TRICOT-TAILLES, VOLONTAIR. Buitenlaodsch Overzicht. Voor schoolgaande kinderen Gazkronen en Petroleumlampen, T FEESTVIERING Weerbaarheidsvereeniging BURGERPLICHT» HET KINDERFEEST. CORRESPONDENTIE. POLITIE. KENMSGEEUVG. Burgerlijke Stand. ADVERTENTIEN. NIEUWE AVONDDOEKEN, SCHENK Zn. BREDASCHE ONTBIJTKOEK, Antwerpsche Snipper- en Sucadekoek, HAAGSCHE PONTEKOEK, Opnieuw ONTVANGEN: De NIEUWSTE MODELLEN C. VAN BERKEL, Uit Arasterdam wordt gemeld: Als bewijs van do slapte op de suiker-raffinaderijen een gevolg der lago noteering van geraffineerdo suiker kan gelden, dat door de Directie der Ara- stelsuikerfabriek de volgende bekendmaking is gedaan aan hare werklieden. wDe tijdsomstandigheden zyn tegenwoordig zoo slecht, dat het onmogelijk is op deze wijze voort te werken, zoodat wij, met de aanstaande week te be ginnen, alleen over dag zullen werken. Daarentegen zullen wij de werklieden voorloopig in de fabriek behouden, doch mocht de toestand niet spoedig ver beteren, dan zullen wij er toe moeten overgaan, de werklieden om de andere week te laten verzuimen, wanneer zij alsdan voorloopig eene ondersteuning zullen ontvangen." Ook in de suiker-raffinaderij de Granaat-Appel zullen de werklieden de volgende week beginnen om de volgende week te verzuimen. Gedurende de week, die verzuimd wordt, zal hun echter voorloopig de helft der loonen worden uitgekeerd. Met de Conrad is dezer dagen te Amsterdam aange bracht oen soldaat, die drie jaren geleden wegens oene voroordeeling vervallen was verklaard van den militairen stand, doch onder een valschen naam we der had dienst genomen. Door vroegere krijgsmak kers in Indie herkend, was hij aangeklaagd, daar zij met een schurk als hij was niet in het gelid wilden staan. Hij werd gevat en naar Holland op gezonden, en op de terugreis poogde hij nu een adjudant-onderofficier met een mes te verwonden. Hjj is na aankomst onder gewapend geleide naar de gevangenis overgebracht. Zondagmiddag had in de zaal //Kunstmin" der Sociëteit //Ons Genoegen" de uitreiking der prijzen plaats, behaald op den Schietwedstrijd der Weer baarheids-vereeniging //Burgerplicht" nadat vooraf in den tuin eene matinee mimcale was gegeven door het Muziekcorps der dd. Schutterij, aangeboden door hh. Officieren van het bat. Schutterij. De zaal leverde een gezelligen aanblik op. Voor het tooneel stond een groote tafel, bedekt met de prijzen, waaronder vele sierlijke, kostbare en nuttige voorwerpendaarachter zat de Regelings-Cora- missie met den Majoor-Commandant der dd. Schutterij H. W. G. Koning en daartegenover de prijswinners, leden van //Burgerplicht" en verdere belangstellenden. Op het tooneel had het Muziek corps dor dd. Schutterij plaats genomen. De Voorzitter van //Burgerplicht", de heer G. H. G. de Lange, opende de plechtigheid met eene rede, waarvan //dankbaarheid" de grondtoon vormde. Aan allerlei autoriteiten en commissie-leden werd door spr. diepgevoelde erkentelijkheid betuigd voor hunne medewerking, steun en hulp. Het Collegie van Burgemeester en Wethouders in do eerste plaats, dan de Majoors van Kesteren en Koning, voorts de Gemeente-Architect, enz. enz. waaronder ook de Terrein-Commissie en de Bal- Commissarissen. De Terrein-Commissie genoot de eer van een bijzondere zinsnede in de speech. Naar men weet, waren Zondagavond bij de feestelijke ontvangst van hh. genoodigden tal van onbevoegden op het terrein verschenen, dat het valt niet te ontkennen wel eenigszins afbreuk deed aan de plechtigheid der ontvangst. Spr. achtte het zijn plicht oen woord van excuus te spreken voor de Terrein-Commissie, die bedoelde onbevoegden niet geweerd had. Hij vergeleek haar bij het Collegie van Dijkgraaf en Hoogheemraden van een water schap, dat op sommige oogenblikken buiten machte is de stroom binnen de perken te houden en moet toelaten dat hij doorbreekt. Zoo was het ook hier I De stroom volks was bij geene mogelijkheid tegen te houden en kon niet geweerd. Daarop volgde de uitreiking der prijzen. Ach tereenvolgens werd ieder, die een prijs //geschoten" had, met luider stemme uitgenoodigd om voor de Commissie te verschijnen en daar het eereblijk in ontvangst te nemen, vergezeld van een hartelijke felicitatie van den Voorzitter. Het was natuurlijk een zeer gemengd publiek, waaruit die prijswinners bestondop het eene oogenblik zag men een élégante damés-gestalte, even later de meer plompe figuur van een korporaal, nu eens een kranig infanterie-officier, dan weer een eerzaam winkelier, die plaats maakte voor een ge meente-ontvanger of een student, welke op hun beurt wederom aan een handelaar of onderofficier plaats verleenden» Ook de hoofd-officieren hier aan wezig namen prijzen in ontvangst, zelfs een Majoor van een bat. rustende schutterij! Het was een heele taak voor den Voorzitter om al de heeren en dames een toepasselijk felicitatie— spe.)chje toe te voegen, waarvan hij zich echter recht verdienstelijk kweet. Daar hij zelf ook onder de prijswinners voorkwam, werd ook zijn naam opgeroepen en toen was het de Secretaris der Com missie, de heer M. M. Schim van der Loeff, die het woord nam en onder algemeen applaus van de ver gadering don heer de Lango een hartelijk woord toesprak by het overhandigen van zijn prijs. Nadat alle pry zen waren uitgereikt, vroeg de heer A. van Veen het woord en sprak namens allen, die aan het gevierde feest van 2426 Juli hadden deelgenomen, een woord van dank en tfaardeering tot de Regelings-Commissie, die inderdaad vele moeiten en zorgen gehad had, doch deze gelukkig met goeden uitslag had zien bekroond. In het bij zonder bracht hij dank aan den Voorzitter en den Secretaris, die in die dagen waarlijk veel te doen hadden. Spr. meende het feest het best te kunnen vergelijkon met een spoortrein, die voor het eerst een nieuwen weg berydt; de Commissie was het personeel van den trein en de Voorzitter de ma chinist, die zich op de locomotief bevindt. Vaak loopt zoo'n trein gevaar te dérailleeren, links of rechts in het zand te loopen en den geheelen tocht te doen mislukken, doch de kunde, het beleid en do y ver van den machinist zijn dan oorzaak dat de trein bohouden aankomt. De Voorzitter, de heer G. H. G. de Lange, had zich zoo'n ervaren machinist betoond en daarvoor kwam hem alle dank toe Een daverend applaus beweeg hoezeer de vergadering met die woorden instomde! Daarop ging men huiswaarts onder den indruk, dat het feest van het 20jarig bestaan van //Burger plicht" op waardige wijze was gevierd en ongetwij feld de aangenaamste herinnering zal achterlaten. Hieronder volgt de uitslag van den Schietwed strijd voor zoover wij die in onze vorig nrs. nog niet konden opgeven. Voorts waren in de vroeger door ons gepubliceerde lijsten, door verkeerde opgave op het terrein, enkele onjuistheden ingeslopen. Voor zoover noodig laten wij dus nog sommige prijswinners hier volgen De uitslag van denpersoneelen Wedstrijd is aldus: 1. De. heer A. C. Cosiju, Burgerplicht, 53 p. twee cuivro kannen aangeboden door de Off.-Ver. dd. Schutterij. 2. Korp. Inf. Stikkelorum, 52 p. remontoir horloge, aangeboden door den heer G. J. Steens Zijnen. 3. De heer M. M. Schim van der Loeff, Burgerplicht, twee kristallen karaffen met glazen met zilveren voet, aangeboden door den heer J. M. Nootho ven van Goor. 4. Adj.-Onderoff. Inf. Kornraann 49 p. fauteuil, aan geboden door den heer Mr. A. A. van Bergen IJzendoorn. 5. De heer A. van Reedt Dortland, Burgerplicht en Kapt. Schutt. 49 p. porcoleinen schotel, aange boden door den Maj. H. W. G. Koning. 6. De heer G. H, G. de Lange, Burgerplicht, 48 p. kristallen karaffen aangeboden door dén heer G. Prince. 7. Do heer H. van Wijngaarden, Burgerplicht, 48 p. karaffen met zilver, aangeboden door de Ver. Burgerplicht. Luit. Inf. J. H. van der Hegge Zijnen, 48 p. twee zuurvorken, aangeboden door den heer J. F. C. Prince. 9. Serg. Schutt. van der Kleijn, 48 p. gouden raan- chetknoopen, aangeboden door den heer G. C. de Vooijs. 10. Do heer D. Hoogeédijk, Burgerplicht en Luit. Schutt., 48 p. cuivre bloaradrager mot makart bouquet, aangeboden door de hh. M. M. Schim van der Loeff en A. C. Geitel. 11. De heer C. J. A. Kerkhof, Burgerplicht en Luit. Schutt., 48 p. rieten stoel, aangeboden door den heer G. H. G. de Lange. 12. De heer C. C. J. van Mierop, Burgerplicht, 48 p. cigarenbak met blakertje, aangeboden door den Maj. H. W. G. Koning. 13. Mil.-Scherpsch. F. J. Meester, 48 p. liqueurstel, aangeboden door de Ver. Burgerplicht. 14. Maj. Rust. Schutt. A. K. van der Garde, 47 p. bloempotten, aangeboden door de Ver. Burgerpl. 15. De heer J. W. Boers, Burgerplicht, 47 p. glas met zilveren voot, aangeboden door don heer W. Begeer. 16. De heer W. Sliedrecht, Burgerplicht, 47 p. al bumtafeltje, aangeboden door eenige leden van Burgerplicht. 17. Four. Inf. Rietveld, 47 p. olie- en azynstel, aan geboden door den heer G. H. G. de Lange. 18. Four. ,Inf. Smit, 47 p. inktkoker, aangeboden door den hoer Harmons. 19. Scherp. Schutt. P. den Buurman, 47 p. zuurstel aangeboden door den heer G. H. G. de Lange. 20. Luit. Inf. en Burg. J. C. Kros, 46 p. cuivre inkt koker, aangeboden door den hoer Th. Schmidt. 21. De heer W A. L. van Mierop, Burgerplicht, 46 p., kistje sigaren, aangeboden door Luit. Cheriex. 22. Serg.-Maj. Inf. van Nahuys, 46 p., bloempotten aangeboden door den heer J. W. Boers. 23. Serg. Schutt. F. Jansen, 46 p. sigarenkastje, aan geboden door den heer Mr. J. H. van Mierop. 24. Serg. Schutt. W. Boer, 46 p. salontafeltje, aan geboden door Maj. van Kesteren. 25. De heer A. Steensma, Burgerplicht, 46 p., lampje tot aansteken van sigaren aangeboden door Maj. H. W. G. Koning. 26. Luit. Inf. Brijce, 45 p. bloeraonbak, aangeboden door Mevr. Catli. van Kesteren. 27. De heer J. J. van Bemrael, 45 p. cuivre ther- mpmeter, aangeboden door den heer A. Steensma. fiches- aange- it. I p. bij loting 28. Maj. Schutt. H. W. G. Koning, 45 p., ririyre aschbakje, aangebodon door do hh. M. M. Schim ran der Loeff en A. C. Geitel. 29. Do heer A. Brunting, Burgerplicht, 45 n. cas sette aangeboden door den heer A. van [Reedt Dortland. 80. Adj.-Onderoff. Schutt. Schaap, 45 p. marmelade- pot, aangeboden door eenige leden van Burgerpl. 31. De heer A. van Veen, Burgerplicht, 45 p„ gou den potlood, aangeboden door oenigo leden van Burgerplicht. 32. De heer A. Pino, Burgerplicht, 44 p. bowlkom, aangeboden door kapt. Lejjds. 33. Serg.-Maj. Inf. van Loon, 44 p. waterkan met glazen, aangeboden door don heer H. v. Wijn gaarden. 84. De heer J. Faas Allart, Burgerplicht, 44 p. twee portretlijstjes, aangeboden door den heer A. C. Cosijn. 85. Serg. Inf. J. van Leeuwen, 44 p. cognackarafje, aangeboden door den heer J. J. van Bemmel. 36. De heer H. Berlijn, Burgerplioht, 44 p. doos, aangeboden door de Ver. Burgerplicht. 37. Serg. Inf. G. J. Opperhuijzen, 44 p. schuier, aangeboden door den heer N. 8. Polak. 38. Schutter H. Wijnhoff, 43 p. biscuitdoos, boden door de Vereeniging Burgerplicht. 89. Serg. Inf. L. H. J. Rekart, 48 p. kaartencdupe, aangeboden door den heer J. J. van Bemmel. 40. Korp. Inf. Geerts, 43 p. kistje sigaren, aange boden door den heer F. Grendel. 41. De heer D. J. P. Onstenk, Burgerplicht en Luit. Schutt. 43 p. veldflesch, aangeboden door den heer D. Hoogendijk. 42. Serg.-Maj. Schutt. T. Sanders, 43 p. kigjjei si garen aangeboden door den heer A. van Veen. 43. Serg.-Maj. Inf. Vuijk, 43 p. drinkhoorn, aange boden door den hoer F. X. Hardijzer. 44. Korp. Schutt. D. J. Starreveld, 42 p. flesch chhm- pagne, aangeboden door den heer J. J. v. Uijè. Recrutenprijs P. van Waas, 42 p. bierglas, ann»e- boden door den heer G. H. G. do Lange 1 Poedelprijs 23 p. en 2 poedels J. W. Schouten. ZONDAG, Flobertbaan voor Heeren. 1 1" prijs do heer A. C. Cosijn met 27 p. 2° 11 11 Faas Allart met 25 p. 3* u a Daalmans met met den heer N. 8. Polak. Flobortbaan voor Dames. Ie prijs Mej. M. Simons met 62 p. 2e a a J. de Jong met 47 p. Beaumont met cylinder. Ie prijs de heer W. A. L. van Mierop met 43 ,p. 2e a a J. Bisschop met 40 p. na lotijur met den heer N. 8. Polak. 3e prijs de heer N. S. Polak mot 40 p. MAANDAG, Flobertbaan voor Heeren. Ie prijs luit. Bryce met 30 p. 2e de heor C. van Veen met 29 p. 3e I, a H. van Wijngaarden met 28 na loting met de Heeren A. Simons en serg. Vuijk. Flobertbaan voor Damos. Mej. M. Simons 53 p. buiten mededinging, lo prijs Mevr. van Kesteren met 51 p. 2e a Mej. Schoneveld van der Cloet met 50 na loting met Mevr. Koning en Mej. van Bemmi Beaumontbaan met cylinder. Ie prjjs Milic. Scherp Verroen met 44 p. na lo ting met den Heer F. X. Hardijzer. 2e prijs de heer F. X. Hardijzer met 44 p. 3e a ,1 I, A. Pino met 42 p. DINSDAG, Flobertbaan voor Heeren. A. C. Cosijn 29 p. buiten mededinging. Ie prjjs de heer A. Steensma met 28 p. C. van Veen 27 p. buiten modedinging. 2o prijs de heer Brunting met 27 p. na lotink met de heeren Kros en Boers. 3e prjjs de heer M. Kros met 27 p. na lotini met den heer Boers. Flobertbaan voor Dames. Mej. M. Simons 54 p. buiten mededinging, lo prijs Mej. J. de Jong met 53 p. Mej. Schoneveld van der Cloet 52 p. buiten me dedinging. 2e prjjs Mej. A. Simons met 51 p. Beaumontbaan met cylindor. Ie pry's korp. Putters mot 48 p. 2o a do heer Hoogenboom mot 43 p. 3e serg. Sablairolles mot 42 p. Dames Flobert meesterschapsprijs. No. 1 Moj. Simons mot 52, 53 en 54 p. No. 2 Mej. de Jong met 47, 49 en 53 p. Hoeren Flobert meostorschapsprjjs. De hoer A. C. Cosijn met 27, 27 en 29 p. Dames consolatieprijs. Moj. E. H32 p. Do lang verwachte dag was dan eindelijk aange broken en, tot geruststelling van vele bezorgde harten, met heerlijk weder, juist geschikt voor een dergelijken tocht. Reeds zeer vroeg was het in de buurt van de le Kostolooze school aan de Jeruzalemstraat bijzon der druk. Op de ruime speolplaats van deze school zou men bijeenkomen on dat daar buiten tal van personen, ouders en andere belangstellenden toefden om van den uittocht getuigen te zijn, spreekt van zolf. Klokslag 7 uur kwamen de kinderen (274 in aantal) met de Hoofden hunner scholen en eenige onderwijzers en kweekelingen, alsmede eenige leden van het Bestuur der plaatselijke vereeniging tot be vordering van volksonderwijs en schoolbezoek naar buiten, en trokken langs Spioringstraat, Oosthaven, rond de tylarkt, over Hoogstraat en Kleiweg naar het station. Dat ditmaal het muziekcorps der Schutterij zich niet aan het hoofd van den stoet bevond was zeker een door de afwezigheid van het corps onwillekeurig veroorzaakte teleurstelling. Het corps, dat inviel, kweet zich voldoende van zijne taak. Daar de wagons gereed stondon was men spoe dig tot de afreis gereed. Behouden te 's Graven- hsge aangekomen, trok men het eerst naar „Bosch- en yeldzicht" aan het Bezuidenhout. Hier is van den aanvang af de eerste pleisterplaats geweest van de „Goudsche schoolkinderen.» Er was ook nu weder uitstekend gezorgd. Alles stond gereed, en in minder dan geen tijd waren de kinderen aan het ontbijt. Toen werden onder leiding van de hh. Posthumus en Gonda liederen aangeheven en trok men het Bosch in. Ook hier word alvorens de wandeling aan te rangen nog gezongen en heerljjk klonk het lied van de leerlingen der eerste kostelooze school „de lente komt» veelstemmig en mot solo gezongen. Het was inderdaad een heerlijk moment van dezen heerlijken dag. Door het Bosch ging men naar de diergaarde; op dezen tocht kwam de stoet het goheele regiment grenadiers en jagers met de muziekcorpsen tegen, zoodat de kinderen toevallig het praohtig schouwspel van dit keur regiment genoten. Na een toer door de diergaarde en door enkele straten, kwam men aan den kinder speeltuin aan 't einde van de laan van Meerder- voort. Hier werd het middagmaal gebruikt, dat in afwijking van vorige jaren, ditmaal niet uit warm eten, doch uit eieren met brood en bier of melk bestond. Ongeveer half drie trok men van hier over den Ouden weg naar Scheveningen, deed een wandeling langs het strand en naar den koepel achter hot Oranje-hotel. Hier konden AS kinderen zich vrij in de duinen vermaken tot dat het uur van ver trek sloeg. Te 9.27 kwam men alhier terug. Waren er des morgons vele menschen getuigen ge weest ven hot vertrekde honderden die bij de terugkomst aan 't station stonden en den .stoet door de Orabethstraat, langs den Kleiweg, de Markt en den Tiendeweg naar de verzamelplaats, die nu de scheidingsplaats zou worden, vergezelden, bemoei lijkten slechts in geringe mate de orde van den msrseh. Vergeleken met vorige jaren was ditmaal de orde zeer goed, dank zij de flinke houding van het publiek, en oen enkel maal ook hot flink optreden der politie. Zoo eindigde deze voor velen onvergetelijke dag. Het is een genot met kinderen uit te gaan Niet slechts om getuige te zijn van de vreugde der klei nen, maar ook om de waardeering, die schier overal aan kinderfeesten ten deel valt. De belangstelling van de Hagenaars uitte zich op verschillende wijzen, on hoewel ook thans de heer Hendriks, Inspecteur van politie, den tocht mede maakte (hij deed dit reeds herhaalde malen) was dit voorname lijk noodig om als gids diensten te bewjjzon. Het talrijk publiek stond uit eigen beweging stil, ook wagens en rijtuigen wachtten soms geruimen tijd, als de stoet, die natuurlijk vrij lang was, ook waar men vier aan vier liep, moest passeeren of een kruispunt oversteken. Wij meeneu te mogen zeggen, dat de orde geen enkel oogenblik werd verstoord. Wil men nog een bewijs van sympathie P Bij het vertrek van het station in den Haag informeerden velen van waar dezo vroolijke kinderen kwamen, en eene dame voelde zich gedrongen aan een der Commissie-leden eene gift ter hand te stellen uit ingenomenheid met het Voor men uiteenging sprak de Voorzitter van het Bestuur, de heer Mr. J. Fortuijn Droogleever, een woord tot de kinderen. Hij wees er op hoe zij dezen heerljjken dag te danken hadden aan hun getrouw schoolbezoek, waarvoor zjj vooral hunne ouders er kentelijk behoorden te zjjn, voorts aan de mildheid hunner stadgenooten, die zoo flink hadden bijgedra gen, dat uit hunne giften nagenoeg het geheele feest kon worden bekostigd en eindelijk nan do Com- en speciaal aan den heer J. J. Grootendorst, wiens regeling en leiding van het feest wederom den lof van allen verdient. Door den heer Gonda werd namens de kinderen, on met luid betoonde instemming, nog een woord van dank gebracht aan de Commissie, die behalve door de beide reeds genoemde heeren op dezon tocht nog vertegenwoordigd werd door de hh. D. Ruyter, M. van Dantzig, en H. P. Schim van der Loeff. Moge het feest vruohten dragen ook in dezen zin, dat het strekke om ook voor het vervolg het getrouw schoolbezoek te bevorderen. Is er in een land waar geen leerplicht bestaat tegen het volstrekte schoolverzuim nagenoeg niets te doen, ter bestrijding van het betrekkelijk schoolverzuim en tot aanmoediging om ook na twaalfjarigen loeftyd nog eenigen tijd de school te bij ven bezoeken, kunnen feesten als het gisteren gevierde, althans iets bijdragen. Ook uit dit meer algemeen oogpunt verdient de oommissie hartelijk dank. Zooals te verwachten was na het besluit der rech terzijde, heeft de Belgische Kamer besloten het voor stel Houzeau en Guillery tot uitbreiding van het kiesrecht, door wijziging van art. 47 der Constitutie, niet in overweging te nemen. Do geheele rechter zijde, behalve Nothomb en Coomans, stemde tegen, de geheele linkerzijde voor. Het voorstel werd toe gelicht door Houzeau en bestreden door den Minis ter Beernaert. Deze beschouwde het voorstel een voudig als een demonstratie tegen de clericale partj; hij was niet togen de herziening der grondwet, ja zelfs niet tegen het algemeen stemrecht, maar het oogenblik daarvoor was nog niet gekomen en men moest thans tevreden zijn met uitbreiding van het kiesrecht, zonder herziening. Frère-Orban vroeg of de voorstellers onmiddellijke herziening beoogden, waarop Houzeau ontkennend antwoordde; deze ver klaring bracht intusschen geen verandering in de houding der rechterzijde. In Engeland wordt de uitslag der verkiezing te Glasgow met groote belangstelling te gemoet gezien. De heer George Trevelyan is de candidaat van Gladstone's aanhangers, terwijl de heer Ashley, een Tory, door de conservatieven en de unionisten wordt gesteund. Lord Hartington protesteert in een open baren brief tegen de houding van den heer Trevelyan, die de partij der unionisten verliet en beveelt den heer Ashley aen. Hetzelfde wordt ook gedaan door den heer John Cright in een schrijven aan de kiezers. De heer Trevelyan trad Zaterdag als spreker op in een kiezersvergadering, welke door meer dan 5000 personen werd bijgewoond. Toen hij zijne rede had goeindigd, drongen eenige opgewonden Gladstonianen naar voren om den spreker de hand te drukken. Van deze gelegenheid maakte een behendig zak kenroller gebruik en boroofde den baronet van zijn gouden horlogo. Prins Ferdinant van Saksen-Coburg is van zijn geheimzinnige reis te Weenen teruggekeerd. Men vermoedt dat de prins naar lschl is geweest en daar een onderhoud heeft gehad met keizer Frans Jozef. De Bulgaarsche minister Natchewitch is te Weenen aangekomen en heeft zich terstond met den prins in betrekking gesteld. Gelijk reeds is gemeld, is de bejaarde Italiaansche minister-president Depretis, die reeds geruimen tijd ziek was te Stradelle overleden. De heer Deprotis behoorde tot de meest ervaren staatslieden, waarover Italië tegenwoordig beschikt. Bij de verdeeldheid tusschen de partijen was hij in de laatste jaren steeds de eenige man, tot wien koning Humbert zjn toevlucht kon nemen. Depre tis werd in 1813 té Mezzana geboren, nam in 1860 deel aan Garibaldi's expeditie naar Sicilië en was een der wakkerste medewerkers tot de oprichting van het vereenigde koninkrjk Italië. In 1862 trad hj voor het eerst op als minister in het kabinet- Ratazzi. In 1863 trad hij af, doch in 1866 werd Depretis weer minister van marine en in 1867 minister van flnanciën. Toen echter trad Depretis op als leider der liberale oppositie en vormde in 1876 zijn eerste ministerie, dat reeds in 1878 moest af treden. In hetzelfde jaar reeds viel evenwel zijn opvolger Cairoli. Depretis kwam toen weer aan do regeering en sloot weldra vrede met Cairoli. waar door hjj van 1881 tot nu de teugels in handen kon houden. Men wordt beleefd doch dringend verzocht brieven voor de Redactie dezer Courent bestemd, niet aan particuliere adressen te bezorgen maar, onder het adres van de Redactie, bij den uitgever dezer Coorunt, Lange Tiendeweg D. 60. Bureau voor gevonden voorwerpon geopend van 's namiddags 18 uur. Gedeponeerd Een pakje Jalousienbnnd en een fantasie Armband. De VOORZITTER van den RAAD der Gemeente GOÜDA; Brengt ter openbare kennis: dat aan de Kiezers in deze Gemeente zjjn toege zonden de Oproepingsbrieven en Stembiljetten tot het benoemen van een lid van den Gemeenteraad en dat wanneer eenig Kiezer zijn stembriefje ver loren heeft of er geen mocht hebben ontvangen, hij zich tot bekoming daarvan tor Plaatselijke Secretarie zal kunnen vervoegen dat de inlevering der stembriefjes zal aanvangen op den 9n Augustus aanstaande, des morgens ten negen en eindigen des namiddags ten 5 ure; dat het Stembriefje schriftelijk ingevulddoor den Kiezer in persoon in de Stembus moet gestoken worden dat geen ander Stembriefje dan dat hetwelk van het zegel dor Gemeente voorzien is, mag worden gebruikt dat de in het Briefje in te vullen persoon dui delijk, met naam en voornaam moet worden aan gewezen dat het Briefje niet onderteekend mag z|jn en geene andere briefjes omvatten of daaraan opzettelijk z|jn vastgehecht. Gouda, den 2n Augustus 1887. De Voorzitter voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. GEBOREN 30 Juli. Anionics Adrianus, ouders C. J: van der Veer en W. Gnaienklos. Pieter, ouders M. Boer en C. Verkerk. 81. Barbars, ouders A. van Es en M. J. Kers bergen. Johannes, ouders W. G. Boekknmp en 1. Sprnijt. Anna Elizabeth, ouders A. Kerrebijn en G. van der Laan. Alida, ouders A. J. Nijhuii en A. Loumeijer. 1 Augustus. ArieAdriaous, ooders J. Streefland en E. Adriasnse. Franciscue Willem Msria, ouders P. Sigmaoa en J. E. van Wankom. OVERLEDEN30 Juli. C. H. M Houdjjk, 8 j. 8 m. - 1 Aug. M. Baartman, huisvr. van L. Uitenbroek, 50 j. Ondertrouwd P. C. W. BEGEER EN A. C. RIETVELD. Gouda, 29 Juli 1887. Bevallen van een Zoon, welke kort na de geboorte overleed. M. E. RUIJGERS— Gouda, 1 Augustus 1887. Joosten. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte onzer Dochter, betnigen wij onzen welgemeenden dank. P. G. OVEREIJNDER. Cath». OVEREIJNDER- Gouda, 2 Ang. 1887. Quast. De ondergeteekenden betnigen bnnhar- teljjken dank voor het Bankbiljet a 100 11 Zaterdag avond ten huize van D'. HAVER KAMP BEGEMANN bezorgd ten behoeve van de Armen der onderscheidene gezindten te dezer stede. B. de JONG. A. H. van DILLEN. J. PÜNSELIE. H. HAVERKAMP. E. 8. CATS. H. W. G. KONING. C. A. HARDERWIJK. Gouda, 2' Augustus 1887. van buiten, bestaat geleg. bij eene fats. tam. de tusschenuren door te brengen, onder goed toezicht. Billijke conditiën. Brieven onder letters A. S. aan het Bureau dezer Conrant. van 1.75 de zware kwaliteit af. Op de Sigarenfabriek van LEON N. van PRAAG, waar veel te leeren valt, kan een JONGMENSCH, van nette familie, als Volon tair geplaatst worden tegen nader overeen te komen conditiè'n. verkrijgbaar bij W. 8CHALEKAMP Jr, Confiseur-Cuisinier, Oost-Haven 17. met nitstekende branders, volgens de nieuwste vindingen, zjjn voorhanden in het Magazjjn van KLEIWEG. Alles wordt met garantie geleverd.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 3