Een net DAGMEISJE Eene DAME Bultenlandsch Overzicht. ADVERTENTIEN. OpenbareVrijwilligeVerkoopingen Het Weihnachts-Oratorium. Aan de lijders waar de toestand eene bezorgde invloed nood zacht, voor Burgerlijke Stand. Moordrecht Zevenhuizen 22 Jannari 1888. op WOENSDAÖ den 15 FEBRUARI 1888, ep WOENSDAG den 22 FEBRUARI 1888, gaan, dat de Colorado-rivier in Texaa voor de eerste maal dichtvroor het ijs was een voet dik zelfs de zuidelijke Staten kwamen niet vrij; te Memphis b. v. is een neger doodgevroren. Het ergste was echter volgens de laatste berichten nu geleden. De Arnhemsche Ct. schrijft Welke ongerijmde gevolgen de nieuwe kieswet heeft, nu uitsluitend huurwaarde en grondbelasting tot grondslag voor het kiesrecht is aangenomen, bleek na het opmaken der kiezerslijsten. Aanzienlijke industrieelen, die een huis bewonen dat tot de lirma behoort en niet op hunnen naam is gebracht, zijn, terwijl zij duizenden en duizenden omzetten, van het kiesrecht uitgesloten, terwijl hunne boekhouders, ja zelfs vele van hunne knechts de be voegdheid bezaten, die aan hunnen patroon niet werd toegekend. Wij zouden eenen stadgenoot kunnen aanwijzen, die in zijn vak een der eersten in Nederland en geen kiezer is, omdat zjjne aanzienlijke panden, voor zijne woning en zaak in gebruik, op naam van de vennoot schap staan, waarbij hij minstens voor de helft is betrokken. Een krachtige proclamatie van den Totai van Hangkow (China) waarin te velde wordt getrokken tegen het gebruik van petroleum, mag ook hier wel eens gelezen en behartigd worden. Zij luidt aldus: „De substantie, die men Korosine-olie noemt, kan, wanneer zij onvoorzichtig gebruikt wordt, bij het minste verzuim het grootste ongeluk veroorzaken, en brandt des te sterker hoe meer water men er tot blussching opgiet. Het is onmogelijk op te geven hoeveel verwoestende branden er in de laatste paar jaren in verscheidene gedeelten van China gewoed hebben door het onvoor zichtig gebruik van KeroSine-olie; met groote droef heid spreekt de Totai daarvan. Bij mijne rondreizen door het land, heb ik, de Totai, opgemerkt, dat de meeste lampen in de straten en de winkels der steden en dorpen Kerosine-lam- pen zijn, zonder nog te spreken van de armoedige woningen en vele bewoonde jonken en andere vaar tuigen. Dit moet toegeschreven worden aan den ge ringen prijs van de olie, zoodat het gebruik spoedig algemeen is geworden en de gevaren, die het ten gevolge heeft, geheel voorbijgezien en niet geteld worden. Ambtenaren, edelen en lieden uit het volk hebben dikwijls daarover luide klachten aangeheven, en de Totai mag niet langer onverschillig toezien. Daarom vaardigt hij deze proclamatie uit Weet daarom allen handelaars en het het gansche volk, dat in uw strijd om het bestaan uwe rerste zorg voor de veiligheid van uw leven en. uwe have en goed moet zijn. Als gij berekent hoeveel" gij door het branden van die olie in een nacht bespaart, dan zal het slechts oenige koperstukken bedragen, terwijl het daarentegen door een toevallig verzuim houderde malen zooveel dollars kan kosten, en nog veel, veel meer. Dit is zoo klaar en duidelijk dat er niet verder ovor nage dacht behoeft te worden. Gebruikt allen uwe tongen om elkander voor het gebruik van Kerosine-olie te waarschuwen en tot het gebruik van Tung (eene soort van lijnolie) terug te keeren weg is dan alle gevaar. Dringend wordt u verzocht uw leven en eigendom niet tegenover eene kleine bezuiniging en onveilig heid in de waagschaal te stellen. Daardoor veroor zaakt gij geen groote algemeene schade en hebt gij later geen reden tot berouw. Wij hebben alle hoop dat gij in aoht neemt wat de Totai zegt „Siddert allen en gehoorzaamtI" Zondagsblad De Amerikaansche philosoof en dichter Emerson had sinds lang ingezien dat hij, wat broederlijkheid jegens den naaste betrof, eigenlijk geen waar Chris ten was en wilde gaarne, voor zooverre hjj di( met zijn maatschappelijken stand overeen kon brengen, in dit opzicht wat christelijker worden. Nadat hij dit bij zichzelven overlegd had, riep hij zjjne vrouw en sloeg haar voor hun dienstpersoneel voortaan met hen aan tafel te laten eten. Die nieuwigheid beviel Mevrouw Emerson blijkbaar nietmaar de redenon welke haar echtgenoot aanvoerde, waren voldoende; hij moest een goed voorbeeld geven en dus ging zij naar de keuken om het mede te deelen. De keu kenmeid wilde er echter niets van weten, bij mijnheer en mevrouw aan tafel te eten, zij bleef liever in hare keuken. Bij haar ging het dus niet op. Bij de werkmeid evenmin. Toen den volgenden ochtend het ontbijt gereod stond, zond Emerson zijne dochter naar beneden om het kamermeisje te halen. Maar dit be dankte ook. Zij wilde liever bij do keukenmeid koffiedrinken, liet zij zeggen. Dus hier ook eene weigering. Nu kwam zijn huis hem te groot voor den gezin voor: hij richtte het zoo in, dat er voor een tweede gezin plaats was en bood het toen aan maar niemand wilde er gebruik van maken. De Engelsche opvatting van het woord Home verbindt er het begrip mede van een huis alleen met zijn eigen gezin te bewonen. „Mijn huis is aiiju kasteel", zegt het spreekwoord. Het echte familieleven zou ophouden zoodra er een vreemd element bijkwam, en Emerson, die dit groote offer wilde brengen, zag het ook weer afgewezen. Van dit soort van praktisch Cristendom kon dus niets komen en zoo leerde Emerson de kracht der gewoonte erkennen als een factor, die de verwezen lijking van zedelijke idealen zoo al niet belet, dan toch bemoeielijkt. Was in de laatste maanden het oog van Katho lieken en niet-Katholieken op Rome gericht, waar door Paus Leo XIII een feest zou worden gevierd, waarvan de heele wereld zou gewagen, vooral was dat dèn laatsten dag des vorigen jaars en de eerste dagen van het tegenwoordige het geval, toen het be kende gouden jubilé met den grootsten luister en de heerlijkste pracht werd herdachtniet alleen in Rome maar schier overal, in vele landen in en buiten Europa. Ook in Nederland liet men zich niet on betuigd en toonde men allerwegen warme belang stelling in het heugelijk feest. Het was te denken, dat ook in Gouda de Katholieken niet zouden achterblijven en reeds langen tijd geledon deden allerlei geruchten de rondte van op handen zijnde festiviteiten, totdat die eindelijk een bepaalden vorm aannamen in een arti keltje in ons blad, ons van bevoegde zijdo tor plaatsing aangeboden, waarbij den volke werd bekend gemaakt, dat in Januari hier ter stede zou worden opgevoerdhet beroemde Weihnachts-Oratorium. De Katholieken zouden echter reeds vroeger onder elkaar het jubilé op waardige wijze herdenken. Eene kerkelijke feestviering had allereerst plaats, die diepen indruk maakte op allen, dio daaraan deelnamenvoorts had men de goede gedachte gehad de armen en niet alleen de Katholieke armen eene buitengewone bedeeling toe te kennen en eindelijk werd meer dan één avond ge wijd aan gezellige vroolijkheid en gepaste vreugde in de R. K. Leesvereeniging. Op dit alles, dat tot op zekero hoogte een intiem karakter droeg en waar de niet-Katholieke wereld uit den aard der zaak buitengesloten was, zou de kroon worden gezet door genoemde opvoering, die ook voor niet-Katholieken toegankelijk zou zijn. Met groote belangstelling werd die tegemoet ge zien. Immers meernuilou had men met lof hobren gewagen van het schoone gezang in de Katholieke kerk, terwijl het feit dat daarbij de vertooning van tableaux vivants behoorde die belangstelling deed toenemen. Schoone levende beelden-groepen tó zien is bier te lande Óen zeldzaamheid. Vergissen wij ons niet dan zijn er slechts 2 plaatsen, 's Hage en Rotterdam, waar die jaarlijks een paar maal te zien zijn (in Pulchri Studio en het Aesthetisch Genoot schap), en daar van de voorbereiding, zoowel van dit als van het muzikale gedoelte veel werk werd gemaakt, was het geen wonder dat de avond der opvoering met spanning werd tegemoet gezien. Zondagavond had deze plaats in de groote zaai der Sociëteit «Ons genoegen." Het balkon aan de tuinzyde was ingenomen door de zangers en zange ressen, aan den blik der toeschouwers onttrokken door een smaakvolle planten-versiering, terwijl het overige gedeelto geheel was gevuld door het publiek. Geen plaatsje was onbezet Onder de aanwezigen merkten wij op do Burge meester dezer gemeente, Mr. A. A. van Bergen IJzendoorn, de heer W. Jansen, professor aan het Seminarie „Hageveid", de Deken P. C. T. Malingré en voorts vele Pastoors en Kapelaans uit deze en omliggende gemeenten. Om van een Oratorium als het thans opgevoerde ten volle te kunnen genieton moet men in zekere //stemming" verkeeren en zoowel de zang als de beeldengroepen moeten die stemming opwekken en onderhouden, zoodat zij ten einde toe blijft heer- schen. Welnu, tot eer van de exécutanton raag al dadelijk worden geconstateerd, dat de vereischte stemming niet ontbrak en dat zegt niet weinig bij een publiek, dat uit zulke heterogene bestanddeelen was samengesteld als Zondagavond, en waaronder ook afgevaardigden der landbouwende bevolking niet ontbraken. Nauwelijks klonken de eerste tonen van het praeludium door de zaal of het gestommel en ge praat hield op even later heerschte de grootste stilte, nog eenige oogenblikken enmet diepe aandacht werd geluisterd naar de ernstige woorden, getuigende van Schnsucht nach dem Erlöser I Hoe heerlijk klonk het Wo bleibst Du Trost der ganzen Welt, Darauf die Welt all' Holfnung stellt Ach komm, ach komm vom höchsten Saai, Trost uns in dieson Jammerthal. Ach komm, ach komm Emmanuel Mach frei dein armes Israël. Niet minder schoon was het even later volgende Kirohenlied Es ist ein Rosentsprungen en ook hetgeen toen kwam doch wij kunnen niet hot geheele Oratorium op den voet volgen. Onze beperkte ruimte verbiedt ons dat. Over sommige gedeelten, die ons bijzonder beerden, nog een enkel woord. Het koor Stille Kacht, heilige Nachtbij „de Geboorte" behoort daartoe en niet minder het kinder koor bij de kribbe. Zeer liefelijk klonk het Laszt uns das Kindlein grüszen, Ihm unser Herz aufschlieszen, Mit Andacht es erfreuen, 9 Von Herzen benedeien. O Jesulein Süsz Het daarop volgende „Lied der Ilirten» maakte eveneens diepen indruk. Algemeen was men van oordeel, dat het koor zich uitstekend van zijn taak kweet. Er werd flink, zuiveren gevoelvol gezongen. Wat de solo's betreft allereerst onze hulde aan haar, die de sopraansolo's op zich had genomen. Haar prachtige stom schonk een onbeschrijfelijke bekoring en met moeite onthield men zich van luide zijn bijval te kennen te geven wat bij publikatio streng verboden was voor de keurige wijze, waarop zij zong. Nog klinkt het ons in de ooren, hoe zij het vol gende ten gehoore bracht Heilige Engel Unter den Palmen, Die ihr dort schwinget, Duftende Walmen, Sehet die Morder, O. koramet geschwind, Breitet die Zweige Ueber mein Kind. PAlmen der Wiiste, Welche mit Brausen, Zornige Winden Wirbelnd durchsausen, Neiget, o neiget »- Ihr H&upter dem Wind Decket ihr Zweige, 'Schiitzet mein Kind. Wij zouden echter onbillyk zijn door niet te ver- raeldon hoezeer ook bijzonder in den smaak viefc het in eene vroegere afd.Nach Bethlehem voor komende In einem Kripplein lag ein Kind So klein, wie andre Kinder sind Doch heller als das Sonnenlicht War dieses Kindes Angesicht. Jesus, der Herre mein Der war das Kindelein. en ook de volgende strofen. Wat de overige solo's betreft mocht de heer Deckers uit 's Hertogenbosch, reeds lang een zeer gunstige reputatie genietende, den meeaten bijval verwerven. Zijn fraai, prachtig geluid dwong ook thans bewondering af. Het werd algemeen be treurd, dat het sleets zoo weinig werd gehoord. Slechts een zeer gering deel in het kunstwerk waa hem te vertolken toevertrouwd. De heer Kerkoerle uit Utrecht had het leeuwen- ndeel in de solo's. Nu, hij deed zich kennen als een talenjtvol zanger, maar er waren verschillende iuvloedeiï werkzaam geweest waarschijnlijk ook die van het weer die zyn zang niet geheel aan de verwachting deden beantwoorden. Soms klonk zijn geluid zelfs min of meor schor, doch op andere oogenblikken voldeed het beter. Wat de tableaux vivants betreft, er waren er ver scheidene, die uitstekend voldeden. Het is inder daad lang niet gemakkelijk te zorgen dat deze èn wat groepeering, èn wat licht-effect, èn wat gelaats uitdrukking betreft niets te wenschen overlaten en over 't algemeen verdienen zoowel zij, die zich met de voorbereiding als zij die ^ich met de uitvoering belastten, een woord van waardeering voor hetgeen te zien werd gegeven. Het vierde tafereelDe Geboorte, het zevende De herdershet veertiende Josef door een Engel vermaand om te vluchtenhet vijftiende en het laatste bevielen ons bet meest, terwijl er ook onder do overigen meer dan een was, dat goed geslaagd was. Toen het laatste tafereel vertoond was geraakte het publiek zoo in geestdrift, dat het zich niet meer'stoorde aan voorschriften of verbodsbepalingen maar door een luid applaus zijn bijval op ondubbelzinnige wijze toonde. De heer Mart. J. Bouraan, komt ten slotte een woord van dahk toe voor zijne directie, ook de heer P. Bertels heeft daarop aanspraak, alsmede de hh. Spaanderman en Konincks, terwijl het Comitc, dat zoovele zorgen en moeito over had voor deze zaak niet mag vergeten worden waar van erkente lijkheid sprake is. Donderdag 26 Januari heeft de tweede opvoering van het Oratorium plaats. Wij kunnen onze stad- genooten ton zeerste aanraden dit met hunne tegen woordigheid te vereeren. Er valt hier een soort kunstgenot te smaken, dat slechts bij uitzondering in Gouda wordt aangeboden. Het diplomatiek geschil tusschqn Italië en Frank rijk is gelukkig afgeloopen. De Fransche bladeu zijn vol lof voor den heer Flourens, wien zij de eer geven, dat de heer Crispi ten slotte zijne houding heeft gewijzigd. Men ziet daarin een nieuw bewijs, in hoe goede handen de leiding van Frankrijke buiteulandsche staatkundo berust en een nieuwe reden het te betreuren, indien ook de heer Flourens bij den aanstaanden val van het ministerie-Tirard moet aftreden. 0 Het ministerie-Tirard wordt met het oog op de behandeling der borooting, welke hedenmiddag een aanvang zal nemen, reods als veroordeeld beschouwd. Zelfs beweert de Parijsohe correspondent van de ïï- me», dat bet ministerie roods gevallen zou zijn bij de interpellatie ovea dep gemeenteraad, indien de heer Flourens door zijn invloed niet voor een voldoende meerderheid had gezorgd. De reden hiervan ligt voor de hand. De heer Flourens beschouwt ziph als Tirards aangewezen erfgenaam, daar hij zich na den val van het ministerie wel niet zal kunnen onttrekken aan de taak een ministerie te vormen, maar eerst wil Flourens, dat dit Kabinet nog den strijd met don Parijschen gemeenteraad uitvechte. De commissie der Fransche Kamer, belast met het onderzoek van het wetsontwerp des ministers van binnenlandsche zaken, waarbij het Raadhuis te Parijs aangewezen wordt als de woning van den prefect der Seine, heeft met 6 stemmen tegen 3 het ontwerp goedgekeurd. Twee leden waren afwezig. De commissie heeft vervolgens beraadslaagd over het ontwerp beireffende de inrichting van het ge meentebestuur te Parijs. Het ontworp is aanvanke lijk ingediend door don gewezen minister Goblet, en daarin was ook 7ervat de bepaling, (art. 21), dat de prefect te Parijs zijne woning heeftin het Raadhuis; doch die bepaling is door den tegenwoordigen minis ter van binnenlandsoho zaken uit de voordracht ge licht om er een afzonderlijk ontwerp van te maken, dat, gelijk men weet, door de Kamer spoedver- eischend is verklaard. De zeven eerste artikelen van de vnoAlracht zijn door de oommissie goedgekeurd. Zij heeft voorts in beginsel aangenomen, dat de raadsleden te Parijs eene vergoeding zullen ontvangen ter bestrijding der kosten, die zij ter vervulling van hunuen last brief zich moeten getroosten. Doch de vergoeding zal in geen geval de som van 4000 fr. mogen te bovon gaan. Keizer Wilhelm en prins Bismarck hebben in deze week beiden verklaard, dat zij gegronde reden heb ben te hopen op de handhaving van den Europeesehe vrede. De keizer zeide dit bij de ontvangst van den voorzitter van den Landdag, en prins Bismarck liet zich aldus uit bij een diner, dat hij verleden Dins dag te Friedrichsruhe gaf. Het bericht, als zou de kanselier hebben gezegd, dat de vrede in de eerste drie jaren niet zou ver stoord worden, is zeker aan gerechten twijfel onder hevig, want dit kan zelfs prins Bismarck niet voor uit zoggen, maar dat de kanselier zich zeer gunstig over den toestand uitliet, wordt algemeen voor waar gehouden. Het publiek ten n inste hecht er waarde aan pn gevoelt zich door een dergelijk woord uit Bismarcks mond weer aanmerkelijk gerust gesteld. De Duitsche Kijksikg en de Pruisische Landdag houden zich beiden bmig met de behandeling der begrooting: De Rijksdag liet de begrooting een dpg rusten, teneinde te spreken over de fabriekinspoc- teurs en de voorgestelde inrichting der onderstands- kassen voor oude en zieke werklieden. Nog heeft de regeering haar begrooting voor de reorganisatie vau de landweer niet bij den Bonds raad ingediend. De „Kolnisoho Zeitung" verneemt nu echter van geloofwaardige zijde, dat de noodige som nog grooter zal zijn dan men verwacht en nog meer dan 200,000,000 Mark zal bedragen. De „National-liberale Corresponded" bespreekt het ontwerp ter verscherping der socialistenwet en acht het nu roeds zeker, dat do voorstellen der re geering verworpen zullen worden. Het nationaAl- liberale blad verlangt daarom, dat de regeering, ten einde den kostbaren parlementairen lijd te sparen, het ontwerp terugneme. De Engelsche Minister Cadogan hield dezer da gen een redevoering, waarin hjj zich guhstig over den toestand in Ierland uitliethij geloofde, dat Ierland tot rust en orde zou terugkeereu, als do Ieren eenmaal hadden ingezien, dat de natie vast besloten was de unie te handhaven. Do Minister hoopte, dat in het aanstaande zittingjaar belangrijke wetien, die Ierland niet betroffen, zouden kunnen worden afgedaan, o. a. de wet ter hervorming van plaatselijk bestuur in Engeland en Schotland; deze door de Regeering in te dienen wet zou ook de quaestiën van plaatselijke belasting en vau het ver- koopen van sterken drank regelen; als het noodig was, zou de Rogeoring niet aarzelen strenge maat regelen voor te stellen om obctzuclionismo in het Lagerhuis tegen te gaan. R E C L,A M E. de verbetering van het lichaamlijk stof, de mine raal pastillen van Soden gelukken altijd voor 't beste om de ademhaling en verterings orgaans geregeld te doen werken, en zoo het algemeen wel zijn wëer te brengen.Het oordeel der Dr. Hüner ran Augs burg verdient aanmerking gelijk een overtuigend bewijs, «Ik verklaar dat de mineraal pastillen van „fcioden goede gevolgen hebben. Zij verzachten de „verscheurende hoest, sneideu do slijmen af en stil- „len op een vast bewys de prikkelenste keel or- gaans". Te bekomen in alle apotheken aan 60 „cents de doos. Heden overleed in den onderdom van 311/, jaar, myne innig geliefde Echtgenoot# CATHARINA THIM, my nalatende 2 kinde ren nog onbewust van dezen voor ons zoo zwaren slag. D. H. M. W. GREUP. Schoonhoven20 Jan. 1888. Algemeene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droef heid, in den ouderdom van ruim 82 jaren, onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder JOHANNES SMITS, Oud Wethouder der gemeente Gouderak. A. SMITS. B. J. SPRÜIJT STOLK-Smits. BEOORDEELING van de dubbel Kandij-Kristallen en van de dubbel geraffineerde Pa tent- en Superior Melis der Wester Suiker Raffinaderij, overgenomen uit het Engelsch Weekblad The Grocer'Londen, dato 7 Januari 1888. Bijzondere zorg is er besteed om deze soorten Suiker voor de Eugelsche Markt gewild te maken, en dit niet te ver geefs, dssr zij zeer gonatig zjjn opgenomen door de voor naamste Grossiers in dit land, en een boogere reputatie ge nieten, wegens buone bijzondere gesebiktheid voor de doel einden, waarvoor zij bestemd zijn. Tot opheldering diene, dat voor het maken van die soor ten niet anders gebruikt wordt dan wit geraffineerde Suiker, die op oiéow gesmolten en gefiltreerd korter of Uuger ge kookt wordt, naar gelang daar tan kristallen of granulated gemaakt moet worden, en verder geturbineerd en behandeld op Amerikaansche wijze. Daardoor bevatten deze Snikers geen stof, noch kunnen vervalscht worden met meel of andere be standdeelen. Het groote voordeel van deze wijze van werken is, dat zij gemaak: worden van Suiker van 100 percent ge halte, en waardoor kwaliteit en kleur altyd dezelfde blij ten, co een zniverheid en rijkdom van yoetgehalte bezitten, die door andere fabrikaten nog niet is verkregen. Zulk eeue wijze van werken is eene volkomene tegenstelling van die, in Duitsèhland in zwang, alwaar het artikel gemaakt wordt door enkel ruwe Beetwortel af te draaijen eu die met eea weinig LTtramarin te kleuren. Deze kunstmatige kleuring vau het artikel ia eerder een gebrek dan eeue verbetering, daar geraffineerd Suiker, hetzij gekristalliseerd of in brood, zonder kleuring wit moet zjjn eb dit zeer geweosohte voor deel is nergens meer volmaakter dan in de: i Dubbel geraffineerd Kandij Kristallen en WSIt l1**** 9eraffineer(^e Potent- en Superior If Oil I jtfgiis (iie wjj persoonlijk onderzochten. Men zie de Advertentie in het nummer van hodeu. GEBOREN: 20 Jan. LooiuT Johanna Christina Cornelia, ouders J. Romaneako en L. J. C. C. Veldhuijzen. Johannes Cornelia, ouders G. Sibbes en E. de Jong. 21. Johannes Adrisnus, ouders P. Rietkerk en M. de Jong. Dirk Jo hannes, ouders L. Oaweneel en J. van Eijk. OVERLEDEN 20 Jan. G. Broere, 4 j. 21. A. M. Broere, 6 w. J. B. Goedewaageo, 1 j. 2 ra. J. Fran ken, 1 j. 8 m. 22. W. Boot, huis»r. van J. Ryawijk, 61 j. C. de Jong, 69 j. C. Groenendaal, 78 j. OVERLEDEN: M. Bouteslein, wed. van P. van Offeren, 77 j. GEBOREN; Maria, ooders C. van der Dool en J. W. O vervliet. Janna, ouders A. Verwey en M. vau Bocboven. Willem in», ouders J. Haak en G. Bontenbal. OVERLEDEN A. Krygsaan, 65 j. W. do Koning, 4 j. Den 28» Januari e. k. hopen ome geliefde oudera WILLEM KELDER KN GEERTRUI van dsn BROEK hunne Hö-JA RIG E ECHXVER- EENIGING te herdenken. Qnnne dankbare Kinderen. Gouda, 24 Januari 1888. Gouderak, Moordrecht, C. C. SPRUIJT 8TOLK. M. J. SMITS. V Mijp innigen dank voor de verrassende liefde mij op 23 dezer betoond. J. H. GUNNING J.Hz. De schnldeischers in het faillissement van JAN de BOER, Kleermaker en Winkelier, wonende te GoudS^andelende ten nafce van de BOER HOOIJDONK, worden opgeroepen voor de Vergadering tot verificatie der schuld vorderingen, welke is bepaald op MAANDAG 6 FEBRUARI 1888, des voormiddags ten 101/, nre, in het Gerechtsgebouw aan het GaagBche Veer te Rotterdam. De Curator, M'. J. FORTUIJN DROOGLEEVER, Advocaat te Gouda. GEVRAAGD. Adres: Markt A 132. wenscht LESSEN te geven in de VREEMDE TALEN. Brieven franco onder No. 1605, aan den uitgever dezer Courant. te WADDINXVEEN, ten verzoeke der firma VIS en ALPHENAAR in liquidatie, Ten Eerste: 's morgens 10 nre, om contant geld, op 't terrein aan de Fabriek aan de Noordkade van den geheelen INVENTARIS van de Pa pierfabriek <De Herder», voorts voor afbraak 9 SCHUREN of GEBOUWEN, op dat terrein aanwezig. Ten Tweede: 's morgens 11 ure, in het Verkooplokaal van Kouwbnhovin, a. Een perceel OPEN GROND, (waarop thans nog gemelde Scharen staan), aan de Noordkade te Waddinxveen, ter grootte van 23 Aren 80 Cent. Aanvaarding by de betaling op 1 Mei 1888. h. Een PAKHUIS met ERF, zeer gunstig gelegen aan de rivier de Gouwe en Noord- kade te Waddinxveen, ter grootte van 1 Are 72 Cent. Aanvaarding 1 Juli 1888, betaling 1 Mei 1888. Breeder in biljetten, en informatiën by No taris MOLENAAR te Waddinxveen.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2