VOOR DOVEN Boitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIËN. POXjITTIE. Adres A. L. SIMPSON KEN MSG EH IMG. MARKTBERICHTEN Gouda, 21 Juli 1887. Burgerlijke Stand. Gouderak Stolwijk: Reeuwijk DM, I 20 Jnli 1887- insgelijks herstemming plaats hebben tusschen beide laatstgenoemden. Zevenkuizen. Herkozen de heeren E. Jongeneel, A. Paul Hz. en W. L. Preuyt. Zrammerdam. Herkozen de heeren F. J. Brou wer P. v. Oosterom J. Boer. Aan een welwillend aan het N. v. d. D. toege zonden schrijven van een officier, die sedert jaren in Indië en thans op Middel-Ja va verblijf houdt en ook zijn deel van Atjeh heeft gehad, is het vol gende ontleend: Wat den toestand bij het leger betreft, geloof ik dat het gehalte der soldaten tegenwoordig veel verbeterd is. Wij zien hier een groot aantal flinke Nederlandsche jongens in het soldatenpak. De nieuwe uniform voldeed bijzonder-, alle soldaten zyn met deze belangrijke verbetering zeer ingeuomen het vroegere vuile pak, dat de handen onmiddellijk blauw maakte, is met ingenomenheid uitgetrokken, en veel fierder loopen onze braven langs de wegen. Wy meenen zelfs dat het aantal dronkelui, die men anders overdag langs den weg zag, zeer is verminderd, daar wij thans zelden meer beschonken soldaten tegenkwamen. Ik kan best begrijpen dat er onder het Nedor- landsche volk weinig lust tot dienstneming bestaat. De weinig opwekkende berichten uit Atjeh geven daar wel aanleiding toe-, nooit eens flink te mogen optreden, voortdurend met ziekten te sukkelen, is geen vooruitzicht dat erg aanlokkelijk is. Het is mijns inziens ook dringend noodzakelijk, dat in het overzeesch vervoer van mindere militai ren een belangrijke verbetering worde gebracht. Wat de hooge premie betreft, zou bet toch waar- lyk verstandiger zijn, in stede daarvan, een betere toekomst aan den soldaat te verzekeren, en vooral bij reëngagement hadden velen liever een goede sol dij verhooging dan de gratificatie, welke toch met de kameraden in een week moet verbrast zijn. Ook mag men nog wel in de voeding eenige ver andering brengen en, in plaats van eeuwig rijst te geven, don Éuropeeschen soldaat nu en dan van gouveruementswege boonen, erwten enz. verstrekken, zoodat daarin ook wat afwisseling komt. Wat het bouwen van kazernes betreft, daarin is een groote verbetering gebrachtwij hebben hier dan ook keurige gebouwen, waar de soldaten een ruim en luchtig logies hebbenvoorts uitmuntende wasch- en badgelegenlieden, alles keurig netjes in orde, overal frisch water, ruime keukens, enz. De infanterie is zeer nieuwsgierig naar de plannen tot reorganisatie. Ieder hoopt dat er toch niet zal worden overge gaan, om onze stelling op Atjeh te verlaten. Laat men zich voorshands eenvoudig bepalen met onze stelling nog sterker te maken en Kotta-Radja met haar voorwerken in een flinke sterkte te veranderen; nu gelijkt het ginds veel op de stukken van een Neurenburger speelgoeddoos. Welke veiligheid bieden o. a de zoogenaamde voorwerken daar aan, alleen met hekken afgesloten? Wie zal in Europa een versterking noemen een emplacement, waar niets ander om heen geplaatst is dan een gewoon ijzeren hek, en dit zelfs nog niet eens overal? Op Gedah slechts gewone paggers. Zoo is men nooit veilig en heeft drie maal meer soldaten voor nachtdienst noodig dan anders. De berri-berri blijft echter thans nog de grootste vijandvolgens kort geleden van Atjeh aangekomen officieren was de toestand daar waarlijk zeer ernstig, ook komen hier telkens geëvacueerden aan, die nog aan die ziekte lijdende zijn. Men vreest dan ook zeer dat andere garnizoenen ook besmet zullen worden. Tot nog toe genezen de meesten hier vrij wel, doch de sterfgevallen te Padang en te Fort de Koek moesten zeer aanzienlijk zijn. De schilderij, die op de tentoonstelling te Parijs wel het meest do aandacht heeft getrokken, stelde den geneesheer Charcot voor, die voor een gezel schap van zeer bekende Parijzenaars, Claretie, Na- quet en anderen, eenen cursus houdt over de zenuwaandoeningen bij de vrouw. Eene dier onge lukkige lijderessen is door den geneesheer in slaap gemaakt, en dient tot proefnemingen voor den go- leerde en voor zijne toehoorders. Dit magnetisme, somnambulisme, hypnotisme, braidisme, of hoe men de zaak ook noemen moge, is tegenwoordig sterk in de mode. De aantrekking van het geheimzinnige, van het onverklaarbare heeft hierin wellicht een groot deel. De kwak zalverij van eenige magnetiseurs, die hiervan eene geldzaak maken, heeft er zeker ook haar deel in. Men zoekt naar het ongehoorde, naar het nooit vertoonde, naar het onbereikte. Toon dr. Charcot de verschijnselen van den zenuwslaap eenige jaren geleden ter sprake bracht voor de Academie van wetenschappen, deed hij het als uiteenzetting van hysterische ziekteverschijnselen. Thans wordt de zaak echter van een veel algemee- ner standpunt bekeken, en meent men bij nagenoeg ieder mensch eenen toestand te kunnen voortbren gen van lijdelijkheid onder den invloed van een ander, eene tijdelijke verlamming van dat deel der horsenen, waarin de menschelijke wil zetelt. Vol gens die nieuwere beschouwing kan dus ieder ge zond mensch zoowel als ieder zenuwlijder iu slaap gemaakt worden en gedwongen tot dingen, dio hij zeker niet zou doen, wanneer hij niet onder dien geheimzinnigen invloed stond. Dit is een feit, dat veel menschen ongerust maakt en dat in sommige landen, Italië en Denemarken, aanleiding heeft ge geven tot het «verbod van alle openbare proeven van hypnotisme. Men heeft hier te Parijs de zonderlingste uit komsten verkregen met sommige proeven. Zoo heeft in den aanvang van dit jaar een geneesheer aan de Academie van geneeskunde eene mededeeling ge daan van proeven, die hij op een jong mensch van negentien jaar in het «Hotel Dieu" genomen heeft. Hij bracht dezen jongeling in slaap, en beval hem den volgenden ochtend den horlogeketting weg te nemen van eenen der andere geneesheeren van het hospitaal, en daarna maakte hij den jongen wakker. Den volgenden dag, op het aangewezen uur, vol deed het slachtoffer dezer proef aan het bevel, zon der in hot minst er herinnering van te hebben, dat hij den vorigen dag in magnetischen slaap ge bracht was. Hij stal den horlogeketting, en toch verklaarde hij stellig en zeker geen dief te zijn, toen men het voorwerp uit zijnen zak te voorschijn haalde. De vrouwen-hospitalen zyn de ware plaats voor deze zonderlinge proeven. Er is mij door eenen geneesheer verzekerd, dat een zijner collega's aan eene vrouw, die hij in slaap gebracht had, bevel ge geven had den volgenden dag uit de tweedo ver dieping te springen, dat de goede ziel dit hoeft gedaan en dientengevolge haar been gebroken heeft. Men ziet, de wetenschap gaat ver tegenwoordig. Het is dus niet niet te verwonderen, dat bij iedere misdaad gemoedelijke menschen zich afvragen: «Heeft de misdadiger niet gehandeld als gehypnotiseerde? Stond hij niet onder den Invloed van een ander, die hem de misdaad had opgelegd?" Het zenuwlijden is ae hedendaagsche kwaal der beschaafde wereld. Zucht naar geld, zucht naar roem, zucht naar genot, overspanning der hersenen door een ontzaglijk aantal indrukken van allerlei aard, dat alles sleept de hedendaagsche samen leving naar een reusachtig gekkenhuis, dat het Eu ropa der toekomst zal zijh. Men verslindt niet alleen, het genot der tijdelijde omgeving, men wil zelfs zijn aandeel genieten van het onstoffelijke; en daartoe neemt men kunstmiddeltjes in, die de hersenen wie gelen op eene zee van droomerij. Dit is een nieuw soort van dronkenschap,die ons uit Azië is overge bracht. Sedert onheugelijke tijden namelijk eten de Mahomedanen het gebrande zaad van hennep, dat bekend is onder den naam van haschich en den ver bruiker een soort van gelukzaligheid geeft, die hij later bekoopt met een neerslachtigheid, evenredig aan den genoten voorsmaak van het paradys. Het opium en de morphine zijn diergelijke kunst middeltjes van genot, die tegenwoordig met den dag een grooter gebruik vinden. Voorheen las men als eene groote bijzonderheid in de MysÜres de Paris, dat iemand een dezer vergiften had beproefd. Thans is het een mode-artikel geworden, om morphine of haschich te gebruiken. Dit is het absint van de Arabieren. Toen veertig jaren geleden, de groote geneesheeren Moreau dit recept medebracht uit Azië, vermoedde hij zeker niet, dat hy eenen zoo slechten dienst zou bewijzen aan zijne landgenooten. De verloting van voorwerpen der Tentoonstelling van voedingsmiddelen te Amsterdam bestaat in ten hoogste 250.000 loten, verdeeld in 10 serieën, elke serie van 1000 prijzen.. De commissie heeft tot voorzitter de heer Joan Schmidtz en tot secretaris baron De Salis. De prys per lot is 25 cent. Het getal der prijzen zal in evenredigheid staan tot dat der verkochte loten. Voor elke uitgegeven serie zullen de perste prijs en premie voorwerpen zijn van aanzienlijke waarde. Ook de andere prijzen zullen zooveel mogelijk bestaan .uit voorwerpen van kunst of goeden smaak. Elke serie trekt afzonderlijk. Op het eerst uit komende nummer valt de eerste prijs, op het laatst trekkende de premie. Bij de trekking wordt eerst door het lot bepaald, welke prijzen (grootere en andere) en welke premien in elke serie zullen vallen, terwijl daarna de num mers van elke serie getrokken worden. De trekking zal plaats hebben na afloop der ten toonstelling, in het openbaar ten overstaan van eenen te Amsterdam resideerend notaris; nadere tijds- en plaatsbepaling worden later in de dagbladen bekend gemaakt. De lysten van den uitslag dor trekking worden na afloop der verloting tegen betaling van 10 cent verkrygbaar gesteld. De prijzen worden niet afgegeven dan tegen afgifte van het aandeel, waarop zij gevallen zijn. De afhaling der prijzen geschiedt binnen 14 dagen na den laatsten zittingdag der trekking. De binnen dien termijn niet afgehaalde prijzen zyn verbeurd. Men hoeft in do laatste dagen den bekenden oud-kapitein van het Indisch leger, den heer Willink Ketjen, die zich onlangs een minder par lementaire aanmaning om teruggaaf van stukken tegenover den Minister van Koloniën veroorloofde, aan de schandelijkste spionage onderworpen, zegt de schrijver der Haagsche kroniek in de N. Gr. Ct. Waar de man zich vertoonde, werd hij op den voet gevolgd door een agent van politie in uni form, die zich zelfs vlak voor hem posteerde, toen hij zich aan de Witte Sociteit neerzette. Ik acht dit in strijd zoowel met recht als welvoegelijkheid. Een politie-toezicht op iemand, die niet van mis daad verdacht wordt en die alleen lastig is voor zekere hooggeplaatste personen, is bij ons te lande niet bekend en bet is van groot belang er tegen te waken, dat zulk een preventief toezicht een wapen kunne worden in handen van een minister om lieden, die hij ongaarne op zijn weg ontmoet, het leven ondraaglijk te maken. Heeft de heer Willink Ketjen iets misdreven, waarvoor hij straf waardig is, dat men hem dan vervolge maar een fatsoenlyk man als een gesignaleord booswicht steeds door een politieagont te doen achtervolgen is iets zoo onbetamelijks, dat 't in Nederland niet moest kunnen v.oorkomen, Of legt men het er op toe den mishandelden persoon zoover te brengen, dat hij zich vergeet en in handen der politie valt? Zulk een tactiek ware zoo onwaardig, dat ik er voorshands nog niet aan gelooven wil. Voor nieuw reukwerk geeft Eigen Haard het volgende recept; De glycerine, waarmede gij 's winters uwe han den inwrijft om de verwoestingen te keeren van het springen en scheuren der huid, kunt gij 's zomers gebruiken om er reukwerk van te maken. De glycerine heeft de eigenschap, dat zij zeer gemakkelijk den geur van allerlei bloemen tot zich trekt. Leg uwe geliefkoosde reseda of helio trope in de glycerine en het gulzige vocht zal zich te goed doen aan het fyne aroma en het gre tig bewaren. Een andere eigenschap van de glyce rine, in dit geval mede van het hoogste nut, is deze, dat zy zich gemakkelyk met water laat verbinden, zoodat zij zonder veel moeite uw eigen reukwater kunt vervaardigen. Gy moet echter niet te haastig zijn, daar ,er wel een drietal weken noodig zijn om de glycerine in de gelegenheid te stellen de bloemgeuren rustig in zich op te nemen. Sedert een half-jaar ongeveer is op het gebied der lederindustrie een nieuwe bewerking in zwang ge komen, nl. het inbranden van teekeningen op licht gekleurd kalfsleder, waarvan wij de resultaten in eiken winkel van luxe-artikelen kunnen aanschouwen. Tot voor korten tijd werd deze nieuwe kunst de aandacht nauwelijks waardig gekeurd, maar sedert zij eenige verboteringen heeft ondergaan, zal zij, zegt de Locomobiel, misschien een schoone tookomst heb ben, daar de producten vooral in Engeland en Frank rijk zeer gewild zijn. Het toeken-instrument bestaat uit metaal en is voorzien van een platinaspits, waarmede de teeke ningen worden ingebrand. Daartoe wordt die spits met bonzinegas verhit, hetwelk door een gummi slang uit een reservoir aangevoerd wordt. De aan voer van het gas kan zoodanig geregeld worden, dat men de platinaspits, al naar men wil, meer of minder warm kan maken. Zoodoende is men in staat de teekoningeu op het leder te schaduwen en er allerlei nuanceeringen in te brengen, hetgeen vooral op wit kalfsleder prachtige resultaten geeft. Door diepere inbrandingen van de donkerste plekken kan boven dien aan de teekening een relief gegeven worden. Vroeger was het gebrek dat de temperatuur van de spitst steeds op dezelfde hoogte blijven moest, omdat men den aanvoer van gas niet naar willekeur kon regelen. Daardoor had men immer het gevaar, dat men het leder zou verbranden of verschroeien. Ook kon men geen verschil van tint in de scha duw brengen, zoodat men zich bij 't teekenen van omtrekken moest bepalen. Deze bezwaren zijn nu opgeheven. In De Landtaarn komt voor het parlementair por tret van mr. J. R. Corver Hooft. Wij lezen daar in ,o. a. Het orgaan van den heer Corver Hooft is klank loos; hij spreekt niet, maar looit. En de leden, zoo wel als het publiek, hebben groote moeite, hem to verstaan. Gewoonlijk scharen zyn collega's zich in zijn onmiddelyke nabijheid, om de woorden op te vangen voordat zy zich door de ruimte verspreid en een gedeelte van hun klankkracht verloren hebben. En men luistert naar zijn redevoeringen als naar het ernstig, verstandig woord van een bezadigd man. Hij, als een van de laatst overgebleven mannen aan 1848, heeft bij zijn medeleden het recht verkre gen, politieke klaagliederen aan te heffen, te wijzen op de welvaart en den voorspoed van vroeger tijden en op het verval van den huidigen dag; jeremiaden van een geschokt gemoedAls hy spreekt over het geluk van vorige politieke geslachten, een lofzang aanheft op de verloren indische baten, zijn ideaal van een belastingstelsel uiteenzet of zyn vertrou wen in het kiesstelsel predikt, komt men van alle zijden toeloopen, om naar den zwanezang van een grijs, politiek dichter te luisteren. Men knikt niet ongeloovig mefcriiet hoofd, maar blijft zwijgend stil staan: het is een stem uit het verleden, die zich tot hen richt, een gedachtenwereld van '48, die opnieuw tot het leven wordt geroepen, een stroom van waar schuwingen, afkomstig van een man van ondervinding, een brok politieke geschiedenis van Nederland, die haar vrijheidsboom in een feerbiedwaardigen grijs aard gevonden heeft. «Wee! woel., klinkt het hun in de ooren; «bezint eer ge begiut! Ge staat voor een gapenden afgrondGe duizelt reeds, maar klemt u vast aan myu redmiddelen, om niet naar beneden te storten!" Zoo roept hij zijn jongeren en ouderen leden toe; zoo richt de grijsaard profetieën tot de Kamer; zoo staat hij met zijn holle, looiende stem, schommelend op zijn lange, magere beenen, waarschuwend den vinger der rechterhand heen en weer bewegend, een donkeren politieke» hemel te voorspellen, met inge nomenheid N^n ingetogenheid op een zonnig verleden wyzend. Hy^Js de stem van hot geslacht van '48, van do mannen^uit één stuk, die staan of vallen met hun overtuiging en alles rond zich zien veranderen en verjongen, terwijl zij zeiven grijs worden te raid den van een heilig, geestdriftvol enthusiasme voor hun eigen geloof. Eerbiedwaardige, oprechte grijsaard schoone traditie van ons verleden zoo zult gij in uw poli tiek graf dalen, den vinger waarschuwend opgehe ven, het oog schitterend van een vurige overtuiging, met een jong hart in een oude borst, en een dege lijk verstandig woord voor het jeugdige nageslacht I In de Kamer zal men uw persoon eu uw raadge vingen missen, de afdeelings-vergaderingen zullen u als hun kalmen, geëerden voorzitter menigmaal moe ten ontberen, uw vrienden zullen uw weinige spraak zaamheid meerdere waarde ontleenen u niet meer hooreu, en met uw verdwijnen gaat het laatste prach- tige type van den conservatieven staatsman van het Binnenhof weg! Nog een lange welverdiende rust, gij, laatste der Mohikanen De Fransche Kamer van afgevaardigden heeft de tweede afdeel ing van de legerwet, regelende den toestand van de onderofficieren, die na volbrachten diensttijd zich opnieuw verbinden, met algemeeno stem men goedgekeurd. ^volgens kwam in behandeling het ontwerp, om bij wyze van proef een legercorps in den aanstaan den herfst te mobiliseeren. De hoer Cavaignac be streed de voordracht Aan de proef die men nemen wil kleeft, naar hij zeide, het groote gebrek, dat er openbaarheid wordt gegeven aan de plannen van mobilisatie, zonder dat er voor do practyk eenige leering is uit te putten. Waarom dus eene storing gebracht in de dagelyksche werkzaamheid van dui zenden menschen. De generaal Ferron, minister van oorlog, aut- woordde dat hy alle vertrouwen heeft in het welsla gen der proef. Waar het oene zoo belangrijke zaak geldt, kan hij, als minister van oorlog, zich niet laten terughouden door de overweging, dat de mo bilisatie een voor duizenden ongelegen maatregel is. Wat den tijd betreft, vereischt tot uitvoering van van den maatregel, deze is niet te kort, wat de hoofdcommissie voor de spoorwegen gezegd hebbo. De mobilisatie zal den 1 September ten uitvoer kun nen worden gebracht. Nadat de voordracht spoedvereischend was ver klaard, werden de artikelen achtereenvolgens aange nomen, eu het ontwerp in zjjn geheel met 829 stem men tegen 118. j*mor in deze week worden gesloten. Voor dien tijd moeten nog eenige wetsontwerpen van min der gewicht worden behandeld. In een der laatste zittingen kwam het bijna tot een botsing tusschen de radicalen en de Bonapartisten, daar de heer Paul de Cassagnac een blauw aanplakbiljet ontplooide, waar op een industrieel aankondigde, dat bij hem „Bou- langer-bitter wordt verkocht. Overigens wordt het incident-Boulanger als geëindigd beschouwd. De Porte heeft reeds van de meeste mogendheden antwoord ontvangen op baar nota, betreffende de verkiezing van den prins van Saksen-Cobnrg tot vorst van Bulgarije. Duitschland, Oostenrijk en Italië verklaarden dat ze niet het minste bezwaar hebben tegen den vorst en bereid zijn elke oplossing der Bulgaarsche quaes- tie goed te keuren, mits deze niet in strijd is met het Bei;lijn8cha tractaat. De Bussische regeering daarentegen antwoordde, dat zij geen besluiten der tegenwoordige Sobranje als wettig kon erkennen. Overigens had ook Rusland geen bezwaar tegen den prins van Saksen-Coburg als vorst van Bulgarije. De verkozen vorst blijft echter weigeren om naar Bulgarije te gaan tegen den wil der mogendheden. De Weener correspondent van de Times had eon on derhoud met prins Ferdinand te Ebenthal, waarin de prins dit nadrukkelijk op den voorgrond stelde. De prins ontkende, dat hij er ooit over had gespro ken tegen Ruslands wil de vorstenkroon te aanvaar den. In dit geval zou hij, evenals prins Alexander, spoedig het land weer moeten verlaten. Van den beginne had hij dan ook den heer Stoïloff gezegd, dat hij alleen, met eerbiediging der tractaten en dus met toestemming van alle mogendheden, naar Sofia zou komen. De prins vertrouwde echter, dat hij deze toestemming zou verkrijgen, waarvoor hij des noods zelf naar Petersburg zou willen gaan. Deze raad is den prins ook gegeven doorSadnl- lah-Pacha, den Turkschen gezant te Weenen, en door prins Alexander van Battenberg, met wien prins Ferdinand op het kasteel Adelhof een langdurig onderhond had. Bureau voor gevonden voorwerpon geopend van 's namiddags 18 uur Gedeponeerd. - Een Schaar met ketting, twee Rozenkransen, twee Portemonuaies en een Beursje met geld, een Kin- dornrrabandje, een Werkmandje, een Muilkorf voor een hond, een Onderstuk van een gouden Oorbel, een halve gouden Medaillon en een zilveren Broche. RECLAME. Een persoon die door 'een eenvoudig middel van doofheid is gënezen, zendt gratis de beschrijving daarvan aan oen ieder die er om aanvraagt. 4. Rtie Drouot 1 PARIJS. INRICHTINGEN, WELKE GEVAAR, SCHADE, OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda; Gezien art. 8 der Wet van den 2n Juni 1875, {Staatsblad no. 95.) Doen te weten Dat zij vergunning hebben verleend aan: 1. Hendrik Cornells van Ondenallen on zijne recht verkrijgenden tot het oprichten eener slachterij in het perceel gelegen aan de Spieringstraat geteekend F no. 52, kadaster sectie C. no. 472. 2. Pieter Jacobus van Gent en z|jne rechtverkrij genden, tot het oprichten eener sigarenmaker|j met drogerij in het perooel gelegen aan de Nienwe Haven geteekend N no. 134, kadaster sectie Bno. 1752. Gouda, den 20n Juli 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Van de graanmarkt valt heden niet veel te zeggen, daar de aanvoeren gering zijn. Alleen in Tarwe ging een en ander om tot ruim vorige pr|jzen. Zeeuwsohe Tarwe 8.40 a 9.30. Mindere 8.40 a 8.70. Polder Tarwe 8.20 a 8.40 Mindere 7.80 a J 8.Afwijkende 7.25 b 7.50. Roode niet aangeboden. Zeeuwsohe Rogge 6.10 a 6.60. Polderrogge 4.60 a 4.90 Buitenlandsche per 70 KG. 4.10 a 4.60 naar kwaliteit en droogte. Wintergerst 4.80 a ƒ4.60. Zomergerst 4,a 4.30. ChevaUergerst 5. a 5.50. Haver per Heet. 8.a 4.en per 100 kilo 6.50 a 7.Hennepzaad InlandscV 6.76 a 7.—. Buitenlandsch 4.75 a 5.Erwten: Inlandsche blauwe mesting ƒ6.16 a 6.80. Buitenlandsche voererwten 5.50 a 6.10. Kanariezaad 10.a 10.50. Duivenboonen 6.75 a 7.25. Paardenboonec zonder handel. Mais: Bonte Amerikaansche Mixed 6.65 a 5.75 5.80 a 5.40. en Ciquantine 5.75 i Alles per 100 kilo. De veemarkt met goeden aanvoer vette 17 a 20 ct., varkens voor Londen 17'/, per half Kilo, magere varkens en bigg biggen 0.80 a ƒ1.20 per week. Schapen meren traag, Schapen 20.a 27.— meren 9.a ƒ16.per stuk. Nuchtere 4.- h 8.-. Aangevoerd 145 partijen Kaas, eerste 25.a 27.50, tweede kwaliteit a 24.Zware tot 28. Noordhollandsoho 22.a 26. Goeboter 1.20 5 1.30. Weiboter 1.00 a 1.10. Odessa 5.90 varkens a 18 ct. traag, en Lam- en lam- kalveren kwaliteit 21.— a GEBOREN19 Juli. Gerard Leonard, ouders C G. Lan- geraar eu C. J. Myolieff Christiana Wilhelm, o aders H. F. Souffree en L. den Hollander. Gijsbertas, ouders A. J. Verhaar en A. de Loo. 20. Pietertje, ouders P. Verwaal en J. Loeve. OVERLEDEN18 Juli. L. M. Grootenbuis, lm. 19. T. aan Hofwegen, 56 j. GEBORENNeeltje, ouders K. Vink en N. Kslkmsn. OVERLEDEN; C. Versnel, 15 ra. GEBORENMiria ouders J. Stoppelenburg eo J, Noomen. iohaonet, ouders K. Blonk en W. Hoosbeek.— Diena Elisabeth, ooders P. K. Koot ea A. M. Bonter. OVERLEDEN: M. Dekker 59 j. K. de Uik Cl j. GEBORENAlida Fredrikn, onders A. Stonthnrt en J. ran Donselaar. OVERLEDENL. Verhoef, 90 j. C. Blonk, geb. Bun» nik, 51 j. K. Jongeneel, 11 j. Ondertrouwd JACOBÜS J. PRINS EN DELIANE R. tas de WEG. Getrouwd: D'. F. H. G. van ITERSON en Jonkv®. J. M. GRAAFLAND, welke hnnnen barteljjken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling bij bon Huweljjk ondervonden. ArMarn, 21 1887" Voorspoedig bevallen van een Jongen, C. J. LANGERAARMunlieft. Gouda19 Juli 1887, Heden overleed onze jongste lieveling ALBERTUS, in den aanvalligen leeftijd van bjjna 20 maanden. W. K. SCHOLING. J. H. SCHULING— Gouda, 21 Jnli 1887. Lafeber. Aan allen, die, zoowel bjj het leven als na het overigden van onze onvergetelijke Dochter GEERTRD1DA WILLEMINA, zoowel tjjdens hare smartelgke ziekte als bjj bare aandoenljjke en eervolle begrafenis, ons de treffendste be- wjjzen hunner oprechte deelneming en belang stelling hebben gegeven, aan al hare harte- ljjke en tronwe vrienden en Ttiendinnen in en om Gouda betuigen wjj, mede namens onze overgebleven kinderen, onzen innigen, diep- gevoelden dank. A. G. JANS. C. F. JANS—van Haften. Weètzaan20 Jnli 1887.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2