WOONHUIS, DIE\TSTBOI>È, INMAAK. Openbare Verkooping SS9S8&atg|&, HUIS en PAKHUIS Buitenlandsch Overzicht. SCHUTTERIJ. ADVERTENTIEN. een Vertegenwoordiger te Gouda. G. C. FOETUUN DEOOGLEEVEE, LOGEMENT en KOFFIEHUIS HUIS en ERF KUNSTNIJVERHEID. POLITIE. LOTING Burgerlijke Stand. Mevrouw LOTSIJ, Mevrouw JAEGER, Kieuw. Nieuw. C. VAN BERKEL, ▼oor 0.11 per vierkanten meter. Hem werd over 1886 uitbetaald eene som van f 2972.84. Het veelvuldig opbreken der straten ten behoeve der gas- en waterleiding is een voortdurend bezwaar voor het geregeld onderhoud Het kost daarom veel moeite de straten in goeden toestand te houden. De oppervlakte der verlegde en grootendeels ver nieuwde straten besloeg 6768.59 Mf keien- en 6188.88 M1 klinkerstraat, te zamen 12957.47 M1, terwijl de verdere herstellingen zich uitstrekten over 8846.95 M1 kei- en 3509.67 M* klinkerbestrating, te zamen 12356.62 M*zoodat in het geheel verlegd zijn 25314.09 M1, waaronder begrepen zijn 498.33 M' voor de Waterleiding-Maatschappij, die daarvoor gerestitueerd heeft 306.71. Het onderhoud der straten heeft gekost 15896.21*, terwijl aan arbeidsloonen buiten de aannemingssom is uitbetaald een bedrag van 624.98. Ter verbetering van den afvoer van hemelwater werden gelegd in den Langen Tiendeweg 36 meter Engelsche aarden buizen met eene groote en eene kleine 8traatkólk in de St. Anthoniestraat bij het gebouw der Bank van Leening 10 meter aarden buizen met eene straatkolk in de Aaltje-Bakstraat 39 meter aarden buizen met twee groote en twee kleine straatkolken, en in de Nobelstraat 23 meter aarden buizen met eene groote straatkolk. Verder is een cementriool ter lengte van 34 meter gemaakt van uit het noordelijk gedeelte der Cra- bethstraat naar eene sloot ten Westen daarvan gelegen, ten einde eene behoorlijke afwatering van die straat te verkrijgen. Het riool is gelegd in grond, als bouwterrein afgestaan aan H. J. Neder- horst, die volgens het koopcontract verplicht was zulks te gedoogen. De kosten van den aanleg bedroegen f 595.73. Het onderhoud der riolen kon gedurende een gedeelte van het jaar niet zoo geregeld plaats vin den als wel gewenscht was, doordien de pachter van het ophalen van de vuilnis, die tevens belast is met het reinigen der grachten, slooten, riolen enz. in financiëele moeielykheden verkeerde. Nadat hem echter op grond van de verminderde waarde van straat- en rioolvuil als mestspe io van wege de Gemeente eenige tegemoetkoming -vas verleend, bleef hij niet in gebreke zijne verpl .tingen naar behooren na te komen. Voor het onderhoud der riolen weiden besteed 1215,87 aan materialen en 905,41 aan arbeids lonen. c. Wegen en voetpadenbehoorende aan en onder honden door de Gemeente. De wegen en voetpaden, die aan de Gemeente behooren en door haar worden onderhouden, ver- keeren over het algemeen in voldoenden staat. Hetzelfde kan gezegd worden van het Goudsche en Amsterdamsche Bijpad onder Boskoop en Alphen en den Zwarten weg onder Waddinxveen, welke onder deze rubriek zijn begrepen. De kosten van het gewone onderhoud der be doelde wegen en voetpaden hebben aan materialen 1579.83 en aan arbeidsloonen 804.57 be dragen. Het plantsoen aan de Crabefchstraat en het ge- rioleerde gedeelte van het plantsoen tegenover den Kattensingel moesten hier en daar worden opgehoogd. Laatstgemeld plantsoen onderging eene belangrijke wijziging. Daarin werden een veertigtal boomen geveld, waarin het volgens een plan van den heer H. W. Otto alhier opnieuw werd aangelegd en beplant. De uitgaven voor do plantsoenen waren dienten gevolge aanzienlijker dan in andere jaren. De kosten bedroegen 2820.136 aan materialen en 1899.59 aan arbeidsloonen. Aan den catalogus der Tentoonstelling van Voe dingsmiddelen te- Amsterdam is een naschrift toe gevoegd, dat wEen woord over het gebruik en de toebereiding der spijzen fn den ouden tijd" van den Heer Mr. N. De Roever bevat. Deze bekwame Amsterdamsche archivaris schrijft daarin o. a. «Wij Hollanders zijn van oudsher liefhebbers geweest van opdisschen en goeden cier maken. Dit ligt nu eenmaal in ons volkskarakter en is ons niet van gisteren aangewaaid. Reeds onze Ger- maansche voorvaderen hielden hunne offermalen in de gewijde bosschen, en onze gilden hebben de traditie voortgezet door de gildebroeders te ver plichten, op vrij aanzienlijke boete voor het ver zuim om eenmaal 's jaars «het gilde te komen eten." Dan werden op de schragen gelegde planken met een «webbe" bedekt, biertonnen werden overeind gezet om tot steunpunten te dienen van geïmpro viseerde bankenop de weinige zetels werden kus sens gelegd voor de overliedens blank geschuurd tinwerk werd gezet op den disch met bloemen en welriekende kruiden ruitsgewijze of slingers-of cir- kelsgewijze opgesierd. Naast het tinnen bord werd de tinnen of steenen bierkan gezet en daarmede was het uit. Keur van glaswerk had men niet, alleen bij zeer voorname lieden stonden drinkglazen op tafel, waarvan de vervaardiging eerst op het einde der zeventiende eeuw inheemsch werd, en die dus vóór dien tijd uit «verre landen ende vreemde gewes ten" door den koopman werden aangevoerd. Voor tafelgereedschap behoefde de waard of de kok niet te zorgen. Ieder bracht zijn eigen servet, mek en lepel mede. Tot in het midden der zeventiende eeuw bleef de vork hier voor den eenvoudigen bur german onbekend, hoewel in de huizen van meer aanzienlijken een twintig of dertigtal jaren vroeger do «fourquet" reeds geen onbekende meer was. De lepels zijn in'vorm ook niet weinig veranderd. De oudste vorm heeft oen rond, niet zeer diep blad en eenen korten, vaak ronden of ged raaiden, aan de punt meestal versierden steel, en doet aan onze houten potlepeltjes denken. Waarschijnlijk hield men hem met volle hand vast, en bracht de hand dan midden voor het aangezicht, om den lepel in den mond te steken. Maar omstreeks 1670 veran derde het model, het blad werd langwerpig rond, de steel lang en plat. Eerst nagenoeg honderd jaren later werd het blad spits toeloopende gemaakt gelijk wij thans nog gebruiken. De oudste vorken, beter is het vorkjes te zeggen, zijn niet zoo verwant aan den lepel als tegenwoordig. Zij vormen in den regel één stel met het mes, zijn van staal en hebben een heft dat dan de wederga van het mesheft is. Deze vork heeft slechts twee tanden, 1 centimeter van elkaar verwijderd, of hoog stens drie, altijd wel de helft langer dan de tanden onzer vorken. Eerst toen werden vork en lepel ge paard, toen iets langer dan twee eeuwen geleden de lepelvorm gewijzigd w$rd. Voor dien tijd was even wel nog een stel bekend van mes, lepel en vork, of van twee stuks van deze drie, die bij wijze van knipmes op denzelfden steel konden gebruikt en in een foudraal (custodie zeide men oudtijds) in den zak werden gedragen. Maar wij dwaalden van den disch af. Laat ons zien waaraan men, in de eerste helft der zestiende eeuw, by zulk eenen .gemeenschappelijken maaltijd te gast ging. Wij zullen ons hier niet bezighouden met de beschrijving der zwelgmaaltijden aan de hoven of op de jachtsloten der Hollandsche gTaven of der Geldersche hertogen, die, om den lust tot den drank niet te laten vergaan, den wijn pekelden, en waar soms een taart den disph versierde, waarin een half dozijn «speelluyden" hunne referijnon op luit en fluit deden hooren. Wij willen den vrijen, fleren poorter, onzen stoeren, n ij veren voorvader aan tafel zien. Zijne tafelvreugde duurde wel wat langer dan de onze. Als hij begon dan Jad hij het vooruitzicht van minstens tweemaal te mogen smullen, want na het eerste maal hield men een kliekjesmaal, dat men, als ter vergoeding, met eenige fijne schotels besloot. Ieder kon dus veilig toetasten; de schotels moesten eenen krachtigen aanval kunnen weerstaan. Wij zijn nog in den tijd, dat men er prijs op stelde veel te eten maar eenvoudig. Of wat zoudt gij denken van een feestmaal, waar men u als entrée koevoet en pens met erwten, daarna hutspot geen wortelen met aardappelen, want die thans onmisbare aardvrucht was nog niet bekend, maar wortelen met gekookt varkens- of lamsvleesch en ten slotte aan het spit gebra den vlcesch met botoï en kaas voorzette; of waar men u vergasten wilde op brij van eene of andere meelsoort, gevolgd door gebraden vogels en pasteien van konijnen of ganzen? Of zoudt gij liever oen stukje van de schaapskoppen hebben gebruikt, die men hier en daar als lekkernij op tafel zette? Rapen en kool waren toen evenmin onbekend, maar de fijnere groenten die de Hollandsche keukenmeid zoo uitstekend tot haar recht weet te doen komen, waren vreemd aan dien tijd. Als nagerecht speelden fruit en radijs, noten en hazelnoten, en als Bijzon dere fynigheid rozijnen en «arangie appels" eene hoofdrol. En onder de vischsoorten waren stokvisch en haring niet minder geteld dan de versche visch. Ja, de gerookte paling was zoo in trek, en de handel er in zóó winstgevend, dat de zoon van eenen palingkoopman te Amsterdam, omstreeks 1520, als de wegens zijne rijkdommen begeerlijkste vrijer werd aangewezen. En wat nu do dranken aangaat, bier was de volks drank bij uitnemendheid; de lichte, meest inland- sche biersoorten, die de werkman zelfs onder het werk dronk, en die zware en duurdere soorten, die ook in alle vaderlandsche steden werden gebrouwen, maar evenzeer uit Hamburg en Bremen en uit Engeland werden aangevoerd. En wat de wijnen aangaat, de Rhynsche wijn werd hier meer dan de Fransche gedronken, maar alleen in de herberg; geen eerzaam poorter hield er een wijnkelder} op na, waar ne wijn zijn jaren moest krijgen. Als men een vat had, men tapte er uit tot het op was." Omtrent den afschuwelijken moord, Woensdag nacht te Heinkenszand gepleegd, verneemt de Goe- sche Ct. nog het volgende: Aanvankelijk verklaarde de verdachte C. de V., toen de burgemeester hem het bebloede scheermes toonde, dat hy dit voorwerp niet kende, doch toen het hem later nogmaals werd vertoond, erkende hy dat het zijn eigendom was. Niettegenstaande zijn hardnekkig ontkennen en zijne pogingen om de schuld op zijne vrouw te schuiven, vermoedt men toch dat de vader de schuldige is. Dagelijks twistten de ouders over dit kind, dat in 1879 geboren, bij hun huwelijk reeds 5 maanden oud was, en meermalen heeft hij zich ook tegenover anderen op schande lijke wyze over zyno vrouw ten opzichte van dit kind uitgelaten. Vaak ook werd het knaapje door den vader geslagen en mishandeld; wanneer het uit school kwam, moest hy dikwyls zonder eten weer naar buiten om hout te sprokkelen. Kwam de ver dachte 's nachts dronken thuis, dan nam hy het kind soms uit bed en bracht het in de schuur bij de kippen en konijnen. Wanneer de vader dan sliep, haalde de moeder het weêr terug. Algemöen is men dan ook van meening, dat de vader de dader is. Het lykje van het knaapje is Woensdag door de heeren dr. Schilham van 's-Heer Arendskerke en dr. Isebree Moens uit Goes geschouwd en daaina Donderdag ter aarde besteld. De moeder, die daarbij tegenwoordig was, was zoo aangedaan, dat zij bewus teloos nederviel. De Fransche Kamer is heel wat opgeschoten met de legerwot; art. 1 bepalende dat ieder Franschman tot den militairen dienst verplicht is, werd aan genomen. Verworpen werd het amendement, waar van de strekking was om den persoonlijken mili tairen dienst alleen in tijd van oorlog verplichtend te stellen. Artikel 2, waarbij de duur van den militairen dienst op 20 maanden wordt bepaald, werd vervolgens aangenomen. Als het zoo voort gaat, kunnen de heeren afgevaardigden nog wat aan den zomer hebben, altijd wanneer de Senaat geen spaak in 't wiel steekt en de wet sterk wijzigt of verwerpt. De Duitsche Rijksdag, die in den laatsten tijd met buitengewonen spoed heeft doorgewerkt, is eindelijk gesloten. Don 21en Februari werd hij gekozen. Met inbegrip van het Paasch- en het Pinksterreées, heeft de geheele zitting ter nauwernood 81/, maand ge duurd, en daarin zijn, ongerekend de ontwerpen van minder beteekenis, ongeveer een twaalftal be langrijke wetsontwerpen behandeld. Tot de voor naamste onder deze laatste behooren do legerwet en de groote belastingontwerpen, aan wier aanneming eene vermeerdering der staatsinkomsten mat ongeveer 160 millioen mark per jaar te danken zal zijn. Naast deze wetten van erkend pplitieke beteekenis staan de nieuwe wettelijke voorschriften betreffende Elzas-Lotharingen, met welke nauwere aansluiting van het Bijksland aan het rijk zelf beoogd wordt, Noch voor de belastingen, noch voor de scherpere bepalingen ten aanzien van het Bijksland zou Bis marck van den vorigen Bijksdag de toestemming hebben kunnen krijgen. Van daar dan ook het nog nooit vertoonde verschijusel, dat deze zitting geslo ten werd met eene uitdrukkelijke dankbetuiging van wege deu Keizer. Daaraan is men in hot geheel niet gewend; en het is dan ook eene groote verras sing, toen tegen het einde der zitting de minister Boetticher onverwacht opstond en de boodschap des Keizers voorlas, waarin deze do Volksvertegenwoor diging bedankt „voor hare krachtige en getrouwe werkzaamheid" en opnieuw herhaalt dat het verster ken van 's rijks geldmiddelen on weerbaarheid „eene voorwaarde voor den vrede» geweest is. De rijkskanselier heeft goed gebruik weten te maken van de gunstige gelegenheid, die de tegen woordige samenstelling van den Bijksdag hem aan bood, om, behalve zijn voorstellen van zuiver po- litieken aard, ook een aantal zijner lievelingsdenk beelden op socipal gebiod te doen aannemen. Daartoe behooren de verzekpring van rijkswege van de Duit sche zeelieden en de werklieden in het bouwvak tegen ongelukken. Bovendien nam de Bijksdag zelf het initiatief tot beperking van don arbeid van vrouwen en kinderen. Of de Bondsraad deze laatst bedoelde maatregelen zal goedkeuren, is intusschen nog twijfelachtig, omdat zij, voornamelijk bij den ver tegenwoordiger der Saksische regeering, op sterken tegenstand stuiten. Nog nooit sedert tien jaren heeft een Rjjksdag zich zoo voorkomend gedragen tegenover de re geering, als die thans uiteengegaan is. Immers slechts dén voorstel, door de regeering ingediend, dat betreffende de kunstboter, is niet naar den zin der regeering tot stand gekomen, en dientengevolge voorloopig van de baan geschoven. In enkele woorden kunnen de gevolgen der jongste zitting worden samengevat. Door den met den Paus gesloten vrede, is de innerlijko kracht der centrum partij inderdaad eenigszins verminderd, zoodat dan ook de regeering herhaaldelijk steun gevonden heeft bij leden van het centrum. Voorts is de breuk tua- schen de nationaal-liberalen en de vrijzinnigen, die bij de verkiezingen reeds aan den dag kwam, zeer bepaald verergerd, gelijk duidelijk gebleken is uit de openlijke botsing tusschen de twee aanvoer ders Bichter en von Benningen. De'eerste helft van 1887 zal in do parlementaire geschiedenis van Duitschland steeds eene gewichtige periode blijven. De Belgische regeering heeft bij de Kamer twee wetsontwerpen ingediend, waarvan het eene dient tot regeling van den arbeid van 'vrouwen en kin deren in mijnen en fabrieken en het andere tot bescherming van jeugdige acrobaten. Men verwacht, dat weldra in Bulgarije, wanneer de Sobranje bijeenkomt, gewichtige besluiten tot oplossing der Bulgaarsche quaestie zullen worden genomen. De verkiezingen in Hongarije zijn bijna geëin digd. De uitslag is, dat de regeering eene schit terende overwinning behaalde, zoodat de meerder heid, welke de minister-president Tisza nu reeds bjj den Bijksraad heeft, met ongeveer 30 stemmen zal worden vermeerderd. Zaterdagavond 10 uur was in het Engelsche Lager- 1 huis de tijd verstreken voor de discussie over de Iersche strafwet. Zoodra de hamer van den pre sident viel, stonden de Parnellieten op en verlieten de zaal. Daarop werd overgegaan tot stemming over het aanhangige artikel en dit met 332 tegen 163 stemmen aangenomen. Ook de Gladstoneanen ver lieten na deze stemming de zaal en keerden niet terug, zoodat de overige artikelen zonder de Parnel lieten en zonder de Gladstoneanen werdenaangenomen. Bjj de derde lezing zal men waarschijnlijk de zelfde vertooning hebben. Toch kan men redelijker wijs niet beweren, dat de dwangwet een partijwet is, want wel niet het grootste maar het beate deel van de liberale partij staat geschaard naast de con servatieven. De houding door Gladstone aangenomen bij de Home-rule-quaestie wordt door velen betreurd, die het jammer vinden, dat een zoo merkwaardig en talentvol man op den avond van zjjn leven zulk een schaduw werpt Dat Gladstojp zijn eigen denkbeeld heeft over de mate van nlfstandigheid, welke aan Ierland moet worden verleend, niemand zal hem dit ten kwade duidon. Maar toen de meerderheid van het Parlement zich tegen zjjn plan verklaarde, toen na een beroep op do kiezers de meerderheid tegen hem bleef, had hjj zich als constitutioneel en libe raal man moeten onderwerpen en wachten. In plaats daarvan is Gladstone niet alleen bljjven agiteeren, maar hjj sloot zich nauw aan bij de Ieren, bediende zich van dezelfde, door deze gebezigde en door alle weldenkonden gewraakte middelen om zjjn zin door te drjjven, deed mee aan het obstructio- nisme, en verliet ten slotto het Parlement om aan de stemming ovor de Iersche strafwet goen deel te nemen. Eu dat deed 'dezelfde man, die eenige jaren gele den zelf een Iersche dwangwet maakte, deze met bet Parlement behandelde en in Ierland invoerde! Moet men bjj zulk een houding niet vragen, of hier de eigenzinnigheid, aan oude lieden eigen, niet een al te groote rol speelt, grooter dan men voor zulk een roemrjjk verleden wenscheljjk acht? INGEZONDEN. Op verzoek van den Burgemeester dezer Ge meente heeft zich alhier eene plaatselijke commissie geconstitueerd tor bevordering vjm inzendingen op de «Nationale tentoonstelling van Oude en Nieuwe Kunstnijverheid", welke Mei 1888 te 's Gravenhage zal worden geopend. Deze commissie, onder eere voorzitterschap van den Burgemeester, is samen ge steld uit de heeren J. M. Noothoven van Goor, voorzitter, P. Goedewaagen, Dr. F. H. G. van Iter- son, J. J. Bertelraan, en H. Enno van Gelder, secretaris. De bovengenoemde tentoonstelling hoeft ten doel de bevordering der Kunstnyverheid hier te lande. Daar zoowel voorwerpen van oude kunstnyverheid als van hedendaagsche zullen worden tentoonge steld, zal hierdoor eene vergelijking ontstaan tusschen hetgeen vroeger in ons land werd voort gebracht en thans on zal zij eene opwekking zijn om ae kunstnijverheid, die in vroeger eeuwen zoozéér in ons land bloeide, weder te doen leven. De commissie hoopt dat Gouda hierin niet moge achterblijven en zij, die in het bezit zijn van voor werpen van oude kunst, zich zullen geroepen achten die in te zenden. En dat tevens onze tegenwoordige fabrikanten mogen toonen iets goeds te kunnen leveren, dat op het gebied van smaak met het bui- tenlant' ^an "edjjverent Om de kosten van de tentoonstelling te bestrijden, wanneer de baten daar niet tegen mochten opwegen, wenscht verder het Comité der Tentoonstelling een waarborgfonds bjj een te brengen van minstens 70,000.in aandeelen van 50. Ook hiervoor hoopt do plaatselijke commissie dat in onze gemeente velen zullen gevonden worden, die door geldeljjken steun het slagen van deze nuttige onderneming moge lijk zullen maken. Inlichtingen worden gaarne door de leden der Commissie verstrekt. Bureau voor gevonden voorwerpen, geopend van 's namiddags 1 tot 3 uur. GedeponeerdEen Parapluie, een gouden Bing, een fantasie Broche zijnde een sabel en een gouden cantille Broche. TWEEDE COBBE8PONDENTIE PABTIJ tusschen Gouda en Utrecht. Positie na den 26™ zet van zwart: Wit, Koning G 1, Kasteelen B 3 en F 1, Baads- heeren A 4 en B 4, Pionnen A 5, B 2 E 6 F 2, F 3 en H 2. Zwart, Koning G 8, Kasteelen B 8 en F 8, Paard D 6, Pionnen A 6, C 4, D 6, F 7, G 7 en H 7. Vervolg: Gouda Wit Utrecht Zwart 27 zet. B 4 A 8. 27 zet. C 4 X B 3 28 F 1 II 1. 29 E 5 X D 6. 28 29 D 6 F 8 B 4. D 8. VOOR DS AFKONDIGING. BUBGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, gezien Art 10 der Wet van II April 1827 (Staatsblad No. 17) brengen ter kennis van de be langhebbenden, dat de LOTING voor de Schutterij zal plaats hebben in het RAADHUIS dezer Gemeente, op MAANDAG den 27n JUNI aanstaande, des voormiddags ten tien 'ure, voor de ingeschrevenen van dezen jare of geboren in 1862, en ten elf ure, voor de ingeschrevenen van vorige jaren "of geboren in 1853 tot en met 1861 ingeslotenwordende zij in hun belang aangemaand, Otn op de hierboven gemelde plaats en op den bepaalden tijd in persoon tegenwoordig te zjjn, of ingeval zij door ziekte of eenig ander wettig beletsel hierin verhindord worden, een ander, met hunne belangen of omstandigheden bekend, in hunne plaats te doen verschijnen. Voorts worden de ingeschrevenen verwittigd, dat de AtfkabetUcbe Naamlijst voor hen ter inzage ligt op de Plaatselijke Secretarie, van MAANDAG den 20 tot en met ZATERDAG den 25 JUNI 1887t,des voormiddags van tien tot twaalf ure. Gouda, den 17 Juni 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, W. POST DROST, 1. B. De Secretaris, BROUWER. GEBOREN: 18 Jsni. Jobiaoes Ambrosias, ouders W. F. tan de Wetering bijg. de Rooy en J. M. den Hartog. Ets, onders Funtelie en P. J. H. Belonje. 19. Jobann Oeorg Gerardos, ouders J. H. Schmidt en J. M. Elena. Clszins, oodera D. den Haag en J. van Omme. Catharine Maria, onders J. W. Verweij en M. C. Clement. Hendrina, oudere G. Veeoaudael en N. de Wit. OVERLEDEN18 Juni. I. C. Onmens, 2 j. 10 m. - 19. J. Hofman, hoissr. san N. san der Klep, 53 j. J. Noo- men, wed. T. Karremau, 85 j 80. P. G. Lekermena, hnierr. vso D. I, Weeber, 87 j. Voor de vele bljjken van belangstelling by gelegenheid onzer 25-JARIGE ECHTVER- EENIGING ondervonden, betuigen wjj onzen hartelgken dank. A. de KONING. J. de KONING— Gouda, 21 Juni 1887. Mulder. V Bevallen van een Dochter M. C. VERWED— Clekems. Bevallen van een Zoon, J. M. SCHMIDTElens. Gouda, 19 Juni 1887. Voor de betoonde deelneming, bp het overlgden van onzen Broeder en Zwager D'. H. POLUN BQCHNER, betuigen wy onzen har telgken dank. W. W. M. SMITSBüchner. A. SMITS. Gouda, 21 Jnni 1887. Eene zeer aanzienlgke Maatschappij van Levensverzekering VRAAGT Brieven franco, onder letters D X D, aan het Algemeen Advertentie-Bureau van NDGH vak DITMAR, Rotterdam. ten overstaan van den Notaris op MAANDAG 4 JULI 1887, des morgens te elf aren in het Koffiehuis Harmon ik» aan de Markt te Goudavan No. 1. Een aangenaam en gemakkelijk inge richt van gas en waterleiding voorzien ERF en TUIN in de Crabethstraat te Gouda, Wgk Q No. 233. Terstond te aanvaarden. Het HUIS bevat beneden 2 Kamers, Alkoof, Kenken en Kelder en boren 2 Kamers, Alkoof, Zolder en Dienstbodenkamer. No. 2. Een goed onderhonden HUIS en ERF, zgnde het liet „Roode Hert." (MJBT VEBOVSNING) aan de Turfmarkt te Gouda, wgk H. No. 81. Terstond te aanvaarden. En No. 3. Een ruim ingericht in de Vlamingstraat te Gouda, wgk P. No. 344. Te aanvaarden 1 Augustus a.s. Nadere inlichtingen geeft voornoemde No taris FORTUDN DROOGLEEVER. verlangt met 1 AUG, a.s. eene zindelgke genegen huiswerk te verrichten, tegen hoog loon en verval. Wachtelstraat, VRAAGT met AUGUSTUS eene goed knnnende koken en werken. INMAAKBUSSEN welke niet dicht gesojfc- deerd behoeven te worden, zgn verkrggbaar bg KLEIWEG. Alles wordt met garantie geleverd. TE KOOP, aan het water. Adres franco brieven onder No. 1523, aan het Burean dezer Courant.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2