TBIDOT ONDEE0OEBEEEN TB1C0T ONDEE0OEBEEEN Wed. BOSMAN. LAMPE BELGE ADVERTENTIËN. Openbare aanbesteding. Vollenhoven's Stout Nieuwe Pruimedauten, T. CUEBAS. DIENSTBODE. A. A. REGENSBÜRG, Buitenlandsch Overzicht. VUtMEMKt VMM GEIBTMM). Amsterdamsch Zoet Koggebrood 4' Een BILLAKT met toebehooren, M.V.D, BURG en Zn. Diverse Gebakjes, enz. enz. Markt. Bierbottelarij. Markt. Vollenhovens Lagerbier F. van UXBECHT. Louis P. WELTER, Coiffeur, bij L. GROENENDAL, versch voorhanden bij D. HOOGENBOOM. Burgerlijke Sta ad. Dejeuners en Diners, Paling- in Gelei, Cibils, enz. MARKT A 146. TIENDEWEG D. 84, Ontvangen Nieuwe Wollen Ge stikte en Molton Dekens, tegen lage prijzen. Parfumerie fine et Savons des Toilettes. Louis P. WELTER. ONTVANGEN: Amerik. Gistpoeder, SCHENK Zn. De ECHTE P. P. SOOS, Mej. van LEEUWEN, MARKT A. 70. vraagt tegen 1 Nov. eeue eenvoudige zindelijke, TANDARTS, iederen Maandag te consulteeren van 10—3 uur, Kleiweg 97. torio, die hij to betrekken heeft, nog bezet door Ds. Winckel, voorganger der doleerenden. Gisteren voormiddag had G. Stravör, knecht op de bloekerij van den lyrar Verburg te Oude water, het ongeluk een toeval te krijgen, terwijl hij met spoelön bozig was, mot hot noodlottig govolg dat hij te water geraakte en verdronk. Do overledene was een flinke oppassende jongen, een'steun voor zijne arme ouders. H.H. M.M. de Koning en de Koningin zijn gisteren mot Kroonprinses Wilhelmina van Soestdijk per Hol* landschen trein van 2 u. 50 min. in de Hofstad to- ruggekeerd. w Op het oogenblik dat hot vórstelijk gezin den salonwagen verliet, ging er een luid hoera uit do op hot perron geschaarde menigte op, welke toejuichin gen Z. M. met een handgroot beantwoordde. Z. M. do Koning zag er bizonder welvarend uit, hetgeen zichbaar een blijden indruk maakte na de geruchten, die in den laatsten tijd meermalen in omloop waren. Alleen moet Z. M. in de laatste da gen in lichten graad aan aangezichts-pijn geleden hebben. Toen hot koninklijke rijtuig gisterenmiddag den Stationsweg passeerde, veroorloofde een socialist zich oen hoogst oneerbiediger, uitroep. Toevallig stond een ambtenaar van politie in zijne nabijheid, die hem terstondverwijderde. Hierover ontstond een woor denwisseling, die een volksoploop veroorzaakte. Do socialist vluchtte nu in eeu poortje en riep, daar de menigte een dreigende houding tegenover hem aan nam, de bescherming der politie in, onder wier ge leide hij zich naar Walhalla begaf. Het volk wierp don man op weg daarhoen met allerlei voorwerpen, die voor de hand lagen. De stafkapitein Tyler van het Heilsleger te Ara sterdam is dezer dagen aldaar door zekeren Jansen in zijn woning met een zwaar blok zoodanig op hot hoofd geslagen, dat Tyler hevig bloedend en bewusteloos nederviel en thans bedlegerig is. Jansen word gearresteerd. Het* eerste nummer van een nieuw tijdschriftRe vue Internationale scientifique et populaire des falsi fications des decrees alimentaires"onder leiding van dr. P. F. Van Hamel Roos, die dit denkbeeld het eerst heeft uitgesproken op het in 1885 te Brussel gehouden hygiënische congres, is bij Allert De Lange te Amsterdam verschenen. De hoofdredacteur mag zich, blijkens de lijst van medewerkers, verheugen in den steun van deskundigen uit alle landen van Europa, en ook uit Japan, de Vereenigde Staten van N.-Amerika, de Argentijnsche Republiek en Vic toria (Australië.) Voorloopig verschijnt het tijd schrift om de 2 maanden. De meeste opstollqn van het eerste nummer zijn in het Fransch gestold; eenige met de Duitsche vertaling er naast. Het voornomen bestaat ook de Engelsche taal te ge bruiken, naarmate de wenschen der lezers blijken te zijn. Wij vinden in dit nummer mededeelingen van dr. Caro te Modrid, over de maatregelen in Spanje ge nomen; van de hh. dr. D. J. Coster, G. H. Hoorn en Mazure, inspecteurs van de keuring te Amsrerdam over de inrichting van dien dienst aldaar; de ver schillende voorstellen om vervalsching tegen te gaan aan het te Weenen eorstdaags te houden Congres voorgedragen door dr. Caro, prof. Ililger (te Erlangen) on dr. Van Hamel Roos; mcdedoelingen over hot onderzoek van peptonpreparaten door prof. König van Munster, en over vorvalschingen van specerijen, beschreven door prof. Hanausek te Weenen (met af beeldingen), enz. In een bijblad, aan gezondheidsleer en nijverheid gewijd, handelt dr. Vitus Bruinsma over de bestrij ding- der kwakzalverij hier te lande en dr. Roos over de werking van nikkelzouten bij kookgereed- schap. De Woensdag gehouden herstemmingen voor Leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, hadden don volgenden uitslag: Hoofdkiesdistrict Winschoten. Gekozen de heer Mr. H. L. Drucker, met 606 van de 1110 geldige stemmen. De heer A. Winkler Prins, verkreeg 504 stemmen. Hoofdkiesdistrict Leiden. Gekozen de heer O. Ba ron Van Wassonaer van Catwijck met 1415 en de heer J. H. Donner met 1393 van de 2442 geldige stemmen. De heeren Smeele en Van Nunen, be kwamen respect. 1042 en 1Q29 stemmen. Hoe sommige lieden aan den kost komen is dik wijls curieus. Herhwftttelijk leest men waarschuwingen togen zoogenaamde kooplieden, straatventers en der- gelijken. Nu weder is net oen Colporteur, zekere de Meqje, die zich bij voorkeur wendt tot dienst boden om in te teekenen op De Geschiedenis van het Protestantisme van Dr. J. A. Gerth van Wijk. Hij vraagt 0.90 of 120 voor 3 of 4 aflev., die hij belooft binnen 8 dagen te zullen bezorgen, maar laat niets van zich hooren. Niettegenstaande hij in Juni door de Arrondissements-rechtbank te 's-IIage tot 14 dagen gevangenisstraf is veroordeeld geweest voor dezelfde feiten, gaat hij nu laatstelijk te Haar- J lent en te Rotterdam met deze oneerlijke praktijkon voort. Een ieder zij dus voor dozen persoon gewaar schuwd* De persoon van P. F., geboren te Standdaarbuiten, die eenige jaren geleden zijne familie eene som ontstal van 82,000, waarvan bij zijne ontdokking nog 80,000 in zijn bezit werd bevonden, bracht dezer dagen, na uit do gvangenis te zijn ontslagen, een bezoek bij den meermalen wegens diefstal veroordeel den F. v. N, te Zundert, wien hij voorstelde om gezamenlijk op roof uit te gaan. Hij was voorzien van een groot breekijzer van 35 a 40 cM. lengte en verzekerd van zijn succes. V. N. Weigerde echter dit voorstel te aanvaarden, maar gaf van het bezoek kennis aan de rijkspolitie, die zich haastte den overlaat in arrest te nemen, als verdacht van landlooperij en bedelarij. Gelijk uit Konstantiqfpel wordt gemeld, heeft de Porto prins Bismarck doen weten, dat zij zich in beginsel bereid verklaart tot een militaire bezetting van Oost-Rumeiië. Evenwel kon de sultan dit voor stel niet openlijk indienen, daar het misschien den toorn van andere mogendheden zou opwekken. Daar om verzoekt de Porte prins Bismarcks oordeel, opdat zij hierover zij ingelicht, alvorens haar nota te ver zenden. De sultan heeft dit tivens ter kennis gebracht van den Duitschen gezant te Konstantinopel, zoodat weer stof wordt gegeven voor nieuwe onderhandelingen. Een beslissing wordt echter.in geen geval verwacht, voordat do conferentie tnsschen prins van Bismarck en graaf Kalnoky te Friedorichsruhe is geëindigd. De Oostenrijksche minister vertrekt heden met zijn secrotaris naar prins Bismarcks buitenverblijf, waar hij 'een paar dagen zal vertoeven. Indien het waar is, dat Bismarck Keizer Wilhelm heeft geadviseerd den Czaar niet uit te noodigen tot een bijeenkomst, maar te wachten tot er een uitnoo- diging kwam, dan heeft dit, naar 't schijnt, oen goede uitwerking gehad. De officieuse Russische stem- mon beginnen een lageren, bijna vergoelijkenden toon aan te slaan. Op den duur kon het dan ook wel eens blijken, dat Rusland het isolement, waarin het zich zelf gebracht heeft, volstrekt niet aangenaam vindt en ook niet voordeelig; mot de Fransche sym- pathiën heeft men te Petersburg gespeeld om Duitsch- land bang te maken, èn nu dit spel te lang heeft geduurd en begint te Wervelen, komt men tot het inzicht, dat een verbond met een land als Frankrijk tegenwoordig is, een onmogelijkheid is. Keizor Wilhelm is nog steeds te Stettin. Volgens de National Zeitung is de keizer bij een der diners door een flauwte ovorvallen,, zoodat hy de zaal moest verlaten. De verdere feesten zullen daarom zooveel doenlijk worden bekort. Do Beiersche Landdag is gisteren te München op plechtige wijze geopend door den prins-regent, die daarbij een troonrede uitsprak. In deze rede drong prins Luitpold er vooral op aan, dat de Landdag het voorstel der regeering zou goedkeuren betreffende Boieren's aansluiting bij de nieuwe Duitsche alcohol belasting. Wurtemburg gaf in dit opzicht reeds een goed voorbeeld, want de Landdag te Stuitgard bekrachtigde gisteren/ de nieuwe alcohol wet met 64 tegen 19 stemmen. Het manifest van den Graaf van Parijs, of liever want zoo heet het stuk de «instructiën van den Graaf van Parijs aan de vertegenwoordigers der monarchale partijen in Frankrijk", maakt uit een literarisch oogpunt een goeden indruk, wat men trouwens van een zoo ontwikkeld mau als den Graaf van Parijs kan verwachten. Het is, om indruk te maken, wel wat lang en menige Fransche boor zal geen lust hebben, die wel overwogen politieke uiteen zetting tot het einde te lezen, zondor zijn geduld te verazen. Het merkwaardigste van het manifest is de erken ning van den domocratischen grondslag der regeering en de overgang der Orleanisten tot het algemeen stemrecht. Vandaar dan ook dat de heer De Cassag- nac zeer tevreden is, en in de Autorité betoogt dat voortaan Bonapartistèn en Orleanisten zijn vereonigd, want de graaf van Parijs erkent nu het plebisciet en bevredigt alle eischen der Bonapartistèn. Behalve de onvoorzichtige belofte, dat de plattelandsgemeen ten voortaan zelve hun makes mogen benoemen, heeft De Cassagnac niets op het manifest aan te merken. De Times gelooft, dat de graaf van Parijs opzette-* lijk het manifest nu heeft uitgevaardigd", want door do verzoenende staatkunde van den heer llouvier ont stond het gevaar, dat zijne aanhangers geleidelijk tot voorstanders der republiek zouden bekeerd worden. Deze opvatting wordt bevestigd door de houding der radicale Fransche bladen. De nieuwe Beiersche Landdag heeft zich gecon stitueerd. 71 liberalen staan tegenover 77 ultramon- tnnen, terwijl do zoogenaamde Vrye Vereeniging 8 loden telt en 3 afgevaardigden zich bij geen fractie hebben aangesloten. Deze elf leden zullen dus de beslissing in handen hebben bij alle quaestiën, waar in de twee hoofdpartijen haar stern aaneengesloten uitbrengen. De Fransche begrootingscommissie is bijeenge roepen, ten einde zoo spoedig mogelijk een aanvang te maken met de behandeling der begrooting van den hoor Rouvier. VRIJPAP 16 SEPTEMBER. Voorzitter: A. van Bergen IJzondoorn. Tegenwoordig zjjn 11 leden. Afwezig zijn de hoeren Prince, Straver, van Iterson, IJssel de Schepper, Koning on van Straaten. De Voorzitter deelt mede dat de heer Prince heeft kennis gegeven door afwezigheid uit do ge meente verhinderd te zijn deze vergadering bij te wonen, De notulen der vorige vergadering worden voor gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter doelt mode, dat Gedeputeerde Sta ten de ontvangst hobbon bericht van de hun in afschrift gezonden wijziging der Verordoning van Politie op de markten binnen deze gemeente. Deze mededeeling wordt aangenomen voor kennisgeving. Ingekomen zijn 1. De Rekening en Verantwoording van het voormalig Armbestuur van Stein over 1886. Ter visie. 2. Een rapport van B. en W. op hot adres der hh. W. Begeer c. s. betreffende de oprichting eener Hoogere Burgerschool voor meisjes. B. en W. zeggen daarin dat, toen in Augustus van het vorige jaar de Minister van Binnenl. Zaken zich tot hen wendde met de vraag of do Gemeente bereid was de meerdere uitgaven te dragen ton behoeve eener splitsing der le klasse van de Rijks Hoogere Burgerschool alhier, welke splitsing noodzakelijk zou zijn geweest door de toelating van zeven meisjes tot die klasse, de Commissie van Toe- zieht op het M. O. (wier advies B. en W. inwonnen) te kennen gaf dat naar hare meening van gemeente wege geen geldon daarvoor moesten worden uitgege ven om meisjes middelbaar onderwijs op eeno jon gensschool te verschaffen. De Commissie achtte het echter wel wenschelijk dat maatregelen werden geno men om in de behoefte aan middelbaar onderwijs voor meisjes te voorzien. Zij beval daarom aan op richting eener Hoogere Burgerschool voor meisjes, kon dat niet, dan gaf zij in overweging op de 2e Bur gerschool voor meisjes ook middelbaar onderwijs in sommige vakken te doen geven. B. en W. noodigden daarop de Commissie van Toezicht op het Lager On derwas uit hare opinie te zeggen. Deze voldeed daaraan en zond een rapport in, waaruit bleek dat de Commissie de behoefte erkende aan meer uitgebreid onderwijs voor meisjes in deze gemeente, dat eene uitbreiding der 2e burger school voor meisjes haar niet wenschelijk voorkwam en dat de oprichting van eone middelbare school door haar werd aanbevolen, doch ingericht op oenvoudigen voet, dat de letterkundige vakken daar hoofdzaak moeston zijn en eerst in de tweede plaats in do exacte vakken onderwijs moest worden onderwezen. Do 2e burgerschool voor meisjes zou dan moeten worden opgeheven en op de le bur gerschool de vreemdo talen worden beoefend. Burg. en Weth. hebben naar aanleiding van dat advies in do eerste plaats nagegaan of de oprichting van oene middelbare school uit een financieel oogpunt mogelijk zou|zijn. Met bet oogjop do kosten die der gelijke inrichtingen van onderwijs in andere ge meenten vereischen, zouden de kosten jaarlijks min stens 10,000 bedragen. Burg. en Weth. meen den zich daarop te moeten verzekeren in hoeverre zou kunnen worden gerekend op finaneioelen steun van de regeering en daartoe vroegen zjj haar of bjj oprichting eener middelbare school voor meisjes aan de gemeente ontheffing zou kunnen worden verloend van de bijdrage, jaarlijks verleend in de koston der rijks hoogore burgerschool voor joqgens (die 6970 bedraagt) of dat eene rijks-subsidie zou kunnen worden verleend. Het antwoord van don Minister was niet zeer be moedigend. töfan ontheffing der genoemde bydrago kon geen(sprake zijn, daar deze eene bepaalde voor waarde was, waarop do verandering van eene school met Sjarigon cursus in eene met Sjarigen cursus was toegestaan, en wat eeno subsidie betreft, gevoelde de Minister geen vrijheid die bij de eerstvolgende begrooting voor te stellen. Ware hot antwoord van don'Minister gunstiger geweest, het zon nog steeds de vraag zijn in hoeverro Gedeputeerde Staten de opheffing van de 2de burgerschool zouden goedkeu ren en of de ingezetenen daarin zouden berusten, doch nu dit geen uitzicht geeft op steun van de zijde dor regeering, meenen Burg. ou Weth. niet te mogen voorstellen tot de oprichting van eeno middelbare school voor meisjes over te gaan. Burg. en Weth. verklaren dat zij dergelijke school met genoegen zouden zien tot stand komen, doch zóó dringend noodig als adressanten achten zij die niet. B. en W. zjjn niet van gevoelen dat het onderwijs voor meisjes in onze Gemeente zóózeer achterstaat bij dat voor jongens, als adressanten meenen. Het bostaan eener Hoogere Burgerschool voor jongens behoeft geono reden te zjjn om ook oene middelbare school voor meisjes op te richten. Voor jongens, die later geroepen worden in verschillendo maatschappelijke betrekkingen werkzaam te zijn, behoort het onderwijs veel verder te gaan, dan dat voor meisjes, die meer in den hdUelijkoii kring hare gewichtige doch be scheiden taak zullen hebben te vervullen. B. en W. beweren niet, dat eene inriohting van middelbaar onderwijs niet ook voor de vrouw wen schelijk is, maar zij meenen dat de adressanten dat bolang wel wat veel op den voorgrond stellen. Als zulk eene school zoo onmisbaar was, dan zouden, dunkt B. en W., vele groote gemeenten die nog niet in het bezit daarvan zjjn, haar wel hebben opgericht. Er zijn log maar elf gemeenten in ons land, die eene hoogere burgerschool voor meisjes hebben, die allen veel grooter zjjn dan onze ge meente. Alloen Deventer is eenigermate met Gouda te vergolijkeu, ofschoon het nog altijd drie duizend zielen meer telt en -veel meer gegoeden heeft dan deze gemeente. Na het antwoord van den Minister, hierboven medegedeeld, meenen B. en W., dat althans voor het tegenwoordige aan de oprichting eener Hoogere burgerschool voor meisjes niet kan worden gedacht. Het komt hun voor dat daarmede moet worden ge wacht, totdat de tyden gunstiger zijn en er kans be staat op eene ruime subsidie van het Rjjk. B. en W. meenen den raad daarom in overweging te mogen geven thans op het verzoek der adressanten afwijzend te beschikken. Ter visie. 3. Eene missive van den heer Mr. J. H. van Mierop, kennis gevende dat hij zijn ontslag neemt als Lid van de Commissie op het Lager Onderwijs. De Voorzitter zegt dat de vergadering zeker met leedwezen dit bericht zal vernemen en den heer van Mierop erkentelijk zjjn voor de in die betrekking bewezen diensten. De missive wordt voor kennisgeving aan genomen. 4. Een adres van de afd. Gouda en omstreken van de Hollandsche Maatschappij van landbouw, verzoekende Vrijdag 21 October e. k. een vrije paar denmarkt en Donderdag 27 October o. k. ean vrije veemarkt te houden. Daarbij wordt kennis gegeven dat de Goudscheharddraverij-enschoonrjjderij-vereeni- ging op eorstgenoemden dag een schoonrjjderjj wil uitschrijven. Dat in de kosten daarvan door genoem de voreeniging en door adressante ieder 60 wordt bijgedragen, doch dat moer noodig is, waarom zjj uit de gemeentekas eene subsidie van 200 verzoekt. B. en W. stellen voor op dit adres een gunsi beschikking te nemen. Dit voorstel wordt dadeljjk in behandeling geno men est met algemeene stemmen aangenomen. 5. Een adres van den heer J. W. Tuinenburg, Commissaris van politie alhier verzoekende zjjn tractement, dat 1(00 bedraagt, op 2000 te brengen of zoodanig te verhoogen, als de raad dienstig zal achten. Ter visie. 6. Een adres van C. J. Bruijnel en anderen, die zich verklaren tegen het ia de vorige vergadering inge komen adres tot verplaatsing der varkenmarkt. Ter visie. De Voorzitter deelt mede dat met 1 Januari o. k. expireert de Concessie tot heffing van sluisrechten aan het Reeuwjjkiehe Verlaat en stolt namena B. en W. voor verlenging der Concessie aan te vragen. Ter visie. Aan de ordes De Begrootingen der gesubsidieerde Instellingen van Weldadigheid, dienst 1888. Worden goedgekeurd. Aan de orde: Een verzoek vau de onderwijzeres Moj. C. C. W. van Amorom om gedurende dón jaar op nonactiviteit te worden gesteld. B. en W. stellen voor op dat verzoek eene gun stige beschikking to nomen en haar een gratifi catie toe to kennen van 500. De heer Lotsy stèK voor adressant© haar volle tractement toe te kennen gedurende haar nonactivi teit, daar iemand, die ziek is, nog wel zooveel noo dig heeft als een gezonde. Dit voorstel wordt niet voldoende ondersteund en kon due geen punt van beraadslaging uitmaken. Het voorstel van t. en W. trordt daarop met algemeene stemmen aangenomen. Aan de orde: Do voorwaarden betreffende de levering van gas door de Stedelyke Gasfabriek. Deze werden onveranderd aangenomen zooals zij door de Commisue van beheer der Gasfabriek waren voorgesteld. (Blijkens eene in dit nr. voorkomende advertentie zjjn zij thans verkrijgbaar gesteld). Niets meer aari de orde zjjnde wordt daarop de vergadering dodr den Voorzitter gesloten. Ondertrouwd H. P. D. HEKMEIJER Contrölenr B. B J. SCHOUTEN. hravenhage 16 September 1887. V Voor de vele bewjjzen van deelneming, ontvangen by het overlyden onzer geliefde Moeder en Behawdmoedar, de Wed. A. van OS -Peins, betuigen wy onzen hartelijken dank Uit aller naam - A. van OS, Az. Gouda, 17 September 1887. Het BURGERLIJK ARMBESTUUR te Gouda, zal op den 28 SEPTEMBER 1887 AANBESTEDEN de LEVERING en UIT- DEELING van p.m. 100,000 stuks goede BAGGERTURF, voor den aanstaanden Winter. De Uitdeeling daarvan zal gedurende 13 weken, 2 maal 'g weeks moeten geschieden. De verdere Conditiën liggen vanaf MAAN DAG 19 tot en met ZATERDAG 24 SEP TEMBER e. k., dagelyks in de Armkamer ter lezing. VERKRIJGBAAR: Gouwe, tweede huig van de Keizerstraat. CONFISEUR CUISINIER. GOUDA. voor Mannen, Vrouwen en Kinderen, TE KOOP aangeboden voor een billijke prys zoo goed als nieuw, te bevragen onder No. 1558, aan net Burean dezer Courant. GEBOREN 14 Sept. Antonie, ouder. J. A. Herlaar eu K. J. Telperlaau. 1|. Pieter Bernirdue, ouden J. P, Delohembre eu N. J. Lonrereoe. Audriee Willem, oudere S. Kerremuo en G Söou. -- Dbï jitonoe.'.T.toe'T Loynenbnrg en D. B. Ererliog. doynenbnrg ONDERTROUWD18 M, vin d«r Toorden, 22 jl J. J en C. B. Groenendal, 21 j. H. «n J. j. Scboote '•Gmenhage, 88 j. en Sept. C. J. van Horwegen, Stolk, te Delft, 25 j. P. D. Hakmaner, te 8ekooten, 80 j. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, ayn voornemens op WOENSDAG den 21 SEPTEMBER 1887, des namiddags ten één ure, in het Raadhuis aldaar by inschrijving AAN TE BESTEDEN a. Het bouwen van een Wacht huisje op het Veerstal te Gouda, i. Het doen van verfwerken aan het Weeshuis en de Bank van Leening, Inlichtingen worden gegeven door den Ge meente-Bouwmeester. De inschryvingsbilletten zullen op Zegel geschreven, door den inschrijver en zjjne borgen geteekend. en behoorlijk gesloten den 20 SEPTEMBER 1887, voor des namiddags 5j ars, op gezegde Secretarie moeten bezorgd zyn^ CONFISE UR-CUISINIER, Markt A 146,. bevelen zich aan tot het leveren van Soupers, Koude en Warme Schotels, GEBAK enz., zoowel binnen als bniten de stad. DAGELIJKS VERSCH VOORHANDEN: Verduurzaamde Levensmiddelen van W. HOOGENSTRAATEN Co. Leiden. EN tegen concnreerende prijzen verkrijgbaar bij Westhaven B 193, Gouda. Door directe inkoop ben ik in staat zeer voordeelige prjjzen te noteren. Opruiming van verschillende Artikelen. Aanbevelend, 35 Ct. de 5 Ons. 25 Ct. het Ons. Toor Mannen, Vrouwen en Kinderen. GEVRAAGD eene bekwame voor de Droogzolder, by J. WILLEMS, Kat- tensingel te Gouda. uit de fabriek van LEMPEREUR en BER- NARDT te Luik is verkrijgbaar in het LAM PENMAGAZIJN van TIENDEWEG 59.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2