TRICOT ONDEESOEEEEEN KEUKENMEID EIKEL-GAGAO. Bovenwoning gevraagd een houten VIJZELSPIL. Bultenlandsch Overzicht. ADVERTENTIËN. POLITIE. Burgerlijke Stand. Moordrecht Haastrecht Reeuwijk Zevenhuizen Uit de hand TE KOOP SCHENK Zn. KRAEPELIEN en HOLM'S Aangename, gezonde, versterkende, voedende en ligt verteerbare drank 2 kilo en 100 gram, terwijl het lichtste der tot nu toe gebezigde zwemgordels 2 kilo en 600 gram weegt. In het water kan de beste soort der laatsten nauwelijks een gewicht van elf kilogram dragen, terwijl men san een zwemvest van Massee zonder het minste bezwaar ruim vijftien kilogram kan hangen, eer het zinkt. Een ander voordeel dezer nieuwe zwemvesten is, dat zij als harnas de zwakste deelon van het lichaam beschermen, zoodat een schipbreukeling, die tegen de rotsen geworpen wordt, geen gevaar loopt ernstig te worden gek west. En onder de uitmunten de eigenschappen dezer nieuwe soort vesten, is ten slotte ook deze der vermelding waard, dat zij een warm kleedingstuk vormen, dat den zeeman kan be schutten tegen de kwade invloeden van slecht weder en veranderlijke temperatuur. De Nederlandsche regeering heeft zich dan ook gehaast, deze vesten bij hare marine in te voeren, en hot lydt geen twijfel, of dit voorbeeld zal door andere stalen worden gevolgd. In de toekomst zal iemand, die zijne voorzorgen néémt - zegt La Meute - zich niet voor eene lange reis inschepen zonder een zwemvest der fima Massee, waarmede men, ingeval van schipbreuk, minstens 48 uur lang kalm kan afwachten tot er hulp komt opdagen. Het is verbazend welk een ongehoorden om vang het meest krasse bijgeloof nog in het ver lichte Berlijn heeft. Ten allen tijde en bij alle volkeren vinden wij het eigenaardig verlangen terug om een blik in de toekomst te werpensteeds schijnt echter deze nieuwsgierigheid naar hetgeen komen zal bij de vrouwen grooter geweest te zijn dan by de mannen, en tegenwoordig zijn het nog alleen vrouwen, die het contingent tot het leger van de geloovigen aan waarzeggerij leveren. De te Berlijn het meest in gebruik zijnde wijze van waarzeggen is door kaartleggen. Wel wordt ook soms uit koffiedik de toekomst voorspeld, maar dit is toch tegenwoordig zeldzaam. Geheel uit (ie mode is het waarzeggen uit de hand, dat vroeger zeer in zwang was. Onder de kaartlegsters vindt men een groot verschil in stander zijn proletariërs en aristocraten onder. Er zyn kaartlegsters, die rondreizen op kermissen en voor een onnoozel dubbeltje de toe komst bloot leggenmaar er zijn ook voorname dames, die hare geloovigen in phantastisch ver sierde vertrekken ontvangen en glinsterend goud voor hare orakelspreuken vorderen. De goedkogjaslp waarzegsters zyn zij, die haar eigenlijk bedrijf ferborgen onder een handel in garen en band, aan de^chterdeureu der woningen aanbellen en hare begunstigers vooral vinden onder de keuken prinsessen. Zulk soort waarzegsters zijn ook in onze residentie genoeg bekend. Als de „wijze vrouw" de kunst verstaat om zooveel mogelijk eenvroolij- ken blik in de toekpmst te doen slaan, dan lachen onze dienstmeisjes tevreden en offeren met vreugde hare stuivers aan de bedriegster. "x Bijna hetzelfde als de goodkoope waarzegsters doen de „dames van Berlijn", die voor 1 a 5 Mark den sluier dor toekomst oplichten alleen het uiterlijk vertoon is anders. In een fraai en deftig huis doet ons op ons aanschellen op de eerste étage een dienstmeisje open en verwijst ons naar de wachtkamer, waar een elegant gekleede dame ons ontvangt. Zij noodigt ons uit om plaats te nemen en gaat zelf aan een schrijftafel zitten, waar zij in een dik boek iets opschrijft en te ge lijk om de verschuldigde som vraagt voor onze 5 Mark ontvangen wij in ruil een bewijs dat tevens dient als nummer voor de wachtenden, wanneer er verscheidenen te gelijk mochten zijn. Wij wachten vol ongeduld in de deftig ingerichte wachtkamer, tot eene portiere van donkere kleur ter zijde wordt geschoven en wij verzocht worden bin nen te treden. Hier zien wij ons tegenover eene dame van leeftijd, wier imposante figuur in een zwart fluweelen kleed met langensleep is gehuld. Het zwarte haar is glad over het hoofd gekamd, van ach teren in den nek saamgebonden, en valt van daar tot ver over het middel neder. Op het achterhoofd is een zwarte sluier bevestigd, die over den rug af hangt en, hot gelaat omlijstend, onder de kin is vastgehecht. Do geheimzinnige zwarte gedaante ge leidt ons door een corridor naar een vertrek, dat door zware gordijnen half in duister gehuld is dan vraagt zij ons in welke maand wij geboren zyn en gaat dan naar een tafoltje, waarop iets staat dat veel overeenkomst met een orgel heeft. Na daaruit eeft oorverdoovend geraas te voorschijn geroepen te heb ben, reikt zij ons een papier over, dat men vobr 5 a 10 pfennig bekomen kan en dat tot onze ver bazing niets anders blijkt te zijn dan een zooge naamde „planeet". Ook kan men nog het genot smaken om voor zijne 5 Mark zijn toekomstigen echtgenoot te zien. Men aanschouwt dan door een kijkglas een plaatje uit een of ander mode-journaal en wordt vervolgens door een andere deur uitgelaten. Ook bestaat er nog eene andere wijze van waar zeggen, die echter door de ware geloovigen niet voor ernst wordt opgenomen. Op de „Hasenweide" staat des zomers een man, die voor den billyken prijs van 20 pfenning een blik in de toekomst laat wer pen. Een „kaartenduivoltje" zwemt in een glazen flesch, die door perkament-papier is dichtgesloten. Drukt men op dit papier, dan zinkt, tengevolge van de luchtdrukking, hot duiveltje naar beneden: maar het stijgt dadelijk weder, zoodra de drukking ophoudt. Aan den kant van het glas nu staau nummertjes en dat, waarby het duiveltje stilhoudt, is hetgeen voor ons bestemd is. Dan ontvangt men een gesloten couvert, met hetzelfde nummer, en vindt daarin een gedrukte «planeet" en eene afschuwe lijke photographie, den toekomstigen echtgenoot voorstellende. Tot viering van het gouden priesterschap van Z. H. Paus Leo XIII vormde zich hier te lande een comité dat eene Nederlandsch-Vaticaansche tentoon stelling inrichtte. Deze tentoonstelling werd Vrijdag in het universiteits-gebouw te Amsterdam geopend, waar de kostbaarheden in drie zalen verzameld, ge- ruimen tijd voor het publiek tegen geringe entroe ter bezichtiging, zullen worden gesteld. Eene dezer zalen wordt hoofdzakelijk ingenomen door voorwerpen uit het aartsbisdom Utrechteene andere door kostbaarheden uit het bisdom van Haar lem, terwyl in de derde zaal tal van zaken uit de overige bisdommen bijeengevoegd en tentoongesteld zijn en men in elk der drie zalen een altaar aan treft door katholieken uit Roermond, Haarlem en Hilversum ingezonden, en waarvan het eerste ver vaardigd werd onder toezicht van den heer Margry te Rotterdam, het tweede onder leiding van de heeren Cuypers Stolteenberg te Roermond, en het derde onder toezicht van den kunstschilder Brouwer. Bij een vluchtigen blik in het ronde wordt het oog dadelijk getroffen door eene schoone marmeren piëta van den hoor Stracké te Haarlem, alsmede door een kunstgewrocht in brons, een statuet van Z. H. Paus Adriaan VI, naar een model van prof. Stracké te 's Bosch vervaardigd. Tal van kostbare met goud gestikte kerkelijke priesterkloederen (paramenta) en eene menigte minder kostbare ten gebruike der missionarissen treft men hier aan, meest alle echt artistiek in kunst-naald- werk uitgevoerd. Twee kapitale schilderijen trekken bijzonder de aandacht, n.l. de aflaat van Portinuncula door Philippeau, en „Christus geeft de sleutelmacht aan Petrus over", door Anton Sterck. Onder de vele kunstdrijfwerken verdient vooral de aandacht een levensgroote buste (medaillon) in brons van Z. H. Paus Leo XIII, terwyl onder tal van schoone beeldhouwwerken dat van v. d. Geld te 's-Bosch, onder het glasschilderwerk dat van Nicolas te Roermond met eere mogen vermeld worden. Tallooze fraaie, zeldzame en dikwijls hoogst kostbare boekwerken zullen door kenners en liefheb bers om strijd als preciosa bewonderd worden, terwijl dames hare studie zullen kunnen maken van het uiterst fijn linnen dat voor altaargewaden in groote menigte aanwezig is. De officieele opening door den heer J. F. Vregt, vicaris-generaal van het Bisdom Haarlem, werd voorafgegaan door eene rede van prof. Jansen uit Rijsenburg, die een exposé gaf van de tentoonstelling. Onder de genoodigden waren leden van het dag. bestuur van Amsterdam, vele hooge R. K. geeste lijken van heel het land, benevens tal van geeste lijken en bestuursleden van katholieke instellingen van Amsterdam. Na de plechtige opening werd een wandeling door de zalen gedaan. De catalogus bevat 643 noramers. De voorwerpen blijven tot 18 September tentoongesteld en worden vervolgens naar Rome opgezonden, om op den jubi leumdag, 31 December, met alle geschenken derge- heele katholieke wereld aan Z. H. den Paus te wor den aangeboden, om de behoeftige kerken van de noodige kerksieraden te voorzien. Deze expositie zal dus een deel uitmaken van do wereldtentoonstelling op 1 Januari 1888 in het Va- ticaan te openen. Dorst. De geschiedenis der physiologie weet van talrijke, eerst onlangs weer vermeerderde gevallen te berichten, waarin menschen eene absolute onthou ding van elk voedsel weken lang konden volhou den, zonder te bezwijken; er is evenwel geen erikel geval bekend, waarin een dezer vrijwilligefhonger lijders zich ook tevens van drinken onthield, of dat zelfs iemand aan de kwellingen van onbèvredig- den dorst langer dan eenige dagen weerstand kon bieden. Dorst is inderdaad de vreeselijkste marteling, die ooit uitgedacht kan worden en afgrijselijker toonee- len van menschelijke ellende dan die, welke uit dorst ontstaan, zijn zeker niet denkbaar. Tot staving van deze bewering diene de volgende beschrijving der dorstkwellingen, zooals zy gegeven is door een der 146 Engelschen, die in de „zwarte grot" te Cal cutta opgesloten waren. De Nabob van Bengalen had eens 146 Engelsche gevangenen in die grot opgesloten. Ziehier hoe de commandeerende officier, Mr. Holwell, de vreeselijke gebeurtenissen dezer gevangenschap beschrijft: Stel u den toestand van 146 ongelukkigen voor, die, uitgeput door het beleg, in een zwoelen Ben- gaalschen nacht in eene kubieke ruimte van 18 voet ingepakt waren; slechts in den westelyken muur be zat deze twee zwaar getraliede vensters. Wij waren daar pas eenige minuten opgesloten, toen allen hevig begonnen te transpireeren. Dit veroorzaakte een hevige dorst. Van negen uur af werd ieders dorst ondragelyk en het inademen reeds moeilijker. Men deed pogingen om de eenige goed gesloten deur open te breken, maar te vergeefs. Schimpwoorden werden tegen te wachten uitgestooten, om hen zoo zeer te tergen, dat zy op ons zouden schie ten Met uitzondering van hen, die voor de vensters of in de nabijheid daarvan waren, begonnen weldra allen woedend te worden. Velen delireerden. „Wa ter 1 Water!" werd hetalgemeene geschreeuw. Een oude soldaat der wacht had medelijden en beval den manschappen, ons een paar l'oderen zakken met wa ter te brengen. Het is met geene woorden te beschrijven, in welke opgewondenheid en razernij ons de aanblik dor zak ken bracht. Het eenige middel om het water in de gevangenis te brengen, was, het in hoeden tusschen de ijzeren stangen der vensters door te wringen. Er ontstonden twisten, om tfater te bekomen. Het meeste werd daardoor vermorst, voordat het de lip pen van iemand bereikte. De toevoer scheen, even als waterdroppels op vuur, de vlammen nog te Voe den. Onbeschrijflijk was het gejammer der vorder af zittenden, die zich met geene hoop konden vleien, ook maar een druppel te krijgen. De verwarring werd steeds grooter. Tegen middernacht was ik in het gedrang bij het venster byna doodgedrukt, en mijne beide buren waren het werkelyk. Om rustig te sterven, baande ik mij onder onbe schrijfelijke inspanning oen weg tot in het midden der gevangenis. Ik legde mij op een doode. De dorst echter werd thans ondragelijk en het ademen steeds moeilyker. Ik was nog geen tien minuten in dezen toestand, toen ik pijn in de borst en hart kloppingen kreeg, beide in buitengewonpn en steeds toenemenden graad. Niettemin behield ik mijn ver stand ik werkte my weer naar het venstek en klem de my met bovenmenschelijke inspanning aan een der ijzeren stangen vast. Mijnen mond hield ik vochtig, door het zweet uit mijne hemdsmouwen te zuigen en de druppels op te vangen die als een dichte regen van hoofd en gezicht neervielen. Een mijner begeleiders verstond den wenk en beroofde mij van tijd tot tijd van een aanzienlijk deel van mijnen^voorraad. Deze man was een van de weini gen, die aan den dood ontkwamen, en hij verzekerde my later, dat hij zijn leven slechts te danken had aan het vocht, dat hij uit mijne hemdsmouwen ge zogen had. Om half twee ongeveer verkeerde het grootste deel der nog levenden in een woedende ra zernij, eenigon waren ontembaar. Elk denkbaar scheldwoord werd uitgestooten, om de wachten aan te sporen, op ons te schieten. Tot twee uur des morgens hield ik de ijzeren stang vast. Ik gevoelde gedurende dezen tijd geen pijn meer. Eene verdoo- ving maakte zich van mij meestor. Ik legde my naast een ouden officier neer, die met zijnen zoon, oenen luitenant, hand in hand dood aan den zuide lijken muur der gevaugenis lag. Wat verder met mij gebeurde, kan ik niet zoggen. Dos morgens om zes uur werd de deur geopend. Van 146 adem den nog slechts 23, die later weer in het leven te rugkeerden. Generaal Ferron, de Fransche minister van oorlog, is te Parijs teruggekeerd, ten einde de proefsgewyze mobilisatie van daar te leiden. Naar men weet is het 17e legerkorps, dat zijn hoofdkwartier te Toulouse heeft, hiervoor aangewezen. De mobilisatie omvat de departementen Ariège, Haute-Garonne, Gers, Lot-et-Garonne en Tarn-et-Garonne en zal 16 dagen duren. Ten einde dg gevoeligheid der Duit- schers te vermijden, is het meest verwijderde leger korps voor de proefneming uitgekozen. Do Parysche bladen uiten bijna zonder uitzon dering hun verontwaardiging over het bekend maken van het mobilisatie-program ma door de Figaro, waardoor de gehoele proefneming zoo niet alle, dan toch veel van haar waarde heeft verloren. Het onderzoek wordt door generaal Ferron per soonlijk geleid. Zooveel is reeds gebleken, dat de schuldige moet gezocht worden onder de onderge schikte ambtenaren bij den typographischen dienst Tan het ministerie. Daar werd het programma den 25 Bten Augustus ontvangen, om het te laten druk ken Een der lagere ambtenaren is toen voor de Terleiding bezweken en heeft zich laten overhalen een afdruk te rorkoopen. Zelfs de officieren van het kabinet van den minister van oorlog Ternamen den inhoud Tan het program ma eerst uit de Figaro, want generaal Ferron had de bijzonderheden van het plan ten stipste geheim Indien de Bulgaren 't onder elkander maar goed konden vinden, zouden zij 't met hun Ferdinand nog een heel eind kunnen brengen, want de groote Mogendheden zijn 't weer oneens en daarachter verschuilt zich ook Turkije, dat van het landje veel last en geen voordeel hoeft, de Souvereiniteitstitel uitgezonderd. Aan den eenen kant staan Rusland, Duitschland en Frankrijk, die noch de verkiezing, noch het verblijf van den Coburger als wettig erken nen en aandringen op maatregelen om hem te ver wijderen. Aan den anderen kant staan Engeland, Oostenrijk en Italië, die niets tegen de wettigheid van de verkiezing van Ferdinand hebben, en alleen het aanvaarden der Kroon voor de bekrachtiging der Mogendheden voor onwettig houden, maar toch geen maatregelen willen aanwenden om den Coburger te verdrijven. Het sterkst laat Italië zich uit in het antwoord aan de Porte. Dé verkiezing ran Ferdinand is naar het oordeel der Italiaansche Regeering wet tig, maar zijn aanvaarding van het bestuur is in strijd met de bepalingen van het tractaat van Berlgn j de Regeering dringt aan op het zoeken naar een vreedzame schikking van zoodanigen aard, dat alle gevaar voor den vrode van Europa wordt weggenomen, en zjj doet een beroep op de samenwerking der groote Mogendheden om zoodanige schikking bin nen de grenzen van het Berlijnsche tractaat tot stand te brengen. Baron Blanc, de Italiaansche am bassadeur te Konstantinopel, ondersteunde in zijn besprekingen met de Porte de zienswijze van zijn Oostenrijkschen ambtgenoot, baron Calice, en voegde in naam van zjjn Gouvernement er bij, dat alle quaestiën in verband met het tractaat van Berlijn, welker wijze van regeling in dat stuk niet was aan gegeven, door de Mogendheden-ondorteekenaars in onderling oyerleg behoorden te worden opgelost. Het opmerkelijkst is hierbii de houding van Oostenrijk, welke zoo zeer verschilt van die van zijn bondgenoot Duitschland. De officieuss Oosten- rijksche bladen trachten zooveel mogelijk Ferdinand in bescherming te nemen en zijn onwettige bedrijven te vergoelijken. Zoo spreekt het „Fremdeublatt» met ingenomenheid van de pogingen van Ferdinand om zijn zoogenaamde onafhankelijkheids-proclamatie goed te makendat zijn teekenen van berouw, zegt het blad, waarmedo de Vorst terugkeert op het gebied van het internationaal recht en de tractaten wel wordt het onwettige en formeel incorrecte van zijn tegenwoordige positie daardoor niet weggenomen, maar deze houding van den Vorst komt toch beter overeen met het rechtsstandpunt dan zijn vroegere. Het «Fremdenblatt' keurt het verder goed, dat de Porte weerstand biedt aan Ruslands aandrang tot handelend ingrijpen, dat „bij verscheiden Mogend heden ernstige bedenkingen ontmoeten zou». Men verzekert zelfs dat de Oostenrijksche ambassadeur te Konstantinopel de Porte met nadruk heeft gezegd, dat zij zelf de verantwoordelijkheid zou dragen voor de uitvoering van eiken maatregel, welke niet een- stemmig door al de Mogendheden was goedgekeurd. Met de 'verwerping van Gladstone's voorstel tot intrekking der proclamatie botreffendo de Iersche nationale Liga is de strjjd over Ierland in het Engel sche Parlement geëindigd. De discussies over dit voorstel duurden twee dagen. Op den eersten dag lichtte Gladstone, namens de oppositie, het voorstel toe in een redevoering, die vijf kwartier duurde, en namens de regeering werd beantwoord door den heer Balfour, den minister voor Ierland. Den volgenden avond spraken de hee ren Trevilyan, lord Harrington, Harcourt, Paruell en de minister Goschen, die het debat besloot. Onmid dellijk volgde toen de stemming, en wel met den uitslag, dat het voorstel met 272 tegen 194 stemmen werd verworpen. De voorstanders van Home Rule troosten zich over dezen uitslag door er op te wjjzen, dat de meerder heid nu 78 stemmen bedraagt tegen 110 in dep be ginne. De heeren Chamberlain, Jesse Collings en een zestal andere radicale unionisten stemden voor het voorstel, doch lord Harrington steunde de regeering met de meerderheid der unionisten, evenals lord Randolph Churchill, die daarvoor naar Londen was teruggekeerd. Onderstaande gevonden voorwerpen gedurende den loop van dit jaar gedeponeerd zijn nog niet afge haald. Een zwart bont Kraagje, een fantasie Armband, een Portemonnaie met oen cent, een grijs Bontje, een zilver Kwastje, een Portemonnaie, een Kinder- portemonnaie, een zilver Oorknopje, een paar bruine Kinderkousjes, een Zakje met geld, drie staande Boordjes, een paar fantasie Oorknopjes, een zwarte mof, een gouden Oorknop met bloedkraal, een bruine Beurs met elf cent, een zilveren Knip, een onder stuk van een Oorbelletje goud met bloedkraal, een Vrouwenzak met bruine veer, een Duimstok, een gouden Vestketting, een toer Bloedkralen, een zilver Oorknopje, een zilveren Armband, een stukje zwart Gaas, een ouderstuk van een Oorbelletje bloedkraal met goud, een Portemonnaie met 5 cent, een wit Schort, een Parapluie, een gouden Ring, een fanta sie Broche zijnde een Sabel, een Doekspeld zijnde een Tor, een Lucifersdoosje zijnde een Hazenpoot met zilver, een fantasie Broche, een fantasie Arm band, een nikkel Potloodpen, een Kinder-Kruiwagen, een paar Handschoenen, een Portemonnaie met t 2.60, een blanw Beursje met 81/, cent, een Kinderwerk mandje, een onderstuk van een gouden Oorbel, een halve gouden Medaillon, een Kinderarmband, een vertrapt goud Oorbellede, een Portemonnaie mot 10 cent, een Pptloodpen, een fantasie Armband, een pakje Jalousienband, een nikkel Ketting met gouden medaillon, een Broche goud met bruine steentjes, een gouden Ring met steen, een fantasie Armband,- een Portemonnaie met 15'/, cent, een gouden Meda illon, een Roozekrans met dop, een onderstuk van een Kinderoorbelletje bloedkraal met gond, een on derstuk Van een gouden Oorbel, een Roozenkrans, een Kinderflacon met zilveren dop, een Schaar met ketting, een Wandelstok met nikkel knop, een Slin ger van een knop, een verlakt Kinderschoentje, een gouden Cachet met sleuteltje, een Mondharmonica, een fantasie armbandje, een lage Hoed, een Porte monnaie met f 1.14, een bloedkralen kettinkje met gouden sluiting, een paar bruine bandschoenen, een Mondharmonica, een Kinderzakje, een onderstuk van een gouden Oorbelletje, 32 vertinde Schotels, een Moer van een rijtuig. Ook kunnen inlichtingen gegeven worden aan het bureau van politie omtrent een vloot met 20 stukken boter die onbeheerd achter de waag is blijven staan op Donderdag 25 Augustus. Een haak priempje. TWEEDE CORRESPONDENTIE PARTIJ" tusschen Gouda en Utrecht. Positie na den 26™ zet van zwart: Wit, Koning G 1, Kasteelen B 3 en F 1, Raads- heeren A 4 en B 4, Pionnen A 5, B 2, E 5, F 2, F 3 en H 2. Zwart, Koning G 8, Kasteelen B 8 en F 8, Paard D 5, Pionnen A 6, C 4, D 6, F 7, G 7 en H 7. Vervolg: Gouda Wit Utrecht Zwart 27 zet. B 4 A 3. 27 zet. C 4 X B 3- 28 F 1 D 1. 28 D 5 /B 4. 29 E 5 X 6. 29 F 8 D~fL 30 D 6 D 7. 30 G 7 G 6. 81 D 1 D 2. 31 G 8 - G 7. 32 D 2 E 2. 82 B 4 - C 2. 33 A 3 C 5. 33 B 8 B 7. 34 E 2 D 2. 34 B 7 B 8. 35' C 5 B 6. 35 C 2 E 1. 36 A 4 C 6. 36 E 1 C 2. 37 B 6 C 7. 37 C 2 B 4. 38 C 7 X B 8- 38 D 8 X B 8- Bureau voor gevonden voorwerpen, geopend van 8 namiddags 18 uur. Gedeponeerd GEBOREN 96 Aug. Dirk, ouders J. van der Pool en G. J. de Grauw. 27. Elizabeth Johanna, oodera K. C. Agten en D. M. de Bruin. 28. Rijkje Aletta, ouders G. de Jong en fl. Alteoa. Johannes Arie Willem, ouders A. Dekker en J. C. Alblas. Johanna Petronella Wilhelnaina, ouders W. U. J. Sesseler en W. C. Smazen. Martians, ouders L. Hofstede en G. Keijne. Gerrit Adriaans, ouders N. Oadijk en A. Verheol. 29. Dirk Jan, ouders E. van den Herg en B. Schipper. 30. Paulas, ouders N. Vermast en C. Pluut. OVERLEDEN 27 Aug. J. ter Haar, 70 j. - M. E. Signer, Hm. 29. C. de Bruio, huisvr. van P.-Stop pelenburg, 41 j. C. Verschoor, hnisvr. van D. Wester man, 27 j. F. W. van der Kind, 8 j. OVERLEDEN Maria Knilenburg, hnisvronw van Jacobns van der Weijde, oud 45 jaren. GEHUWD: Johannes Speksnijder, ond 30 jaren (wonende te Ouderkerk a. d. IJssel) en Gerritje de Brain, ond 80 jaren. GEBORENWillem Frederik ouders A. Ooms en J. Lotnmerde. ONDERTROUWD J. van Veen van Gouda en M. C'.van Vliet. F. van Ringelesteyn van Linechoten en C. de Graaf. GEBOREN; Johannes, oodera A. Blonk en H. de Wit Cornelia, ouders C. Oosterwijk en G. van Es. Johannes ouders J. Sptinter en A. Straver. Bastiaantje, onders G. den Houdyker en A. Verkalk OVERLEDEN: C. Braons, 5 m. GEBOREN Flora., ouder. I, in 't Hoot «D L. O.ktm. Vlist: GEBOREN Helen. Ge.iene, onder. L. Kloot en D. van Egk. Voorspoedig bevallen van een Dochter, W. C. SESSELER, g 3b. Skazin. Gouda, 28 Aug. 1887. Bevallen van een Zoon, J. C. DEKKER, g eb. Alblas. Gouda, 28 Augs. 1887. n-jj in den onderdom van 77 jaren, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behnwd- en Grootvader de Heer D, P. de V lil ES, Oud-Beurtschipper tus schen Amsterdam en Middelburg Uit aller naam, P. D. de VRIES. Amsterdam27 Ang. 1887. Niet in staat de vele en harteljjke attenties, ondervonden by gelegenheid onzer 25-jarige echtvereeniging, elk afzonderlek te beantwoorden, betuigen wjj door deze allen onzen innigen dank. E. S. CATS en Echtgenoote. Gouda, Ang. 1887. Voor de bewjjzen van belangstelling, bij de geboorte van onzen Zoon ondervonden, betnigen wij onzen hartelgken dank. D. SAMSOM, D. SAMSOM— Gouda30 Aug. 1887. Kbuut. op vroljjken stand, voor een klein gezin. Opgave van hunrprjjs. Br. fir. letter Z bp den Boekhandelaar KNIPSCHEER, Westhaven. Te bevragen bjj C. VAN DER LAAN, Watermolenaar, te HAASTRECHT. GEVRAAGD voor DADELIJK of met NOVEMBER a.s., eene bekwame Loon 100.met verval. Adres onder No. 1550, aan het Bureau dezer Courant. voor Mannen, Vrouwen en Kinderen. voor jong en oud, voor zwakken en kinderen zeer aan te bevelen. Scheikundig onder zocht door Dr. v. HAMEL ROOS, Bureau voor Chemisch en Microsc. onderzoek te Amsterdam. Microscopisch onderzocht door Dr. F. J. DUPONT te Rotterdam. Verkrijgbaar in bussen a 170, 0.90 en 0-50 bij HH. Apothekers, Drogisten ete. Eisch op het Etiket de handteekening der fabrikanten KRAEPELIEN en HOLM, Ap. te Zeist.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2