VOOR DOVEN Buitenlandsch Overzicht. Wat helpt de lekkerste maaltyd, wan neer de verteeringsfonctien niet in or der Eijn- De Sodener mineraal pastillen, die vol gens hunner waarde als geneesmiddel, buitengewoone erkentenis vipden, zoo dat gedurende 2 maanden 200 000 doozén in Duitschland verkocht geworden zijn.' Zij werken op (le zachsto wijze, doch doel matig, tegen de magencatarrh, en de verstopping verminderen en verdrijven onmiddelijk de pijnen dor hémoroiden. Let op: «Naar regelmatig en aan houdend gebruik der Sodener mineraal pastillen kan «ik met bijzonder genoegen verklaren, dat dezelven «een uitsteekeud middel zijn tegen aambeien, ik zou «willen het-gebruik dezer pastillen aanbevelen aan «al degene die zich door zittende werkzaamheid dit «lastig en pijnelijk ongemak toegetrokken hebben. „Geteekend." Carl Nicolaus, Camëen en wapen maker, Hanau, De doos wordt verkocht aan 60 cents in alle apotheken. Hij, die tracht beproefde, echte volks- geneeomiddelen te bestrijden en verdacht te maken, bewijst den mingegoeden daarmede waar- 'lijk geen dienst. Zoolang menschen heugenis reikt j zijn er altyd geneesmiddelen geweest die in ieder ge- zin als huismiddel golderf. Met het voortsóhrydeu J der wetenschap zijn er ook allengs betere huismidde- j Adres A. L. SIMPSON KENNISGEVING. Afloop vau Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. MARKTBERICHTEN. Gouda, 29 Sept. 1887. doren beneden de zes en boven de twaalf jaar te sluiten, bijaldien hun toelating vermeordering van onderwijzend personeel noodig zou maken. In het adres lezen wijIndien het verbod van kinderarbeid in elk geval tot boven den twaalfjarigen leeftijd moet 'wordefa uitgebreid, is dan de bedoeling: voor dezelfde kinderen, die aizoo worden vrijgesteld, niettemin de school te sluiten, ofschoon het groote mderendeel juist aldaar zou thuisbehooren Hoe dit met het algemeene belang zou kunnen strooken, gaat onze bevatting te boven. Maar ook met de wet op het lager onderwijs komen 's Ministers beschikkingen ons voor in strijd te zijn. Al behelst toch die wet gfeen bepaald voor schrift omtrent den leeftijd gedurende welken de school voor de kinderen toegankelijk moet zijn, een beperking, waarbij het twaalfde jaar als termijn wordt gesteld/ris met de algemeene strekking der wet onmogelijk iq overeenstemming te brengen. Het voorgeschreven herhalingsonderwijs kan nim mer aan zijn oogmerk beantwoorden, ja moet voor tal van kinderen ongenietbaar* worden, wanneer het gewone schoolonderwijs voor velen ontijdig wordt afgebroken. De artt. 16 en 17 der wet stellen voorts buiten allen twijfel, dat do wetgever eerst zoodanig onder wijs als //voldoend" wil erkend hebben, waarbij zoo veel mogelijk alle leerlingen in do gelegenheid wor- gesteld om een minstens de vakken ak omvattend leerplan ten einde te doorloopen, ook al mochten zij inmiddels den twaalf- of dertienjarigen leeftijd reeds bereikt hebben. De zucht om der gemeente eenige kosten te be sparen kan dus nimmer een maatregel wettigen, die, krachtens een geheel willekeurige beperking, voor een deel der leerlingon feitelijk onvoldoend onderwijs als voldoend wil laten gelden." Het hoofdbestuur verzoekt daaroha dringend aan de Tweede Kamer «haar stem te doen hooren en haar invloed te doen gelden tegenover ministerieele beschikkingen, die, in plaats van voor een getrouwe uitvoering der wet te waken, miskenning en bestrij ding van hare bedoeling in de hand werken, en, met dè belangen der schooljeugd, hot algemeen be lang bij toeneming dreigen te benadèelen." Uit het Heraelsche rijk wordt gemeld, dat de keuze van eene gemalin voor den Keizer heeft plaats gehad. De gelukkige is eene dochter van een oud- adellijk Mandjoe-geslacht, dat van den hertog van Chao. De Keizerin-regentes die de keuze heeft gedaan, zou, naar gemeld wordt, van de gunstige golegenheid tevens hebben gebruik gemaakt om ook nog eenige andere dames uit te kiezen, die naast do wettige Keizerin in eene meer ondergeschikte betrekking tot den Keizer zouden staan. De jonge maagden, die deze onderscheiding van eenen tweeden prijs hebben verworven, zijn dochters van de gouver neurs-generaal der provinciën Hu-kwang en Kiang-si, en van den minister van financiën, ook allen van Mandjoe-afkomst, gelijk de traditie dit eischt. Oratront het systeem Carswell, volgens hetwelk de treinen in spoorweg-tunnels van zelf electrisch verlicht worden wanneer zij daar .doorrijden, be richt men Dit systeem berust hierop, dat de electrische stroom door eene, tusschen de bereden wordende rails, liggende rail naar eiken wagen op zich zelf geleid wordt, terwijl de bereden wordende rails als teruggeleiding diepende noodige sleepcontacten verbinden de geleiding tusschen wagen en rails. Zoodra nu eon wagen van den trein den tunnel in rijdt en in contact komt met de geïsoleerde midden rail, die hooger dan de bereden rails ligt en op isolatoren bevestigd is, beginnen de koolspitsen in de lampen van dien wagen te gloeien. Bij het ver laten van dou tunnel is natuurlijk het contact ver broken en de gloeiing houdt op. Op deze wijze staat de verlichting van eiken wagen op zich zelf, onafhankelijk van elkander. De «Shooting Times" van 16 Sept. jl. bevat een advertentie, die zeer de moeite waard is door humane sportsmen te worden gelezen. Zij betreft oen instru ment, genaamd //Hawk Bird Killer," dat oogenblik- kelijk den dood veroorzaakt bij aangeschoten vogels; het kan zeer gemakkelijk worden medegenomen en heeft een zekere uitwerking, is klein en bestaat uit een scherp pennetje, dat in een cilindervormig koker tje is gevat, waarop van boven een veer is aange bracht, zoodat, door met den duim van de rechter hand er op te drukken, het pennetje oogenblikkelijk den dood van den vogel veroorzaakt. Behalve dat deze wijze van snel-dooden veel men- schelijker is dan de vroeger aangewende middelen, en bij alle ware sportsmen het menschelijk gevoel sterk is ontwikkeld, heeft dit nog het voordeel van den vogel zoo gaaf mogelijk te laten, zoodat zijne veeren in het geheel niet worden beschadigd. Men neemt het kokertje in de rechterhand, den vogel in de linker, plaatst het instrument zoodanig dat, bij het drukken van den duim der rechterhand op de springveer, de vogel getroffen wordt tusschen het achterhoofd en den eersten halswervel, zoodat het ruggemerg wordt geraakt. Do dood volgt dan onmiddelijk. De «Hawk" Bird Killer is verkrijgbaar in de «Hawk" Manufacturing Co., Hexham. Prijzen: ver nikkeld 3 s. d., dito met vernikkelden ketting 4 s. 6 d. {Sport.) Een dame meesterzwemster van Zweden. De wed strijd om bet meesterschapszwemmen van Zweden, vond 14 Augustus op het Nackanna-meer bij Stok- holm plaats op een baan van een Engelsche mijl. Zes manuelijke concurrenten en twee dames namen aan den strijd doel, waarin de zege werd behaald door mejuffrouw Therese Johnson, meesterzwemster van Engeland. De tweede deelneemster was de 13-jarige jonge juffrouw Anderson, die evenwel 100 meter voorsprong bekwam, welke vergoeding ook aan mej. Johnson was aangeboden, doch door deze geweigerd werd. De berichtgever verklaart onmogelijk de teleur stelling van de aanwezige Zweden te kunnen schetsen, daar men in Zweden algemeen gelooft, dat geene andere natie sneller zwemmers voortbrengt. {Sport.) Een Amerikaansch schrijver, die een boek heeft geschreven over de slapeloosheid, komt tot de slot som dat het beste geneesmiddel daartegen is rumoer. Om deze paradox te bewijzen, beroept hij zich op do ervaring, opgedaan door de bewoners van belegerde steden. Van deze is het bokend zogt hij dat zij rustig sliepen onder het bombardement om plotseling te ontwaken als het schieten ophield. Hij haalt meerdere voorbeelden aan: van molenaars, die het rustigst slapen als de molen in vollen gang is en wakker worden als de molen stil staat, van spoor wegreizigers, die slapen ondanks het gerommel en gestoot van den trein en wakker worden aai# de sta tions; van kinderen, die door gezang en muziek in slaap gerust worden. De ware oorzaak van da ver storing van den slaap noomt hij het verbreken van de stilte. Vooral zenuwachtige personen, die een hazenslaap hebben, zijn zeer gevoelig voor elke ver storing van de stilte. Daarom raadt hij, ten gerieve van lijders aan slapeloosheid, het volgende middel aan. Een toestel dat een gestadig, eentonig geluid maakt, sterk genoeg om do geruchten van buiten te verdooven, plaatse men zoo dicht mogelijk bij het hoofdkussen. Hij gaat wel niet zoover van aan te raden, een tamboer in de slaapkamer op te stellen, maar hij beveelt toch in ernst aan een wertuig, dat een soort van gebrom of licht geroffel laat hooren en dat zoo is ingericht en opgewonden kan worden dat het op een gegeven oogenblik, wanneer de slaper gewekt wil zijn, stilstaat. Door het ophouden van het leven ürordt hijƒ1 an onvermijdelijk wakker. Men schrijk"""^ Scheveningen aan het «Vad. September maakt het slecht, vooral voor onze bad plaats. Reeds in de laatste dagen van Augustus volgde op eene reeks warme dagen mot eene uiterst kalme zee, vrij ontstuimig weder met koude noorden- en westenwinden. Zeker had men niet vermoed, dat toen feitelijk reeds het badseizoen zou geëindigd zijn. De vreemdelin gen vloden binnen enkele dagen bij honderden en wilden de officieele aankondiging van den baddokter, dat het badseizoen gesloten is, niet afwachten. Het eenige wat te Scheveningen zijne aantrekkelijkheid behouden heeft, zijn de concerten van het phil- harraonisch orkest, die, nu uitsluitend in de zaal go- geven, vele Haagsche familiën blijven boeien. Het spreekt van zelf, dat bij zulk eene lage temperatuur van de zee en vooral van de lucht, van de zeebaden een spaarzaam gebruik wordt gemaaktde gemengde baden zijn dan ook sedert 11. Zaterdag opgeheven, de sterke en de zwakke sekse zijn weer geschei den. Tot de weinigen, die weer en wind te Schevenin gen ten einde toe blijven trotseeren, behooren de Prins en Prinses von Wied met hun gezin. Bij al de klaagtoonen, die men verneemt over de schade, die September hooft aangebracht voor de badplaats, voegt echter te erkennen, dat door hotelhouders, nering doenden enz. over het algemeen goede zaken zijn gemaakt, en hadden de laatste weken beantwoord aan de vorwachting, dan zou het seizoen '87 tot een van de beste gerekend kunnen worden, die Scheveningen ooit heeft gekend. De Alg. Ztg. geeft de volgende Beschrijving van het verblijf van den Czaar op het slot Predensborg. Keizer Alexander is eene hooge, statige en krach tige figuur. In zijne tegenwoordige omgeving ziet men hem dikwijls glimlachen, maar zijn lachen heeft iets gedwongens en zijn gelaat vertoont de uitdrukking van zwaarmoedigheid en zenuwachtigen spanning. Hij komt zeer vaak naar de hoofdstad, met den naar Fre densborg voerenden trein, om de godsdienstoefening in de Russische kerk bij te wonen of oen ontbijt aan boord van zijn naast andere Russische schepen op de reede liggend jacht Dershawa te geven. Bij al die gelegenheden zijn de bewoners van de straten der hoofdstad, welke de czaar moet doortrekken, ver plicht do vlag uit te steken en langs don geheelen langen weg van het station naar de haven staat het volk in dichte ryon geschaard om den czaar te zien en om te kunnen vertellen of hij in tien jaren tijda veranderd is. Inderdaad verandert hij zeer snelzoo is zijn kaalhoofdigheid in de laatste jaren aanmer kelijk erger geworden, wat men zien kan als hij den hoed oplicht om te groeten. Vaak wordt de nieuwsgierigheid van het publiek niet bevredigd dikwijls moet het uren lang op de straten wachten, totdat de aan do roode livrei dade lijk herkenbare koninklijke equipage komt aanrijden, en wanneer deze dan eenmaal nadert, ziet de menigte wel alle leden der koninklijke familie, maar niet den czaar, die de gewoonte heeft dikwijls een uitstapje te regelen, maar daarvan op het laatste oogenblik terug te komen. Sommigen zijn geneigd deze plot- solinge veranderingen aan vrees voor nihilistische aanslagen toe te schrijven anderen meenen dat er soms een uit Rusland aankomende koorier don ezaar noodzaakt zich op te houden voor zijn plichten als vorst, terwijl eindelijk wederom anderen uitsluitend denken aan de voorkeur, dio de czaar er aan geeft om met zijne kinderen of met die van zijn zwager te spelen. 4 Misschien is het eene zoowel als het andere waar. De schrikbeelden van Gatschina zullen den czaar op Fredensborg wel niet geheel verlaten; daarbij mag men wel aannemen, dat een Russische czaar er zich niet veel om bekommert of de Bussische vloot en de nieuwsgierige dames en hoeren hem vergeefs wachten en allerminst om de vergeefsche kosten van een bevolen ontbijt, ofschoon die naar Deensche bo- grippen een klein vermogen vertegenwoordigen. Voor de tafelmuziek op Fredensborg wordt een orkest van 62 muzikanten gebruikt, dat por extratroin heen en weer naar Fredensborg reist. Overigons leeft hot keizerlijk paar hoogst eenvoudig wat zyn woning betreft. Het heeft slechts drie vertrokken op Fre densborg in gebruik, die eenvoudig burgerlijk ge meubileerd zijn. De schrijftafel, waaraan de czaar zijne ukasen teekent, is van notenboomhout en een door den kroonprins als onbruikbaar afgedankt meu bel voor den czaar is hij echter goed genoeg. Aan die tafel werkt de czaar dagelijks verscheidene uren, gedeeltelijk met, gedeeltelijk zonder secretaris, welke functie ook somwijlen door do keizerin waargenomen wordt. Van alle vorstelijke personen op Fredensborg is de czaar 's ochtends het eerst op de been. Wanneer om 9 uur in de kamer van koningin Louise het eerst ontbijt opgebracht wordt, keert do czaar ge woonlijk van een lange wandeling terug. Na het ontbijt voegt hij zich bij de dames en kinderen, ter wijl de prins van Wales met den koning van Grie kenland en een of twee kinderen van koning Chris- tiaan naar de biljartzaal, gaan of een rit to paard maken. De jongste loden der families, zoowel do D&ensclie als do Grieksche en Engelsche zyn hot er over eens, dat hun keizerlijke oom do beste aller ooms is en zij scharen zich derhalve stoods om hem heen. Des avonds wordt er geregeld, zoowel door de Deensche koningin als door hare dochters, gemusi ceerd. Toen op den verjaardag der koningiu op 7 September, eenige honderden kinderen haar hunne hulde brachten, ging de czaar in hun midden staan en zong mede, ja hij dirigeerde den zang. Het Internationaal Spoorweg-congres te Milaan heeft o. a. de vraag behandeld: Welke inrichting moet men geven aan de spoorwegen, stationsgebou wen, seinen, rollend materieel, om, met inachtneming van de verschillende spoorwijdten, het meest de ex ploitatie der locaalspoorwegen te bevorderén? Wat de spoorwijdten betrof, bleef men hot gevoelen toe gedaan van het vorig Congres, waarin de bij voorkeur te volgen spoorwijdten waren aangegeven (1.435,1. en 0.75 L.) Toch scheen er wel eenige meerdere neiging voor de kleinere spoorwijdten te bestaan. Enkel spoor werd over het algemeen voor locaal spoorwegen voldoende geacht. Wat de inrichting der stations betreft, was de voornaamste eisch dat het rangeeren daarop met de machine gemakkelijk moest kunnen geschieden, zoodat aan de kleine stations geen bijzonder personeel vereischt werd om wagefft in of uit de treinen te brengen. Een vijftal schetsen van stations, die aan dezen eisch voldoen, werden aange geven. Wat de gebouwen betreft, werd opgegeven dat daarbij de meeste zuinigheid in acht genomen moet worden, zoodat zij niet meer moeten bevatten dan hetgeen strikt noodzakelijk is, byv. een bureau en eene wachtkamer en, waar het goederenvervoer zich een weinig begint te ontwikkelen, ook een magazijn, terwijl de bovenverdieping dan voor woning zou kun nen ingericht worden, dus eene overeenkomstige in richting als de gebouwen der Geldersch-Overijsselsche locaalspoorwegen. Wat de seinen betreft7 acht men die alleen noodig bij punten van samenkomst met andere wegen, bij kruisingen van wegen en bij draai bruggen, en dan nog wel van het eenvoudigste stel sel.0 Overigens wenschte men de seinen zooveel moge lijk weg te laten. Afstandsseinen voor do stations zouden toch kunnen vervallen, indien men a. het ge bruik van het hoofdspoor voor rangeereo bepaald ver bood, b. dat gebruik van 10 minuten voor de aan komst van eiken trein verbood totdat de trein ver trokken zou zijn, of c. aan den ingang van het stati- in gedurende het rangeeren eenen wachter stelde, die naderende treinen waarschuwde en ophield. Om b(j druk verkeer vergissingen te vermijden, wordt nog jnet vrucht gebruik gemaakt van eenen loods of stok, zonder welken de treinen niet van bepaalde punten mogen vertrekken. Het gebruik van de telephoon werd aanbevolen. De berichten daarlangs te wisselen moeten echter herhaald en door den ontvanger oederteekend worden. Het gebruik van de telephoon tot eene bron van inkomsten te maken, voor l zooverre dit door het mono polie der posterijen wordt toegelaten in de verschil lende Rijken, scheen naar de ondervinding in Zwit serland niet te kunnen worden aanbevolen. Bewaking van overwogen achtte men in het alge meen niet noodig, alleen dan wel wanneer veel treinen per dag dien overweg moesten passeeren. Bij over wegen, die bewaakt worden, gebeuren in den regel meer ongelukken dan bij die waar dit niet het ge val is. Aangaande het materieel werd opgemerkt dat er geen formules bestaan, waarmede met voldoende zeker heid het benooaigde kan wprden bepaald. Men moet dus heengaan en een ontwerp maken voor de ver moedelijke dienstregeling en daaruit afleiden de hoe veelheid materieel, die men noodig heeft. Wat de rijtuigen betreft, werden doorgangsrijtuigen aanbevolen om het voordeel, dat zij voor de contrdle der reizigers aanbieden. Die njtuigen kunnen eene groote lengte hebben on op trucs dragen, zoodat de mogelijkheid bestaat veel reizigers gelijktijdig te ver voeren. Voor tramwegon, die slechts korte afstanden doorloopen, is één klasso voor rijtuigen voldoende, voor locaalspoorwegen ftwee; het noodig zijn eener derde klasse behoort tot de uitzonderingen en hangt geheel af van locale toestanden. Een voertuig als schutwagon te plaatsen tusschen de locomotief en het eerste rijtuig is niet noodig bij de samenstelling der treinen. De grootte, aan do goederenwagens te geven, dient nog nader ondorzochtmen Jiad dienaangaande lijn recht tegenover elkander staande gevoelens, men sprak van afmetingen voor 10, 6 en 5 tonnen draag vermogen. Bij alles wat de behandeling der locaalspoorwegen betreft, bleek bij de Voorstanders steeds de ovortui- ging te bestaan dat alles moet worden weggenomen, wat de snelheid dier treinen zou kunnen .beperken. Bij de behandeling van het rapport der sectie in de algemeene vergadering had dan ook hierover alleen discussie plaats en behielden de voorstanders do over hand. Het Congres heeft zyne werkzaamheden geëindigd en voor de bijeenkomst in 1889 Parijs aangewezen. (N. R. Ct.J Naar men wil, is nu door de Porte by de Russische regeering het voorstel gedaan tot'het benoemen eener internationale commissio tot regeling der Bulgaarsche aangelegenheden. Elk der mogendheden, die het tractaat van Berlijn onderteekende, moet een of meer leden afvaardigen, die dan in gemeenschappelijk over leg een middel tot oplossing der moeielijkheden zul len trachten te vinden. De Fransche bladen l^ton zich wel scherp uit over het voorval bij de Fransch-Duitsohe grenzen, maar zyn van meening dat eerst de toedracht der zaak vol komen juist moet blijken, voordat een oordeel moge lijk is. Eveneens oordeelt de Berlynscbe pers, doch deze wacht op het onderzoek der Duitsche autoriteiten, want eenige Duitsche bladen beweren, dat de beide jagers op Duitsch grondgebied zijn getroffen en zich nog over de Fransche grens konden redden. Intusschen zijn onmiddellijk tusschen de regeeringen onderhandelingen begonnen. De Fransche gezant Her bette behoeft niet naar Berlijn terug te keeren, ten einde de zaak te leiden. Zijn plaatsvervanger, de heer Raindre, bracht de eerste bewijsstukken op liet ministerie van buitenlnndsche zaken en meldde den heer Flourens terstond, dat graaf Herbert von Bismarck de vergissing der boschwachters zeer betreurde en bereid was mede te werken tot het geven eener voldoende satisfactie, indien daartoe termen bestaan. Naar men meent, verlangt de heer Flourens bestraf fing van den schuldige en schadeloosstelling voor do betrekkingen vau den doodgeschoten bediende Brig- non, die vier kinderen nalaat. De gewonde officier heet baron Wangen van Geroldeck. De beurzen te Berlijn en Parijs ondervonden slechts in zeer geringe mate den invloed van het voorval, want men gelooft algemeen, dat de zaak spoedig in der minue zal worden geschikt. In allen gevalle wordt van verschillende zijden op meerdere voorzich tigheid bij het grensverkeer aangedrongen. Zoo o. a. door de Berlijnsche Vossische Zeitungdie betoogt, dat bij do gespannen verhouding, welke daar tegen woordig heerscht, door ondergeschikto personen een grootere ramp kan worden uitgelokt. De Beier8che Rijksraad heeft de wet op de alco hol-belasting met algemeene stemmen aangenomen; de rapporteur, graaf Lerchenfeld, zeide, dat hij liever het monopolie had gewenscht. De Ieren schijnen voornemens den strijd tegen de Regeering voort te zetten, en nemen tot steeds for- scher middelen de toevlucht; zoo werden, naar de telograaf meldde, tusschen Cork en Youghal de spoor rails opgebroken om het zenden van militairen on mogelijk te maken. De leiders der beweging sporen steeds het volk tot verzet aan. De veroordeelde O'Biten, die onder borgtocht op vrije voeten werd gesteld, woonde een vergadering bij van de Mitchels- townsehe afdeeling der Nationale Liga, welke ondanks de waakzaamheid der politie in hot huis van een pachter der gravin van Kingston gehouden werd. O'Brien hield daar een heftige rede, waarin hij zeide, dat het onmogelijk was de Liga te onderdruk ken, en dat hij voor zich gereed was om gevangenis straf te ondergaan voor de lieden, die de vrijheid van spreken verdedigden. Indien, zeide hij, de jonge Ieren dezen winter dienst wilden doen als vrijwilli gers voor de zaak van hun land, ,zou de eerstvolgende zomerzon schijnen over de graven der ellendige Tory- ltegeering en Parnell den oogst van Ierlands onaf hankelijkheid inhalen. In een redevoering tot zijn kiezers teNew-Castle zeide John Morley, dat Home Rule met het behoud van de Iersche leden te Westminster beter was dan geen Home Rul»; hij beschouwde de landquaestie als deel uit te maken van do Iersche quaeste, welke hét Parlement moest behandelen. Morly keurde de houdiftg der Regeering in de jongte parlementaire zitting en bij de standjes te Mitchelstown af, o. a. omdat op de vrijheid van spreken door de «closure" inbreuk was gemaakt. Het land stond thans voor de oude, tyrannieke Tory-politiek. Na het verbod der Natiohale Liga in verschillende districten in Ierland was men nieuwsgierig wat Chamberlain, die tegen de proclamatie had gestemd, thans doen zou. In een vergadering der Nationaal- radicale Unie te Birmingham heeft hij als zijn mee ning te kennen gegeven, dat de Regeering alleszins terecht stappen deed om onwettige demonstration in Ierland tegen te gaan; alle echte radicalen, zeide hij, moesten bij de tegenwoordige worsteling de zijdo der Regeering kiezen, en zoolang (leze de wet hand haafde, zou hij haar steunen. In een brief aan een zijner vrienden keurde Bright in beginsel af, dat de werkliedenpartij haar verte genwoordigers in het Parlement zon bezoldigenook was het volgens hem zeer de vraag, of het wen- schelijk was, dat de Trades Unions nu politieke vèroenigiugen werden de afgevaardigden moesten er naar streven de belangen van alle standen, niet van een enkelen te bevorderen. RECLAME. len gekomen, en in de plaats van het "drankje van moeder" en van de "druifenzalf", zijn middelen ge treden die door mannen van het vak onderzocht en goedbevonden zijn. Dit geldt vooral van de nu reeds jarenlang door het publiek zoo zeer gewilde "Zwitsersche Pillen van den apotheker R. Brand." Zij zijn aanbevolen geworden door de hoogste ge- zagmannen van de medische faculteit en honderden van practiseerende geneesheeren prijzen ze aan als het aangenaamste, zekerst werkende on onschadelijkste laxeermiddel. Men late zich1 dus niet bepraten door afgunstige redeneeringen, maar neme eene proef met de Zwitsersche Pillen, die in de apotheken voor 70 cents de doos verkocht worden, en de ondervinding zal met het oordeel der geneesheeren instemmen. Echt te verkrijgen te Gouda bij de firma J. C. ZELDENRIJK Co. Een persoon die door een eenvoudig middel van doofheid is genezen, zendt gratis de beschrijving daarvan aan een ieder die er om aanvraagt. 4. Rue Drouot PARIJS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, doen te weten, dat door den Raad dier Ge meente in zijne vergadering van den 6n September 1887 is vastgesteld de volgende VERORDENING tot wijziging van de Veror- ning van Politie op de Markter. binnen de Gemeente Gouda. ArJ. 2 der Verordening van Politie op de Markten binnen de Gemeente GOUDA, vastgesteld den 18n Decembor 1855, wordt gewijzigd als volgt: De woorden «achter de St. Janskerk", voorkomende onder no. 13 van genoemd artikel, worden vervan gen door do woorden op de Markt. Aan Art. 4 wordt als tweede zinsnede toegevoegd Bovendien zal kaas niet voor des morgens ZES uren ten verkoop mogen worden gesteld Zijnde deze Verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland volgens hun bericht van den 13/15 September 1887 in afschrift medege deeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 27n September. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. VEILING 28 SEPTEMBER. Huis en Erf, Westnaven, wijk B No. 198 ƒ1890. y. A. Thim Huis en Erf, Kuiperstraat, wijk K No. 226 1145.kr. J. de Jong Az. 2 Huizen en Erven, Kuiperstraat, wijk K No. 109 en 223 2185.—kr. M. Neuts Huis en Erf, Vest, wijk O No. 595 950.kr. C. Huij venaar p Idem, aldaar, O 596 900.kr. H. J. Vonk Idem, aldaar, O 597 900.kr. J. van der Burg Idem, aldaar, O 598 ƒ,900.kr. L. van Dorst Twee Huizen en Erven, aldaar, O 599 en 600 2170.kr. J. van Rossem Huis en Erf, Boomgaardstraat RR12 ƒ1050. kr. C. van Dam te Gouderak. De aanvoer van granen was heden veel kleiner dan de vorige week. In de prijzen kwam weinig verandering, hoewel de handel tamelijk vlug ging. Jarige Zeeuwsche Tarwe 7.50 a 7.90. Nieuwe Zeeuwsche 7.25 a 7-60. Mindere Zoouwsche 6.75 a 6.90. Nieuwe Polder 6.90 a 7. Afwijkende 6.25 a 6.50. Roode 6.40 a 6.50. Angel 7.a 7.25. Kanada 5.75 a 6.Zeeuwsche Rogge 5.25 a 5.50. Polder 4.25 a ƒ4.50. Buitenlandsche per 70 KG. 3.25 a 4.10. Wintergerst 4.30 a 4.80. Zomer 3.90 a 4.30. Chevaliergerst 5.50 a 6.50. Haver per Heet. 2.50 a 3.50 en per 100 kilo 5,80 a 6.50. Hennepzaad Inlandsch f 6.50 a 6.75. Buitenlandsch 4.50 a 4.75. Erwten: Kookerwten 9.a 10. Inlandsche blauwe mesting 6.ii ƒ6.25. Bui tenlandsche voererwten per 80 Kg. 5.30 a 6.Kanariezaad 10.a 10.50. Bruine Boonen 10.75 a 11.50. Duivenboonen 6.56

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2