TRICOT ONDERGOEDEREN 7LEESCHH0UWERIJ 91&19I1, Eene JUFFROUW, DIENSTBODE. Onderwijs Boekhouden. Bunder-Rookworst. e>EÜI-SAXSflTC, WINTEE-PALETOTS Geen grijs Haar meer!!! BultenlaniM Overzicht. ADVERTENTIÉN. C. 4. FA URE, NIEUWE BOSKOOPSCHE BRUINE B001N, Blauwe Kasdruiven J. GERRITSEN, VERHURING bij Inschrijving, Bouwmans woning Wei-en Hooilanden, WADDINXVEEN. Openbare Vrijwillige Verkooping WADDINXVEEN, Timmermans- en Aannemersge reedschappen en Materialen, D. PUIJK, Korte Tiendeweg, Kleine oorzake, groote uitwerking Het Burgerlijke Stand. Moordrecht t Heden overleed in den ouderdom van 911/, jaar onze lieve Moeder CHRISTINA SCHEEPENS, eerder Wed. van Constant!jn Gabeij, laatstelijk Wed. van Johannes Hol- eegraaft. Adres MARKT, A 91. Één nar voor de verkQoping te bezichtigen. SCHENK Zn. GrZEDT77\i^S 1QS 7. Blik groenten inhoud 1 Liter, DOPERWTEN, SNIJBOONEN, GROOTE BOONEN, de „Nieuwe Hof" è.a. VAN EENE GROOTE PARTIJ M. JONKHEID. en Pantalons In ruime keuze. el den, die aan de Sta ten-Generaal zouden «joeten worden aangevraagd, worden op een halve ton gSichat. Gisteren stond voor de arrondissements-reehtbank te 's-Hage terecht de directeur van de socialistische drukkerij Ex celnor, in de Westerbaeo straat hier ter stede, om zich te verantwoorden op de aanklacht, opzettelijk eene godsdienstige bijeenkomst te hebben verstoord. De feitelijke toedracht der zaak is als volgt Den SOen Juni jl. was blijkens aanplakbil jetten door de vereeniging Bijbel en Oranje eene openbare bijeenkomst belegd in de kapel aan de Malakkastraat, die te 8 uren zou aanvangen. In die bijeenkomst werd door de heeren Schaberg en ds. Kademaker gesproken over den slag van Waterloo, aan welk onderwerp godsdienstige be schouwingen werden vastgeknoopt, zooals steeds^in de bijeenkomsten dezer Vereeniging, die op christe- lijken grondslag rust, het geval is. De vergadering droeg, overigens van het begin tot het einde een godsdienstig karakter, want zij werd aangevangen met gebed en gesloten met dank zegging en psalmgezang. Tot dit laatste echter zou het dien avond niet, althans zeer gebrekkig, komen. Nadat toch de weleerw. heer ds. Rademaker het dankgebed uitgesproken en de psalmen had ver kondigd, die do vergadering zou zingen, vroeg een persoon, waarin de beklaagde v. G. herkend werd, het woord tot het voeren vau debat, waarop on- middelijk door ds. Rademaker werd geantwoord, dat het niet op den weg der Vereeniging lag debat toe te staan, en dat dit in de bijeenkomsten van Bijbel en Oranje nooit geschiedde, waarop bpkl. zich in den middengang van lie kerkgebouw posteerde en protest aanteekende tegen den laatsten spreker en dat in zeer oneerbiedige bewoordingen. Dit incident veroorzaakte hevige ontsteltenis, vooral bij de vele bejaarde vrouwen die de vergadering bijwoonden. Daarna verliet de beklaagde met een 30 a 40tal personen, klaarblijkelijk socialisten, het kerk gebouw, onder het zingen van het socialistische vrijheidslied. Reeds in het begin der vergadering had men op gemerkt, dat deze zich door ongewone onrust ken merkte, als gesohuifel met de voeten, hoesten enz. De verdediging vftn beki. was in hoofdzaak dat hjj, toen de dankzegging was uitgesproken, in de meening verkeerde dat de vergadering geëindigd was, daar ds. Rademaker den katheder reedp ver laten had, (een bewering die door de getuigen een parig werd tegengesproken). Overigens erkende hij de persoon te zijn goweest die het protest aantee kende, doch ontkende hij ten sterkste de eerste aan- ■5. _Jeiding te zijn geweest tot de ordeverstoring, daar niet hij, doch een ander persoon, door bem met name aangeduid, had gevraagd of er gelegenheid was tot debat. Hij zou eerst geprotesteerd hebben toen dien persoon, die voor nern zat, debat werd geweigerd. Beklaagde la3 een relaas voor van den inhoud van zijn protest, zulks ter weerspreking van eenige uitdrukkingen die hem door den Voorzitter van de Vereouiging «Bijbel en Oranje" in den mond waren gelegd. Voorts beweerde bekl. niet ter verga dering te zijn gekoineu^met de bedoeling wanorde te stichten, doch integendeel iemand, die de orde wilde verstoren, den raad te hebben gegeven, dit na te laten en «die. menschen te laten vergaderen." Het meerendeel der getuigen beantwoordde de vraag of iemand die niet gewoon is de vergadering van «Bij bel en Oranje" bij te wonen, doft indruk moest ont vangen dat de vergadering na de dankzegging geëin digd was, ontkennend. Bekl. deed nog een beroep op de statuten der ver eeniging, waaruit zou blijken dat de vergaderingen met dankzegging gesloten werden en begeerde met ge tuigen te kunnen bewijzen, dat, ds. Rademaker na de dankzegging den katheder verlaten had. De bekl. gaf zijnen wensch te jennen, nopens de verkeringen van den voorzitter van Bijbel en Oranje en ds. Rademaker gebruik te maken van de be voegdheid, eenen beklaagde bij art, 174 W. v. straf- vord. toegekend, om een onderzoek te eischen, wan neer een getuige verdacht wordt zich op de terecht zitting aan het misdrijf van meineed te hebban schul dig gemaakt. De rechtbank verklaarde vooralsuog geen termen te vinden een dergelijk onderzoek in to stellen. Subst. officier van justitie, mr. baron sde Vos van Steenwijk. oordeelde «art. 146 W. van strafrecht in deze toepasselijk, wijl genoegzaam gebleken was, dat de door bekl. verstoorde bijeenkomst eene godsdien stige was. Het voorgeven van bekl., dat hij dacht dat de vergadering geëindigd was, toen hij zijn pro test verkondigdo, verwierp ZEA. Immers had bekl. getwijfeld, dan ware het eene geringe moeite ge weest te informeeren, of de bijeenkomst opgeheven was en zou hij zeker vernomen hebben, dat in de bijeenkomsten van Bijbel 'en Oranje als vaste regel geldt, dat na de dankzegging nog psalmgezang en eene zegening plaats hebben. Hierna voerde bekl. nog nader vrjj uitvoerig ,de verdediging, hiervoren gemeld. Hij .beklaagde zich voort^dat te zijnen opzichte niet-alle procesvormen waren in acht genomen en verklaarde, reeds uit het onderzoek zijner zaak ter terechtzitting de overtuiging te hebben verkregen, dat men reeds l maand voor hem heeft weggelegd. Meer zou hij niet over de zaak zeggen, doch be hield zich dit voor, wanneer do heeren eens in Walhalla mochten komep. Uitspraak heden over 8 dagen. Het O. M, vorderde 1 maand gevangenisstraf. Een merkwaardig voorbeeld van besmetting, waar bij de ziektekiemon door sierplanten werden overge bracht, heeft te St. Petersburg, waar het voorkwam, menigeen verontrust. Na een bruilofspartij werd de jonge bruid nl. plot seling ernstig ziek en het bleek dat zij in hevige mate de typhus had. Eerst na eene langdurige ziekte volg de cle genezing. Ondertusschen was het uitgekomen, dat de sierplan ten en bloemen die bij de feestviering moesten dienen en die men in een bloemenmagazijn gehuurd had, kort te voren gebruikt waren bij de begrafenis van een persoon die aan typhus was overleden. De bruid had van een der planten een bloeiend takje afgeplukt en dit in 't haar gestoken, waardoor zij waarschijnlijk de ziektestof op zich zelf overbracht. Een in Amerika verschijnend geneeskundig tijd schrift deelt mede dat, eenigen tijd geleden, twee krankzinnigen in een gesticht werden opgenomen, om dat zij pogingen tot zelfmoord hadden gedaan. De een verbeeldde zich dat hij een 'koe was en rende voortdurend met het hoofd tegen den muur, terwijl de ander in de meening verkeerde, dat zijn hoqfcl een ijzeren kogel was, die op den grond rondrolde, en daarom wentelde do ongelukkige voortdurend op den grond. Men sloot de beide zieken in een en dezelfde kamer op en maakte ieder hunner er opmerkzaam op, dat de ander krankzinnig was en plan had, zich van het leven te berooven, waarom hij op hem moest passen. De beide mannen deden trouw hun plicht en pasten1 elkander trouw op, waardoor hun eigen persoon werd afgeleid. Zij meenden daarom ieder voor zich volkomen gezond te zijn en verbaasden zich over elkanders dwaze inbeelding. Do afleiding, die hun op deze wijze werd verschaft, had ten gevol ge, dat beiden geheel herstelden en het gesticht kon den verlaten. JMé-geschenkenOnder de geschenken, den Paus bij gelegenhoid van zijn jubilé gezonden, bevindt zich ook een kostbaar porselein servies van Keizer Wilhelm door bemiddeling van den Pauselijken nuntius te Mun- chen naar Rome gezonden. Men zond het geschenk langs dezen weg, omdat de Italiaansche sporen door een bende gauwdieven niet veilig zijn. Geen koffer wordt door deze schelmen ongemoeid gelaten, en de Paus weet reeds bij qndervinding, dat deze roovers het voornamelijk op de heitf toegezonden kostbare geschen ken voorzien hebben. De Koning van Saksen heeft den Prtus een door den directeur der kunstnijverheidschool Dr. Nieper ver vaardigd werk geschonken. Het is het facsimile eener zoogenaamde Bib/ia pauperum op perkament. Behalve de twee Codices te Leipzig bestaat er nog slechts één zoodanige «Arraen-bijbel". üp het titelblad bevinden zich benevens de opdracht van Koning Albert de af beeldingen der Evangelisten en de band is geheel met edelgosteenten versierd. De paus heeft bij een voor naam Romeinsch schilder twaalf miniatuur-portretten van zich laten vervaardigen, om aan de vorsten, die bij gelegenheid van het jubilé geschenken zonden, te worden uitgedeeld. De «ijzeren kanselier moet op zijn jubilé een gé- schenk van ijzer ontvangen", schijnt het idee te zijn geweest van Lord Ranelagh, die een groot vereorder van vorst Bismarck is. De Lord heeft een geschenk verzonnen, dat zeer origineel maar tevens zeer zwaar is. üp Bismarcks geboortefeest werd eene groote, bijna ontilbare kist binnengebracht. «Naar het ge wicht te oordeelen", schrijft een Duitgch blad «zou het Bismarck's stem in het Europeesch concert moe ten wezen; dit is het echter niet. De monsterkist bevat een schrijftafel, die niet van/hout, maar van kanonskogels vervaardigd is." Jaarlijks verschijnt een landbouw-verslag, maar een algemeen nijverheids-verslag ontbreekt. Thans is er onder bovenstaanden titel een verschenen bij de heeren J. H. de Bussy, te Amsterdam de prijs van het verslag, ongeveer 120 bladzijden, is 0.80. Het verslag is opgesteld en onderteekeud door ver schillende industrieelen. Het spreekt van zelf, dat het niet zoo volledig, ook niet zoo wetenschap pelijk is als van een officieel nijverheids verslag zou kunnen worden gevorderd. Bovendien waait door het verlag een sterk protectionistische wind. Dit neemt echter niet weg, dat ook overtuigde vrijhandelaren belang zullen stellen in de bijzonderheden, omtrent den staat van menige industrie hier medegedeeld. Een der belangrijkste rapporten is dat der Tilburg- sche wol-industrie, hetwelk onderteokend is door vier en negentig fabrikanten en reeds door den heer Hen drik Muller Szn. soherp word aangevallen in zijne bekende artikelen in de Nieuwe Rotterdamnche Courant In de brochure is opgenomen de beantwoording van die artikelen door den heer Armand Diepen. De Belgische gemeenteraadsverkiezingen zyn zon der ongeregeldheden afgeloopen, ofschoon de strijd zoowel in de steden als op het platteland heviger was dan ooit te voren. Te Brussel hebben de ge matigde liberalen de overwinning behaald met een meerderheid van 800 stemmen. Tot dusver zijij vier radicale Candida ten niet herkozén, maar er moet nog herstemming plaats hebben tusschen den wet houder Demot, den candidaat der gematigde libera len, en Finet, den minst radicalen candidaat der andere partijen. Ook te Antwerpen behaalden de liberalen met groote meerderheid en te Gent met kleine meerderheid de overwinning tegen de Katho lieken en de socialisten. In 7 plaatsen van Hene gouwen en de provincie Luik zijn socialisten ge kozen. Caffarel is eerloos vorklaard; de militaire com missie van onderzoek besliste met algemeene stem men en het praatjo dat hij welbeschouwd de minst schuldige was, blijkt weer slechts een praatje te zijn. Het onderzoek vau de commissie heeft niet eens lang geduurd; de bewijzen waren voorhanden, dat Caffarel wissels toekende voor een bedrag, ver boven zijn vermogen; hij deed allerlei inkoop en tegen den dag van betaling, en verkocht daze goederen voor minderen prijs om aan geld te komen. Dit was reeds genoog om hem eerloos te verklaren. De on gelukkige schijnt zich niet eens verdedigd te hebben. Het besluit waarbij generaal Caffarel uit het leger wordt verwijderd, is naar Mont-sous-Vaudrey ge zonden, daar President Grévy eerst heden naar Pa- rys terugkeert. Zoodra het besluit onderteekend is, zal Caffarel op vrije voeten worden gesteld, tenzij het parket termen vindt oen bevel tot in hechtenis neming tegen hem uit te vaardigen. Dit is zoo goed als zeker, zoodat Caffarel vermoedelijk slechts uit de militairo gevangenis zal worden ontslagen, ten einde naar Mazas te worden overgebracht. Daar Caffarèl meer dan twintig dienstjaren heeft, behoudt hij een pensioen van 3900 francs. Intusschen heeft generaal Boulanger zich in arrest begeven, ten einde de straf te ondergaan, wolke hem tot groote ergcnis der rddicale bladen is opgelegd.' Boulangers aanhangers wildon niet gelooven, dat do minister den generaal zou durvoa straffen, maar nu zijn zij ook ten hoogste verbolgen. Men acht het waarschijnlijk, dat, den generaal na het einde van zijn arrest, ook zijn commando zal worden ontnomen. In, dit geval verwaeht men Boulangers terugkeer naar Parijs, waar hein door de radicalen reeds eeu zetel in do kamer is aangeboden. Nu reeds is generaal Broye naar ClermontFerrand gezonden, ten einde het commando over hot XlIIde legerkorps over te nemen. In de Engelsche regeeringskringen schijnt men zich ernstig ongerust te gaan maken over de zaken in Ier land. De tofios* merken nog geen verbetering op van hun dwangsysteem. Naar men zegt, is de secretaris voor Ierland, Balfour door de koningin naar Balmoral ge roepen teneinde over den toestand en.de jongste ge beurtenissen verslag te doen. Op het laatst der vol gende week zal tevens kabinetsraad gehouden wor den. De ministers, die rust buitenslands gezocht hebben nu de vermoeiende parlementszittiug zijn deels reeds teruggekoerd of maken zich 'gereed voot vertrek naar Engeland. Lord Salisbury, die zich te Dieppe bovindt, wordt Dinsdag to Londen ver wacht. Behalve de Iersche aangelegenheden zal waar schijnlijk de ellendige toestand der werkeloozen in Londen, wier ontevredenheid een gevaar voor den naderenden winter dreigt te worden, een onder werp van beraadslaging in den ministerraad uit maken. De voortdurende manifestaties der werkeloozen te Londen schenken gegronde reden voor bezorgdheid. Vrijdag avond had een nieuwe demonstratie plaats, die een dreigender karakter had dan de vorige. Een groot aantal werklieden begaf zich 's namiddags in optocht onder de roode en de zwarte banier naar het «Mansion House," waar men een onderhoud met den lord-mayor verzocht. Deze weigerde de werkeloozen to ontvangen, ouder voorgeven dat hij het nut Van een onderhoud niet inzag. Dit was olie in het vuur. De menigte, reeds opgewonden, begon op luidruchtige wijze haar misnoegen te open baren. Op zulke oogenblikken valt hot kwade zaad der onruststokers en oproerkraaiers op vruchtbaren bodem. Onmiddellijk volgden dan ook eenige drei gende toespraken; een der sprekers stelde den lord- mayor verantwoordelijk voor de mogelijke ongeregel- heden, waertoe zijn onheuschheid aanleiding zou kunnen geven. De menigte uitte haar verontwaar diging door den lord-mayor uit te fluiten en uit te jouwen, afgewisseld met het zinfcen der «Mar seillaise." Daarop wilde zij zich naar het sterk be volkte «East End" begeven, maar in de «Fleetsfcreet" bracht men een kleine vijandelijke ovatie aan den conservatieven «Standard," van welke gelegenheid de politie gebruik maakte de vaandels in handen te krijgen en de woelige menigte uit een te Aryven. Bij deze beweging werd zij geholpen door liet beste middel ter bekoeling van staatmanifestaties: flinke stortbuien. In het Deenscho Folkething is de discussie begon- ren over de begrooting. De heer Berg, een der leiders der liberale oppositie, wilde het conservatieve ministerie-Estrup geen cent toestaan, maar de meerderheid der liberalen toonden zich bereid tot een schikking om in overleg met de regeering de financieele quaesties te regelen. Er be staat in allen gevalle nu eenige kans, dat aan den lang duriger strijd tusschen het conservatieve kabinet en de liberale meerderheid in de Kamer een einde komt. In Noorwegen dreigt een ministerieele crisis. De meesto ministers hebben hun ontslag gevraagd, indien de minister-president Sverdrup aan het bewind blijft. De twist is nu zoo hoog geloopen dat de tegenwoor digheid des konings noodig wordt. Vermoedelijk zal koning Oscar nog in deze week naar Christiania ver trekken. RECLAME. is niet zeldzaam dat, een haastig uittreden van de warm te in de koude of een afwisseling van warme in koude lucht, menig bloeient loven gedeeltelijk in snelle ge volgen, godoeltelijk in lange ziekten, gedompeld en geluk en welzijn eener geheele familië heeft doen op houden. De kleine maar natuurgenoeskrachtige Sode- ner mineraal pastillen, rechttijdig gebruikt, beletten de groote ongeneesbrengende working dezer kleine oorzake niet. Daarom moet mon niet verzuimen als men bij ruuwe luchtafwisseling, scherpe ltichtstrorain- j gen of slecht weer naar buiten- treed, van eenige pa- j stillen die een ieder gemakkelijk bij zioh nemen kan, in den mond te laten smelten. Die billijke ziekte wordt daar door in haar ontstaan tegen gehouden. In alle apotheken verkoopt men die pastillen aan 60 cents de doos. GEBOREN13 Oct. Johannes, ouders L. W. An naars en M. M. «an Duijtendijk. 14. Gersrdus Hendrik ui, ouders J. O. Strengen Al. H. Neerscholten. Catharine, ooders D. Vies en C. Jansen. 15. Arie Hnibert, ouders D. van der Vooren en C. van Grieken. Ggabertos. ouders T. Gravesteijn en H. Rosbergeo. 17. Alarchien, oudera H. Koops en F. I). ktU. OVERLEDEN; U Oct. B. Kooien. 12 w. 15. J. P. Snellcrasn, 3 w. G. A. Huisman, 8 j. 7 m. - 16. J. Annaars, 3 d. - 17. F. N. Maas, 54 j. P. J. vau der Linden, 5 in. C. Scheepens, wed. J. Hollegraaf, 91 j. GEBOREN: Cornelis, ouders A. Jongejan en P. Hooger- vorst. Lena, ouders T. Karreman eu J. Verburg. GEHUWD: P. Steenbergen, (wonende te Nieowerkerk a. d. Usael) en H. van Gennep. Heden overleed tot ons diep leedwezen onze Procuratiehouder de Heer F. N. MAAS Jr. alhier. Gedurende bjjna 30 jaren was hg bg ons werkzaam, steeds met liefde en jjver onze belangen behartigende. G. PRINCE ZONEN. Gouda17 October 1887. Voor de Vele blijken van belangstelling en vriendschap, bij de viering van onsgonden Huwelijksfeest, betuigen wij, ook namens Kin deren, Behuwd- en Kleinkinderen, hartelijk dank. H. BOUTERS. C. M. BOUTERS— Gouda18 Oct. 18^7. Vebbkrkmoes. Dank aan allen, die ons bij de ge boorte onzer Dochter, blij kerf van belangstelling gaven. Gouda, 18 Oct. 1887. G. BOÜTERS. C. F. BOUTERS- Ogiek. 19 jaar, P. G., zag zich gaarne geplaatst ter assistentie in een HUISHOUDEN. Br. franco onder No. 1224, Bnrean Goudtche Courant. Eene fatsoenlijke VROUW van buiten biedt zich aan als Adres aan NEELTJE BLOOT te Moordrecht /R De Notaris D. TEIJINCK te Schoonhoven zal op DONDER- 9 DAG 20 OCTQBER 1887, des voormiddags II are, aan de stalling van den Heer 0. F. vak den BERGH te StolioijkersluU nabjj Gouda, in het openbaar om contant geld VERKOQPEN: 12 in goeden staat verkeerende Wed. D. H. LUNENBURGGabbij. G. A. D. J. GABRIJ. Gouda, 17 October 1887. Eenige kennisgeving. V Heden overleed tot diepe droefheid van mjj en injjne kinderen, mjjn dierbare Echtge noot FREDERIK NICOLAAS MAAS, in den ouderdom van 54 jaar en zeven maanden. Wed. F. N. MAAS— Gouda, 17 October 1887. Franke. Wordt GEVRAAGDeene bek wame verschillend van haar en jaren, allen goed in tuig en zeer geschikt voor Rijtuig- en Werkpaarden, 2 BOKKEN, BOK- KENWAGKX en TUIG. Primo NOVEMBER begint de Wintercnrsns in BOEKHOUDEN en HANDELSREKENEN. Deelnemers hieraan gelieven zich voor dien datum aan te melden bjj WACHTELSTRAAT 216. voor Mannen, Vrouwen en Kinderen. en verder alle soorten a 50 Cent per BLIK. a 40 Cent het Pond. KORTE GROENEN DAAL. HM! voor den tgd van 5 jaren, aan te vangen KERSTMIS 1887—Mei 1888, op de conditiën, die ter lezing liggen ten kan tore van Mr. I. MOLENAAR, Notaris te Waddinxveen, van: DE KAPITALE met de daarby behoorende te zamen groot 27 Heet., 66 Aren, 60 Cent., thans in huur bg G. van MIDDELCOOP, en gelegen aan den Zuidelijken Dwarsweg, in den Zuidplaspolder, nabg den overweg van den Rijnspoor, binnen De inschrijvingsbiljetten, houdende de uit te loven huursom per jaar, benevens de namen, voornamen en woonplaats van den huurder en twee solide borgen, worden ingewacht ten kan tore van genoemden Notaris MOLENAAR op DINSDAG 1 NOVEMBER 1887. aan welk kantoor alle verdere informatiën te verkrijgen zijn. (OM CONTANT GELD) TB wegens eindiging van zaken en likwidatie, ten overstaan van Mr. ISAAC MOLENAAR, Notaris te Waddinxveen, op WOENSDAG den 26 OCTOBER 1887, aan te vangen 's morgens 10 uur, op een terrein gelegen aan de Dorre kade, vlak bij de rivier de Gouwe te Wad dinxveen, waaronder verticale STOOMMACHINE en KETEL van pl. m. 4 paardenkrachten, beiden, met bjj behoorenden SCHOORSTEEN c. a., circulaire ZAAGBANK en LINTZAAG met ZAGEN. Breeder bg billetten. Behoorlijk afgenummerd, daags te voren te bezichtigen. Liggende alles zeer gunstig om per as of per schuit te worden vervoerd. Nadere informatiën ten kantore van ge noemden Notaris MOLENAAR. WESTHAVEN naast het POSTKANTOOR. Van af heden verkrijgbaar fijne Steeds voorradig ttk Be nieuwe LONBON is Jf- wil ')e3te Tan a"e '>eaiaanc'e par- Jfa la fnmerien, om het grijze haar binnen enkele dagen te doen verdwjjnen. $É^l§!«Maakt ke' ^aar glansrijk en zacht - iwvÉwSPHen verft niet. Prijs 83 cent per flacon en f 1.50 per dubbele flacon. Alleen verkrjjgbaar te Gouda bg J. H. C. HUINCK F.Hz., 122 Hoogstraat 123.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2