Kost en Inwoning, Zindelijke Dienstbode, DIENSTBODE, Sedert 25 Jaren RIJKS-ZEGELS Buitenlandsch Overzicht. KOEPOKINENTING. ADVERTENTIEN. A. BRINKMAN. POLITIE. 5 ƒ1». Moordrecht Zevenhuizen Reeuwijk Haastrecht rhitxreentfjing Jufvrouw ARENTZ, Mevrouw TUINENBURG, Abshaubbins of Anti- Rhumatische Watten Tot hulponderwijzer aan de le openbare school te Ouderkerk aan den IJsel is benoemd de heer W. M. C. Regt te Waddingsveen. Een schaap van den Bouwman J. Jongebreur te Ouderkerk aan den IJsel, voor enkele weken gebeten door eenen van dolheid verdachten hond uit Krim pen op de Lek? is heden onteigend en afgemaakt, als blijkens onderzoek van dën districts veearts mede verdacht van aan dolheid te lijden. Be handel in boomen en planten was in het thans afgeloopen seizoen te Boskoop levendig ge noeg, maar van verscheidene artikelen was de prijs laag. l)e lage prijzen zijn hets^evolg van den grooten voorraad^ in de kweekerijen. Vooral van coniferen zijn er nog duizenden voorhanden, die men gaarne opgeruimd had gezien. Zooals gewoonlijk heeft de meeste verzending naar het buitenland plaats gehad. Voor de verzending naar rijken, die tot de drnif- luis-overeenkomst behooren, wemen volgens het ge meenteverslag van 1 April 1886 tot 31 December 1886 ter gemeente-secretarie gestempeld 1372 certi ficaten. Volgens hetzelfde verslag zijn alhier ongeveer 308 boomkweekers. 102 zijn er gepatenteerd als binnen- landsche en 25 als buitenlandsch koopman. Door den Minister van oorlog is aan de militaire autoriteiten verzonden een nieuw Reglement betref fende het toezicht op en het beheer van de kazer neering en wat daartoe behoort.'' Als nieuwigheid is daarin o. a. bepaald, dat in elke kazerne, waar daartoe, naar het oordeel van don bevelhebber in de militaire afdceling, eene geschikte localiteit beschikbaar is, ééne of twee kamers zullen worden bewoond door eenen daartoe door den com mandeerenden officier aan te wijzen ongehuwden officier. Dergelijke regeling bestaat reeds lang by andere legers. Staten-Generaai. Tweede Kamer. Zittin gen van Dinsdag 10 en Woensdag 11 Mei. Zitting van Dinsdag. Bij de voortgezette grondwetsbehandeling verwierp de kamer, met 39 tegen 36 stemmen, het amendement-Greeve tot schrapping van de nominatie der kamer voor de benoeming van leden van den Hoogen raad. Van de rechterzijde stemde de heeren Clercx en Huber tegen het amendement, de overigen vóór; van de liberalen schaarden zich aan de zijde van den heer Greeve de heeren Blussó, Hartogh en Sanders. De paragraaf betrekkelijk den werkkring van den Hoogen raad is aangenomen met 39 tegen 22 stemmen, na eene stellige verklaring der regee ring dat ongepraejudicieerd blijft de vraag of de Hooge raad voortaan ook voor burgerlijke zaken een hof van cassatie zal zijn. De rogeering had voorgesteld den administratieven rechter ook en don militairen rechter niet onafzet- baar te verklaren. De heer Van Houten stelde voor ook bij vacatures voor den administratieven rechter eene voordracht der kamer verplichtend te stellen. De heer Heemskerk heeft dit amendement nadruk kelijk bestreden, waarna de heer Van Houten het introk. Hoofdstuk justitie is daarop aangenomen met 45 togen 17 stemmen. Zitting van Woensdag. In deze zitting heeft de heer Verniers van der Loeff, namens de groote meerderheid der liberale partij, een verklaring afgelegd, waarbij de redenen aangegeven worden, waarom zij voornemens is aan de wijziging van Hoofdstuk VI der Grondwet (van de godsdienst) haar stem te onthouden. Een voorstel van den heer Schaepman om het eerst 1 in stemming te brengen, werd goedgekeurd. Op verzoek van den min. van binnenl. zaken werd het ontwerp geschorst en de behandeling aange vangen van i Hoofdstuk VII. Te Willige-Langerak is op 86-jarigen leeftijd over leden de heer H. Bijneveld, die van 1822 tot 1870 de botrekking van hoofd der openbare school aldaar vervulde. Slechts weinigen onderwijzers valt het te beurt zoovele jaren rust te mogen smaken na 48-jarigon werkkring". De heeren D. P. van Capelle, grondeigenaar en veehouder te CappeUe a'd IJsel, en ongeveer 200 anderen uit do gemeenten in den omtrek van Botterdam, Gouda en Utrecht, allen belanghebben den bij den veehandel, hebben zich tot den Minister van binnenlandsche zaken gewend met het volgend adres «l)at zij onlangs met vreugde begroetten de tijding, dat, ton gevolge der doeltreffende maatregelen, de Nederlandsche veestapel sedert geruimen tijd bevrijd is gebleven van besmettelijke veeziekten, alslong ziekte, enz.; «dat zij met genoegen hebben gezien, dat de Ne derlandsche regeering. bewust van den druk, welke op den Nederlanlschen uitvoerhandel rust, ten ge volge van bepalingen op den invoer van vee in Engeland sedert 1877 van kracht, bij het Engelsche gouvernement stappeu heeft gedaan, om te verkrijgen de wederopenstolling va^d» .vrijen onbelemmerden invoer «dat zij echter met leedwezen hebben kennis ge nomen van de verklaring van lord John Manners, in de zitting van het Huis der Gemeenten dd. 28 Maart jl., waaruit blijkt, dat de Engelsche regeering heeft gemeend geene wijziging te moeten brengen in de op dit oogenblik van kracht zijnde bepalingen op den invoer van Nederlandsch vee, omdat het Neder landsche gouvernement nog steeds toestond den door voer, door .haar grondgebied, van Duitsche schapen, zoodat, hoe degelijk overigens de maatregelen moesten geacht worden, door Nederland genomen tot wering en vernietiging von besmettelijke veeziekten, zij aan de Engelsche rogeering geen voldoenden waarborg op den duur kunnen geven togen den invoer van besmet vee, zoolang de ihvoer van Duitsche schapen geoorloofd blijft; «dat bij kon. besluit vau 8 December 1870 (SM. N°. 194) de in- (en doorvoer van alle vreemd vee werd verboden, terwijl tevens bepaald word, dat, wanneer bijzondere redenen afwijking van dat verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking door Uwe Exc. zou kunnen \^rden toegestaan; «dat het ondcrgeteekonden voorkomt dat het in geen enkel opzicht noodzakelijk is, nog langer dis pensatie te blijven verleenen van genoemd kon. be sluit integendeel, dat het, met het oog op de verklaring van de Engelsche re geering, in het belang van de welvaart van den Nederl. veehandel met En geland bepaald dringend noodig wordt, dat bovenge noemd kon. besl. voortaan streng worde gehandhaafd, omdat bij de nauwgezette toepassing daarvan de wederopenstelliug van den vrijen invoer in Enge- -and van Hollandach vee zal kunnen worden ver kregen. //Hedenen waarom zij Uwe Exc. eerbiedig doch dringend verzoeken, dat het Uwe Exc. moge behagen, de tot heden toegestane dispensatiën van bovenge noemd kon. besluit in te trekken, en voortaan geene dispensatiën meer te verleenen, tenzij dit in het algemeen landsbelang bepaald noodzakelijk mocht zijn, en bij de Engelsche regeering wederom aan te dringen op de opheffing van de bepaling van 1877 ten opzichte van ons vee." In eene beschouwing onder den titel: herzie u zeiven, schrijft de redactie van het Sociaal Weekblad deze week: «De verhooging van de zedelijke kracht der in dividu's is wel degelijk, een zeer voornaam punt op het program van hen, die met ons voor de massa des volks een betere toekomst pogen voor te berei den. Daarin dient gearbeid door den godsdienstleo- raar|en den onderwijzer der volksschool. Daartoe kan medewerken, wie. in volksbijeenkomsten zijn stem verheft en aan volksbladen rijn pen leent. Daartoe vermag een ieder bij te dragen in zijn klei nen kring. Het is een werk der opvoeding, waartoe do meer ontwikkelden geroepen zijn, indien zij be antwoorden aan do eischen, die den opvoeder behoo ren te worden gesteld: zelf te zijn wat hij anderen wil doen worden; meer te verwachten van zijn trek kend voorbeeld dun van zijn wekkende leering; nooit te vergeten, dat er overeenstemming wezen moet tusschen woord en daad. Helaas, dat maar al te vaak en in te menig opzicht dat //indien» een voorwaarde is, die niet wordt vervuld.» Daarop laat het blad eenige staaltjes volgen van 't geen in de maatschappij voorvalt. Mevrouw klaagt over haar meiden, maar niet altijd toont zij zelf die belangstelling in het lief en leed van degenen, die haar op haar wenken moeten bedienen. z/HieT een meubelmaker, ginds een sigarenfabri kant," vervolgt het blad, «die u verzekeren, hoe bij de pinken zy moeten zijn om te voorkomen, dat werklieden grotid)|£<^gjen wegkapen teneinde zo thuis te verwerken, ze te verkoopen, en aldus dievenloon te vinden in de opbrengst. Laat ons aannemen dat het dikwijls gebeurt. Maar laat ons tevens de vraag stellen of de werkplaats altijd een leerschool der eerlijkheid is. Zijn de werklieden er nooit getuige van de ondeugdelijke grondstof gebezigd en door een kunstmiddeltje aan het niet-deskuydige oog ont trokken wordt? Zien zij nooit dat goed en slecht wordt dooreengemengd om als onvermengd goed te wordeü aan den man gebracht? Moeten zij nooit op het vervaardigde 'een merk drukken, dat kortaf valschheid is, en waarvan zij zeer goed weten, dat het bedrog beoogt? Is het spreekwoord, dat een ieder een dief in zijn nering is, in de wereld gekomen door de gedragingen der werklieden? «Zonder eind zijn de klachten over de achteloos heid, waarmede de werkman omspringt mot het ei gendom van zijn baas; moer nog over de vadsig heid, waarmede hij zijn dagtaak volbrengt, zoo mii mogelijk uitvoerend wanneer niet het oog des mees ters waakt. Maar als zij, die zoo klagen, zich eene indachten in hetgeen zij zeiven zouden doen en na laten indien niet loon npar evenredigheid van in- "spanning hun ten drijfveer en ten prikkel was? Ia soms ieder ambtenaar van hoogeren rang, die mede instemt in het koor der klagers, een levend bewijs voor de stelling, dat plichtbesef allóén den mensch van gewoon gehalte brengt tot volle ontwikkeling van zijn krachten? «Op den drukbeklanten drankwinkel wijst men als een onweerlegbaar teeken, dat de werklieden zoo vaak zei ven de schuld dragen van hun toestandj; maar de bier- en koffiehuizen, die voor andere stan den hun deuren openzetten, blijven die ledig? Wie de hoofdstad op een Maandag doorkruist, kan stof en overvloed vinden voor deugdzame verontwaardi ging; maar ontbreekt hem die, wanneer bij in zekere straten dierzolfde hoofdstad komt in het late avond uur, waarin geen werkman er den voet zet? De jeugdige arbeider zou wys handelen, zoo hij luister de naar den goeden raad om genot in het heden op te offeren aan voorzorg voor de toekbmst; maar pre dikt zulk een raadgever in zijn naaste omgeving voor gretige ooren? «Begeeft u eens in een academiestad, wanneer een troepje stndenten zwaaiend en tierend voorbij trekt, onder de beschouwers, en vang de gezegden op, die het gedrag dier zonen van de voornaamsten des lands hun ontlokken. «Herhaald zij hot: rerhooging van de zedelijke kracht der maatschappelijk misdeelden is wenscheiijk, is noodig, is een onmisbare voorwaarde voor hun welvaren; en op ons bevoorrechten rust de plicht, waar en zooveel wij vermogen, er hen toe op te wekken. Maar een plicht, die nog zwaarder ons op het 'gemoed moet drukken, is deze: te zorgen, dat wij door eigen leven, door handel en wandel, recht van spreken hebben. Ach, dat aan het «Herzie u zelven» minder behoefte bestond in alle kringen der maatschappij." Do reeds voor de Kamerzitting van gisteren aan gekondigde ministerieele crisis in Frankrijk is ach terwege gebleven. Het was in het Paleis Bourbon zelfs bijzonder kalm. In de couloirs heerschte geen bijzondere' opgewondenheid en vele afgevaardigden verwachtten nog dht regeering en begrootings-com- mi8sie het ten slotte zouden eens worden. In hoever dit vermoeden juist is, zal spoedig blijken, daar de heer Goblet gisteren reeds voor de begroótings-com- missie zon verschijnen. Gedurende het gekibbel der Norud. Allg. Zlg. 'met Kussische en Oostenrijksche bladen over de Oos- tersche politiek dier beide staten vóór het congres van Berlijn heeft do Kussische minister van finan ciën keizer Wilhelms regeering en onderdanen een verrassing bereid, die als een donderslag van helde ren hemel komt neervallen. Bij koizerlyke ukase is in Rusland een aanmerke lijke rerhooging vastgesteld van inkonfcnde rechten op ruw en bewerkt yzer, op staal en artikelen uit beide metalen vervaardigd. Bovendien is den minis ters van domeinen en van financiën opgedragen zoo spoedig mogelijk maatregelen te nemen teneinde te voorkomen, dat de smederijen en gieterijen in de Westelijke provinciën zich uitsluitend van ingevoerd materieel bedienen en dat in deze werkplaatsen uit sluitend buitenlandsche arbeiders gebruikt wordon. Met alle mogelijke middelen moot de uitbreiding en oprichting van dergelijke etablissementen belemmerd worden. Zonder oenigen twijfel zijifdeze maatregelen geno men om de Duitsche industrie en den Duitschen in vloed in Rusland een doodelijken slag toe te brengen, daar men in de Westelijke provinciën voornamelijk Duitsche industrieelen vindt. Hoewel het Russische gonvernement, dat hiermede gevolg geeft aan de wenschen der Panslavistische pers, met deze strenge maatregelen slechts gelijklui dend antwoordt op de voor jaren reeds begonnen en nu juist dezer dagen op nieuw het hoofd opste- stekende beweging der agrariërs in Duitschland, heerscht toch in dit huitste rijk groote ontsteltenis en verontwaardiging over deze jongste overwinning van den anti-Duitschen heer Katkoff. En dat, ter wijl men zich nog altyd in Berlijn troostte met de aanwezigheid van den heer Von Giers, don wachter der Duitsch-Bussische vriendschap, aan het depar tement van buitenlandsche zaken! Hoe ontdaan men te Berjijn is, blijkt uit het volgende officieuse schrijven uit de Duitsche hoofdstad aan de Köln. Ztg.: «De dezen morgen bekend geworden nieuwe Rus sische maatregelen betrekkelijk de inkomende rech ten zijn een gebeurtenis van ernstige beteekenis, een slag in het aangezicht der Duitsche industrie. ook der dooT DuRschers in Rusland gevestigde, een slag, welke voor menigen tak der industrie bijna vernietigend zijn zal, een slag echter ook in het ge zicht der vroegere Russische politiek en der tegen woordige officieele leiders van den Russischen staat. De maatregel bewijst, dat Kathoffs richting in Rus land over de werkelijke macht en den wil van den czaar beschikt, niet echter de verstandige partij, aan wier hoofd Von Giers staat. Zulke brutale maatregelen, als de Russische minister van financiën heeft doorgedreven, kunnen niet zonder invloed blijven op de politieke betrekkingen met het nabu rige land, waartegen zij gericht zijn, en men zal geen valsche veronderstelling wagen, wanneer men gelooft, dat zij met deze bedoeling genomen zijn. De bij ons ontloken beweging ten gunste eener verdubbeling der inkomende rechten op granen, heeft door de jongste Russische maatregelen, nieuw voedsel gekregen." Dit slot is karakteristiek en schijnt te beteeke- nen: dat van beide zijde de tarieven-oorlog met altijd scherper geslepen wapenen zal voortgezet worden, tot de bom losbarst en kanonnen en sabels in de plaats treden der douanenrechteu. In Frankrijk slaat men met Welgevallen de altijd meer toenemende verkoeling im de betrekkjungen tus schen Rusland en Duitschland gade, want al hecht niemand direct geloof aan het bericht betrekkelijk een tusschen Rusland en de Fransche republiek gesloten verbond, zoo vleit men zich toch aan do Seine, dat Rusland, zoodra Duitschland een conflict met Frankrijk in het leven roept, de behulpzame hand zal uitstrekkep om Bismarck te verhinderen het Fransche volk ten tweedeuraale te verslaan. Te Berlijn vergaderden 150 belanghebbenden bij den handel in sterken drank om van gedachten te wisselen over het nieuwe belastingontwerp. Met algemeene stemmen werd besloten in een adres aan den Rijksdag als hoofdbezwaar te noemen de hoogte der voorgestelde belasting, die door de spiri tusfabrieken niet dragen is en het verbruik zoo sterk zal doen verminderen, dat ook de beoogde financicele voordeelen voor de schatkist niet ver kregen zullen worden. Ook had men veel beden king tegen do bovoordeeling der aardappelspiritus- brairlerijen en de beperking van de hoeveelheid te produceeren spiritus. De vergadering meende, dat de Regeering die klippen, waarop het ontwerp wel licht schipbreuk lijden zal, had kunnen ontzeilen doof "bK de samenstelling van het ontwerp den raad vaa deskundigen in te winnen. De deskundigen zijn 't echter, zooals gewooniyk, lang niet eens. Sommigen meenen, dat de branderijen van aardap- spiritus volstrekt w niet zoo overdreven begunstigd worden, al geven zy toe, dat de daarop betrekking hebbende bepalingen van het wetsontwerp moeilijk rechtvaardig toe te passen zullen zijn. Ook wordt beweerd, dat de spiritusbelasting in Duitschland zeer goed 100 millioen Mark meer dan vroeger kan opleveren, zonder producenten of consumenten te benadeelen. liet Oostenrijksche Heerenhuis heeft na langdurige en heftige beraadslaging eene gewichtige quaestie ten gunste der regeering beslist. De heer Von Scberra- ling, president van het Hoogste Gerechtshof, stelde voor het decreet der regeering op te heffen, waarbij wordt toegestaan bij de gerechtshoven in Boheme zoowel de Czechische als de Duitsche taal te ge bruiken. Voorheen was voor elke rechtbank uitslui tend het gebruik van het Duitsch geoorloofd. Het Heerenhuis verwierp echter het voorstel van den heer Von Schermling met 72 tegen 47 stemmen, zoodat de door de regeering ingevoerde wijziging wordt gehandhaafd. De Belgische rogeering heeft de medeileeling ont vangen van de Duitsche, dat, wegens den ongero- gelden postdienst over Östende, de Duitsche brievon na 1 Juni over Vlissingen zullen worden verzonden. De regoering zond terstond twee harer postambtena ren naar Berlijn, ten eiftde dit bosluit zoo mogelijk te doen wijzigen. Op verzoek dor regeering is daar op een interpellatie, hierover door een der leden aangekondigd, voorloopig uitgesteld Bureau voor gevonden voorwerpen, geopend van namiddags 1 tot 8 uur. tien Kinderschoentje, een Sleutel, een blauw Ket tinkje met gouden slootje. Ook kunnen inlichtingen gegeven worden omtrent «on geelpelle Kip en twee draagstokken m-t een net. De BURGEMEJËSTER van GOUDA Brengt ter algemeene kennis dat aanstaanden ZONDAG den 15" MEI 1887, des namiddags 12 uur, op het Raadhuis niet alleen voor minver mogenden maar voor ieder die zich daartoe aanmeldt, gelegenheid zal bestaan om zich geheel korteboi rechtstreoks van het kalf te doen inenten of herinenten. Gouda, den 12" Mei 1887. De Burgemeester voornoemd, Van BERGEN IJZENDOOBN. MARKTBERICHTEN Oouda, 12 Mei 1887. De aanvoer van granen was heden niet groot. In navolging van de hoofdmarkten was de markt, voor tarwe hooger, met goede vraag; zoodat dit artikel tot 20 a 25 ct. verhooging vrij vlug opruimde. In de vorige artikelen kwam weinig verandering, Zceuwsche Tarwe 8.— a 8.40. Polder Tarwe 7.60 a 7.90. Mindere 7.50 a 7.60. Af wijkende 7.a 7.25. Boode Tarwe 7.a 7.25 Angel Tarwe 7.50 a 7.70. Zeeuwsehe Kegge 5.60 a 6.Polderrogge 4.60 a 4.85. Buitenlandsche per 70 KG. 4.60 a 4.75. Wintergerst 4.45 a ƒ4.75. Zomergerst 4.a 4.35. ChevaUergerst 5.a 5.75. Haver per Heet. 3.10 a 4.20 en per 100 lalo 6.50 a 7.25. Hennepzaad Inlandscli 6.75 a 7.Buitenlandsch 5.a ƒ5.50. Bruine boo- nen 10.75 a ƒ11,50. Witte boonen 8.— a 8.75, Erwten: Inlandscbe blauwe mestipg 6.25 a ƒ6.50. Buitenlandsche voererwten 6.a ƒ6.25. Kanariezaad 10.— a 10.25. Duivenboonen 6.50 a 7.15. Paardenboener 5.75a 6.20. Spelt 20 a 2.90. MaisBonte Amerikaan- sche 5.65 a 5,80. Odessa 5.50 a 5.60. Cinqnantine 6.a 6.20. Alles per 100 kilo. De veemarkt met goeden aanvoer, alles werd tot hoogere prijzen verkocht. Schapen 16.a 24—. Lamineren 7.a 12.—. Vette varkens 19 21 ct. en Engelsche 17 a 18 ct. per kilo. Magere biggen 0.85 a 1.50 per week. Aangevoerd 71 partijen Kaas, eerste kwaliteit 20.tot 22.—, tweede kwaliteit van 17 Goeboter 1.05 1.20. Weiboter 0.85 i 0.95. Burgerlijke Stand. GEBOREN 9 Mei Pinter, ouders C. fleijgrn en A. de Kroon. 10. Elisabeth Johanna Maria, ouders C. van Mourik en A. C. Matse. 11. Neeltje, o<dera |H. Zuid'oort en A. Keij. Magdalena Catharine, oudere J. C. den Edel en W. M. Wil enburg. OVFRLEDEN 7 Mei. Z. de Jong, 2 j. 4 a.— 2. C.de Kongt, t j. 8 m. - 9. W. Simmer», 9. d. 10 P- deu O», 48 j. P. Ileydelaar, 83 j. GEHUWD i 11 Mei. W, WiMachut en G. Koedam. P. Scharloo en H. M. Verhoef van der Steen en J. Anaaara. 12. H. J. Iwea eo H. J. C. Schouten. GEBOREN: JoKanoee Jacobui, oudera f. J. de Knegt en T. boon. Aonemie, ouder» C. Hogendooro en N. Veranel. Klitabert Cornelia, oudera C. Veraloep an E Verboom. Johannes Cornelia, onder» G. ran Scbaik en J. de Lange. OVELERDKN G. F. Rietveld, 8 m. C. Koolmees, haiaer. ran J. «au Gennep, 67 j. ONDERTROUWD: P Gtoenereld, 29 l. te Gonderak en M. H. kitman 26 j. GEBORENAntonia oudera A. Vat en J. de Jang. OVERLEDEN A. Vat 2 d. GEBOREN: Betjp, oudera J. T. ran Dort en N. Leeu wenhoek. Godefridua Baatiaan, ouder» G. ran Gent en G. M. Veerman Jacoba, onder» W. Kraan en G. Hordyk. OVERLEDEN: a J. Sterk, 19 m. G. Hey, 24 j. ONDERTROUWD: P. C. Groeneachey en D. Vermeulen. GEBORENMurteo, onder» C. de Jong en A. Stout. OVERLEDEN 3. de Kramer. 8 j. G. Bil, 65 j. J. A. Schoonderwoerd, 17 m. C. Bona man, 61 j. Stolwijk GEBOREN Florua, ouders L Anker en G Oskam Klaaa, ouder» T Hangen en M TimWr Jan Pieter, andere J P Honkoop eu K ran Dan» Diena Aniua, oudera A Boer en N K Dekker OVERLEDEN D Roraeyo 28 j VAN J. «b BRUIJN EN A. BOEK. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Gouda, 12 Mei 18S7. Gj»ronwd H J. IWES 1® Luit', der Infanterie EN H. J. C. SCHOUTEN. Gouda, 12 Mei 1887. Voor de zoovele bewijzen van hartelijke deelneming en liefde, welke wij mochten ont vangen bj het overlgden van ons geliefd eenig Kind, betuigen wjj onzen hartelijken dank. Mr. 1. MOLENAAK. H. J. M. MOLENAAB- Verboom Soüxain. Waddinxveen, 11 Mei 1887. De Heer en Mevrouw H, J. IWES Schouten betuigen han harteiijken dank voor de vele blijken van belangstelling bg hnn Hu welijk ondervonden. Gouda, 12 Mei 1887. Door een JONGMENSCH, z. b. b. h wordt GEVRAAGD in een R. C. gezin. Opgave van prys enz. franco brieven onder No. 1495, aan het Bnrean van dit blad. FLUWEELEN SINGEL, vraagt om dadelijk in dienst t* treden eene die goed kan strjjken en een burgerpot kan koken. Wachtelstraat, vraagt een die goed kan koken. Loon naar bekwaamheid. Aanmelden na zes uur 's avonds. alsmede tjjn te bekomen in den Boekhandel van zjjn.de beroemde echte bg de Khumatiek-lgders een goed onthaal te beurt gevallen, door hunne snel werkende ver drijving van die vaderlandsche plaag. De Hoofddepot-houder, A. BKEETVELT Az. te Delft, heeft ze a 30 cent per pakje ver- krggbaar gesteld bg T. A. 6. van Detll, |C. B. Verheul, Oudewater. Mej de Wed. Bosnian, ABos, Berkel. Gouda. 1. van Dorp, Zoetermeer. W. J. den Uijl, Schoonh. A. Kauling, Alphen. A. Prins, Zevenhuizen. Gebr8. Kauling Bodegraven. M. J. Goudkade, Boskoop K. Oosterling, Haastrecht. O. Hoogendjjk, Cappelle. Gebr". Kauling, Woerden. S. v. d. Kraats, Bleiswijk. G. v.d. Geur, Waddiniveen.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2