SLIJM- BÏLLARD CONCOURS, Eenige Mandenmakers, Bultenlandsch Overzicht. Schuttersraad te Gouda- APVERTENTIBN. ZIXIIEM1IJK en WOLFF, Da meeste verspreide kwalen zij n den j hoest eu de moeijlijke verteering, dege- J. J. PRINS, Dir. Lediggang is bet begin van alle mis drijven de luiheid is een kwaad dat alle levens geluk verstoren moet. Zij verlamt de wilskracht, zij verwekt booze neigingen, en een ieder, die niet hare valstrikken weet te ontgaan, wordt door haar ten zedelyken en dikwyls ook hen liohamolijken ver- derve geleid. Maar als alle ledematen u als lood zoo zwaar wegen, als gij gedurig tegen eene byna onoverkomelijke vermoeidheid te strijden hebt en zoodoende tot eene traagheid gedoemd wordt, die u vroeger geheel vreemd was, hoe wilt gij U dan tot werkzaamheid en krachtsinspanning vermannen? Die zwaarte 8n loomheid in uw lichaam is niets anders Burgerlijke Stand. DISPONIBEL. SCHREI'DER'S J. J. SCHREÜDER. 81 edelljkc~Gasfabrick GOUDA. De DIRECTEUR. Café TJITIE, G. TUIJTHOF. BRILLEN «p voorschrift van HH. Oogartsen. S. H. POLAK, Wij ontvingen hot laatste nr. van de Katholieke Illustratie, geheel aan Vondel gewijd. De eerste bladzijde wordt ingenomen door een gedenkblad op het derde eeuwfeest van Vondels geboorte, geteekend door Joseph Cuypers. Verder vindt men reproduc ties van H. ten Kate's Aankomst vau het Vondel gezin in Nederland van eene oude gravure, voor stellende de Bank van Leening, waar Vondel als suppoost werkzaam wasvan A. H. van Trigt's Vondel en zijne dochter van eene teekening, voor stellende Vondel8 geboortehuis en van een oude gravure, het woonhuis van Vondel op den N. Z. Achterburgwal. Do letterkundige bijdragen zijn de volgeude De heer A. M. C. van Cootb spreekt over het eeuwfeestP. F. Th. van Hoogstraten over den dichter, wien dr. Andreas Jansej* een gedicht wijdtprof. Alberdingk Thym geeft het slot van zijn verhaalHoe Vondel treurspeldichter werd. Pries ter J. A. de Rijk geeft een prachtig klinkdicht. Ook Li na Schneider, P. J. Poelhekke en Alf. Buy ten gaven eene dichterlijke bijdrage. Men schrijft uit Nunspeet: Naar men vernoemt, heeft eene afdeeling van het //Leger des Hoils" ook in ons dorp hare tenten op geslagen. Een //officier en 6 soldaten" zullen hier het tooneel hunner werkzaamheden openen. De gods dienstoefeningen zullen worden gehouden in een lokaal voor ongeveer een halfjaar hier gebouwd door do //ver- eeniging tot uit- en inwendige zending", waarvan het //Leger" door aankoop van de meeste aandeelen thans de grootste eigenaar is. Eenige heeren hebben zich tot eene commissie ver- eenigd om de ijsbaan te Slikkerveer opnieuw in ex ploitatie to brengen, en zijn bereids druk in de weer, om de baan te doen inrichten. In tegenstelling met den vorigen winter is een gedeelte der vlakte gereser veerd, hetwelk uitsluitend toegankelijk zal zijn voor leden van de ijaclub Slikkerveer, en voör hen., die per stoombooten van de reederij Fop Smit Co. de reis naar Slikkerveer ondernemen. Behalve dat de com missie om den anderen dag eene matinee musicale zal doen geven, zal zij ook andere feestelijkheden organi- seeren, als het houden van eene hardrijderij op schaat sen, wedstrijd met tikkers enz. enz. Ook werden reeds onderhandelingen geopend mot baron de Salis te Amsterdam, aan wien zich de rijders Werner en Hasen verbonden hebben gedurende hun aanstaand verblijf in Holland. ~De gewone hardrijderijen zullen nationaal zijn, ten einde niet, zooals in het afgeloo- pen jaar, door te lang wachten op buitenlanders, de kans op eene open rivier te verliezen. Over de oproerige bewegingen in het landschap Padang schrijft de wDeli Crt." nader Na het innemen der benting bij kampong Bandar Bedjamboe zijn de Rajahs de richting naar Tebing Tinggi de woonplaats van controleur Simon Thomas ingeslagen eu hebben onmiddelijk van hun aankomst on de bedoelingen welke zij hebben konden gegeven, door hot in brand steken van oen paar met tabak gevulde schuren en het afloopen van een Chineesch kongsiehuis waarbij een Chinees ernstig verwond werd. Woensdagavond kwamen de eerste berichten hieromtrent te Medan aan, en bij afwezen van den Resident besloot de Assist.-Resident onmiddolijk een detachement sterk 60 soldaten naar Padang te zenden met de van Laboeun vertrokken //Siak". Assist.-resident Van Hengst en overste v. d. Pol begeleidden de troepen, zoomede kapitein Schonk en de luitenants Leendertz en Jentink. Des middags was -ren voor de Kwala Padang. De lading had gedeeltelijk nog dienzelfden dag, gedeeltelijk Zater dagmorgen plaats. Onmiddelijk werd van Bandar Chalippa met de troep aangemarcheerd naar Tebing Tinggi, de standplaats van den controleur, waar men om 2 uur dos namiddags aankwam. Zondag 9 October werd opgerukt naaf, de versterkingen welke de Rajahs in de buurt van kampong Si Oenei aan de overzijde der onderneming Sibarau bezet hielden. De koeboes en een groot huis waron goed versterkt en werden met den stormpas door de troepen genomen. De troepen werden aangevoerd door kapitein Schenk. Een matte kogel kreeg deze togen den pols, terwijl aan onzo zijde een Europeesch fuselier door een schot in dei» arm en eeu fuselier in de zyde gewond wer len. Van de Rajahs bleven 16 dooden in de versterkingen en een gewonde viel in onze handen. Van uit de onderneming Sibarau werd na het gevecht van Zondag dagelijks uitgerukt; Maandag naar eenige versterkingen clie de Rajahs hooger de rivier hadden opgeworpen, doch die ver laten bleken te zyn. Woensdag nog hoogerop, waarbij ^het naar voorondersteld wordt heftig moet zijn toe gegaan, ten minste onder de drie gewonden welke alhier gisteren aankwamen, bevindt zich een iulaudsch fuselier met een ernstige schotwond door den hals. Volgens bericht uit Tebing Tinggi, dat echter nog niet bevestigd is door berichten alhier bij civiele of militaire autoriteiten ontvangen, zouden de Rajahs bij den aanval op hun versterking op Woeusdag, waarschijnlijk in de nabijheid van Bandar Badjam- boe, 28 dooden bebben achtergelaten. Overste v. d. Pol en ass.-resident v. Hengst be vinden zich op Sibarau Estate. De resid^yjp viu gezelschap van den officier van gezondheid;;*WHfiter met de versterking ad 30 mau Donderdagmorgen naar Padang vertrokken. De resident heeft onmid delijk na zijn aankomst iu Padang de telegraafamb tenaren aldaar tot spoed aangezet, om de lijn Bandar ChalippaMedam te kunuen in gebruik nemen. En geholpen heeft zulks ookvolgens mededeeling van deu chef van het post- en telegraafkantoor alhier, bestaat er sinds gisterenmiddag telegraplrischo ver binding tusschen de beide kantoren. Blijkens een Dinsdag by het departement van kolo niën ontvangen telegram van den Gouverneur-Gene raal van Nederlandscho-Indië is den 6den dezer een aanval op Edi (Atjeh) afgeslagen, waarbij do vijand een verlies van 51 gesneuvelden (waaronder de aanvoerder) bekwam, terwijl onzerzijds één gowond werd. Het Gron. Wkhl. deelt mede, dat men bezig is met het oprichten van burgerkiesvereenigingen op democratischen grondslag te Delfzyl, Veendam en Zwolle, eu dat door een aautal vereeni^iugen (meest vereenigingen voor alg. stemrecht, die tevons als kiesvereenigingen optreden) zal worden bevorderd, dat dezen wintor eene reeks van voordrachten wor den gehouden over onderwerpen in verband met den politieken toestand van ons land. Het Weekblad vernam dat do heeren C. V. Ger ritsen, dr. -J. M. Smit, dr. Vitus Bruiusma en Joan A. Nieuwenhuis zich reeds bereid hebben verklaard dergelijke spreekbeurten te vervullen. Laatstgenoemde begint Zaterdag 19 November te Wolvega, en zal dan met tusschonpoozen achtereenvolgens spreken te Heerenveen, Akkerwoude, Oenkerk, Appingedam, Ruigezand en Winschoten terwijl dr. J. M. Smit in het laatst van November eene rondreis zal doen door de provincie Groningen. Vele Duitsche bladen woten bunnen lezers mede te deolen, dat het Koninkrijk der Nederlanden een ridderorde verleent, die van bordpapier vervaardigd is, en wei de orde van den Nederlandschen Leeuw. Do reden, waarom de Hollandsche regeering hare eereteekeus uit zoo eenvoudig materiaal doet vervaar digen zegt de Kölnische is nog zoo kwaad niet. Het bordpapieren kfuis ontleent uitsluitend zijn waarde aan de eer om de kleine bijbehoorende rozet in het knoopsgat te mogen dragen. Aan het lintje kan toch niemaud zien, dat het kruis, dat men wij selijk achter slot houdt, van bordpapier is. Het geval wordt echte^ bedenkelijk, wanneer de Nederland8che I/eeuw zooals dezer dagen geschie den zou aan den een of anderen Turkschon staatsman moet worden vereerd. Do Turksche ministers namelijk hebben tie borst steeds met een schat gouden kruisen behangen on van zoo iemand is het toch niet goed te vergen, dat hij tusschen zoovele schitterende sterren een decoratieve orde hangt Om nu de Ntderlandsche Leeuw niet in de harems te Constantinopri aan be spotting bloot te stellen, heeft de Hollandsche regee ring het besluit moeten nemen, ditmaal eene uitzon dering te maken en voor den Turkschen minister van buitoniandscho zaken, Saïd-Pacha, een Nederland schen Leeuw van goud en edelgesteente te laten maken. Dat is volgens de Duitsche bladen dan ook de reden, waarom de Hollandsche gezant do orde, die deu Turkschen minister reeds goruiraen tijd geleden verleend werd, nog niet ter hand heeft kunnen stellen. Heidenen bekeeren schijnt een dure liofhebbory te ziju. Op het laatste kerkelijk congres te Wolver hampton, constateerde men dat de bekeering van 865 heidenen aan bet Engelsche ZeuAHInggenoot- schap in ronde cijfers 1200 per hoofd gekost heeft. Het ergste is, dat volgens den kanunnik Taylor de Mahoraedanen in hetzelfde jaar 600,000 ongeloovi- gen tot den Islam hebben bekeerd, zonder dat het hun een duit kostte. Het cijfer zal schrijft de Daily Telegraph wel wat hoog zijn opgegeven, maar zeker is het dat het bekeeren der heidenen hen vlugger en goedkooper van de hand gaat, dan dit met' de christenen het geval is. De New-York Herald Tribune heeft «deó oudsten men8ch" opgedoken. Het is de neger James James, die tegenwoordig te Santa Rosa in Mexico woont en in het jaar 1752 to Dorchester werd geboren. In 1772 verhuisde hy met zyn meester James-James, wiens naam hij heeft overgenomen, eerst naar Zuid-Carolina. latpr naar Charleston, waar hij, onder kolonel Moultie, aan den oorlog van die dagen deelnam. 1 In zijn geboorteland teruggekeerd had hij den ou derdom van voertig jaren bereikt en bracht hij, bij de verkiezing van oen president, mede zijn stem uit op Washington. Achtereenvolgens vprloor hij drie meesters door den dood. Een stierf op zestigjarigen, de tweede op vijf-on-veertig-jarigen, de derde op drie- en-zoventigjarigen leeftijd. James Jaraes leeft sedert 1865 in Mexico. Daar hij geen vermogen bezit, onderhouden zyn buren hem. Zijn gezondheid is over liet algemeen goed, alleen lijdt hij af en toe wat aan rheuraatiek in do beeneu. Zijn verstand is nog levendig en zijn geheugen vrij sterk. De politieke toestaud te Parijs, die beter werd se dert president Grévy zijn voornemen tot aftreding liet varen, is weer meer onzeker geworden. Allerlei nieuwe beschuldigingen zijn togen Wilson ingebracht, on worden thans door de justitie en de en quête-commissie onderzocht. Ook bevatten do radicale bladen woder heftige aanvullen tegen Grévy. Do laatste berichten uit Parijs melden, dat eerst heden in de Kamer het verlof zal worden gevraagd Wilson te vervolgen. Doze zal echter worden ver volgd als medeplichtige aan het verduisteren van brieven waarvan de prefect en onderprefect van politie Gragnon en Goron de hoofdschuldigen ziju. De senatoven der rechterzijde hebben eene deputatie naar hunne partijgenooten in de Kamer van afgevsar- digden gezonden om in gezameljjk overleg te hande len, als hot tot do verkiezing van eeu nieuwen Pre sident der Republiek mocht komen. Volgens een telegrafisch bericht in do Kölnische Zeitimg is die stap gedaan op aanschrijving van don graaf van Parijs, en zou deze aan zijne vrienden den raad hebben gegeven, orh in het geval waarvan bier sprake is te stemmen noch op do Froycinot, noch op Jules Ferry. De terugkomst van generaal Boulanger trekt onder deze omstandigheden zeer do aandacht. De generaal heeft zijne familie, paarden en rijtuigen reods ontbo den on schijnt dus van plan te zgn te Parijs te big ven. Volgens de intransigontcn is Boulanger de aangewozen man om president Grévy op te volgen, indien deze zgn ontslag noemt. Het ontslag van Bouiangen vriend generaal Thibaudin, als plaatscoininandant van Parijs en zijn vervanging door generaal Millut, wordt dan ook door velen als een maatregel van voorzichtigheid der regeering beschouwd. Do Engelsche bladen hebben het druk over het verbod der politie om het Trafalgar-plein te gebruiken voor vergaderingen, optochten en redevoeringen. Met uitzondering van de „Fall Mal", die bij deze gele genheid een andere rol wil spolen, brengen al de groote bladen hulde aan de politie voor den tact en de geestkracht, waarmede zij het oproer Zondag bedwongen heeft. Zelfs de Daily News» erkent dat de politie zoo knlin te werk ging als onder do gegeven omstandigheden mogelijk was. De „I'all Mali» houdt echter vol, dat de lmtoogers van Zondag niets anders wilden dan het houden van een poli tieke bijeenkomst, die niets te maken heeft met de betooging der werkeloozen op dat plein en aanstaan den Zondag dan ook zal worden herhaald. Er zijn krachtige maatregelen genomen om dit plan Zondag te keer te gaan. Ook Gladstoue heeft, het verzet tegen de pditio afgekeurd en gezegd, dat eerst ge rechtelijk moet worden uitgemaukt, wie geljjk heeft. De telegrammen uit Berlijn over don toestand en de behandeling van den kroonprins zgn officieus en verdionen in dit geval volkomen vertrouwen. In tegenwoordigheid van prof. Bergirianu en dr. Leuthold, 's Keizers lijfarts, bracht dr. Schmidt mon deling rapport uit aan den Keizer van zgn zending naar San Romo, In hoofdzaak kwam dit rapport hierop neer, dat de artsen eenstemming bg den Kroon prins kanker hebben waargenomen, welke zich sedert het voorjaar van den linker stemband naar den rechter uitgebreid en thans vermoodelgk reeds de slgmvliezen in de keel aangestoken heeft. Een uitwendige opera tie zou thans het goheele strottenhoofd moeten omvat ten, waarna toch na eenige maanden weder even boos aardige aanwookeringen te verwachten zouden zgn. Het levensgevaarlijke van een strottenhoofdoperatie daargelaten, waren de artsen van meening, dat de Kroonprins nog geruimen tijd voor do ergste gevolgen en hot noodlottig uiteinde der kwaal gespaard zou big ven, hoewel hg zich zou moeten voorbereid houden op een herhaald tarugkeeren van het waterachtig ge zwel, dat hem met verstikking zou bedreigen. Tot afwending van dit plotseling gevaar van vorstikking moest er steeds een bekwaam chirurg aanwezig zijn, om terstond door middel van een kleine snede in de luchtpijp on het inbrengen van,een kunstmatige adem halingsbuis hulp te verschaffen. Dr. Schmidt deelde verder mede, dat de Kroonprins, met de meeste kalmte de vreeselijke mededeeling had vernomen; hg trok zich daarna terug en verklaarde na verloop van een uur, dat hij geen strottenhoofd- operatie weusehtö. De Keizer zeide onder het storten van tranonHet zal geschieden naar don wil van mijn armen zoon. Na het rapport van den Keizer had er eeu verga dering plaats, onder voorzitting van graaf Stolberg, Minister van het Keizerlijk Huis, waarbij de genees- lieeren Bergmaan, Gerhardt, Wegener, Tobold en Schmidt tegenwoordig waren. De vraag, of zij tegen de thans te San Kemo getroffen schikking bezwaar hadden, werd door lien met hot oog op den thans bestonden toestand ontkennend beantwoord. Do Kroonprins blijft tot in het voorjaar in het zui- don. Voorloopig wordt de aangetaste plek zoo wei nig mogelijk aangeraakt, terwijl er een doelmatige leefregel en lichaamsbeweging worden voorgeschreven, ten einde den gezondheidstoestand van den lijder zoo goo i mogelijk te doen zijn. Men verzekert, dat zij die den Kroonprins in deze dagen hebben gezien en dan eene kwaal waaraan gij lijdt; haar oorsprong is te vindon in den belemmerden bloedsomloop en daar door wordt de stofwisseling tevens belet. Door het gebruik der echte Zwitsersche l'illen van den apothe ker R. Brandt (bij de apothekers voor 70 cents de doos verkrijgbaar) geraakt bet bloed weder in fris- sche beweging en wordt de spijsverteering weder ge- regold. Dan verschijnt ook weldra al die loomheid in de leden, eu genezen en gezond kan men weder vroolijk aan ziju arbeid gaan. Men lette voorat op de handteekeniug R. Brandt in het witte kruis op het roode veld van het étiket. Echt te verkrijgen te Gouda bij de firma J. C ZEJ.DENKIJK C. I makkelijkste manier om deze kwalen te geueezeu, be- gesproken, geen woorden genoeg weten te vinden om staat in het gebrnikep der mineraal pastillen^ van Soden hun bewondering te uiten over den moed, de be- Oie a0° we' bekent zijn en te krijgen zijn in alle rusting, de kalmte en blijmoedigheid, waarmede hij apotheken aan 60 cents do doos. Men schrijft ons zijn lot draagt. over hunne uitwerking van Wttrzburg de volgende Het is nog'niet zeker, of ook de Russische minister brief„Do mineraal postillen van Soden dio gij Von Giers morgen da bijeenkomst der Heden overleed te Ottdslioorn onze g liefde Zuster en Behuwdzuster Mejuffrouw ANNA SOPHIA KROM. 3. H. KROM. E. H. O. KROM- Gouda15 Nov. 1887. Phiyé. "ÓrÏÏÏRÉCTEüR der Sted. Gasfabriek ver- zoekt den verbruikers vau GAS hunne Meters zoo uoodig tegen vorst te besohutten. - Eene bedekking van zaagsel, stroo of tapijt verdient de voorkeur boven meststoffen. Gouda17 Nor. 1887. keizers van Duitschland en Rusland zal bywonen. Prins Bismarck is te Berlijn, doch over de komst van den heer Von Giers is nog niets met zekerheid bekend. Voorloopig luidt het prsgrammabegroeting aan het station, bezoek van den keizer, diner ten hove en feestvoorstelling in de opera. Na afloop der voorstel ling vertrekt de keizerlijke familie met den nachttrein naar Petersburg. •Te Petersburg blijft de openbare raeening nog even verstoord over het hesluit der Duitsche regee ring tot weigering van Russische effecten bij de Rijksbank. De officieuze //Berliner Politlsche Naeh- ricliten", bespreekt den maatregel uitvoerig on be schouwde dien wniet als de oorzaak, maar als het gevolg van het wantrouwen der Duitsche kapitalis ten jegens Russische effecten". Do oorzaak van dit wantrouwen is reeds van ouder dagteekening en be stond reeds in het voorjaar, toen Rusland zijn ca valerie bij do Duitsche en Oostenrijkscho grenzen ging veraterken en andore militaire maatregelen nam. Intus9chen begint do Russische regeering te Kon- stantinopel moer handelend op te treden. Do heer Do Nelidoff is weer bozig den Sultan tot oou bezet ting van Oost-Rumilië^,ijver te halen, waarbij de nog niet betaalde krijgsacnhU en de nieuwe over eenkomst over het Suez-kanaal\ weer als overredings middelen moeten dienen. Do begrafenis der terechtgestelde anarchisten te Chicago is zonder rustverstoring afgeloopeu. De bloed verwanten stelden de lijken ten toon, waardoor groote samenscholingen van menscben in verschillende straten werden veroorzaakt, maar de politie kon zonder groote inspanning overal den doorgang vrijhouden. Do anarchisten organiseerden een gröoten optocht bij de begrafenis, waarvoor de burgemeester zijn toe- stomming had gegeven, indien de deelnemers geen vaandels of wapens meebrachten. De anarchisten ver- eenigden zich met deze voorwaarden, en zoo liep de teraardebestelling, waarbij eenige redevoeringen wor den gehouden, zonder ongeregeldheden af. Te New-York wilden de anarchisten oeft bijeen komst houden ter eere van de nagedachtenis dor te rechtgestelde moordenaars, maar de politie bezette vooruit do zaal, zoodat de vergadering niot doorging. Een driehonderdtal vereenigdo zich toen in een ander deel der stad, waar Most als spreker optrad en de rechters, de jury, den gouverneur van Illinois, en zelfs den beul, met zijne wraak bedreigde. Bij vonnissen van den 15 November jl. zyn ver oordeeld J. F. t. N., J. N., J. C. LH. J. d. V., J. v. d. W., in eene boete van 0.50 en J. C. B. in eene boete van 1.50 wegens vorz dmde inschrijving voor do Schutterij. J. H., wegens plichtverzuim in eene boete van vier gulden, Mr. A. G. P V., wegens plichtverzuim in eene boete van tien gulden; En bovendien alle in de kosten. ■rr.:.-.-;r-r-r ■gg'üii..j "i ian j v h RECLAME. mineraal ons aanbevolen hebt bewyzen deze daad, niet al leenlijk verzoeten zij de pijnen der strottenhoofd en z/ze genezen, maar zy brengen eene nuttige werking z/op do vertering voort en geven zoo het algeineene welzijn. Fritz Schwemmer, tooneelspuler." MARKTBERICHTEN. Gouda, 17 November 1887. Langzamerhand worden de aanvoeren iets grooter, De stemming was^ voor de meeste artikelen flauw, zondér echter tot paijsverlaging te leiden. Alleen Maïs en Buitenlandsöhe rogge wederom hooger. Tarwe Jarige Zeeuwsche f 7.40 a 7.90. Nieuwe Zeeuwsche /7.85 a 7.70. Mindere Zeeuwsche ƒ6.90 a 7.10. Nieuwe Polder 7.— ft 7.25. Afwijkende 6.25 a 6.50. Boode 6.30 a 6.40. Angel 6.75. a 6.90. Kanode 5.75 a 5.90. Zeeuwsche Rogge 5.40 a 5.70. Poider 4.25 a 4.60. Buitenlandsche per 70 KG. 4.—. h. 4.60. IVintergerst 4.70 a 5.00. Zomer 4.25 a 4.60. Chevaliergerst 5.75 a 6.40. Haver per Heet. 2.75 a 3.50 en per 100 kilo 6.a 6.50. Hennepzaad Inlandsch f 6.25 a 6.~>0. Buitenlandsch 5. a 5.50. Erwten Kookerwten 9.a 9.50 Inlandsche blauwe mesting 6.a 6.25. Bui tenlandsche voererwten per 80 Kg. 5.30 a 6.Kanariezaad f* 10.25 a 10.50. Bruine Boonen 10.75 a 11.50. -Duirenboonen 6.20 a 6.75. Paardenboonen 5.70 a 6.Spelt 2.40 a 2.80. Maïs per 100 kilo: Amerikaansché 6.40 a 6.50. Odessft ƒ6.50 a 6.75. Cinquan- tine 7.25 a 7.50. De veemarkt met goeden aanvoer, handel in alles gewoon, vette rarkens 19 a 21ct., varkens voor Londeu 17 a 18 ct. magere varkens en biggen traag, biggen 0.75 a 1.10 pei* week, schapen iets levendiger, schapen 20.a 26,per stuk. Aangevoerd 73 partyen kaas, handel vrij levendig, eerste kwaliteit ƒ27.a 80.tweedo kwali teit 24.a ƒ27.Noord-Hoilandscho 26. a 32.—. Goeboter f 1.40 a 1.50. Weiboter 1.20 a J 1.30. GEBOREV 14 Kot. VieUr NUrinu», ouders T. de Groot en t. 31. Dekker. Adriaans, ouders P. Schouten en M. C. Radix. - 15. Petrus, ouders L. tan Wijk ea W. klerk*. YVi]beltoina, ondera H. S. Weiderna en H. Seton. Ehe- lin» Jacobs, ouders J. *an den Bern N. Albias. 16. Willem Johannes, ouders J. Forrer rn L'. M. van den Bosch. OVERLEDEN 15 Not. J. Kruisheer, 78 j. 16. C. Jansen, httisvr. van I). Vlas, 25 j. GEHUWD: 16 No*. G. Tillemana en G. Tta Aaten. J. W. van Eysdeo en II. *an der Veen. A. van der Klein en M. «en Gent. Tot innige droefheid van mg en mijne Kinderen, overleed heden middag zacht en kalm mjjn geliefde Echtgenoot de Heer J. KRUIS HEER, in den ouderdom van 78 jaren. De wed. J. KRUISHEER— Gouda, 15 November 1887. Hornes. Heden overleed alhier na langdurig ljjden, zacht en kalm, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster Mejuffrouw ANNA SOPHIA KROM. Uit aller naam, C. C. KROM. Oudshoorn, 15 November 1887. Eenige kennisgeving. Nog een paar avonden per week is de BOVENZAAL van het Café «Schaakbord» De Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam, heeft bj) vonnis van 12 November 1887 in staat van faillissement verklaard sedert den 7» tjier maand, GPU IJK, Kleermaker en Koopman wonende te Gouda, en benoemd tot Rechter-Commissaris den EA. Heer Mr. A. E. CROOCKEWIT en tot Curator den onder- geteekende, Advocaat te Gouda. De Schuldeischere in dit faillissement worden opgeroepen voor de eerste vergadering tot veri ficatie der schuldvorderingen, welke is bepaald op WOENSDAG 30 NOVEMBER a. s. des voormiddags ten 10'/, ure in het Gerechtsge bouw aan het Haagsche Veer te Rotterdam. De Curator voornoemd, Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER. zijn te Gouda uitulultetul door mij verkrijgbaar gesteld bij de Heeren Drogisten. GAS-COKE steedq, in' voorraad, per H.L, ongeklopt afgeh. van de fabriek 35 ets. per ongeklopt bezorgd aan hnis 40 ets. per geklopt en bezorgd aan hnis 45 ets. per 100 3 ets. lager per H.L. Daar de ongeklopte Coke kleiner van stuk is als voorheen, wordt ter besparing van kloploon, ongeklopte aanbevolen. Gouda, 17 Nov. '87. om PRIJS en PREMIE, aanvang 21 November, GROENEN DAAL Gouda, prijzen zijn aanwezig. OPTIOIËN, Groenendaal. GEVRAAGD: bg H. TEMPELMAN Dz., te Bergambacht bg Schoonhoven.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2