VOOR DOVEN Keukenmeid Buitenlandsch Overzicht. Adres A. L. SIMPSON ADVERTENTIËN. Aardbeziën, Westlandsche Kasdruiven, ZAND-AARDAPPELEN, GROOTE BOONEN, POLITIE. Burgerlijke Stand. Mevrouw TISSOT, Jonge WortelenBloemkoolDoperwtenPeulen en verder alle soorten GROENTEN en FRUITEN. J\ GERBITSEN, GROENENDAAL. Ziekenbarakken, buiten de kom der Gemeente op geslagen, werden verpleegd. Eén lijder overleed; één lijder en 4 lijderessen werden als hersteld ontslagen, terwijl 6 patiënten (2 mannen en 4 vrouwen) bij het einde van het jaar nog onder behandeling waren. Bij de barakken is een loodsje opgericht, waarin ,een ijzeren ketel met fornuis, bestemd tot het desinfecteeren der lijfgoederen van de lijders. Een man en eene vrouw werden wegens krank zinnigheid tijdelijk in het Gasthnis opgenomen, totdat zij, de eerste naar 's Hortogenbosch en de laatste naar Dordrecht ter verdera verpleging in een gesticht voor krankzinnigen konden worden overgebracht. Voor de patiënten in het Gasthuis werden 1537 recepten ter Stads-Apotheok gereed gemaakt, tegen 1560 in het jaar te voren. Bovendien worden voor de patiënten der heelkundige afdeeling 976 recepten gereed gemaakt, De kosten dor geneesmiddelen kunnen niet af zonderlijk worden opgegeven, daar zij begrepen zijn onder die der Stads-Apotheek. Aan de Badinrichting werden 59 baden genomen door personen, niet tot de bevolking van H:t ge sticht behoorende. Het tarief der verpleegkosten is voor inge zetenen on vreemdelingen ih de lo klasse 2.50, voor ingezetenen in de 2.e klasse 1.en voor vreemdelingen iu de 2e klasse ƒ1.25 per dag. Behoeftige porsonea in de Gemeente woonachtig of zich aldaar tijdelijk bevindendeworden gratis verpleegd. Het jaarverslag van het Collegie van Regenten gewaagt wederom met lof van do genees- en heel kundige behandeling en de verpleging der zieken. Het zegt verder, dat de meubelen, met name bedden en liggingstukken, in goeden toestand ver- keeren, en herhaalt den wensch, dat de val- of tuimelramen in de ziekenzalen door ventulatie- roosters worden vervangen. Vroeger reeds hebben wij melding gemaakt van een advocaat te Lyon, Palmarine genaamd, die door middel van bedrog 500.000 frs. schulden gemaakt had. Daar de bewijzen van valschheid ontbreken, zal hij niet voor het Hof van Assisen terechtstaan, maar voor de correctioneele rechtbank. Een vrouw, tot wie Palmarini in betrekking stond, heeft do verkooping van haar garderobe aangekon digd. De catalogus hiervan wekt te Lyon groot opzien. Zoo vindt men vermeld 54 dozijn geborduur de hemden, een gelijk getal pantalons, tafellakens met kant omzoomd, goud- en zilverwerken, en' bij- outeriën ter waarde van 100 000 frs. Deze schatten zyh van Palmarini afkomstig, die, volgens een dag blad, bovendien aan zijn vriendin een zilveren bad kuip ter waarde van 7 0 000 frs. ten geschonke had gegeven. De kuip wordt echter niet in den cata logus vermeld. Staten-Generaal. Tweede Kamer. Zittingen van Dinsdag 21 en Woensdag 22 Juni. Zitting van Dinsdag. Bij het voortgezet over de Tjiomaszaak verde digde de heer van Gennep zijn conclusie, dat art. 48 van het Regeeringsroglement onbehoorlijk is toegepast. Hij bedoelde geenszins een moedwillige verkrachting ten laste te leggen, maar schending en verkeerde toepassing. De heer van Delden verdedigde het standpunt der meerderheid. Van de commissie, die eenvou dig geen beslissing nemen wil, in eene zaak, waarbij de vorm tegenover de heeren Sol en De Sturlerge-' schonden kan zijn, maar waarbij de overheden schier eenstemmig de nitzetting noodzakelijk achten. Een votum van afkeuring ware zeer schadelijk voor het gezag en ongemotiveerd. Zitting van Woensdag, Aan, de orde was de verdere behandeling van de Tjiomaszaak. De heer Keuchenius betoogde dat de heeren De Sturlor Jr. en Sol niets verricht hadden wat de uit zetting rechtvaardigde; dat do adviezen in Indië met merkwaardigon spoed waren uitgebracht, nadat het Indische Bestuur anderhalf jaar nagelaten had af doende maatregelen te nemen tegen do beweerde vexatiën van den landheer. Overigens betoogde hij dat die vexatiën zeer overdreven waren voorgesteld. De heer Gleichman wilde nog geen eindoordeel uiten, zoolang do nadere inlichtingen van den Minis ter niet zijn ontvangen, maar hij komt op tegen den heer Kielstra, die door zijne uitlatingen omtrent ambtenaren, het gezag ondermijnt'. De heer Van Gennep trad in een zeer uitvoerige verdediging van den landheer en zijne familieledon, hechtte bevenal waarde aan het rapport van den heer Veenstra en betoogde dat alle handelingen, waarvan do landheer boticht was, op zich zelf niet onwettig of onrechtvaardig waren. Do familie van den burgemeester van Antwerpen, den heer Leopold De Weal, is in rouw en diepe verslagenheid gedompeld. Zijn zuster, mevr. dewed. Legrelle, vertrok dezer dagen met beide dochters naar Parijs. De kamey in het hotel, die aan de meisjes werd aangewezen, rook wel wat duf, maar men lette er niet veel op, daar men zeer vermoeid was van de reis, en de beide meisjes spoedig insliepen. Haar moeder sliep in een andere kamer. Den volgenden ochtend gevoelden de beide moisjes zich zoo onwel, dat do terugreis naar Antwerpen moest worden aanvaard. Daar bleek dat de jonge dames waren aangetast door dipkteritis. Na verloop van enkele dagen waren zij bezweken. Te Parijs had had men aan de meisjes oen kamer gegeven, waar veertien dagen te voren een diphteritis-lifier be zweken waa. Men had verzuimd, de kamer te desinfecteeren. Eene vingerwijzing. De vereeniging tot uitdee- ling van bloemen te Chicago (Noord-Amerika) heeft, volgens eene mededeeling voorkomende in de Prov. NbrCt., in het vorige jaar, tussohen Mei en Sep tember, 14,818 bouquetten en 150 kisten met bloe men verdeeld over 24 geneeskundige inrichtingen dier stad aan vele arme gezinnen, waar zieken aan huis waren. Dit mag gewis, als zeer lofwaardig, in alle opzichten geroemd worden. Wij wezen vroeger reeds monigmaal op het prijzens waardige, om van zijn overvloed van bloemen of vruchten aan arme zieken, aan gasthuizen en hos pitalen mede te deelen. Te Leiden en ook elders houden veroenigingen van menschlievende personen zich daarmede onledig, doch de ondersteuning en medewerking, die zij daarbij ondervinden, is betrek kelijk nog zeer gering, Het moet den vreemdeling zeker altijd pijnlijk aandoen, wanneer hij ziet, dat een overigens zoo weldoend volk als het Nederland- sche, wanneer het zijne overtollige bloemen niet ver koopen kan, die liever bij massa's op do mestfaalt werpt, zooals hij elk jaar op groote schaal kan waarnemen. Welk eene opbeuring, vreugde en stille geneugten zouden de schoone gaven van Flora aan hen, die zooveel missen moeten, nog niet ver schaffen kunnen. (S. F.) Over de verschrikkelijke aardbeving van Werniji wordt aan het N. IF. Tagbl. het volgende bericht: Meer dan 8000 personen werden zwaar gewond; de gouverneur en zijn gezin behooren tot deze gewon den. Werniji, de hoofdstad der provincie Somiret- schenshaja, bestaat sedert 9 Juni niet meer. De puin- hoopen, op de plaats waar vroeger de stad gelegen was, worden bewaakt door twee regimenten infanterie en 300 Kozakken. Duizenden menschen, meest sol daten, zijn bezig met het opzoeken van de lijken en van de have en kostbaarheden van onder de puin- hoopen. Van tijd tot tijd komen dc aardbevingen terug, maar niet zoo hevig als die in den morgen van 9 Juni, waardoor de stad Werniji en de naburige plaatsen Koshelen en Pischpele geheel verwoest wer den, Op een afstand van 50 mijlen rondom Werniji zijn tallooze breede en diepe scheuren in de aarde ontstaan. De bevolking vlucht in een verschrikkelijke paniek, doelloos naar alle kanten. Velen zijn ten gevolge van den schrik krankzinnig geworden. In de eerste vijf dagen worden uit de puinhoopen van Werniji 900 lijken opgegraven. Dit is evenwel slechts een gedeelte van do slachtoffers. Het verlies aan menschenlevens wordt op 6000 a 8000 geschat, daar van de 30000 inwoners der stad tot nog toe een derde deel wordt vermist. In 't geheel stortten 3260 gebouwen in, waaronder zes Russische kerken,twee Turksche moskeeën en een Israëlitische tempel. Overleden tengevolge van mazelen op een leeftijd van 122 jaar. Volgens een bericht uit Columbia, Zuid-Carolina, zou daar op een der plantages van majoor James Reaves, in Marion County, een negerin zijn overleden in den ouderdom van 122 jaar ten- gevolgo van mazelen. Zij was tot kort voor haar dood gezond en sterk en had nooit in haar leven me dicijnen gebruikt. Met uitzondering van de paar laatste dagen vol bracht zij haar geregeld dagwerk in de katoenvel- den en op het land, tot zij door de mazelen werd aangetast, welke ziekte haar ten grave sleepte. Een voorval, eenig in zijn soort, heeft zich te Plainfield (JJew-Yersey) voorgedaan. Bij de begra fenis van zekeren John Holmes, oud-gemeenteraads lid van New-York, volgden zeven vrouwen, ieder bewerende de wettige vrouw te z|jn van den over ledene, den begrafenisstoet en allen beweerden na afloop der teraardebestelling, dat zij een gelijk recht hadden op de nalatenschap. De vrouwen wer den vergezeld door. een elftal kinderen ook allen als wettige kinderen^ aangeduid. Do laaste mevr. Holmes, die de bezittingen en het huis van den over ledene in eigendom had, was eerst sedert zes maan den met hem getrouwd. Terwijl do zes vroegere vrouwon van Holmes met hare kinderen over het recht van eigen- l dom twistten, ging vrouw no. 7 bij den vrederech ter haar beklag indienen tegen de zes overige mede dingsters. Een der zoons van no. 7 had zich in- tusschen van het huis meester gemaakt en zich daar verschanst, niemand toelatende dan zijn eigen moeder en al de anderen met den dood bedreigende. De politie maakte echter spoedig aan het tumult een einde, door den geheelen harem mee naar het politie- bureel te nemen. Holmes heeft een alles behalve onberispelijken levensloop achter zich, en nu bij zijnen dood heeft hij de Rechtbank nog een aardig proces nagelaten, waarvan de uitslag met spanning wordt afgewacht. In den ouderdom van 76 jaar overleed eergisteren te Utrecht, de oud-hoogleeraar in do geneeskunde dr. G. J. Loncq C.Jzn. Hij aanvaardde het hoogleeraarsambt 23 September 1840, en ontving bij gelegenheid van de 40-jarige vervulling dier betrekking in 1880, namens oud leerlingen en leerlingen vele blijken van dankbare waardeering van zijn onderwijs. Het was toen tevens het laatste jaar, dat hij zijn ambt kon blijven be- kleeden, omdat de wet hem dwong, wegens den 70 jarigen leeftijd, af te treden. Zijne krachten waren echter onverzwakt; zoo lezen wij in don Studenten- Almanak van 1882: de nestorder medische faculteit gaf ook weder dit jaar met onverflauwden ijver zijne colleges de interne kliniek en polikliniek werden druk bezocht en hij wist het college over pharma- codynaraica en pharmacognosie op zoo geestige wijze te geven, dat ook deze trouw bezocht werden. Na zijn aftreden als hoogleeraar, bleef hij toch werkzaam, zooals o. a. bleek uit zijn omvangrijke historische schets der Utrechtsche hoogeschool tot hare verheffing in 1815", verschenen in 1886 bij ge legenheid van het 250-jarig bestadn der hoogeschool. De waardeering van den arbeid van den overle dene, bleek ook uit zijne benoeming tot ridder der orde van den Ned. Leeuw. Hij behoort tot degenen, wier vruchtbaar loven nog lang in herinnering zal blijven. (U. DJ Het gemeentebestuur van Parijs heeft, zegt Le Temps," een uitvoerig verslag gewijd aan de voe dingsmiddelen, welke door de hoofdstad verbruikt werden in 1885. De dagelijksche kost van den Pa- rijzenaar wordt er in aangeduid; wel te verstaan is hier sprake van een gemiddelte, waarmede velen zich niet zouden tevreden stellen, maar die ook door dui zenden niet bereikt wordt. Ziehier waarvan de Pa- rijzenaar heeft geleeft in 1885. Wijn: 2 hectoliters ongeveer, meer dan een halve liter per dag. Vleescli: 76 kil. 818; niet to veel op 365 dagen, maar er zijn ook eenige toespijzen, zooals: lever, 4 kil. 148; visch 11 kil. 809; gevo gelte 11 kil. 37; oesters 3 kil. 461; boter 7 kil. 717; kaas 2 kil. 448 en eieren 181 stuks. En het brood? De verslaggever heeft vergeten hoeveel brood elke inwoner gegeten heeft; hij doet ons echter den prijs kennen, welke tot fr. 0.70 be liep per brood van 2 kilogr. Aangezien do zetting door den gomeenteraad vastgesteld is, wordt in de rijke wijkon het brood belast. In de aristocratieke voorsteden betaalt men dan ook fr. 0.75 terwijl er in sommige volkswijken slechts fr. 0. 54 voor betaald wordt. Na het brood speelt het vleesch de grootste rol in het huishouden: het totaal verbruik der stad be liep 149 495 300 kilos, oen half millioen kilos meer dan in 1884. Rekent mén liever per beest, welnu, door dien nooit verzadigden mond, die Parijs heet, werden in 1885 verzwolgen 303 894 ossen, 188 595 kalveren, 1 979 536 schapen, 352 001 varkons, zon- nog eens te spreken van het paardenvleesch, waar van er 3831206 kilos tegen den prijs van fr. 0.60 a 0.70 per kilo verkocht worden. Al het verbruikte vee is grootendeels in Frankrijk gekweekt; het overige komt uit Duitschland, Oos tenrijk 6n Zwitserland; het vee uit dit laatste land is zeer gezocht. Wild en gevogelte leden in den verkoop eene ge voelige daling in vergelijking met vroegere jaren. De reden dezer vermindering is ongetwijfeld toe te schrijven deels aqn de economische crisis, deels aan de lage prijzen der markt, welke niet winstgevend genoeg gevonden werden. Dnitsche hazen vinden vooral een grooten aftrekde honger gaat boven het chauviilisme. Bovendien word geconstateerd vermeerdoring in den verkoop van visch, vooral in de gewone soor ten en insgelijks vormoerdering van het vorbruik van oesters, waarvan er zoo ongeveer 12 millioen kil. werden binnengespoeldmeer dan de helft zijn van Portugeeschen oorsprong. Het document, dat ons hier bezig houdt, behelst ook merkwaardige bijzonderheden over den oorsprong der boter. Eenige groote Parijsche huizen ontvangen aan zienlijke hoeveelheden vreemde boter, welke het eenige gebrek heeft dat men haar gemakkelijk kan vervalschen; zij wordt zorgvuldig omgewerkt en met verschillende vetsoorten vermengd. Vindt men alsdan in den uitvoer geen genoegza- men aftrek, dan worden deze vervalschte producten op de markt gebracht voor don groothandel, waarna ze in de manden der kleinhandelaars of in de ramen der kruideniers verschijnen. Deze boter ziet er uit lokkend uit en ware niet het Parijsche merk daarop zichtbaar, dat den gebruiker aan vervalsching doet denken, dan zou men haar zonder achterdocht koopen. De boterfabrikanten van Parijs zullen het niet kwalijk nemen dat hot stadsbestuur hun zoo bitter de waarheid zegt; het ware te hopen dat alle ver- valschingen ter kennis van hei publiek gebracht werden. Zoowel de verbruikers als de koopman zouden er bij winnende eersten zouden met moer verzekering hun aankoopen durven doen, de tweeden, verzocht om recht door zee te gaan, en op elke soort het ware merk te zetten, zouden leeren door welke middelen zij de gunst en het vertrouwen van het publiek kunnen winnen. Dinsdag werd te Londen en in alle deelen der wereld, waar Engelschen zijn gevestigd, op feestelijke wijze liet feit herdacht, dat koningin Victoria voor 50 jaren de regeering over hot Britsche rijk aan vaardde. Natuurlijk was hot feost het schitterendst te Lon den, waar het door een groot aantal Europeesche souvereinen en vorsten was opgeluisterd. Tot de laatst aangekomen gasten behoorden de koningen van Denemarken, Griekenland, Saksen en België. De overige Europeesche vorsten zijn vertegenwoor digd door hnn naaste verwanten of zij zonden bij zondere gemachtigden. Als een merkwaardigheid wordt er de aandacht op gevestigd, dat de keizer van Duitschland te Londen is vertegenwoordigd door drie aanstaande Duitsche keizers, den kroonprins, prins Wilhelm en diens oudsten zoon. I)o keizer van Oostenrijk, de koning van Zweden, do prins regent van Beieren en vele andere vorsten lieten zich eveneens door hun vermoedelijke opvolgers verte genwoordigen. Victoria, dochter on eenig kind van den hertog van Kent, den vierden zoon van koning George III on prinses Louise Victoria van Saksen-Coburg was door den dood van haar vader, in 1820 overleden, bestemd haar oom Willem IV als koningin van Engeland op te volgen. Den 20en Juni 1837 aanvaardde zij de kroon, welke zij alzoo een volle halve eeuw heeft gedragen en die, moge haar lost der vrouw en moeder menigmaal drukkend geschenen hebben, der vorstin steeds tot eere ver strekt heeft, want Victoria was gedurende haar geheele regeoring, wat haar volk wetyelijk van haar eischte: een streng constitutioneels vorstin. Liberale en conservatieve regeeringon wisselden gedurig onder haar bestuur af; niettegenstaande de sympathieën der aristocrate naar de zijde der tones overhel den, aarzolde zij toch niet, zoodra haar volk voor een vrijzinniger beheer gesproken had, den whigs de leiding van de zaken des lands toe te ver trouwen. Een jaar na haar troonsbeklimming huwde zij haar neef prins Albert van Saksen-Coburg-Gotha, met wien zij een-en-twintig jaren in een geluk kigen echt verbonden was, 011 uit welk huwelijk negen kinderen zijn gesproten, waarvan twee over leden: prinses Alice in 1878 en de hertog van Albany in 1884. Een liefhebbonde gade en zorgvuldige moeder neigde haar hart naar den huiselpen kring, maar haar kroon legde haar zware verplichtingen op. Gedurende haar regeering doorliep het Britsche rjjk moeiclyke tijden; groote sociaal-politieke her- vormingon kwamen binnen do grenzen des 'rijks tot stand, een aantal groote oorlogen werden met Euro peesche of Azintischo vorsten gevoerd: wij herin neren ten opzichto van de eerste aan de ovorwin- ning dor vrpandelaars, de Ierscho wetten en de belasting-hervormingenwat do tweede betreft, aan don oorlog met China, den zoogenaamden opium oorlog van 1840—184', aan den Krim-oorlog en aan do Afghaanscho oorlogen. Ook Afrika leerde de veroveringszucht van Groot-Brittanië kennen. In Zuid—Afrika echter boden de Transvnalscho boeren goduchten togenstand aan de zeer hebzuch tige maar niet altijd oorvolle en een zoo groot rP waardige politiek van Engeland, terwijl de expeditie naar Egypte een weinig gloriorijk ver loop nam. J De gevaarlijkste wonde plek draagt echter Victo ria s ryk na aan het hart: het is Ierland, (lat, na eeuwen lang onder Engelschen dwang en Engelsche roofzucht geleden te hebben, nog steeds met onge duld van Engelands kant algeheele inwilliging zijner rechtmnüge eischon vordert. Het is waar, onder Victoria s regeering heeft Engeland een deel van zijn schuld aan Ierland afgedaan, maar er is nog veel van het aan de Ieren misdrevene goed te maken. En koningin Victoria kan lord Salisbury niet dankbaar zqn voor diens misslag om in het jaar, dat haar volk met haar feestviert, aan de reeds verbitterde Ieren een nieuwe dwangwet op te leggen. In do juichtonen der overige Britsche onderdanen zullen zich de klaagtonen en verwen- i schingen der verongelijkte en vervolgde Ieren j mengen. De Fransche radicalen kunnen zich mot het Ministerie Rouvier maar niet verzoenen en blijven het vervol gen met hun haat. De Minister Barbe, zelf radicaal, heeft een poging gedaan om zijn kiezers tot een an dere overtuiging te brengen. Hij vertelde in een redevoering, waarom hij, als radicaal naar de kamer gezonden, toch in een opportunistisch Kabinet was gaan zitten. Hij zeide, dat het Kabinet vastberaden republikeinschgezind was; hij ontkende, dat er eenig bondgenootschap met do rechterzijde bestond, en zei- do, dat de Regeering verplichten krijgsdienst verlang de voor allen, ook voor de seminaristen. Een en ander heeft de vergadering echter niet weerhouden om een motie van afkeuring tegen Barbe aan te ne men, waarbij hij werd uitgenoodigd als lid der Kamer of als Minister zijn ontslag te nemen. De Duitsche Keizer verscheen weder aan het be roemde raam, toen de wacht werd afgelostin veertien dagen was dit niet geschied. Een donderend hoera ging uit de volksmenigte op, toen men Z. M. ge waar werd. De Keizer zal spoedig geheel beter zijn, wanneer het zoo voortgaat. Bureau voor gevonden voorworpen, geopend van '8 namiddags 1 tot 3 uur. Gedeponeerd en nog niet afgehaalde voorwerpen Een zilveren armband, een gouden oorbel met bruine steen, een stuk zwart gaas, een* onderstuk van een oorbelletje bloedkraal met goud, een wit schort, een parapluie, een gouden ring, een fan tasie broche zijnde een sabel, een doekspeld zijnde een ton. in alles traag, vette varkens 17 a 19 ct., var kens voor Londen 17 a 18 ct., magere varkens en biggen zeer lusteloos, biggen 0.85 a 1.25 per week. Schapen en Lammeren traag, schapen 18. a 24.en lammeren 8.a 12. Nuchteren kalveren handel traag, 6.a 10. per stuk. Aangevoerd 157 partijen Kaas, eerste kwaliteit 24.a 27.tweede kwaliteit 20.a a 23. Noordhollandsche 20.a 27. Goeboter 1.00 a 1.10. Weiboter 0.85 a 0.95. RECLAME Een persoon die door een eenvoudig middel van doofheid is genezen, zendt gratis de beschrijving daarvan aan een ieder die er om aanvraagt. 4. Rue Drouot PARIJS. GEBOREN: 19 Joni Pieter Gerard os, ouders A. Grendel en J. Hogeveeo. 20. Roelfioa, ouders G. Bloemker en M. [Dost. Johannes Vincentius Franciscus. ouders G. van der L^gst en E. A. Heetman. Pieter, ouders J. Tak en J. de Boom. Jacoba Cstharina, ouders J. M. de Jong en G. G. van Monster. Helena Maria, ouders J. Bakker en L. van Stijn. 21. Johanna, ouders H. de Gruil en A. den Ooden. Johanna Maria Gerarda, ouders J. Bosman en J. Haring. Johannes Faulus, ouders J. van Bueren en J. Scholten. Johanna, ouders J. F. T. Wulf en M. P. van Maaren. Cornelis Christiaan, ouders C. van der Laan en C. Buijs. OVERLEDEN: 20 Juni. J. C. Verkerk, 7 m. - D. van Leeuwen, 3 j. 4 m. 21. J. Kok, 6 w. J. M. van Bnuren, 1 m. J. H. Roode, 12 w. GEHUWD 22 Jnni. J. J. van den Wijngaarden en L. van de Vliet. P. van Loon en P. Koeman. C. Verkerk en T. IJsselstijn. 23. P. J. Bellaart en J. G. Schenk. Ondertrouwd JOHANNES F. van LUUK. EN JACOBA A. W. PESKENS. Gouda, 23 Juni 1887. Voorspoedig bevallen van een welge schapen Zoon, Mej. A. M. G. van STRAATEN— Bbkukel. Gouda, 22 Juni 1887. MARKTBERICHTEN Gouda, 23 Juni 1887. De aanvoer van granen was heden voor dezen tijd van het jaar vrij groot. In tegenstelling met de vorige weken was de stemming voor alle artike len slap. Om te kunnen verkoopen moest Tarwe 25 cent lager afgegeven worden, doch de kooplust was niet groot. Bruine en witte Boonen alsmede kookerwten worden niet meer gevraagd en zullen dan ook vooreerst niet meer iu do noteering opge nomen worden. Zeeuwsche Tarwe 8.90 a 9.25. Mindere 8.50 a 8.80. Polder Tarwe 8.25 a 8.60 Mindere J 8.a 8.25. Afwijkende 7.50 a 7.75. Eoode Tarwe 7.50 a 7.60 Angel Tarwe 7.75 a 8.—. Zeeuwsche Rogge 6.10 a 6.50. Polderrogge 4.80 a 5.Bui- tenlanclsche per 70 KG. 4.60 a 4.75. Win- tergerst 4.30 a 4.60. Zomergerst 4.— a 4.35. Chovaliergerst 5.a 5.50. Haver rir Heet. 3.a 4.en per 100 kilo 6.50 f 7.25, Ilennopzaad Inlandsch 6.75 a 7. Buitenlandsch 4.75 a 5.20. Erwten: Inland- sche blauwe mesting 6.a 6.20. Buitenlandsche voererwten 5.75 a ƒ6.10. Kanariezaad 10.a 10.50. Duivenboonen 6.70 a 7.20. Paar- denbooner 5.75 a 6.20. Mais: Bonte Amerikaan- sche ƒ5.80 a ƒ5.85. Odessa 5.40 a 5.60. Cinquantine 5.75 a 6.Alles per 100 kilo. Do veemarkt met weinig aanvoer, de handel Bevallen van een Zoon, A. den HERTOG—van Vliet. Gouda, 23 Jnni 1887. Heden overleed onze jongste lieveling JAN HENDRIK in den ouderdom(Ivan 12 weken. J. H. ROODE. G. S. ROODE— Gouda, 21 Juni 1887. Bovwwsssieb. A.s. Zondag 26 Juni, wordt door ons, in stille afzondering, ons 20-JARIG HUWE LIJKSLEVEN herdacht, met liefde en dank aan allen, die in zooveel ramp en tegenspoed, waarmede wij steeds strijden, onze verzorgers zijn geweest. A. HAVERKAMP en Echtgenoot». te Waddinxveen, vraagt tegen I AUG. een bekwame genegen eenig huiswerk te doen. Salaris naar bekwaamheid. Onnoodig zich zonder goede getuigschriften aan te melden. Brieven franco onder No. 1524, aan het Bureau van dit Blad. DAGELIJKS VERSCH VOORHANDEN:

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 4