VOOR DOVEN Bultenlandscli Overzicht. Adres A. L SIMPSON KENNISGEVING. ADVERTENTIËN. marktberichten Burgerlijke Stand. Gouderak Stolwijk regeeringsvoorstel bestleden. Hij wilde gelijke be handeling van allen en niet een splitsing onder de leuse van den «gezeten werkman.» Ook de heeren Ruys van Beerenbroek en Heldt bestreden het regeeringsvoorstel en het amendement. De laatste zag èn in het voorstel der regeering èn in het amendt. eene onbillijkheid tegenover den werkman. In het voorstel der Regeering zag hij in elk geval nog eene oonsequente voorloopige regeling, terwijl het amendt. slechts 6 pet. der werk lieden als kiezer toelaat. De heer Godin de Beaufort opperde onderschei dene praptisohe bodonkingen tegen het amendement en het regeeringsvoorstel, en stelde een amendt. voor, om de derde alinea van het regeeringsvoorstel te doen vervallen, of het kiesrecht toe te kennen aan bij weduwen inwonende zoons, althans aan den oudsten hunner. Ook door den heer Van Baar werd het regee- ringsartikel bestreden, terwijl de heer Van der Bie- ■en het toekennen van kiesrecht aan kamer-bewoners voorstond. Door de ministers van Financiën en Binnenl. Zaken werd het regeeringsvoorstel verdedigd en het amendt. bestreden. De voornaamste grief: dat het regeeringsvoorstel geen kiesrecht toekent aan werklieden weerlegde de Minister Heemskork, en hij noemde tal van rubrie ken op van personon, (jio kiesrecht zullen bokomen al»timmerlieden, horlogemakers, brievenbestellers enz. enz., tot likdoornsnijders incluis. De heer Van Houten verdedigde nader hot amen dement. De rechtbank te Rotterdam nam in hare zitting van Dinsdag kennis van het hooger beroep, inge steld door T. E. Hamecber, masseur en pédicure, wonende te Rotterdam, tegen een vonnis van den kantonrechter te Schiedam, waarbij bij tot geldboete was veroordeeld. Deze veroordeeling was door den kantonrechter uitgesproken op grond dat de appellant, zijnde onbevoegd om de geneeskunde uit te oefenen, buiten noodzaak te Schiedam geneeskundigen bij stand als bedrijf heeft verleend, door met liet doel om te genezen de beenen van aan rheumatiek lijdende personen met olie te wrijven, te buigen en te rekken, waarvoor hem door twee patiënten was betaald respectievelijk 100 en 30. Appellant onderging een langdurig verhoor, waarbij hy verklaarde masseur te zijn. Zijne behandeling bestond in het wrijven met olie of vette substantie om het 'vel niet stuk te scheuren. Voor rheuma- tische pijnen is geen kruid gewassen, daar hield hij zich dan ook niet mee op, want die ziekte kon hij niet' genezen. Hy moest echter erkennen, dat een hem vertoond papiertje, waarop o. a. stond dat hij te consulteeren was voor jicht en rheumatiek, door hem was verspreid. „Wanneer (zeide hij) menschen by my komen klagen over rheumatische pijnen en wanneer ik meen dat het werkelijk rheumatiek is, dan behandel ik hen niet, zie ik echter dik bloedigheid in, dan wrijf ik hen, welke kennis ik heb opgedaan gedurende een 7 jarig verblijf in de hospitalen in Duitschland". Verder verklaarde hij dat hij patiënten niet anders helpt dan op advies van geneeskundigen, by name dr. Hemmes. Het wry ven is niet altijd goed voor alle menschen; de dokter moet beoordeelen of hij door moet gaan met wry ven of niet. Desgevraagd, verklaarde hij dat het voor hem eene geheel onverschillige zaak is of de door hem behandelde menschen genezen van hunne pijnen. Zijne bedoeling is met het wrijven geld te verdienen. Dit deed één der rechters op merken, dat het, met het oog op het grove geld dat hij rekent, dan veel van oplichting weg heeft. Ook moest hij toegeven, met de beide vrouwen uit Schiedam die hij had behandeld, nier bij eenen dokter te zijn geweest. „De menschen noemen mij wrijfdokter," zeide hij; „ik heb echter geene bevoegd heid tot uitoefening der geneeskunde." Het O. M., het woord bekomen hebbende, kwam na eene breedvoerige bespreking en aanhaling van de in den laatsten tyd gewezen vonnissen en arres ten omtrent het uitoefenen der geneeskunst, tot de slotsom dat het masseeren als een tak der genees- kundde moet worden aangemerkt, en dat het aan gevallen vonnis z. i. juist was gewezen, waarom het de bevestiging daarvan vroeg. De rechtbank bepaalde de uitspraak in deze zaak op Dinsdag e. k. In de Juni-Arw»te£ der stemmen voor waarheid en vrede wyst dr. Bronsveld op den verrassenden uitslag van de stemming in de Tweede Kamer over hoofd stuk VI der Grondwet. Dat hoofdstuk, waarover zoo veel geschreven, waartegen zoo heftig gestreden, op welks herziening van anti-revolutionaire zijde zoo dringend aangedrongen is werd onveranderd, onherzien, met op twee na algemeene stemmen aan genomen. Dr. B. vestigt ér de aandacht op, dat het kamerlid de Savornin Lohman deze quaestie niet genoegzaam voorbereid achtte, en spreekt het ver moeden uit, dat andere motieven dan het daarge noemde den heer Lohman thans deed stemmen voor 't behoud van artikel 168, door dezen afgevaardigde altijd gehaat met doodelijken haat. In de gegeven omstandigheid ziet do schrijver der kroniek in het behoud van art. 168 een roden van dankbaarheid, maar niet aan den heer Lohman, in wien hij een der bitterste vijanden blijft zien van de Ned. Herv. kerk. Hoe revolutionair in de laatste weken de anti-re volutionairen zich uitlaten tegenover de rechterlijke macht, en de bekleeders van 't gezag in Staat en Kerk wordt door dr. B. met zeer opmerkelijke cita ten gestaafd. En niet weinig klem wordt aan die beschuldiging bijgezet door het pas verschenen werk van dr. Vos over het jaar 1887. Met grooten lof wordt van dit werk gewag gemaakt, terwijl het zeer compromitteerend wordt genoemd voor de reputatie, inzonderheid voor de HH. Kuyper, Rutgers en de Savornin Lohman. Om voor bezoekers der tentoonstelling voor voe dingsmiddelen te Amsterdam het vervoer, door de stad gemakkelijker en goedkooper te maken, zal de Amsterdamsche Omnibus-Maatschappij ook biljetten uitgeven van 15 cent, die over drie lijnen vervoer geven, naar en van het tentoonstellingsterrein. Het schrikbarend toenemen van zelfmoorden bij kinderen, wordt in de Wiener Medkin Presse aldus besproken: Hot is niet te betwijfelen, dat in vele gevallen erfelijke aanleg, een verkeerde opvoeding, geestelijke overspanning, hersensontsteking enz, als byoorzaken medewerken. Vooral opwinding en ver storing der hersenen werken mede, zodlat het geen verwondering kan baren als een negenjarige knaap zich om het verlies van een vogel ophangt, een an dere wegens het verbod een konijn te koopen, of zooals Schlager mededeelt, een elfjarig kind uit ho- pelooze liefde een zelfmoord begaat, of zelfs een vijfjarig kind wegens slechte behandeling door zijn moeder in het water springt. Al deze gevallen heb ben toch een veel dieperen grond. Wanneer men de geringheid der oorzaken in aanmerking neemt, de zucht, zich zoo vreemd, bijna zou men kunnen zeg gen, zoo oorspronkelijk mogelijk te dooden en de spoedige navolging van een nieuwere wijs van zelfmoord en eindelijk den ouderdom, die noch de waarde van het leven weet te schatten, noch een recht begrip heeft van de daad, dan is men zeker niet ver bezijden de waarheid als men een der machtigste natuurdriften in aanmerking neemt, en beweert dat de ziekte een gevolg van de zucht tot nabootsen is. De hardnekkigheid en de hartstocht, waarmede deze drift zich doet gelden, zijn bekend. De geneeskundige en de zielkundige letterkunde zijn rijk aan dergelijke verschijnselen, die feuidelijk slechts de zucht tot nabootsing ten grondslag hebben. De vijfde vergadering van het Nederlandsch landbouwcomité perd Dinsdag te 's Hage gehouden, onder leiding van den voorzitter, den heer W. J. Hofman. Bij de opening dezer vergadering bracht de Voor zitter in herinnering, dat eindelijk oen vorm was gevonden voor een vereenigingspunt voor alle Land- bouw-maatschappijen, waardoor de zoo gewenschte band is gelegd tusschen de corporatiën onderling. Hierna schetste hy de behoefte aan zoodanige ver- eeniging en het nut van samenwerking. Tot bereiking van gunstige resultaten is echter financieele steun, ook van Staatswege, noodig. Hier werd gewezen op de instelling der Land- bouw-commissie van regeeringswege en op de wen- schelijkheid van wederzydsche samenwerking tusschen Landbouwcommissie en Landbouwcomité. Elf vereenigingen of maatschappijen waren ver tegenwoordigd. Uit het verslag is het volgende overgenomen: Steeds w,as het Bestuur yverig werkzaam om de remonteering van ons leger door inlandsche paarden voor te staan, in het bolang van onze paardenfok kerij. Een uitgebreider financieele steun zou 'zeer wenschelyk zijn. De rekening over 1886 toont^een nadeelig slot. De rekening en verantwoording over het jaar 1886 werd goedgekeurd, onder dankbetuiging voor de behoorlijke administratie, in ontvang en uitgaaf op 646.82'. De begrooting voor 1887 werd uitgetrokken tot een bedrag van ƒ510 in ontvangsten en uit gaven. Uit de verdere mededeelingen bleek, dat het comité drie leden had aangewezen voor de commissie voor de voedingstentoonstelling te Amsterdam, nl. de heeren Damen, Breebaart en Bultman. Op voorstel van den heer Konijnenburg werd be sloten, aan de Staatscommissie voo* den landbouw mededeeling te doen van de stappen door het Comité gedaan in de richting van vermind oring van port voor de vakbladen, en tevens het leedwezen der vergadering te betuigen over de afwijzende be schikking van den Minister van W., H. en N. op een daartoe tot hem gericht schrijven. Met het oog op de gunstige resultaten verkregen met de keuring van hengsten voor de remonte in de provincie Groningen, werd door het bestuur de vraag aan de orde gesteld, of hot wenschelijk is, dat ook in andere provinciën hengstenkeuringen voor de remonte zullen worden uitgeschreven, ten einde hierover van advies te dienen aan den Minis ter van' Oorlog. Algemeen werd deze vraag door de afgevaardigden toestemmend beantwoord. Het comité werd gemachtigd, den Minister gun stig te adviseeren, en hem in overweging te geven, zich omtrent de verdere uitvoering te wenden tot de hier te lande bestaande paardeu-stamboek-veree- nigingen. De vergadering besloot verder, de wenschelijkheid uit te spreken dat in ieder district telken jare ge legenheid zal worden gegeven hengsten ter keuring aan te bieden, met dien verstande dat het uitge reikte brevet niet langer dan een jaar geldig is. Hierop kwam in bespreking de al of niet wen schelijkheid van de oprichting ecner Algemeene Nt- derlandsche Landbouw-Courant. Op voorstel van den heer Bultman word besloten, eene commissie van 3 leden te benoemen, die zich speciaal met die zaak zou bezig houden en zich in verbinding stellen met uitgevers van verschillende landbouwbladen, met opdracht daarover in een vol gende vergadering rapport uit te brengen. Voorts werd o. a. besloten, een commissie te be noemen, om aan de landbouw-maatschappijen een questionnaire te' stellen over de nadeelen en gunstige gevolgen, van de toepassing der vogelen wet onder vonden, met machtiging zich in verbinding te stellen met de wetenschappelijke mannen, wier voorlichting zij meent te moeten inroepen. De vraag, of 't in het belang van den Landbouw zou zijn, tot een inzending van vee op de Parysche tentoonstelling in 1889 saam te werken, zoo noodig met steun vrin de Regeering, hoewel officieel nog niets bekend was van rijkssubsidie, werd bevestigend beantwoord. Tevens werd de aandacht gevestigd op de ten toonstelling te Kopenhagen in het volgende jaar. Besloten werd, dat het bestuur van het Landbouw comité in déze diligent zou blyven en, zoodra zeker heid bestond dat een flinke tentoonstelling zou wor den gehouden, over te nemen maatregelen, ook wat regeeringssubsidie betreft, in overleg zou treden met de overige landbouwmaatschappyen. In dien geest werd beslist. Een nieuw uitgevonden aanvulling van de naai machine is eene inrichting voor machinaal borduren.' De borduurnaald in de naaimachine is door middel van eenen uit verschuifbare linialen bestaanden hef boom, pantograaf genaamd, verbonden met eenev stift, die men langs den omtrek van het te borduren patroon beweegt. Zet men te gelyk de naaimachine in beweging, dan wordt door middel van de panto graaf die beweging medegedeeld aan de borduur naald, die ze echter op kleinere schaal maakt. Wanneer dus de naald van eenen draad voorzien is, lcomt het borduurwerk op de in het raam uitge spannen stof. Deze manier levert tal van voordeelen op: het teekenen van het voorbeeld op de stof is niet meer noodig; het patroon kan men zoo groot nemen dat het fijne werk de oogen niet meer be derft, en het borduurwerk is duurzamer dan dat hetwelk met den zoogenaamden taraboureersteek ge werkt is. Dr. J. Th. Mouton, directeur der Haagsche- Margarineboterfabriek, deelt aan het Tijdschrift van Nijverheid" mede, dat zijne aandacht werd ge vestigd op berichten volgens welke Katjang-olie uit O.-Indië naar Frankrijk wordt uitgevoerd en dat zy gebruikt kan wordgn voor boterfabrikatie, zelfs dat men daarvan olijfolie (sic) zou maken. Uit inlichtingen,*" bij de directie van het Kolo niaal Museum verkregen, is het den heer Mouton gebleken, dat die berichten onjuist zijn. Katjang olie zou, zoo werd hem medegedeeld, niets anders zijn dan grondnoten-olie, deze wordt'niet uitlndië naar Frankrijk ingevoerd en kan, ook dit behoeft wel niet gezegd te worden, nimmer dienen tot het maken van olijfolie, wèl om deze te vervangen of te vervalschen. Wellicht kan het nuttig zijn, daar nog het Vol gende bij op te merken. Mocht eenondernemer de katjang-olie naar Europa willen invoeren, dan ware hot waarschijnlijk het raadzaamst, dit product nwr Nederiand te zenden, waar het in betrekkelijk kleine hoeveelheden wordt verbruikt, eerder dan naar Frankrijk, waar dit verbruik gering is. Achten deskundigen in Indië het mogelijk, dat zulk een export vruchten zou kunnen dragen, dan zou het vooral noodig zijn, dat slechts uitnemende qualiteit verzonden werd en op eene wijze waardoor zij bij aankomst in Nederland niet achteruit was gegaan. Mindere*qualiteit maakt geen hoogen prijs. Een treurig circus-ongeluk had dezer dagen te Nischiw (Zuid-Rusland) plaats. Door een plotse- sing opkomenden storm woei een gedeelte van het dak van het circus in, waar 2000 menschen opeen gepakt zaten, en uit een aantal lampen, die aan de zoldering gehangen hadden, stroomde brandende petroleum op de toeschouwers. Deze vluchtten doodelijk verschrikt; by het dringen naar de uit gangen, bezweek een der lichtgebouwde muren, en daardoor stortto het geheele gebouw in. Hieraan hadden velen, dio anders verbrand zouden zyn, hun behoud te danken. Een aantal menschen zyn verpletterd of ver brand, en ruim *800 meer of mindér ernstig gewond. Het Aardrijkskundig Genootschap heeft indertijd zijne medewerking toegezegd tot een plan, in Duitsch land opgevat, om een „Land- en Volkenkunde" van Midden-Europa uit te geren. Evenals in Duitsch- land^ enz., wenscht men te beginnen met eene „alge meene aardrijkskundige bibliographie" van Neder land verkrijgbaar te stellen, ingeval de deelneming van hot publiek de uitgaaf mogelijk maakt. De bewerking van zulk eenen gids in de werken die in vroegeren en lateren tyd over de gesteldheid van ons land en. volk zyn verschenen, is opgedragen aan verschillende deskundigen, en de heeren J. Kuyper, R. van der Meulen en dr. W. N. de Rieu zullen zich als „commissie van uitgaaf" belasten met het vereenigen der bouwstoffen tot een stelselmatig geheel. Als uitgever van deze bibliographie, die ongeveer 50 vel zal beslaan, treedt de Leidsche firma E. J. Brill op. De leden van het aardrijkskundig genoot schap hebben het voorrecht, dat voor hen de intee- kenprys lager wordt gesteld dan voor andere intee- kenaars. Er is weer eene zeer oude en algemeen verbreide dwaling opgeheven. De Indianen van Noord-Ame- rfka zijn niet aan het uitsterven! Men blijkt tot de omgekeerde meening gekomen te zijn, doordien men ten tyde van den strijd der Indianen met de blanke indringers, naar de Indianen-geschiedenissen, die men in zyne jeugd gretig verslond, hun aantal veel te hoog schatte. Nauwkeurig onderzoek heeft "twee zaken geleerd, lo. dat zoolang Amerika bekend is, het aantal Indianen er nooit zoo groot is geweest, als men willekeurig aannam, en 2o. dat, zoo hun aautal niet toeneemt, het in allen gevalle ook niet vermindert. In 54 agentschappen overtreft de ge boorte de sterfte, in 87 heeft het omgekeerde plaats. Dat laatste komt voor bij de stammen, die niet meer wild, maar ook nog niet genoegzaam met hunne be schaving zyn gevorderd, dus de nomaden tot geves* tigde menschen. Voor uitsterven bestaat nog in lang niet gevaar in kam. Ter waarschuwing deelt de Zw. Ct. mede: Onderscheidepe protestantsche en roomsche gees telijken in Twente hebben in den laatsten tijd be zoek gehad van eenen man, die voorgaf ongelukkig te zijn geworden door brand. Hy deelt hun zynen benarden toestand mee, verhaalt dat zyne vrouw, onlangs bevallen, door schrik tengevolge van dien brand in ziekelijken toestand verkeert elk. By de roomsche geestelijken verhaalt hij dat hy roomsch is, en zijne vrouw pas roomBch is geworden, en bij de pro testantsche geestelijken, dat zijne vrouw protestant was en hy voor eenigen tijd protestantisgeworden. Hy geeft eene woonplaats op en verzoekt dringend, dat men zyne zieke vrouw moge bezoeken. In Weerseloo, Aalburgen, Almeloo, Tubbejgen, Rijssen en Wierden heeft hij met eenige variatie hetzelfde verhaal opge- discht, maar ook allen zijn dupe geworden van mis leiding, want toen men ter aangewezen woonplaats kwam om die zieke vrouw te bezoeken, was ter aangegevene plaats, soms na uren zoekens, geen Herrit, van der Aa, zooals hy zich noemde, evenmin als eene zieke vrouw met 2 hulpbehoevende kinde ren, te vinden. De Fransche Kamer is nog bezig met de alge meene beraadslagingen over de legerwet. Zoodrs deze geëindigd rijn, wil de radicale party voorstel len, het ontwerp voor „dringend" te vorklaren, ten einde eene tweede behandeling te voorkomen. De ministerraad heeft hierover nog geen besluit geno- ,men, dooh men gelooft, dat de regeering zich daar- by onzijdig zal houden en de beslissing aan de •Kanjer zal overlaten. Een buitengewone ministerraad gaf aanleiding tot allerlei geruchten over onlusten in Tonkin, doch deze worden terstond door de officieuse bladen tegen gesproken. Niet alleen is het er rustig, maar ook is de gezondheidstoestand, der troepen ondanks het warmé jaargetijde bevredigend. De Russische Regeering heeft een teeken gegeven, dat het drijven der Panslavisten in het ophitsen te gen Duitschland haar te kras wordt. Katkoff heeft een strenge borisping ontvangen en is laatst niet op Gatschina toegelaten, omdat hij in zijn krant geheime diplomatieke stukken had "gepubliceerd, welke tegen Duitschland gericht waren. Deze stukken werden Katkoff verschaft door Saburoff, oud-ambassadeur te Berlijn, lid van den Senaat en Tatischew, ambtenaar; beiden zijn verplicht hun ontslag te nemen uit den staatsdienst. Konstantinopel is op het oogenblik het middenpunt van gewichtige diplomatieke onderhandelingen en in triges, waarbij de Turech-Engelsche overeenkomst betreffende Egypte nog steeds op den voorgrond staat. De Russische gezant Do Neüdoff blijft zich tegen deze overeenkomst verzetten en wordt daarby, naar men meent, gesteund door den Franschen gezant, graaf De Montebello. Volgens de Standard ver klaarde de heer Nelidoff den sultan dat het tractaat hem misschien den troon zal kosten, want Engeland beoogt slechtshem Egypte to ontnemen en sloot dnarom de overeonkomst, na don groot-vizier en de ministers voor 600,000 pd. st. te hebben omgekocht. De sultan was daardoor zeer onthutst en liet de ambtenaren voor zich komen, doèh deze ontkenden ten stelligste, dat zij geld van Je Engelsche Re geering hadden ontvangen. Vermoedelijk zal toch ten slotte de bekrachtiging der getroffen schikking door de mogendheden volgen. Ook heeft de Forte besloten krachtiger op te treden ten einde de Bulgaarsche quaestie tot een oplossing te brengen. Prins Bismarck gaf der Porte den raad, het eerst met Rusland eens te worden over een candidaat voor den troon, maar, gelijk men weet, wil do Russische regeering niets doen zoolang de tegenwoordige regenten aan het bewind zijn. De Turksche regeering heeft daarom besloten een candidaat voor te stellen, die Rusland en den mogendheden aangenaam is, opdat deqé, tot vorst gekozen, aftreding der regenten mogelijk make. De Turksche gezanten hebben dan ook in last gekregen de mogendheden over een dergelijk plan te polsen. Bovendien moet de Turksche regeering zich bezig houden met den toestand op het eiland Creta. Een gezantschap van 6 personen, gekozen door Christenen op het eiland, is te Konstantinopel aangekomen ten einde de grieven der Christenen mede te dealen. De deputatie heeft in last van den Sultan te vragen, dat het beheer der financiën en der indirecte belas tingen ten behoeve van het eiland worden besteed en dat de Christenen en Muzelmannen vertegenwoor digd zullen zijn in de wetgevende macht en de open bare botrekkingen, in verhouding tot hun aantal. Tegelykertyd is een deputatie van Muzelmannen gezonden, welke de Mohammedanen op het eiland vertegenwoordigt. Beide deputaties zullen door den Sultan zei ven worden ontvangen. RECLAME Aan alle vrouwen aanbevolen Mors, Rgbz. Dü8seldorf. Eere aan de waarheid! (Jarenlang, van mijn vroegste jeugd af aan, leed ik aan maag pijn, en wat ik er ook aan deed, niets hielp. Echter werd ik eindelijk door vele menschen hier in Mors en ook uit„de omstreken, op de Zwitsersche Pillen van den apotheker R. Brandt opmerkzaam gemaakt, en nadat ik in den s loop des zomers twee doozen er van gebruikt heb, ben ik, Goddank! van mjjn kwalen verlost. Dit is de zuivere waarheid en diene ten nutte en ten welzijn van alle lijdenden. Met achting weduwe Ramacher, Oberwallstraat. De Zwit sersche Pillen van den apotheker R. Brandt zyn a 70 Cts de doos in de apotheken verkrijgbaar; men moet echter letten op het witte krori op rooden grond en de Uaamteekening Van R. Brandt. Echt te verkrijgen bij J. C. Zeldenrijk Co. te Gouda. Een persoon die door een eenvoudig middel van doofheid is genezen, zendt gratis de beschrijving daarvan aan oen ieder die er om aanvraagt. 4. Rue Drouot PARIJS. Gouda, 9 Juni 1887. De aanvoer van granen was beden voldoende voor de behoefte. Er heerschte een zeer willige stem ming voor Tarwe, Rogge en Koolzaad; Tarwe -25 a 30 rft. hooger vlug verkocht." Puike Rogge 10 a 20 ct. hooger en koolzaad voor zoover godaan 1 hooger. Voor dit artikel zijn er koopers voor9.60 en verkoopers voor 10.— Overige artikelen als hieronder genoteerd. Zeeuwsohe Tarwe 8.50 a 9.—. Mindere 8.10 a 8.30. Polder Tarwe 8.25 a 8.45 Mindere 7.80 a 8.—. „Afwijkende 7.50 a 7.75. Roode Tarwe 7.60 a 7.70 Angel Tarwe ƒ7.90 a 8.10. Zeeuwsche Rogge 5.90 a 6,10. Polderrogge 4.70 a 5.Bui- tenlandscbe per 70 KG. 4.60 a 4.75. Win- tergerst 4.30 a 4.60. Zomergerst 4.— a 4.40. Chevaliergerst 5.a 5.75. Haver per Heet. 3.10 a 4.10 en per 100 kilo 6.50 a 7.25. Hennepzaad: Inlandsch 6.75 a 7. Buitenlandsch 5.a 5.50. Bruine boenen 10.75 a 11.50. Witte boonen 8.a 8.50. Erwten: Inlandsche blauwe mesting 6.a ƒ6.20. Buitcnlandsche voererwten ƒ6.— a 6.10. Kanarie- zaad 10.a 10.25. Duivenboonen 6.70 a 7.20. Paardenboonec 5.75 a 6:10. Mais: Amerikaansche Mixed 5.70 a 5.85. Odessa 5.60 a 5.75. Cinquantine ƒ5.90 a 6. Alles per 100 kilo. De veemarkt met weinig aanvoer, de handel in alles traag, vette varkens 1(8 a 20 ct. varkens voor Londen 171/, a 181/, copper half kilo, magere varkens en biggen traag, fiis&ür 0.90. a 1.30 per week. Schapen en Lammeren traag, schapen 7.a 13.en lammeren 17.a 26. Aangevoerd 46 partijen Kaas, eerste kwaliteit 92.a 24.tweede kwaliteit 19.a h 21. Noordhollandsche 22.a 27. Goeboter 1.a 1.15. Weiboter 0.80 a 0.90. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF NADEEL KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van GOUDA Gelet op Art. 6 en 7 der Wet van den 2n Juni 1875, Staatsblad No. 95.) Brengen ter algemeene kennis, dat op de Secre-i tarie ter visie is gelegd een verzoek, met bijla gen van lo. P. J. 43K Gent, om vergunning tot het oprichten eener Sigarenmakerij met Droogerij in het perceel gelegen aan de Nieuwe Haven Wjjk N No. 134, Kadaster Sectie B No. 1752 2o. H. C. van Oudenallen, om vergunning tot, het oprichten eener Slachterij in het 'perceel ge legen aan de Spieringstraat Wijk F No. 52, Ka daster Sectie C No. 472. i Dat op Woensdag, den 22 Juni 1887, des namiddags ten 1 ure op het Raadhuis, gelegenheid is om bezwaren tegen de gevraagde vergunningen in te brengen, en dat gedurende drie dagen voor dien dag op de Secretarie der Gemeente, van de ter zake ingekomen Schrifturen kan worden kennis genomen. Gouda, den 8 Juni 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. POST DROST, L B.« De Secretaris, BROUWER. OVERLIEDEN7 Juni. H. J. van Steinvoort, 24 i. 8. A. van der Wal, 4 m. GEHUWD: H. Verdoold os Kilkmsn. D. Bik es k. Boor. 1 GEBORENQcfvit, ooders P. Stoppelenburg en M. de Jong. OVERLEDEN: 1. Bol 7 j. Op den 11» Juni herdenken onze geliefde Ondere ADRIANUS de KONING JOHANïjjf1 MULDER, hnnne 25-JARIGE ECHT VER EEN IGING. Hnnne dankbare Kinderen. Gouda9 Juni 1887.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2