Bultcnlainlsch Overzicht. Nationale Militie. ADVERTENTIEN. t Welke verbazende hoedanigheden moet do geneesmiddel hebben die zieken zal genezen die sedert eenen tijd min of moer langdurig van oone cïtarrhnal toestand lijden? Hij moet de afsneiding der slijmen vergemakkelijke en losmaken, zonder de verteering te stooren. Men kan het niet bekomen noch door suikergosd nog door gesuikerde middels, Voor Ingezeten wordt gehouden art. .16. De inschrijving geschiedt: ART. 17. Voor de Militie wordt Diet in geschreven Voorts strekt tot informatie van de belanghebbenden dat ieder gehouden is te zorgen, dat by bij de inschrijving Wijk en Nom- mer zijner woning juist kan opgeven. Gouda, den 27 December 1887. Brouwer. B urger.l ij ke Stand raad in orer^oging om dc .behandeling van dat voor- i stel aan te houden lot een volgende vergadering en dit adres te stellen in handen van de Commissie van Beheer over de Gasfabriek. De raad vereenigt rich met dat voorstel. In deze zitting vrerd vervolgens vastgesteld de Verordening ter voldoening aan Art. 178 der Ge meentewet, en het suppletoir Kohier der pi. dir. belasting op de inkomsten, dienst 1887. Do raad besloot de stads-vroedvrouw in de 4e wyk, Mej. Kohlbrugge, tydelyk voor een jaar te vervangen door Mej. Woerlee. t Ten slotte werden benoemd tot Stads-geneesbeer de hh. Jhr. de Rotle en dr. J. W. Kroon. Stads-vroedmeester de heer Dr. V. H. G. van Iterson. Heelmeester der gasthuizen de heer M. Spruijt. 2n Onderwijze^ aan de 2e Burgerschool voor jongens de heer 8. de Vries, te Leeuwarden. Lid der Gezondheids-Commissie do Hh. Dr. J. W. Kroon en H. Jager. Curator van h«t Progymnasium de heer Mr. D. Brouwer. Lid der Commissie van Toezicht op het M. O. de heer H. P. Schim van der Loeff. Lid der Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs de heer H. P. Schim van dor Loeff. Lid der Commissie over de Muziekschool de heer M. Spruijt. Lid der Commissie van Toezicht op het Sted. Museum 7an Oudheden de heer J. J. Bertelraan. Libryemeester de heer Mr, D. N. Brouwer. Lid van het Burg. Armbestuur de heer J. A. P. Montijn. Regent van het Gasthuis de heer H. P. N. Koe- raaps. Regeftt3s vahhet Gasthuis mevr. van Bergen IJzendoornEvekink Busgers. Regent van het Weeshuis de heer C. Knaap. Begentos van het "Weeshuis Mevr. de Wed. van Essen. Regent van het Bestedelingenhuis de heer H. J. Nederhorst. Regentes van het Bestedelingenhuis Mevr. Krom houtJonker. In 1887 is in 5903 posten in de Spaarbank alhier ingelegd 109007.76* en terugbetaald in 1195 pos ten 75189.986. De Hulpbank verleende 61 voor schotten tot een gezamenlijk bedrag van 8470. Gisteravond waren de kinderen der Protestantsohe Zondagsschool met hunne oudere in de Remonstrant- sche KÏrk bijoen. In hun midden prijkte een schit terend verlichte, keurig versierde Kerstboom. Nadat Ds. Schim van der Loeff de beteekenis van het feest had uiteengezet werden verschillende liederen gezon gen door de kleinen, die dnarop%onlhaald werden en allerlei geschenken ontvingen. Het foest maakte een prettigen indruk op de aanwezigen, die in "^rooten ge tale van hunne belangstelling blijk gaven. Bleek het reeds op vorscbillende wijzen hoe ge acht Mej. S. H. Brinkman, wièr stoffelijk overschot dezer dagen hier ter aarde werd besteld, te Arnhem wa^ en getuigden daarvan zóówel de kransen van de dames-commissie over de school en van hare mede onderwijzeressen als de zeer waardeerende woorden in de Arnh. Ct., (die wij in ons blad overnamen) opnieuw werd de bedroofde ouders daarvan het be wijs geleverd door de ontvangst van een prachtigon krans van kolossale afmetingen van de kinderen der school, aan wier hoofd Mej. Brinkman heeft gestaan, die door twee onderwijzeressen Zaterdag werd over gebracht. Jammer genoeg moesl die krans als pas- sagiersgoed worden vervoerd eu dubbel jammer droeg men in de bagagewagen daarvoor zoo weinig zorg, dat hij, hoewel ^oed verpakt en voorrien van 't opschrift «glas" (/ebroken aankwam. Het Imre te wenschen dat de beambten wat meer zorg droegen voor hetgeen aan hunne handen werd toevertrouwd! Te Krimpen a/d Lek heeft eene vergadering plaats gehact van kiezers uit Lekkerkerk, Krimpen a/(l Lek, Ouderkerk a d. IJsel en Nieuwerkerk a/d. IJsel. Niet tegenstaande het ongunstig weder waren er ongeveer 50 belangstellenden. De oproeping was uitgegaan van het bestuur der ontbondene kies vereen iging De Krimpenerwaard, en had ten dóel eene nieuwe op te richten, welke zich zal aansluiten aan de liberale kiesvereenigingen te Gouda, ^fet algemeeue ste\nraen werd tot de oprich ting der nieuwe kiesvereeniging besloten, welke den naam zal dragen van De liberale kiescereeniying Burger plicht. Om de deelneming zoo algemeen mogelijk te maken, werd bepaald eene contributie te heffen van minstens 50 cent. Een nieuw reglement word'ontworpen en aaugeno- men. Tot leden van het bestuur werd gekozen de hh. M. Boogaart en Yan der Koog te Krimpen ^a/d Lek, en W. de Gruijter, R. Blok en A. Van Oosten te Lekkerkerk. Eenparig werd goedgevonden zich aan te sluiten aan de Liberale Unie, terwijl tot afge vaardigde voor do aanstaande algemeens vergadering werd benoemd de heer A. Van Oosten te Lekkerkerk en tot plaatsvervanger de heer M. Boogaart te Krim pen a/d Lek. Zooals men weet of misschien niet weet is Qv. a. te Amstordam het verstrekkon van een warm middagmaal aan behoeftige schoolkinderen weder in vollen gang, hetgeen geschiedt in de bekepde kosthuizen van het Nutsdepartement en 'vah de Maatschappij voor den Werkenden Stand, sen waarbij door een kring van dames, die van dag tot dag elkander afwisselen, de kinderen bediond en onder behoorlijk toezicht gehouden worden. Een dier dames schroef ons dezer dagen: „Na afloop van den maaltjjd wachtte een der kin deren, een meisje van zeven of acht jaren, totdat al de overigen het lokaal hadden verlaten. Toen kwam zij op mij toe, zeide mij namens hare ouders dank voor hetgeen zij tot dusver had genoten, maar deelde mij tevens mede dat ze voortaan niet meer komen zou. Want vader had dien dag weer werk gekregen. Hij kon dus nu zelf in het onderhoud van zijn kind voorzien, en anderen hadden dienten gevolge op het voorrecht thans meer aanspraak dan zij." Een ondervinding, die geenszins op zichzelve staat, zooals zou kunnen worden getuigd' door degenen, die aan deze bemoeiing deelnemen. Maar een on dervinding, die uitermate verblijdend is, die allicht leiden kap tot ingenomenheid met de bemoeiing bij wie nog geneigd zijn er bedenkelijk het hoofd over te schudden, en waarvan wij dftarom jeen staaltje zeer gaarne brengen onder het oog onzer lezers. (Soc. Weekbl.) Eeu Hongaarech blad merkt op, dat de tcWoon wel nooit zeer populair in Rusland worcfen zal en geeft bet volgende staaltje van draadconversalie: Hallo! Zijt gij dat, Divisostkivchsmartvoiezski? Neen, het is Zolleraschouskaftirnockenstiffsgowoff. Wie spreekt? Zezlmochocwicrtrjuaksmzyskisehokemoff. ïk wilde weten of Xliferomanskeffiskillmajuwchzvastowskwijbi- arski nog altijd bij Dvisostkivchsmartvoiczski woont. Natuurlijk, zegt het blad, is geen enkele telefoon draad togen zoo iets bestandmen zal eerst die na men wat dienen af te slijpen. Het is de te Szatmar Némethy verschijnende Szatmarmeggei Koüong, waar aan deze opmerking ontleend wordt. De musschen, die nog geen veertig jaar geletlon uit Europa naa de Vereeftigde Staten werden overge bracht, zijn daar nu zoo talrijk geworden,, dat men krachtige verdelgings-maatregelen mpet nemen, om velden, tuinen en boomgaarden te vrijwaren voor de door hen aangerichte schade. In 1850 liet men te New-York de eerste musschen vliegen, en thans wordt volgens oen rapport aan het Ministerie van Landbouw te Washington, het aantal musschen in de Vereenigde Staten op 273,716,887,698 geschat. Het Amerikaansche Ministerie van Financiën heeft dames-beambten in dienst, die belast zijn met het aaneenleggen en plakken van verscheurde „rif verbrande banknoten een werk dat heel wat ge duld en zorg vereisclit. Eon man had 1200 dollars aan banknoten verstopt in een steenen kruik, waar zij door muizen stukge- kuaagd werden. Hij vond ze als een hoop snipper tjes terug. Die snippërs zond hij naar het Ministerie van Financiën, en de geduldige dames wisten die uit te zoeken en sainen te voegen, dat den man 1100 dollars uitbetaald konden worden. Hot Kerstfeest in Noorwegen. Op hot platteland duurt het Kerstfeest meestal 13 dagen, in sommige streken zelfs tot 13 Januari. Daaraan gaat nog een tijd van voorbereiding vooraf. Zoo min de land bouwer als do veehouder heeft dan drykke werk-' zaamheden; zij kunnen zich dus geheel met de toe bereidselen bezig houden. En dezo zijn niet gering. Want bpt Kerstfeest is de tijd van het ontvangen en afleggen van bezoeken. Uren in het rond komen verwanten en vrienden elkaar zien en vooral de jongeren zijn onvermoeid; geen tijd is dan ook zoo gunstig voor het aanknoopen van liefdesbetrekkin gen als het Kerstfeest. Twee of (lrie weken van te voren begin' men reeds met de toebereidselen. Vooral liet brouwen van het „Kerstbier," dat sterker moet zijn dan het gewone, is een zaak van belang. Het grootste ge deelte van den hopoogst wordt daarvoor bewaard. Ook voor spijzen wordt gezorgd, de mannen slopen meel uit de molens en dagen aaneen wordt er ge bakken. Een groote voorraad visch en wild wordt er gereedgemaakt, gevogelte, vooral Kersthoenders, geplukt, er wordt geslacht en de voorraadschuren met alle soorten van vleeschspijzen gevuld. Maar hoe druk men het ook móge hebben, daags voor Kerstfeest moet alles gereed zijn dan worden do huizon van boven tot onder schoonge maakt, de vloer moet mot versch dennengroen be strooid worden. Ieder neemt een bad en trekt de beste kleeren aan. Zoodra de duisternis invalt begint het feest. Het Kerstlicht wordt ontstoken, allen scharen zich om de tafel de vader leest uit don Bijbel voor van de geboorte van den Hoer, en het Kórstlied wordt door klein en groot aange heven. Den vokètoden dag weerklinken allerwege de schelletjea^^fcleden en het gehinnik der paarden. In polzei^Pldkkeid koijaen de gasten aan en worden reeds op den drempel des huizes verwel komd. Dan weergalmt het daarbinnen van gulle vreugde, muziek en zang doen zich hooren allerlei gezelschapsspelen worden er uitgevoerd en eiken avond wordt er gedanst. Allen deolen in de Kerstvreugde. Er heerscht tusschen land heer of boer en de onderhoorigen in Noorwegen eene patriarchale verhouding. De dienstboden krygen dan niet alleen het loon en de daarboven bedongen kleeren en schoenen, maar hen wacht nog meer. Ook de dieren worden niet vergeten. Elk hunner krijgt oen extraatjede hond oen lekkere vette kluif, de kat eeu bijzonder smake lijk stuk visch, het paard de uitgezochtste beste haver, enz. enz., ja zelfs do vogelen des velds gedenkt de Noor op bijzondere wijze op 't Kerst feest. Voordat de zon namelijk op dou Kerstavond is ondergegaan, haalt hij de dikste korenschoof uit zijn schuur en stookt die op een paal of bui ten op het dak. En do uitgehongerde vogels komen nu genieten en vinden nog bovendien een heerlijke beschutting tegen storm en'sneeuwjacht in de korenschoof. Twee of drie dagen na Kerst mis worden ladingen haver naar de steden ge voerd. Op de markten staan stapels Kerstschovpn, en ieder koopt er een of meer, om de vogeltjes te onthalen. (Houigh, Door Noorwegen). In Duitschland wordt het Kerstfeest, zooals men weet, zeer algemeen gevierd. De statistiek heeft zich reeds van velerlei meoster gemaakt, maar tot dusver is een Berlijnsche Kerstboom-statistiek iets nieuws. Wij vonden haar in de Freis Ztg. Volgens het blad belasten zich in do Duitsche hoofdstad 1725 behoor lijk gepatenteerde handelaars met den verkoop in het klein De groothandelaar geeft zijn voorraad slechts bij zestigtallen aan de winkeliers af, aan elk gewoon lijk een. Van deze zestig gaat echter 20 percent ver loren aan de versiering der overige acht-en-veertig. Zoo worden or circa 80,000 Kerstboomeu in straten en op pleinen neergezet, een geheel bosch, wanneer ze naast elkaar in den grond wortelen. "Wanneer 25 percent onverkocht blijft, zoo worden toch nog steeds 60,000 Kerstboomen in de groote stad van de hand gezet. Neemt men aan, dat ieder van hen gemiddeld me 20 appels, 20 noten en 20 peperkoeken behangen wordt, dan.is dat te zamen 1200,000 appels, ovenzoo- veel noten, en als men voor één peperkoek slochts 30 gram meel gebruikt, 480 centenaars moei. Draagt iedere boom niet meer dan zes kaarsen, elk van 20 cM. lang, dan zouden déze, aan elkaar geregen, een lijn vormen van 72 kilometer lengte. Wat kost Ber lijn nu,deze zestigduizendvoudige korstbooravreugde Rekent men een boom op 75 pf:, de 20 appels op 30 -pf!, de twintig noten met liet verguld, dut men voor hen noodig heeft, op 15 pf-, de peperkoeken op 15 pf., en de kaarsen op 20 pf., dan wordt dit in som ma een kapitaal van 100,000 Mark. De Weouer „Militar Zeitung," eon blad dat onge veer in dezelfde verhouding staat tot de Oostonrijk- 8che regoering als do „Invalide" tot do Russische, beantwoordt het bekende artikel van het Petorshurg- sche blad. De slotsom daarvan is, dat do vraag of de oorlog tusschen Rusland en Oostenrijk-Hon- garije zal uitbrbken, eerst den 13den Januari feite lijk kan beslist worden. „In Busland" zegt het Weener blad -„wor den sedert 13 November recruten gelicht en naar hun regimenten gezonden, l)it werk is togen 13 Januari afgeloope», en dan eerst komt hot er op aan, of de gewone verloven aan hen, die het langste gediend hebben, zullen worden verleend. Behoudt Rusland geen grooter aantal soldaten in dienst dan bet gewone cijfer van het leger op voet van vrede bedraagt, dan kan men aannemen, dat de qzaar den vrede wil. Versterkt Rusland echter stilzwijgend hot actieve leger door ook de oude soldaten in dienst te houden, dan wil Rusland den oorlog, en dan moet Oostenrijk dien ook willen. De 13de Jannari is dus de grooto dag, waarop de beslissing moet vallen. De "Militar-Zritung" ziet deze beslissing gerust te gemoet, want zegt het blad ook indien Rusland tot den oorlog be- luit, zal het onder vindon, dat Oostenryk-Hongarijo gedurende de laatste twintig jaren een leger heeft gevormd, dat voor geen krachtsinspanning terugdeinst De vlag der Habsburgers zal in allen gevalle eervol uit het strydperk terugkeeron." Op het oogenblik is echter de toestand niet on gunstig. Zelfs de „Neue Froie Presse" ziet de toe komst minder duister in. Het blad verzekert, dat in officiëele kringen niets bekend is van nieuwe ver sterkingen der Russische troepen in Polen en de Temps houdt ondanks do tegenspraak haar mede- döeling vol, dat de Russische regeering de verplaat sing barer troepen bij de grenzen van Duitschland en Oostenrijk voor geeindigl heeft verklaard. Natuurlijk zegt de „Temps" zal de Russi sche regeering dit nu niet officieel te Berlijn en te Weeuen aankondigen, doch het is een feit, dat Rus lands vertegenwoordigers op de vraag van andere regeeringen hebben geantwoord, dat de troepenbe weging nu vooreerst is afgeloopen. „Wat het Duitsche rijk in den kroonprins bezit, heeft het zoo schrijft de Neue Freie Presse nog nooit zoo innig gevoeld, als op het oogenblik, dat het vreesde hem te verliezen, üe ziekte, welke zelfs bij de vijanden der dynastie medelijden opgewekt heeft, wordt in Duitschland tot een politieke specu latie en tot bevordering van het laagste egoïsme gebruikt. Mannen, van wie de vflder tot in het diepst zijner ziel afkeerig was, dringen zich nu aan den zoon op," misbruiken diens naam, verkondigen, dat hun tijd gekomen en de machtige arm van den toe- komstigen monarch voor hun plannen gewonnen is. „Deze raen8clien waren onvermoeid werkzaam om het te doen voorkomen alsof er een diepe kloof lag tusschen den kroonprins, die als een getroffen ade laar in een verborgen schuilplaats zijn wonde heelt, en den eerstgeborene der edele Vic oria, In deze kringen werden de raadslieden van den kroonprins, die de operatie verhinderd hadden, het meest be schimptdaar werd van den eersten dag van het lijden af twijfel aan het bestaanvan kanker als ee.i gebrek aan nationaliteitsgevoel, als wantrouwen in de kennis der Duitsche geneeskunde, gegipst. Men wilde de meaning niet laten doorbreken, dat er nog hulp noodig is, opdat die elementen, welko hun aan gezicht steeds der opgaande zon toekeeren, het voor overbodig houden de miuste acht te slaan op de politipke denkbeelden van den kroonprins en met alle kracht zich aan de stroomiug overgeven, die niet tot het conservatisme maar tot de ruwe'klassen- heerschappij voert Deze gevaarlijke ziekte scheen een nieuwe richting ia de binnenlandsche politiek van Duitschland to beloven, en dadelijk kwamen zij toeioopen, die steeds den staat misbruiken de jonkers weikon de burgerstand een doorn in het oog is do schijnheiligen die het Christendom tot dekmantel van hun grenz'uilooze eerzucht nemen de op den achter grond gedwongen roemzuchtig™, die wellicht tot in de kringen behooren, waar ook vorst Bismarck on langs z'jn vijanden en de bondgenooten der docu- mentenvervnlschers meende te ontdekken. Met welk een haat werd de Engelsche doctor vervolgd, dio ip zijn diagnose aarzelde en er niet toe kon besluiten het wetenschappelijk doodvonnis uit te spreken. Wanneer de kroonprins niet zulk een door en door vast karakter bezat, zou bij zijn kalmte verloren en het denkbeeld opgevat hebben, dat hij nooit meer in staat zou wezón zyn volk diensten te verleenen. Eén oogenbbk van zwakheid ware voldoende geweest, om het besluit te doon rijpen zijn Ie yen in een zaamheid te ei .digen en afstand te doen van don glans der keizerskroon. De overwinnaar van Worth is echter niet zoo gemakkelijk te buigen. Hij ziet het Jot vast in het gelaat en wacht onver wrikbaar de toekomst af." Waar de Neüe Freie Presse ons onder eendoorzich- tigen sluier de laaghartige intriges vertoont, welke door zekere partijen in het Duitsche rijk gesmeed worden over het hoofd heen van den kroonprins en waarby zij diens jougdigen roem- en krijgszuchtigen zoon tegen den vader trachten te exploiteoren, gaat de Post een stap verdor en wijst openlijk met de vinger do ultra-consorvafieve en orthodox-kerkelijke partij aan als de sirene, die prins Wilhelm in haar netton zoekt te lokken. Waarlijk het Duitsche rijk hoeft reden tot dank baarheid en vreugde, wanneer de betere tijdingen over den toestand van den kroonprins zich verwe zenlijken en hij van zijn ziekte herstelt, opdat de ge matigde vader in de plaats van den zoon, don kampioen der reactie, de teugels van het bewind na Keizer H ilhelm in hadden neme. RECLAME. het is maar alleen de straffe natuur van de minerale zouten der aarde die deze groote werking kunnen be komen. Onder deze zouten houden de mineraal pa stillen van Soden den eersten rang; zij bieden eene verlichting aan in -de zwaarste ziekens der longe aan de zieken die door eene min zware zinking lijden, zy geven de snelste genezing en zijn ook goeit tegen de ziektens der verteerings orgaan. Te bekoriien in alle apotheken aan 60 cent9 de doos. INSCHRIJVING VOOR DB TWEEDE KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDER* der Ge meente GOUDA. Gezien art. 19 der wet van den 19den •Augustus 1861 {Staatsblad No. 72), Herinneren alle belanghebbenden aan hunne ver plichting tot het doen van aangifte ter inschrijving voor de Nationale Militie in de maand Januari 1888 en brengen ter hunDer kennis de volgende bepalin gen der genoemde Wet ART. 15. Jaarjijks worden voor de Militie inge schreven alle mannelijke ingezetenen, die op den lsten Januari 'van het jaar hun 19de jaar waren in getreden 1». Hij wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beide overleden, wiens voogd in gezeten is volgens de Wet van den 28sten Juli 1850 Staatsblad No. 44) 2". Hij die geen ouders of voogd hebbende, gedu rende de laatste aan het in de eerste zinsnede van dit artikel vermelde tijdstip voorafgaande achttien maanden in Nederland verblijf hield 3». Hij, van wiens ouders de langstlevende ingeze ten was, al is zijn voogd geen ingezeten, mits hij binnen l|et Rijk verblijf houdt. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling behoorende tot eenon staat, waar de Nederlander niet aan do verplichte krijgsdienst is onderwor pen, of waar ten aanzien der dienstplichtigheid liet beginsel van vtederkeerigheid is aangenomen. l«. Van een ongehuwde in de Gemeente, waar de vader, of, is deze overleden, de moeder, of zjjn bei den overleden, de Voogd woont 2». Van een gehuwde en van een weduwnaar, in do Gemeente waar hij woont 3°. Van hem, die gècn vader,n moeder of voogd heeft of door dezen is achtergelaten, of wiens voogd buiten 's lands gevestigd is in de Gemeente waar hij woont; 4°. Van den buiten 's lands wonenden zoon van een Nederlander die ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont, in de Gemeente waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft, 1°. De in ecri vreemd Rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die geen Nederlander is; .2°. De in een vreemd Rijk verblijfhoudende ouder- loozo zoon van een vreemdeling al is zijn voogd ingezeten 3°. De zoon van den Nederlander, die tér zake van 's lands dienst in 's Ryks overzeesehe bezittingen of Voloniïn woont. ART. 18. Elk die volgens art. 15 behoort ta wor den ingeschreven, is verplicht zich daartoe bij Bur gemeester en Wethouders aan te geven tusschen den lsten en 3 lsten Januari. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis, is zijn vader of is deze overleden, zijne moeder, of, zijn beiden overleden zijn voogd tot het ddon vah die aangifte verplicht. De wyze, waarop van het doen van de aangifte blijken moet, wordt door Ons bepaald. ART. 20. Hij, die eerst na het intreden van zijn 19e jaar, doch voor het vol brengen' van zijn 20ste, ingezeten wordt, is verplicht zich, zoodra dit plaats heeft, ter inschrijving aan te geven bij Bur gemeester en Wethouders der Gemeente, waar do inscliryving Volgens art. 16 moot geschieden. Daarbij gelden de bepalingen der 2e on 3e zin- snode van art. 18. Zijne inschrijving geschiedt in het register van het jaar, waartoe hij volgens zijnen leeftijd behooit: Burgemeester en Wethouders voornoemd, roepen dientengevolge op de ingezetenen, die hun 18de jaar hebben bereikt, (dy,t zijn zij die in het jaar 1869 Zijn Reboren.) en overeen komstig het vorenstaande in deze Gomoente tot aan gifte verplicht zijn, om zich op do volgende dagen ter Secretarie aan te melden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 ure en zich in de daarbij ver melde orde te doen inschrijven, to weten: zy, wier geslachtsnaambegint met de letter A. B. C. D. F. G. H. I. J. K. L. en M., tusschen den 2 en 16 Januari 1888 en zy, wier geslachtsnaam begint met de letter N O P. Q R. S. T. Y. W. X. IJ. en Z, tusschen den 15 en 31 Januari 1888. dat het rogister van inschrijving op den 31sten Januari, des namiddags ten 4 ure, voorloopig wordt gesloten en dat zij, die alsdan verzuimd hebben, de voorgeschreven aangifte te doen, inge volge art. 183 der Wet, vervallen in eene boete van 25—tot 100. dat ieder, die voor do Militie moet worden inge schreven zich behoort te voorzien van een extract uit het geboorteregister dat bij de aangifte moet wor.len medegebracht. dat dit extract aan hen, die binnen deze Gemeen te zijn geboren, op hunne aanvrage op het Bureau van den Burgerlijken Stand gratis zal worden uitge reikt, terwyl zij die elders geboren zijn, zich ter Gemeente-Secretarie kunnen aanmelden, ten einde genoemd extract van het Gemeentebestuur hunner geboorteplaats te doen aanvragen, en Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, GEBOREN 23 Dec. Andreas jacobus, ouders J. J. Jas pers eo C. J. de Does 24. Heuriette, euders H. san Monnikendam et K. - Sanders. 24. Pieternell* Catherine, ouders (V. Jue 'en J, C. van der Ree. 25. Sara,' oudera P. Wakier en J. Moos. 26. Antonia, oudere A. ran der Hulst «o J. A. F. Bokstijn. OVhKLBlJhN 23 Dec. J. van de» Heuvel, 12 m. 24 C. Clemens, 77 j. D. aan den Bern, 6 m. P. <an j den Brock, 2 m. 25. A. Verkleij, 5 m. 27 »1. J. G. Botman, 2 j. 8 m. 4 t^EHLWi) 23 Dec. J. B. van V\ijk en G. (3. fan Delden. Bevallen van een levenloozeu Zoon M. J. WECK— j Gouda, 26 Dec. 1887. van Leèuwen. V Tot onze diepe droefheid overleed heden nacht onverwachts onze dierbare Vader, Be- 1 hnwd- en Grootvader, de Heer CHR1STIAAN I CLEMENS, in den ouderdom van bijna 78 jaren. Namens de Kinderen, Behuwd- pn Kleinkinderen, a P. C. CLEMENS. Gouda, 24 December 1887. V Heden overleed plotseling, tot diepe droefheid- van mij en mijne kinderen, mijn dierbare Echtgenoote, CORNELIA van WIJK, in den ouderdom van ruim 62 jaar. L. J. RU1JGERS. Delft, 24 Dec. 1887. Koornmarkt 51. Visites morden niet afgewacht. Heden: overleed onze jqngste lieveling JOHANNA BENDKIKA, in den ouderdom van bijna 41/, maand. Namens de Familien, J. fl. de WILDE. Gouda, 27 Dee. 1887. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bjj het overlijden van onze Bebuwd- tnoeder en Grootmoeder MARIA CORNELIA van DER POEL, geb. van Tiffei.en, betuigen wij onzen oprechten dank. W. HOOGENDIJK Wz. Wed'. J. A. D. van der POEL— van Houwkningb. W. M. C HOOGENDIJK. C. E. HOOGENDIJK— van Lier, M. A.(HOOGENDIJK. J. W. VAN DER POEL. A. M. D. VAN DER POEL. Gouda, Gorcum, December 1887. den Haag

Goudsche Courant | 1887 | | pagina 2