WOONHUIS met BOEBMJ ZlffSOlDSS» TJE K~Ö~ÖP PEPT0U BOUILLON Openbare Verkooping WEI- of HOOILAETO Buitenlandsch Overzicht. ADVEKTENTIËN. Voor schoolgaande kinderen G. C. FOHTUIJN LROOGLEEVER IVA O INXVEEIX, 7 KOEIEN, Openbare Vrijwillige Verkooping op Woensdag 10 Augustus 1887, en WATERING, POLITIE. MARKTBERICHTEN Gouda, 28 Juli 1887. Burgerlijke Stand. Stolwijk: Reeuwijk: W. SCHALEKAMP Jr., te GOUDA, Wei- en Hooiland, te WADDINXVEEN, Een Perceel best inlandsche lekkernijen, maar voor deze betaalt men extra, terwijl rijst en thee in den pensionsprijs be grepen zijn. De slaapkamers zijn nagenoeg onge- meubeld, maar de vloer is bedekt met zware matten, over welke 's avonds wollen dekken gespreid worden. Wat kussens betreft, wanneer men deze niet zelf medebrengt, moet men zyn hoofd op Japansche ma nier op een houten blok laten rusten of zijn ovoijas voor kussen gebruiken. Kleine houtskoolvuren zijn de eenige verwarmingstoestellen, die in Japan ge bruikt worden. Zij branden echter in koud weder den ganschen nacht door, zoodat men, als men zijn dek by den haard legt, zich tamelijk wel verwarmen kan. Kleine kaarsen met papieren kappen, waren lang het eenige licht dat er in hotels gebruikt werd, doch tegenwoordig vindt men ook olielampen. Iedere reiziger mag vrij gebruik maken van het warme bad, dat in alle. hotels verschaft wordt. Maar hij, die in de badkamer wenscht alleen te zijn, moet zich dat genot ontzeggen. Een ander ongemak is dat de vertrekken door papieren be schotten van elkander gescheiden zijn en dat vele reizigers laat opblijven en heel vroeg opstaan. De gewone pensionsprijs van een diner, logis en thee in een Japansch hotel is^ twee shillings en in vele logementen nog minder. Zooals de //Kigasche Zeitung" mededeelt, verloren vóór drie maanden eenige deelgenoQten van een jacht gezelschap aldaar hun Thekel. Toen zij onlangs op dezelfde rivier een vos uit zijn hol joegen, zagen zij achter dozen nog een dier, dat zich bij het zien van de jagers ijlings in het hol terugtrok, doch door een der aanwezenden als den vermisten Thekel her kend werd. Met veel moeite bracht men den hond te voorschijn. Hij bevond zich natuurlijk in een zeer verwaarloosden toestand. Wij staan hier oogen- schijnlijk voor een curiositeit dat een dashond, de gezworen vijand van de vossen, zich in een bewoond vossenhol inkwartiert. W. H. G. schrijft in de «Nieuwe Vorstenl.:" De kapitein M. lag in het hospitaal te A. met long- en leverontsteking. Gaandeweg kreeg de ziekte de overhand, zoodat zijn einde spoedig te voorzien was. Op zekeren morgen hoorde hij de klok half slaan en vroeg aan den ziekenoppasser-. «Oppasser, hoe laat is dat?" Half negen, kapitein, was hot antwoord. Daarop telde hij op zijn vingers-, negen uur, half tien, tien uur, half elf, elf uur, half twaalf, twaalf uur, half een, een uur, half twee, twee uur, half drie, dan zul je een grap zieut «Wat zegt u kapitein, welke grap zullen wij zien? «Wat zeg je oppasserIk heb niets gezegd." «Jawel kapitein, u zegt dat we om half drie een grap zul len zien." «Daar weet ik niets van." Daarop sloot hij de oogen en scheen te slapen." Toen de klok negen sloeg vroeg hij weder aan den ziekenoppasser hoe laat dat was en op beko men antwoord begon hij weder op zyn vingers te tellen tot half drie, en riep nogmaals: «dan zul je een grap zien", en dit herhaalde hy elk half uur. De ziekenoppasser vond dit vreemd genoeg om den officier van gezondheid van de wacht daarvan mededeoling te doen, en toen deze een paar malen kwam kijken, had hetzelfde wederom plaats, en ook op diens vraag, welke grap er om half drie zou te zien zijn, gaf de kapitein weder hetzelfde antwoord als aan den ziekenoppasser, dat hij niets gezegd had en van niets wist. Zoo ging het ieder half uur tot half drie. Toen vroeg hij nogmaals-, «oppasser, hoe laat is dat? Half drie kapitein, was het antwoord. Daarop richtte hij zich op, riep met luider stem-, «Daar heb je de grap!" spreidde zijn armen uit, viel terug op de hoofdkussens en was dood. Op het marktplein der voedingstentoonstelling te Amsterdam is een conflict gerezen. Door het hoofd comité was namelijk in den beginne aan de heeren Heineken, als houders van ,de restauratie ia het Waaggebouw, de uitsluitende vergunniyg verkocht tot den verkoop van sterken drank. In strijd hier mede echter, maar geheel overeenkomstig de ver gunning die door het gemeentebestuur voor het ge heele marktplein is verleend, zijn tal van andere res taurateurs, eigenaars van bars enz. sterke dranken gaan verkoopón, hetgeen tot verschillende vertoogon van de zijde der firma Heineken aan het adres van het comité hooft aanleiding gegeven.' Men begrijpt de moeilijkheid, waarin het comité verkeerde, dat van de restaurateurs op het plein niet kon verkrijgen dat zy geenen sterken drank meer zouden verkoopen. Dezen beriepen zich na tuurlijk op de gemeentelijke vergunning. Thans moet de firma Heineken het comité iu rechten aansprakelijk hebben gesteld voor de schade, door het afwijken van de aanvankelijke overeenkomst te lydeu. Zaterdag-, Zondag- en Maandagavond ging het In de volkszaal van het Leger des Heils "te Am sterdam vrij luidruchtig toe. Eenige opgewonden lieden deden Zaterdagavond alle mogelijke moeite om de bijeenkomst te verstoren door gejoel en ge tier. Zij vielen de sprekers herhaaldelijk op ruwe wijze in de rede. Ten slotte moest do sterke arm te hulp worden geroepen om de belhamels te ver wijderen. Zy gingen onder den uitroep: «wij komen terug!" hun weg. Inderdaad kwamen zij terug, des ochtens, des middags en des avonds, en toen vooral was het schandaal groot. Zij ontzagen zich niet om staande„ de vergadering jenever te drinken, hetgeen hun dadelijk werd belet. Gisteren avond begon het lieve leven opnieuw, niettegenstaande de stafkapt. Tyler mededeelde van den commissaris van politie te hebben vernomen dat, indien met getuigen kon bewezen worden dat per sonen de bijeenkomst hadden verstoord, er togen hen procesverbaal zou worden opgemaakt. Werkelijk is dit dan ook tegen twee personen geschied. Ook buiten de zaal was het woelig. Te 's-Prinsenhage is Maandagnacht inbraak ge pleegd in het postkantoor. De daders zijn, door oen raam in de keuken van den directeur binnengekomen en hebben daar licht ontstoken, waardoor de kanarievogel van den heer Keg aan het zingen is gegaan. Wel is waar werd dat zingen door den directeur gehoord, doch niet het minste onheil vermoedende, sliep hij weldra weder in. Maar toen de heer Keg eenige oogen- blikken daarna zijne kanarie wederom hoorde aan slaan en tegelijkertijd onraad hoorde stond hij op om te zien wat er gaande was. De inbrekers zijn daarop onmiddelijk gevlucht, ter wijl de directeur vervolgens ontdekte, dat pogingen waren aangewend om met eenen valschen sleutel de kantoordeur te openen, waarvan het slot geheel was stuk gewrongen met behulp eener kachelpook. Voor zoover bekend hebben de inbrekers niets ont vreemd. Hoezeer onmiddellijk de hulp der beide veldwachters werd ingeroepen, mochten deze er niet in slagen de daders op te sporen. (N. B. C.) In een der groote magazijnen te Parijs werd de 30-jarige graaf L. betrapt, terwijl hij verschillende voorwerpen in zilver en brons, flacons, doekspelden etc. in zijn zak wegmoffelde. In verhoor genomen, verklaarde hij, dat hij weldra in het huwelijk zou treden met een jong meisje, dat 4 millioen frs. mee bracht en dat hij toch eenige geschenken moest aanbieden! Reeds verleden jaar was do graaf voor hetzelfde feit gearresteerd, maar bij genoegzaam ge brek aan bewijs niet vervolgd. Zondagmiddag ontstond te Alfen brand aan het perceel, bewoond door Verkley, bij de Gouwe- sluis, door bet spelen van kindeïen met lucifers, welke brand in zoo hevige mate toenam dat niet alleen die woning, maar ook de daar tegenover staande bouwmanswoning «Hanover" spoedig eene prooi der vlammen werden. Door den sterken wind brandden aan de overzijde van den Rijn ook twee bouwmanswoningen af. Naar men verneemt, waren er van de inboedels slechts twee verzekerd. Over de gevangenneming van het «geheime soci aal-democratische centraal-comité" te Berlijn wordt nader het volgende gemeldDe gevangenen zijn acht in getal oen workman op eene naaimachine- fabriek, een boekbinder, twee schrijnwerkers, een slotenmaker, een metselaar, een kleermaker, en een wiens beroep niet nader wordt aangeduid. Zij zijn van middelbaren leeftijd en behooron tot de buiten gewoon ontwikkelde handwerkslieden; met name zou mai Schmidt, den «arbeider" wiens beroep niet wordt opgegeven, voor alles kunnen aanzien behalve voor een ambachtsman. Hunne gevange- neraing is niet zooals verhaald werd, het gevolg van verraad; dat is alleen reeds onmogelijk dewijl ieder lid van de partij slechts'de deolgenooten van zijne afdeeling kent. De politie is door lang durige navorschingén de ceniraal-bestuurders zelve op het spoor gekomen. Men vermoedt, dat het onderzoek tot velerlei ontdekkingen aanleiding zal geven, zoodat een spoedige afloop er van niet te wachten is. De sociaal-democraten volgen hunne gewone tactiek van deze vangst der politie weder als iets zeer onbeduidends voor te doen komen maar de politie zelve verzekert, dat zij met de geheele geheime inrichting der partij in bijzonder heden nauwkeurig bekend is. Zij weet dan ook zeer goed, dat met het gevangen nemen van het centraal-comité geenszins do geheele organisatie ge broken is. De acht andere geheime comités, welke te Berlijn nog bestaan, hebben waarschijnlijk reeds een nieuw centraal-bestuur gekozen. Uit Kota-Radja wordt dd. 8 Juni aan de Sumatra- Ct. geschrevenHet getal zieke militairen en andere personen, op den len Mei in het hospitaal verpleeg bedroeg 336. Gedurende de maand Mei werden ter verpleging opgenomen 677, werden geëvacueerd of als genezen uit het hospitaal ontslagen 694, terwijl daarin over leden 14. Op den len Juni bleven aldus onder behandeling 305. Deze cijfers spreken duidelijker dan eene geheele kolom schrift zou kunnen dpen. Ook blykt er uit, dat de diensten voor de in de compagnieën achter blijvende dienstdoende manscjiappon zeer zwaar moe ten zijn. De geest is goed on gewillig, maar het vleesch is zwak. Te Lamreng werd den 2 5en Mei jl, bijna den geheelen dag gevuurd. Bij deze gelegenheid sneu velde één dwangarbeider, terwijl twee inlandsche fuse liers gewond werden. Het beschieten van den trein schijnt meer en meer iïi den smaak der Atjehers te vallen. Den 30en Mei werd deze tusschen Lamreng en Ketapan-Doca weer vrij hevig beschoten, zoodat de trein slechts zeer langzaam vooruit kon komen om de haltq te Lamreng te beroiken. Gelukkig bevond zich pene dekking van eenen sergeant en een vijftiental jmanschappen in eenen der gepantserde waggons en werd daardoor de vijand belet naderbij te komen. Toekoe Mohamad heeft voor 800 dollards aange nomen het begroeide terrein in de nabijheid van Lampeneroet open te kappen en schocjn te maken. Dit schijnt echter zijnen landgenooteij niet te be vallen. Zoodra genoemde Toekoe mot zyne volge lingen het werk aanvangt, wordt hij uit de in de nabijheid gelegen bosschen beschoten, en dan be gint een gevecht tussohen de bevriende en de niet- bevriende Atjehers. Dezelfde Toekoe begaf zich onlangs naajr de benting om tegen verrekening rijst te ontvangen, doch toen hy met zijne mannen uit de benting kwam, werd hy door zijne niet-bevriende landgenooten zoodanig beschoten, dat hij verplicht was de vlucht te nemen naar en in de benting, welke hij met zijne dapperen eerst in het holle van den nacht durfde verlaten. Blijkens medeeling van directeuren der [Mij. tot be vordering van Ny verheid op het congres te jPurmerend, was op dat oogenblik 3315 toegezegd voor de aan de Regeering aan te bieden som vqor het op richten van een proefstation voor bouwmaterialen. De commissie te dezer zake zal baar pogingen voort zetten en baar rapport op de volgende Vergadering indienen. Wij hopen en verwachten schrijft de «Ingenieur" dht dan zal kunnen worden medegedeeld dat het bepaalde bodrag van 25.000 gebeel is volteekend. Wel schijnt dit haast onmogelijk met *t oog op het eerstgenoemde zeker weinig bemoedigende cijfer; maar het is niet aan te nemen, dat de daadwerke lijke belangstelling in een Nederlandsche proefsta tion wordt uitgedrukt door een som ,vap 3315. Veeleer willen wij hier denken aan den ons Neder landers zoo eigen karaktertrek van overdreven be dachtzaamheid, die gaarne wikt en overlpgt, of ook wel afwacht, of niet de zaak buiten onze geldelijke bulp, door anderen zal worden tot stand gebracht. Hot gevaar is groot, dat op die wijze de bprichting van een proefstation mislukt, en velen, die thans nog achterbleven met hun steun, zoudon zeker dit resultaat zeer betreuren. Nogmaals te wijzen op bet groote nut van een proefstation is geheel overbodig; de cijfers der onderzoekingen aan de bestaande, bui- tenlandsche stations zijn sprekend; zy bedroegen te Mechelen in 1886 niet minder dan 61.622. Alleen willen wij er met een enkel woord nog óp wijzen, hoe zeer ook kleine gemeenten, enz. gebaat worden door een proefstation en hoe daarom hun werkelijk belang medebrengt de oprichting te steunen. Immers voor hen is het laten doen van onderzoekingen, het verrichten van proeven, enz. een zaak, die groote kosten meebrengt. 't gevolg is, dat zij meestal geheel moeten afgaan op den naam van den- leveran cier, dikwijls slechte of onvoldoende waar verkrijgen of zich bij eventueel ondorzoek of keuring daarvoor sommon moeten getroosten, die buiten verhouding staan tot het bedrag der leveringen. In de Belgische Kamer heeft de heer Tack de Begeering geïnterpelleerd over de redevoering van generaal Vandersmissen by de laatete revue| over de troepen. Hij vroeg inlichtingen, waaruit hij de overtuiging zou kunnen orlangen dat noch de waar digheid, noch hot gezag der Kamer zijn aartgerand. De Minister van Oorlog verklaarde dat dij. laatste ook zijn overtuiging is. De generaal Vandersmissen heeft leedwezen te kennen gegeven en verwachtingen gouit, zonder te bedenken, dat de plaats en het oogenblik slecht gekozen waren. De Minister heeft dit don generaal onder het oog gebracht en hij houdt zich overtuigd dat zulk een geval niet meer zal voorkomen. Michaol Davitt, een der hoofdleiders der Natio nalisten in Ierland, bezocht Bodyke, het landgoed, dat onlangs het tooneel was van bloedige gevechten tusschen de weerspannige pachters en de politie, die hen op last van den landheer uit hun hoeven moest zetten. Davitt voerde het woord in een openbare bijeenkomst zijner partijgenooten en deelde daarna medailles, geschenken en geld uit aan de vrouwen, die de hoofdrol bij dit verzet vervulden. In 40 afzonderlijke besluiten deelt de Dublin Gazette de afkondiging der Crimes Bill in Ierland mede. In 18 graafschappen is do wet in haar geheel en in 13 graafschappen en in 10 steden, waaronder ook Dublin, Cork, Londonderry, Limerick en Belfast slechts gedeeltelijk in werking gesteld. 'In de 13 counties en de 10 steden worden alleen de strafbepalingen ingevoerd betreffende de beleedi- ging van of verzet tegen de ambtenaren, die met de uitzetting der pachters zyn belast, doch in de overige counties gelden alle verscherpingen der strafwet. Voordat deze afkondiging geschiedde, werden alle politierechters, de chefs der politie en de burge meesters uit de gonoemdo counties naar Dublin ontboden. Daar woonden zij een zitting van den Privy Council bij, onder voorzitterschap van den onder-koning gehouden, waarin de nieuwe maatregelen werden beproken. Uit Servië zijn in den eersten tijd overdreven berichten en sensatienieuws te wachten, want de verkiezingen voor de Skceptschina staan voor de deur. Zoo wordt nu gemeld, dat er (luizende revo lutionaire proclamaties voor Bosnië gevonden zijn; daartogenover wordt beweerd, dat er slechts een ontwerp voor zoo iets gevonden is, en wel bij een beambte der vorige regeering, een liberaal, door de buitengewone bekwaamheid van den minister Ri- stisch. Op dezelfde wijze wordt veel geschreven over eene kleinigheid, een bezoek van eenige kadetten der militaire dschool te Belgrado bij den Franschen zaakgelastigde Milet, op de receptie van 14 Juli. De Franschman heoft toen volgens het blad Videlo eenige woorden gespreken, waarin hij de wisseling van ministerie en Servië en daarmede de toena dering tot Rusland herdacht, en zeide dat hij zelf daartoe wel iets had bijgedragen. De regeering heeft naar Weenen geschreven, dat de demonstratie van een Fransche leeraar aan de Academie uitging, en dat zij de kadetten terstond arrest had doen geven. Koningin Natalië heeft, nu zy vertrekken zal, enkel goede vrienden achterlaten. Toen zij naar de badplaats Arangjolowatsch zon gaan, heeft zy eerst den metropolitaan Theodoritch, den plaatsvervan ger van den afgezetten Russischgezinden metropoli- taan Michael, die thans door Rusland onderhouden wordt een bezoek gebracht, en hem een heili genbeeld, met goud omzet, ten geschenke gegeven. Zij zal na, naar de Augtburger Abendzeitung meldt, voor drie jaren naar Miinohen gaan, en haren elf jarigen zoon aldaar in de koninklijke „pagerie" laten opleiden, Ofschoon koning Milan dit goedkeurt, en het zelfs heeft voorgesteld, is het toch wel te verwonderen, indien het Servische volk goedkeurt, dat zijn toekomstige vorst aan de vaderlyke macht onttrokken en in den vreemde opgevoed wordt. Bureau voor gevonden voorwerpon geopend van 'e namiddags 18 uur. Gedeponeerd: Een onderstuk van een gouden oorbelletje, een halve gouden medaillon, een kinderarmhand, een kinderkousje, een zwarte kous, een kinderkousje met sokje, een vertrapt gouden oorbelletje, een porto- monnaie met 10 centen, een hondenzweep, een potloodpen, een handschoen. De aanvoer van granen was heden weder zeer onbeduidend, daar het gewas zoo goed als op geruimd is. De handel was flauw en in de pryzen kwam geen verandering. Van hot nienwe gewas word een enkel partijtje Kanariezaad en "Wintergerst getoond, waarvan echter nog geen noteering is te geven. Zeeuwsohe Tarwe 8.80 a 9.25. Mindere 8.40 h 8.70. Polder Tarwe 8.25 a 8.40 Mindere 7.80 a J 8.Afwijkende 7.25 a 7.50. Roodo Tarwe niet aangeboden. Zeeuwsohe Rogge 6.— a 6.50. Polderrogge 4.60 a 4.80. Buitenlandsche per 70 KG. (die zeer uiteenloopend van kwaliteit voorkomt) 3.50 a 4.60. "Wintergerst 4.30 a 4.60. Zomergerst ƒ4— 4.30. Okevaliergorst 5.—. a 5.50. Haver per Heet. 3.— h 4.— en per 100 kilo 6.50 a 7.—. Hennepzaad: Inlandsch 6.75 .7—. Bnitenlandsch 4.76 a 5.—. Erwten: Inlandsche blauwe mesting ƒ6.10 a 6.30. Buiten landsche voererwten ƒ5.60 a 6.10. Kanariezaad ƒ10.a ƒ10.50. Duivenboonen 6.75a 7.25. Mais: Bonte Amerikaansche 5.75 a 6.80. Odessa 5.40 a 5.60. Ciquantine 5.60 a 5.90 Alles per 100 kilo. De veemarkt met tamelijken aanvoer, handel traag, vette varkens 17 a 19 ct., varkens voor Londen 17a 18 ct. per half Kilo, magere var kens en biggen traag, biggen 0.80 a 1.10 per week. Schapen en Lammeren gewoon. Schapen 20.a 28.en lammeren 8.a ƒ16. Nuchtere kalveren 6 a 10.per stuk. Aangevoerd 75 partijen Kaas, eerste kwaliteit 24.a 21.tweede kwaliteit 21.— a a 23.—. Noordhollandscho 22.a 26. Goeboter 1.20 a 1.35. Weiboter 0.90 a 1. GEBOREN 26 Jali. Johanua Marjj», ouders M. van de Rotte en C. Schaap. Maria Clazina, ooders W. de Koning ^en M. J. Melier. Johanna, ouders J. Verboom en J. van Leen wen. 'OVERLEDEN j 25 Joli. C. C. van Leeuwen, 1 j. 10 m. W. Rietveld, Sm, 26. A. de Hoog, 12 j. 27. A. C. tan Wijngaarden, 1 j. 4 tn. GEHUWD: 27 Juli. J. E. Agten en C. C. de Korte. C. van Vliet en E. Lever. G. van Hoorn en W. van Leeuwen. GEBORENElizabeth, ouders H. Stout en C. Berkou- wer. Geertje, ouders A. Uitenboogaard en J. Verborg. OVERLEDEN: W. Hoogendoorn, 56 j. ONDERTROUWD: C. Ooins en D. J. van den Berg. GEBOREN: Eva, ooders L. Schouten en J. Hofland. Theodoras Aotonius, oudera A. J. de Goeij en J. M. van der Sprong. Willem, ouders A. den Oude ea M. Kwaker naak. Neeltje, ooders J. Plak en M. A. Dekker. OVERLEDEN: D. Slappendel, 66 j. Voorspoedig bevallen van een Zoon, M. M. J. OTTO, geb. Joost en. Amen/oort, 27 Juli 1887. Heden overleed een onzer lieve twee lingen JAANTJE, in den aanvalligen leeftijd van 13 maanden. H. van WIJNGAARDEN. M. S. van WIJNGAARDEN— Gouda, 27 Juli 1887. Puijk. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bjj het overljjden van ons jongste Eind, betuigen wij onzen besten dank. A. THIM. N. THIM— Hekman de Geoot. Gouda, 28 Juli 1887. eene PRETENSIE groot 3.75 op B. van WINGERDEN, Metselaar, Kattensin- gel Q. 164 te Gouda. Adres Bnrean dezer Courant. van buiten, bestaat geleg. bjj eene fats. fam. de tusschennren door te brengen, onder goed toezicht. Billijke conditiën. Brieven onder letters A. S. aan het Bureau dezer Conrant. zeer smakcljjk en krachtig voor zieken en ge makkelijk voor huishoudelijk gebruik. Zalm, Kreeft, Sardines al'Hnile, Lunchtong, Capres, Engelsche Zuren en Sausen, Champig nons, Truffels, Soepen, Sausen, Groen en alle soorten Comestibles. Verkrijgbaar bij Haven 17, Gouda. (in ééue zitting) ten overstaan van den Notaris 1°. op WOENSDAG 10 AÜGÜSTÜS 1887, des morgens te elf uren in het Koffiehuis van den Heer Koowenhoven aan de Brug te Waddinxveen, van Een enkele jaren geleden gebouwd, goed on derhonden en gunstig gelegen en 2 perceelen uitmuntend aan de Gonwekade op den hoek der Dorrekens- kade, Wjjk D. Nr. 56, te (in 3 perceelen). De perceelen te samen groot 1 Hectare, 88 Aren, 20 Centiaren, zyn te aanvaarden 1 Sep tember 1887. eh 2». op WOENSDAG 17 AÜGDSTUS 1887 des morgens te 9 uren aan voorschreven Woonhuis, Wijk D. Nr. 56 aan de Gouwe kade te Waddinxveen, om contant geld, van Een netten waarbjj GOUD, ZILVER en JUWEEL, en voorts 1 PINK, 8 vette KALVEREN, 6 SCHAPEN en LAMMEREN, eene groote partjj HOOI, een DRIELINGSSCHOUW en verder BOUW- en MELKGEREEDSCHAPPEN. De goederen zjjn DINSDAG 16 AUGUSTUS a.a. van des morgens 9 tot des namiddags 5 aren te zien. Nadere inlichtingen geeft voornoemde No taris FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda. in ééne Zitting ten overstaan van den Notaris Ml I. MOLENAAR aldaar, 's avonds ten 6 Ure, in het Koffiehuis van den Heer Kouwknhovbn, van gelegen aan de Jan Dorrekenskade, langs het kanaal van den Znidplaspolder binnen Wad dinxveen, in den Oostpolder in Schieland; strekt van den eigendom van J. BLONK en anderen, zuidop tot dien van A. JANMAAT; helend ten westen door genoemd kanaal en ten oosten door eigendom van J. BLONK, P. HERFST Pz, en H. VISSER en kindereu. Kadaster Sectie D. N'. 607 en 627 te zamen groot 1 Heet., 81 Aren, 90 Centiaren. Het Perceel heeft reebt van uitweg naar de Jan Dorrekenskade. Aanvaarding bjj de betaling op 1 October 1887. Lasten van den l JANUARI 1888 af voor koopers rekening. Nadere informatiën geven de eigenaar de lieer J. REIJM en Notaris MOLENAAR, beiden te Waddinxveen.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2