Bnitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIÉN. Niemand behoeft ze te gebruiken zonder eerst navraag te hebben ge daan, en daartoe bestaat ruimschoots gelegenheid in de duizenden van dankbetuigingen, die over de Zwitaersohe Pillen van den apotheker R. Brandt openbaar gemaakt worden. Deze pillen zjjn in de apotheken varkrjjgbaar a 70 Ct». de doos. KENNISGEVING. Activiteit van MIH- CIEN8-VERL0FG ANGERS der Lichtingen van 1884 en 1885. Gouda, 28 April 1887. Burgerlijke Stand. H. A. DIESTELHORST tweetal gaten, in het tusschendek gehakt, steeg voortdurend een zware rook omhoog, die de spuit gasten menigmaal noodzaakte naar het bovendek de wijk te nemen. De eerste-klasse passagiershutten, die zich steeds in het achterste gedeelte van 't schip bevinden, in dat gedeelte dus waarin de brand was uitgebroken, stonden binnen korten tijd vol rook. Toch gelukte het, alle zich daarin bevindende goe deren te redden. «Tot de goederen, in hot magazijn geplaatst, kon men niet meer doordringen; bijna alles wat daarin lag opgestapeld kwam in het vuur of in 't water om. Het waterdichte schot der machinekamer bood evenwel, zoolang de brand duurde, aan beide elemen ten uitstekend weerstandniet het geringste lek kon gevonden worden. Het onderste gedeelte heeft waarschijnlijk midden in den vuuroven gestaan en is verbrand. Het gevaarte is ten minstens lf, voet ge zakt, welk verschijnsel evenwel tot geenerlei onrust behoefde aanleiding te geven. Hierboven sprak ik van de waarschijnlijkheid, dat de mast zich in het midden van den brand moet bevonden hebben. Niettegenstaande dag en nacht met 't lossen der halfverbrande goederen wordt voortgegaan, is men nog niet zoo ver doorgedrongen, om met zekerheid te constateeren, van waar het vuur zich het eerst heeft uitgebreid.» «Natuurlijk zal ook bij dezen brand weder in het duister "Bljjren, op welke wijze hij is aangekomen. Algemeen is evenwel de meening, dat bemanning en passagiers zich een vijftal dagen op een soort van vulkaan, die het gunstige oogenblik afwachtte om van zijn tegenwoordigheid een bewijs te geven, be vonden hebben; misschien nog langer heeft't vuur in 't ruim gesmeuld; een geringe toestemming van fris- sche lucht waarschijnlijk door hot openen van een luik veroorzaakt, was voldoende om de smeulende goederen te doen ontvlammen. «De aanblik, dien het schip nu oplevert, moet tot treurigheid stemmen. Uitgezonderd de schade die wij, passagiers, geleden hebben,kan met het verlies aan schip en lading op minstens een millioen gul den begrooten, voorwaar geen kleinigheid in deze tijden. Bijna alles van hetgeen ontladen wordt, is door vuur of zeewater bedorven en velen, die zich nog met de hoop vleien, hun goederen te behouden, zullen zich, na verloop van korten tijd, op wreede wijze bedrogen vinden. «En niettegenstaande die schade, hebben wij alle redenen tot dankbaarheid. Gelukkig, dat onze reis vertraging ondervonden had, anders hadden wij ons in de Roode Zee bevonden. Wel waren er weinig passagiers aan boord, maat onder die weinigen vier kleine kinderen, welke een redding zeer zouden be moeilijkt hebben. «Wanneer, aan de andere zijde, de centrifugaal- pomp eenige minuten later gewerkt had, dan ware het schip verloren geweest. Hot tusschendek tqcfi was reeds door het vuur aangetast en hadden de vlammen daardoor gelekt, dan waren de hutten spoe dig een prooi geworden en n.ets had meer den ver nietigenden invloed kuunen weerstaan. «Terwijl ik dit schrijf, zijn een vijftigtal, kóefies bezig, de lading uit het achterschip op te bijsohen en aan wal op te stapelen. En zelfs dat gaat met groote moeite en gevaar gepaard. Een half nur ge» leden is zelfs de voet ran een dor wertjKai» t^en een nedervallende kist geraakt en' ernstig pkftedsd. Daarbij neme men in aanmerking, dat wij ons niet in Europa bevinden, maar in Egypte, in'«en.land waar het grootste gedeelte der mindere bevolking zich op 't edele tijdverdrijf van stelen toelegt. Dag en nacht bevindt zich daarom een sterke wacbt bij de uitgepakte lading en iedere koelie, die huiswaarts keert, wordt nauwkeurig onderzocht, een maatregel die, zooals in oenige gevallen reods gebleken is, niet als oterbodig moet beschouwd worden. Wanneer wij nit Suez vertrekken znllen, is nog niet met Volle zekerheid te bepalen; waarschijnlijk gaan wij op het stoomschip Ben Tex over, maar het vertrek zal met een gevoel van spijt gepaard gaan, omdat wij daar door genoodzaakt worden, Van een commandant en «ijn officieren afscheid te nemen, over wie wij niets dan woorden van lof kunnen niten en waaraan wij ons nog meer gehecht gevoelen bij het terugden ken aan 't gemeenschappelijke gevaar, dat wij door staan hebben." De Haagsche politie heeft Dinsdag aan het stati on van den Hollandschen Spoorweg aldaar een goede vangst gedaan. j; Een winkelierater nit de Veenestraat kwam aan het station, om te zien, of zich daar bevond een Duitsch sprekend heer, die even te voren in haar, winkel was geweest om een das te koopon en ver' moedelijk twee pakken nienwe handschoenen had ontvreemd. Op hare aanwijzing, hielden de aan het station dienstdoende agenten dien persoon aan. Hjj werd op staanden voet doorzocht, en nu brachten de beambten niet alleen de vermiste handschoenen te voorschijn, doch bevonden hem bovendien in het verdacht bezit van andere -nieuwe handschoenen en een aantal zijden foulards, die echter niet van voor noemden diefstal afkomstig waren. De aangehoudene, die werkelijk een Duitscher is, werd per rijtuig naar het politiebureel en van daar naar het huis van arrest gebracht De commissaris van politie, belast met het beheer der lo nfd. (Groenmarkt) verzoekt inliehtingen om trent de herkomst van laatstgemelde goederen. Op do boerderij der Rijks-Landbouwschool te Wageningen is een karnproef genomen met 40 liters avond- en morgenmelk van de onlangs aangevoerde Holsteinsche koeien. Het bleek, dat die hoeveel heid 3'/s hectogram boter meer leverde dan 40 liters avond- en morgenmelk van twee Hollandsche koeien, welke voortdurend zwaar waren gevoederd. Met betrokking tot het in den Amstel bij De Om val gevonden lijk van een meisje meldt de Armt. nog het volgende: Gistermorgen vervoegde zich aan het politiebureau op den Amsteldijk een heer, die opgaf dat hij uit do beschrijving der dagbladen het lijk meende te her kennen als dat van een nichtje, waarover bij voogd was. Toen hij by het ljjk werd gebracht, herkende hij het dan ook terstond als de dochter der weduwe van wylon den heer H. W. L., in leven directeur van het rijkstelegraafkantoor te Alkmaar. Het meisje was drie jaren lang besteed geweest by den heer J. in de Rozenstraat, terwijl do moeder woonachtig moet geweest zijn in de Leliestraat. Van 10 April jl. heeft men moeder en dochter niet meer in bare woningen gezien. Mevrouw de wed. L. schynt in behoeftige om- standighedon verkeerd te hebben. Zooals bekend is, zorgt de Nedeflandsche Staat niet voor de weduwen en weezen van do ambtenaren bjj de rijkstelegraaf. De eenige bron wellicht, die haar ten dienste stond, was een jaarlyksche toelage van 176.96 uit het fonds der Vereeniging van ambtenaren by de Neder- landsche rijkstelegraaf tot geldelijke uitkeering bjj overlijden. Gewend aan eenen vroegeren maatschap- pelijken welstand heeft zij met haar kind den dood gezocht, toen de larmoede haar meer en meer aan grijnsde. Ons wordt nog tiit Amsterdam medegedeeld, dat een onderzoek omtrent het huisgezin Janssen, waar het meisje besteed was, aan het licht bracht dat zij het daar zeer goed had en dat Janssen volstrekt niet op bezoeken der moeder gesteld was. De moeder lokte li* ffochtertje laatstelijk het huis uit, voorgevende haren zieken zoon, te Utrecht in garnizoen, te willen bezoeken. Onder de vele geschenken, die de Paus in den laatsten tijd ontving, behoort ook een altaar, voor de zendelingen in verre landen bestemd, dat in een koffer kan worden gepakt. Het is een kastje van notenhout, 0.46 M. lang, 0.31 M. breed en 0.18 M. hoog, wnarin alios is geborgen wat voor altaardienst noodig is. Wanneer men de kist opent, wordt de oppervlakte van 't altaar 0.87 M*. Het gewicht van 't altaar, misgewaad en altaarkleed, misboek, rituaal- boek, stolo, bekers, andere sieraden en crucifix is 12'/, kilogram. In een vergadering der Handelmereeniging te Sema- rang heeft de hoer Dentz inlichtingen verstrekt om trent zjjn plan, om een proef op groote schaal te nemen tot kalmeering van de Semarangsohe reede door middel van olie. Tot op een afstand van eenige Engelsche mijlen in zee wil hij van het strand, over den bodem der zee, een pijp doen leggen. Bjj het uitgangspunt is een oliereservoir, waaruit door een stoommachine de olie in de pijp wordt geperst. Op geregelde afstan den zijn in de pijp kleppen aangebracht om die olie uit te laten. Zoolang geen drukking van binnen op de kleppen wordt uitgeoefend, bljjven deze ge sloten, en kan dos daarin geen modder binnen dringen. Voor de bediening der machine is sleohts dén machinist noodig. De kosten van aanleg berekent de heer Dentz op pl. m. 25.000. De jaarlijksche onkosten zouden z. i. pl. m. 7000 bedragen, waaronder rente en aflossing van van het kapi taal. De voorsteller zon willen heffen een bijdrage, van 3 per kubisten meter out- of ingesoheepte collie. De blauwe vlag (toeken van onstuimige zee) waait to Semarang hoogstens 30 dagen per jaar. lederen dag berekent de heer Dentz voor 100 ohe te zullen noodig hebben. Zijn plannen vonden in de vergadering eenige be strijding, maar ook instemming. Het welslagen der proef werd door velen op verschillende gronden be- twjjfeld. Ten slotte werd de directie der ffindehvereeniging gemachtigd, hoogstens 1000 bij te dragen tot het nemen vau een proef. De heer Dentz zal te Batavia komen om zjjn plannen bij de Regeering voor te dragen. Aan het station Rotterdam D.P. bevond zich eenige dagen geleden een wagen, beladen met, vee, welke vervoerd moest worden. Een persoon, bij veekoop lieden behoorende, scheen zich op den eigenaar van het vee, met wien bij in quaestie was, te willen wreken en trachtte dezen in zjjn handel te belem meren, door zand in den oliepot van den wagen te strooien, waardoor deze zoo niet onder het loopen in brand geraakt, waarbij het vee zou zijn omgekomen, althans zou warmgeloopen zjjn, hetgeen in de afle vering der zending een oponthoud zou hebben ver oorzaakt. Een der ambtenaren van het station be merkte de kwade bedoeling en gaf den stationschef en dezo de politie kennis van het feit. Door een inspecteur van de politie werd de oliepot onderzocht en bevonden zooals hierboven vermeld, terwijl hjj dit voorwerp als overtnigingsstuk medenam. De dader werd onmiddelljjk gearresteerd. (V. B.) Te Bornburg overleed dezer dagen de redacteur van een in het Anhaltsche zeer verbreid weekblad, de heer Alexander Meyer, in den ouderdom van 76 jaren. Geen regel schreef hjj voor zijn blad maar al wat hjj daarin had mede te deelen werd door hem uit het hoofd eigenhandig gezet' Een brutale diefstal met braak is Zaterdagnacht te Middelburg gepleegd aan den Kinderdijk. De dief of de dieven hebben zich in het pakhuis des Heeren Jeronimus laten insluiten, of wel zij hebben het slot van de pakhuisdeur opengebroken en daarna met een ijzeren staaf de kantoordeur geopend. Een maal op het kantoor zijnde, werd het gas opgesto ken, alles doorsnuffeld, en het letterslot van de brandkast verbrjjzeld, waaruit een som van 455 in specie en bankpapier werd ontvreemd. Uit ver schillende bijomstandigheden is gemakkeljjk af te leiden, dat de dieven zeer op hun gemak waren en zich volstrekt niet hebben gehaast. Zoo hebben zjj een geldzakje modegenomen om de specie te bergen, en de portefeuille waarin het bankpapier geborgen was doorzocht, en, na den inhoud er uit genomen te hebben, in een der lessenaars geworpen. Boeken of andere papieren zjjn niet ontvreemd. Tot heden toe is nog geen spoor van den dader of de daders gevonden. De officier van justitie te Middelburg, bericht, dat voor de ontdekking van don dader een premie van honderd galden is uitgeloofd. Léon Peltzer, de moordenaar van den advocaat Bernays, had twee kanarievogels in zijn cel. Een dezer dierjjes, wiens pootje gebroken was, kon niet meor genezen en moest godood worden. Léon Peltzer verzocht dat men dit niet in zjjn tegen woordigheid zou doen: hjj zou dit niet kannen aanzien (I) Bij het bestuur ran den Volksbond te Giessendara bestaat het voornemen, om het brood van de ver- schiflende hakkers seheikundig te onderzoeken en den uitslag daarvan openbaar te maken. De aanvoer van schoepsladingen kunstmeel of hoe het ook heeten moge, die daar en te Neder- Hardinxveld worden gelost en waarvan de qualiteit om haar onnatuurlijke zwaarte en andere kenmer kende eigenschappen zeer twijfelachtig voorkomt, moet tót dit besluit hebben aanleiding gegeven. Het kan niet ontkend worden dat den werkman, die zich voor meer dan de helft met brood voedt; dfior sommige hakkers eene waar wordt in de han den gestopt, die dien naam niet verdient en meer doet donken aan fabriekmatige krjjt- en kalklagen dan aan het voortbrengsel uit de goudgele korenaren. Dit in het vervolg zooveel mogeljjk te voorkomen, tenminste de wanrheid bekend te maten, zal het doel zjjn dezer belanglooze daad, die zegt de Bord. Ct., de goedkeuring van alle weidenkenden ongetwijfeld wegdragen zal. Zoolang prins Bismarck nog geen besluit heeft genomen ever de inhechtenisneming van den com missaris Schnaebelé blijft deze aangelegenheid da openbare meoning overal in de eerste plaats berig- honden. Alle rapporten en documenten zjjn nu te Berljjn, zoodat weldra een beslissing te verwachten is. Intusschen wordt het onderzoek bjj de grenzen Voortgezet. Da Staatssecretaris, Von Puttkamer, ia uit Straatsburg naar Pagny vertrokken en onderzoekt met de getuigen het tooneel der inhechtenisneming. Volgens do Tempi deelde graaf Leyden in een vierde onderhoud den minister Elonrens mede, da do heer Schnaebelé zelf erkent op Duitsch grondge bied in hechtenis te zjjn genomen. Alle stukken en rapporten der Duitsche autoriteiten zyn door Bis marck naar Parijs gezonden, zoodat de Fransche regeering deze kan onderzoeken, terwijl de kanselier zich met de Fransche bezig houdt. Een beslissing wordt in allen gevalle spoedig verwacht. De Duitsche suppletoire begrooting werd na een lange discussie naar de begrootingscommissie verwezen. Uit de houding van Benningsen kan men opmaken, dat do Regeering thans zonder veel moeite verkrijgen zal, wat haar vroeger door de ultramon- taansch-vrijzinnige meerderheid stelselmatig werd ge- geweigerd. In don Pruisischen I .anddag volgde, zooals te ver wachten was, de aanneming van de nieuwe kerkwet, of vredesverdrag met den Paus, io tweede lezing. Tegen de toelating van de kerkeljjke orden verklaarde zich 117 stemmen. In den Pruisischen Landdag werd ook een om het beginsel zeer belangrijk wetteke aangenomen daarbij wordt namelijk aan de districts- en provin ciale Raden op de school de invloed toegekend, die tot dusver door de Regeering werd uitgeoefend. Vele leden vreesden, dat de school onder de zui- nighcidsliefde van die colleges zou lijden en daarom stelden de nationaal-liberalen voor, de wet voor- loopig tot een duur van 5 jaren te beperken. De vrjj-conservatieven stemden voor een deel met dien eisch in; do overige leden van die partij wilden de wet ook zonder die beperking goed keuren. De vrijzinnigen keurden de wet af en wilden haar daarom naar de commissie terugzen den. Met 142 tegen 101 stemmen ochter werd het amendement der nationaal-liberalen verworpen en de wet aangenomen in den vorm, waarin de commissie van het Huis die gewijzigd had. Het Engelsche Lagerhuis heeft de behandeling der lerscho wet hervat, en wel naar aanleiding van het voorstel van den radicalen afgevaardigde Reid, uit Dumfries (Schotland), luidende: Het Lagerhuis wei gert voort te gaan met de behandeling van het ont werp tot verscherping der strafwet tegen ver- eenigingen van Ieracbe pachters, totdat het een ontwerp voor zich heeft tot verlichting van bui tengewoon hooge pachten". Dit voorstel wordt gesteund door Gladstone's aanhangers, namens wie de heer John Morley als woordvoerder zal optreden. De Bpaansche Kamer verkoos de commissie tot onderzoek van het nieuwe legerontwerp; al de leden zjjn voor het ontwerp. De voornaamste bepalin gen zjjn de volgende: verplichte krjjgsdienst voor alle geboren trf genaturaliseerde Spaqjaarden, die hun twintigste jaar bereikt hebben, behoudens vrjj- stelling wegens lichaamsgebreken. Andere vrijstel lingen worden noch in vrodea-, noch in oorlogstjjd toegelaten. De dnnr van den dienst is 12 jaar in het moederland en 8 in de koloniën; 3 jaar worden doorgebracht in werkeljjken dienst, 4 in de eerste, 5 in de tweede reserve. De manschappen dezer laatste worden in tijd van vrede slechts gedu rende éen maand in elk jaar onder de wapenen ge roepen. Tegen geldeljjke vergoeding kan mim uit den kolonialen dienst naar den dienst in het moe derland worden overgebracht. De Belgische Kamer houdt zich bozig mei de in voerrechten op vee. De heer Dumont, de afgevaardigde uit Nivclle», deed het voorstel Frankrjjks voorbeeld te volgen en ook in België tot beschorming van den landbouw de invoerrechten op vee te verhoogen. Dit voor stel vond ondersteuning bij vele leden der rechter- zijde, doch de minister-president Beeraaert verklaarde er zich togen. Toch schijnt de verwerping nog niet seker, daar in het ministerie geen instemmjg- heid over deze quaeztie heerscht. RECLAME Echt te verkrjjgen bjj J. C. Zeldenryk en Co, te Gouda. 'fl De BURGEMEESTER van Gouda, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in 1887 in werke- lyken dienst worden opgeroepen, de hieronder aan geduide Milicien-Verlofgangers, te weten INFANTERIE. Lichting 1884. die van het Regiment Grenadiers en Jagers van 10 Augustus tot 13 September. die van het 1ste Regiment Infanterie van 10 Augustus tot 13 September, die van het 2de Regiment Infanterie van 10 Augustus tot 13 September, die van het 3de Regiment Infanterie van 10 Augustus tot 13 September, die van het 4de Regiment Infanterie van 10 Augustus tot 13 September, die van het 5de Regiment Infanterie van 10 Augustus tot 13 September, die van het 6de Regiment Infanterie van 10 Augustus tot 13 September, die van het 7 de Regiment Infanterie van 10 Augustus tot 13 September, die van het 8ste Regiment Infanterie van 10 Augustus tot 13 September. VELD—ARTILLERIE. Lichting 1884. die van het 1ste Regiment Veld-Artillerie le, 2e, 3e, 4e, 5e en 6e Batterij van 19 Augustus tot 22 September. die van het 2de Regiment Veld-Artillerie le, 2e, 3e, 4e, 5e en 6e Batterij van 19 Augustus tot 22 die van het 3de Regiment Veld-Artillerie le, 2e, 3e, 4e, 5o en 6e Batterij van 19 Augustus tot 22 September. KORPS RIJDENDE ARTILLERIE. Lichting 1884. die van het Korps Rijdende Artillerie van 19 Augustus tot 22 September. KORPS PONTONNIERS. Lichting 1884. die van het Korps Pontonniers 1ste Compagnie van 1 Juli tot 4 Augustus, die van het Korps Pontonniers 2de Compagnie van 15 Juli tot 18 Augustus. KORPS TORPEDISTEN. Lichting 1884. die van het Korps Torpedisten van 17 Juni tot 16 Juli. VESTING-ARTILLERIE. Lichting 1885. die van het le Regiment Vesting-Artillerie de le en 2e Compagnie van 7 Mei tot 11 Juni. die van het le Regiment Vesting-Artillerie de 3e en 5e Compagnie van 21 Mei tot 25 Juni. die van het le Regiment Vesting-Artillerie de 4e en 8e Compagnie van 4 Juni tot 9 Juli. die van het le Regiment Vesting-Artillerie de 9e Compagnie van 11 Juni tot 16 Juli. die van het le Regimënt Vesting-Artillerie de 10e Compagnie van 16 Augustus tot 20 September, die van het le Regiment Vesting-Artillerie de 6e en 7e Compagnie van 17 September tot 22 October, die van het 2e, regiment Vastlag-Artillerie de 4e, 5e, 6e en 8e Compagnie van 7 Mei tot 11 Juni dio van het 2e Regiment Vesting-Artillerie de 2e en 9e Compagnie van 21 Mei tot 25 Jnni. die van het 2e Regiment Vesting-Artillerie de le en 3e Compagnie van 4 Juni tot 9 Juli. die van het 2e Regiment Vesting-Artillerie de 7e en 10e Compagnie van 17 September tot 22 October. die van het 3e Regiment Vesting-Artillerie de 4e en 10e Compagnie van 7 Mei tot 11 Juni. die van het 3e Regiment Vesting-Artillerie de le en 2e Compagnie van 21 Mei tot 25 Juni. die van het 3e Regiment Vosting-Artillerie de 6e en 8e Compagnie van 4 Juni tot 9 Juli. dié van het 3e Regiment Vesting-Artillerie de, 7e Compagnie van 9 Juli tot 13 Augustus, die van het 3e Regiment Vesting-Artillerie de 5e Compagnie van 6 Augustus tot 10 September, die van het 3e Regiment Yesting-ArtUlerie de 3e en 9e Compagnie van 17 September tot 22 Oc tober. die van het 4e Regiment Vesting-Artillerie de 8e en 10e Compagnie van 7 Mei tot 11 Juni. die van hét 4e Regiment Vesting-Artillerie de 2e Compagnie van 21 Mei tot 25 Juli. dio van het 4e Regiment Vesting-Artillerie de le Compagnie van 4 Juni tot 9. Juli. die van het 4e Regiment Vesting-Artillerie de 5e Compagnie van 25 Jnni tot 30 Juli. die van het 4e Regiment Vesting-Artillerie de 3e Compagnie van 9 Juli tot 13 Augustus, die van bet 4e Regiment Vesting-Artillerie de 4e en 9e Compagnie van 13 Augustus tot 17 Sep- die van «het 4e Regiment Vesting-Artillerie de 6e en 7e Compagnie van 17 September tot 22 Oc- tober. KORPS GENIETROEPEN, die van de lichting 1884 van 15 Augustus tot 17 September. die ran de lichting 1885 (de Vestingtelegrafisten uitgezonderd) van 4 Juli tot 8 Augustus, de Vestingtelegrafisten van do lichting 1885 van 11 Juli tot 21 Juli. HOSPITAAL-SOLDATEN, die van de 1ste, 2de én 3de Compagnie der lichting 1884 van 10 Augustus tot 18 September. Ben Moeiden Milicien» wordt mihdien geloot kun Verlofpa»uiterlijk 5 dagen voor den dag hunner op' komst onder de wapenen ter Gemeente-Secretarie te bezorgen en wordt hun voort» herinnerd hunne ver plichting om, voorzien van al de voorwerpen van klee ding en uitrusting, door hen hg hun vertrek met groot verlof medegenomen, op het bepaalde tijdstip, vóór de» namiddag» 4 uur, bij hunne korpsen te bevinden. Gouda, den 26 April 1887. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. MARKTBERICHTEN De aanvoer van granen was heden vrijwel geljjk aan die van de vorige week. De stemming was over het algemeen veel vaster en ruimde dan ook het meeste tot mim vorige prjjzen vlug op. Zeeuwsche Tarwe 7.75 a 8.20. Polder Tarwe 7.30 a 7.60. Mindere 7.20 a 7.30. Af wijkende 6,75 a 7.—. Roode Tarwe 6.60 a 7.—. Angel Tarwe 7.20 a 7.40. Zeeuwsche Rogge 5.60 a ƒ5.90. Polderrogge 4.60 a 4.80. Bnitenlandsche per 70 KG. ƒ4.50 a 4.70. Wintergerst 4.40 a 4.85. Zomergerst 4.10 a 4.50. Chevaliergerst 5. a 6.60. Haver per Heet. 3.a 4.10 en per 100 kilo 6.50 a 7.26. HennepzaadIn- landsch 6.75 a 7.Buitenlandsoh 5. a ƒ5.50. Bruine boonen 10.75 a 11.60. Witte boonen 8.50 a 9.25. Buitenlandsche 6.26 a 6.50. Kookerwten niet meer gevraagd. Inlandscbe blauwe 6.50 a 6,75. Buitenlandsche voererw- ten 6.a 6.25. Kanariezaad 10.a 10.50. Duivenboonen 6.60 a 7.10. Paarden- booner 5.75 a 6.20. Spelt 2.50. a 2.90. MaisAmerikaansche Mixed 5.65 a 5.80. Odessa 5.50 a 5,75. Cinqnantine 6.a 6.50. Alles per 100 kilo. De veemarkt met goeden aanvoer, alle soorten vlug, echter geen hoogere prijzen. Schapen traag, lammeren traag van 6.tot 11.- Vette varkens van 19 tot 21 Ct. Engelsche 17'/s a 18'/sct. Aangevoerd 73 partijen Kaas, handel vlug, eerste kwaliteit 21.tot 23.tweede kwaliteit van 18 a 20. Noordhollandsche 22 a 26. Goeboter 0.95 a 1.05. Weiboter 0.75 a 0.85. GEBOREN 25 April. Maria, ouders P. de Jong en G* Nieuwveld. Petronella Johanna Maria, ouders A. Verhart en J. Onto. 20. Hendrika Maria, ouders J. Kaper en C. J. de Haan. Antonius Cornelia Fredrikus, oudera A. Berandsen en i. Kooijman. Arie, ouders K. Per dijk en R. M. Dan ens. 27 Johannes Jacobus, ouders L. Vermeulen en A. Viseer. Wilbelmina Susanna, ouders J. N. van der Zuralm en 8. Spee. OVERLEDEN26 April. P. J. ran Vliet, 75 j. N. J. rau der Breggeu, hoiarr. ran J. Herfat, 74 j. 27. A. ven Wijk, 88 j. GEHUWD27 April. L. Jansen en C. E. Frie. J. H. Stsrro en C. H. Bik. C. de Bruin en E. Vogelaar. A. HnCitede an W. A. Planken. Getrouwd EN M. L. DIESTELHORST Gouda, 28 April 1887. Heden trof ons de gevoeligste slag, door het nog onverwacht afsterven van onie eenige lieveling TONNIJ, in den aanvslligen leeitjjd van bjjna 71/, jaar. Mr. I. MOLENAAR. H. J. M. MOLENAAR- ,.bVerboom Soumis. Waddinxvecn, 20 April 1887. Eenigen algemeene kennisgeving. Na langdurige ongesteldheid overleed heden onverwacht, zacht en kalm, mijne geliefde Echtgenoote NELA JOHANNA va» dhr BREG- GEN, in den ouderdom van bjjna 75 jaren. JOH'. HERFST Jz». Gouda, 26 April 1887.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2