Sociëteit „Ons Genoegen." Buitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIÉN. Oproeping van Belanghebbenden. 0-EW.^.S 1QQ7-. Blauwe Rasdruiven J. GERRITSEN, Pianino's en Orgels GA BRIJ. O JAARLIJKSCH 'VERSLAG' Oe natuur alleen geeft de ware mid dels Welke diepe waarheid ligt in dezo spreuk. Voor elke verschillende ziektens, die ons overkomen heeft de goede natuur zijn tegenmiddel, en biedt ons de zeiven in hare onschatbare mineraal waters. Zulk een schat van geneeskrachten bevind zich in de waters der rijke bad Soden. Door gelukkige samenstelling der beste waters dor baden, is men ge komen tot een uitnemende geneesmiddel onder vorm van pastillen. Deze middel is de beste die men ge bruiken kan voor long, hals en borstziekte, voor catarrh der keelknobbel, der verteerings orgaan en buikziekte. Deze kostbare pastillen van Soden, die ten gevolge hunner waarde als geneesmiddel, zijn tot het getal van 200 000 op 2 maanden tijd in Dnitsch- land verkocht geworden, zijn te krijgen in alle apot heken, de doos 60 ceuts. Burgerlijke Stand. De Gedeputeerde Staten dei- Provincie Zuid-Holland DOPERWTEN, SNIJBOONEN, GROOTE BOONEN, Het aanlokkelijk aanbod van bet geweer bewoog een der Makstos om het te wagen. Dr. Holub ver- Tolgde«Toen wij den dapperen man te water ragen gaan, vergaven wij hem hartelijk, dat hij ons vroeger verlaten had. Ik heb dikwijls hooren zeggen dat wetenschappelijke mannen niet golooven in de Goddelijke Voorzienigheid, maar laat mij u zeggen, dat zoo ik als een ongeloovige in Afrika gekomen was, ik dit niet zou gebleven lijn. Wat ik gedu rende mjjn reizen ondervonden heb, zou de meeste menschen van ongeloovigen tot geloovigen maken. Toen wij dien jongen mau door de rivier zagen worstelen, spraken wij geen woord tot elkander, maar vielen allen onwillekeurig op de knieën en als wij ooit gebeden hebben, was het toen Verbeeld u ons geloof en onze dankbaarheid aan God, toen wij hem den andoren oever zagen bereiken, zonder door de krokodillen aangevallen te zijn en daarna in veiligheid met de kano terugkeeren." Over mr. J. L. De Bruijn Kops schrijft de heer Henriquez Pimcntel in de „Verzekeringsbode" Den In October 11., kort voor middernacht, over leed de heer mr. J. L. De Bruijn. Kops. De levens verzekering in het bijzonder beeft veel aaii hem te danken. Hij toch was de baanbreker hier te lande voor het verspreiden van gezonde economischo be ginselen omtrent de levensverzekering, waarvoor hij ook als Kamerlid menigmaal een lans brak. Hij was het, die nu juist zes jaren geleden „De Verze- keringsbodo" die verloden week haar zevende levensjaar intrad, bij het publiek inleidde. Het eerste woord, dat de „Verz.-Böde" sprak, was een krachtig woord van wijlen mr. J. L. De Bruijn Kops, waaraan wij voor een deel ons succes toe schrijven. Wat hij deod voor verspreiding van econo mische beginselen in bet algemeen, wat de Poly technische school te Delft aan hem als hoogleeraar bad te danken, welk een sieraad hij van do Tweede Kamer der Staten-Generaal was andere bladen hebben dat reed» in het licht gesteld. -Schrijver dezes had meer dan 30 jaren het voorrecht met wijlen mr. J. L. De Bruijn Kops in betrekking te staan, niet alleen door voortdurende correspondentie, maar ook als medeoprichter, en medebestuurder van eone leesinrichting voor industrieelen alhier en later als medewerker van de „Economist» terwijl hij ook meermalen het voorrecht mocht hobben, hem over verzekeringszaken te adviseoren. Schrijver dezes kende hem dus van nabij. Zelden echter trof hij iemand aan, die aan groote gaven des geesten zoo veel adeldom der Ziel en een zoo beminnelijk karak ter paarde. Vooral was hij een oprecht man en vol strekt geen diplomaat in de ongunstige beteekenis van dat Woord. Parleur was bij ook niet, maar met eenvoudige en degelijke woorden trad hij steeds op voor de groote sociale belangen, aan wier be vorderingen en rérdediging hij zijn welbesteed leven wijdde. En die woorden hadden altijd veel invloed. Wie heeft de oerste pruik gemaakt en wie heeft de eerste pruik gedragen? Dat zal wel nooit iemand te weten komen, want wie de natuur tor hulp moest snellen, zal daarover wel wijselijk gezwegen hebben. Daar de pruik een gevolg der jjdelhoid is, mag men veilig opmaken, dat eene dame de eerste heeft ge fabriceerd en gedragen. Den Romeinschen vrouwen bijv. beviel het goudblonde haar der gevangen Gallische vrouwen dermate, dat zij haar eigen raven zwart haar vervingen door valsch geverfd haar van goudblonde kleur. 4 In Frankrijk zijn der heerenpruiken hot eerst in de mode gekomen. Bodewijk XIII liet zijn haar los over zijne schouders golven. De hovelingen beijver den zich dit ook te doen. Daar echter onder hen velfti waren,dieniet zoo'n massa haar bezaten, trachtte men daarin door kunstmiddelen te voorzien. Bepruik werd in Frankrijk mode. Spoedig kwam zij de gren zen ovér naar Duitschland, waar men haar met open armen ontving. Hier bleef zij tot nan den tijd der haarzakjes en staartprtfiken; maar toen was haarrij|!j ook uit en de pruikenmakers werden friseifrs. De pruikenmakets en kappers hadden zich al da delijk tot een gild vereenigd. Onlangs vierde te Ber lijn het kappersgild zijn lJO-jarig bestaan. Bij'die golegenheid werd er eene groote wedstrijd in het kap pen en daarna eene tentoonstelling van de fraaiste kapsels gehouden. De Duitwhe kappers hebben natuurlijk veel van hunne Fransche collet's geleerd, fnaar zij behoeven voor deze niet onder te doen. Het was een lust hen aan het werk te zien. Het strijdperk was jie groote zaal van pen etablissement te Berlijn. Op groote tafels, waarover men sneéuwwit linnen had gespreid, lagen de wapenen', welke in de groote dubbele spiegels zich weerkaatsten. Het teeken wordt gegeven. Ongeveer veertig kappers begonnen den wedstrijd en bet kappers-tournooi nam een aan vang. Wei was het een beete strijd met bet friseer- ijzer, maar met welk een handigheid en spoed werd uit den chaos der harende fraaiste kapsels vervaardigd. Hier zag men onder de handen van den kunstenaar een historische abbépruik worden, daar een kapsel in den barokstijl, met een hoorn des overvloeds vol bloe men, verder zag men op het hoofd van eon geduldig model het kapsel van de zangeres Lnoca zich vormen, zooals deze dat tijdens het laatste Weener corso heeft gedragen, een kapsel met een korf vol bloemen. Ha een groot kwartier, waren de veertig mededingers gereed. Vol trots presenteerden zij de dame, die zij gekapt hadden, als hun werk, aan het publiek, dat lucht gaf aan zijne goedkeuring en bewondering. Volgens de jongste berichten omtrent den voorge nomen en gedeeltelijk reeds begonnen bouw van spoorwegen in China zijn er van de zijde der bevol king zeer ernstige bezwaren gerezen. De bouw van; den Tientsiaespoorweg zou ongeveer bij Tongku, tegenover Takojrdoor opstand van gewa pende arbeiders, die hunne huizen, hunne graven, hun land en hunne grachten door den spoorweg be dreigd achtten, verhinderd zijn, en te Sin-ho, een dorp noordelijk van Taku, zijn de spoorwegarbeiders döor een gewapende volksmassa weggejaagd. Vooral zijn de buitenlandsohe ingenieurs, onder wier leiding de werken worden uitgevoerd, zeer gehaat. Men kan dus begrijpen, dat het in de gegeven omstan digheden zeer lastig werken is.» Volgens de „Schnnpei," een Chiueesch dagblad, hebben een keizerlijke prins en de vice-kouing Li- Hun-Chsng tegen den bouw van den spoorweg van TientsinTungtschow eene brochure geschreven, daar 10,000 arme bewoners don vioe-koning in zijn paleis zjjn komen bidden en smeeken om den bouw van spoorwegen niet te laten doorgaan. In het bij zonder beijveren de Belgische en Amerikaansehe on dernemers zich voor het bouwen van spoorwegen. Kort geleden werd nog gemeld, dat een Belgisch syndinaat concessie bad aangevraagd voor den bouw van een spoorweg van Peking naar Kanton, en wel dat de keizerlijke'goedkeuring daarop reeds was ver kregen. Dit bericht is echter nog niet bevestigd ge worden. En nu onlangs weder berichtte men, dat een Ame- rikaansch syndicaat, met Wharton Birker, groot ka pitalist uit Philadelphia, aan hot hoofd, concessie verkrogon heeft voor den bouw van oen spoorweg van Tientsin naar Shangai, doch ook dit bericht heeft zich niet verder bevestigd. Uit een en ander ziet men dus, dat de aanleg van spoorwegen in het Chineesche Kijk niet gewenscht wordt, In de „North Chma Herald» wordt de Nan-gint- sin te Shangai, het grootste opium-hol in China, eigenlijk zoude men het wei een „opium-paleis" kunnen noemen beschreven. Het is in geheel China aan de bewoners bekend, en maakt dat Shan gai door hen beschouwd wordt als eene stad, die dezelfde gelegenheden tot vermaak oplevert als Parijs voor de typische Franschen. Het bevindt zich in de Fransche kolonie in Shangai, zeef nabij de wallen van de stad der inboorlingen, waar binnen geefte opium-winkels verondersteld worden te bestaan. Het uiterlijk der plaats doet niet aan den aard der inrichting denken, maar wel de lieden die in- en uitgaan. De bezoekers komen uit alle klassen des volks, van den koeli tot den rijken koopman of kleinen mandarijn. Slechts met moeite kan men zich door de menigte voor de deur een weg banen. Zij, die niet de vereischte koperen munten bezitten om zich bet genot te verschaffen, staren begeerig naar de gelukkigen, die zenuwachtig haastig binnen treden, of met de bijzondere matte uitdrukking op het gelaat, die verschijnt wannoer de bdgeerte ver vuld is, naar buiten komen. Men moet oen sterke maag hebben om het in den bedwelmenden rook daarbinnen te kunnen uithouden. Zoodra het oog aan het tooneel gewoon raakt, ziet men dat de plaats op kostbare wijze is mgerieht. Tn het mid den der lagere kamer hangt een fraaie Chineesche lajnp, de zoldering is van rijk gesneden hout, terwijl fm geschilderde wanden dik zjjn belegd met eeno bijzondere marmersoort, die den indruk geeft van onafgewerkte landschappen. Talrijke deuren aan alle zijden geven toegang tot jle vertrekken der rookers. In het buitenste deel van het gebonw staat een toonbank met kleine doosjes opium gereed om ge rookt te worden. Een dozijn bedienden houden zich bezig met het uitreiken daarvan aan de „kellners", die ze aan de habitués brengen, De gemiddelde ontvangsten pier dag worden gezegd 1000 Dollars te bedragen. De rookvertrekken zijn in vier klassen verdeeld. In de goedkoopste zij'n dé koelies, die ongeveer 0.20 be talen. In de duurste kost het genot ongeveer 0.35. De hoeveelheid dia in de verschillende vertrekken verstrekt wordt is dezelfde, ook de hoedanigheid ia niet betérj de pijp alleen regelt den prijs. De beste pijpen zijn van ivoor, dikwijls met kostbare steenen ingelegd of fraai gesneden de goedkoopste zjjn een voudig van hard hout. De kamertjes zjjn eveneens naar gelang dor klasse geroeid. In de dnqrste is de sofa waarop do rooker rust van fijn fluweel, het houtwerk ingelegd met paarlemoer, en het geheel geeft den indruk van weelde. Er zijn ook particu liere kamers. In de goedkoopere sectie zal men vele dragers aantreffen van de gescheurde gele en grjjze rokken der Boeddhisten of Taristen-priesters. Onder de rookers zijn nogal vele vrouwen. Vrij algemeen wordt geloofd dat de opium-slaap een zacht, genotvol delirium verschaft, met korte blikken op het elysium doch dit is de uitzondering en geenszins de regel. De liedon rooken om toe te geven ann den drang der onoverwinnelijke begeerte door vroeger rooken verkregen. Er is plaats voor 150 rookers te gelijk en er is zelden lang achter een een plaats open. De stroom van rookers duurt van 's morgens vroeg tot middernacht, wan- - neer de inrichting gesloten wordt, de rookwolken rijzen den geheelen dag op. Europeanen bezoeken do plaats zeldenalleen de matrozen van Ameri kaansehe oorlogsschepen die Shanghai aandoen, komen soms hun genot in opium zoeken. van de Vereeniging tot voortdurende onder steuning der nagelaten betrekkingen van verongelukte visschers der Roederijen to Katwijk aan Zee en Noordwjjk aan Zee. In het afgeloopen boekjaar 1886/87 zjjn ontvangen Aan contributiën van de readers, die zulks ge deeltelijk van de inkomsten der visschers afhouden te Katwijk 53 bomschuiten a 3.— 159.— 3 bomschuiten voor '/i jaar a 1.50 4.50 163.50 te Noordwjjk 16 bomschui ten a 3.48. 211.50 Aan jaarlijkscbe bijdragen van 50 cents of hooger906.90 Aan giften van een onbekende in eene enveloppe, postmerk Leiden, 6 October 1886, aan het adres van Mr. S. Le Poole ƒ200. van diversen te Gouda 12.47' 212.47» Aan renten1762.81 3093.68' Bij hot einde van dit boekjaar genoten onder steuning: te Katwijk aan Zee 32 weduwen, 44 weezen en 1 bejaardete Noord wijk aan Zee 5 weduwen en 3 weezen. In dit boekjaar is uitgekeerd 3438.62'ge durende de zomermaanden per week 1.25 voor elke weduwe, 0.25 voor elk kind, 0.87' voor een bejaardegedurende de wintermaanden 1.50 voor elke weduwe, 0.35 voor elk kind en 1.05 voor een bejaarde. Het kapitaal bedraagtaan inschrijving op hot Grootboek der 2pet. Nationale Schuld ƒ66.000, aan belegging in de Leidsche Spaarbank 2900, aan belegging in deposito 1582.24' en aan con tanten 483.72'. De Voreeniging betuigt hare erkentelijkheid aan allen, die hare pogingen hebben ondersteund en wenscht zeer dat men blijve medewerken om het fonds door jaarlijksohe bijdragon, giften en legaten te steunen. Do Vereeniging* voornoemd, Samuel Le Poole, Voorzitter. M. J. Eigeman, Secr.-Pénningm. Leiden, Juni 1887. Wijnemen de vrijheid aan onze stadgenooten kennis te geven, dat binnenkort over de jaarljjksehe bijdragen zal worden beschikt. In het vorig jaar werd een netto bedrag van 57.97' aau de Commissie te Leiden gezonden." Met genoegen kunnen wij mededeelen, dat wij onlangs als extra-gift ontvingen van N. N. de som van 100. Wij bljjven de belangen der Vproeniging ten zeerste aanbevelen. De Subcommissie te Gouds, M. A. G. Vorstman. A. ScHONEVELD V. D. ClOET. H. IJssel de Schepper. Gouda, October 1887. De Sultan van Marokko is nog altijd stervende of dood. Naar aan de EngelsChe bladen wordt bericht, beeft de Fransche Regeering aan den Spaanschen gezant te Parijs verklaard, dat Frankrijk zioh volle dige vrijheid van handelen voorbehoudt omtrent de bescherming van de Fransche belangen in Marokko; Frankrijk beoogt de uitzending eener vloot, ingeval Spanjo zijn .militaire demonstratiën langs de noordkust van Afrika voorzot. Deze taal heeft in de Spaankohe regeeringskringen een onaangeuamen indruk gemaakt, maar de Spaansche regeering achtte het raadzaam, overeenkomstig het advies van Sagasta de maritieme demonstratie te verminderen; de schepen te Cadiz moeten daar blijven en andere toebereidselen zijn reeds gestaakt. Geheel Frankrijk heeft den mond vol van een arrestatie van een hooggeplaatst militair. Het schandaal betreft niemand minder dan den onderchef van den generalen staf, een man dus in een der hoogste militaire betrekkingen, generaal Caffarel. Die man is gearresteerd, verdaoht van op lichterijen op groote schaal; Caffarel wordt beschuldigd wegens drie punten de onderteokening zijner wissels met bijvoeging' van zijn rang Sma-chef d'état-mayor yéneral ie l'armdehetgeen niet geoorloofd is; het medewerken tot verkrijging van ridderordes en hèt afhankelijk stellen van dezen steun van gelde lijke belooningen het plegen van oplichterij, vallende onder de termen der strafwet. Tol deze laatste misdrijven behoort o. a. hot koopen van een paard voor 10000 fr. zonder het te betalen, en het den volgenden dag a contant te verkoopen voor 6000 fres. Over generaal Caffarel, den vriend van Boulanger wordt het volgende meegodeeld: Caffarel werd op 12 Maart 1887 door generaal Boulanger, destijds Minister van Oorlog, benoemd tot den post, welken hij eergisteren nog waarnam. Hjj verving generaal Peaucelier, die geweigerd bad zekere maatregelen, door den Minister Boulanger met betrekking tot de mobilisatie genomen, mede te onderteekenen. Toen generanl Ferron als Minister van Oorlog optrad, was hij aanvankelijk voornemens zich te ontslaan van een medewerker, wiens gedrag hem verdacht voor kwam. Men kende toen echter nog geen enkel ernstig feit ten laste van Caffarel; alleen wist men dat hij in geldelijke verlegenheid verkeerde, en Fer ron aarzelde aan zijn voornemon gevolg te geven, omdat hij niet den schijn op zich wilde laden een soort van wraak te oefenen op do officieren uit de omgeving van zijn voorganger. De Minister behield dus generaal Caffarel, doch ontnam hem de stukken welke betrekking hadden op de mobilisatie in geval van oorlog, welke stukken hem door Bonlanger wa ren toevertrouwd. Caffarel word alleen aangesteld als hoofd van bet 2e bureau, doch ook in die hoe danigheid moest hij natuurlijk kennis hebben van de mobilisatie welke bij wijze van proef zou wor den ondernomen, en men acht bet waarschijnlijk, hoewel dit nog niet bepaald bewezen is, dat door zijn tnsschenkomst Aubanel zich het afschrift beeft kunnen verschaffen, dat aan de „Figaro» bezorgd werd. Te Parijs loopt het gerucht, dat er voor de opening van de Kamers nog een wijziging van het Ministerie zal plaats hebben; Freycinet zou premier worden en Rotivier zich alleen belasten met financiën. Dinsdag zou onder Voorzitting van Grévy een Ministerraad worden gehouden om beslissing te- nemen. Spulier, de Minister van onderwijs, zoonis men weet, hield te Digue eei) rede, waarin hij zeide, dat de leiding der Regeering door President Grévy een waarborg was voor de veiligheid van Frankrijk en voor de vrede-politiek, maar de republikeinen moesten 't eens zijn en bljjven. 1 Ook de heer Ferry heeft te Saint-Dié wooreen redevoering gehouden, un diacours miniatre, gelijk eenige bladen ze noemen. Weer trok Ferry te velde tegen de radicalen en de monarchisten. Het grootste gevaar dreigt de republiek door de verdeeldheid der republikeinen, en daarom achtte hij bij terugkeer der Kamers eene nieuwe crisis onvermijdelijk. Daarbij komt de afschaffing der begrooting voor eeredienst, welke met het parlementaire anarohisme op het oogen- blik het grootste gevaar uitmaakt, want de bedrei gingen der monarchisien hebben even weinig te beteekenen als de roode republikeinen. Verdeeldheid heerscht onder de republikeinen, en wie zal daarvan party trekken Het oaesarisme zeide jjorry de booze geest van ons ras, die altijd op de loer ligt en nog al niet is uitgestor ven. Men kan de teekenen des tjjds fiiet misken nen en ieder toegeven, dat er weer voorteekenen te bespeuren zijn van den terugkeer van de dictatuur, waaraan Frankrijk zich in één eeuw tijds tweemaal heeft overgegeven. De toestand is ernstig aldus eindigde de ge wezen minister zjjn rede en daarom werp ik mij met al mjjn macht en invloed in het strjjdgeyoel, zonder mjj om populariteit te bekommeren. In het binnenland zal ik naar kraohten de politiek van gematigdheid, voorziolitigheid en kalmeering blqven steunen, terwjjl ik ten opziohte derbuiten- lnndsche quaestiên, waar ik kan, de Btaatkunde zal bestrijden, die ons reeds meer dan oens te gronde richtte en die bestaat uit pralerjj, onbe zonnenheid en aanmatiging. Het voetval bij de Fransoh-Duitscbe grenzen is nu afgedaan. De Duitsche gezant graaf Münster over handigde gisteren den heer Flourens 50,000 Mark voor de weduwe Brignon en eene nota, waarin de Duitsche regeering haar leedwezen ovor het ongeluk betuigt. In hoever de soldaat schuldig is en straf verdient, zal door den rechter worden uitgemaakt. RECLAME. GEBOREN8 Oct. Jacobus, qoders J. Verburg en M. de Bruijn. Aaltje, ooders W. J. Vermeulen en A. Verkaik. Frederika Wilbelmina, ouders l)r. F. W. Raabe en G. W. Cornelissen. Dirk, ooders D. de Jong en J. Verhoef. Klaas, ouders T. Kooiman en C. Kors. Pieternella, ooders I. van den Broek en S. P. van Vleuten. Lucas Philip- pos, ouders K. A. van deu Heuvel en B. J. de Koster. Heudrikos Jacobus, ouders J. Delsraan en J. M. vao der Ku\j. Tiemeo, ouders H. Jansen en M. C. van Hoff. OVERLEDEN s 7 Oct. F. G. Götte, 77 j. - 8. W. E. Brijbag, 1 j. 9 m. P. A. van Beusekom, 3 m. 9. B. van Bariingen, 6 w. H. W. Zandijk, 5 m. 10. C. de Jong, 2 m. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, Mevrouw G. W. RAABE Gouda8 October 1887. Coenehssen. Bevallen van een Meisje, M. E. MIDDELBEEK- Eichholtz. Gouda10 October 1887. Heden overleed in den onderdom van ruim 77 jaar onze geliefde Vader, Behuwd- vader en Grootvader de'Heer FRANCISCUS GLJSBERT GöTTE, rustend geneesheer der gemeente Streefkerk. 3. C. GöTTE. E. H. T. W. GöTTE—Bietz. A. M. STEENMEIJER—Göttb. C. H. STEENMEIJER. J. C. RIJSDIJK. Gouda, 7 Oct. 1887. Aan allen, die mjj in de afgeloopen week bewjjzen van belangstelling gegeven hebben, betuig ik bjj deze mjjn harteljjken dank. H. P. SCHIM van der LOEFF. Gouda, 10 Oct. 1887. Commissarissen der Sociëteit «Ons Genoegen» brengen ter kennisse van HH. Leden ingevolge Art. 30 van het Reglement, dat bjj gelegenheid van de 1ste Abonnements Tooneelvoorstelling op DONDERDAG den 13 OCTOBER 1887, de SOCIËTEIT van des avonds ZES UUR at al GESLOTEN xtjn. Namens het Bestnur, J. C. IJSSELSTIJN, Secretarie. Gouda, 11 October 1887. GEVRAAGD een beschaafde Bg akte op den 10° October 1887, ten over- staan van den Notaris GERARDUS CATHA- RINÜS FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda verleden, is door de ondergeteekenden FRAN CISCUS HUBERTUS PEETERS en JOSEPHUS JOHANNES PEE TERS, Kleederbleekers, beiden wonende te Gouda, eene Vennootschap aangegaan onder de firma <F. H. PEETERS en Zoont betrekkeljjk het uitoefenen der Kleederbleekerjj. Welke Vennootschap is ingegaan den 1° Oc tober 1887 en aangegaan voor eenen onbe- paalden tijdzullende de Vennooten het recht hebben die ten allen tijde te doen eindigen, mits elkander zes maanden te voren waarschu wende. De Vennooten zjjn beiden tot de teekening der firma, in zake deze Vennootschap betreffende, gerechtigd, doch zullen voor haar geene geld- leeningen mogen doen, noch zich als borg mogen verbinden, tot welke handelingen de bizondere handteekening van de beide Ven nooten wordt vereiseht. F. H. PEETERS. •J. J. PEETERS. roepen bjj deze op de onbekende belangheb benden in zake de ingebrachte bezwaren tegen de niet toelating van den Heer D. BOER Jx. als lid van den Raad der gemeente Oudeioater, om desverkiezende te verschjjnen in de open bare vergadering van hnn college, waarin deze zaak zal worden behandeld en welke zal ge houden worden in het gebouw van het provinciaal bestuur, Korte Voorhout alhier, op MAANDAG 17 OCTOBER a. s, des namid dags te één ure en om, zoo zjj dit noodig achten, bonne memoriën en bewijsstukken aan genoemd College in te zenden vóór den 15 OCTOBER aanstaande. Tot en met,den '13 OCTOBER a. s. liggen de stukken iederen werkdag van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur ter inzage aau het gebouw vau het Provinciaal Bestuur, Korte Voorhout alhier. 's Gravenhaffe, den 10 October 1887. Dé Gedeputeerde Staten voornoemd, FOCK, Voorzitter. F. TAVENRAAT, Griffier. tot hulp in de huisbonding in een klein gezin. Brieven franco .onder No. 1570, aan bet Bureau dezer Courant. BWcgroenten inhoud 1 Liter, en verder alle soorten a 50 Cent per BLIK. a 40 Cent het Pond. KORTE GROENENDAAL. uit gunstig bekende Fabrieken onder de meest mogeljjke GUARANTIE en billjjke PRIJZEN. Westhaven 161.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2