OPENBARE SAMENKOMST BINNENLAND. Eenige Mandenmakers, STEENKOLEN. Wed. BOSMAN, A. A. REGENSBÏÏEG, ADVERTËNTIËN. COIT CEET op Donderdag 17 November 1887, t C o der Afd. GOUDA der Ned. GUSTAAF ADOLF-VEREENIGING, SprekerDr. J. KNAPPERT, Hft BESTUUR. GEVRAAGD Grove Ruhr-Kachelkolen, 57% ct. per H. L. (mud) JAN PRINCE Cle. Specialiteit in Pantalons, Borstroken, Kousen en Sokken. Tiende weg- D 84. op Woensdag- 16 November 1887, TANDARTS, iedere WOENSDAG en DONDERDAG le consulteeren Lange Tiendeweg- D. 23 Gouda. leerd, dat een groot deel der kiesgerechtigden onverschillig blijven, hetgeen voornamelijk een gevolg is van onbekendheid met de groote be langen, die bjj de verkiezingen op het spel staan. Dat het tbans anders zal worden, is niet waarschijnlijk, tenzjj men er zich op toe- legge om ook buiten den verkiezingstijd te arbeiden aan de verspreiding van betere poli tieke inzichten. Niet enkel strooibiljetten eens om de 4 jaar, maar voortdurende arbeid aan de opvoeding der kiezers door bijeenkomsten, waar groote belangen besproken worden, door populaire voordrachten over politieke en econo mische onderwerpen, door verpreiding van ge schikte lectunr over deze dingen. Dan alleen kan men langzamerhand meerdere, op kennis van zaken steunende geestdrift bij de verkie zingen verwachten. Dan raakt men ook nanwer met elkander bekend, terwijl anders de kortstondige samenwerking voor eene ver kiezing slechts eene vluchtige kennismaking ten gevolge heeft, die geeue sporen achterlaat en om de 4 jaar weer van meet af moet worden aangeknoopt. Voorts zouden wij als regel willen stellen, dat de casdidaat zich aan de kiezers vertoone en hen inlichte omtrent zijne beginselen en voornemens. Nu er slechts een tiental gemeenten te bereizen valletr, is dit niet te veel van een candidaat gevergd. Niets gaat boven persoonlijke bekendheid en het ge sproken woord. Die daar tegen op zien of om andere redenen zich verontschuldigen, moeten dan maar geen candidaat gesteld worden. Strookt dit thans niet met onze gewoonten, welnu laten wij dan onze politieke zeden maar wat veranderen, misschien schudden wij dan tevens onze politieke lauwheid af. Deze gedachten meenden wij onder de aan dacht onzer lezers te moeten brengen. Eerlang worden wij ter stembus geroepen en dan moet het terrein voldoende verkend en voorbereid zjjn er behoort althans bjj tijds te worden gezorgd, dat met het getjj de bakens worden verzet. Vroeger verontschuldigden velen zich met de hopeloosheid van eiken strijd dit voor wendsel kan thans geen dienst doen. Niemand weet nog aan welke zijde de meerderheid zal zjjnin elk geval kunnen wij hier niets verliezen, de kans is groot om alles te winnen. GOUDA, 12 November 1887. Heden middag werd ten Raadhuize dezer gemeente aanbesteed het rostaureereu der woning van den Directeur der Stedelijke Gasfabriek. Ingeschreven werd door C. P. W. Dessing te Gouda voor 1985.W. Bokhoven te Gouda voor 1875. K. Hollander te Gouda voor 1845.en H. J. Nederhorst te Gouda voor 1787. Naar wij vernemen, zal de wedstrijd, in het jaar 1888 door den Nationalen Kolfbond te houden, niet te Zevenhuizen maar te Gouda worden gehouden. De Staatscourant bevat de nummers 183192 van het Staatsbladin welke de wetten zijn opgenomen, waarbij de Grondwet wordt veranderd. De konink lijke bekrachtiging is jl. Zondag 6 November ver leend. Allo ontwerpen zijn dien dag door 's Ko- nings haudteekening, gecontrasigneerd door al de Ministers, tot wetten verheven. Door deze plaatsing in de Staatscourant treden die wetten no^ niet terstond in werking. Dat geschiedt eerst op het oogenblik der plechtige afkondiging, die bij het laatste artikel der Grondwet omtrent hare aanvullingen en veranderingen is voorgeschreven. Waarin zal die plechtigheid bestaan In 1840, evenals in 1848 en 1883, bestond zij daarin dat de veranderingswetten, op een bij koninklijke publicatie bepaalden dag, in een plechtige openbaren zitting van den Hoogen Raad, eik der gerechtshoven en arrondissements-rechtbanken door d,en griffier werden voorgelezen en diezelfde publicatie van de puien der raadhuizen werd afgelezen. In 1840 bepaalde de laatste aflezing zich tot de hoofdplaatsen der provincies en der arrondissemen tenin 1848 en 1884 vond zij in «alle" gemeenten plaats, en wel evenals de voorlezing in de zittingen aer rechterlijke colleges, «ten klokke twaalf". In 1884 werden bij dit uur gevoegd de woorden «des middags", vermoedelijk om het niet zeer waarschijn lijk geval te voorkomen, dat de een of andere zon derling van een burgemeeester het aur van midder nacht kon kiezen. Daar het in het oosten des lands eerder middag is dan in het westen, wordt door het voorschrijven van een bepaald uur toch geen gelijktijdige afkondi ging bereikt, tenzij alle gemeenteklokken Amster- damsche tijd aangeven, gelijk de spoorstations. In 1848 kwam er nog een plechtigheid bij, nl. het luiden der klokken oen half uur voor de plech tige voorlezing. In 1884 heeft men deze luidruchtige plechtigheid achterwege gelaten. Voor de Rechtbank te Amsterdam stond Donder dag terecht mr. K. Dumoulin, advocaat en procureur, beschuldigd van 900 verduisterd te hebben ten nadeele van don heer Otterbein. Deze zaak droeg zich ongeveer aldus toe. De heer Dumoulin kocht van genoemden heer, in België woon achtig, een huis aan de Keizersgracht, maar aange zien de kooppenningen achterwege bleven, werd hij op grond van wanprestatie voor den civielen rechter gedagvaard tot ontbinding van den kodp en verkoop van het perceel. Kwam mr. Dumoulin dus zijn ver bintenis niet na, in een ander opzicht ging hij zijn bevoegdheid te buiten. In het perceel bevond zich nl. een schilderij van De Wit, waarvoor den eige naar meermalen 1000 was geboden, en welk doek deze beweert zich bij den verkoop uitdrukkelijk te hebben voorbehouden. Desniettemin verkocht do heer D. het doek aan een kunsthandelaa# voor 900 en gebruikte de som ten eigen nuttevan daar do terechtstelling wegens verduistering. Meer dan 30 getuigen a charge en décharge zijn gedag vaard. Met het voorlezen vau de processtukken en het verhoor van den eersten getuige, den heer Otterbein van Brussel, verstreken drie uur. De beklaagde vroeg op grond van art. 174 Strafwetboek schorsing van de zaak voor een onderzoek naar do valsche ver klaringen van den getuige, dat hij het schilderij niet cadeau had gegeven en het doek niet in beklaag- dens huis had zien hangen. De Officier van Justitie achtte het hoofdmotief voor het verzoek, nl. het vermoeden dat de verklaringen valsch waren, af wezig en de Rechtbank was 't met deze meening eens. De officier van Justitie eischte gisteren tegen den advokaat Dumoulin twee jaren gevangenisstraf met ontzegging van het kiesrecht en van het recht om reohtsbijstand te verleenen gedurende 5 jaren. Mr. Yan den Berg, de advokaat van den heer Otterbein eischte 2000 schadevergoeding van biklaagde, 900 voor het verduisterde schilderij enl 1100 aan schade van overdrachtskosten, beloopenVop het perqeel Keizersgracht. De uitspraak is bepaald op 18 dezer. De vorige week had zich voor de arrond.-recht- bank te Middelburg te verantwoorden de heer A. J. Verplanke, raadslid te Hoofdplaat, die in het begin des jaars tijdens de loting wegens vergoeding voor een rijtuig eeno door hem zeiven met den naam van huurkoetsier te Hoofdplaat ondertoekende declaratie ad 4,50 had ingediend. Beklaagde had de reis naar IJzendijke v.v. met eigen rijtuig gedaan maar, gelijk aldaar gewoonte was, zekere vergoeding hier voor in rekening gebracht. Hot O. M. achtte hier de beschuldiging van valsch heid in geschriften" be wezen en eischte een gevangenisstraf van 3 maan den. De verdediger, mr. De Witt Hamer, vroeg vrij spraak, aangezien de benadecling van anderen, het kenmerk van bedrog, hier niet aanwezig was. De Rechtbank heeft den beklaagde veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Aan de haarlemsche Ct. wordt uit Athene ge schreven De schouwburg is zoover ontgraven, dat men er een volkomen plattegrond van heeft kunnen opma ken. Bij dat gebouw heeft men de overblijfselen gevonden van andere gebouwen", waaronder de tem pel van Hora, door Pausanias vermeld. De plaats van de Agora is geconstateerd, en men heeft de lange portieken aan den dag gebracht, die haar om ringden. Mon kan eene straat onderkennen, die van het midden der stad naar eene der poorten liep; het plaveisel vertoont nog de sporen der karren. Een Grieksch gebouw mot Uomeinsche kolonnade is is aan het licht gekomen, en eene reeks van fraaaie Dorische kapiteelen uit verschillende tijdperken zijn gevonden. De voornaamste stukken beeldhouwwerk zijn naar het centrale museum van Atheney overge bracht door de zorg van den heer Cavadias, ephoor- generaal der antiquiteiten. Daaronder vindt men eene zuil, Voorstellende eene jonge vrouw van bijna V l natuurlijke grootte, in de rechterhand een niet meer te onderkennen voorwerp houdende, dat een groot blad met eene bloem schqnt te zqn. Voorts drie stukken marmer, waarop negen per sonen «en bas relief" zijn afgebeeld, voorstellende den muzikalen wedstrijd tusschen Apollo en Mar- syas. Tusschen hen in staat de slaaf, eene Phrygi- sche muts op het hoofd en egn gebogen mes in de hand, die Marsyas moet viellen. Yan de negen Mu zen, die in den strqd uitspraak moeten doen, zijn zes aanwezigde overige waren vermoedelijk op een vierde stuk marmer afgebeeld, dat nog niet terugge vonden kon worden. De houding dezer verschil lende personen getuigt van de meesterhand des beeldhouwers, zoo ook de hoofden, die van zeven der negen bewaard zijn gebleven. Ook zijn eenige belangwekkende opschriften ont dekt, waaronder de tekst eener wet in Arcadisch di alect; eene lqst der wapenbroeders van Philopoemen, gedagteekend uit de vierde strategie van den gene raal der Achseërs; eene inscriptie uit den Romein- schen tijd, den lof verheffende van eenen man, die de Agora verfraaid had. In den avond van den 22n Mei waren drie offi cieren, die de te La Louvière gelegerde troepen com mandeerden, voor een venster van het hótel du Commerce gezeteu. Plotseling sloeg een zware ont ploffing dat yenster aan gruis, een der officieren, kolonel van Hoesen, ernstig in den rug kwetsende. Hij en zijne kameraden hadden het leven slechts te danken aan de leuning van de bank, waarop zij waVen gezeten en die hen beschermd had tegen de hout en steenbrokken, welke door de kracht der ontplof fing waren weggeslingerd. Het bleiek weldra dat de dader was zekere Jahn, van Fransche afkomst, en die op eene der onstuimige meetings té La Louvière gehouden, zich zeer heftig had uitgelaten tot plun dering, brandstichting en verwoesting had aangespoord. Toen Jahn 's nachts werd gearresteerd, had hij een geladen revolver bij zich, en hij moest erkennen dat hq zonder middel van beslaan en zonder werk te La Louvière rondliep ohi de werklieden aan te sporen tot verzet tegen hunne patroonsterwijl hij tevens erkende, dat hij de hem toegeschreven woorden h^d gebezigd tot de verheerlijking van het socialisme en de anarchie. Jahn staat voor die feiten heden voor het Hof van Henegouwen te recht. Wegens opzettelijke belèediging van den Koning stond Donderdag voor do rechtbank te 's-Hage terecht de 21 jarige Cohen, die 16 September, toen de Koning bij zijn terugkomst in de residentie in een rijtuig den Stationsweg passeerde, zoo dat Z. M. en het publiek op straat 't konden hooren, zou heb ben uitgeroepen «Leve Domela Nieuwenhuis «Weg met Koning Gorilla" of: «Weg met den ge- kroonden GorillaDe inspecteur van politie, die beklaagde onmiddellijk na zijn uitroep bij den kraag pakte en hem Rog tegen het verontwaardigde volk moest beschermen, en een tweede getuige a, charge verschilden op het punt, of beklaagde «gekroonde" dan wel "Koning Gorilla" riep, maar ontkenden dat hij alleen «W.eg met Gorilla en ook «Leven de socialisten schreeuwde. Cohen beweert dat hij riep: «Leve Domela Nieuwenhuis ""«Leven de Socialis ten i" «Weg met Gorilla!" en, ware hij niet beet gepakt, had willen uitgalmen «Leve Willem III Drie vrouwen getuigen d déchargebevestigenden dit Hq wilde den Koning niet beleedigen, doeh Z. M. een ovatie brengen voor de onovertroffen daad der kort te voren aan Domela N.euwenhuis verleende gratie, en bezigde de uitdrukking «Weg met Gorilla I" als contrast tegenover zeker boekje. Zich aldus hoofd zakelijk verdedigende, verweet hij het O. M. majes teitschennis door de aan het «Weg met gekroonde of koning Gorilla" gehechte beteekenis' en het door de justitie tusschen Gorilla en Willem lil gelegde verband. Hq gaf alleen zijn hart lucht wegens de. door den Koning met de volkszaak betoonde sym pathie. v De subst.-offic. mr. De Vos van Steenwijk hield dten uitroep voor een ernstige beleedigjng, hetgeen ook bleek uit de verontwaardiging van het publiek, achtte het opzét gelegen in het woord «gekroonde" of «koning Gorilla" en vorderde een gevangenisstraf van 1 jaar. 'Uitspraak op 17 Nov. a. s. Te Amsterdam en te 's Hage is doqr den heer Paul von Janko zijn nieuw klavier voorgesteld, dat zeker de aandacht van alle musici verdient. Omtrent Paul von Janko vinden wij opgeteekend, dat hij 2 Juni 1856 te Totis in Hongarije geboren is als zoon des rent meesters van den graaf Esterhazy: dat hij in Weenen zoowel de Polytechnische school als het conservatoire bezocht; dat hij een jaar aan de Berlijnsche hooge- school als student in de mathematische vakken was ingeschreven en privaatlessen in het pianospel ontving van H. Ehrlich. De heer Janko heeft dus eene op leiding gehad, waardoor in hem vereenigd kunnen zijn de verschillende elementen om het idee te verwe-1 zenlijken, indertijd reeds door Vincent geopperd, na melijk het samenstellen van een chromatisch klavier. Wat de heer Janko op zijn niettw klavier voorspeelt, geeft in elk geval het bewijs dat dit de volgende voor- deelen oplevert boven het gewone klavier: lo. dat de hand op den duur eene meer natuurlijke ligging kan behouden, zoodat het spel rustiger wordt. 2o. dat de spanwijdte geringer is, waardoor men natuurlqk accoorden in wijder ligging kan aanslaan. 3o. dat men voor alle toonladders een en dezelfde vingerzetting heeft. 4o. dat het zeer eenvoudig wordt een stuk in een andere toonsoort te spelen. De heer Janko, die de toegezegde uitlegging van zijne nieuwe vinding verschoof tot na afloop van zijne pianovoordrachten, om het niet Duitsch verstaande deel van het publiek niet op te houden, gaf nog eenige andere voordeelen van zqn nieuwe vinding aan, die ons echter niet zoo dadelijk duidelijk waren. Als ernstig man wees de heer J. ook op de schaduwzijden van zijn nieuw klavier. O. a. toonde hij aan, dat glissando'8 in de C dur-gamma niet daarop te maken zijn. Intusschen voegde hij er terecht bij, kan men, wat ook veel mu zikaler is, chromatische glissando's daarvoor in de plaats stellen. Van meer gewicht achten wij tot nog toe een be zwaar, door den heer Janko niet genoemd, namelijk ditZijn klavier bestaat uit zes terrasvormig liggende toetsenrijen, waarvan 1, 3 en 5 en 2, 4 en 6 op de zelfde hefbooraen liggen. Indien nu de aanslag op de twee onderste rijen 1 en 2 al zeer licht kan zijn, is die op de vier hooger liggende rijen noodwendig zwaarder. Mogelijk dat dit euvel te verhelpen is, en dan zal het ook nog wel eens verholpen worden, als de ondervinding en de tijd geleerd zullen hebben dat dit nieuwe pianoklavier werkelijk duchtige voordeelen op levert boven het tegenwoordig gebruikelijke. De uit vinder, blijkbaar oen zeer bescheiden mensch en dit zou reeds op zich zelfs waarde doen hechten aan zijne uitvinding wil ook de practqk uitspraak laten doen over de waarde van zqn werk. Zooals hij mededeelde, ia voor een pianospeler de tijd van vier maanden voldoende om zich ra dit nieuwe klavier zoo gemakkelijk te bewegen als hij dit tot nog toe op het gewone klaver deed. Hoe groote voordeelen dit nieuwe klaver aanbiedt: hoe gemakkelijk daarop de grootste zwarigheden die het thans gebruikelijke oplevert, kunnen overwounen worden, zoo moet men toch niet veronderstellen, dat nu maar iedereen werken van Liszt, Brahms enz. daarop zal kunnen spelen, zoodat het rijk /Ier virtu ozen zou zijn ondergegaan. Dat is volstrekt niet het geval. Er zijn» dan ook reeds études voor dit klavier verschenen van niemand anders dan Hans Schmitt, den Weener leermeester van von Janko. Buitendien, al ver vielen voor het oogenblik alle moeilijkheden, dan zou jekcr vandaag of morgon wel een nieuwe Franz List zorgdragen voor het scheppen van nieuwe moeielijk- heden, door het vinden en het gebruik maken van de nieuwe effecten, die op dit nieuwe klavier te maken zijn. Voor het ondergaan van het virtuozendom zij men dus niet ongerust Haagsche Ct.) Nimmer heoft do haringvisscherij zulke schitterende uitkomsten opgeleverd als in 1886. De vloot, bestaande uit 190 loggers en 271 bomschuiten, bleef voor groote verliezen gospaard. Niet minder dan 342,000 vaten pekelharing en 80 millioen stuks steurharirig worden in onze havens en aan strand gelost. Echter die overvloed was nog geen voordeel, immers hebben bui tenlanders zulke verbazende hoeveelheden aangebracht, dat een vat pekelharing hetwelk in 1883 ƒ20 kostte, nu ƒ11 opbracht. Do haringhaftdel verkeert op dit oogenblik in gehpel Europa in een zeer ongezonden toestand, omdat de enorme productie geen gelijken tred houdt mot het verbruik. Onze versche risch- vangst levert geringe aanvoeren. Gelukkig zqn do prij zen hoog. De uitkomsten van de groote oestercultuur in Zee land waren in 1886 slechts middelmatig. Vooral de kleine soort oestors en de concurrentie deden veel af- bruik aan den goeden naam van het Zeeuwsch product. Diezelfde cultuur in de Zniderzeo wordt zeer belem merd door het op de perceelen groeiend wier. Het in 1882 gesloten tractaat, om door internationaal po litietoezicht op de Noordzee de veiligheid fain perso nen en goederen te waarborgen, beantwoordt onvol komen aan zijn bestomming. De klachten over roo- verqenr worden steeds veelvuldiger. De vloot neemt steeq^ toe, en daardoor ook het gevaar voor botsing en verbittering tusschen de visschers van verschillende natiën. Daarom is oenr deugdelijke internationale regeling der seinlichten, welke ter afwending van ge- keljjk Vaart 268 ^estem^ ziK noodza- Engeland blijft echter weigeren, 'de belanghebben- en op te roepen 4ot een bqoonkomst, jvaarin zulk eeureg!*hng,zoiymoeten worden overwogen en vast- Een merkwaardig geval van bedrog bq een schiet wedstrijd is voor de Rechtbank te Berlqn behandeld. De koffiohuishouder M., in wiens lokalen verschillende sehietvereenigingen hun oefeningen en wedstrijden hielden, was zelf lid van al die bonds en behaalde gewoonlijk de fraaiste prqzen, ofschoon hij bq de ge wone oefeningen zich al zeer weinig onderscheidde. Dit wekte achterdocht; men kwam op het vermoe den dat M., als 't zqn beurt was, met de pneuma tische telegraaf, die de standplaats "der schutters met de schqf verbond, een of ander teeken gaf aan de personen, die de behaalde cqfers op te nemen had den en dat deze valsche cijfers opgaven. Men lette bij een volgenden keer op en bemerkte inderdaad, dat juist toen M. zou schieten, de man bij de schijf, oogenschijnlijk toevallig, zich naar den telegraphi- schen toestel begaf. Het bedrog werd nu bewezen geacht en volgens de gehoorde getuigen zou M. denzelfden dag inderdaad bekend en een der leden zelfs gebeden hebben hem te sparen. Ook gaf hq de behaalde prijzen terug. Voor de rechtbank ontkende echter zoowel hij als de medeplichtige alle schuld. De rechtbank achtte echter althans poging tot bedrog bewezen en veroordeelde den bekl., onder aanneming van verzachtende omstandigheden, tot een boete van 120 mark en zijn medeplichtige tot een kleinere boete. Voorspoedig bevallen van een Zoon. E. M. A. JORIN'K—Kabel, Gouda, 11 November 1887. De Erfgenamen van de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaardde Nalaten schappen van AR1E van LEEUWEN Wilhelmuattoon en MARIA VER- KLEIJ, Weduwe van WILHELMUS van LEEUWEN, beiden gewoond hebbende te Reeuwijk en aldaar overleden, roepen bij deze de bekende en onbekende schnldeischers dier Nalatenschappen op, om op den 28 NOVEM BER 1887 des morgens te 10 nren ten kan tore van den Notaris G. C. FORTULJN DROOGLEEVER te Gouda te verschijnen, om tegenwoordig te zijn bij het afleggen der Rekening en Verantwoording van hun beheer. Znllende, wanneer er geen verzet plaats heeft, voor zoo verre het bedrag der Nalatenschappen toereikende zal zijn, worden overgegaan tot de voldoening hunner schuldvorderingen. De COMMISSIE tot nitdeeling van ERW TENSOEP (Soepketel in de Keizerstraat) heeft de eer mede te deelen dat zjj in deze week zal rondgaan tot den verkoop van Soepljjsten. Met het oog op de groote behoeften en tot instandhouding dezer nattige instelling hoopt zij dat in ruime mate zal worden deelgenomen, De lijsten zjjn bjj de ondergeteekenden ook aan huis verkrjjgb&ar. Het Bestuur, A. H. van DILLEN, Voorzitter. C- A. B. BANTZINGER, Secretaris. des avonds 7 uur, in de Remonstrantsche Kerk. Hoogleeraar te Amtterdam. Lij fl. TEMPELMAN Dz., te Bergambacht bjj Schoonhoven. In lossing de LADING waaruit wjj tot contant zonder korting afleveren, vrjj aan huis bezorgd, mits bjj 2 of meer H. L. gelijk ge nomen. KANTOOR: Turfmarkt H 101. Gouda. des avonds ten 8 ure, te geven door den Heer CELLO-VIRTUOOS UIT MILAAN met welwillende medewerking van de Heeren M. MOSSEL (Viool) van Rotterdam, H. de LOUW (Baszanger) van Zta/Ï,L.SCHNITZ- LER (Piano) vag^lotierdam, W. van THIENEN van Delft, in de Zaal «Kunstmin» van de Sociëteit «ONS GENOEGEN» te Gouda. Prijzen der Plaatsen 0.99, voor de leden der Sociëteit 0.50. over alle mondziekten van 10—12 uur. Voor Kunsttanden, Goud en andere Vullin gen van 1—3 nar. Alleen WOENSDAGS te ontbieden. OW Omtrént het sluiten van contracten van levensverzekering en ljjfrenten bjj de Hol- landsche èocieteit van Levensverzekeringenopge richt in het jaar 1807 te Amsterdam en tegen-' woordig onder het bestuur van de Heeren J. FOCK, C. P. van EEGHEN, J. T. van BOSSE en J. G.' SILLEM, als Commissa rissen, Jbr. Mr. C. HARTSEN Jbsz, als Directeur, en Mr. J. P. PORTIELJE, als ^Tweede Directeur, zjjn inlichtingen te verkre gen aan het Kantoor te Amsterdam, Reguliers dwarsstraat 12, bjj HH. Correspondenten in de voornaamste steden des Rjjks en bjj den Heer T. DRAIJER, te 'sGravenhage, Billi- tonstraat 2, Generaal Agente! Correspondent voor Gouda, de Heer G. C. FOitTUIJN DROOGLEEVER, Notaris. Jaarljjksche Premie per Honderd Galden Kapitaal-Verzekering voor het geheele leven: op 25 Jaar 1.99, op 40 Jaar 3.11, 30 2.27, 45 S 3.71, 35 2.(34, 50 4.53

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2