TRICOT ONMEMEN c£tT Kamerlucht-zuiveraar AL WEER 3 getuigschriften ontvaDgen wegens hergroei van HOOFD-HAAR. J3 Bfitenlandsch Overzie! ADVERTENTIËN. BEEK bij NIJMEGEN, BRANDWAARBORGEASTEN, Haarden, Kachels, Fournuizen, KAASSCHRAPMACHINES enz. C. VAN BERKEL, S. H. POLAK, y ingezonden. MARKTBERICHTEN Burgerlijke Stand. Doctor van ITERSON is vanaf heden niet te consulteeren. Fabriek en Magazijn van SCHENK k Zn. In nagenoeg alle afdeelingen der ProT. Staten van Zuidholland werd de wensch uitgesproken dat zoo spoedig mogelijk in de provincie zelve voldoende gelegenheid zou worden gevonden, om arme krank zinnigen te doen verplegen, daar de bestaande toestand voor de meeste gemeenten moeielijkheden ""oplevert. Men vroeg hoever de onderhandelingen gevorderd zyn over de maatregelen om in het gebrek aan plaats te voorzien. Gedeputeerde Staten antwoorden, dat nog niet beslist is welke veranderingen in de in deze provincie bestaande krankzinnigengestichten zullen komen, ten gevolge van de eischen der krankzinnigenwet van 1884. De beslissing van den Raad der gemeente Rotterdam, die op het te nemen besluit van invloed is omtrent het al of niet in stand blijven van het gesticht aldaar, mag spoedig worden verwacht. De voorgedragen post voor toelagen aan gemeenten ten behoeve van betere geneeskundige en verloskun dige hulp werd ten deele toegejuicht, ten deele bestreden. In ééne der afdeelingen werd een droevig tafereel opgehangen van den nood, waarin geheele streken ten platten lande op dit punt verkeeren, en vond men het bedrag van f 1000 voor dit doel veel te weinig, Gedeputeerde Staten handhaven in deze de voor gedragen cijfers. De commissie uit de Prov. Staten rapporteert, dat zij zich volkomen vereenigt met de voorstellen van Gedeputeerden ten aanzien van den Waterweg Am sterdamRotterdam, behoudens enkele kleine wij zigingen en aanvullingen. In de openbare zitting van Dinsdag 12 Juli werden na de herbenoeming van de heeren S. A. Vening Mei- nesz en H. Muller Sz. tot leden der Eerste Kamer aan Gedeputeerde Staten verzonden een adres van het wa terschap Noordsluie. Het verzoek van den Israëli tische kerkeraad te Delft om subsidie voor een kerk gebouw werd afgewezenalsook het verzoek om subsidie van de Zuiderzee-vereeniging. Het voorstel tot intrekking van het reglement op de bewaar- en kleinkinderscholen, werd na verwerping van een paar moties tot uitstel aangenomen. De aankoop van eigendommen voor de vaartverbe tering werd goedgekeurd en het verzoek der Delft- sche beurtschippers afgewezen. Na afloop der vergadering werd het rapport omtrent de vaartverbetering GoudaRingvaart Haarlemmermeerpolder in de afdeelingen onderzocht. Do volgende vergadering werd bepaald op 21 Juli. De heer Begram is herkozen als buitengewoon lid van Gedeputeerde Staten. Onder dagteekening van 8 dezer wordt uit Zug gemeld, dat de toestand rondom de plaats der ramp nog steeds onrustwekkend bleef. Uit de opnemingen, die onder leiding van prof. Heim omtrent de be wegingen in den bodem tot nog toe aanhoudend zijn voortgezet, is gebleken dat er sinds 7 dezer nog verzakkingen hebben plaats gehad, vooral in de zoogenaamde «derde strook." Men heeft namelijk drie ruimten afgebakend, en wello. alwaar grond en gebouwen nog onvoorwaardelijk aan verzakking en instorting zyn blootgesteld2o. waar dit waar schijnlijk wordt geacht3o. waar het ook nog mo- gelijk is. De laatstgenoemde strook ligt bij het spoorwegstation. Een ander berichtgever schrijft o. a. nog dit «Ik logeer in het Hotel de la Gare, in de onmid dellijke nabijheid van het terrein der ramp, en het is licht te begrijpen, dat ik kamers genoeg te mijner beschikking had. Onder mijn raam was de grens van het militair cordon, hetwelk dag en nacht de wacht houdt, om iedereen tegen te houden die verder zou willen gaan. Woensdag-ochtend echter is het cordon verder landwaarts getrokken, zoodat mijn hotel nu ook op verboden grond staat. De wakkere hotelhouder heeft evenwel besloten, voor alsnog zijn bedrijf voort te zetten. Over dag toch zjjn er genoeg bezoekors, die er bier komen drin ken, om uit de bovenste verdieping het tooneel der ramp te kunnen overzien. De tuinderjj van 8pillmann, die in de telegrafische berichten als ver zonken was vermeld, staat er nog; maar de eigenaar ligt, evenals de andere 10 of 11 slachtoffers, in de diepte van het meer, vermoedelijk in depuinhoopen bedolven. «Er is nog geen poging gedaan om de lijken er uit te halen; want professor Heim heeft aangeraden, die gevaarlijke plek vooreerst maar onaangeroerd te laten. Over het algemeen blijft deze ervaren deskundige de zaak donker inzien. Zoowel voor het regeeringsgebouw als voor de straat van daar naar het station is hij beducht, ofschoon hij nog geen dadelijk gevaar ziet." In een naschrift van des namiddags half 3 voegt hij er bij: «Zooeven werd ik in staat gesteld om het terrein der verzonken gebouwen, dat voor het geheele publiek is afgesloten, rond te gaan en mij zelfs tot op het uiterste, meest bedreigde punt te De daar bestaande scheuren maken het ontwijfelbaar, dat de grond nog niet in rust is en er nog eene verzakking moot volgen, die langzaam, maar zeker, wordt voorbereid. Misschien wordt er dan slechts weinig grond modegesleept, een paar kamers breedte, misschien ook meer, Ik ben in Spillmann's tuin geweest en heb er eene roos ge plukt, die toch door niemand anders zou worden weggehaald. Het zuidoostelijk godeeltej van den tuin zal wel niet blijven liggen; want al'zijn er in den bodem maar nauwe scheuren, zij zijn toch lang, en alle ooggetuigen verzekeren, dat nog kort voor de groote en ergste instorting de scheuren niet wij der zijn geweest dan voldoende was om den rug van een mes er in te laten glijden. De militaire af sluiting van het terrein is dus alleszins gerecht vaardigd; v^ant reeds doop het bijeenzijn van eenigb menschen kan de plek in eens afbrokkelen." Op de aanstaande algemeene vergadering der Vereeniging tot bevordering van fabrieks- en hand- werksnijverheid in Nederland den 2en en 3«n Au gustus te Wageningen te houden zal o. a. de heer E. J. P. Jdrissen uit de Transvaal, tóe discussie in leiden over do vraag, op welke wijfn Nederlandse^ hl om tejwordéi strekkingen vii jongelieden kunnen worden vooi uitgezonden naar andere landen in handel en nijverheid. Verder zijn, behalve de reeds {vroeger vermèli ipunten, op de1 agenda geplaatstio. de vraag na welke voorschriften van algemeeneh aard de aanbi steding en uitvoering van wenken elfent te geschiede^ (in te leiden door den ingenour R. F. J. Tutëin Nojï thenius te 's-Hertogenbosch), waannede in verband staan twee voorstellen van dp afdeeling Amsterdam omtrent aanbestedingen; 2o. eèn voorstel-Amsterdam om aan te dringen op eene spoedige invoering van de wettelijke regeling van hét zoogenaamde leerling stelsel en op de oprichting, vemr zoovhel noodlg van overheidswege, van teekenschbW meer bijzonder in gericht voor de ontwikkeling ivan den vormenziu van jeugdige handswerk^ieden. Daarmede in verband zal behandeld worden de wenschelijkheid der invoering van verlicht teekenOnderwijs op 'de lagere school, aansluitend aan het tekenonderwijs op ambachtscholen en ambachtsteekensclplen. Voorts stelt het hoofdbestuur voor, eene subsidie toe te staan voor een? op te richten proefstation voor de keuring van bouwmaterialen. De groote De Lesseps, de landengten-bezweerder, heeft de gewoonte na .het dessert zijn gasten op twee bijzonderheden te onthalen. Eerst wordt hun de kast met al de ridderorden vertoond, dié Keizers, Koningen en Vorsten hem met zulk eene mildheid vereerd hebben, dat h\j een geheel regiment er mee zou kunnen begiftigen en nog genoeg overhouden om zjjn borst mee te bedekken. Na deze tentoon stelling voert De Lesseps zijne gasten naar de Nursery en toont hun zijne zeldzame heldendaden op dit gebied. Daar liggen de kindertjes op twee ryen heerlijk te slapen, en De Lesseps noemt met trots de namen der kleinen, die zoo velé decoratiën van zijn hoogen ouderdom zijn. Een bijziende gast snuffelde hier onhandig, stootend en hortend voort, tot hij eindelijk in verrukking bleef staan voor eeu boven het dek uitstekenden blooten arm, dien hij met kussen scheen te be dekken, zoo dicht lag zijn gezicht er op. Wat een prachtig, blank, zacht armpje riep de gast in vervoering uit. Ik geloof het waarachtig welluidde het ant woord van De Lesseps, 't is de arm van de bonne, dien ge daar beet hebt. Verschrikt keek de bijziende gast op, maar den gastheer lachend aanziende, antwoordde hij even vermakelijk als puntig: La premïère pensée est toujours la bonne. (Haagscho Kout. Prov. Gron. Ct.) Men deelt van bevoegde zyde aan het U. D. het volgende mede De weersgesteldheid begint haar droog, koud karakter, na dat zeven maanden te hebben volge houden, te veranderen. Waarschynlyk zal in deze maand Juli de temperatuur boven de gemiddelde zijn en ook de regenhoeveelheid grooter wezen. Al kon men dat met zekerheid aankondigen, dan zou het toch nog onmogelijk zijn voor eenen be paalden avond met genoegzame waarschijnlijkheid voor eene of andere plaats te zeggen, of aldaar eon concert in de open lucht of bal-champêtro zal kunnen gegeven wérden, zooals dikwijls gevraagd wordt. Het komt dan op enkele uren aan, en die uren van regen of droogte zijn niet gelijktijdig in ons geheele land. Uit de tabellen, waarin voor eiken dag voor een zestigtal plaatsen van ons land de regenhoeveelheden nevens elkander worden gestold, kan men zien, dat er bijna altijd plaatsen zijn, waar het al, en andere waar het niet geregend heeft op zonder en zou ien des nemen in de iet niet e voor- of op Alleen llijkheid een dag, zelfs in eenzelfde der zes districten, waarin ons land in dat opzicht afgedeeld is. Den 3ln Maart regende het op bijna alle plaatsen van ons land, den 21n April was het b\jna overal droog, toch waren er op beide dagen pl regen en hier en daar ook met regen, dus kunnen voorspellenOm sommige pJ het regenen, maar daaraan heeft eene be[ voor een bepaald oogenblik niet veel. Zonder de waarnemingen, zonder het aai hemels op eene plaats zelve in aanmerking/ en die met de algemeene weersgesteldf"A dagbladen medegedeeld te vergelijken, mogelijk,' voor zoodanige plaats dag en uufc spellen. In Utrecht kan men niet zeg zekeren avond te X of te Y, regen zal val dit mag men verzekeren, dat de waarsc] van regen grooter dan wel kleiner is. Op Hawaii heeft een Soort van revolt gehad. Het volk heeft 25 Juni de leiding in handen genomen en op een meeting vai werden heftige spechles afgestoken tegei kwaamheid en de cofruptie van het gou' terwijl een wijziging der constitutie werd vi teruggave van 71.000 jflpll., betaald voor monopolie en waarborgen, dat de Koninj n^per met de verkiezingen zou bémoeien. missie begaf zich mot! de aangenomen lx pqtjeize; jjjet mSnwweri^ trad onmiddelij! Koning beloofde ifylles, gezet, en Bij 't afzebdei men, dat ji hij irauj^e] meester fas en iw Koi beweging!; snoet*} voorni uitgegaan ^en }n 'v ni< in de Minister van Binnt Een eer^ stap tot éi e ex-premier laatste btyichtj wordenl daar allen invloed k van ^meriké^ kabihet lijn de (dscjfe Zaken Araei Nu men zich iin de .tweelingen cjer j mer vry algemeen tegeirde ddor «tóTw^i, aangenomen wijziging vim artikel Ï9 1 de/; heeft verklaard, word# 8e hoop verleveifi het votum van Juni niet tot vet zal worden ver heven. Het Volkeblad, orgaan van de vereenigin Volksonderwijs, wijst er met nadruk op, dat door de wijziging van art. 194 der grondwet, die in de Tweede Kamer' werd aangenomen, toestanden moge lijk zouden worden, gelijk er in Belgie sedert 1884 bestaan. «Door aan de burgers den grondwetti- gen waarborg te ontnemen, dat voor geen hunner de gelegenheid ontbreke om zijn kinderen een on derwijs te verschaffen, waarbij zijne godsdienstige overtuiging niet wordt gekrenkt, wordt aan de regeering, door eene tijdelijke meerderheid gesteund, de bevoegdheid gegeven om met de godsdienstige overtuiging van minderheden in de gemeenten des lands weinig of niet rekening te honden. Wie meent, dat dit gevaar niet groot is, kan door het Belgie van onze dagen leereu hoezeer hij dwaalt. Want dat de clericalen in Nederland meer dan hunne Bolgische geestverwanten de vrijheid van geloof en geweten eerbiedigen zouden, zal wel door niemand in ernst beweerd worden. ..In zijne ongelukkige verdediging van het voor stel der heeren Schaopman-Vos de Wael, of juister nog in zijne bestrijding van het ten vorigen jare door hem zeiven voorgestelde amendement-de Beau fort, vroeg de heer De Banitz in de zitting van 6 Juni o. a.: //Hoeveel ouders zullen er moeten klagen, teneinde aanleiding te geven tot tusaehon- komst van de overheid, dat is tot oprichting van eene school van overheidswege? Een of meer? Hoeveel?" De minister van binnenlandsche zaken, die deze vraag beantwoordde, had blijkbaar de be doeling daarvan niet juist gevat of, de vraag niet goed verstaan, want hij beantwoordde die alsof er sprake was van eene krenking van godsdienstige begrippen op eene openbare school. En met het oog daarop antwoordde hij //Hoe kan dat eene quaestio zijn? Kón is genoeg. Zoo is hot nu, en het is niet denkbaar, althans niet te hopen, dat men daarin achteruit zal gaan." Toch is ook dit deel van zijn antwoord volkomen van toepassing op de vraag; ook naar de woorden van het amen dement-de Beaufort zou de rechtmatige klacht van een vader over krenking zijner godsdienstige over tuiging voldoende zijn om de overheid ten plicht te stellen, voor eene school te zorgen waar die overtuiging geëerbiedigd wordt. En zeer stellig is het zoo nu, en inderdaad is het te hopen, dat het nooit anders worden zal. Wat er echter van dia hoop zou worden, indien de grondwet de gewetens vrijheid in het onderwijs niet meer waarborgt, kan Belgie leeren, waar in eene gemeente 20 huisvader» moeten zijn, die „klagen ten einde aanleiding te geven tot tusschenkomst van de overheid", d. i. zoowel om tegen den wensch der meerderheid in den gemeentenmad, de inrichting eener voor kinde ren van elk geloof bruikbare school te bevelen, ala om voor te schrijven dat aan eene of meer vaa ge- méentewege onderhouden scholen een confessioneel karakter gegeven worde. Dit is de gewetensvrijheid zooals de clericalen in België haar opvatten en zoo als ook onze clericalen, zonder grondwettelijken band, ze ongetwijfeld opvatten zonden. En bij de bekende dienaar, middelen 'van pressie, waarvan de Belgische clericalen zich bedienen en die in Nederland uit den schoolstrijd toch waarlijk ook niet onbekend zijn, wordt in Belgie feitelijk dat cijfer van 20 vaak niets anders dan eene droevige fictie." Bij het herstellen van groote oponbare gebouwen te Parijs maakt men tegenwoordig gebruik van me taalsteen, die een wonder van vastheid moet zijn. Deze metaalsteen wordt volgens Ze Bulletin cérami- que nit een pooder en een vloeistof samengesteld. Het poeder bestaat uit twee gewichtsdeelen zinkoxy- de, twee gewichtsdeelen gepulveriseerde kalk en één gewichtsdeel fijn gestooten zandsteen, welke innig met elkander gemengd wordt. Bij het mengsel wordt oker ais kleurmiddei gevoegd. De vloeistof bestaat uit een verzadigde oplossing van zink in gewoon zoutzuur en het zesvoudige (in gewicht) vati chloorammonia. De aldus verkregen vloejstof woédt verdund 'met s/s Tan ket vloeistof- e aan water. luurlijk wordt het oppervlak van don steen, ip de metaalsteen zal worden aangebracht, voor- 1 afgebikt. I j vastheid v«n dozen metaalsteen bedraagt na dagen i reeds 10 KG., na 4 maanden 48 KG-. 6 maanden 280 KG. per vierk. cM. voll waf af Frimscho minister-president Rouvier heeft' in een schitterende overwinning behaald op m. Het voorstel van den heer Clémenoeau ding vah het ministerie tot de rechter- eqren werd slechts J door 120 afge vaardig- md, terwijl 382 leden Bouviers antwoord en overeenkomstig, den wensch deT regee- ldten tot fie orde van den dag over to gaan. Dé aanval tegen h6t ministerie werd geleid door heeren Kevillon en Pelletan, maar behalve deze bedden, traden ook de heeren Sigismond Lacroix en Clëmenceau in het strijdperk. De heer Clémen- cean, stelde zich vooral ten taak zijn vriend Bou- langer tegen den minister in bescherming te nemen. Boulanger zeide de leider der radicalen is populair omdat hij de royalistische oppositie in het leger vernietigde en den priuscu hunne com mando's ontnam. De Parijzenaars verafschuwen de dictatuur,, maar toch toonen zij gaarne hun gene genheid voor den man, in wien oppervlakkige be oordeelaars de belichaming van het vaderland zien. Ik zie in Boulanger geen redder des lands, maar alleen een man, die door de Dnitsche bladen en de rechterzijde heftig wordt aangevallen. De Kamer behoorde zelve naar een dergelijke populariteit te streven. Uit de manifestaties, tor eere van Bonlanger, is slechts deze gevolgtrekking mogelijk Men heeft te veel drukte gemaakt van man, van wien men veel houdt en wiens populariteit te vroeg is gekomen." De heer Bouvier bleef den heer Clémenoeau even min het antwoord schuldig als den beiden voor stellers der interpellatie. «Do regeering zal op haar weg voortgaan zeide hjj zoolang de meerder heid der republikeinen haar steunt. Hier z|jn 400 republikeinen, welnu als 200 van hen tegen ons stemmen, zullen wij onmiddellijk gaan." Er stemden echter niet meer dan 120 tegen, zoo dat ook een aanzienlijke meerderheid der republikei nen het ministerie blyft steunen, dat bij eiken mis lukten aanval der onverzoenlijke radicalen steeds sterker nit het strijdperk treedt. Uit het overleggen van de diplomatieke stukken aangaande de Turksoh-Egyptische conventie in het Lagerhuis kon men reeds opmaken, dat de Engel- sohe Regeering die zaak voor afgedaan hield. Eergis teren werd in het Lagerhuis dan ook meegedeeld, dat Drummond Wolff Vrijdag in een afscheids- audientie door den Sultan zal worden ontvangen. De Russische en Fransche ambassadeur hebben dus in 't eind den Sultan voor goed bang gemaakt. De Iersche Crimee-bill, gelijk het Lagerhuis ze aannam, is nu by het Hoogerbuis ingediend. Op voorstel van Lord Granville werd besloten morgen met de behandeling een aanvang te maken. Het Lagerhuis is nog bezig met de Landwet. De alge meene beraadslagingen daarover zullen heden wor den gesloten. De koterquastie wordt tegenwoordig met een drift behandeld alsof er politiek achter stak. In het En- gelsche Lagerhuis had namelijk nog een lang en opgewekt debat plaats over benaming der kunstboter, en meer bepaald of men de in tweede lezing vastge stelde naam //margarine" zou behouden, of den vroegeren naam „butterine" herstellen. Met 124 tegen 99 stemmen werd margarine definitief goedge keurd. Mynheer de Redacteur/ Schoon hulde brengende aad de wijze, waarop Uw verslaggever zich in den regel van zijne moeilijke taak kwijt, meen ik thans grond te hebben voor eene aanmerking op Uw verslag van het verhandelde in de vergadering der kiesvereeniging Gemeentebelang, gehouden op 7 dezer. Het betreft mijne mededeeling omtrent mijn geachten vriend P. C. van der Meulen, die niet geneigd was eene candidatunr voor den raad te aanvaarden. Als motief noemde ik in de eerste en voornaamste plaats zijne overweging, dat hq, alhier buiten zaken stil levende, te wei nig direct belang heeft by de stadszaken, die in den raad behandeld worden, om deze beslommerin gen op zich te nemen, waarom hij anderen, die hier zaken hebben en dus grooter belanghebbenden zijn by eene geregelde gemeentehuishouding, eer tot de vervulling van die taak geroepen acht. De voegde daaraan toe, dat de heer v. d. M. zich -weinig aan getrokkén voelt door den officieelen toon, die nood zakelijk in den raad heerscht en liever voortgaat al gemeene belangen te behartigen in de commissiën, waarin hij zitting heeft, waar de taken op gezelliger trant en niet ten aanhoore van het groote publiek behandeld worden. Door alleen dit laatste te ver melden in eenigszins andefen vorm, die misschien niet in uwe bedoeling lag en stellig mij geheel vreemd is geweest kan Uw verslag wellijjht aan leiding geven tot twijfel aan den ernst der motieven, welke de heer v. d. M bij zijne weigering geleid hebben, hetgeen mij leed zon doen, omdat ik niets onaangenaams bedoeld heb ten opzichte van een man, dien ik hoogacht en van wiens nauwgezetten ernst ik overtuigd ben. Met de dpnoming dezer kleine rectificatie zal U z#er verplichten Uw Dw. Dr. H. W. F. BONTÉ. Gouda, 13 Juli 1887. Gouda, 14 Juli 1887. De aanvoer van Granen was heden wederom zeer middelmatig. Handel gering en pryzen zonder verandering. Zeeuwsche Tarwe 8.80 a 9.25. Mindere 8.30 a 8.65. Folder Tarwe 8.15 a 8.40 Mindere 7.8Ö a 8.Afwijkende 7.25 a 7-50. Roode Tarwe 7.80 a 7.45. Angel Tarwe/7.60 a 7.75. Zoeuwscke Rogge 6.10 a ƒ6.50. Polderrogge 4.80 a 5.Buiten- landtche per 70 KG. 4.10 a 4.60 naar kwaliteit. Wintergerst 4.30 a 4.60. Zomergerst 4.a 4.30. Chevaliergerét 5.a '5.50. Haver per Heet. 3.a 4.en per 100 kilo 6.50 a 7.25. HennepzaadInlandsch 6.75 a 7.Buitenlandsch 4.75 a 5. Erwten: Inlandsche blauwe mésting ƒ6.15 a ƒ6.30. Buitonlandsche voererwten 5.50 a 6.10. Kana riezaad/ 10.a 10.25. Duivenboonen 6.75 a ƒ7.25. Paardenboionèp 5.75 a 6.25. Mais Amerikaanscbe Mixed 5.65 a 5.80. Odessa 5.40 a 5.50. Foxanian 5.50 a 5.60 on Oinquan- tine 5.75 a 6.Alles pér 100 kilo. De veemarkt met weinig aanvoer den handel in alles traag, vette varkens 17 a 20 ct., varkens voor Londen 16 a 18 ct, magere varkens en biggen traag, biggen 0.80 a 1.15 per week. Schapen en Lammeren traag, Schapen 20.a 24. en lammeren 8.a 12.nuchtere kalveren 6.— a 10.— Aangevoerd 72 partyen Kaas, eerste kwaliteit f 24.— a 26.50, tweede kwaliteit 21.a a 23.Zware hooger in prijs. Noordhollandscho 21.a 25. Goeboter 1.20 a 1.30. Weiboter 0.90 a 1.00. GEBOREN 11 Juli. Willem, oudere P. Sekerloo eo H. M. Verboet IJ. tod ré, oederi W. A. Zielemeo ee C. P. veo Heioiogeo. Nicoleee Joheooee Headrikoe, oodere G. Hoet- eeaa eo J. Koolmeet. Pieler, ouden L. vta der Borgbt en OVERf.ÉDEN 11 Jnli. N. Breüojé, 15 j. 9 m. >- 12. S. M. Boekeap, 8-j. 7 m. II A- de Hoog, #6 j. W. H. Schooteo. 4 m. GEHUWD I IJ Juli. A. J. veo Vint en G. H. B. ven Hnot. A. A. Bieockop en 1. Slengon. v Heden overleed ons jongste kind MARIA JACOBA, 3 maanden ond. L. P. WELTER. W. A. WELTER- Oouda14 Jnli 1887. Huigen. A. A. BISSCHOP en J. SLANGEN die, mede namens wederzydsche familie, hunnen harteljjken dank betnigen voor de vele bewjjzen van belangstelling bij deze gelegenheid onder vonden. Gouda13 Jnli 1887. De ondergeteekende verklaart dat de gedane beschuldiging van B. W. v. d. P. tegen ANNA van NES BOER, op eene ongegrondheid be rust en dat er van geene oneerlijkheid van haar sprake is. Wed. C. NICHTING. Gouda14 Jnli 1887. RECEPTIE Zondag 17 Jnli 1887. Hotel het SPIJKER met daarbjj gelagen appartement, nog eenige KAMERS disponibel en Pension a 3.en 3.50 per dag. KLEIWEG. AUea wordt met garantie geleverd. OPTIOIËN, Groenendaal. voor Mannen, Vronwen en Kinderen. Door het aanwenden van de Haar-Ontwik- kelings-Balsem is de hoofdhnid van een mijner kinderen volkomen genezen. Binnen de 14 dagen was de hoofdhnid door uw preparaat gaaf en het hoofdhaar flink aan 't groeien. Ik ben geen liefhebber van getuigschriften, maar ik ben er werkelijk mede in mjjn schik, dns plaats dit in de bladen, als n wil, als pu bliek belang voor onders. Ameterdam, (le geteekend:) H. C. L. SAV1JN. Uitval van Haar, Roos of Schilfers, don Haar, Kale plekken, Pijn in de .Schedelhuis, Haar- of Baardworm, Hoidzeer, vroegtijdig Grijs worden, al deze onaangenaamheden wor den verbannen door den Uaar-Ontwikkeiings- balsem. Rood, grijs of wit hoofdhaar, tevens baard, kuilt u kleuren in blond, bruin of zwart, kleur- lioudeud, onschadelijk en zoo natuurlijk mo gelijk. Franco zending a 2.15 per Postwissel of 3.25 aan Postzegels. Rembours a 2 THEOPHILE, Fredrlksplein 32, Amsterdam. Geen Depöts. N.B. Wegens de talrijke bestellingen moet men 2 a 3 dagen geduld hebben NA afzending der brief.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2