mmmmm een Dagmeisje A. L REGENSBURG, ISfSS 8! ill DA GMEISJE, Buitenlandsch Overzicht. KENMSGEEIIVG. ADVERTENTIËN. KLEIWEG E. 97. A. DAM. De ECHTE NORÏAALGOEDEREN Epines, Augustines, PALAIS DE DAMES, ROOMHOORNS, enz. H. J. mJ "kabel, Badische Schifïïahrts Assecuranz Gesellschaft te Mannheim, KIPPENV OER CURSUS 1887/88. Burgert like Stand. Moordrecht: Zevenhuizen: Met 1 OCTOBER wordt in de Kinder-Bewaarplaats gevraagd boven de 16 jaar, die gewend is met kinderen om te gaan. Loon 1.50 per week en Zondags vrij. LAGER BIER 12 Ct. per Fl. LAGER GERSTE 10 Ct. TANDARTS, iederen Maandag te consulteeren van 10—3 uar, Kleiweg 97. bij D. IIOOG F -AROOM. R. SLEGT. pseudoniem) heeft een nieuwe internationale taal uitgevonden en heeft beloofd, zooals de Küreijer Warzawski mededeelt, spoedig in bet Poolscb een brochure uit te zullen geven, waarin een geheele cursus van de nieuwe wereldtaal opgenomen zal zijn. De uitvinder verzekert, dat men in hoogstens een uur achter het geheim dezer taal komen kan en met behulp zijner handleiding spoedig het zoover bren- gen zal, dat men zich verstaanbaar maken en anderen verstaan kan. Zelf zonder iets van de nieuwe taal te weten, kan men haar toch begrijpen door middel van een woordenboek, dat slechts een tabel, doch niettemin alle te gebruiken woorden bevat. Een der lezers van het WN. v. d. D." schrijft aan dit blad uit Heerlen, dato 29 Augustus: t, wIn een afgelegen hoek onzer provincie dreigde jl. Donderdag een quaestie wa la Schnaebele" te ontbranden. ffHet was kermis te Vaals. Een gebrekkige orgel draaier, op een kruk steunende, vergezeld van zijn kreupel vrouwtje, had daar zijn muzikale gaven ten toon gespreid en wilde zich weer naar zijn //Heitnath" begeven. Even de duitsche grens gepasseerd, riet hij een pruisischen gendarme naderen, waarop onze orgeldraaier, die vermoedelijk nog iets met de prui- sische politie te vereffenen had, zich haastig weer op nederlandsoh grondgebied terugtrekt. De pruisische gendarme scheen zich echter om den grenspaal niet te bekommeren, want ook hij ging op nederlandsoh grondgebied over, beroofde den orgeldraaier eerst van z\jn orgel, hetwelk hij op duitsch grondgebied wierp, en trachte vervolgens ook den orgeldraaier over de grens te sleepen. In de worsteling, welke nu tussohen beiden ontstond, wist de orgeldraaier zijn kruk, machtig te worden en gaf daarmede den gendarme zulk oen gevoeligen tik, dat deze moest loslaten. z/Intusschen hadden eenige bewoners van Vaals den strijd opgemerkt. Verontwaardigd over deze schennis van grondgebied, snelden zij toe, ontzetten den orgelman en wierpen zicj^ op den gendarme, met wien het waarschijnlijk slecht zou afgeloopen zijn, indien niet eenige manschappen der brigade ma réchaussee waren toegesneld en door hun krachtda dig optreden den gendarme bevrijd hadden. //Men is hier zeer nieuwsgierig hoe deze zaak zal worden, opgenomen." In een apotheek te St. Petlrsburg werden onlangs twee recepten van denzelfden dokter afgegeven; het eene was voor een athropine-oplossing, tot, indruppe- len in de oogen; het andere was een oplossing van zwavelzuur, voor inwendig gebruik. Kort nadat de geneesmiddelen waren afgehaald, kwam de man van de oogdruppels klagen, dat hij in plaats van athropine een bijtend vocht had ge kregen. Hij vertoonde het fleschje met de zwavel- zuuT-oplossing, en dreigde den provisor bij het ge recht aan te klagen. Doz# vroeg, verschrikt, veront schuldiging voor zijn vergissing en bood een som gelds als schadevergoeding aan den man, die zich eindelijk daarmee tevreden liet stellen. Even na zijn vertrek kwam de man van de zwavelzuur-oplossing klagen, dat men hem, in plaats van het voorgeschrevene, vergif had gegeven, waarvan hij doodziek werd. Ook hij moest met geld tevreden gesteld worden. Weldra bleek, dat de provisor het slachtoffer was goweest van twee bedriegers, die de fleschjes geruild hadden, om hem geld af te persen. Hij had hun te zamen ongeveer 500 roebels (ƒ950) betaald. Men schrijft uit Middelburg De inspecteur-generaal van den geneeskundigen dienst bij de landmacht, die met zijn adjudant Woensdag alhier is aangekomen, om een onderzoek in te stellen naar de oorzaak der ongesteldheid van de militairen, is Vrijdag avond met den trein van, 5 uren naar Den Haag teruggekeerd. Het onder zoek is in zooverre afgeloopen, dat men de ziekte algemeen toeschrijft aan het vleesch, dat in de soep gekookt was. Men schijnt tot de ontdekking te zijn gekomen, dat na de aflevering van het vleesch daarin bacteriën zijn gekomen. Het restant van het beest, waarvan aan de militairen was geleverd, is door den rijks-veearts Mazure onderzocht en in zooverre gezond bevonden, dat slechts een paar schenkels voor het gebruik schadelijk werden geacht. Het gewone behangselpapier en het verven van muren hebben eenen geduchten mededinger gekregen in de oliedrukpapieren volgens het octrooi van Voss. Diens behangelspapier wordt op de manier van den boekdruk vervaardigd, op eene snelpers die in staat is om papier zonder einde van de plaat zonder onderbreking op te nemen en te bedrukken. Papier van 50 tot 'flO cm. breedte en 50 cm. lengte wordt 'zoo gedrukt en komt de rol 8 m., in vier kleuren 'gedrukt, niet hooger dan 36 tot 42 ct. Patronen in een of twee kleuren komen nog billijker. Het pa pier ziet er fijner en fraaier uit dan het gewone. Op eene reis door Schotland dezer dagen werd tusschen al het schoone en grootsche, dat de natuur in dit zoo merkwaardige land te bewonderen aan biedt, onze aandacht getrokken door een klimplant, welke daar in de algemeene gunst blijkt te deelen en deze (ook volgens onzen smaak) ten volle verdient. Deze klimplant onderscheidt zich door de frisch- heid van haar - groen en de weelderigheid, den be- valligen vorm en de warme kleur van het roode bloempje, waarmede zij prijkt. Zoowel de muur van de eenvoudige boerenhofstede, als de warande van het gezellige landhuis en de prieeltjes en koepeltjes der groote buitenplaatsen zagen wij er- mede getooid. Meenende dat de plant hier onbekend is, omdat wij haar nimmer hadden opgemerkt, schreven wij den naam op, met het voornemen tégen het najaar eenige plantjes te ontbieden en die hier te doen aankweeken. Het is de trepolinm specipmm, een plant die in den vollen grondoverwinterthare ranken vallen tegen het najaar af, doch schieten met het voorjaar van zelf weder uit, even hls die van de gewone clematis. Intusschen vernemen wij thans dat deze klimplant ook hier te lande wordt gekweekt en o. a. te Boskoop voor hoogstens 25 of 30 cents het plantje verkrijgbaar is. Alleen schijnt er eohige meer dan gewone zorg te worden vereischt om haar op onze zware gronden te doen wortel vatten en tieren, het geen waarschijnlijk verklaart, waaroiq men haar in onze tuinen niet of althans hoogst zélden aantreft. Wij vestigen er niettemin do aandacht op van onze bloemliefhebbers en bloemkweekers. Wie het gelukken mag haar in zijn tuin te doen wortels schieten, zal zich stellig de daarvoor bestede zorg niet beklagen. TJtrDbl.) De //Tijdspiegel" van September bevat een arti kel onder den titel van //Pacificatie van Atjeh" van zekeren Pacator, die zegt vele jaren in Atjeh te heb ben vertoefd en met land en volk goéd bekend te' zijn. De drie wegen, die hot meest wordefi aanbevolen, zullen z. i. niet tot het doel leiden. Eón verdel gingsoorlog om het land tot onderwerping te bren gen, acht hij niet onmogelijk, maar wij zouden weinig daaraan hebben en 'tzou kunnen leiden tot nog ernstiger oorlogen in Midden-Suraatra. Herstel van het sultanaat zou een deel van het land bevre digen, maar de Sultan zou niet genoeg gezag bezit ten om de onderhoorigheden tot onderwerping te nopen. Terugtrekken uit Atjeh is in gèen geval aan te bevelen, daar dit den nekslag zou geven aan ons prestige en den zeeroof, die den oorlog noodzakelijk gemaakt heeft, zou doen herleven. De concentratie op zich zelf acht schrijver een wijzen maatregel, al ware het nog verstandiger ge weest ze tot Kota-Kadja en Oleh-leh te beperken, maar zij is niet voldoende. Wij hebbeft eenfuitne- mende definitieve stalling, maar die mis^; allo kracht om de onderhoorigheden, waaruit het verzet voort durend gevoed wordt, te bedwingen. Schr. beveelt de volgende gedragslijn aan le op militair-gebied handhaving van de stelling, welke wij thans op Groot-Atjeh innemen 2e op staatkundig gebiedhet aankoopen van onderhandelingen met een der staatjes van het Rijk van Atjeh met het doel om, gebruik makende van de bestaande verdeeldheid tusschen Atjehsche hoof den, door aanbieding van geld aan den Vorst en door het in 't vooruitzicht stellen van vergrooting van grondgebied en andore dergelijke middelen dat staatje te bewegen, Groot-Atjeh aan te vallen en tot onderwerping te brengen, alles mot gelijktijdige er kenning van onze souvereiniteit, en verder dezelfde staatkunde te volgen ten opzichte van het overige deel van Atjeh, zoodat na verloop van tijd geheel Atjeh zal bestaan uit verschillende rijkjes, die allen door contracten en belangen aan den Nederlandschen Staat verbonden, doch die tevens elkander onderling weinig genegen zijn, zoodat wij te allen tijde zullen kunnen rekenen op bondgenooten bij een mogelijk conflict met een dier rijkjes; 3o. het hiervoren omschreven plan te bespoedigen door het afdoende blokkeeren van de Atjehsche kusten, zoodat er geen peper uit- en geen opium, óf mu nitie in kan, iets wat bij de tegenwoordige sterkte onzer zeemacht, zooals de schr. uitvoerig tracht te ontwikkelen, zeer wel mogelijk is. Het Weekblad van het recht brengt, naar aanlei ding van het kon. besluit tot instelling van eene nieuwe commissie voor de herziening van het burger lijk wetboek, in herinnering,' dat het zeven jaren geleden voorspelde, //dat na verloop van een paar jaren uit den boezem dezer weelderige staatscommis sie eene numeriek-kleinere maar juistdaardoor intensiek-sterkere en nauwer vereende commissie zal te voorschijn rieden, die van den arbeid harer voorgangster gebruik makende, den waren grónd zal leggen voor eene systematische herzieningJ' Het is ongetwijfeld eer* uitstekende gedachte van den minister Modderman geweest, aan de herziening van het burgerlijk wetboek de hand te slaan, maar 'die gedachte zou spoediger vruchten voor de maat schappij hebbon kunnen dragen, indien hij ommidde- lyk een vijftal //uitstekeudsten" onder de //uitstekende" civilisten met deze taak had belast. Zoo zijn in den jongsten tijd de meeste wetboeken in den vreemde tot stand gekomen, en ook de in zijn tyd zeer ge roemde Code Napoleon kwam eerst na langdurige voorbereiding tot stand, na het decreet van 24 Ther- midor an VIII, waarbij eene commissie uit vier uit stekende rechtsgeleerden werd benoemd, die, onder de leiding van Tronche onafgebroken samokkwam en samenwerkte, met dit gevolg, dat het ontwerp van den Code Civil in vier maanden gereed was. Wij zouden niet wenschen, dat de commissie van 22 Aug. 1887 met overhaasting arbeiddezij heeft ons tegenwoordig burgerlijk wetboek met de beste voortbrengselen van wetgeving in andere landen te vergelijken, en bovendien te letten op de leemten en onnauwkeurigheden, die langdurige praktijk in ons wetboek deed ontdekken. Maar indien wij thans nog eene voorspelling mochten wagon, zou het deze zyn, dat het, naar onze meening, ingeval van geregeld voortgezetten arbeid, niet andermaal zeven jaren be hoeft te duren, om ons een nieuw burgerlijk wet boek omtrent de zakelijke rechten, de rechten uit verbintenissen voortspruitende en bewijs en veijaring aan te bieden. Nog altijd wacht men op het resultaat van het onderzoek in zake de ziektegevallen onder de troe pen in het hamp van Zeist, en reeds is weder een dergelijke gebeurtenis van blijkbaar nog ernstiger aard te betreuren. Zooals wij gisteren in het kort meldden, zijn van het middelburgsche garnizoen vele militairen ziek geworden volgens een bericht uit Middelburg aan de WN. Rott. Ct." is het getal reed» tot 200 geklommen vermoedelijk tengevolge van het eten van oen soep, die niet deugde, ofschoon de wMidd. Ct." vernam, dat ook militairen ziek zijn geworden, die geen soep, en anderen niet ziek zijn geworden, die wèl soep en vleesch gegeten hadden. Met dat al is de zaak niet in den l\aak. De ver schijnselen zijn lusteloosheid, slaperigheid en koorts, bij sommigen zelfs zeer hevig. Waarlijk, het wordt meer dan tijd, dat het toe zicht over de jpenage voor de dienstplichtige zonen van ons volk eindelijk eens evenscherp worde als dat, waaraan de kost onzer staatskostgangers, de gevangenisbewoners, onderworpen wordt; ten minste, wat hen betreft, hooren wij van zulke zaken niet. In veertien dagen tijds tienmaal bruine boonen te moeten eten, is niet aangenaam, maar daarbij tevens gevaar te loopen, dat men op een goeden dag wordt vergiftigd, is het zeker nog veel minder. Moge het gebeurde te Middelburg de bevoegde autoriteiten aansporen, niet slechts om, behalve het geneeskundig onderzoek, een streng administra tief onderzoek te doen instellen en de schuldigen, zoo die er zijn, voorbeeldig te straffen, maar bo vendien om zorg te dragen, dat dergelijke schan- lijke feiten, die den militairen stand in nog grooter miskrediet brengen dan hy reeds is, niet meer voorkomen. Tijd.) Men schrijft uit Katwijk aan Zee, dd. 1 Septem ber, aan het L. D. De heer C. Bleckmann, jur. student te Leiden, heeft Woensdag, zwemmende een zeetochtje gemaakt van hier naar Noordwijk aan Zee. Genoemde heer had reeds voor een dag of zes zijn voornemen daartoe aan Kees, onzeii badknecht, te kennen gegeven. Deze had hem aangeraden te wachten, tot er een flinke zuidwestenwind zou waaien. En Woensdag woei er een, bijna te flink voor zulk eene onderneming. Ook had Kees den zeer verstandigen raad gege- ven, niet te wachten tot het geheel vloed was, doch den tocht vóór dien tijd te doen afloopeu, ten einde alzoo niet te veel water over het hoofd te krijgen, en tusschen de binnen- en buitenbank te kunnen doorzwemmen. De zwemmer begaf zich nu om halfelf te water. Het dochtertje van Koes ging gelijktijdig met zijne kleeren langs het strand naar Noordwijk. Hij was tever in zee, en de golven waren te hoog, dan dat zij hpm met het oog had kunnen volgen. Zij vertelde dus het geval aan Piet, den badknecht aldaar, en vroeg of die heer misschien reeds" aan gekomen was. In weerwil van het onheilspellend, antwoord, nl. dat zo daar niet op behoefde te wach ten,, kwam de heer Bleckmann echter om halftwaalf goed en wel voor het badhuis aan. De vooruitzichten op do uitrusting van eene expeditie naar de Zuidpoolstreken in het volgende jaar rijn aanmerkelijk gunstiger geworden. Het antarctische comité der Royal Society en der Royal Geographical Society te Melbourne hebben aan de regeering van Victoria het voorstel gedaan, door het uitloven van promiën tot eene onderneming aan te sporen, die zoowel aan practische als aan wetenschappelijke doeleinden dienstbaar moet gemaakt worden. Aan reeders, inzonderheid aan beproefde walvischvangers, moet de uitnoodiging gericht worden om met twee schepen, die niét beneden de 175 ton meten en van stoommachines van niefrainder dan 60 paardenkrachten voorzien zijn, eenen tocht naar de Zuidpoolstreken te ondernemen. Als premie wordt uitgeloofd eene som van 800 doll, a 1000 9600 a 12000) voor iedere 100 ton traan, zuidelijk van 60° ZBr. buitgemaakt en te Melbourne ontscheept worden. Naar men verneemt, heeft de regeering van Victoria met den ervaren Pool-reiziger Sir Allen Young reeds onderhandelingen over het ondernémen eener expeditie aangeknoopt. (Ontleend aan dr. A. Petermanns Mitteilungen 1887 VIII.) Ofschoon het nog niet zeker is, dat de keizers ran Duitschland en Rusland elkaar in dit najaar zullen ontmoeten, is toch een bijeenkomst tusschen de beide vorsten volstrekt niet onmogelijk. Keizer Wilhelm, die van Babelsberg te Berlijn is terugge keerd, zal weldra naar Koningsbergon vertrokken, ten einde de groote herfstmanoeuvres bij te wonen, en czaar Alexander is te Fredensborg de gast vau zijn. schoonvader, den koning van Denemarken. Men verwacht nu dat de Czaar met zijn jaeht naar Swinemiinde zal komen, ton einde den Duitschen vorst te begroeten. Met zekerheid is echter nog niets te zeggen van de plannen dèa keizers, want bij zijn hoogen leeftijd en zijne groote gevoeligheid voor koudo, kunnen de reisplannen van den hoogbejaarden vorst slechts weinige dagen te voren worden vast gesteld. Blijkens de laatste borichten uit Sofia is het prins Ferdinand ten slotte gelukt een ministerio samen te stellen. Als hoofd van het kabinet en tevens als minister van hinnenlandsche zaken treedt op de heer Stambulolf, terwijl ook zijn beide mederegenten Mut- kuroif en Zikoff er aan deel zullen nemen. De hoe ren Natchewitsch en Stoiloff hebben hun portefeuil les behouden, zoodat de invloedrijkste staatslieden den prins zullen steunen. Volgons de Petersburgsehe bladen heeft de Porte toegestemd in Ruslands voorstel tot het zendèn van generaal Ernroth als regent, maar elders vindt dit bericht geen geloof. Men acht het niet waarschijnlijk dat de Porte zich door eenige mogendheid tot het ver laten barer afwachtende houding zal laten bewegen. Te Berlijn wordt veel gesproken over 't feit, dat de bisschop Koram op den Katholiekendag te Trier, bjj het ontvangen van een Deputatie uit den Elzas, onder welke vele priesters waren, deze aanraadde zich te onderwerpen aan do «door Clod gewilde regeling," volgens welke de Elzas bij Duitschland kwam. Dit is de eerste verklaring van dezewaard uit den mond eens bisections. Het komt ons echter voor, dat men in de Duitsche hoofdstad wel wat te veel waarde hecht aan deze verklaring, welke van zuiver godsdienstig standpunt beschouwd, met de politiek van den dag niet in betrekking behoeft te worden gebracht. Het Iorsche Parlementslid O'Brien heeft te Dublin een bijeenkomst van de lersche Nationale Liga gepresideerd, waar hij mededeelde, dat een aantal personen in Engeland en Schotland hun wensch hadden te kennen gegeven, om lid der Liga te worden. Te Herbertstown, in het lersche graafschap Limerick, hebben weder uitzettingen van pachters plaats gehad, waarbij het tot hevige botsingen tussohen de bevolking en de politie kwam. De aartsbisschop van Dublin hoeft in een brief \n het nationalistische blad „Freeman'sjournal" hot enkbeeld geopperd van een bijeenkomst van lersche landheeren en pachters, om een billijk plan te be ramen tot een definitieve oplossing van de lersche landquaostie. De afschaffing van het zoogenaamde «dual ownership", d. w. z. van het bestaande ge meenschappelijk eigendomsrecht van landheeren en pachters, is volgens den aartsbisschop kennelijk het program der Regeering; dat komt neder op afschaf fing van het landheerschap zooals het nu in Ierland bestaat; op dien grondslag zou zich de commissie, die de aartsbisschop wenscht, moeten plaatsen. De mobilisatie van het 17de legerkorps iu Zuid- Frankrijk gaat tot dusver naar wensch/ In grooten getale komen de reservisten van alle kanten te Tou louse en de andere garnizoensteden samen en wor den in de gewone kazernes ingekwartierd. Te Bor deaux zijn reeds 110 waggons ter beschikking ge steld der troepen, die vandaar naar Montauban worden vervoerd. Het geheele legerkorps zal tot een sterkte van 40,000 man worden gebracht. KENNISGEVING De BURGEMEESTER van GOUDA, brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door den IJeer Provincialen Inspecteur der Directe Be lastingen enz. te Rotterdam, op den 30 AUGUSTUS 1887 is executoir verklaard het KOHIER No. 5 voor de belasting op het Personeel, dienst 1887/88. Dat voormeld KOHIER ter invordering is gesteld in handen van den Heer Ontvanger, dat ieder, die daarop voorkomt verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de tormijn van Drie Maandenbinnen welken de reclames behooren te worden ingediend. Gouda, den 2 September 1887. De Burgemeester voornoemd, VAN BERGEN UZENDOORN. PATENTEN. x BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Gouda, brengen ter kennis van alle Patent- plichtige ingezetenen, dat de Patenten voor het dienst jaar 1887/88 in gereedheid en op de Secretarie dezer Gemeente voor hen verkrijgbaar zijn, wanneer zij zich daartoe PERSOONLIJK {onder opgave van Wiyk en Nummer hunner woningaanmelden, van MAANDAG den 5n SEPTEMBER 1887 tot en met ZATERDAG don 17n SEPTEMBER daaraanvolgende, des voormiddags van 10 tot des namiddags 1 ure (de Zondag uitgezonderd)zullende overeenkomstig Z. M. besluit van 17 October 1820, de binnen dien tijd door de belanghebbenden niet afgehaalde PATENTEN, door den Deurwaarder der directe belastingen, aan hunne huizen, tegen betaling van tien centenworden uitgereikt. Zij, die desgevraagd wordende hun PATENT of een afschrift van het zelve niet kunnen vertoonen, vervallen in eene boete van vijftien gulden. Gouda, den 2n September 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. DAMES en HEEREN welke daaraan wen schen deel te nemen, gelieven zich te vervoe gen op de Bovenzaal van den Heer A. DAM, Kleiweg, op 7 SEPTEMBER a. s. 's avonds van 8'/s tot 10 uur. Het BESTUUR. Voor Dames ook schriftelijk met fr. brieven motto «Dansclub» Bureau Gouduche Courant vóór 15 Sept. a. s. GEBOREN: 81 Aug. Elisabeth Wilhelmina, ouder» A. G. Scholten en C. Theunis. Cornells Marinas, ouders J. B. Goedhart en A. Poijk. Jacobs Madelena, ouders R. Gra- venstijn en L. Piegen. 1 Sept. Johannes, ouders A. van 't Veld en M. van Galen. OVERLEDEN: 1 Sept. ,J. C. Schoonderwoerd, wed. J. van Leeuwen, 74 j. J. G. Belooje, 87 j. ONDERTROUWD: 2 Sept. J. van Weelden, te Gooderak, 20 j. en J. N. Vermast, 20 j. - C. de Jong, 85 j. en H. vaa Banren, 80 j. GEBOREN Adriaans, ouders P. Vink en W. van Sprang. OVERLEDEN O', van Essen, 2 m. J. Saoerbier. 54 j. Getrouwd P. ELSHOUT, Gemeente-Secrelari» van Zevenhuizen en M. VAN Djbr MOLEN, die, ook namens wederzijdsche betrekkingen, hunnen dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bjj hun Hnweljjk ondervonden. Beet», 2 September 1887. Voor de vele blyken van belangstelling, ondervonden by het overlijden van myn ge liefde Echtgenoote CATHARINA MARIA de ZEEUW, betuig ik pok namens wederzijdsche familie, mijnen harteljjken dank. Uit aller naam, J. H. de WILDE. Gouda, 3 Sept. 1887. Zich te vervoegen bjj Mevr. KONING MUNTING, Peperstr^t. met de handteekening van P zijn alleen en uitsluitend vei AGENT voor Gouda en Om rot. G. JAEGER, krijgbaar streken. Een administratief van P. G., zoekt een perso m, oud 24 jaar, en zag zich gaarne belast met SCHRIJF WERK of het bijhouden van BOEKEN voor eenige uren daags, daar hij bekend] is met het dubbel BOEKHOUDEN. Brieven franco onder Np. 1552, aan het Bnreau dezer Courant. Heden T E BSCH VOO RH A NDEK Verschillend klein GEBAK als: Cnisinier, Patissier, Oosthaten B 36, Gouda. i Terstond GEVRAAGD eep R. K. niet beneden de 15 jaar. Adres HOOGSTRAAT A, 119. OPGERICHT IN Eerste Emissie Mk. 2000.000 f;i Kapitaal en Extra Reserve! Den Handelsstand geven nis, dat wjj aan den Heer Fluweelen Singel 593 te Go\o voor Verzekeringen van ZEE-, en POSTZEN DINGEN hebb Onder aanbeveling. 1840. ■estort Mk.500.000 Mk. 1000.000. wjj hiermede ken- KAPTIJN, da, de Agentuur RIVIER-, LAN D- ien opgedragen. DE DIRECTIE. Gezonde KLEINE TAR 6.40 vermengt met MA 100 KG. 7.20—wordt bj franco geleverd door Stolwijhersluis. W per 100 KG. S en GERST per minstens 25 KG.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2