BINNENLAND. Boiteolandsch Overzicht. SUPPLET01RE PATENTEN. ADVERTENTIËN. Burgerlijke Stand. Hoordreoht Gouderak Stolwijk: godsdienstig gebied niet belet op het staat kundig terrein gezamenlijk te streven naar datgene wat allen wenschelgk en bereikbaar achten. In tegenstelling met de bovengenoemde en door ons afgekeurde houding der radicalen hebben deze orthodoxen gezocht, niet naar hetgeen hen van het gros der liberalen scheidt, maar naar 't geen zjj daarmede gemeen hebben. Dat moet, naast handhaving van ieders bij zondere meening, de leidende gedachte zjjn van allen, die werkelijk vruchten van hun arbeid willen zien. Of deze proeve zal slagen, is moeielijk uit te maken, maar wij achten het een verblijdend verschijnsel, dat er libe ralen van goeden huize gevonden worden, die hun medewerking er aan verleend hebben. Indien wjj steeds in hetzelfde spoor bljjven en de nieuwe kiezers mannen afvaardigen, die aan niets anders deuken dan aan bet voortzetten van den vroegeren partijstrijd, dan loopt men groot gevaar, dat inderdaad de oplossing der gewichtige hangende vraagstukken, even als vroeger achterwege zal bljjven. Die het zjjne doet om alle mannen van goeden wil te laten arbeiden aan de genezing van de nooden des volks, doet een goed werk. Daarom begroeten wjj dezen stap als een heugljjk feit, dat alle aandacht verdient. GOUDA., 12 Januari 1888. Woensdag 18 Januari e. k. zal hier ter stede eene meeting worden gehouden, bijeengeroepen door het bestuur der Kiesvereeniging //Burgerplicht", waarop wij de algemeene aandacht vestigen. Het feest in de sociëteit «Ons Genoegen" op Dinsdag jl. is even goed geëindigd als het begon. Op het uur van den maaltijd leverde de zaal een aardig gezicht op. De keurig gedekte tafels, met bloemen versierd en aan weerskanten de jeugdige gasten met van blijdschap stralende gezichten 't was een opwekkend tafereeltjeDe leden van het Bestuur hadden de goede gedachte gehad per soonlijk de bediening op zich te nemen en voort durend kon men de heeren met schalen spruitjes of aardappelen de zaal zien doorwandelen en de kin deren bedienen, die bovendien ook nog vleesch kregen en ieder een glas bier. Wat werd er gesmuld door de kleinenWy gelooven dal er menig kostbaar en weelderig diner wordt gegeven, waar vrij wat min der pret heerschte dan hier. Een groot aantal belangstellenden was opgekomen om dit kinderfeest by te wonen, ook verschillende autoriteiten waren aanwezig De Burgemeester der gemeente, de beide Wethouders, de Majoor C. O. van Kesteren, de Majoor der dd. Schutterij H. W. G. Koning, de Voorzitter van de Kamer van Navraag en vele anderen. Na den maaltijd hield de heer E. L. E. van Dantzig, Voorzitter der IJsclub, een toespraak, waarin hij har telijk dank betuigde voor den steun der Goudsche ingezetenen, die gebleken was zoowel door gelde lijke bijdragen als door giften in natura. Had het "Bestuur der Club aanvankelijk geschroomd de zaak op touw te zetten, vooral daar even te voren reeds een buitengowone collecte voor de armen was ge daan, men behoefde geen berouw te hebben daar aan gevolg te hebben gegevennog nooit te voren had de IJsclub zooveel ontvangen als ditmaal Spr. gaf de verzekering dat zooveel mogelijk do aller armsten, zij die het 't allermeest nuodig hadden, van de giften zouden profiteered Ieder, die iets tot bet feest had bygebracht werd daarvoor een woord van dank toegebracht, waarop spr. eindigde met de woorden Waar zóóveel liefde woont, ge biedt de Heer zijn zegen Nauwlijks had spr. geëindigd of de heer J. C. IJsselstijii vroeg het woord en sprak, zeker uit naam van alle aanwezigen, een woord van erkentelijkheid tot de leden van het Bestuur der IJsclub voor hunne vele goede zorgen. Had de Voorzitter hun, die bijdragen sclionkon, dank gezegd, veel meer had het Bestuur zelf aanspraak op dien dank voor de wijze waarop zij dit foest georganiseerd hadden. Was het dit jaar niet mogelijk een ijsfeest te geven, zeer terecht had het Bestuur gemeend toch een feest te moeten organiseeren, immers het gold hier een kin derfeest en voorzeker, zeide spr., een kind mag niet teleurgesteld, worden! Alle aanwezigen toonden door luid applaus hoezeer zij het eens*waren met die woorden. Daarop kreeg ieder kind het hem toegedachte en ook de ouders die de jeugd kwamen halen ontvingen het noodige en het feest was afgeloopen. Voorzeker zal het lang in de herinnering blijven voortleven De Rotterdamsche Arrondisseraents-Bechtbank veroordeelde in hare zitting van Dinsdag E. K., bakkersleerling, wonende te Waarder, wegens verduistering van een wagen, met trommels en gebak, zijn meester bakker Snel te Gouda toebe- hoorende, tot 14 dagen gev. C. B., oud 18 jaar, sigarenmaker, wonende te Haastrecht, wegens mishandeling, tot 15 dagen gev., terwyl de 2 bekl. J. d. K. werd vrygesproken. Volgens de voorloopig vastgestelde kiezerslijsten zal bet aantal kiezers te Gouderak voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van de Provinciale Staten 115 en voor leden van den Go- meen teraad 113 bedragen. Het aantal kiezers voor leden voor de Tweede Kamer der Staten Generaal en van de Provinciale Staten vermeerderde met 52 en dat van leden voor don Gemeenteraad met 12. Men heeft vaak beweerd, dat de voeding van den soldaat van hot Indische leger in verban^ moet worden gebracht met de ontzettende kracht, waarmede de berri-berri onder onze soldaten woedt. Dat het met die voeding niet byzonder gunstig geschapen staat, meent ook Dr. A. H. Pareau, leeraar aan do krijgsschool voor officieren, die daar over in,een onlangs gehouden voordracht het vol gende zeido «Het is mij volkomen onverklaarbaar, hoe het mogelijk is in Indië een goeden geest onder de manschappen te bewaren, terwijl zij in vergelijking met hunne kameraden in Europa, die ten strijde trekken, zoo weinig voedsel bekomen. //Dit staat vast, als zij volgens de officieele voor schriften gevoed worden lijden zij honger, hetzij de wetenschappelijke eischen voor de voeding in Europa eu in Indië even veel verschillen als het verschil in hemelsbreedte bedraagt. //Gelukkig dat voor onze dappere krijgers in Atjeh het ration te velde op wachtgeld staat. «Het is te hopen, dot het spoedig voor goed zal afgekeurd worden". Als een voorbeeld van trouwe plichtsbetrachting wordt het volgende gemeld: De baan- en wisselwachter van post n° 1op den spoorweg van Nijmegen naar Kleef, genaamd N. P. Derks, wonende te St. Anna, begaf zich 4 Januari des namiddags omstreeks 3 uren naar zijn post, gelegen op ongeveer 15 minutens gaans van zijn woning. Het pad bereikt hebbende, dat langs het talud naar do spoorbaan voert, viel hij daarop door de gladheid en brak in dien val twee ribben. Niet tegenstaande dat wist de brave dienaar zijn plaats bij den wissel te bereiken, bleef daar, ondanks zyn hevige pijnen, zijn dienst verrichten tot 8 uren in den avond, keerde daarna nog naar zijn woning terug, om die weder, gesteund door een van zijn kinderen, te 9 uren te verlaten ten einde op zyn post het teeken veilig of onveilig aan den laatsten trein van Kleef te kunnen geven. Overbodig te zeggen dat, na dien laatsten plicht van den dag vervuld te hebben, hij het bewustzijn verloren had. Worden nalatighedep bij spoorwegmaatschappijen dikwerf ernstig bestraft, dan twijfelen wij' er niot aan, of de betrokken Maatschappij zal voorzeker den onder geneeskundige behandeling in zorgvollen toe stand verkeerende beambte, dio Bedert 23 jaren zijn betrekking zoo trouw vervulde niet onbeloond laten. (N. Ct.) O De bijzonderheden, die men thans verneemt om trent de overstroomingen in China, zijn inderdaad ontzettend. Den 28sten September braken de dijken door van de gele rivier, waardoor oen zesde gedeelte van de provincie Honan, bijgenaamd de tuin van China, zich uitstrekkende over 700 myl lengte en 650 mijl breedte, in ééa groot meer werd veranderd. Enkele toppen van pagoden of spitsen van huizen wijzen de plaatsen aan, waar vóór de overstroomin gen welvarende, dichtbevolkte steden stonden. In de velden en bosschen loopen tallooze ongelukkigon zonder voedsel of verblijf, van koude of honger ster vende, en velen van hen bezaten vóór korten tijd groote rijkdommen. Door de overstroomingen zijn in de districten Ching-chow en Ch'en-Cbow binnen enkele oogen- blikken meer dan drieduizend dorpen overstroomd, en daar de ramp midden in don nacht plaats had, hebben sleehts weinige der landbouwers zich kunnen redden. Om eenig denkbeeld te geven van d( n om vang der verwoestingen zij medegedeeld, dat een gebied, veel grooter dan onze zes provincies N. Hol land. Z. Holland, Utrecht, Zeeland, N. Branband en Gelderland te zamen, dus voel grooter dan de helft van ons land, met een bevolking .van bijna 1.500.000 zielen van de kaart van China is verdwenen, en die geheele welvarende streek in tón groote watervlakte is veranderd. Het aantal dooden beloopt honderdduizenden, en dat der ongelukkigen, die van alles beroofd zijn, verscheiden millioenen. De keizer heeft op de eerst 3 tijding een som van 450,000 gezonden; de keizerlijke schatkist zond het dubbele. Men berekont, dat de onkosten tot herstel min stens een 45 millioon gulden zullen beloopen, en mon is nog Diet zeker er in te zullen slagen, den stroom in zijn oude bedding te doeu terugkee- ren. t Ter tegemoetkoming in de groote kosten wordt bot aanschaffen van wapenen gestaakt, eu ontvaugen de troepen, waarvan een deel voor het reuzenwerk zal worden gebruikt, betaling in rijst in plaats van in geldterwijl de regeering plan heeft bijzondere belasting te gaan heffen van eenige artikelen van dagolijksch gebruik. Voor eenigon tijd vertrok als koloniaal naar Indië iemand uit Haarlem, die roeds als jongen door zijn ouders was verwend. Zjjn orfdeol een goede 25.000 was dan ook spoedig verdwenen, en hierna bleef niets anders over dan soldaat te worden. Zoolang het handgeld strokte, ging bet goed, doch eenmaal aan boord zijnde, kwamen de naweeën en maakte hjj zich schuldig aan insubordinatie tegen zijn kommandant. Onmiddellijk hierop sprong hij over boord en geen der pogingen tot redding slaagde. De jongeman was nog geen 30 jaren oud. Do „Deli Ct." waarschuwt alle jongelieden, die zonder contract naar Deli willen komen om eene be trekking in de cultures te zoeken dat de markt al daar meer dan overvoerd is. Adsistenten, die met de tabaksteelt niet bekend zjjn, kunnen geene plaat sing bekomen, en alle groote planters laten de jon gelui, die zjj noodig hebben rechtstreeks op con tract uit Europa komen. Toch zoude het gaat de .Deli Ct." voort wellicht nog niet zoo moeilijk wezen plaatsiug te krijgen, wanneer niet buiten alle evenredigheid het getal sollicitanten in de laatste jaren in Deli was toegenomen; hot bedroeg gemiddeld veel meer dan do uitbreiding der cultuur eisohte. Zoo dol als in de laatste maanden, is het echter nog nooit toege gaan. Met tientallen tegeljjk zijn jongolui uit Europa gekomen, van niets anders voorzien dan introductie brieven, welko hun wol eene vriendelijke ontvangst bereidden, doch geen plaatsing bezorgden. «Laat daarom niemand door eone goedkoope pas sage zich laten verlokken naar een land te trekken, waar hem gedurende een met geeu mogelijkheid te bepalen tijdsverloop een duur leveh wacht, zonder dat bij kans heeft bij de tabakscultuur geplaatst te worden, en laat vooral de raadgevers bedacht zijn op de moreele verantwoordelijkheid, welke zij ter goeder trouw op zich nemen. Duizendmaal boter oenvoudig te verklaren niet te kunnen helpen, dan de machtspreuk te gebruiken, dat in Deli iedereen die werken wil wel terechtkomt. Menig jongmenseh heeft zich vooral in de laatsten tijden in die ver wachting deerljjk bedrogen gezien; veel kommer en leed is menig en ten deel govallen als indirect ge volg dezer veronderstelling van zoogenaamd zaakkun- digen, welke geheele onbekendheid toont met de tegenwoordige Delische toestanden. Sarcey verhaalt in la France de volgende aardige anecdote «Een jong dichter had een blijspel in verzen aan mjjn oordeel onderworpen. Ik las in dien tijd nog handschriften. Ik nam kennis van het gewrocht des jongen dichters en toen hij terugkwam zeide ik hem op de verseboonendste wijze, dat zijn stuk volstrekt niets beteekende, dat er niets van te ma ken was en dat hij verstandig zou doen met een ander vale te kiezen. Het is goed, mijnheer zeide hij bleok en de tanden op elkaar geklemd. Hij frommelde zijn handschrift woedend in den zak en ging heen, bjjna zonder groeten. «Vier i>f vijfjaren later ontving ik een vat wijn met een brief, welke in hoofdzaak luidde als volgt Mijnheer Ik ben u mijn vermogen vorsohuldigd. Gij hebt i mij gelukkig afgebracht van het tooneel, waarvan ik hoegenaamd geen verstand had. Ik wa» de zoon van een groothandelaar in wijnen ik ben in mijns vaders handel gegaan, ik heb dion uitge breid, ik 1 ben rjjkik heb wijngaarden gekocht de wijo dien ik u zend is van eigen druiven en ik sta er vobr in. En opdat gij gelooven moogt, dat de toezonding geen slimmigheid is om uwe klandisio te krijgen, teeken ik mij: de voormalige schrijver van „Theogenes". „Zjjn wijn was voortreffelijk". Op de hoofdspoorweglijnen der Vereenigdo Staten van Noord-Amerika loopen sedert kort zoogenaamde „Vestibuled trains", welke zeer net en geriefelijk zijn ingericht. De naam „Vestibuled trains" komt daarvan, dat de wagens zoo zijn ingericht, dat elke trein slechts éónen wagen voorstelt, en men zioh van het begin tot hot einde van den trein kan be geven, zonder last van rook der locomotieven of van het weder te hebben. Dezer dagen werden door den Nex-l'ork Central and Hudson Meer spoorweg eenige spoorwegmannen uitgenoodigd oeno reis (van New-York naar Albany) met genoemde soort trein mede te maken. De trein bestond nit 6 waggons een buffet-, een re stauratie-, twee slaap- en twee gozelschaps (parlor-) wagens. De wagens zijn van binnen geheel van ingelegd mahoniehout en do metaalversieringen en het tapisseriewerk zijn smaakvol aangebracht. De verlichting geschiedt met olielampen de verwar ming door beet water naar hot systeem der Safety Car Heating Lighting Co. Daar hot den dag van de proefneming niet koud was, kon men over het meer of minder goed voldoen van het verwar mingssysteem weinig oordeelen. In den trein bevonden zich ook eone toilet-, eene bad-, eene lees- en rookkamer met de beste tijd schriften en eene bibliotheek van 370 boeken. Een gedrukt prospectus van de aanwezige boeken wordt in den trein verdeeld en een bediende brengt den reizigers de gewenschte boeken. De pensioenwet voor weduwen en weezen van rijksambtenaren en beambten, niet behoorende tot departementen van algemeen bestuur, is, zooals reods gemeldwerd, zoo goed als gereed. De hoofdstrekking is om ook de nagelaten be trekkingen der niet leges-trekkende ambtenaren niet geheel onverzorgd aehter te laten. De pensioenregeling zou voor de nieuwe categorie van weduwen nogal afwijken van de thans goldonde voor de ambtenaren bij het hoofdbestuur. Het toe te kennen weduwenpensioen zou minder bedragen dan de helft vsn het traktement van den overleden ambtenaar, gelijk thans aan de weduwen gewaarborgd is, voor wie de nieuwe regeling niet zal terugwerken. De ambtenaren, die vóór het in werking treden der niouwe wet loges trokken, zonden in hot genot daarvan blijven, maar voor alle ambtenaren, na in voering der nieuwe wet in 's rijk» dienst getreden, zouden de leges worden afgeschaft. Dit moeten de hoofdtrekken zijn van de nieuwe regeling, welke evenwel door de verdere behande- deling bij don Ministerraad en den Baad van 8tate nog verandering kunnen ondergaan, zoodat bet boven vermelde met de noodige reserve wordt medegedeeld. De Frausehe Kamera rijn weder bijeen. Natuurlijk ligt er weer een interpellatie gereed, die van Baaly om amnestie te verleenen aan degenen, die wegens politieke misdrijven, of „daarmede in verband staande feiten», wagens drukpersdelicten, wegens inbreuk op de militaire wet en als soldaten wegens overtreding van de tucht veroordeeld zijn. Beeds heeft de Minis ter van Justitie aan vier der wegena da gebeurte nissan bij Montceau-les-Mines veroordeelde mijn werkera vermindering van straf verleend, maar Basly is daarmee niet tevreden. De Kamer heeft intus- schen genoeg te doen; de begrooting van 1388 moet nog worden vastgesteld, wat ten gevolge van de „politiek" onmogelijk werd. In sommigo kran ten wordt nog steeds van ontbinding gesproken, o. a. ook in de „Siècle", welke doorgaat voor het or gaan van President Carnotwaarschijnlijk is het een poging om door zulk een bedreiging de Kamer wat kalm te houden. De Duitsche Rijksdag komt de volgende week weet bijeen. Waarschijnlijk zulten de heeren Afge vaardigden op hun plaats vinden een verzoek om 50 millioen M. toe te staan wegens onkosten op de nieuwe legeruitbreiding. Nog steeds wordt gesproken over lord Randolph Churehiils reis naar Rusland. De officieuze „Nord" betoogt, dat deze reis goede gevolgen zal hebben, want Rusland is bereid tot een schikking in Azië, mits Engeland Rusland staat kunde in Europa niet tegenwerke. Het Brueselsche blad gelooft, dat lord Randolph's reis het tot stand komen eener dergelijke schikking zal be»ord'eren. Hetzelfde wordt ook betoogd door de „Moskows- kya Vedomosti,het bokende orgaan van wijlen Rat- koff. Volgens de „Vedomosti" kan Engeland alleen door een dergelijke overeenkomst met Rusland te sluiten zich het ongestoord bezit zijner koloniën in Indië verzekeren. Intussohen ia lord Randolph nog te Moskou, waar de go uverneur, prins Dolgorukoff, te zijner eere een grooten feestmaaltijd aanrichtte. Dezer dagen keert lord Randolph naar Petersburg terug, ten einde den 15den Januari de Nieuwjaarsontvangst van den czaar in het winterpaleis bij te wonen. De Fransche Kamers zijn weder bijeen. Natuur lijk ligt er weer een interpellatio gereed, die van Basly om amnestie te verleenen aan degenen, die wegens politieke misdrijven, of „daarmede' in ver band staande feiten", wegens drukpcrsdelicton, wegens inbreuk op de militaire wet eu als soldaten wegens overtreding van de tucht veroordeeld ziju. Reeds heeft de Minister van Justitie aan vier der wegens de gebeurtenissen bij Montceau-les-Mines veroor deelde mijnwerkers vermindering van straf verleend, maar Basly is daarmee niet tevreden. De Kamer heeft intusachen genoeg te doende begrooting van 1888 moet nog worden vastgesteld, wat ton gevolge van de „politiek" onmogelijk werd. In sommige kranten wordt nog steeds van ontbinding gesproken, o. a. ook in de „Sièclo", welke doorgaat voor bet orgaan van Presideat Carnot; waarschijnlijk is het een poging om door zulk een bedreiging de Ka mer wat kalm te houden. De 82-jarige afgevaardigde Blanc uit Savoye opende als oudste lid der Kamer de vergadering met een toespraak, waarin hjj wees op de ernstige Visis, welke Frankrijk in het vorige jaar doorleefde. Het feit zeide hij o. a. dat de pretendenten het toen niet waagden op den voorgrond te treden, is een bewijs van de kracht dor republiek. Bovendien wees de heer Blanc op de gespannen verhouding tusschen Duitschland en Frankrgk in het begin des jaars en prees de voldoende inrichting van het loger, welke bij de proefsgewjjze mobilisatie was gebleken. „Vrede" aldus besloot de oude heer zijn toe spraak „is Frankrijk's streven, maar indien wjj zonder uitdaging worden aangevallen, zal de vijand alleen over de lijken van alle Franschen ons een enkel stukje van ons grondgebied kannen ontnemen." De Senaat werd geopend door den heer Carnot, den vader van den president der republiek, den oudste der senatoren, die den lsten April a. s. den leeftijd van 86 jaren zal bereiken. Na eerst gewe zen te hebben op de presidents-verkiezing, bracht de heer Carnot in herinnering, wat de Senaat in het vorige jaar had verricht en verklaarde zich daarna tegen overijlde hervormingen. Het ia de zaak van den Senaat zeide hjj o. a. te zorgon, dat geen hervormingen worden ingovoerd, waarvoor de tijd nog niet rijp is. Ten slotte sprak de heer Carnot ook over de mobilisatie en Frankrijks vrede lievende bedoelingen, welke in 1889 door het eeuw feest der Republiek bezegeld zullen worden. Op het oogenblik zyn nog 10 zetels in de Kamer onvervuld, zoowel tengevolge van overlijden sis door de Senaatsverkiezingen. Negen dezer plaatsen waren door republikeinen ingenomen. De minister-president Tirard, tevens minister van financiën, heeft zyn begrootinjjscominissie verdedigd. De heer Tirard handhaafde zijne plannen tot wijzi ging der alcohol-belasting en verklaarde de 13,000,000 francs niet te kannen missen, welke de commissie had geschrapt. De commissie droeg haar rapporteur, den heer Yves Guyot op, schriftelijk de bezwaren van den heer Tirard te beantwoorden. Zoodra deze stukken zijn overgelegd, zal een besluit worden genomen over de begrooting, die nu met een tekort van 4,000,000 francs sluit. De Duitsche Rijksdag komt de volgende week weer bijeen. Waarschijnlijk zullen de heeren Af gevaardigden op hun plaats vinden oen verzoek om 50 millioen M. toe te staan wegens onkosten op de nieuwe legeruitbreiding. heer 1 Ter beantwoording uwor letteren is dienende dat de Zwitserache Pillen, geleverd door den heer F. L. van Santen Kolff te Rotterdam, door mij van ttfff tot tijd worden geappliceerd tegen obstructie, waaraan ik aints langen tijd laboreer (doch op den dnnr vrij gezond ben). Het bewuste medicament geeft my dan ook wel wat verlichting, en ik heb bij het gebruik er van volstrekt geen onaangename aan doeningen bespeurd. Ik gebruik ze reeds verschei den jaren en bevind mij er wel bij. Ik heb de eer my met achting te onderschrijven, DwEd. Dienaar, A.'G. v. R. C. Steenderen (Gelderland). Echt te verkrijgen te Gouda bij de firma J. C. Zeldenrijk en Co. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente GOUDA, brongon ter kennis van alle Patent- plichtige ingezetenen, wier namen voorkomen op de suppletoire registers voor het dienstjaar 1887/88, (dat zijn zij, die na Mei 1887 zich in deze Gemeente hebben gevestigd of na dien tijd zich voor het Patent recht hebben aangegeven) dat do PATENTBLADEN in gereedheid en op de Secretarie dezer Gemeente verkrijgbaar zijn voor hen, die zioh daartoe persoon lijk aanmelden, van den 11 Januari 1888 tot en met den 25n Januari daaraan volgende des voor middags van 10 tot des namiodags 1 ure (de Zondag uitgezonderd)-, zullende overeenkomstig Z. M. besluit van 17 October 1820, de binnen dien tijd door de belanghebbenden niot afgehaalde PATENTEN, door den Deurwaarder der Directe Belastingen, aan hunne huizen tegen betaling van tien cents worden uitge reikt; terwyl de nalatigen vervallen in eene boete van vijftien gulden, zoo zij bun PATENT of een afschrift daarvan niet kunnen vertoonen, wanneer dit verlangd wordt. Gouda, den 10 Januari 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. RECLAME, i Een Hollandsohe beoordeoling. Myn- MARKTBERICHTEN. OOUda, 12 Januari 1888. Be toestand van de graanmarkt is steeds de* zelfde. Geen handel door gebrek aan aanvoer. Voor loco goed komt meer vraag tot iets betere prijzen. Be veemarkt zonder aanvoer, vette varkens 18 a 20 ct., varkens voor Londen 15!/t a X61/, ct.; magere varkens en biggen traag, biggen ƒ0.70 a ƒ0.90 per week. Aangevoerd 33 partijen kaas, eerste kwaliteit 25.— a 27— Noord-hollandsche 25 a 28. Goeboter 1.30 a 1.40. Weiboter f 1.10 a 1.20 GEBOREN: 9 Jan. Chriatina, ouders P. W. Kavel en C. kraize. Willem, ouders L. ran der Tlogt en H. van Reede. Dirk Cornells, ouders C. A. Brem en A. S. van Galen. 10. Neeltje, ouders J. Donk fcn W. Slobbe. PieternelL Christina, oud rs A. C. van der Want en C. J. Lugthart. Marcus Theodoras, ouders J. Engelhart en C, T. Straver. Grietje, ouders H. van den End en A. Hou. testeic. OVERLEDEN 9 Jan. J. Jougkoeo, Ara.— 10. C. de Koning, haisvr. van D. Hortensius, 58 j. 10 ra. C. Lamars, huisvr. van W. van Hoorn, 36 j. 11. A. Boere- huisvr. van A. F. J. van Soest, 56 j. J. C. van den Bergh, huisvr. van A. J. J. Vos, 26 j. GEHUWD: 11 Jan. J. vau Gemeren en M. Verweij. OVERLEDEND. Dirkzwager, man van N. J. van Laker» veld. 40 j. A. A. J. Tettero 6 d. GEBOREN Pietertje, oudera C. Boulestein en J. Mes. OVERLEDEN M. van der Vlist, 5 j. P. Bouteatein, 4 d, GEHUWD: J. de Boden en J. Oostrom.B. Verwey en W. de Jong GEBOREN t Marinus, ouders B. Both en A. Anker. Cornelia, ouders J. Langt rak en A- Scheer. OVERLEDEN T. van Dara, 12 d. GEHUWD G. Donker en L. de Redelijkheid. Heden overleed na eene langdurige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der stervenden, tot mijne diepe droefheid mijne geliefde Echtgenoote Mejuffrouw JOHANNA CORNELIA van dun BERGH, in den onder- dom van ruim 26 jaren A. J. J. VOS. Gouda, 11 Jan. 1888. Voor de vele bewjjzen van belangstel ling, ondervonden bjj bet overigden van onzen lieven FRANS, betnigen wg onzen harteljjken dank. J. W. PEETERS. G. PEETERS—Oosterlino. Gouda, 12 Jan. 1888. De Heer en Mevrouw van GELDER Boeken bedanken hiermede voor de vele be wgzen van belangstelling bg de geboorte van bun Zoon ondervonden. Visites worden bg voorkeur afgewacht 19 en 20 Januari. Ondergeteekende betuigt hierbij met weder- keerigen heilwensch zijnen welgemoenden dank aan allen, die bg den aanvang dezes jaars hem hunne gelnkwenschen deden toekomen. D'. D. TERPSTRA. Gouda, 8 Jan. 1888.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2