mmmm kaas. wtmsmm&a Openbaar Onderwijs. van Opruiming, BOVENHUIS te HUUR. Tricol Tailles en KINDERJURKEN. J. H. ROODE. S1193SS098 VOOR DE INMAAK Geen grijs Haar meer!!! Buitenlandse!! Overzicht. SCHUTTERIJ. ADVERTENTIEN. Gr. PUIJK, Turfmarkt. oc BRANDEWIJN es AZIJN 325° Staats-Loterij VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. KEJXMSGEEUVG. K E N N I S G E^vTlTa HONDSDOLHEID. burgerlijke Stand. C. a KNAAP. VOORTZETTING DIVERSE LAPPEN. Gouda. BAH LM ANN Co. COSTUMES, Voor een DAME een ONTVANGEN Gouda. BAHLMANN&Co. Brouwerij „DE POSTHOORN" Rotterdam. Brouwerij de Amstel Amsterdam. Depot Zeugstraat G. 85. W. R. SCHWEMMER. van J. F. HERMAN Zn,,Tiendew. DAMES- en HEEREN- PAEASOLS. A. van OS Ai Kleiweg E. 73a. De TREKKING der begint MAANDAG 25 JULIa.s. Groeneveld van der Kop Co. SCHOONHOVEN. daarvoor gekozen tot opzieners J. van der Heijden i Pz. en J. M. vau Mee telen, en tot arm verzorgers J. Heij en Joh. Hagen. Daarna werd door den nieuwen kerkeraad met algomeono stemmen voor do geheele gemeente het juk der syn. hiërarchie afgeworpen en de kerkenorde van 1618/1619 inge voerd. Het Hoofdbestuur van den anti-dienstvervangings- bond heeft het verzoek aan de Eerste Kamer ge richt, aan hoofdstuk VIII der gewijzigde Grondwet hare instemming niet te schenken, op grond dat de plaatsvervanging niet wordt afgeschaft en het hoofd bestuur voornoemd die afschaffing meer dan ooit noodig acht, vooral ten behoeve van ons Indisch leger, dat geen vrijwilligers kan bekomen omdat de zoogenaamde remplacantenbazenhet dubbele dor uitgeloofde premie bieden vopr plaatsvervangers. Met den hooibouw 'loopt hot in den polder Berg-Ambacht zeer ongelijk. Een1 ruim gewas is er nergens. Toch is de hooi-oogst in het Oostelijk deel der gemeente over het algemeen veel ruimer dan in het Westelyk deel. En daar vele veÜiou- dors hun vee, bij gebrek aan gras, in het hooiland hebben moeten brengen, was de opbrengst aan hooi daardoor ook minder. In een der vergaderingen van het Nijverheids-Con gres besprak dezer dagen Dr. Jorisson uit de Trans vaal de verbetering onzer Handelsbetrekkingen met Zuid-Afrika, en Prof. Van Bemmelen uit Leiden, de droogmaking der Zuiderzee. Hy verklaarde de vroegere gesteldheid der Zuider zee, waaruit bleek dat de zeebodem door een lijn Enkhuizen Stavoren begrensd en verdeeld is in 108.000 H. A. beste klei een meter hoog, en 20.000 H. A. licÈte klei, 6000 H. H. sabelklei, 6000 H. A. (liluvialen grond, 3000 H. A, muhlerznnd en 30.000 H. A. zeezand. Bjj drooglegging was voor zure gronden geen vrees. Hij ging daarna de vroegere en latere plannen voor drooglegging na en eindigde met den wensch, dat de bodemkennis van het Noor- derdeel moeht toenemen. In de afd. Landbouw besprak Jhr. Van Alphen, oud-resident, het groot belang voor Indië en Ne derland bij uitbreiding van het besproeiings-stelsel op Java en de buitenbezittingen, wat hij met statis tische opgaven aangaande den indigo-oogst in de Vorstenlanden en de sawaveldon in de Preanger aantoonde. Door besproeiing, aldus was zijn ervaring, worden de kansen op het mislukken van den oogst minder. Alle sprekers waren het er over oens, dat de regeering te dezer zake haar gedragslijn behoort te veranderen en het resultaat was derhalve, dat aan de algemeene vergadering zal worden voorgesteld, den directeuren alle vrijheid te geven te beproeven yan de Kegeoring te verkrijgen, dat de irrigatie- bïigade verdubbeld en aan de gewestelijke besturen meèr vrijheid van handelen gegeven worde. Ntf behandeling van nog enkele andere onderwer pen werd in de vergadering dor gecombineerde afd. van koophandel en nijverheid de rookvrije, verbran ding besprokon en de wenschelijkhoid om in het toekenonderwijs op de lagere scholon meer eenheid te brengen en het te doen aansluiten aan het mid delbaar onderwjjs en de burgeravondscholen. Daarna kwam de Nederlandsche Octrooiwet aan de orde, Waarvah de heer Haaxman uit 's-Hage do noodzake lijkheid der invoering betoogde en door voorbeelden toelichtte. Een conclusie werd hieromtrent niet geno men, dan om over te gaan, wat deze zaak betrof, tbt de orde van den dag. De héér Sassen besprak ten slotte «Staatsinmen ging op Sociaal-gebied, in verband met de aanvan kelijke uitkomsten onzer parlementaire enqête," waarbij hij de geschiedenis dezer enquête en den omvang harer werkzaamheden naging: aantoonde dat 'de wet-Van Houten onvolledig en onduidelijk was en er eqk niet de hand aan werd gehouden; voorts hulde bracht aan de wijze waarop de heer Verniers van der Loeft de enquête leidde, en in 't licht stelde hoe eene nieuwe wet zou moeten ge maakt zijn. Als conclusie stelde de heer Sassen de volgende motie voor, die, na discussie, aangenomen werd: »De vergadering spreekt als haar gevoelen uit: 1. dat .aanvulling en uitbreiding der wet van 19 September 1874 (Staatsblad Ho. 130) noodzakelijk is; 2. dat (behoudens de afwijkingen, door de prac- tijk gevorderd, en die, hetzij do regeering zelve, hetzij eene door haar benoemde centrale commissie dient vast te stellen) eene gelijkmatige toepassing, ié het gansche land, hoogst wenseholijk is, zóó in "het belang dor personen, ten behoeve van welke -men de wet in het leven riep, als met het oog op de welbegrepen. belangen der nijverheid 3. dat, ten einde daartoe te geraken, een krachtig, speciaal toezicht van staatswege onontbeerlijk is". De feesten te Parijs en in de andere plaatsen van Frankrijk zijn kalm en zonder ernstigo rustverstoring afgeloopen. De wapenschouwing slaagde volkomen. President Grevy en alle ministers waren tegen woordig en generaal Ferroü, de minister van oorlog, leidde de troepen voorbij den hoer Grévy. De sol daten maakten een goed figuur en zelfs de corres pondent dér Kölnisc/ie Zeitung roemt hun houding en hun marchoeren. Over (1^ nieuwe, door Bouvier ingediende begroo ting wordt een gunstig oordeel uitgesproken door den bekenden econoom Paul Leroy-Beaulieu. wHet budget van' Bouvier," schrijft hij in de //Debats", «is een blijkbare prijsgeving van betreurenswaardige hulpmiddelen, van grenzenlooze meogoMuUlftKlhet is een ernstigo poging om het evenwictöfw'wkrij- gon; hot vertoont kenmerken van oprechtheid. Er is geen twijfel aan, of do vroegere budgetten waren voel slechter; het is even zeker, dat de tegenstanders van het kabinet tot een dergelijke krachtinspanning niet in staat zouden zijn geweest en ons integendeel verder zouden hebben gebracht op den. weg dei'geld verspilling. Dit is voor alle verstandige lieden vol doende om, zonder de hoop op nieuwo en meer be slissende verbeteringen te laten varen, hun goed keuring te geven aan het gewijzigde begrootingsont- werp voor 1888." De Belgische Kamer heeft Donderdag met 69 tegen 62 stemmen art. 1 verworpen van het ontwerp van Oultremont tot invoering van den persoonlijken dienst plicht. De voorsteller heeft daarop .het ontwerp inge trokken. Wat zalhet Ministerie nu doen? Indien het alles bij het oude laat, handelt het tegen den wensch des Konings, en indien het op de zoo dringende hervorming terugkomt, heeft zij de meerderheid van haar eigen partij tegen zich. De meerderheid bij de stemming bestond uitsluitend uit leden der rech terzijde; de minderheid uit 40 libOTwlen, 4 Ministers en 18 clericalen, waaronder 14 afgevaardigden van Brussel. 4 leden blevon buiten stomming. De Bulgaarsche deputatie zal heden waarschijnlijk den Prins van Coburg op zijn kasteel de oorkonde aanbiodon van zijn verkiezing tot Vorst van Bulgarije. Hoe meer er echter van de Bulgaren bekend wordt, des te onzinniger blijken zij weer gehandeld te heb ben. Dat zij overleg hebben gehouden met do Porte en de verkiezing heeft plaats gehad op geheime toe zegging van andere Mogendheden, dat blijkt weer een los praatje te zijn geweest, waar niets van aan is. De hoeren Bulgaren wilden hun zin doordrijveu en den Battenberger herkiezen en eerst na do her haalde zoowel schriftelijke als mondelinge weigering van prins Alexander hebben zij dit laten varen en om toen toch een Vorst te hebben, hebben zij den Coburger genomen, De doorgaans goed ingelichte correspondent van de «Haarl. Courant" te Konstan- tinopel, schrijft over de verkiezingen het volgende: //De algemeene indruk is hier, dat dit nieuwe in cident het Bulgaarsche vraagstuk nog ingewikkelder moet maken. De officiëelo kringen zijn over het ge beurde ontevreden en de'Turksche bladen, de ofïïcieuse z/Tarik" aan de spits, doen uitkomen dat de So- branje tegen den raad van den Suzerein is bijeenge roepen. Do Porte vreest, dat Prins Fercünand, door Engeland gedreven, een stouten slag wagen en te Sofia komen zal voordat do Mogendheden haar ge voelen hebben uitgesproken. Alleen van Busland verwacht men hier een stellig weigerend antwoord en dan ook van Frankrijk, nu het blijft volharden bij zijn verzet met Busland tegen deratificatie der Egyptische conventie; daarom had de Porte liever de verkiezing van den Prins van Mingrelië gezien; alle moeielijkheden waren dan aan een eind geweest, terwijl men nu nog voor het onbekende staat." VRIJDAG 15 JULI. Voorzitter Mr. A. A. ran Bergen IJzoiidoom. Tegenwoordig 12 loden. Afwezigde heeren van Mierop, van Iterson, Oudijk en Post van der Burg, terwijl er óóne vacature bestaat De voorzitter deelt mede, dat de hh. van Mierop en Oudijlc hebben kennis gegeven verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen. De notulen der vorige vergadering worden voor- golezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mode dat op 8 Juli jl. overleden is mej. G. W. Jans, onderwijzeres aan de Tusschenschool. Voorts wordt medegodeeld, dat B. en W. 13 Juli 11. de kas van den gemeente-ontvanger hebben nagezien en dat do boekon in orde en het geld in kas aanwe zig was. Do ze mededeelingen worden aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter deelt daarop mede dat is ingekomen do volgende missive van den heer J. Post van der Burg. Gouda, 11 Juli 1887. Aan den Raad der Gemeente Gouda. Ten gevolge mijner benoeming tot Secretaris- Rentmeester vau Delfland, de gemeente Gouda ver latende, zie ik mij tot mijn leedwezen genoopt myn ontslag te nemen als lid van den Raad. Met mijne besto wenschen vooralen bloei van Gouda, de plaats waaraan voor mij zoo vele aan gename herinneringen verbonden zijn, heb ik de eer hoogachtend mij te noemen UEd. Dw. Dienaar, J. POST tan dee BURG. De Voorzitter zegt, na voorlezing dezer missive, het volgendo Mijne heeren Het doet ons lood dat do benoeming van don hoor Post van der Burg tot eone belangrijke on eervolle betrekking ten gevolgo heeft, dat wij hom verliezen als lid van den gemeenteraad en als burger dezer stad. Wij zijn hom dankbaar voor do belang stelling, die luj steeds getoond heeft in de belangen dezer Gemeente en voor de blijken van vriendschap zoowel als raadslid als in het particuliere leven van hem ondervonden. Wij koesteren de besto wenschen voor hem in zijn nieuwe betrekking en in zijn nieuwe woonplaats en hopen dat hot hem daar ten allen tijde wol moge gaan! De vergadering betuigt hare instem ming met dje woorden.- Ingekomen is Het rapport der Commissio, belast met het na zien dor gemeente-rekening over 1886, advisoorende tot goedkeuring. De Voorzitter zegt de Commissie dank voor het uitgebracht rapport en stelt voor dat met de To kening ter visie te leggen. Aldus besloten. Aan de orde De Rekening en Verantwoording van den Kassier der Stedelijke Beleenbank over het boekjaar 1886/87, Wordt goedgekeurd. Aan de orde De Rekeningen der gesubsidieerde Instellingen van Weldadigheid, dient 1886. De Commissio, in wier handen deze rekeningen waren gesteld (bestaande uit de hh. Hoogeuboom, Straver on van der Garden) had een lijst van aan- en opmerkingen gemaakt, die echter achtereenvol gens bleken of op schrijffouten te berusten of van zoo weinig betookenenden aard te zijn, dat het do moeite niet waard was daarom de rekeningen naar de respectieve Commissien terug to zenden. Bij al de gemaakte opmerkingen deed de Commissie v6n voorstel tot wijziging van eeimpost, doch dit trok zij na eene opmerking van den Voorzitter onmid- delijk in. De verschillendo rekoningen werden daarop allen goedgekeurd. Aan de ordo De Rekening van de dienstdoende Schutterij over het jaar 1886. Wordt goedgekeurd. Aan de ordo Het voorstol tot het brengen van eenige wijziging in de Gemeente-bogrooting, dienst 1887. Wordt goedgekeurd. Aan do orde: Het voorstel betreffendo do aanstelling eener vierdo onderwijzeres aan de 2e Burgerschool voor meisjes. Do heer IJssel de Schepper wenscht naar aan leiding van dit voorstel een enkoio opmerking te maken. Het voorstel zelf juicht hy geheel toe, want zooals duidelijk blijkt uit het voorstel derCoramis- sie heeft hot onderwijs op do school van mej. Gretser behoefte aan uitbreiding van personeel. Als toch op die school 62 kinderen gaan tussohen de 9 en 17 jaar dan is het duidelijk dat het personeel, dat daar thans werkzaam is, niet voldoende kan worden geacht. Spr. wenscht echter te vragenof óóne onder wijzeres meer wel voldoende zal zijn? Voorts meent spr. verband te moeten brengen tusschen dit voorstel en eene opmerking van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in haar verslag over 1886, waar men het volgende leest«Door B. en W. werd aan de Commissie advies gevraagd omtrent de middelen, die zouden kunnen strekken om in de behoefte aan Middelbaar Onderwijs voor Meisjes, die in de laatste jaren in deze Gemeente ontstond,'T te voorzien. Dit advies was by het einde des jaars nog niet uitgebracht". Spr. zegt dat dit het eenige is omtrent die zaak, dat publiek geworden is en nu brengt spr. verband misschien ten onrechte zegt spr. tusschen het thans aan do orde zyndo voorstel en dat advies en verzoekt om dat advies indien het althifcs uitgebracht is openhaar te maken hetzij in een openbare raadsvergadering hetzij op eone andore wijze, die door B. en W. zal worden goedgevonden. De Voorzitter beantwoordt den vorigon spr. en zegt dat bedoeld advies is uitgebracht en dat dit voorstel in verband staat mot dat advies. De Com missio van Toezicht op het Lager Onderwijs zou veel uitgebreider voorstellen aangaande het onderwijs op de 2o Burgerschool voor meisjes gedaan hebben zoo zij niet geweten had naar het in hare missive luidde dat bij B. en W. de zaak van hot Mid delbaar Onderwys voor meisjes in onderzoek was. Spr. verklaart zich bereid het advies in een volgende ver gadering aan den raad medo te deelen. De heer IJssel do Schepper betuigt zijn dank voor de ontvangen inlichtingen en de verkregen belofte, daar hij gelooft dat èn de raad èn do bnrgery er zeer veel belang in stellen hoe het met dezo zaak staat. Hot voorstel van B. en W. wordt daarop met algemeene stemmen goedgekeurd. Aan de orde Het adres van J. W. Schouten c. s. betreffende de bepaling van oen vast uur voor don aanvang der kaasmarkt alhier. B. on W. stellen voor bij wijze van proef do kaas markt te doen beginnen om 7 uur. De heer Straver voreenigt zich met hot voorstel doch vraagt: wanneer zal het besluit in werking treden Waarop de Voorzitter mededeelt dat het dadelijk, nadat het genomen is, in werking treedt. De heer I'ortuijn Droogleever acht 6 uur geschikter dan 7 uur. De boerenstand is vroeg op en slechts die boeren komen hier ter markt, die dicht in de nabijheid wonen. Zij kunnen dus best om 6 uur hier zijn. De heer van der Garden geeft de voor keur aan 8 uur. Adressanten haalden de markt te Woerden als voorbeeld aan, welnu die begint ook 8 uur. Bovendien de kaaskoopers van den kant van Amsterdam en Utrecht kunnon met den trein eerst om 8 uur hier zijn. De beèr van Straaten verklaart zich tegen eeu vast uur. Spr. wil den handel niet aan banden leggen. Boeren uit de Krimpenerwaard verzekerden spr. dat zij met een vast uur niets ingenomen zijn. In Bodegraven is geen vast uur en toch bloeit do kaasmarkt. De kaashandelaars komen daar 's avonds reeds, blijven logeeren en voor de hêtelhoudors en anderen is dat voordeelig. Waarom aan de ingeze tenen hier dat voordeeltje te onthouden? De heer Jager verklaart zich voor het uur door adressanten voorgesteld, doch de heer Hoofhamer geeft do voorkeur aan 6 uur.De kaas, zegt spr., die vaak jong geleverd wordt, lijdt zeer door de warmte en als de markt om 6 nur begint kan de kaas Vóór do orgsto warmte t'huis zijn. Ten slotte wordt tot stemming overgegaan. Met algemeeno stemmen besluit de raad dat do markt voortaan op een vast uur zal beginnen. Daarop is aan do orde de vraag: op welk uur? Het voorstel van den heer van der Garden om do markt om 8 uur te doen beginnen, Wordt niet on dersteund. Het voorstel van B. en W. om die om 7 uur te doen beginnen wordt daarop in stemming gebracht. Vóór stemmen de hh, Hoogenboom, van der Gar den, 8traver, Post Drost, Jager en de Voorzitter. Tegen stemmen do hh. Prince, Hoofhamer, IJssel do Scheppor, van Straaten, Fortuijn Droogleever en Noothoven van Goor. Daar zich dus 6 stemmen vóór en 6 stemmen tegen verklaarden, staakten de stemmen en wordt de be slissing aangehouden tot de volgende vorgadering. Daarop wordt benoemd tot Lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs de heer H. P. Schim van der Loeff, met algemeene stommen. Stads-Vroedvrouw Mej. L. L. van Bergen to Reeu- wijk, mot algemeene stemmen. Niets meer aasrvte orde zijnde, wordt daarop de vorgadering doóir den ^Voorzitter gesloten. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Gouda, voldoende aan Art. 21 van Zyner Majesteits besluit van 28 Juni 1828 (Staatsblad No. 42), brengen ter kennis van belanghebbenden dat de Commissie van onderzoek, omschreven in art. 15 der Wet op de 8CHUTTER1JEN van 11 April 1827, ZITTING zal houden in het RAAD HUIS dezer Gemeente op Maandag den 25 Juli 1887, dos voormiddags ten 11 uro en roe pen bij deze op allo do voor do SCHUTTERIJ dit jaar ingeschreven personen om voor genoomdo Commissio to verschynon, ten einde, redenen van vrystelling hebbende die aan het oordeel der Com missie te onderwerpen. Voorts worden de belanghebbenden aangemaand om niet te verzuimen ten bepaalden tijd voor de Commissie van onderzoek te verschijnen, daar zij, die niet mochten opkomen, gehouden worden geono redenen tot vrystelling te hebben, en voor zooverre hun dienstplichtige nummers zijn ten deel gevallen, bij de Schuttery sullen worden ingelijfd. Gouda, den 14n Juli 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De 8eoretaris, BROUWER. Do BURGEMEESTER van Gouda, brengt bij deze tor kennis van de belanghebbenden, dat door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Bolastin- gen enz. te Rotterdam, op den 12 Juli 1887 is exe cutoir verklaard het Kohier, no. 4 van hot patent recht, dienst 1887/88. Dat voormold Kohier ter invordering is gesteld in handen van den Hoer Ontvanger, dat ioder, die daarop voorkomt verplicht is, zijnen aanslag op den by de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de termijn van D?ie Maandenbinnon welken de reclames behooren te woTden ingediend. Gouda, den 14 Juli 1887. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. KEN NISGE VING. De BURGEMEESTER van Gouda, brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat door don Hoer Provincialen Iuspeoteur derDireote Belastingen enz. te Rotterdam op den 12 Juli 1887 is executoir verklaard: hot Kohier no. 3 voor do belasting op het personeel dienst 1887/88. Dat voormeld Kohier ter invordering is gesteld in handen van don Jleer Ontvanger, dat ieder, die daarop voorkomt verplicht is, zijnon aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de termijn van Drie Maanden, binnen welken de roclamos behooren te worden ingediend. Gouda, den 14 Juli 1887 Do Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. Do BURGEMEESTER van Gouda, overwegende, dat blijk,ens ontvangen berichten van do Burgemees ters van aangrenzende gemeenten aldaar gevallen van HON DSDOLHEID zijn voorgekomen. Gelet op art. 3 der Wet van 5 Juni 1875 (Staats blad no. 110.) BEVEELT dat gedurende vier maandente rekenen van den dag dezer afkondiging, ALLE HONDEN, die zich buiten woningen of vaartuigen (geene openbare middelen van vervoer zijnde) in de gemeente bevinden en niet bin nen een afgesloten erf aan een ketting liggen, moeten voorzien zijn van een MUILKORF volgens het model door Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken vastgesteld. Dit model is op het Bureau van Politie alhier ter bezichtiging gesteld. Gouda, den 14 Juli 1887. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. CORRESPONDENTIE. De aitaprakeu »an het ItAtongerccht worden wegens plaats gebrek in bet tolgend nummer opgenomen. GEBOREN 12 Juli. GtMttroid» Christina, ouders P. O. Overeijoder en C. Quant. 13. Johanna, ouders C. M. de Jong en M. de Hoog. Hendrik, ouders J, Ai»enaar H. Terbrogge. Maria Willemins, onder» M. van Kiel iff M. J. Begeer. 14. Antonia Geertruida, ouders A. van Ewyk en E. Kroeze. Johannes Jozef, oudera G. H. broe ders en P. J. M. Sips. Geertroida Maria, ouders P. van Vliet en M. Snel. OVERLEDEN 13 Juli. H. A. A. van den Akker, 4 m. - 14. M. J. Weiter, 3 m ONDERTROUWD: 15 Jali. C. J. van Ham, 26 j. en W. M. Lamers, te Gravenhage, 20 j. P. 3d. M. Kreijna, te Rotterdam, 24 J. en 8. f» M. van Catz, 24 j. G. van Hoero, 24 j. en W. van Leeuwen, 24 j. Door dezen betuigen wij onzen innigen dunk voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming gedurende de ziekte en het over lijden van onzen geliefden Zoon ondervonden. In het bjjzonder de Familie P. W. KAMP HUIZEN alhier. G. de BAADT. A. de RAADT— v. d. Dool. De ondergeteekende wenscht hiermede te berichten dat hjj eene ereutueele benoeming tot lid van den gemeenteraad niet zon aan nemen. Gouda, 16 Juli 1887. Toelating van leerlingen op de Burgerscholen voor Jongens en Meisjes. (Hoofden: Mej. GRETSER en de hh. HÜBER, LEOPOLD en van CITTERT). De COMMISSIE van Toezicht op het Lager Onderwjjs alhier maakt bekend, dat de IN- SCIIltlJ VING van leerlingen, wier plaat sing men na het eindigen der zomervacantie op een der bovengenoemde Scholen verlangt, zal geschieden in de Schoollokalen op DINS DAG den 19 JULI 1887, des namiddags ten vijf ure. De toelating van leerlingen op deze Scholen geschiedt eens per jaar. Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen naar de aanplakbiljetten. Namens de Commissie, De Secretarie, Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER. Een firma te Londen, in de BOTER- en KAASHANDEL, zoekt connectiën in Gondsche Kaas voor geregelde verscheping via Amster dam of Rotterdam. Franco brieven onder Letters M M 434, aan ALLERT de LANGE's Annoncenbureau, Amsterdam. alles tot zeer LAGE PRIJZEN, waarbjj eene groote party Wegens het vergevorderd seizoen zeer Nette van af 15.— het Kompleet COSTUUM en Nette PANTALONS van af 5. KORTE TIENDEWEG No. 95. eene groote NIEUWSTE SORTEERING Alle mogeljjke Beyersch-, Lager- en Gerste soorten nit bovenstaande Brouwerijen zyn steeds Gebotteld en per Fust verkrijgbaar in het Prijscouranten en Analysen gratis. Met AUGUSTUS aanstaande wordt GE VRAAGD een in het Hotel en Stations-Koffiehnis in de Cra- bethstraat. wordt aanbevolen Het Kantoor wordt gehouden GOUWE C9, by de Vischmarkt. On derge teekenden berichten, dat hnnne WIJNEN en Buitenl. GEDISTELEERD in Depót voorhanden zyn by den Heer J. It. SPIERING8, Kattensingel te Gouda, bjj wien Prijscouranten en Proeven op aanvrage verkrijgbaar zyn. De nieuwe LONDON is de beste van alle bestaande par- fumerien, om het gry ze haar binnen enkele dagen te doen verdwijnen. Maakt het haar glanarjjk en zacht en verft niet. Prys 85 cent per flacon en f 1.50 per dnbbele flacon. Alleen verkrijgbaar te Gouda by J. H. C. HUINCK F.Hz., 122 Hoogstraat 123.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2