B0UWM5W0NIN& nmwmmw, Uit de baad TE KOOP: WERKSTER DIENSTBODE, THEE 8Z8SI8TMDS» Madapolam-Linnea Openbare Verkooping "VRAAG S&1X98&2S88- A. L REGENSBÏÏK&, ADVERTENTIËN. WEGGEVLOGEN. Wed. C. van 0IJE. Een fatsoenlijke DIENSTBODE en HALFU\NEN Wed, BOSMAN. WEI-HOOILAND Wegens Sterfgeval H. J. M. KABEL, Lange Groenendaal'I. 61. en Geldersche Waren-enz. Lange Groen endaal I 61. Burgerlijke Stand- Juffr. KAMPHUIZEN, Witte katoenen Constituttion J. G. BROUWER NYHOFF, BRUSSELSOH E WAFELTJES Wed. T. GRAVESTEIJN. iedere'MAMDAG van 10-3 nnr le consnlteeren Lange Tiendeweg D. 23 Gouda. Tandheelkundige Operatien pijnloos. trekken. De Tempt voegt ei; bij, dat de Duitsche regeering een zeer ongunstigen invloed op de houding der Italiaansche regeeriug oefende, en wel, omdat Duitschland nog het plan niet heeft opgegeven ook een handelsverbond tusschen Duitschland, Oostenr.- Hongarjje en Italië tot stand te brengen. INGEZONDEN. MAANSVERDUISTERING Op Zaterdag 28 Januari. Bjj gunstige weersgesteldheid zal men op den avond der verschijning dezer Courant in de gelegen heid zjjn een merkwaardig natuurverschijnsel waar te nemen dat, hoewel niet bepaald zeldzaam, toch altijd de Belangstelling van velen wekt. Wij be doelen eene totale maansverduistering. Daar de aankondiging dezer verduistering in de kalenders lioht aan de aandacht ontsnapt zal zijn. aëhten wij het niet onnoodig de lezers dezer Courant nog edris opzettelijk hieraan te herinneren. Volgens den mid delbaren tijd van Amsterdam, die nagenoeg gelijk is aan die van Gouda, valt het begin der verduistering te 9 u. 50 m. totale verduistering 10 u. 50 m. midden verduistering 11 u. 39 m. einde totale verduistering 12 u. 28 m. verduistering 1 u. 28 m. Het schoonste moment eener totale maansverduis tering ia dat van het einde der totaliteit, het oogen- blik dus waarop voor 't eerst do zonnestralen door de maan teruggekaatst de aarde weer bereiken. Gedurende de totale verduistering blijft de maan in den regel zichtbaar met een eigenaardig donker rood licht, hetgeen wordt toogesohreven aan de zon nestralen die, door den dampkring der aarde gebro ken, het oppervlak van de maan binnen den scha- duwkegel bereiken. G. Nog onder den indruk van al het schoono, Zondag 22 11. in de zaal dor Sociëteit «Ons Genoegen", ge noten, spoedde een dichte menigte zich Donderdag avond naar de «Boolekade», waar to 7 uren wederom het zoo beroemde WeHutachtt-Oratoriiim zou worden opgevoerd. Het .program echter van dezen avond deed ons een nog genotvoller avond dan de vorige, te gemoet zien. Immers, de Nestor der Nederl. zangers, de Heer Deckers uit's Bosch, zou ons bovendien nog onthalen op het b'okende liëd «Aan den arme gegeven, Gode geleend," terwijl de Heer de Gpei, uit Leiden, op vriendelijke uitnoodiging zich voor de tenor-solo's beschikbaar had gesteld. En hoe die afzonderlijke voordracht van den Heer Deckers is geslaagd Het daverend applaus en de langdurige bravo's garen den nog altijd meesterlijken en hooggeroemden bariton-zanger daar het beste be wijs van. Ook de Heer de Goei deed zich bij deze gelegenheid wederom kennen ak een talentvol en volkomen voor zijn wel eenigzins ondankbare taak berekend zanger. Doch naast deze t«fee zoo wel bekende namen verdienen de zangeressen: Mejufvr. Agatha v. Dillen, Maria de Jong ea Anna, de Korte, eene welverdiende eereplaats. fonstemmig dan ook viel aan deze dames bij het verlaten der feestzaal, een woord van treffende hulde ten deel. Men hoorde algemeen «een gelukkiger keuze voor de Trio's, Duetten en Solo's in genoemd Oratorium, had men mojiielijk kunnen doen." «Waarlijk, met zulke kraohten wordt aan de opvoering alle iuistfèr bjjgezet."; Is dit nu waar en van toepassing zelfs op "het geheele muzikale gedeolte van dezen gecotvollén avond, met het volste recht moet hetzelfde ge zegd van de personen, die als levende beelden ten tooneele kwamen en alb één waren met de tonen der heerlijke muziek. Wie zal ooit vergeten het treffendo tooneel van de Boodschap des Engels aan Maria? Zegt het mij, lag op het gelaat van haar, die de Moeder des Heeren voorstelde, als 't ware niet een bovenaard- sche uitdrukking van eerbiedige vreeze en tegelijk van tbs diepste nederigheid en volmaaktste onder werping? En heeft niet de Aartsengel Gabriel in gedaante, kleur, houding en edel kunstgevoel zich hier en telkens, ak hij verscheen, zich doen kennen ak een hemelbode, die al onze achting en bewonfiering verdiende Wie ziet nog niet den H. Joseph, als hjj vermaand door den Engel, met heilige geest drift opstaat uit den slaap en door hoogere, God delijke kracht bezield, naar het vreemde land van Egypte vlucht met het Kind en Zijno Moedor Ook tgne figuur is diep eenvoudig en treffend en zegt aan ieder, dat alles bij hem uit de bron cener reoJHschapen en heilige deugd voortvloeit. Zoo obk is vtófal het laatste tooneel het Goddelijk Kind in eab glorie, volmaakt schoon te noemen. Als ging eï een geheimzinnige kracht van uit, zoo ver overt dat de harten en doet er ons nog dagen lang ,van spreken. -« Aan Gouda's Katholieken nu alle eorl Z j heb ben door hunne zoo volmaakte opvoering van het Oratorium, de harten van duizenden ook van niet- katholieken veroverd. Voor de 3e maal zal Zondag 5 Febr. eere opvoering plaats hebben en wij twij felen niet of voor de 3e maal zal de zaal van ach teren lof voren bezet zijn. En mochtjn nu tevens de geachte leden der Commissie en toe kunnen be sluiten, door eene prijsvermindering ook de min der gegoeden eene 4e opvoering te laten bijwonen, dan zou voorzeker bij de verschillende eerbewij zen, dezer dagen reeds aon de Commissie gebracht,- ook bet huldebetoon eener innige dankbaarheid van honderden, hun niet ontbreken. VRIJDAG 27 JANUARI. - Voorzitter: Mr. A. A. van Bergen IJzendoorn# Tegenwoordig 13 leden. Afwezig zijn de heeren Hoefhamer en van Iterson. Eerstgenoemde had kennis gegeven verhinderd te zijn wegens afwezig heid uit de gemeente. De Voorzitter deelt mede, dat de heer A. van Veen,, het nieuwbenoemde raadslid, op het Stad huis tegenwoordig is tot het afleggen van de. by de Wet voorgeschreven eed en, en noodi^t den Secre taris uit hem ter vergadering binnen te leiden. Dat geschiedt en vervolgens legt de heer A. van Veen in handen van den Voorzitter genoemde eeden af, waarna laatstgenoemde hem geluk wenscht met zyne benoeming en d» hoop uitspreekt dat hij veel ten nutte der gemeente moge tot stand brengen. De heer van Vee» neemt daarop zUting. De notulen der Vorige vergadering Vorden vér- volgens voorgelezen en onvoranderd goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat het suppletoir Kohier der pi. dir. belasting dienst 1887 door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd en dat is in gekomen een brief van de nagelaten betrekkingen van den heer W. Post Drost, kennis gevende van zijn overlijden, waarop de Voorzitter het volgende zegt Mijne Heeren Terwijl daar zooeven de zetel weder vervuld is, opengevallen door het overlijden van een onzer ge achte leden, hebben wij een nieuw verlies te be treuren. Onze Wethouder, de heer W. Post Drost, is ons onverwacht Joor' den dood ontvallen. Zijn overlijden is een verlies niet alleen voor deze Ver gadering, en voor het Collegie van Burgemeester en Wethouders, maar ook voor onze Gemeente. Door zijn uitsteken^ hoedanigheden had hij veler toegenegenheid en achting verworven en door den ijver, waarmede hij zijne betrekking waarnam, heeft hij de Gemeente uitstekende diensten bewezen. Wij betreuren zijn dood, omdat wij, evenals de ingezetenen van Gouda, hoog waardeerden zijne voor treffelijke eigenschappen en den ijver, wo&rmedeg hij de plichten vervulde aan zijne betrekking verbonden. Zijn dood treft oné.diep Lang zal de herinnering aan den voortreffelijken man bij ons levendig blijven De vergadering betuigt hare instemming met die woorden. De Voorzitter zegjt' dat B. en W. den brief ken- nisgovende van het overlijden met een brief van rouwbeklag hebben beantwoord, namens den Ge meenteraad. De Voorzitter 'geeft kennis dat op 5 Januari jl. is overleden de heer J. van der Kloijn, onderwijzor aan de 2e Kostelooze School. Deze mededeeling wordt aangenomen voor kennisgeving. Ingekomen zijn 1. Een voorstel van het Israelietisch Armbestuur tot wijziging xler begrooting dienst 1887. B. en W. hebben tegen die wijziging geen be zwaar. Ter visie. 2. Eene missive van de Commissie ^Van beboer over de Stedelijke Gasfabriek naar aanleiding van de in de vorige zitting ingekomen Missive van drn heer van Berkel. Daarin wordt medegedeeld dat dp Commissie van meening blijft dat in het belang der gas verbruikers en der gasfabriek voortaan de aanleg van gasleiding in particuliere panden moet worden mogen gemaakt door do Fabriek. De Cpm- missie heeft het voornemen om het tarief voor de levering van fittingstukken en arbeidsloonen hoogor te stellen dan particuliere fitters gewoon zyn daar voor te berekenen. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Een voorstel van B. en W. tot bet doen van 'be taling uit den post van Onvoorziene Uitgaven van de Begrooting, dienst 1888, vau het cadeau den Gemeente-ontvanger op 1 Jénuari 11. aangeboden. Wordt goedgekeurd. 4. Een voorstel van B. en W. om de volks gaarkeuken, tót oprichting waarvan de gemeente verplicht «is, te' vestigen' op het terreiii van het voormalige Provenierehuis (waar thans staan de woningen, gemerkt C. No. 136 tot en met 141). De kosten van oprichting en afbraak''der tegen woordig daar staande huisjes zouden bedragen 5000.Ter visie. 5 Een voordracht van B. en W. tor benoeming vau een onderwijzer aan de 2o köstelooze school. Daarop staan de hh. P., Komen te Oosterhout, A. Stoorvogel te Buasum en C. van der'Poel te Vier Polders. Ter visie en benoeming in de vol gende vergadering. 6. Een mededeeling van den heer Harderwijk, namens het Armbestuur dor Oud-Roomsch Katho lieke gemeente mededeeleudc dat Wilh. Van der Heij op de kiezerslijst gebracht is en over het laatste jaar bedeeling ontving, .zoodat hy daarvan moet vervallen, en een adres van M. van Aalst, kennisgevende dat hij meent recht te hebben alsnog op de kiezerslijst to worden gebracht. In handen van B. en W. om bericht en raad. 7. De lekening der Kamer van Koophandel en Eabrieken over 1887 B. en W. hebben deze rekening nagezien en in orde bevonden. Ter visie. 8. Een adres van den heer A. Haverkamp, ver zoekende te worden benoemd tot onderwijzer aan de 2 e Kostelooze School. Ter visie. Aan de ofde is daarop: Het voorstel van de Commissie van beheer over de Stedelyke Gasfabriek tot wijziging van Art. 3 der voorwaarden betr. de levering van gas door die fabriek. Deze wijziging heeft de strekking te bepalen dat de aanleg van gasleidingen voortaan ook door de fabriek zal mogen geschieden. De heer Jager zegt vóór hot voorstel te zullen stemmen, hoewel hij aanvankelyk dat niet van plan was, maar de zooeven ingekomen missive der Com missie heeft hem overtuigd dat bedoelde wijziging zal zijn in bet belang der Fabriek. Waar nu dit belang aan den eenen kant staat en het belang van den heer van Berkel aan den anderen kant, daar meent spr. verplicht te zijn in eerstgenoemd belang te handelen. Het spyt spr. wel, dat zoo spoedig terug gekomen moet wordon op een vroeger besluit, maar in het belang der zaak dient het voorstel aangenomen te worden. De heer Prince meent gehoord te hebben uit de straks voorgelezen missive der Commissie, dat zij voornemens is de prijzen voor den aanleg hooger te stellen dan die do hoer van Berkel in rekening brengt. Spr. weet niet wat de heer van Berkel daarvoor in rekening brengt, maar is het nu de bedoeling der Commissie om steeds iets hooger t* zijn, dan vindt spr. Jaar veel moeilijks in. De Voorzitter beantwoordt den heer Prince en zegt dat het niet de bedoeling is der Commissie om steeds den aan leg te doen maken tegen een hoogar tarief dan do heer van Berkel in rekening brengt, maar wel om eep hooger tarief vast te stollen voor de aanleg- kosten dan waarnaar in redelijkheid de particuliere nijverheid kan werken. De beer Noothoven van Goor zegt lot zijn leed wezen zich niet te kunnen vereenigen met het voor stel der Commissie. Toen nog niet lang geleden de Commissie voorstelde dat de Fabriek zich niet zou belasten met den aanleg van gasleidingen had spr. zich daarmede slechts noode vereenigd, na de toen aangevoerde argumenten gehoord te hebben had hij in dien maatregel berust, hoewel hy daar aan vankelijk niet voor was, maar om nu, na zoo korten tijd de proef reeds als mislukt te beschouwen, daar kan spr. zich niet mede vereenigen. Spr. had liever gezien dat de Commit sie gewacht had met haar voorstel tot b. v. één jaar na het besluit. Daarop thans reeds terug te komen acht spr. niet goed en hy zal dus tegen het voorstel stemmen. De heer Koning daarentegen zegt met genoegen ge zien te hebben dat de Commissie het thans aan de orde zijnde voorstel deed en het zal, naar zyu inzien, eene groote verbetering zijn als de fabriek zich voor taan ook met den aanleg der gasleiding zal belasten. Pe hoofdvraag in deze is of het belang der gas- verbruikers daarmede gebaat is en die vraag moet z. i. bepaald bevestigend worden beantwoord. Wat toch is het geval Als b. v. tegenwoordig in een particulier huis het gas niet wil branden, dan stuurt men natuurlijk aanstonds naar de fabriek. De fabriek stuurt dan een fitter en deze zegt dan vaak «het mankeert aan de leiding I» Daarop wordt een boodschap gezouden naar den particulier, die zich belast heeft met den aanleg en oindolyk komt er dan iemand, die hulp verleent. Op die wijze ontstaat», er natuurlijk veel oponthoud en zit men soms den goheelen avond in den douker. Bij de tegenwoordige regeling is het juist het groote bezwaar dat als er iels aan het gas man keert, dat niet dadelijk door het personeel der fabriek verholpen kan worden'. Spr. juioht derhalve het' voorstel der Cjmmissie'ten zeerste toe. De heer Straver verklaart zich eveneens voor het voorstel, waarin veel goeds is. Spr. laat daar het hoogere tarief, flivtraen wil invoeren, maar met het oog op de zaak zeltls concurrentie goed te keuren. Deze maakt dat betore pijpen zullen worden geleverd en zoo meer. Het gevolg van de in het leven te roepen concurrbntie zal zijn dat er goede waar ge leverd wordt on dat veritient aanbeveling. De heer Hoogenboom verklaar! zich tegen het voorstel ep had j in allen geval gewenscht dat dit niet reeds nu werd gedaan. Spr. is er ora drie redenen tegen lo. omdat het de stad meer zal koeten dan aan particulieren. De fabriek zal er, als het voorstel wordt aangenomen, dan voortaan werklieden op na houden, voor wie een vierde van den tijd geen werk is2o. omdat de stad daardoor het brood zal nemen uit den mond ?dar burgerij3o. omdat spr. niet weet of de gemeente niet verantwoordelijk is voor de schade in geval van" ontploffingen. De heer Prince gelooft dat het 'in het belang ie van de gasverbijuikera dat het voorstel aangenomen wordt. Als de fabriek ifiet beter werk levert zullen zq natuurlijk bij particulieren gaan. Aanvankelijk was het voornemen dat de fabriek zich niet met den aanleg zou belasten, doch nu de burgerij ge toond heeft daar prijs op te stellen, is het goed daarop terug te komen Als er tengevolge van den aanleg door de fabriek ontploffingen mochten plaats hebben, zooals de heer Hoogenboom vreesde dan zal men wel zoo verstandig zijn zich niet meer tot de fabriek te wenden om de leidingen aan te leggen. De heer Hoogenboom merkt op, dat hjj niet ge looft dat als de fabriek leidingen aanlegt, er meer ontploffingen zullen plaats hebben. Hij wees alleen op de verantwoordelijkheid die de gemeente op zich laadt in geval van ontploffingen. De hou Koning zegt dat het door den heer Hoogenboom aangevoerde juist een argument is vóór aanleg van wege de fabriek. In geval van ontplof fing zal men bij de gemeente veel meer zekerheid hebben van schadevergoeding dan bij particulieren. Wat betreft het argument dat er bij aanneming van het voorstel volk zal leegloopen op de fabriek, ook dat gaat niet op want jaist nu is dat het geval, daar de fabriek er nu fitters op na houdt, die eigen lijk niets te doen hebben dan nazien wat er aan de leiding scheelt, doch dat niet herstellen. Het zijn als 't ware doctors, die den zieke komen bezoeken doch de behandeling aan een ander moeten overlaten. De heer Noothoven van Goor zegt met belang- langstelling de verschillende sprekers ten gunste van het voorstel te hebben gehoord, doch hij moet erkennen al die redevoeringen den 16n September (toen het vroe gere voorstel der Commissie aan de orde was) eer te hebben verwacht dan nu. Thans had hij gedacht to zullen hooren waarom de maatregel, waartoe vroeger besloten werd, slecht had gewerkt. Spr. was daarin teleurgesteld. Hij vernam slechts »o» dit'tSpr. wijst ten slotte op het verlies dat men door' het voorstel aan te nemen den heer van Berkel zou be rokkenen, dio zich had ingericht voor-den aanleg van gasleidingen toen de raad had besloten dat de fabriek zich daarmede niet zou belasten.' Het voorstel der Commissie wordt daarop in stemming gebracht en aangenomen met 11 tegen 3 stemmen, die der hh. Noothoven van Goor, Hoo genboom en van Veen. Aan de orde is daarop Het voorstel van Burgemeester en Wethouders betreffende de bestemming aan het gebouw der voormalige Gasthuiskerk te geven. De heer Oudijk geeft mede namens den heer Prince, (welke heide heeren met den heer J. Post van der Burg indertijd een voorstel deden om het kerkgebouw in te richten tot boterhal) de vergade ring in overwegingde zaak nog niet te behandelen. Immers, was hunne zienswijze juist, dan zou zeergoed op andere wgze kannen worden tegemoetgekomen aan denwensch van den minister van binnenlandsche zaken, dat het ond-arohiof der gemeente eene betere be waarplaats kreeg dan tot heden het geval was, ter wijl de kosten dan tevens veel minder zouden be hoeven te zijn dan volgens het voorstel van B. en W. Het was toch genoemden heeren gebleken, dat in de oude infirmerie ongebruikte lokalen waren van zeer groote afmeting, die uitstekend konden dienen voor militiezaal en wapenkamor, welke laatste thans boven het waaggebouw is gevestigd. Do daardoor openvallende ruimte in hot waaggebouw kon dan worden ingericht tot bewaarplaats van oud-archief en librije. Ook was er nog een andere weg die ge volgd kon worden, en wel deze verplaatsing van de wapenkamer (thans boven het waaggebouw) naar de lokalen der oude infirmerie en de daardoor vrij komende ruimte te bezigen voor het houden van militieraad-vergaderingen enz.; voorts de tegenwoor dige. botermarkt-lokalen onder het raadhuis in te richten voor arohief en librije. Het meest zouden zij echter er de voorkeur aan geven om die lokalen onder het raadhuis in te richten voor secretarie, daar de tegenwoordige seoretarielokalen h. i. daar voor ongeschikt zjjn, doch nitstekend konden dienen voor het ter visie leggen van stukken voor de raads leden, oommissie-vergaderingen enz. Zjj bleven dus van gevoelen, dat het voormalig kerkgebouw tot boterhal moest worden ingericht, waarmede ook d,e kamer van koophandel, vele boterhandelaars en boeren, en zelfs ook tot op zekere hoogte B. en W., sympathie hadden betuigd, en hoopten dat de Baad de zaak, alvorens haar tot eene beslisaing te bren gen, nog eens zou'willen overwogen. Zonder hoofde lijke stemming en zonder discussie werd besloten aan dat verzoek gevolg te geven, zoodat de zaak eerst later zal worden behandeld. Daarop worden benoemd tot noodhulp-lijkdrager M. de Quant mot 11 at. en A. Zwambaoh met 10 at. Niets meer aan de orde zijnde, wordt daarop de vergadering door den Voorzitter gesloten. i'i g i i" GEBOREN*26 Jan. Christina Willemina, oudera W. de Zeeuw en J. Spek. 27. Hendtik, oudera J. Grendel en'l\ Ryweg. 28. Maria, onder» A. Rabouw en E. de Zeeuw, OVERLEDEN26 Jan. S. de Quant, wed.'S. Bokhoven, 92 J. H. tan Eyk, wed. C. van Leeuwen, 66 j. 11 m. ONDERTROUWD: 27 Jan. W. L. M. van den Berg, 22 j. en P. Snelleman, 21 j. P. Wessels, 86 j. en G. vgn der Pol, 54 j, P. P. Soos, 48 i. en A. P. van Straaten, 86 j. N. J. de Jong, 24 j. en P. Krajo, 88 j. Ondertrouwd PETRUS PH1LIPPU8 SOOS KM ANTONIA PETRONELLA vak STRAATEN. Gouda, 27 Jan. 1888. Getrouwd A. BOSMAN en A. tam LOENEN, die tevens hunnen dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, zoowel van hier ala elders ontvangen. Gouda, j 26 JaDllari 1888 Tiel, Heden overleed tot mijne diepe droef heid mijn geliefde Echtgenoot, de Heer JACOB ELI3A VIS, in den ouderdom van 44 jaren, mg nalatende een zoontje te jong om zijn treurig verlies te beseffen. Wed. J. E. VIS, geb. VAM SCHKBMBEÏK. Gouda, 25 Januari 1888. Eene BOOWMAN8WONING met 17»/, Hectaren WEI- en HOOILAND. Te aan vaarden dadelgk en 1 Mei a. s. Inlichtingen geeft de Notaris MAHLSTEDE te Berg-Ambacht. Heden overleed tot onze' diepe droef heid ohze geliefde jongste Zoon en Broeder JOHANNES GIJSBERTHU8 STEEN WIN KEL, in den leeftijd van bijna 14 jaar. Uit aller naam, L. STEEN WINKEL. M. STEEN WINKED— Gouda, 27 Jan. 1888. Ewmam- Gonwe, hoek Peperstraat, vraagt een zindelijke twee dagen in de week. GEVRAAGD een flinke tegen hoog loon om terstond in dienst te treden. Adres: M. E. MONASCH, Markt A- 89, Gouda. Die, wie twee duiven (Tjjgerkroppers) aan bet Bureau dezer Courant terug brengt, zal beloond worden. geurig jen waterhoudend lever ik mat veel suc ces tegen 75 en 80 centen per 5 ons. van goede getuigen voorzien, biedt zich aan om met- FEBRUARI oi later in dienst te treden. Brieven franco onder letter K. aafl de Boekhandelaars J. van BENTUM ZOON te Gouda. GEVRAAGD zoo spoedig mogelijk eene flinke zindelijke van de P. G., die een burgerpot kan koken en genegen met de andere Dienstbode het haiswerk te verrichten. Adres in persoon, Bleekerssingel 203. in alle Breedtens. Tiendeweg D 84. op VRIJDAG 2 MAART 1888, des voormid dags ten elf ure, in het Hotel «'t Gouden Hoofd,» bewoond door A. van VLIET, te Montfoort, van: DE KAPITALE No. 33 met onderscheidene perceelen en met STEEN AARDE bezet staande en liggende in Achthoven, te Lintchoten, helend door eigendommen van Vrouwe PAR- TOES—Otterkkin, Erven T'. BAAS, de Fnn- datie van HILLEGONDA 8CHOORMOND te Utrecht, de Wed. J. MOCKING en den Heer N. BRUinT Wz. c. s Kadastraal bekend Ge meente Lintchoten Sectie F N™ 111, tót en met 120, 1191"', 127 tot en met 130, 185 tot en met 189, 238, 255 en 256, ter gezamenlgke grootte van 23 Hectaren 98 aren 70 centiaren. Eerst in perceelen en daarna gecombineerd. Breeder bjj biljetten vermeld. Te aanvaarden en te betalen1 Mei 1888. Nadere inlichtingen zjjn te verkrijgen ten kantore van den Notaris aan de Kromme nieuwegracht Wijk F N'. 390 te Utrecht, ten wiens overstaan deze verkooping plaats heeft. TER OVERNAME een zeer beklant Café voor f 800, in bet onde en middengedeelte der stad den Haag. Adres Café STRIK, Torenstraat No. 35, den Haag. het NIEUWST en SMAAKVOLST GEBAK als: BATONS de VANILLE, COURONNES, AUGUSTINE8, Rhum Gebakjes en Napolitaines, Cuisinier, Pattissier, Oosthaven B. 36. Ondergeteekende bericht dat zy op den 24a Januari een winkel heeft GEOPEND in en roept door deze de gunst in van allen, om haar met haar talrjjk gezin door afname dier Waren in staat te stellen dat gezin te kunnen onderhonden. Degene die deze Waren thuis gebracht wenschen, wordt volgaarne aan vol daan. Tevens belovende door concurrentie en prompte bediening mij de gunst en recom mandatie waardig te maken Uw Dw. Dienaresse, TANDARTS (nieuwe wet,) voor alle MGNDZIEKTEN enz.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2