mmi BESCHUIT, Buileniandsch Overzicht. ADVERTEP1TIEN. IITTREÊ-REDE een DIENSTBODE J. BREEBAAUT, Lz. POLITIE. n nrgtrHjke Stand' D'. J. H. GUNNING J.Hz., J. K. SOMMER, onale welvaart eindelijk, die, trots den nood der tyden, zich handhaaft, zooals zij het best wet<*n, die, na Europa te hobben doorkruist en het hoofd vol van herinneringen aan wat zj in den vreemde konden waarnemen, weder den voet zetten op vaderlandschen bodem en, aan welke zydo zjj ook dien bodem nade ren, allerwege met welgevallen het oog kunnen laten rusten op onze bloeiende steden en dorpen." Er is wel iets op af te dingende schrijver was in een erg goeden luim, toen hij al dat moois schreef maar als wjj daardoor niet blind worden voor de schaduw naast al dat licht, dan is 't toch wel goed om ook die1 gunstige zjjde van onze samenleving eens te bekaken. Streven naar het bereikbare" stelt professor Buijs als doel. - Dat zjj zoo. Uit Londen schrijft men aan de Haarl. Cl.0 Dat in Engeland lichamelijke kracht en oefening en in het algemeen alles wat op sport" betrekking heeft in hooge eer wordt gehouden is een bekend feit. Wij Nederlanders gevoelen ons dikwijls gedrongen de Engelschen doswege te bewonderen en aange spoord hun voorbeeld na te volgen. Dat het daarbij echtor niet aan overdrijving ontbreekt, blijkt uit wat hier dezer dagen plaats had. De kampioen-bokser John. L. Sullivan kwam uit Amerika naar hier over om het bewijs te leveren, hoe ver hij het in de*edele kunst gebracht had. Bij zijne aankomst te Liverpool werd hij al aanstonds hartelijk verwelkomd, doch dit was slechts een voorspel van de ontvangst, die hem te Londen zou te beurt val len. By aankomst alhier stonden 8000 menschen in en bij het station Euston om hem op te wachten en hulde te brengen. De groote man had moeite uit het spoorrijtuig te komen en het rijtuig te bereiken, dat hem naar zijn hótei zou voeren. Hjj ontving bloem ruikers en moest do omstanders db hand schudden; men wilde de paarden van zjjn rijtuig afspannen en hem naar zijn hotel dragenhij werd toegejuicht, kortom het was eene ontvangst zooals tegenwoordig nog maar zelden aan ministers of gekroonde Hoofden te beurt valt. Overal waar Sullivan of zelfs de min der beroemde kampvechters Jem Smith en Kilrain zich vertoonên ontstaat een oploop, waardoor het ver keer voor korter of langer tijd gestremd wordt. Die vereering van louter physieke kracht, die van geenerlei andtft# hoedanigheden vergezeld gaat, is een0 zeer merkwaardig verschijnsel onzer dagen. Het is alsof het velk protest wilde aanteekenen tegen de ver zwakking der menschheid door overlading der herse nen met allerlei terecht of ten onrechte als nutteloos beschouwde bagage en daarbij tot voorworpen van er- eering kiest mannen, die zich door niets anders on derscheiden dan door de grootst mógelijke ontwikke ling der spieren. Daarbij komt nog de aangeboren voorliefde voor „sport", die de Britten altijd heoft on derscheiden en het is dus natuurlijk dat zij in andere u tersten vervielen. Sommige predikanten zijn wel is waar zoover gegaan om die nieuwe beweging van den kansel af te veroordeelen, doóh van den anderen kant vindt deze aanmoediging bij de hoogste personen in het land, met name den Prins van Walesdie Sull- wan in het openbaar de hand schudde, eene eer, die den eenvoudigen burgers van het eigen land slechts zeer zelden te beurt valt, en hom bij zich noodigde om zich met hem te onderhouden. De predikanten, van welke richting ook, mogen daarover preeken wat zij willen, bij zekere klassen heeft het voorbeeld van den Prins altijd veel meer invloed dan eenig woord vau een kanselredenaar. Nauwelijks was geheel het beschaafde Engeland nog bakomen van de onderscheiding, die den buitenland- schen bokser was te beurt gevallen of ér verscheen op een goeden morgen in do bladen een meer of min der uitgebreid 'telegram mot alle, tot zelfs de gering ste bijzonderheden over een prijsgovecht, dat op een eilandje in de Seine, niet ver van Rouaan, tusschen Jem Smith en Kilrain plaats had, waarbij bloed had gevloeid en ooren en oogen waren blauw geslagen, doch dat, nadat de aanval 106malen herhaald was, onbeslist was gebleven. Die strijd had plaats voor een prijs van 1000 p. st., benevens eenige kostbaar heden, en er waren verscheidene toeschouwers. Dergelijke prijsgevechten zijn in Engeland bij de wet verboden. Vandaar dat ze elders worden gehou den. Doch waarom de prijsgevechten worden verbo den en verslagen daarvan toegelaten, is niet duidelijk wanneer men ziet, dat in Ierlaud het geven van ver- slagou van betrekkelijk onschuldige vergaderingen van eeu onderdrukt Genootschap met gevangenisstraf moet geboet worden. Zooveel is zeker, dat do uitvoerige beschrijving van die'106 „rounds" een alles'behalve beschavenden invloed heeft Daarbij komt echter zoo veel in dezelfde dagbladen, waaraan die eigenschap evenmin kan worden toegeschreven De arr.-rechtbank te 's-Hertogenbosch nam dezer dagen eene beslissing in een niet onbelangrijke quaestie, naar aanleiding van art. 254 Str. De eige naar van een koppel paarden had deze gespannen voor een zwaar voertuig en moest daarnede eenen oprit maken. Eon der paarden weigerde te trekken, wat goene zeldzaamheid was, want het dier was „stug" en weigerde wel eens meer. De eigenaar gaf daarop aan drie mannen last, ieder een knuppel te nemen en gezamenlijk het dier uit alle macht te slaan; dit geschiedde dan ook en duurde ongeveeT een half uur; en do eigenaar riep onder die behan deling „dorschen, maat houden 1" Gedurende het slaan ging het paard driemaal lig gen en werd dan wederom met geweld opgerukt en geslagen. Maar hot arme dier, dat daags te voren gezond was, had den dag na die behandeling zwel lingen op den rug en aan den buik, en ook striemen den volgenden dag constateerde de veearts buikvlies- ontsteking en spoedig stierf bet dier. De eigenaar, die deswege voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft terecht gestaan, orkende in hoofdzaak de feiten, maar beweerde als eigenaar vol komen bevoogd te zyn om zijn paard, door welke middelen dan ook, tot een gepasten arbeid te dwin gen, zoodat er "geen sprake kou zyn van opzettelijke mishandeling. De rechtbank besliste dat de eigenaar niet straf baar is, die zich verplicht gevoelt, zyn dier leed te doen om dit te dwingen tot eenen arbeid, die van Ït dier mag gevorderd worden, maar dat ook dan ne grens aanwezig behoorde te zyn en de eigenaar of houder strafbaar wordt wanneer de pijniging noodeloo8 en buitensporig blijkt en het meest wroede karakter aanneemten op dien grond werden de eigenaar, zoowel als zijn „dorsclivlegels", tot geld boeten veroordeeld. In een der schouwburgen te Carthagena heeft Donderdagavond een persoon, gezeten in do stalles, te midden der voorstolling, zelfmoord gepleegd door middel van eene dynamietpatroon. Door de ont ploffing werd eene dame, die in eene dor loges zat, aan handen en gezicht gewond, stukken van het bekkeneel des zelfmoordenaars vielen op hettooneel. De lichten werden uitgedoofd, en de ontploffing ver oorzaakte, zooals te denken is, een grooten schrik in de zaal. Door de verwarring die er ontstond werden een honderd personen gokwetst. Op de Tentoonstelling van Voedingsmiddelen te Am sterdam, in bet zoogenaamde Engelsche Park, stond een tentje, geheel en al met een waterdichte stof afgedekt, die door het Technisch Bureau-Voogt in den handel is gebracht, en zeer de aandacht trok. Zy werd „Tectorium" genoemd. In de R. K. hulpkerk aan do Spaarndammer- straat te Amsterdam zijn door den aannemer en ont werper van dit gebouw, den heer J. J. P. Thuring, Haarlemmerweg, in den wand achter het altaar drie kerkramen aangebracht van tectorium, dat beschil derd is. Zeer bedrieglijk gelijkt dit op het zooge naamde Cathedraal-glas. De beide uiterste ramen stellen in lood gevat ge kleurd glas voor, maar het middelste bevat een levensgroote afbeeling van Maria Magdalena, die door den heer Thuring zelf is geschilderd en bepaald blijkqn geeft van een goede opvatting van teekening en kleur. Deze nieuwe metbode kan wellicht aanleiding geven tot het vormen van eene nieuwe industrie. Het t ctorimn heeft voor, dat ieder kunstenaar daarop kan schilderen, hetgeen met gebrand glas niet het geval is; daarvoor zijn speciale schilders nopdig, terwijl, zooals uit de proeven van den heer Thuring blijkt, het zich bijzonder goed leent voor het vervangm der geschilderde vensters in kerken en woningen. j Het Graafschap Wayne (New-York) staat bekend voor de groote opbrengst van pepermunt, in 1887 vooral is deopbrengst buitengewoon groot; door een correspondent van de Graphic wordt do oogst op meer dan 200,000 pond olie geschat. Zooals 't meer gaat, is de prijs in omgekeerde verhouding tot de productie. In geen dertig jaar was do pepermunt-olie zoo goedkoop als nu, men betaalde dit jaar 10 guldon voor 1 kilogram. In de Yereenigde Staten zijn er, behalve het ge noemde graafschap, nog drie counties in Michigan, waar ook een weinig pepermunt verbouwd wordt. Voegt men daar nog bij wat in Duitschland wtfhlt geproduceerd, 't geen niet voel te beteekonen heeft, dan heeft men daar bet geheole product van de wereld. De voornaamste tafnemers zijn Engeland, Frankrijk, Rusland, Oostenrijk en de Vereenigde Staten zelf. De oogst begint gewoonlijk in 't laatst van Au gustus. De plant wordt gemaaid met een zeis, even als klaver, dan op hoopen gezet om een weinig te verwelken of geel te worden, voordat het naar de distilleerderij wordt gebracht. Do goheele plant wordt daar in strrke stoomdichte ketels vast gepakt. Als de stoom onder in den ketel wordt toegelaten, gaat de vluchtige olie met stoom vermengd er van boven uit, doorloopt een spi raalbuis in 't koelvat, condenseert tegelyk met den stoom, en wordt ten slotte verzameld in een ontvanger waar do lichtere olie op het water drijft. Nadat de olie nu nog eens gezuiverd is, alweer door verdamping wordt ze in flesschen van 1 Kg. inhoud getapt, 18 flesschen in een kist gepakt, en zoo verscheept naar alle oorden der beschaafde wereld. Dr. Schlieman heeft op het eiland Corigo, het oude Cythera, de overblijfselen ontdekt van eeu der oudste tempels van Aphrodite, welke door Homerus,. Herodotus en Pausanias wordt vermeld. Eene overwinning, grooter en gewichtiger nog dan deze ontdekking, heeft Schliemann echter niet lang geleden behaald. Zooals men weet, word de oudheid van zjjne voor-historische ontdekkingen te Mykenae, Tiryns en elders door velen, en onder hen door mannen van gezag, betwyfeld. Een „archaeologische veldslag", die door Schliemann den 2n Juli van het vorige jaar in gezelschap der* oudheidkundigen te Londen tegen enkele zijner voornaamste tegenstanders werd geleverd, mocht niet baten, om dien twyfcl aan zijne uitkomsten geheel te doen verdwynen. Schliemann noodigde toen een zyner voornaamste bestrijders, den heer Penrose, uit, om zich door een persoonlijk bezoek van de oudheid der bouwvallen van Mykenae en Tiryns te overtuigen. In September jl. heeft Penrose aan dezo uitnoodiging voldaan, en bracht hij in gezelschap van Schliemann's architect, doctor Dörpfeld, eeu bezoek aan de genoemde plaatsen. Thans is hij volkomen bekeerd en geeft hij hiervan, met eene zeer te prijzen openhartigheid, blijk in eenen uit— voerigen brief. Allö bezwaren, die tegen den ouderdom en het voor-historisch karakter van Schlieman's Opgravin gen zijn opgeworpen de sporen van hot gebruik van steenzagen, het gelyktydig voorkomen van gehouwen en gobranden steen enz. enz., zy zyn ter zjjde gelegd door Penrose, en de oudheid van Schliemann's ontdekkingen en hare Polasgische oorsprong zijn door dezen vroegeren bestryder vol mondig erkend. (N. R. Ct.) Het Zondagsblad deelt het volgende „Zuinigheids- verwarmingsmiddel" mede, dal iu alle besloten loka len toe te passen is. Als men van die gegoten kleine kacheltjes heeft,; die zoo goedkoop zyn, of zelfs maar een een voudig fournuis kan men met zeer weinig brand stof eene geregelde, gestadige en werkelyk gezonde temperatuur verkrygen, in plaats van die droge, benauwde hitte, zoo bevorderlijk voor het uitdrijven van kool- en zuurstof, en die, als zij niet wordt a*n- gohouden, bijna onmiddellijk verdwijnt tot groot ge vaar voor de personen of de plantaardige voorwor pen, die aan haar invloed zijn blootgesteld. Men heoft slechts op do kachel een blikken bak te zetten, zoo groot mogelyk, 25 a 80 cM. diep, en geheel gevuld met fijn zand. De kachel wordt aangelegd. Het zand wordt heet; eenmaal in dien staat, zal het lang zyne hitte behouden en die rondom raededeelen zonder dat het noodig is gedurig het vuur aan te stoken. Als „haute nouveauté" op het gebied van kinder speelgoed had men dit jaar Ie Parijs met Kerstmi» „do doodkist van Jules Ferry.» Het is een looden kistje drukt men op een knop, dan opent de kist zich, waarin een varkentje ligt, en steekt men zich aan een uitspringende naald in den vinger. En dat m de stad waar men „goeden smaak» gaat leeren en de „modes" haalt Hot nieuwe jaar begint niet aleebt. Betreffende den politieleen toestand wordt van officieuze zijde uit Berlijn gemeld Uit vertrouwbare inlichtingen, welke bier uit Woenen zyn ontvangen, blijkt, dat de toestand in Europa kalmer is geworden. Dit is bet gevolg van wederkeerige verklaringen, welke gedeeltelijk reeds zijn afgelegd, gedeeltelijk nog wor den verwacht. Hot Nieuwjaarsgeschenk, waarmede prins Bismarck door de openbaarmaking der veelbesproken vorvalsohte brieven over Duitsclhlnnd's verhouding tot Bulgarije de diplomatieke wereld verraste, trekt natuurlijk overal in hooge mate de aandacht. De Berljjnsche pers roemt vooral de oerlgjke oprechtheid van den Czaar, die ondanks de gebeurtenissen der laatste maanden zijn toestemming tot dj mededeeling gaf. Evenwel laat prins Bismarck het er nog niet bfl, want de brieven worden onmiddellijk govolgd door eene officieuze verklaring, welke, wat duidelijkheid betreft, niets te wensehen laat, Nu het werkelijk is gebloker., dat prins Bismarck de 'onderneming van prins Ferdinand nimmer heeft gesteund en de Czaar hierover geheel verkeerd was ingelicht, wordt Duitsoh- lsnds houding ten opzichte van Bulgarije teer scherp omschreven. Duitschland zou hot liefst hebben gezien, dat Bul garije zich bij Bnsland had aangesloten, gelijk 8ervië dit deed bij Oostenrijk, maar dit is onmogelijk gewor den door het ruwe optreden der Panatavisten, die de Bulgaren geheel afkeeiig van Busland hebben ge maakt. Nu echter wil Duitsehlend liefst een minne lijke schikking tusschen de belanghebbende partijen tot stand brengen, want Duitschland heeft eigenlijk geen belang by Bulgarije en zou in een oorlog tegen Busland alleen het bloed zyner zonen geven ten be hoeve van Oostenrijk. Want Duitschland zal in geen geval toezien, dat Oostenrijk door Rusland wordt övorwonnen. Het Duitscho volk zal met zyn bondgonoot optrekken, maar daarvoor heeft Duitschland ook recht te eischen, dat do Oostenrykscho regeering wat voorzichtiger op trede dan de Oostenrijksche consul von Burian te Sofia, wiens houding niet geschikt is een schikking tusschen Rusland en Oostenrijk gemakkelijk te maken. Kortom prins Bismarck laat weten, dat het volstrekt zyn voornemen niet is geweest noch'.is, Rusland tegen te werkoh, maar dat Duitschland by een oorlog tus- soben Rusland eu Oostenrijk, met zijne gebeele macht party zal trekken voor Oostenrijk. «En wjj zijn over tuigd" wordt er nog bijgovoogd, «dat een derge lijke oorlog Rusland een eeuw ver terug zal werpen in duisternis, bankroet en barbaarschlieicl." Zaterdag herdacht paus Leo XIII den dag, waarop hy voor 50 jaren de priesterlijke wyding ontving. Van alle kanten komen vertegenwoordigers van voréten en geestelijken naar Rome, ten einde de plechtigs viering van dit feest by te wonen. Meer dan 300 bisschoppen en hooge geestelijken zijn reeds uit verschillende tanden te Rome vereenigd. De meesten dezer bezoekers zjjn reeds door den Paus ontvangen en ook de ^Üirgemoester van Rome, de hertog van Torlonia, ging den Paus namens de stad Rome gelukwenschen. Voor deze daad is hy gestraft door onmiddellijke afzetting. De hertog behoort tot de getrouwe aanhangers van het Huis Savoye en werd niet gestraft omdat Zijn pa triotisms te wensehen laat, maar de regeering wilde duidelyk doen uitkomen dat het de pogingen van hut vaticaan, buiten de regeering om zich in betrekking te stellen met bet gemeentebestuur, ten strengste af keurt. Daarbij kon.t dat de Paus alle pogingen der regeering tot verzoening by hot feest van de band heeft gewezen. Naar men beweert, heeft de Paus zelfs de geschenken der Koninklijke familie geweigerd. De Rumeniscbe Kamer is'ontbonden; de nieuwe verkiezingen zyn bepaald op 4 Febr., de opening der nieuwe Kamer op 19 Febr. Ondergeteekende. wenscht aan zyn Begun stigers, Vrienden en Bekenden een voorspoedig en gelnkkig Nieuwjaar. Markt. F. tam UTBEOHT. In de maand December 1887, zyn govomlen 2 bonte Schorten, ^Armband, 1 Duif, 1 Wandel stok, 1 Ring met sleutels, 5 Kakken, 1 Parapluis, 4 gouden Oorbellen, 1 Onderstuk van een gouden oorbel, een Zweep, 2 gouden Ringen, een dames Handschoen, 1 paar Handschoentjes, een witte Duif 1 pak Sajet, 1 bonk Schroef, 1 fantasie Oorknop, 1 Rozekrans, 1 Bel, 1 Hond, 1 Sleutel, 1 gouden Oorbel. De in de maand Juni 1887 als gevonden gedepo neerd en nog niet afgehaalde voorworpen zijn gedu rende de maand januari ter dispositie van de respektive vinders. De Commissaris van Politie J. W. TUINENBUBG. GEBOREN: 81 Drc. Evert Alexander, ouder. G. Dort- lind en J. tan der Lean. Pieter Knno, under. 11. Eflno v.n Gelder en 11. A. Hoeken. Dirk, onder. li. C, t.o Mnijeu en M. »eo Pijlen. 1 Jen. Herleline Merg.rctha, onder. J. v.n Tok en K. Koppen.. 2. Joh.noe», euder. P. Rappel en M. C. von Dillen. OVERLEDEN 81 Dee. de Jong, 87 j. A. KoeUier, 2 m. M. Kolkmno, 3 m. 1 Jan. J. Ueiem, 5j. P. Jooaecn, 40 j. A. C. von Leeuwen, wed. C. J. Reebeen, 66 j. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, A. M. VAN UTRECHT— Gouda, 2 Januari 1888 Smit. Veel heil en zegen toegewenscht aan mjjne begunstigers en stadgenooten. G. HORTENS1Ü8, Vogelenzang 114. Mr. Metselaar. Gods beste zegeningen zjj aan het begin dezes jaars by vernieuwing aan mjjne geachte Begunstigers en stadgenooten toegewenscht. A. VINGERLING. De ondergeteekende betuigt met wederkeeri- gen heilwensch zyn harteljjken dank aan allen, die hem by den aanvang van hel jaar bljjken van belangstelling hebben gegeven. Van BERGEN IJZENDOOKN. Gouda, 3 Januari Voor de vele blyken van belangstelling my by de intrede van het nienwe jaar betoond, betnig ik onder wederkeerigen heilwensch myn harteljjken dank. J. M. NOOTHOVEN van GOOR. De ondergeteekende betnigt, met wederkeeri gen heilwensch, zijnen dank voor de bewjjzen van belangstelling, hem by dejaarverwisseling betoond. w. f. FORTUIJN DROOGLEEVER. Gouda, 8 Januari 1888. Onder aanbieding van mjjnen wederkeerigen heilwensch, myn dank aan allen die mij by de verwisseling Tan het jaar blyken van be langstelling betoonden. G. A. OU DIJK. Gouda, 3 Jan. 1888. Met wederkeerigen beilweoscb betnigt de ondergeteekende zijnen dank aan allen, die hem by de intrede van het nienwe jaar blyken van belangstelling garen. D. N. BROUWER. Voor de belangstelling bij gelegenheid van het nienwe jaar ondervonden betuigt de onder geteekende, met wederkeerigen heilwensch, zynen dank. Mr. J. FORTUIJN DROOGLEEVER. Onder wederkeerige heilbede mijnen dank aan hen, die, by de jaarsverwisseling, my van hnnne attentie blijk gaven. P. M. MONTIJN. Onder wederkeerigen heilwensch betuigt de ondergeteekende zijnen dank voor de vele blyken van belangstelling bij bet intreden ran 1888 ondervonden. G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER. De familie VORSTMAN, dankbaar voor de blyken van belangstelling, haar by den aanvang des jaars door velen betoond, wenscht hnn wederkeerig allen mogelyken zegen. Gouda, 2 Januari 1888. De Heer en Mevrouw SWAANBastert, betuigen met wederkeerigen heilwensch bnnnen harteljjken dank voor de vele bljjken van be langstelling, op den 1" dezer ontvangen. Voor de talrijke bewyzen van belangstelling by de jaarswisseling ondervonden, betnigt on dergeteekende met wederkeerige heiiwenschen, zyn harteljjken dank. H. P. SCHIM van dek LOEFF. Gouda, 3 Jan. 1888. Vriendeljjk dank aan allen die ons dezer dagen van hunne belangstelling deden bljjken. Wederkeerig zjj aan allen Gods besten zegen toegewenscht J. H. GUNNING J.Hz 2 Jan. '88. en Echtg. Met wederkeerigen heilwensch betnigt de ondergeteekende zjjnen dank aan allen, van wie hjj den l«n dezer bewyzen van belangstel ling heeft ontvangen. Dr. A. ROMEIJN. Met wederkeerigen heilgroet betuigt de onder geteekende zjjn dank voor de betoonde belang stelling bjj den aanvang van het Nieawejaar. M. SPRUIJT. Met wederkeerigen heilwensch myn tmrte- ljjken dank voor de belangstelling op 1 Jan. ondervonden. TEMMINCK. De ondergeteekende betuigt onder weder keerigen heilwensch zyn dank aan alien, die hem by de Terwisseling des jaars bewjjzen van belangstelling gaven. C. KNAAP. Met wederkeerigen heilgroet betuigt de onder geteekende zyn dank voor de hem betoonde blyken van belangstelling by het nienw be gonnen jaar. J. J. BERTELMAN. Onzen dank aan Vrienden en Bekenden voor hnnne belangstelling op den ln Jannari, en wederkeerig alles goeds toegewenscht in het Nieawejaar. P. C. VAM der MEULEN. Met wederkeerigen heilwensch betuig ik myn dank aan allen die my by dejaarsverwisseling blyken van belangstelling gaven. A. H. van DILLEN. Dank aan U allen, die my met dit inge treden Jaar, hnnne attentie hebben getoond. Wederkeerig wensch ik hnn allen een gelukkig Jaar. C. S. van VLIET. Gouda, 3 Jan. 1888. Met wederkeerigen heilwensch betnig ik mjjn dank aan allen die my by dejaarsverwisseling bljjken van belangstelling gaven. W. C. van DILLEN. Voor de vele wensehen bjj den aanvang van bet nienwe jaar ontvangen, betuigt de onder geteekende met wederkeerigen heilwensch zyn dank. P. C. SCHRIEK. Met wederkeerigen heilgroet dankt onderge teekende allen, die hem bewjjzen van belang stelling zonden bjj den aanvang van bet jaar. B. P. van CITTERT Jr. Hartelijk dank aan den my onbekenden gever voor het BANKBILJET van 25 Gld., op Oudejaarsavond ontvangen ten behoeve der ongelukkige Weduwe. C. SWAANBastert. Met enkele dagen zietQbjj A KOK COMP. te Gouda het licht: van gehouden te Gouda in de Groote of St. Jans- kerk op 30 October 1887. Prjjs 0.40. WORDT GEVRAAGD P. G. om met Febrnari in dienst te treden, te huis slapen. Brieven franco onder No. 1596 aan bet Burean van dit Blad. Con fiseur-Patissier. Eenig Depöt van de met Zilveren Medaille bekroonde uit de fabriek van Den Haag.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2