kvTpWrs W. SCHAT,EÏÏAMPJ^ V I CTOR IA. Meesterknecht en Vrouw Boltenlandsch Overzicht. ADVERTENTIEN. J. van Sonsbeek. Prijsvermindering A. van OS AzKleiweg E. 73\ Prachtige Tooneel-A Verrekijkers. S. H. POLAK, f 500 J. tan der Geest. J. H. Faau Hzn. N. Meurs. J. F. van Velzin. F. H. Preters. P. P. Bot MANS. A. Verhart. F. H. Wildenburg. MARKTBERICHTEN. Burgerlijke Stand. WEGENS VERTEDERING. C. WlLLEMSE. F. F. JOEINK. C. A. B. Bantzinger. J. J. M. Thiie. N. de Graaf. W. Erberveld. N. VAN WlJK. Te Zevenhuizen zyn herkozen als Wethouders de heeren E. Jougeneel en J. Dogterom en als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand de heer E. Jongeneel. Te Gouderak is herkozen tot Wethouder de Heer L. de Jong, te Berkenwoude de Heer C. Meerkerk. Herbenoemd tot Wethouder in de Gemeente Haas trecht de hh. F. J. den Hertog J. C. Muller. Idem voor de Gemeente Vlist delm. J. Kasbergen en A. Schep. Be komst van Bomela Nieuwenhuis te Botterdam heeft gisteren avond aanleiding gegeven tot ernstige wanordelijkheden. Toen hy om 8*/a ure in het Volkskoffiehuis kwam, stond daar een groote volks menigte, met de kennelijke bedoeling hem een minder aangename ontvangst te bereiden dan hem daarbinnen wachtte. Be politie had moeite hem te beschermen. Toen hij het huis was binnengegaan gooide men de ruiten in en wilde eveneens naar binnen. Be politie hield dit aanvankelijk tegen, doch ten laatste was dit niet meer mogelijk. Boraela Nieuwenhuis en zijne aanhangers wisten maar juist bij tijds te ontsnappen en vervolgens werd in het gebouw een groote verwoesting aan gericht. Binnen een uur tijds was alles tot een ruïne gemaakt. Later werd nog bij een paar socialisten de ruiten ingeslagen en alom klonk de kreet leve de PolitieBen geheelen avond bleef het in de stad zeer woelig. Be Algemeene Nederlandsche politiebond telde op 1 Augustus 11. 151 leden en 89 donateurs, terwijl het getal van hen, die den Bond jaarlijks met gif ten van 5 tot 1 steunen, 64 bedraagt. Onder de leden zijn8 leden van de rechterlijke macht, 7 burgemeesters, 6 commissarissen van politie, 10 in specteurs van politie, 81 agenten van politie, 16 rijks veldwachters, 70 gemeente-veldwachters, en 1 ge pensioneerde rijksveldwachter, terwijl de minister van justitie donateur van den Bond is. Over de verschillende provinciën zijn de leden aldus verdeeld Groningen 5, Friesland 17, Brente 4, Overysel 3, Noord-Holland 17, Zuid-Holland 20, Zeeland 7, Gelderland 52, Utrecht 17, Noord-Bra bant 7, en Limburg 2. a Naar aanleiding van het gebeurde met de voeding oir soldaten te Middelburg schrijft de Midd. Ct. o.a. Het is van algemeene bekendheid, en meehnalen werd daarop reeds gewezen, dat het vleesch meestal veel te laag wordt aanbesteed, en er voor den aan genomen prijs onmogelijk goed vleesch geleverd kan worden. Hoe is het bijv. mogelijk, dat een.slager goed vleesch verschaffen kan tegen een prijs van 52 cent per kilogram, waarvoor een particulier /I wordt berekend. Al nemen wij aan, dat een particulier een te hooge prijs in rekening wordt gebracht, dan is het verschil tusschen beide noteeringen nog veel te groot, en ligt het voor de hand dat er door de leveranciers, om nog meer winst te behalen, zooveel mogelijk getracht zal worden, die te verkrijgen door mindere qualiteit van beesten te nemen. Aan wie de schuld in deze Aan het ministerie van oorlog, waar men steeds geneigd is om het onderste uit de kan te krijgen en een zeer misplaatste zuinigheid in toepassing brengt. v Menv lette eens op die aanbestedingen voor de garnizoenen, en men zal bemerken dat er vaak wordtA. frfflscharreld" om het wat minder parle- menUtt^fMaar meer verstaanbaar uit te drukken met heroestedingen enz. totdat de minimum-prijs overal is gevonden. Bovenden zijn er nog een paar Jjepalingen, dio in deze haar invloed doen gelden. Eerstens heeft de slager leverancier van het garnizoen het recht ook aan burgers te verkoopen van het beest, dat voor de soldaten bestemd en ge keurd is. Het ligt voor de hand, dat particulieren niet het slechtste deel zullen krijgen j een slager, hoe eerlijk ook, zal, natuurlijk, zijn burgerklanten wel het best bedienen. In groote garnizoenen du gaat de levering met' een kwart of een half beest gemakkelijk, maar bij weinig gebruik wordt de uitgifte wel eens over twee dagen Verdeeld en daardoor een goede controle ge mist, wat, in verband met bovengenoemde bepaling, een minder gunstigen invloed kan oefenen op het geen de soldaat krijgt. Het recht van leverantie aan particulieren^ zooals dit nu bestaat, moest daarom in he^ belang van een; goede levering aan het garnizoen den aannemer worden ontnomen maar evenzeer moest een tweede bepaling worden opgeheven, waarbij hem een zeker gewicht voor de te leveren beesten is voorgeschre ven. Be koeien of ossen moeten 226 kilogram schoon aan den haak wegen hoe goed een dier ook zijn moge, het wordt niet aangenomen, wanneer het dit gewicht niet haalt. Bio bepaling is, dunkt ons, noodeloos belemme rend voor den leverancier en strekt niet tot bevor dering eenor levering van goed vleesch. Haar opheffen of het bepaalde gewicht verminde ren, zou bepaald nuttig kunnen werken maar daar tegenover zou strengere keuring moeten plaats hebben. Uit Brente schrijft men: Half verscholen onder het loof der eike-, olm- of lindeboomen levort menig nederig en eenvoudig boe renhuis alhier een echt landelijk en eigenaardig ge zicht op, zoodat de allengs meer herwaarts komende landschapsschilders uit den vreemde eon voorwerp zijner kunst vindt, en hy de beeltenis daarvan naar elders draagt. Oude uitgespleten muurhoeken en scheefgezakte gedeelten van schuren, waarboven zich een ryk geladen vruchtboom of jonge populier ver heft, maken een contrast met de nieuwerwetsch ge bouwde schuur van den buurman, die thans tot den top toe is gevuld met het zware koren. Of de' hooge kruin van eenen zaadbuit" (korenberg), sier lijk met stroo gedekt om hem voor den invloed van den regen te beveiligen, naast den zwarten plaggen- bult, geeft eenig denkbeeld van de opbrengsten van den landbouw en de inspanning, welke dit bedryf vraagt. In de daarbij gelegen schaapskooi is thans de landbouwer bezig met de opruiming van den mest. By wagenvrachten, ten getale van tachtig tot honderd, wordt deze naar den esch vervoerd. Be bandergevei van het oude boerenhuis, recht tegen over de schaapskooi staande, toont in //ijzeren schrift" of door ijzeren muurankers het jaartal van den bouw des huizes. Be oude landbouwer, wiens haren grijs zijn geworden bij zijn beroep, weet van het door hom bewoonde huis eene heele geschiedenis op te delven van vóór hem levende en werkende personen aldaar. In de keuken het woonvertrek, zoowel voor den boer en diens Vrouw als v or het dienstdoend per soneel, vindt men oude kasten van anno 17 of van nog ouderen datum volgestopt met linnen, waarvan het garen reeds door //bop" of //moei" (grootmoeder en tante) werd gesponnen, en een hou ten hangbeugel aan de zoldering, die vol garen hangt, toont dat men deze inheemsche kunst nog in oere houdt. Menig antiek voorwerp ziet men hier, dat van de kunstliefde van het voorgeslacht getuigt, en daar zoowel, als door daaraan verbonden familie herinneringen, door boer en vrouw op hoogen prijs wordt geschat. Zoo ongeveer is de Brentsche boe renwoning, waar jaarlijks nog de kerkvoogden uit bot dorp of andere pachtinners hunne pachten en laston komfen innen, als eene herinnering aan den tijd, toen ook in Drente aaan de geestelijkheid zoodanige offers werden gebracht. Tal van die oude //plichten" werden in de laatste jaren afgekocht, terwijl men aaü den opbouw van meer nieuwerwetsche woonhui zen bezig is. Het oude //geraamte" (gebintwerk) dier huizen wordt in eenen nieuwen vorm gebracht en met een dak van pannen of dek-riet omgeven. Zoo gaat menig oud Drentsch dorpsgezicht verloren, dat voor de oudheidkunde belangrijk is. Be heer J. H. Róssing schrijft in de Amsterdam mer o. a.^ het volgende aangaande den nieuwen Schouwburg te Rotterdam. Be ruime vestibule met afzonderlijke ingangen voor bezoekers, die te voet of per rijtuig komen, met afzonderlijke bespreekbureaux voor de Hol- landsche- en Opera-voorstellingen, met de duidelijke aanwijzing van den weg naar de verschillende rangon, terwijl door rechts of links te gaan de even of oneven nummers der zitplaatsen worden bereikt, deze vestibule, 's winters behoorlyk ver warmd, maakt met haar warme tint, haar stemmige draperien; haar breedo marnieren trappen op den achtergrond, een weldadigen, rustigen indruk. Men gevoelt er zich welbëhagelijk, en raakt in een zekere stemming. Het breed e, ruime en hooge treft overal. Terwijl in de zaal plaats is voor on geveer 1300 personen, kunnen de corridors er 200*0 bevatten. Alle corridors zijn even als het marmer in levorklourigen toon nergens het schelle wit. Alle rangen hebben afzonderlijke uitgangen, de nooduitgangen nog niet medegerekend. Iedere rang, zelfs de minste, is ruimschoots voorzien van bergplaats voor kleederen, zoodat de bepaling dames en heeren is het niet geoorloofd in dg schouwburgzaal hun hoed op te houden," hier, zooals reeds zoo lang in het buitenland het geval is, met allo beleefdheid en strengheid kan worden ^toegepast/ Behalve de bergplaats voor kleederen bevat iedere rang flink ingerichte toilet-kamers. In de vestibules boven de trap, voorzien van koperen luchters, prijken de namen der negen muzen met toepasselijke versieringhier en daar is nog ruimte om borstbeelden van verdienste lijke Rotterdammers aan te brengen. Voor het orkest en het tooneel zijn ter weder zijde van het gebouw afzonderlijke ingangen. Een der pronkgodeelten van dezen schouwburg zijn de foyers voor de eerste rangen, die in ons land baar wedergade zoeken. Ze bestaan uit een middel- en twee kleinere foyers. De stoffeering en versiering van ieder op zich zelf, is streng in stijl en teeder van toon. Be decorateur Marque uit Brussel, die zijn kunst aan zaal en gangen toonde, heeft deze foyers tot ware z/byoux" gemaakt, die, als de meubelen van Allan Co. te Rotterdam aanwezig zijn en de rijk ver gulde, in styl gewerkte kronen (to Mainz ver vaardigd) haar licht op alles worpen, voor de Rotterdamsche dames een uitverkoren plaats zullen worden. Welke der drie foyers het schoonst is, de lichte, middel of donkere, die, mot blaauwe, bruine, of goudgele pluche draperiën versierd is, valt moeilijk to zeggen. De aangebrachte décors muntten uit doordat zij een deel blijven van, en in over eenstemming zijn met het geheel, en niet schij nen of in werkelijkheid zij a schilderijen op een muur. In de middenfoyer zijn de zinnebeelden van zang en dans aangebracht, keurige figuren verder de werelddeelen en aan het plafond de wapens der verschillende steden waar een schouw burg is. Bizonder schoon is het décor in den lichten kleinen foyer; in de vakken zijn op metaalacbtigen grond vogels met schitterende kleuren geborduurd, zon der eenig schril effect te maken. In de verschillende foyers wordt toepasselijke hulde bewezen aan ben, die uitblonken op het gebied van tooneel of muziek, door het vermelden hunner namen, alsAugior, Grétry, Bredero, Lulli, V. Hugo, Scarlatti, Ciraarosa, Spohr, Rosier Faassen en Kotzebue. Om deze keurige zalen niet te verontreinigen door tabaks walm heeft de schouwburgvereeniging naast den schouwburg een koffiehuis doen bouwen, door een breede straat gescheiden, maar waarvan de boven zaal door een overdekten gang met de eerste rangen van den schouwburg verbonden is. In die ruime hal kan naar hartelust gerookt worden. Bij brandgevaar is deze inrichting van onbe twistbaar nut in minder dan een oogenblik kun nen al" de bezoekers der eerste rangen, zondor een enkele trap op of af te gaan, in oen ander gebouw veiligheid vinden. Be schouwburgzaal zelf maakt, van het orkest uit gezien, een grootschen indruk. Eigenaardig en geestig staan de steekbogen. Be zoldering bevat een allegorische schildering, de mnzen dalen neder, waar Maas en Rotte samenvloeien. Be zaal is in liöhten toon geschilderd, afgebroken door mat goud en blauwe medaillonsde wanden zijn rood bruin, de balustraden met fluweel van dezelfde kleur. Een ryk vergulde kroon, streng in stijl, hangt in het midden. Be ruime zitplaatsen bestaan allen uit klepstoolen. Be stalles, het parterre en parquet zijn ter wederzijde en in het midden van doorgangen voorzien, zoodat men zeer gemakkelijk van en naar zyn plaats komt. Boze indeeiing is nieuw, bizonder praktisch en bij gevaar van het grootste nut. De loges d'avant-scène, bevattende 8 plaatsen, hebben toegang tot een keurig conversatiezaaltje. Be ruimte voor het orkest is zeer diep prak tisch is de inrichting der lezenaars, (lie tevens gasstandaards zyn en gemakkelijk verplaatst kunnen worden. Het tooneel zelf is geraachineerd en ingericht naar de nieuwe eischen, de breedte is grooter dan de diepteter wederzijde is overvloed van ruimte, onontbeerlijk voor het vertoonen van opera's, treurspelen en drama's. De bediening van het tooneel geschiedt in de hoogte, op han gende vloeren. Het geheel is ingericht door jden tooneolbouwmeester Rosenburg uit Keulen. Be toestellen der nabootsing van de natuurverschijn selen ontbroken niet. Een veertigtal ruime kleedkamers, voorzien van waterleiding, kamers voor regie en kostuum, artistenfoyer, bestuurskamers, vertrekken voor bibliotheek en schildersatelier grenzen aan het tooneel. Een paardenbrug, om paarden en rijtuigen op het tooneel te brengen, is aanwezig. Het too neel heeft een breedte van 25 meter bij een diepte van 18; zoo noodig kan het verlengd worden. Overal waar het nuttig is, zyn ijzeren afsluitingen aangebracht. Het tooneel wordt van de zaal geschei den door een ijzeren gordijn, dat door één man ge makkelijk kan neergelaten worden. In geval van nood kan men dit zelfs van uit den gang bij de bestuurskamer doen neerdalen. Ook mist men het toestel niet om het gas naar verkiezing op alle rangen gelykelyk te temperen. Be deugdelijkheid der inrichting yan het tooneel is door zaakgelastigden van het Hertogêlyk Meinin- ger Hoftheater hoogelijk geroemd. Een betere lof- Bpraak kan men niet wenschen. Een machine onder den schouwburg dient npg vermelding, nL de machine om zaal gangen en too neel te verwarmen, of zoo noodig te verkoelen en van versche lucht te voorzien. Het is een zelfde loestel als in den grooten schouwburg te Bresden. Als de tijd daar is om over de decoraties en de tooneelgordyn te oordeelen, zal men zeker niet karig zijn in woorden van lof, zoowel voor de boschdoeken, do oude zalen, het gezicht op Parijs bij nacht, enz. enz. De eerste schilders uit het buitenland ook die uit het land waren ter mededinging opgeroepen hebben hun kunst getoondLutkemeier nit Coburg voor groote architectuur, Robecchi te Parijs voor moderne interieurs, de wereldbekende Kautsky te Weenen voor landschappen; terwijl de heer Ros kam te Amsterdam zyn gave kan toonen in Holland- sche landschappen. Be Schouwburg is opgetrokken in Italiaanschen renaissancestijl; op den tpp van den voorgevel prijkt het beeld der poëzie, met twee kinderen, het eene luisterende, het andere schryvende, links en rechts van het vooruitspringende voorste deel staan in nissen de muzen van het treur- en blijspeldaar omheen en aan de voorste zijvleugels de busten van Mozart, Beethoven, Shakespeare en Molière en de namen van Wagner, Meyerbeer, Rossini, Glück, Weber, Vondel, Langendijk, Snoek,Bingley en Albregt. Waar de ry tuigen oprijden, is een open voorpor taal, rustende op vier kolommen. Rondom het ge bouw zijn toestellen aangebracht om te gebruiken bij brandgevaar. Ze zyn even practisch als die aan den stadsschouwburg te Hamburg. Van de bizondorheden tot het geheel terugkee- rende, blykt deze schouwburg een der fraaiste en meest praktische van ons geheele land te zyn. De bouwmeester heeft zich zelf er een monument mee gesticht, en zijn naam, die tot nog toe bekend was, door hot bouwen van enkele fraaie huizen bij het station van de Hollandsche spoor te Rotterdam, voor goed verbreid. De bouw heeft vier jaar geduurd, waarvan éen niet mederekent, toen de bouw wegens finantieele moeielijkheden stilstond. Toen de 2000 palen in den grond waren geheid, legde den 3en Mei 1884 een kleinzoon van den heer J. v. d. Hoop Jac.zn., den eersten steen, in tegenwoordigheid van be langhebbenden en autoriteiten. De burgemeester van Rotterdam, de heer Vening Meinesz, hield toen o. a. ook een toespraak. Be kosten bedragen voor het geheele gebouw, decoratief, schilderwerk, meubi leering en stoffeering er onder begrepen, 700,000 gulden. Een der te Pest verschijnende bladen, beweert uit goede bron te weten, dat prins Ferdinant van Bulgarjje tegen 9 October twoe waggons van den Orient Express te Orsowa heeft aangovraagd. De prins begeeft zich van daar naar zijn landgoed te Vacs. Eonigen beweren, dat deze reis de voorbode is der afdanking, maar van andere zijde wórdt ge meld, dat 's prinsen moeder, prinses Clementine, zich ook naar Vacs zal begeven en dan met baar zoon naar Sofia zal vertrekken. In allen gevalle worden te Sofia in de vorstelijke Jconak reeds toebe reidselen gemaakt voor de ontvangst der prinses. Betreffende de houding der mogendheden zijn »og geen verdere besluiten genomen. Van officieuze zyde wordt uit Parijs verzekerd, dat Duitsphland, Rusland en Frankrijk hot volkomen eens zijn, maar daarentegen blijven Engeland, Oostenrijk en Italië even stellig in de oppositie. Intusschen wacht de Porto met haar optreden, totdat de mogendheden het eens zijn geworden. Misschien duurt dit lang genoeg om den prins gelegenheid te geven zjjn troon wat steviger te vestigen. Volgens de „Temps" hebben de onderhandelingen tusschen Engeland en Frankrijk over de neutralisatie van het Suezkanaal en over do oplossing van het geschü omtrent de Nieuwe Hebriden eindelijk tot een resultaat geleid. Do Fransche minister van buitenlandsche zaken is nu ook te Parijs teruggekeerd. Het éerste werk van den heer Flourens was de gezanten Wadding- ton, Herbette, Laboulaye en Decrais te ontvangen die nu weer naar Londen, Berlijn, Petersburg en Weenen zullen terugkeken. Inmiddels maakte de minister van onderwijs Spalier zioh weer verdienste- doorJie onthulliïg van een standbeeld hij ta wonen. Nu gold het Voltaire, voor wien to SuU Claude een standbeeld is opgericht. Spull,r»rode weor.^enige kreten Vine Boulanger ujt, itjaar overigens Imp de plechtigheid naar wensch onfMUrl 3 WOrd M Lorient het standbeeld onthuld voor den componist Victor Masse. Daar trad deheer Julep Simon als feestredenaar op. De berichten, betreffende de mobilisatie, jblijven zeer gunstig luiden. Algemeen roemt men de snel heid en de ordelijkheid, waarmede soldaten, paarden en geschut worden vervoerd. De mobilisatie is nu zoo ver gevorderd, dat met de samentrekking van het legerkorps te Castelnaudary een aanvang is gemaakt. De Engelsche afgevaardigden zullen waarschijnlijk over 8 dagen vacantie krijgen. De meeste leden zijn reeds met pairs, d. w. z. bij overeenkomst tusschen een gelijk aantal voor- en tegenstanders der rogee- ring, uit Londen vertrokken, zoodat gisteren niet meer dan 40 leden der oppositie en 100 voorstanders der regeering aanwezig waren. Te Swansea is het twintigste jaarlijksche congres der Engelsche Trades Unions geopend. De werk zaamheden begonnen met de politiek, en wel met het aannemen eener motie, waarbij het verbieden der openbare bijeenkomsten in Ierland wordt afge keurd. President Cleveland wordt den 15deri Sept. te Philadelphia verwacht, teneinde de feesten bij te wonen ter herdenking van de onderteekening der Amerikaansche constitutie, hetgeen voor honderd jaren, den 17den Sept. 1787, geschieddo. Bij gebrek aan ander politiek nieuws wordt in de Duitsche bladen nog altijd gesproken over den Katholiekendag te Trier. Die vergadering was in zoover leerzaam, dat zij opnieuw het bewijs leverde, dat de ultramontanen nooit tevreden zijn zullen, voor het onderwijs geheel aan hun willekeur is overgeleverd. Windthorst deelde mede, dat hij in de eerstvolgende zitting van den Pruisischen Landdag voorstellen zal doen om het godsdienstonderwijs op de lagere scholen weder geheel onder de Kerk te brengen, zonder eenig ander toezicht dan dat der bisschoppen. De onderwijzers mochten volgens Windhorst daarin niets te zeggen hebben en even min de schoolopzieners handelde de geestelijke, die het godsdienstonderwijs geeft, in strijd met de schooltucht, dan moeten de overheden zich tot den bisschop wenden om verbetering van den toestand; de Kerk mag geen andere inmenging daarin toe laten. Dat echter was alleen het begin van hetgeen Windthorst verlangde, want hij kwam er in het algemeen tegen' op, dat de Staat over de school (in Pruisen geen neutrale, maar een oonfessioiieelo,) te beslissen had en daarbij alleen slechts had te letten op de wenschen der Kerk. „Dat de kerk, sprak hij, zelf buitengesloten is, dat de werkzaamheid, die haar in de school wordt toegestaan, eenvoudig als een concessie wordt beschouwd, als een gunst bewijs van den Staat, dat is tegen alle rechtwant de school is door de Kerk opgokwoekt en men heeft de Kerk buitengesloten, toen de school op die wijze groot geworden waa. De school behoort aan de Kerk en bovenal ook aan de ouders, en toch heb ben de ouders over de aanstelling der onderwijzers zoo goed als niets te» zeggen, evenmin als over het schooltoezicht. Dat is niet te dulden; dat is zoo geregeld in de wet op het schooltoezicht, die na 1870 als vrucht van den „Cultnrkampf" werd uitge vaardigd. Die wet moet in de eerste plaats worden ingetrokken./' Wjj merken hier alleon op, dat, wanneer wanneer de kork werkelijk goed voor het onderwijs had gezorgd, noch de Staat, noch de par ticulieren er zich ooit mee zouden bemoeid hebben, maar de verwaarloozing van het onderwijs was al te groot, terwijl de kerk buitendien met het onderwijs een doel had, dat de Staat voor 't minst voor ontoereikend moest verklaren. Gouda, 8 Sept. 1887. De aanvoer van granen was heden, vrorat van Tarwe, zeer groot. Tarwe dooreen 25 a 30 Ct. lager. Rogge en Gerst flauw onveranded. De aanvoeren van koolzaad en karweizaad kunnen als geëindigd .be schouwd worden. Jarige Zeeuwsche Tarwe 7.75 a 8.25. Nieuwe Zeeuwsche 7.60 a 8.Mindere Zocuwsche ƒ7. a 7.25. Nieuwe Polder 6,90 a 7.Af wijkende 6.50 a 6.60 Roode 6.50 ii 6.75 Angel 7.a 7.25. Zeeuwsche Rogge f' 5. a 5.50 Polder 4.25 a 4.50. Buitenlandsche per 70 KG. 3.50 a 4.25. Nieuwe Winter- gerat/ 4.40 a 4.80. Nieuwe Zomer 3.90 a 4.30. Jarige Chevaliergorst 5.a 5.50. Nieuwe Chevaliergerst 5.75 a 6.25. Haver per Heet. 2.90 a 8.80 en per 100 kilo 5.80 a 6.50. Hennepzaad Inlandsch 6.75 a 7. Buitenlandsch 4.50 a 4.75. Erwten Inland- sche blauwe mesting 6.25 a 6.50. Buitenlandsche voererwten per 80 Kg. 5.30 a 6.—. Kanariezaad 10.a 10.50, Duivenboonou 6.75 a 7.26. Paardenboonen 5,75 6.25. Maïs:per 100 kilo Amerikaansche 6 25 Odessa 5.75 a 6. Cintjuantine 6.a 6.25. De veemarkt met gewonen aanvoer, handel gewoon vette varkens 20 a 22 ct., varkens voor Londen 18 a 19 ct. magere varkens en biggen gewoon, biggen 0.80 a 1.10 per woek, schapen 22. a 28.per stak, handel matig. Aangevoerd 82 partijen Kaas, handel vlug, eerste kwaliteit 27.a 29.tweede kwaliteit ƒ22 a 25. Zware hooger in prijs. Noordhollandscho 23.a 27. Goeboter 1.30 a 1.40. Weiboter 1.00 a 1,15. 28 SEPTEMBER .KAASMARKT. OVERLEDEN7 Sept. H. »a der Wolf, 84 j. 6. 1. Verhert, 3 m. 8. M. de long, 3 m. BEHUWD: 7 Sept. N. F. Kreb. eo J. Reebeeü. C. QroeneDdMl ea T. na Ry.d«m. 8. J. U«el.teüa ca N. Jonker. w Getronwd J. C. IJSSELSTIJN en N. JONKER, die, ook namens wederzijdsche betrekkingen, hnnnen dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hnn Huwelijk onder vonden. Gouda, 8 September 1887. die genegen zjjn om bjj zich aan-huis MAR- GARINEVATEN in BOTERFUSTEN te veranderen, kennen vast werk bekomen bjj de Goudsche Boterfabriek. Kok en Banketbakker, OOSTHAVEN 17, GOÜDA. Beveelt zich beleefd aan tot het leveren van Dejeuners, Diners, Soupers, met bijlevering van Servies en verdere bénoe- digdheden en verder alles wat tot het Koksvak behoort. 2Cts. SIGAAR. GEVRAAGD, op de ZAANLANDSCHE STOOM-, WASCH- en BLEE KINRICHTING te Zaandam. Salaris 20.— per week, be nevens vrije woning. Franco Brieven met getuigschriften te zenden, aan de Directie L.ATENSTEINJ& Van DE STADT. •OPTIOIËN, Groenendaal. betalen wjj aan hem, die bjj het gebrnik van Goldtnann's Keizer Tandwater ooit weder tandpjjn krjjgt. 5. GOLDMANN en Co., Dresdrn. Verkrjjgbaar a 50 cents de flacon te Gouda, bij J. C. ZELDEJfltIJK.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2