenen tot vrijstelling te hebben en voor den eienst aangewezen; het niet ontvangen eener bijzondere kennisgeving of van een oproepingsbiljet ontheft geenszins van de verplich ting tot bet verschijnen voor den Militieraad of tot het indienen van de tot staring der redenen van vrystelling gevorderde bewijsstukken. De Ijoteling, omtrent wien de Militieraad in de eerste Zitting reeds uitspraak heeft gedaan, behoeft Diet in de Tweede Zitting te verschijnen, ten ware hy daarin een Plaatsvervanger of Nummerverwisse- laar mocht willen voorstellen. Gouda, 26 Maart 1887. Burgemeestar en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. De Voorzitter van den Raad der gemeente GOUDA, gelet op artikel 31 der Wet van den 4den Juli 1850 (giaaldlad no. 37), regelende het Kiesrecht. Brengt ter algemeene kennis, dat de lijsten, aan wijzende de personen die binnen deze gemeente tot het kiezen van Deden van de Tweede Kamer der Staten Generaalvan de Provinciale Staten en van den Ge meenteraad bevoegd zijn, door hem gesloten en ter inzage van een ieder Op de Plaatselijke Secretarie nedergelegd zijn, terwijl deze Lijsten en Staten bovendien op nieuw zijn aangeplakt, de eerste in de St. Anthonieetraat, bij den Kleiweg, de tweede in de Palereteeg, bij het Weeshuis, en de laatstgenoemde in de Korte Groenendaal, bij de Markt. Gouda, den 29 Maart 1887. De Voorzitter voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. TWEEDE CORRESPONDENTIE PARTIJ tusschen Gouda en Utrecht. Gouda Wit Utrecht Zwart 1. E 2 E 4 1. E 7 E 5 2. G 1 F 3 2. B 8 C 6 8. B 1 C 3 3. G 8 F 6 4. F 1 - B 5 4. A 7 A 6 5. B 5 A 4 5. F 8 C 5 6. O O 6. B 7 B 5 7. A 4 B 3 7. D 7 D 6 8. A 2 A 4 8. B 5 B 4 9. C 3 E 2 9. C 8 G 4 10. C 2 C 3 10. D 8 D 7 11. A 4 A 5 11. B 4 X c 3 12. B 3 A 4 12. C 3 C 2 13. D 1 X c 2 13. o O 14. D 2 D 3 14. G 4 X F 3 15. G 2 X F 3 15. C 6 -2- B 4 16. C 2 - 1) 1 16. C7 C 6 17. P 3 D 4 17. 15 X Dl GEBOREN 26 M«rt. Jan Hendrik, oudera J. H. Roode en G. 8. Uouwpiaetter. 27- Johan Hendrich, ondefs D. Hoogenboom en A. M. Völlrnar. Jacobs Maria, oudera C. ran Ooststroom en C. A. C. vau Neatelrode. Geertruide, eodera W. G. Kerabergen en M. de Brnyn. Fraoeina, oudera F. de Bruin en G. Boer. Maria, oodera G. de Rena en M. G. kul ik. Antonia Eliaabetb, onder» H. *aa Harten en AASparnaaij. Johanna, oudera G. Slnyter en D. van Vlaardingen. 28. Dirk Laurena. oudera D. L. Jongerbeld en M G. Weeldenburg. Leendert Adrianna, ocdera L. A. van Straaten en D^J. Vuijk. OVERLEDEN 27 Maart. A. Goedhart, 81 j. - M. H. G. van Loon, 1 j. 4 m. M. de Grail, 1 j. S m. 28. N. Blok, 1 j. 4 m. Voorspoedig bevallen van een Zoon, G. S. ROODE- Gouda, 26 Maart 1887. - Bouwmkestbe. Voorspoedig bevallen van een Zoon, A. M. HOOGENBOOM- Gouda27 Maart. Völlhab. Heden overleed, in den ouderdom van rnim 81 jaar, de Heer ABRAHAM GOED HART. Mede in naam zijner Kleinkinderen, A. MÜL Hz. Executeur. Gouda, 27 Maart 1887. Heden overleed, tot diepe droefheid van zijne Echtgenoote, zjjne Kinderen en verdere Familiebetrekkingen, de Heer A. O. E. VAN HALTEKEN VAN VRIJE'NES EN SLUIP WIJK, in den onderdom van 39 jaren. Voorburg, den 25» Maart 1887. Voor de vele bewijzen van belangstel ling, onderronden bij het overljjden van onze dochter JOHANNA, betnigen wij onzen har- telgken dank. C. MATERS. M. MATER8- Gouda, 29 Maart 1887. Bzisn. De UOTTERDAMSCHE BRAND-ASSU- RANTIE <db Maas» heeft aangesteld als AGENT, den Heer K. WJJNTJE, Directeur. Bovenstaand wordt TE HUUR gevraagd. Hnnrprjjs p.m. 300.—. Brieven franco onder letter A, aan de Boek handelaars J. van BENTUM en Zoon, te Gouda. Tegen primo MEI a.8. wordt gevraagd eene DIENSTBODE, P. G., goed kunnende koken en werken. Adres in persoon, Fluweelen Singel 606. Voor een fatsoenljjk JONGMENSCH wordt tegen 1°. MEI e. k., bjj nette burgerlieden gevraagd VRIJE KAMER. Brieven franco, inhoudende opgave der voorwaarden, onder letter H., bjj den Uitgever dezer Conrant. DIJKGRAAF EN HOOGHEEMRADEN VAN RIJNLAND brengen ter kennis van de Ingelanden, dat de Verkiezingen van Hoofd ingelanden en Hoofdingeland-Plaatsvervangers zullen plaats hebben op Donderdag den 7den April aa. in de districten, op de plaatsen en nren breeder bjj aanplakbiljetten bekend gemaakt. Lsidin,' den 24sten Maart 1887.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2