Ehi, -agd. BINNENLAND. N° 3660. Vrijdag 3 Februari. J888. Nieuws- en Advertentiebladvoor Gouda en Omstreken. XTEN r blik. EER!! IJE. r, rt» verij, ü- er Belgen. terdam. De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave 4 goudsche courant IBS, hunne respec- hetgeen de 878.74 tndpoeder 195.50 ’tj el, SP. De Algem. Vereen. te Goud». MSaSMBN t >r bljjven, ezondheid rd worden. an 08 Az. De uitgave dezer Courant geschiedt ZONDAG, WOENSDAG en VRIJDAG. In de Stad geschiedt de uitgave in den avond van DINSDAG, DONDERDAG en ZATER DAG. De prgs per drie maanden is 1.25 franco per post 1.50. OL, Anatherin- d schadelijk uw ik hier- ankoop van b egen iedere echte rln iwater mder Tand- boedmiddel ibruik van rven van jpen, met Kanten, ge Goud- ran 25 res onder rant. den ged. Hn zijne opgeworpen non purificatie, tot niet ontvankelijk- en overigens tot ontzeg- n schoont tot het het concept-Statuut kennis neemt i een paar regels saêmgevat, elke Artikel 1. vordering van koop van - L- den ,/t der leden waaruit deze bestaan moet, mag te achten. OPP, itvinder der IPeenen. paraten be- anrijk Co. F. E. van ilié, apoth. lam bij C. Amsterdam loth Co., van Spanje, willen verstaan. Ieder die van I zal begrijpen, dat, in _a_ ar aanduiding onvolledig zou wezen, en in breede be schouwingen wenschen ondergeteekenden zich, roor- loopig althans niet te begeven. Dit willen zij evenwel gaarne, zij het misschien ten overvloede, constateeren, dat, naar hun meening, aangelegenheden van zuiver godsdienstigen aard niet op het terrein van de staatkunde tehuis behooren en, dat een Nationale Partij ondenkbaar is zonder vasthouden aan onzen Constitutioneel-Monarchalen Regeerinirsvorm. Zij (ook Kiesvereenigingen) die in hoofdzaak zich met de hierachter gestelde beginselen kunnen ver- eenigen, worden uitgenoodigd, binnen veertien dagen onder duidelijke opgave van adres, van hun adhaesie te doen blijken aan den vierden ondergeteekende (Celebesstraat no. 34), die, op franco aanvraag, exem plaren van deze circulaire met uittreksel uit het con cept-Statuut, gaarne zal toezendeu. Na het verstrijken van den gestelden termijn zal worden overwogen of, en zoo ja hoe het best locale, dan wel meer algemeene samenwerking, onder Gods onmisbaren zegen, mogelijk is. J. F. R. S. Van den Bossche, Oud-Lid in den Raad van Nederlandsch-Indiê. Vice-Admiraal Jhr. F. Casembboot, Adjudant des Konings, i. b. d., Oud-Lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal. Jhr. Mr. R. A. Klbbck. Mr. J. Lion, Secr. van de Staatscommissie voor het Wetboek van Strafrecht voor Europeanen in N.-I. Jhr. J. H. P. Von Schmidt aw Altenstadt, Gep. Kapitein-ter-zee. Mr. H. W. F. Stbubbn. Het doel van de Vereeniging is be- ’s lands belang en dat van de Kolo- De Algem. Vereen, voor Bloemb.-Cultuur keurde Maandag 80 dezer in hare 68e vergadering met groote meerderheid van stemmen, het reglement van orde goed, opgemaakt ter bestrijding van don ver- ...j en den handel in afgesneden bloemen. De belangrijkheid van dit besluit is niet gering Nfchi minder dan 1400 bloemisten en w bloemkweekers hebben zich schriftelijk verbonden, geen handel in afgesneden bloemen te drijven en het reglement van orde legt hun de verplichting op, niet te handelen met die vakmannen, welke zich niet door hunne handteekening hebben willen ver binden. Komt iemand zijn handteekening niet na, dan mag ook met hem geen handel hoegenaamd door de onderteekenaars meer worden gedreven. Deze forsche maatregelen zijn ongetwijfeld noodza- kelijk, om den verderfelijken handel in afgesneden bloemen tegen te gaan. Bloemisten of bloemkwee kers in Nederland, die eveneens hun steun aan de goede zaak willen schenken door zich tot bovenge noemd schriftelijk te verbinden, wordt verzocht zich te richten tot het Hoofdbestuur van de Alg. Vereen, voor Bloemb.-Cultuur, gevestigd te Haarlem. (Haart. Dagblad.) Do gezondheidstoestand des Konings geeft, volgens den kroniekschrijver der N. Gr. Ct., in den laatsten tijd geen bijzondere aanleiding tot klagen, maar Z. M. wordt tot hiertoe toch nog altijd belet, zich ook maar een oogenbhk buiten het paleis te begeren. De Koningin stelt het publiek door haar schier dage- lijksche wandelritten met de lieve kleine Prinses schadeloos. Konings toestand moge hem beletten het paleis te verlaten, niet om ten hove de vreemdelingen te ontvangen, die uit Siam naar Europa zijn gekomen, om met verschillende rijken tractaton te sluiten. Ik had mg, zegt de kroniekschrijver, de lang vooraf aangekondigde Siameesche ambassade geheel anders voorgesteld dan zij isaangezien we van Siam wei nig meer weten dan dat de twee aan elkaar gegroeide broeders, die voorjaren eene reis door Europa maak ten, Siameezen waren, dacht menigeen, dat alle Simneezon op die manier geboren waren. In die dwaling verkeerde ik nu wel niet, maar allerminst dacht ik, dat de heeren er zouden uitzien als gentle men, gekleed naar de laatste Parijscho modes, met pince-nez op de kleine neuzen en glimmende cylin ders op de hoofden. De Siaraeezm zien er, wat kleur on afmetingen betreft, geheel als Japanners uit. Men zegt echter, dat ze niet half zoo vernuftig zijn. Toch spreken de heeren van het gezantschap vloeiend Fransch en sommigen ook Engelsoh en Duitsoh. Zij zijn volkomen op de hoogte van de Europeescbe toestanden. Men verzoekt ons onderstaande circulaire ter ken nis onzer lezers te brengen ‘s-Gravenhage, 31 Januari 1888. Door het stellen van eenige algemeene beginselen van staatkunde meenden ondergeteekenden, dat thans een poging mocht worden gewaagd om te geraken tot het vormen van een Nationale Partij, welker hoofdstreven behoort te wezen aan de billijke oischen van alle partijen, zooveel doenlijk, te gemoet te komen. Men verwachte geen omschrijving van hetgeen de ondergeteekenden onder Nationale Partij zouden GOUDA, 2 Februari 1888. Donderdag 9 Februari e. k. heeft de zesde abon- nements-toonoolvoórstelling plaats in de sociëteit «Ons Genoegen». De Rotterdamsche tooneelisten onder dir. der hb. Le Gras en Haspels zullen dan oproeren Abt ConstaNtun, tooneelspel in 3 bedr., bewerkt naar den bekenden roman van Ludovic Halévy. Daarin treden o. a. opMevr. BurlageVer weert, Mej. Marie Vink, Mevr. CoelinghVorder- man en de hh. Rosier Faasaen, Tartaud, Henri de Vries en Jan C. de Vos. Bovengenoemd stuk heeft, meer dan eenig ander stuk in dit seizoen, algemeen bijval verworven. In Parijs heeft het oen enorm succes gehad, hoewel er niets in voorkomt van die zoogenaamde «Franache* toestanden, die het voorouden moeilijk maken hunne aankomende dochten en zonen mede naar dten schouwburg te nemen. Integendeel bet is een stuk dat door ieder en dat zegt iets I zonder aan stoot kan gezien worden. Ook te Rotterdam loopt het beschaafde publiek er hoog meê weg en te Am sterdam wordt het nog arond aan arond iu den Stads-schouwburg met groeten bijral opgevoerd. Wij oiftringen het Verslag van den toestand van het Zieken- en Weduwenfonds «Providentie* alhier ovor het 13e boekjaar 1886/87. Daaruit blijkt dat het fonds in gunstigen toestand verkeert. Met het sluiten van het 12e boekjaar bedroeg het kapitaal1449.97 Vermeerderd met batig saldo Zieken en Wedmcrnfondi Vermeerderd met batig saldo Fereeni- gingegebouw Kapitaal der Vereeniging bij 't sluiten van het 13e boekjaar ƒ2022 21. Naar de N. Bolt. Ct. verneemt beeft Morr. Mielke aan den Directeur der Rotterdamsche Opera om haar ontslag verzocht, dat hij heeft gemeend haar niet te moeten weigeren. De officier van justitie bij de Haagsohe rechtbank, Mr. Van der Kemp, heeft Dinsdag eene uitvoerige, gemotiveerde conclusie genomen in zake 1. de Ne- derl. Herv. Korkeraad te Leiderdorp en 2. Ds. Pij- zel, predikant aldaar, contra Ds. Vlug, bezitter ran de pastorie te Leiderdorp. De bewering dat de personen, die als vertegen woordigers der eiachende gemeente optreden, niet uitmakèn het college van kerkvoogden, aangezien, behalve Dr. Van Rhijn geen der andere heeren kerk voogd is, acht de officier ongegrond, daar eisohers de stukken waaruit hunne benoeming blijkt, gepro duceerd hebben, alsmede de schriftelijke verklaring dat zij die benoeming aanuemen. De tweede vraag echter, nl. of het classicaal be stuur te Leiderdorp bevoegd was om op te treden om te doen wat des Kerkeraads is, beantwoordt Z. E. A. ontkennend. Alleen toch wanneer er yas ge brek aan geschikt personeel voor de samenstelling van den Kerkeraad of wanneer tengevolge van be danken enz. van leden, hun aantal gedaald is bene- AD VERTENTIEN worden geplaatst Ta» 15 regels a 50 Centeniedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD, 't welk des Maandags verschijnt. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. bet classicaal bestuur handelend optreden. Geen van beide omstandigheden doen zich hier voor; ner gens toch is gebleken dat bet zevental zich door woord en daad van de kerk heeft afgescheiden. Hieruit volgt: 1. de synode heeft ten onrechte uitgemaakt dat de zeven personen zijn verrellen van hunne respec tieve betrekkingen 2. dat er niet was ontstentenis van een Kerke raad 3. dat het classicaal bestuur dus onbevoegd was op te treden gelijk het gedaan heeft, en 4. dat het door het classicaal bestuur gedaan be roep van den tweeden eisoher, Ds. Pjjzel, onwettig was. Daar nu het bezit der pastorie voortduurt totdat er, volgens art 1 reglement op de vacaturen, plaats heeft vertrek, overlijden, emeritaat, kortom totdat zoodanige omstandigheden voorvallen, van welke in dit proces niet blijkt dst zij .werkelijk zjju voorge vallen, moet De. Vlug rechtens beschouwd worden als rechtmatig bezitter dor pastorie en kan derhalve de actie niet worden toegewezen. Mitsdien heeft Z. E. A. geconcludeerd tot ongo- grondverklaring exceptie van verklaring van Db. ging der vurderintjl Den 28sten Febrtritri a. s. zal de rechtbank in deze zaak vonnis wijzen.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 1