EL J. F0LET, Gouda, Buitenlandsch Overzicht. Kleinhandel in Sterken Drank. ADVERTENTIËN. Grafzerken en Monumenten, MARKTBERICHTEN Gouda, 7 April 1887. Burgerlijke Stand. Haastrecht Zevenhuizen @clitv<£c«ntgtng fioud'jeim' 7 AVn 1887- GZtn, 6 A?ril 1887" y Deondergeteekendebctuigtdoor deze zijnen hartelijken dank aan H.H. Ondernemers^ Redacteuren en verdere Belangstellenden, voor de eer hem en zijne familie bewezen, bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Goudsehe Courant. A. BRfJYKMAJV. Gouda, 8 April 1887. er die daar onverholen den staf over breken, maar ik, voor my, ben wel geneigd er een lansje voor te breken. Ala ik my herinner, hoe de majoor Weijo- hardt de beri-beri-verdachten van het 17e bataljon te Padang genas, en boe hij langzamerhand de beri- beri zelve uit zijne gelederen deed verdwijnen, dan geloof ik dat de kolonel-geneesheer Cochius wel is waar een krassen, maar dan toch een noodzakelijken maatregel verordend hoeft. Ik mag hier nog bijvoe gen, dat het storftecijfer der beri-beri thans zeer go- ring is. België begint ons ook op het gebied van den tuinbouw een ernstige concurrentie aan te doen. Er is nl. te Antwerpen een naamloozo vennoot schap opgericht tot het opkoopen in 't groot van groenten voor de Londensche markt. In dit de- bouché heeft onze landbouw in de laatste jaren een niet onbelangrijke compensatie gevonden tegen over de dalende prijzen van andere producten. In 1884 werd voor 9.3 millioen aan groenten naar Engeland verscheept, 4,/a millioen naar Duitschland en 3 millioen ongeveer naar België. Men tracht nu de Belgische groenten naar Engeland en Duitschland te verschepen. Onze landbouw zij op zijn hoede, al zal 't nog wel eenigen tijd duren voordat België ons kan overvleugelen. Wij hebben 20 jaren noodig r gehad om 't zoover te brengen als wij zijn. Van 1847 tot 1856 werd jaarlijks gemiddeld voor circa 2 ton gouds aan versche groenten uit Nederland uitgevoerd. In het volgend 10-jarig tijdperk steeg het bedrag tot 777.000, van 1867 tot 1876 tot gemiddeld) 6 millioen 's jaars, en in het laatst- verloopen 10-jarig tijdperk tot ongeveer 12 millioen 's jaars. In ^884 werd voor lÖ'/g millioen uit gevoerd en daarenboven 6 ton mm ingemaakte groenten. Onder de laatstelijk bij de Tweede Kamer inge komen adressen, die ter griffie zijn nedergelegd, kwam er een voor van zekeren G. W. M. Blan- kenreich te Amsterdam. Het was gericht tegen het adres der Vereeniging tegen de kwakzalverij van 27 Februari 1886, verzoekende dat door betere bepalingen in de wetten, regelende de uitoefening der genees- en artsenijbereidkunst, de volksgezondheid en de volkswelvaart meer zouden worden gebaat. Thans deelt het «Maandblad" der genoemde Vereeniging mede, dat de naam G. W. M. Blankenroich>-in het Amstordamsche adresboek niet te vinden is en dat bij den Burgerlijken Stand van Amsterdam '"geen persoon, welke dien naam draagt,, bekend is. Betreffende de verzekering tegen ongelukken in Zwitserland, wordt uit Zurich aan het Handelsblad het volgende geschreven: In den loop van het jaar 1881 werd door de Kamers te Bern eene rijkswet aangenomen, waarbij de fabrikanten tot schadevergoeding werden ver plicht jegens de nagelaten betrekkingen van hen, die in hun dienst verongelukten. Thans is er sprake van deze verplichting tot alle andere nijveren uit te strekken. De heer Favon te Genèvo wenscht nog pon schrede verder te gaan op den weg der sociale wetgeving en, op het voetspoor van Duitsch land de verplichte verzekering ingeval van ziekte in te, vooreu^ wel te verstaan voorloopig slechts binnen del%renzeïl van zijn kanton. Zijn ontwerp dienaan- gaande is in den Grooten Raad van Genève reeds in behandeling gekomen en vond over het geheel een gunstig onthaal, zelfs bij talrijke conservatieven. Intusschen ontbrak het niet aan eenige fnin of. meur gegronde aanmerkingen. Zoo achtte de afge vaardigde Lóchet het terecht een fout, dat de heer FavQii de van staatswege georganiseerde ver zekering ingeval van ziekte, reeds aanstonds eveneens tot de te Genève gevestigde burgers uit andere kan tons wilde uitstrekken. Immers op die wijze zal Gencve door het prole tariaat uit de overige Zwitsersche steden worden over stroomd. x' «Natura sajtps non facit," de natuur gaat niet met sprongen te* werk, merkte de heer Lóchet op - volgen, wij haar oorbeeld en laten wij het gunstbetoon in quaestie ie sociaal-democraten beschouwen het be grijpelijkerwijze reeds als een récht) eerst onzen kantonsgenooten -ten goede doen komen. Slaagt de proef naar wensch, dan kunnen wij gaan denken aan onze medeburgers uit Bern, St. Gallen, Zürich, Lau-, sanne, Chur en eindelijk aan de te Genève gevestigde vreemdelingen. Andere afgevaardigden vreesden, dat deze staats hulp de pér^oulijke verantwoordelijkheid zou uit- dooven; doch de heer Favon# maakte de tegenwer ping dat de luiaards en drinkebroérs.zouden worden v gehuisvest in gestichten, waar hun deze liederlijk heid wel zou worden verleerd, maar dat de ver plichte verzekering ingeval van ziekte, slechts het oog had ,op den ijverigen burger, rdie dogr ziekte buiten' zijn schuld aan zijn legerstede werd gekluisterd. De afgevaardigde De Seigneui daarentegen was in beginsel tegen alle staatsbemoeiing op het gebied der liefdadigheid. De ervaringen daarmede in Duitschland opgedaan waren z. i. volstrekt niet be moedigend. Nergens bestond grooter gevaar voor eene omwenteling; nergens heerschten meer gespan nen verhoudingen tusschen arbeider en werkgever; nergens elders maakte het socialisme zulke vorde ringen. Tegenwoordig reeds, ging spreker voort, zijn 22,500 inwoners van het kanton Genève niet in staat de toch stellig matige personeele belasting van 5 fr. te betalen; hoe zullen die lieden dat 18 30 frs. kunnen afzonderen als bijdrage voor de verplichte verzekering ingeval van ziekte? Feitelijk zal de schatkist van een aanzienlijk aantal maande lijkse he stortingen, waarvan het ontwerp-Favon ge waagt, moeten afzien en op dit punt zelve dienen by te springen. Dientengevolge zal de begrooting ten bate der nieuwe instelling met een post van wellicht 675,000 frs. worden bezwaard; dergelijke uitgaaf kan zij echter moeilijk nog bovendien dragen. Intusschen oordeelden de meeste leden der verga ring, dat in dit opzicht iets diende gedaan te wor den en benoemden derhalve eene commissie, welke •het voorstel-Favon weder zal overwegen ea er de noodige wijziging in zal brengen. Sedert is de quaes tie ingeval van ziekte ook te Basel ter tafel gekomen. t Bij gelegenheid van Paschen worden de eieren, welke dan in zoo grooto menigte gegoten worden, uit aardigheid wel eens gekleurd. Ziehier geschikte kleurmiddelen. Om de eieren rood te verven, doet men een scheutje mee (honingmee) ih het water wanneer ze gekookt worden. Als men Braziliehont bij de eieren in het water doet, zullen ze paarsch van kleur zijn. Verlangt men gele eieren, dan koke men er wat uien bij. En wordt wijnruit bij de eieren in het water gekookt, dan zullen de schalen een scboone groene kleur aannemen. De Nieuwe JRott. Crt. waarschuwt er tegen om nu reeds gevolgtrekkingen te maken uit de uitkomsten van den arbeid der enquête-commissie. Het blad wijst er op, dat de goede zijde der en quête vooral hierin is gelegen, dat aan de uitkom sten van het onderzoek openbaarheid wordt gegeven. Maar \ferder moet men voorloopig ook niet gaan. Hoe belangrijk de openbaar gemaakte verhooren ook zijn; hoeveel daaruit ook zij te putten voor de kennis van de toestanden, de volledige gegevens be zit men nog niet. De commissie heeft tot dusverre nog maar enkele doelen des lands afgewerkt; er blijven nog aanzieujijke centra van fabrieksnijverheid of volksbedrijvigheid# over voor haar vorder onder zoek. Eerst wanfteer het onderzóok geheel is afge- loopen, zal men kunnen nagaan of al de gegevens verkregen zijn, die men wensckto te bezitten, en aerst wanneer dan blijkt dat daaraan niets ontbreekt, zal men gevolgtrekkingen kunnen maken omtrent hetgeen de wetgever heeft te doen. Daarom evenwel behoeft er nog niet tot zoolang stilgezeten te worden. Ook met do tot heden verkre gen uitkomsten van de enquête kan men zijn voor deel doen. Maar op andere wijze. Er is veel kwaads en verkeerds aan het licht gekomen, dat verbeterd kan worden, zonder dat de wetgever er «ich mede bemoeit. Slechte toestanden, die geworden zijn bui ten toedoen van don wetgover, kunnen ook buiten zijn J-oedoeri worden weggenomen. Wij durven zelfs wol beweren, dat er tot bereiking van het doel, door de Tweede Kamer beoogd toen zij de enquete in- sielde, oneindig veel meer kan gedaan worden door particulieren, dan door de wetgevende macht. Nu en dan verneemt men reeds ietè van vorbete- riugon, die aan den heilzamen iretloed te danken zijn door de tijdige openbaarmaking der verhooren voor de enquête-commissie geoefend. Naarmate de opep- baro meening zich sterker laat gelden, zal dat voor beeld meer algemeen gevolgd worden. Voor hen dus,' die wenschen dat de enquête goede vruchten dragen zal, is de weg aangewezen. Er moeten niet reeds thans, uit onvolledige stof, wettelijke bepalingen frorden gemaakt, maar de openbare meening moet worden wakker geschud. De Regeering heeft reeds geantwoord op het Sec- tioverslag der Tweede Kamer betreffende uitstel def Juni-verkiezingen. Zij zegtv 19 De beraadslagingen omtrent liet wetsontwerp be treffende vorandering in Hoofdstuk III der Grond wet zullen, volgens het besluit der Kamer van 30 Maart jl. op een nader te bepalen dag worden hor vat. Intusschen blijft het mogelijk, dat er nieuwe belenynering in het werk der Grondwetsherziening ontstaat. f Maar ook indien dit plaats had en zelfs de her ziening der Grondwet in eerste lezing in dit zittingjaar niet tot stand kwam, dan. kan niettemin do-aanub- iping van dit wetsontwerp geen nadeeligo gevolgen hébben. Ook indien de periodieke verkiezingen ju' Augustus plaats hebben, blyft de optreding van de alsdan nieuw gekozen leden op 19 September a. s. verzekerd. De Begeering kan in geen geval medegaan met het denkbeeld om de in art. 197 der Grondwet voorgeschreven ontbinding te doen plaats hebben, vóórdat omtrent de voorstellen van herziening in eerste lezing zal zijn beslist. Verder is te zeer gebleken, welke moeilijkheden aan hot herzien der Grondwet verbonden zyn, dan dat men het denkbeeld van periodieke herzienin gen van <tö vier jaren als een vrucht van ernstige overweging zou kunnen aanmerken. De regeering vleit zich dat de Grondwetsherziening vóór 12 Juli a. s. in eerste lezing kan zijn afge handeld. Al geschiedde intusschen door de Provinciale 8taten oene overtollige verkiezing van leden der Eerste kamer, daaraan zijn niet al de bezwaren verbonden, welke overtollige algemoene verkiezingen voor de Tweede Kamer met zich zouden brengen. Het artikel is, in overeenstemming mot het ver langen van zeer vele leden, zoo gewijzigd, dat de verkiezingen zullen plaats hebben op den laatsten Dinsdag van Augustus. Uitol tot October of later' zou eene afwijking van art. 115 der Kieswet noodig maken. Daarvoor bestaat geen reden, en het is zelfs bedenkelijk, den 19 September casu quo eene nieuwe zitting aan te vangen met leden, die weinige weken later aan de periodieke aftreding onderworpen zou den zijn. Het «Maandblad tegen de Vervalsching van Levens middelen en Handelsartikelen" bevat bet volgende artikel over «De temperatuur onzer Slaapkamers." Het is een onbetwistbare waarheid, dat frissche, zuivore lucht de eerste behoefte is voor het men- schelijk lichaam, en het beste voedingsmiddel voor het bloed. l)at vele personen hieraan nimmer den ken, en in bedorven atmospheren verscheidene uren daags on nachts doorbrengen, is on gelukkiger wy ze een te veel voorkomend feit. Ventilatie van kamers wordt zeldeil aangetroffen, en heete, benauwde ver trekken, met temperaturen van 36° Celsius, dienen tot verblijf van velen. Komt bet bij slechts weinigen op, de temperatuur der woonkamers Qp een zelfde hoogte te houden, het staat bij hen vast, dat slaap kamers nimmer mogen worden verhit, want dat het slapen' in de koude gezond, in een verhoogde tem peratuur echter zeer ongezond is. Tegen de laatste bewering is zeer veel in te brengen. De hoofdgrond tegen bet verwarmen der slaap kamers is hierin gelegen, dat «men in bed niet be vriest" en dat andere maatregelen slechts tot ont zenuwing zouden leiden.^ Dit zou waar zijn, als ons lichaam, evenals bij de vogels, met warme vederen bedekt was, of wij, zooals de hazen en vossen, van een extra win terpels waren voorzien; dan zou bet uit- en aankleeden de vaak bitterkoude slaapkamers, aan de vensters inot prachtige ijsbloe men versierd,^il met vochtige wanden en meubelen, zeer zeker geen nadeel kunnen doen. Vooral de overgang tusschen de warmte der woonkamers, en de ijzingwekkende koude der slaapkamers, de plot selinge verandering bij de óntkloeding uit de warme winterkleoding, in het ijzige bed? dit alles maakt, dat het bloed, naar de binnenste organen gedreven wordt, waarvan verkoudheid, niezen, hoesten en ruymthiek niet51 zelden de gevolgen zijn. Wat buiten dien zeer onaangenaam en ongunstig werkt is, dat wij zeiven eerst het bed moeten verwarmen, zoodat er bij strenge winter-vorst een groot deel der huid- warmte aan het bed medegedeeld moet worden. Hoe veel aangenamer en zonder gevaar voor een aanval op de natuurlijke warmte van bet lichaam, is de zachte overgang, als door een matige verwarming "van 10»—12° Reaumur een weinig meer overeenkomst is gebracht tusschen de temperatuur der slaapkamer en onze lichaamswarmte. De ^volgende morgen heeft, niettegenstaande #het indringen der koude lucht ge- du rende den nacht, de kamer toch nog een aange name temperatuur, en kan '«le reiniging vart het lichaam met koud water iederqn morgen beter ver richt worden. Wat betreft het wasschen van het lichaam met ijskoud water in een ijskoude kamer, dit moet volgens vele deskundige^ ten zeerste worden afgekeurd, en menigeen zal door voortdurende ver koudheid eu rhumatiek (leze «paardenbehandeling" reeds hebben geboet. Een ander voordeel Van verwarmde slaapvertrek ken ligt in het zuiverder houden der lucht. In ver warmde kamers zal de buitenlucht door reten als anderszins, natuurlijk' sneller binnendringen als in niet verwarmde, zoodat men immer de koude, maar fris- 8chó buitenlucht inademt, welke in de kamer zelve spoedig verwarmd" wordt. In dan morgenstond vindt tien aldus in slaapkamers wefte den vorigen avond verwarmd,zijn géworden, een frissche doch niet ijs koude -ducht, terwijl in niet-verwarmde slaapkamers een vunzige en tevens zeer kouda lucht zich bèvlndt. buitendien slaan de waterdampen, die de slaper ge- glurende den nacht uitademt, aan^de koude wanderf i neer, zood&t de vochtigheid zeer vermeerderd wordt. Het is dus, vooral in ons dampig, vochtig en koud klimaat zeer noodzakelijk, de slaapkamers 's winters te verwarmen, en vele onaangename verkoudhoden, enz. zullen daardoor vermeden worden. De verkiezing der begrotingscommissie in de Fransche kamer is bij de eerste stemming niet beslist. Slechts 7 afgevaardigden, waaronder de heeren Sadi Gamot, Bibot, Yves Guyot en Pelletan, verkregen de vereischto meerderheid van 226 stemmen. De republikeiiische groepen kwamen daarna weder by een en t jachtten de monarchisten over te halen zich met de 4 plaatsen, welke haar werden aange boden, tevreden te stellen. Deze bleven echter vol harden bij hun eisch, dat de rechterzijde door 9 leden vertegenwoordigd zou zijn. De republikeinen besloten toen voor de overige 26 leden een nieuwe lijst te maken, uitsluitend bestaande uit republi keinen, en wel uit de afgevaardigden, die na de ge kozenen de meeste stemmen „verkregen. Aldus bestaat de commissie nu uit 12 opportunisten, 9 radicalen, 9 leden der uiterste linkerzijde en 3 independents, nl. (1e heeren Bibot, Sadi Carnot en Burdeau. De rechterzijde is dus weer niet vertegenwoordigd. De Kamer besloot haar werkzaamheden met de verkiezing der begrootingsëommissie en ging tot 10 Mei uiteen, na bepaald te hebben, dat dan generaal Boulanger's wetsontwerp tot hervorming van het leger aan de orde zal worden gesteld. De toestand in Bulgarijo eischt steeds in hoogo mate de aandacht der regenten. De aanhangers van Zankoff zijn nog druk in de weer, zoodat aan alle autoriteiten de meeste oplettendheid is aanbevolen. Te Bucharest is weer een aanslag gepleegd op een der aanhangers van het regentschap. Nu gold [het kapitein Andreff, den voorzitter van den krijgsraad, die de oproerige officieren te Ruchtschuk ter dood veroordeelde. Deze aanslag mislukte echter evenzeer als die, welke voor eenige dagen tegen het leven van den prefect van Ruchtschuk, den heer Mantoff, word gepleegd. Het blijkt nu, dat de heer Mantoff op verzoek van den Russischen consul Hitrovo te Bucharest was gekomen. De consul verzocht hem om een onder houd ter bespreking van eenige gewichtige aangele genheden. Dq, prefect gaf terstond daaraan gehoor maar werd ifeeds op zijn weg naar liet Russische consultaat door een paar uitgeweken Bulgaren neer geschoten. Gelukkig zijn de wonden, welke Mantoff werden toegebracht, niet doodelijk. Het Engelsche Lagerhuis gaat nog gebukt onder de Iersche beteugelingswet. Al nadert Paschen, de oppositie geeft den strijd niet op, en wanneer het zoo voortgaat, kan het er wel eens van komen, dat er in het geheel geen Paaschvaóantie is. Dinsdag heeft Sir Bernhard Samuelson eep amendement of eigenlijk een tegenvoorstel ingediend, waarin^ wordt verklaard, dat, aangezien het aanhangige wetsont werp de wanorde in Ierland^lechts zal verergeren en de unie in gevaar brengen, de verdere beraad slaging overbodig is. Zulke tegenvoorstellen laten zich nog vele verzinnen. Het nieuwe Italiaansche ministerie, na een crisis wan zoovele maanden eindelijk gevormd, trekt'na tuurlijk overal df aandacht. Ofschoon de opneming der hoeren Crispi en Zanardelli in het kabinet velen voorstanders van de aansluiting bij Duitschland en Oostonrijk niet aangenaam is, twijfelt men toch niet aan hot voortzetten van gfraaf Robilants buitenland- scho politiek. Het Weener Fremdeublatt, het orgaan van graaf Kalnoky, ziet (laarvoor een voldoenden waarborg in het fyjt, dat de heer Depretis zelf de leiding der buitenlandsche aangelegenheden op zich he,eft genoy. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet van 28 Augustus 1881 (Staatsblad no. 97) ter openbare*kennis (lat bij hen is ingekomen van de navolgende persoon een verzoekschrift waarby vergunning wordt gevraagd om in de bij haar naam vermelde localiteit sterken drank in het klein te mogen verkoopen, als: Naam van de verzoeksterAanduiding der localiteit. E. W. Brusselaar. Gouwe C. n° 113. ■vWed. Seibert. 't Gouda, 2 April 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER.. De aauvoer van heden was wederom niet groot. Do handel ^blijft steeds nog lusteloos, zoodat het aangevoerde slecht» langzaam tot ongeveer vorige prijzen was op te ruimen. Zeeuwsche Tarwe 7.70 a 8.15. Polder Tarwe 7.20 a 7.40. Afwykende 6.50 a 7.—. Roode Tarwe 6.50 a 7.Angel Tarwe f 7.10 a f 7.40. Zeeuwsche Rogge 5.60 a ƒ6.Polderrogge 4.60 a 4.80. Buiten landsche per 741 KG. 4.50 a 4.70. Wintergerst 4.30 a 470. Zomergerst 4.10 a 4.50. Chevaliergerst 5.25 a 5.75. Haver per Heet. ƒ3.a 4.20 en per 100 kilo 6.75*a 7.40. MaisBonte Amerikaanscbe 5.70 a 5.90. Odessa ft 5.50 a .580-, Cinquantine 7. Alles per 100 kilo. Hennepzaad Inlandsch 6.75 a 7.Buitenlandsch 5.a ƒ5.50. Bruine boonen 10.75 a 11.50.—. Witte boonen 9. a 9.50. Buitenlandsche 6.25 a 6.50. Kook- erwten 8.25 a 8.75 bijna niet te verkoopen. Kanariezaad 10.a 10.75. Duivenboonen 6.75 a 7.25. Paardenbooner 5.75 a 6.25. Spelt 2.50 a 2.85. Wikken 6.a 7.25. Mestingerwten 6.50 a 6.75. De veemarkt met gewonen aanvoer,'handel traag, alsook schapen traag. Nuchteren kalveren van 3 tot 8. Vette varkens van 20 a 24 Ct. varkens voor Londen 18,/a a 19tyg ct. Aangevoerd 19 partijen Kaas, prijzen van 19. tot 22.50 naar wicht en kwaliteit. Noordhollandsche 20 a 25. Goeboter 0.90 a 1.05. Weiboter 0.70 a 0.85. GEBOREN 4 April. Antooina Jacobus, ouders F. de Jong en J. Koster. Maarten en Pieter, ouders M. de Qoaot en F. Danens. 5. Maria Jacoba, ouders L. P. Welter en W. A. Huigen. Catharine Mar.», ouders L. Boot en H. Kerk- hoteu. 6. Dirk, onders J. Woerlee en A. tap den Berg. Catharine lohanna, ouders H. W. Schneider en A. M. Bosch. Jan Lucas, ouders J. Hoekman en A. Verrergaart. Josepbos Ignatius, ouders T. A. J. Heaoraont en A. ran der Byl Maria Johanna, ouders C. Boot en H. Boer. OVERLEDEN 8 April. C. W. Harfjesveld, 13 J. 10 m. 4. A. de Bruin, 27 j. - 5. M. tau Dillen, wed. J. C. Verkuijl, 76 j. 11 ra. C. Jor, 2 j. 10 m. - J. M. KwTn- kelenberg, 9> j. 6. A. Goudriaau, 9 m. A. Lafeber, 10 m. GEHDWDs 7 April. J. Zwart en M M Mulder. GEBOREN: Willem, ouders H Scbmieman en C tan An- rooy Johan, ouders T Lakerveld en S tan der Mispe Catbariua Prederika, ouders A taa Ewijk en J Steenkamer OVERLEDEN J Steehouwer 19 m ONDERTROUWD: A de Groot en D Benschop. GEHUWD i J H G Smith en A de Jong. Stolwijk: GEBOREN Marrigje, ouders G tan Mcgerenen H Kloot GEHUWDH ra€ den Heuvel en PAJ Thielen 25-J ARIGE VAM H. HAVERKAMP J. M. VAN DER WOLF. Zaterdag den 9" April Gouda, 7 April 1887. Turfmarkt H. 93 Ondertrouwd MARTINUS van den BRANDELER, Burgemeester van Sassenheim #N JOHANNA A. P. G. KLEM. -Voor Te'e bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlyden van mjjne dier- barê Echtgenoot en onze waarde Moeder, ANNA EVA KüTSCH, betuig ik, namens myne Kinderen,, daarvoor hartelyk dank. Dit aller naam Gouda7 April 1887. J. de JONG. V Getrouwd J. H. B. SPAANDERMAN en L. van EIJK die, ook namens wederzydsche betrekkingen hunnen innigen dank betuigen voor de vele en hartelyke bewijzen van belangstelling by hun Hnwelyk ondervonden. Gouda, 5 April 1887. Getronwd J. ZWART Pz. en MARIE M. MULDER, welke ook namens wederzijdsche Familie bannen dank betuigen voor de vele blijken van belang stelling voor en by hun Huwelijk ondervonden. Gouda, 7 April 1887. Ny Heden overleed na een langdurig lyden onze geliefde Dochter, en Zuster TEUNTJE, in den ouderdom van ruim 16 jaren. A. KW1NKELENBERG. A. M. KWINKELENBERG-Kbujshiee, J. M. ZEEMAN—Kwinkelenbero. M. M. KWINKELENBERG. W; H. ZEEMAN. VolttreH eenige kennisgeving. De Heer en Mevrouw D. HOOGEN- DIJKMijnlieff, Eêtüigen hun dank voö'r de ^jrele blijken van belangstelling en vriendschap dezer dagen ondervonden. y De 'Heer (ju Mevrouw SPARNAAIJ Molenaar, betuigen hun' hartelijken dunk voor de vele bewijzen van belangstelling by de ge boorte hnnner Dochter. Gouda, 7 April 1887. y Mede namens mijne Kinderen, Schuwd en Kleinkinderen, betuig ik bij deze mijnen dank voor de vele blijken van deelneming, ondervonden by het overlijden "hrijner oudste Dochter. Wed. H. OTTO- Hellemans. COMMISSARISSEN 'voor de bereiding en uitdeeling van SOEP te Gouda, hebben de eer aan de Deelnemers kennis ie geven, dat de Rekening van Ontvangst en Uitgaaf ge durende den Winter 1886/87, veertien dagen ter" visie ligt ten huize van den Secretaris, des middags van 12—1 uren. W. J. FORTUIJN DROOGLEEVER, Voorzitter. H.'G. HOEFHAMER, Secretaris, Gouda7 April 1887. LEVEBT tegen billijke pryzen. Steenhouwerij in de Zak, L, 298. 'V.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2