st. mmmm GEVRAAGD DRUIVEN-BORST - HONIG. Stedelijke Gasfabriek. Wekelijkscke dienst Sociëteit „Ons Genoegen." Buitenlandscti Overzicht. ADVERTENTIËN. A. v. OS Az. Kleiweg E. 73 en 73*. RECLAMES. Schroefstoomboot ANNIE. Zoogenaamde Blauwe Hoest, To laat ondervinden dikwijls de zie ken die lijden van longen, strottenhoofd burgerlijke Stand. Moordrecht Stolwijk: Haastrecht Reeuwijk: J. J. PRINS. D. de VRIES. De bemanning bestond uitsluitend uit Nederlan ders, voor verreweg bet meerendeel huisvaders. Ka pitein Taat, onder wiens commando het stoomschip stond en die hoogst waarschijnlijk tot de omgeko menen behoort, was een bekwaam gezagvoerder. Reeds vroeger heeft deze kommandant een stoom schip door aanvaring verloren. De aanvaring schijnt geheel te wijten te zijn aan het Ëngelsche stoomschip, daar volgens de rappor ten van dit stoomschip zelf de „Scholten" voor an ker lag. De „Rosa Mary" is een stoomboot van groote afmeting. De derde offioier van de „Scholten" dankt aan een toeval wellicht zijn leven. Hij kon voor het vertrek niet tijdig genoeg te Rotterdam zijn, zoodat de „Scholten" juist was vertrokken, toon hij er aan kwam. Aan boord was hg reeds door een ander vervangen. Hij telegrafeerde nog naar Maassluis dat hg daar aan boord zou komen, maar toon hij er kwam was het schip reeds gepasseerd. Hij verloor dus enkel zgn uitrusting, die reeds aan boord was, maar zijn leven bleef gespaard. De correspondent te Londen van de N. Rott. Ct. meldde gisterenavond ongeveer 10 uur het volgeude De gezagvoerder en de eerste stuurman van het stoomschip Rosa> Mary houden beide vol dat hun geankerd schip door eenen ombekenden stoomer werd aangevaren, die terstond doorstoomde, zonder zich te bekommeren over het lot van de Rosa Mary. Beiden beweren dat zij vruchteloos noodseiuen dedeu dat hun bodem slechts door aanhoudend pompen drijvend gehouden kon worden. De kapitein van het houtschip Ebro rapporteert dat, toen hij aankwam op de plaats des onheils, hij eene luide ontploffing hoorde. Onmiddellijk daarna zag hij het stoomschip W. A. Scholten voorover zinken. Tot dusverre blijft het cijfer der geredden onge veer tachtig, zoodat minstens honderd dertig moeten verdronken zijn. Onder de nog niet gevonden lijken is dat varf den kapitein. Dat van den eersten stuur man is aangespoeld en werd bij de heden aange vangen lijkschouwing door den tweeden stuurman herkend. De andere een-en-twintig aangebrachte lijken, waaronder vijftien van vrouwen, werden slechts gedeeltelijk herkend. Behalve de tweede officier, legde ook de hof meester Hulsinga heden getuigenis af tot het her kennen der lijken. De oorzaken der ramp zijn bij het onderzoek nog niet aan de orde geweest. De schipbreukelingen, waarvan de meeste geheel zonder middelen zijn, blijven voorloopig te Dover, tot de verwachte aankomst van eeuen vertegenwoordiger der N. A. Stoomvaartmaatschappij uit Rotterdam. De dikke nevel, die voortdurend over het Kanaal hangt, belemmert het verdere onderzook van het wrak. Het Sailorshome te Dover, waar de meeste schipbreukelingen gehuisvest zijn, blijkt te klein om zoovele personen langer op te nemen, maar het bestuur wedijvert met de bevolking van Dover om de ongelukkigen te verzorgen. Verscheiden lijken zijn ook te Deal en te Ram«gate aangespoeld. Naar ik verneem is door het ministerie van koop handel een gerechtelijk onderzoek aangaande de ramp bevolen. De correspondent van de Independence schrijft van 21 November Dover (9 uur v. m.) De kapitein van de Rosa Mary beweert dat de Scholten hem heeft aangevaren, doch de geredde schepelingen van de Scholten houden vol dat liet omgekeerde het geval is. Do visschers te Hastings bevestigen dit, en zeggen dat de Rosa Mary eerst in hunne netten geloopen is, en terwijl hij trachtte zich daarvan vrij te maken, tegen de Schotten aan is geloopen. Dit schijnt ook hieruit te blijken dat men netten aan den voorsteven van de Rosa. Mary hoeft zien hangen. Deze is zwaar be schadigd te Dover binnengekomen. Londen (2 uur n. m.) Te Deal zijn weder twee lijken aangespoeld. De heer Robsou, die gered is, verklaart dat er 800 reddingsgordels aan boord waren, doch dat de meeste met 't schip gezonken zijn. De groote mast van de Scholten steekt met hoog water ver boven den zeespiegel uit. De kapitein van de Ebro verhaalt dat toen hij op eenen afstand van 110 meter de Scholten genaderd was, het dek van dit schip gesprongen is. De honderdduizendste. Nog heden, zegt de Crefel- der Zeitungwerd hij in deze stacl verwacht, do ge lukkige! Of hot een jongen of een meisje zou zijn, dat wisten wij niet; maar sinds eeuwen was hier nog nooit een wereldburger met zooveel belangstelling te gemoet gezien als nu de verwachte honderdduizendste. Wat eene spanningDaar komt een jeugdig echt genoot haastig naar het bureau van den burgerlijken stand loopen, in de hoop van met zijn honderddui zendsten een ander voor te zijn. De vriendelijke amb tenaar ge*eft hem echter No. 99,999. Hij is dus de rechte man nog niet. De volgende gelukkige vader zal het beter treffen maar neeneven vóór zijne komst zijn er twee overledenen aangegeven. Zóó is het reeds sinds weken gegaan, en zóó stond het he den ochtend nog. Maar eindelek ligt nu in de wieg de honderdduizendste Crefelder! Uit Bennebroek wordt gemeldt. Het bericht dat W. J. Scholten vergaan is, heeft hier veel sensatie verwekt. Immers 4 onzer dorps- genooton kwamen naar alle waarschijnlijkheid bij de ramp om het leven nl. H. Troost geb. Van Dronge- len, die met haar 3 jeugdige kindoren haren man volgden, naar de nieuwe wereld, waarheen hij in Augustus was gegaan, om werk te zoeken, het geen boven verwachting was gelukt. Dat ieder diep medelijden gevoelt met den ijverigen man, die op zoo treffende wgze vrouw en kinderen verloor, iaat zich begrijpen. Terwijl een langdurig verblijf op den top van den Mont-Blanc, 4000 M. hoog, eene onmogelijkheid ware, en terwijl de monniken van het klooster van den St.- Bernard, dat slechts 2474 M. hoog is gelegen, gewoon lijk worden aangetast door een borstaandoening die hen voor hun dertigste of vijfendertigste jaar zou ten grave sleepen, als zij er voortdurend bleven, liggen toch sommige zeer bevolkte steden, waar de gemid delde levensduur vrij groot is, zelfs zeer hoog, zooals de stad Mexico op 2300 M. en Curco zelfs op 3500 M. Eveneens zeer hoog ligt de hoofdstad van Thibet, het land dat een Boeddhatempei bezit op eene hoogte van 4600 M. en verschei dene dorpen tusschon de 4000 en 4400 M., in de bergen verspreid, terwgl zelfs ettelijke dorpen, die wegens de sneeuwvallen alleen des zomers bewoond worden, dicht bij de 5000 M. zijn gelegen. Het leven op eene groote hoogte is dus eene quaestie van ge woonte voor de plaatselijke bevolking. Do waarnemingen, gedaan bij de bewoners van hooge en lage streken, bewijzen dat er zedolgk zoowel als physisch verband bestaat tusschon het volkskarakter en de ligging van het land. Medegesleept door datgene wat wij den strijd om het bestaan noemen, zet de mensch zich overal neder, zonder het voorbeeld der Batavieren bewgst het zich in het minst te bekommeren om de geschiktheid van klimaat en atmosfeer, die toch voor hem van zoo groot belang is. Somtijds verlaat de dolende raonsch zelfs de plaats, waar de lucht heilzaam voor hem is, ora zich ergens neer te zetton, waarde atmosfeer zeer schadelijk op zijne gezondheid werkt; soms ook be grijpt hij niet dat het voor hem van het grootste be lang zou wezen, zijne geboorteplaats te verlaten, waar de lucht niet geschikt is voor zijn gestel, somtijds ook ziet hij de voordeeion van eene verandering van klimaat zeer goed in en blijft toch, omdat het hem toch onmogelijk zou zijn om te verandoren me nigeen weet zeer goed dat het klimaat zijner woon plaats moordend voor hem is, maar blijf toch, want hij moet toch leven, Monschen, aan duizend zenuwaandoeningen bloot gesteld, die alle middelen van behandeling reeds heb ben uitgeput en door het overmatig gebruik van go- neesmiddelen onverschillig zijn geworden, herstellen den, watorzuchtigon met hunne niatbloeke huid, inet vocht gevulde weefsels en slechte function, en zij die neiging toonen tot uit do kracht groeien, deze zullen eene versterkende kracht vinden in de gle berglucht, die daarentegen slecht werkt op zeer prikkelbare menschen, die neiging toonen tot congestie, hartkwa len hebben of onderhevig zijn aan bloedstortingen. Zaterdagmiddag werd een vergadering gehouden van belangstellenden in de instandhouding van de Hoog- duitsche Opera te Rotterdam. Bij de finantieelo com missie waren twee plannen ingediend, tot vestiging der opera op hechtere grondslageneen door deu lieer M. Horn, het tweedo door den hoer Joh. C. Visser. Dat van den heer Horn kwam do commissie minder voor uitvoering vatbaar voor, het laatste daar entegen achtte zij wel uitvoerbaar en bracht dit dan ook ter tafel. Dit plan luidt n.l. een vereeniging „Iloogduitsche Opera" op te richten, met het dool de directie der opera in staat to stellen zoo binnen' als buiten Rot terdam Hoo^duitsche opera's op te voeren. Lid dier vereeniging zou men kunnen worden door een contributie te betalen van 15 en dona teur door 25 of meer te schenken, zich verbin dend voor den tijd van 3 jaren. Aan de directie zou o.a. de verplichting worden opgelegd minstens 75 voorstellingen in het seizoen te geven. De vergadering vereonigde zich na eenige discus- sie in beginsel met dit plan. Effhter word besloten dat de finantieele commissie zal trachten voor het volgend jaar verder het benoo- digd subsidie van 25000 volteekend te krijgen. Inmiddels zal zij dan het plan tot oprichting eener vereeniging nader uitwerken, waarom alsdan in een la tere v ergadering beslissing genomen zal kunnen worden De heor Joh. C. Visser alsmede de heer Hojjer- mans werden uitgenoodigd daartoe aan de commissie hunne medewerking te verleenen, waartoe zij zich bereid verklaarden. Wanneer de vereeniging gevestigd is, zal de finan- tieele commissie aan haAr het subsidie overdra gen. De heer Bólle, die zich staande deze vergadering nog niet kon verklaren of hij voor het volgend jaar de exploitatie weder zou willen op zich nemen, zal den 15 Dec. deze vraag moeten beantwoorden. In een tweetal, kortelings verschenen boeken on der de titels a Reis om de aarde op een twee wieier," door Thomas Stevens, en //Tienduizend mijlen op een twee wieier," door Karl Kron vindt men het merkwaardig relaas eener reis ora de wereld door den wielrijder Thomas Stevens, een Engelschmau, sedert 15 jaren in Amerika gevestigd. Deze even moedige als bekwame wielrijder reed van San Francisco naar New-York, afstand 3700 mijlen, van Liverpool naar Constantinopel afstand 2500 mijlen, en van daar naar Teheran, afstand 1750 mijlen. Van hier door Azië heen naar de Stille Zee te komen, bleek den Heer Stevens onmogelijk, want toen hij dit over Siberië beproefde, wezen de Russen hem terug, en Afghanen lieten hem niet door, toen hij tot op 370 mij Ion van de Britsch-Indischo voor posten was gevorderd. Daardoor was hij genood zaakt over de Kaspische Zeo naar Constantinopel terug te keeren, waarbij hij tusschen laatstgenoemde stad en Teheran nog bgna 2000 mijlen op zgn rij wiel aflegde. Vervolgens begaf Stevens, zich per stoomschip naar Kurrachee, van waar hij dwars door Voor-Indië naar Calcutta reed, wat wederom 1400 mijlen was. Vandaar ging het por schoepsgelegen heid naar Canton en per rgwiel naar Kinkiang, op op welken tocht een escorte noodig was om hem tegen het huilend gemeen te beschermendoch in Japan werd hij als een held gevierd, en hij eindigde den rit te Yokohama, waar hg zich naar San Fran cisco inscheepte. Deze ongemeene reis duurde van 22 April 1884 tot 7 Januari 1887, doch do rei ziger ruste éen winter te Boston, en den tweeden winter te Teheran. Stevens deed zijn wereldtoer voor rekening van zekeren Araeiïkaaiischen //kolonel," eigenaar van een paar bekende rijwielfabrieken, alsmede van eeu nieuwsblad voor wielrijders, voor welk blad hij, Ste vens, speciaal correspondent wasook moest hij op zijne reis reclamo maken voor het fabricaat van den kolonel. Dit doet echter niets af, van den grooten lof, dien hij wegens zijn bezwaarvolleu tocht ver- dient, daar het eigenlijk de bezwaren zijnor reis ver hoogde, want nu had hij iederen avond, vermoeid of niet, zijne aanteekeningen bij te werken. Ook zgn de 110 illustratiën, die zijne reisbeschrijving versie ren, vermoedelijk meestal naar schotsen van zijne hand. Hij leerde het wielrgden eerst een jaar voor zijne groote reis en verstond bij zijn vertrek geen andere dan zijuo moedertaal. Nochtans wist hij, dank zg zijn moed en gevatheid, met de geheel en* half onbeschaafde volken, welker landen hij door trok, wonderwel op te schieten, waarbij hij veel hulp ondervond van het diep gevoel van bewonde ring, dat hot zien van zijn voortuig vooral bij de Oosterlingen opwekte. In Kloin-Azië, waar men niot kon begrijpen waarom hij zonder eene bedekking van zaptieh's reisde, liet hij eene revolver zien, zeggende dat dit zijn zaptieh was, hetgeen men daar zoer aardig scheen te vinden. Onder de niet zeer handelbare Ktirdeu was hij stoods or op uit zich maar terstond naar tl© tent van een Sheikh te begeven, om zich zoodoend© onder de vrij zekere beschutting te plaatsen van de wetten der Oosterse he gastvrijheid. Waarschijnlijk redde hom dit voor het lot van do keel afgesneden to worden, met welko taak een veelbelovend jong Kurd van 10 of 12 zomers die er den Sheik oiu verzocht, zich gaarne zou belast hebben. In Perzic genoot Stevens van den Sliah veel voorkomendheid, doch zoo dikwijls de ,/Sahib met het ijzeren paard" op het paradoveld onder de manoeuvreerende troepen verscheen, deed zijne onge wone en wondervolle verschijning allo disciplino ver dwijnen en gingen zelfs do tonen der muziekkorp sen in eeu wnnluidond getoet en gegil over. De Heer Stevens moet een ijzeren gestel bezitten want onnoemelijk veel nachten sliep hij ouder den blooten hoinel, en zeer dikwijls leed hij honger en gobrek. Zijn gewaad bestond uit niet moer dan flanellen onderkleeding, waarover een zoogenaamde //gossamer waterproof", wat hem zoowel beschutten moest tegon bittoro koude als tegen verzengende hitte. Voor schoeisel gebruikte hij lago matrozen- schoenen van zeildoek, waarvan hij een groot aantal paren versleet. Slechts oenmaal, en wel te Benares, veroorzaakte aanhoudende liohaainsinspnnniug hom een lichten aanval van koorts. Langs oen vijfde gedeelte minstens van zijn langon reisweg moest Stevens» wegens onbatydhaariieid van, het terrein* afstijgen en zijn rijwiel voortduwen. Genoemde reisbeschrijving van Karl Kron is voor de liefhebbers van de edele sport der wielrijderij een gewenscht boek, dat voor hen vele bruikbare wenken en inlichtingen bevat, doch overigens vrij droog en verward doch het werk van Stevens zelf is aangenaam en eenvoudig van stijl. {Zondagsblad) Het Fransche ministerie-Rouvier is afgetreden, omdat de Kamer met 328 tegen 242 stemmen heeft geweigerd de behandeling der interpellatie van den heer Clémen- ceau uit to stellen. De heer Rouvier vroeg uitsteL tot Donderdag, ten einde te vermijden, dat de begon nen conversie der schuld zou kannen gestoord worden, maar zelfs deze grond werd niet door de meerderheid als geldig erkend/ De radicalen pn de monarchisten hadden reeds besloten het ministerie te doen vallen, ten einde presidout Grévy zoo tot aftreding te nopen, daar bet hem wel niet zou gelukken een ander kabinet samen te stellen. Alle groepen hadden vooruit over hun houding be raadslaagd. Do Union des gauchesdo opportunisten verklaarden zich teg3n do interpellatie. De hoer Rou vier woonde de vergadering dier groep bij en ver klaarde zich tegen elke inconstitutioneel© poging om invloed te oefenen op do beslissing van den president der Republiek. Daarom besloot het centrum dan ook do iuterpellatie uit te stellen tot een dag, welke door de regeering zou bepaald worden. De radicale groepen daarentegen steunden het plan van den hoer Clémenceau, zoodat de rechterzijde weer de beslissing in handen had. In de bijeenkomst, door de Union des droites hierover gehoudeu, waren de meeningon verdeeld. De heeren De Mackau en De Cassagnac spraken ten gunste van het ministerie, maar de meerderheid verklaarde zich voor eene onmiddel lijke behandeling der interpellatie-Clémenceau, en wel op grond, //dat de gebeurtenissen der laatste dagen alle reden om vertrouwen te stellen in het tegnnwoor- digo ministerie hadden weggenomen". Het lot van het ministerie was dus beslist. Door de vereeniging der uiterste linker- en rechterzijde, waardoor de vorige ministeries telkens tui val werden gebracht, werd het gevraagde uitstel geweigerd. De heer Rouvier diende onmiddellijk na de stemming het ontslag in van hot geheelo kabinet, waarop de heor Clémenceau zijn interpellatie //over de algemeen© staat kunde terugtrok. Deze was dan ook uu overbodig geworden, daar het doel door de aftreding van het ministerie volkomen was bereikt. De vraag iswat zal nu gebeuren? Zal president Grévy zijn ontslag ne men, of zal hij beproeven eeu nieuw ministerie te vormen? Het laatste wordt door velen waarschijnlijk geacht. Over de plannen vau President Grévy zijn allerlei geruchten in omloop. Van den eeuen kant wordt gemeld, dat Grévy besloten is binnenkort af te treden en wordt reeds Freycinct als zijn opvolger aaugewozon, maar volgons het Jourmil des Dcf>ats blijft Grévy voorloopig op zijn post. Dit blad ver neemt van iemand, die een onderhoud had met Grévy, dat deze het beschouwt als oen vernietiging der constitutie, indien eenige leden der Kamer, den President, die voor 7 jaren is gekozen, tot aftreden kunneft noodzaken wanneer hij onder de tegen woordige omstandigheden aftrad, zou hij eeu zeor bedenkelijk antecedent scheppen, want dan zou in het vervolg elko Presidout der Republiek onmid dellijk moeten aftreden, zoodra zich een vijandige stemming tegen hein openbaartde toestand van den President, die voor zeven jaren is gekozen en boven do partgen moet staan, zou daardoor alle vastheid verliezen. De orde werd geen oogenblik in Parijs verstoord, gelijk anders bij dergelijke gelegenheden wel het geval was. Eveneens bleef te Londen hot vrij rustig, in ver gelijking althans niet do ongeregeldheden, welke er den vorigen Zondag gebeurden. De bijeenkomst «Ier radicale vereonigmgei4n Hyde-pnrk liep knlin nf.len ook handhaafde de politie iiaar verbod ten opzichte van het Trafalgar-plein. De gewone politie bezette het plein en bewaakte het park, terwijl de veiligheids dienst in de andore doelen der stad door do buiten gewone agonten werd waargenomen. Tot dusver heb ben zich ongeveer 20,000 vrijwilligers als politie agenten laten inschrijven. Dat den czaar te Berlijn eene koele ontvangst beurt viel, zal weinigen, die do omstandigheden het oog houden,onder welke (leze ontmoeting vj Alexander III mot keizer Wilhelm word voorhere1 en tot stand kwam, bevreemden. Aan de Spree en aan do Newa heeft men niet opgehouden te verz» keren, dat dit bezoek niets dan een heleefdheidsvorL. vau den noef aan zijn oudoom, een gedwongen fraai igheid was. Wanneer in andere tijdon do monarchy! van twee op gespannen voet staande rijken elkandei door toeval of politieke noodzakelijkheid gedwongen, bezochten, nog wel kort voor de oorlogsverklaring, nam men gedurende die dagen in de pers althans de wederzijdscbe beleefdheid in acht, maar zelfs deze formaliteit heeft men noch te Berlijn noch te St. Petersburg ditmaal voor noodig gehouden. Terwijl de czaar zgn gastheer de hand drukte, gingen de officieus© Russische en Duitsche bladen ongestoord voort elkander ongezouten de waarheid te zeggen en over ert weer den regeeringen de ^huid vol te schelden. Verzonnen schijnt alzoo het bericht dat de Russische dagbladen van hooger hand bevel hadden ontvangen ten minste gedurende de dagen voor het bezoek van den czaar te Berlijn hun vijandelijke aanvallen op Duitschland te staken. Alleen de Petersburger Zeitung bracht op het laatste oogenblik ten welwillender artikel, waarin de meeniug uitge sproken wordt, dat de twee machtigste rijken iler wereld, welke door belangen van nabuurschap en historische overleveringen verbonden zijn, ongetwij feld éon wezen zullen in den gemeenschappelijken wensch, dat de vriendschappelijke ontmoeting der twee monarchen ook sporen achterlaten zal op de politiek der beide volken. De regeering der Vereenigde Staten zal vermoede lijk het voorstel doen tot het bijeenroepen van een international congres voor zeevaart. President Cleve land deelt althans mede, dat hij dit voorstel bij het Congres zal aanbevelen. Deze mededeeling van den president strekt tot beantwoording van een verzoek, hem namens de Amerikaausche scheep vaar1 gedaan, dat Amerika de andere mogendheden uitnoodige maat regelen te beramen ter beveiliging van menschenle- vens en schepen op zee. RECLAM E. en maag, erkennen dat een gebruik op tijd gedaan der mineraal pastillen van Sodeu, zou do volmaakte genezing van hunne pijnen gebracht hebben. Altijd, zelf de grootste ingewortelde pijnen hebben eene verlichting bekomen door een regelmatig gebruik der mineraal pastillen van Boden, zoo wel als volgde men den strengsten leefregel. Mijnheer de Dr. Auer, „vau Landshut schrijft „Ik heb de Sodtner mine raal pastillen met den grootsten uitslag gebruikt, bg „eenen 52 jarigen zieken die leed van eene inge- wortelde catarrh der luchtpijpen. De zieke wordt „onmiddellijk verlicht, de hoest wordt gemakkelijker „en zeldzamer, tie borstkwaal die hij had van te „voren verdween geheel en al en do slijm opgeving „verminderde; do vertering Is reeds veel beter en „en ik hoop dat de werkzaamheid der maag wel- „haa9t in orde zal zijn." Zoo is het oordeel van den dokter. Het groot getal van 2ÓQ 000 doozen verkocht op deu tijd van 2 maanden in geheel Duitschland bewijst dat de voorgenoemde pastillen bij arin en rijk te vinden zijn. Te bekomen in allen apotheken a 60 cents do doos. Beden overleed in den ouderdom van 7 jaar en 3 maanden ons geliefd Dochtertje J08INA. H. TAMSE. W. H. TAMSE— Gouda 22 Nov. 1887. Gravistkijn. GEBOREN t 18 No*. Joh&Qua Cornelia Cutbarin*, oudere A. Brenkman en J. C. van der Kist. 19. Catharina Maria, ouders C. Vet en T. Kuijper KlUabeth Anna, ouders H. f«. Klingen eo P. J. H. Knies. Johanna Hizabeth Maria, ouders G. C. Bruiji el en W. VuisUog. 20. Teuoia Leonardos, ouders F. Gibbon en A. Klaverveld. Elizabeth Cornelia, ouders J. F. Signer en S. W. Blom. OVERLEDEN 19 Nov. J. S. de Vroom. 1 j. 9 m. f.EBOREN Neeltje, ouders B. Bloot en J. Verboom. GEBOREN; Pietje, ouders P. de Bruin en J. Stigter. GEBOREN Gijsberthfl, oudersG. Bakkeren J. Oosterwyk. Anloon, ouders T. »an Dam en X. Hlankeustein. GEHULD: P. van Rooijen en O, C. Schoondtrwotrd. GEBOREN Adrianus», ouders A. Treure en A. van Rood. Adrians, ouders H. Veruey rn J. de Jong. OVERLEDEN: G. Krasn, 17 Op ^en 25 November 1887 hopei: hmmeSIö-J A RIGE ECHT- VE li EEN IC INC te herdenken LEONARDUS de KORTEN EX ENGELINA MOERINGS. Huune dankbare Zoon en Kleindochter, Q. de KORTEN en A. vax dek STARRE. Waddin.meen, 22 November 1887. een nette vlugge JONGEN om opgeleid te worden in het Kappersvak. Franco brieven motto: «Kapper», aan het Bureaa dezer Coarant. GASVERBRUIKERS, die by geheel geopende hoofdkraan geen voldoenden aanvoer van GAS hebben of andere redenen van aanmerking heb ben op het licht, worden verzocht hiervan ken nis te geven ten kantore der Gasfabriek, alwaar een klachtenboek aanwezig is. Zy, die van reclames geen kennis geven of bij gebreken van de binnenleiding, vandeaan- wijzing der Directie tot verbetering door par ticuliere gasfitters, geen gebruik maken, heb ben zichzelven slecht licht te wgteu. De Directeur, Gouda21 November 1887. H.H. Handelaars en Fabrikanten. tusschen GOES via GOUDA en AMSTERDAM, Zaterdagmorgen van GOES en Woensdagmorgen van AMSTERDAM. Ondernemer, Commissarissen der Sociëteit «Oxs Genoegen» brengen ter kennisse van HH. Leden ingevolge Art. 30 van het Reglement, dat bg gelegenheid van de 3de Abonnements-Tooneelvoorstelling op DONDERDAG den 24 NOVEMBER 1887, de SOCIËTEIT van des avonds ZES UVIt at «al GESLOTEN ijlt Namens het Bestaar, J. C. IJSSELSTIJN, Secretaris. Gouda22 November 1887. LEVENSGEVAARLIJKE HOEST van Kinderen Kuchhoest. onmiddellijke afwending van het gevaar en snelle zekere hulp door de sedert vele jaren bg deze kinderziekten eenig goed bevonden Alleen echt verkrggbaar in flacons van fl- 2. die van gele, flacons vanfl. 1.—die van roode en flacons van 65 Cent, die van witte capsules voorzien zijn,waarop nevenstaand fabrieksmerk. Te Gouda bij F. H. A. Wolif. Boskoop bij J. van Bergen. Haastrecht bg J. D. den Hertog. Oudewatér bij F Jonker-Idenburg. Bodegraven bg P. Versloot. Stolwijk bij C, G. v. d. Berg.

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2