i 1888. IDE BINNENLAND. '41 Woensdag 8 Februari. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. IEN. MEEHIl de echte larta ierin ndwater r ander Tand- hehoedmiddel gebruik van at ITER 9 1 noot van B. J, goüdschecourant W. Kooiman' Duiken en D. •NEGEVEL, van van de •sel, eep, b Gouda. ep, tegen iedere ui Anatherin- eid schadelijk ihuw ik hier- aankoop van Tandpoeder i en schoone ite tot bet W. vso Winger- ik, m. A. ijl. POPP, uitvinder der te Weenen. reparaten be- denrijk Co. jj F. E. van ibilió, apoth. odam bjj C. 9 Amsterdam Jlotb Co., van Spanje, In oen Zaterdag te Botterdam gehouden vergade ring in zake de Duitsche Opera werd medegedeeld, dat de heer Bollé had verzocht, bij de keuze van een directeur voor 1888-89 niet in aanmerking te komen, maar dat de heer Von Bongardt de directie aanvroeg, mits hem een subsidie van 25,000 werd verleend. Men hoopt nu dat al degenen, die voor dat subsidie bjjdroogen, de overdracht aan den heer v. B. zouden goedkeuren, zoodat men mag aanne men dat de Opera weer voor een jaar gered is. De politie te Amsterdam is er in geslaagd eene gevaarlijke bende valsohe munters op hot spoor te komen. Heeds eenige personen, verdacht van uit gifte van valsch geld, werden in arrest genomen. Zaterdagavond kwam zij tot meerdere wetenschap van de medeschuldigen in het complot. Door de re- der Zelf- I e uitspat- I ld afb. Prijs I rschrikke- I lijdt, moet H die het I van een I j het Ver- I narkt 34, I ït bedrag, I oekhandel I Gisterenavond formeerde de Kerkeraad der Herr. Gemeente alhier het navolgend zes- en drietal predi kanten in alphabetische orde: Zestal: A. F. Adriani te Benswoude, J. W. Ber- kelbach van den Sprenkel te Herveld, L. ten Bosch te Oegstgeest, W. Klercq te Koudekerk, A. B. ter Haar Romeny te Dedemsvahrt, A. H. Boose te Woudsend. Drietal Berkolbach van den Sprenkel, ten Bosch, Boose. igheden zoo GOUDA, 7 Februari 1888. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad, die word bijgewoond door 12 leden (afwezig waren de hh. Prince, IJssel de Schep per, Lotsy en Jager) warden goedgekeurd 1. De Bekening der, Kamer van Koophandel en Fabrieken, dienst Mij 2. Het voorstel tor wjjziging der begrooting het Israëlietuch Armbestuur, dienst 1887. De raad beschikte op 3 ingekomen reclames betr. de door B. en W. vastgestelde kiezerslijsten en besloot 1. W. ran der Heij te schrappen kiezerslijst. 2. M. van Aalst te plaatsen 3. E. Bozeveld te plaatsen op cherche onder leiding van den inspecteur Batelt werd Zaterdagavond de hand gelegd op Smithuis en eene vrouw, met wie hij samenwoonde in de Van Spejjk- dwarsstraat no 6. De arrestant dreef handel in meubelen en gaat in de buurt door als fabrikant van meubelen voor wederverkoopers. Volgens gerucht zou voor eenigen tijd ook zijn broeder, mede verdacht een ralsche munter te zijn, reeds kennis gemaakt hebben met de politie. Een der medeplichtigen, Meeuwissen geheeten, was reeds in de vorige week in arrest genomen, en heeft thans bekend. Op zijne aanwijzingen werd de ge heime werkplaats gevonden in de Goudsbloemstraat bij de Lijnbaansgracht. De daar wonende personen werden door de politie overrompeld en gearresteerd. Bij huiszoeking werden verschillende gereedschap pen gevonden, alsmede, verborgen in den ,poot eener tafel, 1200 vaische muntstukken van f 1. Men meent zeker te zijn nu alle personen van het komplot in handen te hebben, ofschoon de nasporingen nog worden voortgezet. op de kiezerslijst, de kiezerslijst. Op de voordracht voor vervulling der vacature in het Collegia van zetten der Bijks directe be lastingen, ontstaan door het overlijden van den heer W. B. van Straaten, werden door den raad ge plaatst de hh. P. Goedewaagen en A. H. van Dillen. Tot onderwijzer aan de 2e Kostelooze School werd benoemd de beer P. Komen te Oosterhout. Bjj den raad kwamen de volgende stukken in 1. Eene missive van de Commissie van de Sledelijke Beleenbank, verzoekende de benoeming van een lid dier Commissie, ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer W. Post Drost. De benoeming wordt aan de orde gesteld togen de volgende vergadering. 2. Een voorstel van B. en W. betr. de ver- deeling van de gemeente in twee afdeelingen voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad evenals bjj die voor de 2e Kamer. Ter visie. 3. Een missive van B. en W. naar aanleiding van de in de vorige vergadering ingekomen nota der hb. Oudjjk on Prince. Wat betreft het denkbeeld om de librye en het archief óf do secretarie te vestigen in de lokalen der boterhal zijn B. en W. van oordeel dat o. a. de vochtigheid dier lokalen en het gebrek aan vol doend licht beletselen tegen de vervulling daarvan zijn, terwjjl bij het overige gedeelte van het voor stel door de hb. Oudjjk en Prince van de ver onderstelling wordt uitgegaan dat de Minister van Oorlog door het Byk in gebruik zijnde en door de Gemeente vrijwillig afgestane lokalen terug zou geven welke veronderstelling niet op goede gronden berust, daar die lokalen volgens het contract van 23 November 1860 zoodra hot Bijk ze voor militaire belangen niet meer noodig heeft, aan de gemeente moeten worden terug gegeven. Bedoelde lokalen kunnen dus nu niet door de gemeente worden teruggevraagd. Ter visie. In deze zitting werd medegedeeld, dat B. en W. de kas van den gemeente-ontvanger hebben nage zien en in orde bevonden, en dat Gedeputeerde Sta ten de wyziging van den Legger der wegen en voet paden dezer gemeente hadden goedgekeurd. Het StaatMid No. 22 bevat een koninklijk besluit van den 4en Februari waarbjj het volgende wordt bepaald Art. 1. De verkiezingen voor de Tweede Kamer der. Staten-Goneraal in alle kiesdistricten zullep plaats hebben op 6 Maartin de kiesdistricten waar herstemming noodig mocht zjjn, zal deze plaats hebben op 20 Maart daaraanvolgende. Art. 2. De verkiezingen door de Stateu van de Provinciën voor de Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal zullen plaats hebben op 24 Maart. De commissarissen des Konings id de verschil lende provinciën worden gemachtigd de Provinciale Staten te dien einde in buitengewone vergadering op te roepen. Naar wij met zekerheid vernemen zal de kies- vereeniging «Burgerplicht» alhier den 16e dezer vergaderen tot het stellen van een candidaat voor do Tweede Kamer. Naar het «Utr. Dagbl.» verneemt is door de Amsterdamsche heeren, die een nieuwe begraaf plaats voor Amsterdam zullen oprichten, aangekocht de buitenplaats «Westerveld,» gelegen bij Velzen, een terrein, dat zoowel door zijn ligging en beplan ting als door zijn hoogon zandgrond voor het beoogde doel uitstekend geschikt schjjnt. Het terrein grenst aan den Hollandschen Spoor weg, is 14'/s hectaren groot en rijkelijk met hout gewas beplant. Te Amsterdam wordt een station gebouwd in monumentalen stijl, uitsluitend voor den rouwstoet ingerioht, terwjjl het vervoer naar Westwveld» met afzonderlijken rouwtrein zal geschieden. w Het maken van een halte aan het op te richten station «Wester veld" zal een bezoek aan de begraaf plaats, welke in een goed halfuur te bereiken is, voor betrekkingen en vrienden gemakkelijk maken, terwijl nieuwsgierigen, die zoo menigmaal de plech tigheid bjj begrafenissen storen, vanzelf worden ge- weefd. t- De directie der «H.IJ Sp.-Maatschappij, aan wie de teekeningen voor stations on rouwwagens ter goedkeuring toegezonden zjjn, heeft reeds haar steun en medewerking toegezegd. Het denkbeeld, om de begraafplaatsen voor groote gemeenten ver van de kom dor gemeente aan te leggen en het begraven in zand- of heidegronden te doen geschieden, zal stellig aller instemming kunnen wegdragen. Zooals bekend is.'pleitten prof. Harting indertijd voor het aanloggen van groote be graafplaatsen op onze heidevelden. Twee manspersonen, in gezelschap van eene jonge dame, hebben zich Donderdag te Dordrecht opgehou den en in twee huizen van verkoop met recht tot wederinkoop twes horloges verkocht, welke het aan zien hadden van goud vervaardigd te zjjn, doch waarvan later bleek, dat het oogenschijnljjk goud wal er blonk slechts bestond uit zwaar verguld zil ver en zij dus veel minder waard waren dan het bedrag dat men er voor gegeven had. De politie, van een en ander onderriobt, Spoorde de gesignaleerde lieden op, en het bleek dat de jonge dame uit België en een der mannen uit Frankrijk herkomstig was, terwjjl de derde, een voor malig kellner, te ’s-Gravenhage te huis behoorde, en aan beide eerstbedoelden tot tolk diende. Bij den verkoop van de horloges moeten zij zeer omzichtig te werk gaan, daar gebleken is, dat door hen volstrekt niet gesproken wordt van een gouden of zilveren horloge, doch zij hot voorwerp alleen te koop aanbieden met Je vraag, wat men daarvoor geeft, zoodat zij wel zorg dragen, dat men hun geen bedrog kan ten laste leggen. Door de goede zorgen der politie werden dekoo- pers in de gelegenheid gesteld den koop te vernie tigen en hun geld terug te ontvangen, terwjjl het waardige drietal, dat reeds geruimen tijd tc Botter dam verbljjf houdt, na op het ernstige van zijne praktijken te zjjn gewezen, het raadzaam heeft ge acht Dordrecht zoo spoedig mogeljjk te verlaten. (D. C.) De heer J. J. A. Ploos van Amstel, predikant te Beitsum c. a. heeft bedankt Voor het beroep naar de doleerende kerk te Gouda. -i- Vonnissen gewezen door het kantongerecht te Gouda dd. 1 Februari 1881. Ter zake van overtreding der wet op de jacht en visscherjj A. H. 1 of 1 dag met verbeurdver klaring en bev. tot uitlevering van het geweer of 10 subs. 2 dagenJ. MY/SoflX2 dagen P. C. vrijgesproken i D. v. H. en A. Vf. ieder 1.50 of 1 dag; A. K. en P. P. ieder 2 X ƒ3 of 2 X 8 dagenter zake van hot zonder recht loopen over eens anders grond M. B. en L. B. 1 of 1 dagHet op den openbaren weg laten staan van een trekdier zonder voorgenomen maatregelen, L. P. 0.50 of 1 dag; ter zake van te Gouda zitten op zjjn hondekar, W. E. 2 X f of 2 X 1 dagter zake van het laten van een hohd zonder muilkorf, B. H. 2 of 1 dag. Ter zake van overtreding der w. op de j. en v. als nog L. P. v. B. 2 X f 1-» of 2 X 1 dagJ. B., J. B. en C. F. B. ieder 2 X J 1.50 of 2 X 1 d. T. v. d. K 2 X of a X 8 d.ter zake v. b. te Gonda berijden van oen klinkerstraat J. v. d. W. 0.50 of 1 d. ter zake v. h. verwekken van nachtgeruchten D. W. 3 of 2 d.ter zake van te Gouda verknopen van niet gekeurde visch J. d. K. 1 of 1 d. Ter zake van wateren buiten de waterbakken, J. v. V. f 0.50 of 1 d.ter zake van openb. dronkenschap F. S. 1 of 2 d., rijden over een klinkerstraat P. N., G. B. en W. v. Rf ieder/0.50 of 1 d. Een der nieuwe kiezers te Zevenhuizen, (een arbeider die wat groot wppnt) heeft den oproepings brief voor de verkiezing van een lid van den Baad geweigerd «uit vrees dat* er kosten aan verbonden waren f* Visschers onder de gemeente Zevenhuizen hebben in de vorige week in één trek met den zegen onge veer 4000 pond visch gevangen, wat een waarde van 400 vertegénwoordigt, het pond gemiddeld op 10 cents gerekend. De vaart in don IJsel blijft, ondanks het dooi- wedor, gestremd door de zware en uitgestrekte jjsophoopingen, die zich in do rivier bevinden, onder Krimpen en Kapalle a/d IJssel. Nog verscheidene dagen kan deze stremming voortduren, indien geen jjsploegen of andere zware booten aan het werk worden gesteld, om beweging en doorvaart in de jjsmassa te krjjgen. Nog nimmer had men in de IJselstreek zóóveel overlast van het drjjfys als dezen winter. J* 1

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 1