B0MAN5W0NING sonm&na, woeuiii NIEUWE DASSEN. E0ST en nTWONIMÏ B0RDMUX WIJNEN Stoom Bieekerij Openbare Verkooping Openbare Verkooping WINKELHUIS Bultenlandsch Overzicht. LOTING Nationale Militie. KENNISGEVING. ADVERTENTIÉN. Nederlandsche Bonwvereeniging Wed. C. van OME, TE HUUR ofTE KOOP WEI - HOOILAND WINKELHUIS A v. OS Az. Kleiweg E. 73 en 73s. UTOOïsTIEj H3Xj. Burgerlijke Stand. Wed. L. D. MARTENS, gevestigd te GOUDA. De DIRECTIE. J. G. BROUWER NYHOFF, sche Entrepotdok werd zonder discussie aangeno men met 55 tegen 1 stem. De heer Rooseboom hield daarna zijn aangekon digde interpellatie, waarbij hij de Regeering naar hare plannen vroeg met de miliciens der lichtingen 82 en 88 te land en 83 en 84 ter zee, en aan drong op uitstel van het ontslag dier lichtingen. Dit werd bestroden door den heer Reuther en verdedigd door den heer J. Schimmelpenninck van der Oye, waarna de Regeering indiening beloofde van oen wetsvoorstel tot indiensthouding van de lanumiliciens der lichting 1883 en van de zeemili ciens der lichting 1884. De lichting 1882 langer in dienst te houden was niet haar voornemen. Het voorstel tot verbetering van de Berkel vond bestrijding bij de heeren Van Alphen, Van der Feltz en Willink, en werd verdedigd door de hee ren Van der Sleeden en De Ranitz. Het debat liep niet af. Op de lijst van werkzaamheden werd nog gebracht het conversie-rapport en de interpellatie- Smeenge, waarna de vergadering tot Dinsdag half 2 werd verdaagd. Uit Den Haag wordt gemeld Gisteren namiddag had in de slachtplaats der coöperatieve vleeschhouwerij van Eigen Hulp eene proefneming plaats met het schietslachtmasker-Sigis- mund. Deze proefneming geschiedde op vorzoek van hot hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeni- ging tot bescherming van dieren, welks voorzitter, jhr. par* R« A. Klerck, benevens de leden H. van Aken, rijksveearts, en J. A. Jurriaanse, tevens medebestuurder der slachterij, tegenwoordig waren. Evenzeer waren aanwezig ecnige door het departe ment van oorlog afgevaardigde militaire autoriteiten, waaronder de kapitein J. W. D. van Dorth, pre sident der voedingscommissie en chef der militaire slachterij te Middelburg, vergezeld van den meester slager in die slachtorij, benevens vele belangstel lenden. De proef werd geleid door den voormali- gen onbezoldigden rijksveldwachter in dienst der Nederl. Vereeniging t. b. v. d., J. Aarts. Nadat het dier geheel vrij was voorgebracht, bracht Aarts den loop van het masker tegen den kop der koe en deed het schot afgaan, waarop het dier onraid- delijk dooi nederstortte. Vervolgens geschiedde de halssnede en had de uitbloeding plaats. Na de ope ning en verdere behandeling van hot dier, toonde de heer Van Aken aan do aanwezigen dat de uit bloeding volkomen was. De kapitein Van Dorth betuigde zijne algeheele instemming met deze slacht wijze, die de minst pijnlijke, de Snelst doodendo en de beste voor de conserveering van het vleesch mag worden genoemd. Het masker is reeds sedert eenigen tijd bij de Vereeniging Eigen Hulp in vast gebruik. Uit St. Petersburg wordt geschreven: Bij de aanhoudende strenge koude in Rusland zyn, blijkens uit Moskou ontvangen berichten, in de laatste dagen aldaar niet minder dan 13 lijken gevonden van doodgevroren menschen. Daaronder bevonden zich 5 vrouwen. De slachtoffers schijnen voor het meerendoels fabriekarbeiders of handwerks lieden te zijn. Daar gedurende dezen winter in de oude hoofstad bijna alle nachten lieden mei be vroren ledematen in de straten worden gevonden, maakt de politie aldaar des nachts voortdurend rondes, ten einde hun behulpzaam te zyu en, indien noodig, in één der hospitalen onder dak te brengen. De Deputatenvergadering der anti-revolutionaire party, die Woensdag te Utrecht bijeenkwam, was meldt ffde Standaard" talrijker dan ooit bezocht384 deputaten waren opgekomen, behalve de adviseerendo leden, de leden der Staten-Gene- raal, die der Provinciale Staten en de Pers. De voorzitter stelde de volgende resolutie voor, waarmee de vergadering zich vereenigde irDe afgevaardigden van anti-revolutionaire kies- vereenigingen verklaren het ten diepste te betreu ren, dat enkele belijders van den Christus die eertijds met hen den strijd tegen ongeloof en revolutie streden, thans, juist op het oogenblik waarop door Gods goede gunste het einde van de verdrukking van ons Christenvolk nabij en zeker was, gemeend hebben, zich van hun broederen te moeten afschei den, openlijk of feitelijk de hand aan hun verdrukkers te reiken en zoo de verantwoordelijkheid op zich te laden van do bestendiging van het geleden on recht verklaren bovenal met een diep leedwezen, dat der ergernis nabij komt, bespeurd te hebben hoe enkelen hunner zich door bijzondere belangen of antipahiëen verleiden lieten, om zelfs de christelijke school, deze gave Gods aan ons vaderland, monument van eene christelijke toe wy ding en volharding, waar aan zelfs de tegeustander eore bood, als offer te ver gen voor hunne misnoegdheid verklaren, dat zij desniettemin, ook zonder hen den strijd, waarvoor Groen van Prinsterer het vaandel opstak, met aan- eenges'bten gelederen en in de kracht des Heeren willen voortzetten werpen van zich elk vermoeden, alsof het bij dezen strijd tegen de revolutie en voor het Evangelie, hunne bedoeling zou zijn vooreenige kerkelijke fractie, welk ook, boven de andere voor deel te verwerven, en bidden het van de ontfer mingen huns Gods of, dat wierd nu eenmaal in dezen bangon strijd de overwinning geschonken, de vrucht dier zegepraal niet alleen aan hen, die thans van ons gingen ten zegen moge strekken geen an der loon voor hun inspanning, noch andere kroon na hun stryd begeerende, dan dat eenmaal weer al het volk des Heeren als een eenig man voor den naam des Heeren moge staan, en zoo voor hunne als voor onze kinderen, tot in de verre ge slachten de erfenisse bewaard moge blijven, die, naar uitwijzen onzor landshistorie, in banger dagen eens door het bloed onzer martelaren wierd ver worven." Het //program van actie" werd, behouden enkele kleino veranderingen, met algemeone stemmen op één na, aangenomen. Te St. Petersburg zal dezer dagen een slede wedstrijd plaats hebben, waarbij uitsluitend dames de paarden zullen besturen. Elke dame zal, even als bij de wedrennen, eigen kleur dragen met dezelfde kleur zullen ook de sledeu en tuigen ge tooid zijn. De prijzen, bestaande uit juweelen, worden door de Keizerin, de jockey-club en andere sportvereenigingen beschikbaar gesteld. De dames, die deelnemon aan den wedstryd, moeten niet jonger dan 20 en niet ouder dan 40 jaren en bovendien van adel zijn. Do toegaugsprys tot het afgesloten terrein zal ongeveer 50 gulden zijn. Mevrouw Albregt, die gisteren op ons tooneel haar 40-jarige tooneel-loopbaan herdacht, is van een waar kunstenaars-geslacht. Hare beide ouders waren indertijd sieraden van den Amsterdamscheu stads-schouwburg. Zij zelve debuteerde reeds op B-jarigen leeftijd en kreeg 8 jaar later (in 1848) een vast engagement. Bleek al spoedig dot haar een schoone toekomst wachtte, de echtverbintenis met den talentvollen Albregt, met wien zij 27 jaren lang een hoogst gelukkig huwelijksleven leidde (van 18B21879) was ook voor hare ontwikkeling als kunstenares van groote beteekpnis,, l)e zorg, die zij'steeds besteedde aan hare rollen strekte zich steeds eelffl uit tot de geringste détails. Aan haar costuum ontbreekt nooit iets. Ook haar stil spel is altijd uitstekend. Zij plaatst zich nim mer onnoodig op din voorgrond, maar weet juist de plaats in te nemen, die haar toekomt. Verdient zij als kunstenares du/ onze achting, ook als monsch is dat het geval. t In een artikel van- A. J. do Buil, lezen wij o.a. het volgonde over hqar «Is het talent dikwijls de eenige lichtzijde van het karakter der kunstenares, waaraan in het gewone, huiselijke leven, een donkere schaduwzijde tegenover staat, niet alzoo bij Mevr. Albregt. Wio ooit het voorrecht had in haren kuiselijken kring te worden toegelaten, heeft gewis den indruk ontvangen, dat hoe vaak, helaas, ook elders het tegendeel bljjke, orde, netheid, smaak, goede toon, in één woord alles wat het .aangenaam intérieur» uitmaakt, in het kun stenaarsgezin niet vergeefs behoeft gezocht te worden.» Trad Mevrouw Albregt in de laatste jaren in Gouda slechts zelden op, uit vroeger jaren was ons allen een hoogst aangename herinnering bijaebleven van de geestige wijze waarop zij rollen vervulde als Lotje in .de Oude Doos", Mr» Jinitcin in .Nelly", Mina in «Uitgaan», Judith Uarleigh in .Jane Eyre» enz. enz. Dat haar talent met de jaren niet is verminderd, bleek ons gisteren duidelijk. Zjj vervulde de hoofd rol in De Rusttverstoorstbr van Benedix (waarin zij 16 jaren geleden hier ook optrad) en be- koordo ons als van ouds door haar keurig, geestig, boeiend spel. De hatelijke schoonmoeder, die in het vredelievende huishouden van hare kinderen onrust en spanning te weeg brengt, den een tegen den ander in het harnas jaagt en overal den lach op het gelaat in tranen verandert, werd uitstekend door haar voorgesteld. De overige dames en heeren, die medespeelden, kweten zich ook goed van hun taak. De heer Jos. van Lier mocht zich vooral in don bijval van het publiek verheugen door de aardige vertolking van Lebrecht Muller. Mej. Meeuwissen als Thc'kla en Mej. Ev. Kapper als keukonmeid waren ook zeer goed. De heer van Beem had behalve de rol van Eerhart ook nog die van Graaf Morling op zich genomen daar de heer Meijes door ongesteldheid verhinderd was. Hjj beviel ons in de eerste beter dan in de tweede. Gelijk te verwachten was zou Mevr. Albregt dezen avond bijzondere bewijzen van sympathie ontvangen. Toen zij in het le bedrijf opkwam werden schetterende fanfare# aangeheven en werd haar een prachtige bouquet aangeboden namens de afd. .Gouda» van het Nederlandsch Tooneel- verbond. Na afloop van het stuk ging het gordijn nogmaals omhoog en daar stonden de acteurs en actrices allon op het tooneel, in het midden Mevr. Albregt. De heer André nam toen het woord en zeide dat hem de aangename taak was opgedragen haar de volgende missive voor te lezen onder aanbieding van het daarin aangeduide geschenk: Gouda, 17 Februari 1888. Hooggeachte Mevrouw I Het zij ons vergund namens eenige Leden der Afdeeling .Gouda» van het Nederlandsch Tooneel- verbond en eenige andere kunstvrienden U bij ge legenheid van den dag, waarop Gij Uwe 40-jarige tooneel-loopbaan in ons midden herdenkt, nevens gaande drie prachtwerken aan te bieden ais een bewijs van hoogachting en hulde aan Uw talent. Herhaaldelijk mochten wij, vooral in vroeger jaren, hot voorrecht hebben U ook in Gouda te zien op treden, vaak aan de zijde van Uw onv.rgetelijken, ook door ons hoog vereerden echtgenoot. Wij hopen, dat dit voorrecht nog dikwijls ons moge te beurt vallen en dat bet U gegeven zij nog lang gespaard te blijven voor de kunst en het toonoel, waarvan Gjj een der grootste sieraden zijt H. W. G. KONING. J. M. NOOTHOVEN van GOOB. W. J. FOBTUXJN DBOOGLEKVEB. Jr. Aan Mevrouw Albregt-Engelman. Duidelijk bleek dat Mevr. Albregt hoogst aange naam was verrast door dit huldeblijk. Zij trad voor op het tooneel en sprak een hartelijk woord van dank tot de aanwezigen. Do Kölnuche Folktzeitung blijft volhouden, dat België en Nederland samen met Duitschland een gehoim tractaat hebben gesloten, waarbij hun houding wordt vastgesteld bij een mogelijken aanval van Frankrijk en Busland op Duitschland. Beide staton zouden behooren tot de «andere kleine rijken", met wie Duitschland, gelijk prins Bismarck onlangs in den Bijksdag zeide, verdragen heeft gesloten. Te Brussel is daarvan niets bekend, doch door deze mededeeling wordt de aandaoht gevestigd- op de vraag, of België ondanks de bekende onzjjdig- verklaring tractaten kan sluiten. Wel heeft de koning, volgens de grondwet, het recht traetaten te sluiten, mits hjj ze ter kennis brenge van de Kamer, maar de vraag is, in hoever dat recht des konings in overeenstemming ia te brengen met België's onzijdig heid. Te Parijs begint de binnenlandsche toestand weer meer op den voorgrond te treden, want elk oogen blik wordt de val van het ministerie Tirard ver wacht. In den ministerraad werd reoda ernstig beraad slaagd over een der laatste Kamerzittingen, waarin het ministerie ternauwernood den ondergang ontsnapte. De regeering besloot alles te beproeven om de uit gaven voor Tonkin en Annam zooveel mogelijk te verminderen, ten einde aan den wensch der Kamer te voldoen. Do directeur van het departement der koloniën, een onderafdeeling van het departement van marine, de heer Felix Faure, achtte dit echter onmogelijk en vroeg daarom zijn ontslag aan. Ver moedelijk zal de heer Etienne hem opvolgen. In den toestand van den Duitschen Kroonprins komt weinig verandering. Het rapport van Mackenzie is thans opgenomen in de «Beichsanzeiger*de conclusie is ons reeds bekend de Kngelsohe genees heer houdt vol, dat voor de diagnose van kanker geen gmoegzame grond bestaat en eerst het verder verloop der ziekte met zekerheid kan uitmaken, of het al of niet kanker is. Prof. Bergmaan bljjft bjj zjjn eerste diagnose, kanker, en hjj heeft verschil lende specialiteiten aan zjjn zjjde. Deze toestand van onzekerheid is voor de omstanders inzonderheid uitermate pijnigend. In elk geval is en blijft het, ook in het ongunstige geval, een ziekte, die zeer langen tijd kan duren. De bloedsporen in het sljjm hebben opgehouden. De prins verliet gisteren eeni gen tjjd zjjn kamer, om deze te laten luchten. De eeilust is bevredigend de neuralgische hoofdpijn verdween. Bergmann kwam volgens de «Nat Zeit» over op verzoek van den Kroonprins zelf. De berichten over een anderen Duitschen Vorst, die in Italië zoo geen genezing, dan toch verlenging van lején zoekt, den Koning van Wurtemberg, lui den steeds ongunstig. Het klimaat, dat hem anders 's winters zooveel goed deed, dat hij in 't voorjaar naar zjjn land kon terugkeereu, werkt nu, wellicht omdat de winter overal streng is, minder goedde patient geeft op en heeft steeds koorts met onrustige nachten, terwijl de krachten minder worden. Nu d'a heer James Blaine, de aangowezen candi- daat voor het presidentschap der Vereenigde Staten, zich heeft teruggetrokken, is hot de vraag, wie in zijn plaats als candidaat der republikeinen bij de aanstaande verkiezingen tegen president Cleveland in het strijdperk zal treden. De senator Sherman heeft de meeste kans, maar ook worden als aan staande candidaten genoemd de senatoren Ewarts, Alison en Hawley, benevens generaal Sheridan. De democraton zijn niet zeer tevreden over Blainos besluit, want zij beschouwen het als een nadeel voor den heer Cleveland, dat een ander man als candidaat optreedt, in plaats van Blaine, wiens kansen niet zeer gunstig stonden voor do TWEEDE OPENBABE KENNISGEVING. BUBGEMEESTEB en WETHOUDEBS van Gouda, voldoende aan art. 28 der Wet van den 19 Augus tus 1861 Staatsblad no. 72), en aan art. 20 van Zijner Majesteits besluit van den 8sten Mei 1862 (Staateblad no. 46), brengen ter algemeene kennis dat de Loting der in het vorige jaar voor de Natio nale Militie ingeschrevenen in deze Gemeente zal plaats hebben op Dinsdag den 28° Februari aanstaande dat de ingeschrevenen naar alphabetische orde opgeroepen, zeiven hun nommer trekken, dat ook voor den niet opgekomen Loteling de trekking kan geschieden door zijn Vader, Moeder of Voogd ter- wjjl dit bij hunne afwezigheid door den Burgemees ter of een Lid van den Gemeenteraad wordt gedaan dat de belanghebbenden, ten einde te loten èn opgaaf te doen van de redenen van vrijstelling, die zij ter zake van de Militie meenen te hebben, zich op voormelden dag, zullen moeten bevinden ten Baadhuizo dezer Gemeente, en wel zjj wier geslachts naam begint met de letterA, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, of L, des voormiddags ten 9 ure, en die, wier geslachtsnaam begint met de letterM, N, O, P, Q, B, S, T, U, V, W, X, IJ of Z des voor middags ten 11 ure. Dat op Maandag den 20 Februari 1888, van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 en van 3 tot S ure, op bet Baadhuis aanvraag kan worden gedaan tot het opmaken der getuigschriften wegens Broe- derdienti of van te zijn eenige wettige toon, en dat belanghebbenden, ten bewjjze van volbrachto of wer kelijke broederdienet daarbij moeten overleggen een patpoort, zakboekje of atleet ran dientt bij plaatner- vanging en zich moeten aanmelden vergezeld van twee met hen bekende, ter goeder naam en faam staande ingezetenen, die op hunne verantwoordelijkheid de ver- eischte getuigenis kunnen afleggen en het op te wa ken getuigtchrijt onderteekenen. Voorts, dat de benoodigde bewjjzen van werke- lijken dienst of uittreksels uit het Stamboek, voor de belanghebbenden bij de betrokken korpsen zullen worden aangevraagd indien zjj zich voor de Loting vervoegen ter Secretarie dezer gemeente en de daar toe noodige inlichtingen tijdig omtrekken en dat zij die bezwaren mochten hebben tegen de wjjze waarop de Loting is geschied, die kunnen in brengen bij de Gedeputeerde Staten dezer Provincie binnen vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de Loting heeft plaats gehad, bjj een op ongezegeld papier geschreven bezwaarschrift, hetwelk, met de noodige bewijsstukken gestaafd, tegen bewjjs van ontvang zal behooren te worden ingeleverd bjj den Burgemeester dezer Gemeente. Gouda, den 17 Februari 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BEBGEN 1JZENDOOBN. Do Secretaris, BBOUWEB. De BUBGEMEESTEB van GOUDA, brengt over eenkomstig Art. 16 tweede lid der wet van den 26 Mei 1870 Staateblad no. 82) ter algemeene kennis Dat hij gedurende dertig dagen ter inzage van der belanghebbenden ter Secretarie van de Gemeente heeft nedergelegd de Staat aanwijzende de uitkomsten van de meting en schatting der Gebouwde eigendom men welke nienw gesticht zjjn ot aan welke vernieu wingen hebben plaats gehad, met opgave van het jaar waarin de belastbare opbrengst geregeld wordt, bedoeld in de Artt. 15, 23 en 43 van gemelde wet. Gouda, den 17 Februari 1888. De Burgemeester voornoemd, VAN BEBGEN IJZENDOOBN. CORRESPONDENTIE. D. H. Plaatsgebrek belet oos heden aan Uw versoek te voldoen. In one volgend nr. gaarne. na Rsdictik. GEBOREN 15 Febr. Maria Catharina, ouders B. Nieu- wenhuiaen en M. C. Brians. 16. Wilhelmus Willebrordas en Jacobs Theodora, ouders A.. Kraan en T. van Alkemade. 17. Cbristiaan Adriaans, oadars I. Seholtz en N. A. Emeis. 18. Hendrikas Martinne, ouders M. J. H. tan den Bosch en M. A. Schol ten. OVERLEDEN 16 Pebr. G. tan Gent, 61 j. 17. A. tan der Laan, wed. E. Hoskyn, 72 j. H. M. tan den Bosch, 1 j. 2 m. Heden overleed na een langdurig ljjden mijn innig geliefde Echtgenoot, de heer P. vak der KLEIJN, in den ouderdom van 65 jaren. Wed. P. van dbr KLEUN— Oouda, 18 Februari 1888. Verhoef. V Na een langdurig ljjden overleed heden tot onze diepe droefheid onze dierbare Vader en Behuwdvader, de heer P. vak dbr KLEUN, in den ouderdom van 65 jaren. P. J. v. d. KLEIJN. L. M. v. D. KLEUN—Horhks. L. J. LINTHORST. G. E- LINTHORST—v. n. Kliijk. J. P. v. d. KLEUN. M. C- v. d. KLEUN. Gouda, 18 Februari 1888. Voor de vele bewjjzeu van deelneming, ontvangen bjj het overigden van onzen Broe der en onzen Zwager, betuigen wg onzen inni- gen dank. A. SMITS. M. J. SMITS. Gouderak, 15 Februari 1888. Een WEDUWE met 7 kinderen, die met MANGELEN in haar onderhoud hoopt te voor zien, verzoekt vriendelijk de gumt van haar geëerde stadgenooten te mogen genieten, be lovende een nette en pronkte bediening. Raam, oostzijde O. 74. GEWONE VERGADERING van AAN DEELHOUDERS tot het doen der REKE NING op DONDERDAG den 23° FEBRUARI 1888, in het Koffiehuis <og Harmonie» op de Markt te Gouda, des middags ten één are. Eene DAME vraagt tegen APRIL en VRIJE KAMER. Brieven onder letter E. aan het Bnrean van dit Blad. De zoo gnmtig bekend staande Zuivere be legen lever ik met succee voor 27 per anker van 48 flesschen franco bnis door geheel Nederland. Ook per half en kwart anker. Proefflea- schen 0,60. Voorts zjjn alle andere bekende merken bjj mjj verkrijgbaar. Prijscouranten gratis en franco. Kleiweg No. 2 te Gouda. in do BOELEKADE met alle bybehoorende GEREEDSCHAPPEN. Te bedragen by H. B. SCHRAVE, Boele kade. op VRIJDAG 2 MAART 1888, des voormid dags ten elf ure, in het Hotel «'t Gouden Hoofd,» bewoond door A. vak VLIET, te Montfoort, van DE KAPITALE No. 33 met onderscheidene perceelen en met STEENAARDE bezet staande en liggende in Achthoven te 1'.inschoten, heiend door eigendommen van Vrouwe PAR- TOES—Ottbrdhin, Erven T°. BAAS, de Fun datie van HILLEGÜNDA SCHOORMOND te Utrecht, de Wed. J. MOCKING en den Heer N. BRUiNT Wz. c. s., Kadastraal bekend Ge meente Lintchoten Sectie F N™ 111 tot en met 120, 119b>«, 127 tot en met 130, 185 tot en met 189, 238, 255 en 256, ter gezamenljjke grootte van 23 Hectaren 98 aren 70 centiaren. Eerst in perceelen en daarna gecombineerd. Breeder bjj biljetten vermeld. Te aanvaarden en te betalen1 Mei 1888. Nadere inlichtingen zjjn te verkrjjgen ten kantore van den Notaris aan de Kromme nienwegracht WjjkF N'. 390 te Utrecht, ten wiens overstaan deze verknoping plaats heeft. op MAANDAG 27 FEBRUARI 1888, des morgens te Elf nren in het Koffiehuis «Har monie» aan de Markt te Gouda, van Nr. 1. Een aangenaam, gemakkelijk inge richt en goed onderhonden ERF en TUIN in de Crabethstraat te Gouda, wjjk Q Nr. 233. Terstond te aanvaarden. Het Huis bevat 4 Kamers, 2 Alkoven, Kenken, Kelder, Zolder en Dienstboden kamer. Nr. 2. Een goed onderhonden met afzonderlijke BOVENWONING, ERF en TUIN in de Crabethstraat te Gouda, wjjk Q Nrs. 231 en 231°. Het Huis bevat, behalve den mimen Winkel, beneden: 2 flinke Kamers, groo- ten Kelder en Kenken en boven 3 Kamers, Keuken, Zolder en Dienstbodenkamer. Te aahvaarden: Beneden 1 Méi 1888 en boven terstond. Nr. 3. Een rnim op gnnstigen stand gelegen met ERF en PLAATSJE aan de Naajjeretraat (Groentemarkt) te Gouda, wijk H Nr. 23. Te aanvaarden 1 April 1888. Het Hnis bevat: een mimen Winkel met flinke Kamer en Keuken daarachter en boven een groote Voorkamer met Alkoof, nog eene Kamer en Zolder. Nr. 4. Een goed onderbonden HUIS, ERF en perceel GROND in de Boomgaardstraat te Gouda, wjjk R R Nr. 147. Terstond te aan vaarden. En Nrs. 5 en 6. Twee HUIZEN en ERVEN in de Keesfaessensrolwagensteeg te Gouda, wjjk F Nrs. 34 en 34». Gezamenl jjk verhaard voor 1.40 per week. De perceelen zjjn de 3 laatste werkdagen vóór den dag der Verkooping, en op dien dag des morgens van 9 tot 11 aren te bezichtigen. Nadere inlichtingen geeft Notaris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2