INBOEDEL. ruim 20 hectaren Buitenlandsch Overzicht. ADVERTENTIËN. Hooi-, Veen-, en Rietland, Dam- grond en Water KOKPOKINFATING. MARKTBERICHTEN. Burgerlijke Stand. Openbare Verkooping te GOUDA, Openbare Verkooping te REEUWIJK, REEUWIJK Borch en deu Minister bestnden en met S6 tegen 80 en 84 tegen 81 s». verworpen werden het amebdeioent-Meesters, strekkende om te bepalen dat de verbetering zal geschieden naar de ontworpen of zóóver daartoe aanleiding bestaat, te wijzigen plannen, nam de Minister over maar art. 1 werd daarna mede .verworpen met 85 tegen 31 stemmen. Verschillende kleine wetsontwerpen werden daarna zonder discussie goedgekeurd. Daarop ving de interpellatie aan van den heer ëmeenge betreft-nde het spoorwegongeluk te Rui- nerwold. De heer Smcenge stelde de Minister van water staat de volgende vragen «Is het niet wc naehèlyk bij het verleggen van kruisingen meer voorzorgsmaatregelen te nemen dan *tot nu toe het geval isP „Is het niet wenschelyk fop stations als Ruiner- wold meer person* elaan te stellen, nu gebleken is. dat er omstandigheden kunnen lyu die et n nako ming van alle voorschrift*n onmogelijk maken? „Is het niet gebleken, dai de verbandkisten op de treinen in de metste gevallen doelloos zijn, die op de stations niet beantwoorden aan de eischen der wetenschap, de brancards door eene kleine verandering meer aan het doel kunnen beantwoor den, het stationeeren van speciale wagens voor het vervoer vau gewonden op verschilleude plaat sen hoogst wenschelyk is P „Wat denkt de Regeering te doen, ten einde het draukgebruik bij het spoorwegpersoneel tegen te gaan, in elk goval tot een minimum te beperken P" Spr. lichtte die vragen toe, gaf de schuld van het onheil a«u het plichtverzuim van het personeel van den sneltrein, maar achtte de waarborgen voor do veiligheid en het personeel van stations als Ruiner- wold te goring, en deed verder uitkomen dat de ver bandkisten slecht voorzien waren. Hij drong aan op verscherpt toezicht ten einde misbruik van sterken drank onmogelijk te 'maken, en op het in dienst stellen van ziekenwagens. De Minister van Waterstaat beloofde het reglement te wyzigon en aan te vullen wat de kruisingen betreft. Op elk station zullen voortaan 2 vaste beambten moeten zijn cn worden aangesteld. Overigens be loofde do Minister aan de opmerkingen zooveel doenlijk tegemoet te komen en vooral het geringste vergrijp te zullen doen straffen, waar het drank misbruik geldt. Voor de Haagsohe rochtbank is dezer dagen de ▼raag bepleit of oen firmant, die uit de firina getre den is, tegenover derden de firma bindt door zijne bekentonis, en wel naar aanleiding van de volgende feiten Op een bankierskantoor te 's-Gravenhage, dat van de firma L., was een bedionde in dienst, die zijn fortuin zocht to maken door speculaties in Ameri- kaanscho spoorwegen. In plaats van voorspoed, brach ten do ondernemingen echter niets dan verlies mede, zoodat het einde was dat de bediende aan zijn kan toor een bedrag van :fc 13.500 schuldig was, en daar hij geen vormogen had schuldig bleef. In den boezem der firma zelve ontstond verandering door het uittreden van den Heer M., en toen nu de bediende aangesproken werd tot betaling vau hetgeen hij schuldig was, beriep hij zich op eeno overeen komst, die tusschen hem en den Heer M. als lid der firma zou bestaan, waarbij de wijze van afbetaling hem niet onbelangrijk werd vergemakkelijkt. De over gebleven leden der firma, die met do liquidatie be* last waren, achtten eik bewijs der overeenkomst af wezig, en meenden dat zulks niet to putten was uit een brief na de uittreding van den Heer M. door dezen aan den kantoorbediende geschreven, in welken brief van de getroffen overeenkomst sprake was. Mr. A. M. van Stipriaan Luïs^ius lichtte namens de thans eischende firma de vordering toe, en trachtte daarbij aan te toonen, dat voor het bestaan der be weerde overeenkomst, waardoor de overblijvende leden der firma zouden gebonden zijn, schijn noch schaduw te vinden was. Van don anderen kant meende Mr. Thorbocke, dat door de bekentenis van den uitgetreden firmant M. bleek dat de overeenkomst wel degelijk bestond. De uitspraak wterd bepaald op Vrijdag 9 Maart. Uit Almelo schryft men aan het Dagblad dd. 21 Februari omtrent deu staatder werkstakingVan de bemoeiingen der heeren G. Salomonson Hzn. en H. A. Stork, die met ds. Snellen een vergelijk pogen tot stand te brengen tusschen do Gebr. Scholten en de werksta kers, is nog niets bekend. Het grootste bezwaar ligf hierin dat deze heeren moeten weten of werkelijk bij de firma Scholten minder verdiend wordt dan bij do andore fabriekanten in Almelo, en nu weigeren de heeren Scholten de daarvoor gevraagde inlichtingen te geven, tenzij onder zulke diepe geheimhouding, dat de kansen op het trefTen van een vergolyk weder j minder worden. Of verlies do loonsvermindering i noodzakelijk heeft gemaakt is aldus ogk moeieiijk uit te maken, daar de heeren Scholten, ten spijt van het goede doch minder practisch advies van den heer Van Marken, geen lust hebben inzage in hunne boeken te geven. Het leven der familie Scholten is hier thans verre van aangenaam. De ramen der woningen geven, daar allen met planken voorzien zijn om do ruiten te sparen, geen uitzicht en is het daarbinnen uit den aard der omstaudigheden en van het weinige licht steeds somber. De chef der firma kan niet dan in gezelschap van een politieagent zich op den openbaren weg begeven. Eergister-avond werd bij den uitgever van het Twentsche Zondagsblad alhier een ruit ingeworpen, omdat dit blaadje, dat steeds de zaak der werk stakers had voorgestaan, Zaterdag opkwam tegen een stuk van den hoofdaanvoerder der socialisten, waarom allerwaarsohynlykst dezo wraak werd ge nomen. Maar juist door wraakoefeningen op do firma Scholten en hot inwerpen van glazen, noemt de svui- pathie voor de werkstakers niet toe, wat ook door sommige correspondenten moge worden beweerd. Want ofschoon nog steods met lijsten tot onder steuning wordt rondgegaan, veel wordt daarop niet meer ingcschrevon, wat mede oorzaak vindt in den langen duur van den on houd ba reu toestand. Vol gens geruchten is er nog geld voor twee weken gewone uitkcering, en iets langer voor toegezegd brood, maar op geruchten kan men niot veel ver trouwen wanneer men die alleu wilde ópteekeuen, zouden kolommen te vuUod zijn. Naschrift. Heden-namiddag werd alhier eene vergadering gehoudéh van werkstakers, waarin, na kort debat, door den bekenden leider dor sociaal democraten Bonuiuk, uit Hengelo, oen voorstel gedaan on aangenomen werd om eene commissie samen te stellen van 5 leden, twee door de heeren Scholton en twee door de werkstakers te benoemen, met den heer Van Marken uit Delft, als voorzitter, om te trachten aan de werkstaking een einde te maken. Van dit besluit der vergadering werd nog heden aan de hoeren Scholten kennis gegeven en binnen 3 dagen antwoord verzocht met opgave van twee leden der commissie. De gevaren van roman-lectuur. Een jonge en aardige modisto van J8 jaar, Pauline A., was ge roerd geworden door de vurige liefdesbetuigingen van oen workman, gónaarad Gustaaf G., dion zij eiken avond, als zij Van het atelier naar huis terug keerde, ontmoette, fjpty aanbaden elkander, maar de ouders van Pauline waren op hunne hoede. De twee gelieven zagen zich dns genoodzaakt, hun toevlucht te nemen tot nog meer krijgslisten dan wylon Romeo en Julia. Zaterdagavond hadden Gustaaf en Paulino elkaar een rendez-vous gegeven, maar hoo het aan te leg gen, om niet bespied te worden? Julia, dio zonder twijfel te veel ridderromans gelezen had, van een stuiver per deel, wisf niets beters te bedenken, om haar minnaar buiten het bereik van bespiedende blikken te houden, dan aan een venster, dat in een afgelegen straat uitzag, haar beddelakons vast te binden. Dezo lakens, aan elkaar bevestigd, moesten den jongen workmau tot geïmproviseerde ladders dienen. Gustaaf was reeds tot de tweede verdieping ge komen (de kamer was op de derde étage) toen Pauline meegetrokken werd door zijn gewicht en neerplofte op do straatsteenen, den armen Romed in haar vol meeslepende. Beiden werden zoer ernstig gekwetst. Men heeft hen naar het hospitaal moeten overbrengen. Eeno droevige ontknooping van zulk een schil derachtig begonnen idylle. De hoogste prijs in de loterij der stad Nizza, ten bedrage van 500,000 franc is een arme marskra mer, Péaicouche, ten deel gevallen. Do arme man verheugt zich echter weinig over zijn winst, hij heeft aan een journalist verzocht, in de krant te zetten, dat hij naar Amerika gaat, ten einde op die wijze aan do tallooze aanzoeken en brieven te ont komen, waarmede hij letterlijk overstroomd wordt. „De eene vraagt 10,000 francs," zegt do man, „an ders zal hy mij vermoordende anderen vragen ondersteuning op allerlei wyzeweer anderen ver langen mijne dochter, voor hun zonen en myn zoon voor hunne dochter, en mijn oudste kind is pas tien jaar! -t minder dan 550 brieven heb ik ontvangen en iedere dag brengt nienwen voorraad. Als ik aan al c':fl brieven govolg wilde govon, zou den mijn 500,000 franos niet toereikend zijn." De journalist gaf den ongelukkigen winner van den hoofdprijs den raad, geen der aankomende brie- veu meer te lezen maar ze allen te bewaren tot later tijd, wanneer hij meer lust en vrijen tijd zou heb ben, en ze kon lezeh zonder ze te beantwoorden. Tot toelichting van W reeds Aangekondigde, thans ingediende ontwerp om den vijfjarigen dienst van ds ingelijfden by de militie te land der lichting vsa 1883 en don vietjarigen dienst van de ingelijfden bij de zeemilitie der lichting van 1884 met een jaar te verlongen, ton ware de omstandigheden in middels raadzaam mochten doen oordeekm hun het ontslag vroeger te verleenen, wordt gezegd: By den algemeenen politieken toestand in Europa ia het, naar de meening der Regeering noodig, dat do liohtiug van 1883 der militie van de Landmacht en de lichting van 1884 der zeemilitie met 1 Mei niet wordt ontslagen, maar voorlorpig in dienst gehouden wordt. Te minder bezwaar zal tegen dezen maatregel rijzen, wanneer overwogen wordt, hoe wei nig last van den door de wet van 81 Mei 1887 (tStbt. 100) getroffen maatregel door de ingezetenen ondervonden is en hoe uiterst gering in aantal da bezwaren zijn geweest, van welke aan de Rogeering en aan do Btaten-Generaal is gebleken. Ook dit ontwerp bevat de bepaling, die beoogt de daarbij bedoelde militieplichtigen, root zoover zy vroeger niet ter zee gevaren hebben en zich indertyd niet voor de zeemilitie hebben aangemeld, niet langer to beletten ter buitenlandsche zeevaart te gaan. De kapitalisten mesten zich vet vah het zweet en van het bloed der arbeiders dat is het lied her innert het „Sociaal Weekblad" hetwelk door de sociaal-democraten op alle tonen den volke voorge zongen. Achten zij dat soms ook toepasselijk op degenen, die nu weder, door volteekening van een leening van 300,000, de Kon. fabriek van Werktuigen te Arasterdam hebben op de been geholpen In die fabriek zijn in de jaren 1872 tot 1887 werkloonen uitbetaald tot een bedrag van ruim tien millioen guldon. Maar hoe staat het -intusschen met de aandeelhouders P Geloof het vrg, dat ztf hun aarideeien voor luttele percenten van de som, die zij er op hebben gestort, volgaarne zullen afstaan aan wio zoo dwaas ware ze te koopen. Ook zij, die in 1883 en 1884 deolnamen ,in de toen gesloten hypothecaire leeningen, kunnen hun oblLgatiën niet meer van do hand zetten dan met een ^verlies van dertig ten honderd of moer, waardoor duidelyker dan door iets anders in het licht treedt, wat dege nen te* wachten staat, die thans bovengenoemde som hebben byeengebrooht. Maar in de circulaire, waarin op hunne medewerking een beroep werd gedaan, werd gewezen op de „ngvere, arbeidzame en flinke werklieden" wier belang by het voortbestaan der fabriek zoo benauwend nauw betrokken is, en de drie ton zyn gevonden. 't Is waar dat kapitaal-bezitters dikwerf slechts denkon aan hun eigen belang. Maar waar is het ge- toch óók, dat het somtyds door hen wordt tor zijde gosteld ten bate hunner medeburgers. Te Parys heeft het Zaterdag zwaar gesnoeuwd en op andere plaatsen in Frankryk niet minder. Vele treinen konden wegens de sneeuw niet verder komen, waardoor een niet gering ongerief werd verooorzoakt. De telephoon tusschen Parys en Havre weigerde dienst. In het oosten des land en op sommige doelen van den spoorweg tusschen Parys en de Mid- dollandsche zee had de sneeuw zich tot geweldige massa's opgehoopt. Uit Valence meldt men van. 18 dezer dat tal van werklieden bezig zijn om naar de slachtoffers van den sneeuwval op den Rousset-pas te zoeken. Een hevige sneeuwstorm belemmerde den arbeid zeer. Men had nog slechts het lijk rener dienstbode ge vonden. Een andore vrouw werd, geheel naakt, doch levend, onder een tunnel aangetroffen. Zy wist volstrekt niet wat er mot haar gebeurd was. Ook in Hongarije heeft de winter zieh krachtig geopenbaard. Daar is in het laatst der vorige week zooveel sneeuw gevallen, dat het spoorwegverkeer tusschen Budapest en do provinciën in verscheiden richtingen gestaakt moest #orden en van ket gebruik der overige wegen geen spraak kon zijn. Ook in Amerika is de winter bar. Do spoortrei nen zijn op vele plaatsen in Maine, New Hampshire Vermont en Massachusetts door de sneeuw versperd. In New-York wn9 het niet veel boter. Treinen waren door den storm vertraagd. De sneltrein van St. Louis op den Eriesspoorwog, en drie andere trei nen, waren eon myl van Middleton onder do sneeuw bergen bedolven. In Pennsylvanië heeft een zeer felle sneeuwstorm gewood. De wegen waren niet begaanbaar en spoorwegverkeer was opgehouden. Te Fulda en Minnesota zyn twee Hollanders, J. de Vries en D. Potsma, beide doodgevroren. Uit New-York, Halifax en andere plaatsen word gemeld, dat aan de scheepvaart veel schade werJ tewoeggebracht door storm, en dat vele vaartuigen door den ijsgang in groot gevaar waren. Onlangs kwam er een ernstig wrakstuk van oen otter voor. Terwijl een landbouwer met een geweer en zijn hond langs de oevers van een meer wan delde, sprong op eens een otter te voorschijn en viel den hond aan de man vuurde op hem en ver wondde den otter, die daarop begon te sissen. Nu kwam van dezelfde plek een andere otter aanzetten beiden vielen den hond aan en zooden hem gedood hebben, zoo de landbouwer hen niet, door met zyn geweer naar hen te slaan, had weggejaagd. Hij had een eenloopsgeweer en kon daarom geen schot meer doen. De otters waren het moer ingedreven. De aanval der otters vond zeer zeker zyn oorzaak daarin, dat ze jongen hadden. Op een anderen dag waudelde hij langs het meer, toen hy op eeus uit oen kroupelbosch een zeer grooten otter zag komen, die in het water sprong. De hond zette hem na, doch de otter, in plaats van te vluchten, draaide zich om on ging in een drei gende houding rechtop :n het water staan. Hy begreep dat er een hevig gevecht zoude volgen, toen op eens de otter dook en verdween; zoor zeker zoude dit ook gebeurd zijn, als de hond hem op het land had ontmoet. De landbouwer had oen geweer by zich, doch wilde niet schieten omdat hij te veel van dieren hield ei» geen voldoende reden vond oin deu otter te dooden. {Ned. Sport) Dat men uit gras eeno zeer goede soort van pa pier vervaardigt, is vrij algemeen bokend. Vooral moet het gras in verschen, pas afgemaaiden staat, en in pulp vorm overgebracht, eene zeer leoigbare, lange en taaio vézel opleveren. Daarbij komt, dat alle mogelijke variëteiten van het gras voor de ver vaardiging van papier kunnen gebezigd wordeu, als men er op lot dat de inzameling der grassen voér den bloeitijd plaats heeft. Wat echter niet zoo algemeen bekend is, is hoe veel papier een hectare grasland kau opleveren. Ken stuk grond van middelbare qualiteit kan jaarlijks en per vierk. meter ongevoer 3 tot 7 kilogr. vorsch gesneden gras opleveren, hetgeen per hectare 30 a 70 kilogr. bedraagt. Verdof levert een kilogr. het vierde tot zesdo gedeolto van zyn gewicht aange- droogd gras. Gemiddeld dus tienduizend kilogr. per hectare. Een kilogr. gedroogd gras geeft verder het derde of vierde van zijn gewicht aan fyn, ge bleekt en afgewerkt papier, waaruit volgt, dat een hectare grasland gemidd. 2000 kg. kan opleveren. Algemeen wordt weinig heil verwacht ren de, door Ruilend te Berlijn geopende, gedaebtenwisse- ling over de Bulgaarscho quaestie. Men ii het ér orer eens, dat dezo voorstellen in de eerate plasta de verdrijving van prins Ferdinand uit Bulgarije beoogen, maar men gelooft nergen», dat uc (Inbur ger alleen op een opeisehing des Sultans of der mogendheden zijn vorstendom sal verlsten. Ook wil noch Uuitsohland, noch Oostenrijk in deze san- gelegenheid iets doen, voordat de Russische regee ring een meer «annemeljjken caodidaat voor den Bulgaarechen troon heeft genoemd dan den prins vsn Mingrelie. Voorioopig is dus het roornitzioht op een minne lijke schikking betreffende Bulgarije nog niet zeer groot, maar alleen reeds het feit, dat de gedsohten- wisaeliug tusschen do drie keizerrijken is herrst, wordt door do Norddeultcht AUgcmtuu Ztilunq als een gunstig teeken beschouwd. Het officieuze blad wijst met ingenomenheid op dit rorschünsol en acht het reeds een verbetering vsu deu politieken tóe stand, hoe ook de vooruitzichten' der aanstaande onderhandelingen mogen zijn. Een donkere wolk pakt zich weer samen boren het '"hoofd van het Fransche ministerie. Nu betreft het deu post, welke op de begrooting is uitgetrok ken op den naam .geheime fondsen» en die dezer dagen, misschien reeds morgen, aan de orde zal komen. Sedert het keizerrijk bedraagt deze post olk jaar 2,000,000 francs, maar in dit jaar is de som door de hegrootingscommisie, in haar streven naar be zuiniging verminderd tot 800,000 francs. Do heer Savrion verzette zich te rergeeto tegen deze vermin dering. Do minister van binnenlnndsche zaken ver zekerde, dat de regeering geen subsidie meer zon verleenen aan dagbladen, maar met minder dan 1,800,001 francs kon de regeering het werkelijk niet doen. De commissie weigerdo echter meer dan 800,000 francs toe te staan, zoodst de Kamer nn moet beslissen. De zaak werd rijpelijk in den miniatorrnnd '■over wogen. De ministers beslóten niet toe te geven en desnoods de ksbinets-quaestio te stellen. In dit ge val behoefde do heer Tirard niet op den steun der rechterzijde te rekenen, want in de vergadering der commissie deed deze partij tzclfs het voorstel voor de geheime fondsen niot moer dan 600,000 francs beschikbaar te* stellen. De monarchisten on Bona* partisten zijn dus nog zuiniger dan de radicalen en beeloten bovendien het behoud van dit ministerie niet langer boven hun beginsel to stollen. Toch gelooven de opportunisten, dat de heer Tirard nog een meerderheid voor zijn 1,800,000 francs kan krijgen, indien hij inlichtingen geeft over het doel, waartoe deze niet rerantwoorde gelden worden be steed. In den Duitschen Rijksdag kwam gisteren bij de behandeling der begrooting de postljjn Vlissiegen Engeland ter sprake, waarbij de staatssecretaris Stephan 't gebeurt niet voel dat wij in Ucn vreemde geprezen worden opmerkte, de route over Vlissiu- geu van het begin af toegerust was met uitmuntende schepen. Deze lijn' had ook daarom veel voor, omdat het Nederlandsche bestuur zoo bereidwillig was ge weest toe te staan dat do Duitsche ambulante post wagens tot Vlissingen loopen en de Duitsche beamb ten de post daar in ontvangst nemen, en deze gedurende de gebeele rit door Nederland kunnen bewerken. De post naar Engeland geheel over Vlis singen tp. laten loopen, zooals werd gevraagd door een dóT afgevaardigden, achtte Stephan niet wenache- lijk; dó lijn Vlissingen wss meer bepaald bestemd voor hot Noorden van Daitaehland, Denemarkru en Zweden. De Hamburgsche reeder Woernsann verlangde, dat de post over Calais en Dovar zott worden ver- zooden, omdal hot zeetransport hier het kortst was. De heer Stephan zag hierin bezwaar, omdat de weg over Calais en Dover wel het kortste, maar niet de gemakkelijkste was en men in dat geval afhankelijk werd van de Fmnacbo besturen, welke wellicht niet zoo heel inschikkelijk zouden zijn. Te Berlijn maakt men zich ongerust over den toestand van den Kroonprins: men vreest, dat do bulletins, die betrekkelijk gunstig luiden, niet de geheele waarheid geven. Uit verschillende, vrij be- trouwbare berichten blijkt, dat zoo wel de krach ten als de gemoedsstemming van den lijder 0a de operatie reel geleden hebbenhet een staat mot het ander in nauw verband en werkt niet gunstig. Volgens gerucht zou er sprake zijn den Prihs in een salonwagon naar Berlijn te vervoeren, waar hjj chirurgisch beter kan behandeld worden dan te San Remo. De Keizer en de Keizerin hebben hun verlangen te kennen gegeven naar San Remo te gaan om hun zdon te zien, indien er geen uitzicht is op een niet al te lang - uitgestelden terugkeer naar Berlijn. De geneesheeron zouden, in de rer- onderatelling dat het geen kanker ia maar kraak- beenontsteking, een nienwe Operatie ororwegen, wel licht een geheele verwijdering van het zieke strot tenhoofd. Prof. Störck te Weenen moet zich o. tl daarroor verklaard hebben. Beslist is daarover nog nieta: de ziekte wordt, ook hfdion liet geen kanker ia, nu roor zeer ernstig gehouden. Bij de behandeling ran het adres van antwoord op de trooorede in het Engelsche Lagerhuis wees de heer Chaplin op den ongunetigen toestand van den landbouw. Do afgevaardigde erkende, dat ran beschermende rechten geen heil te verwachten is, maar toch zon hij de meening der regeering wel eens willen hooran. Do minister Manners antwoordde dat de handel weer levendiger hogint te worden, hetgeen voor den landbouw een gunstig vóortetekon is. De regeéring kan niet meer doen dan bijzondere zorg aart don landbouw besteden en zal daarom voorstellen een afzonderlijk ministerie voor landbouw in t» stellen. RECLAME Het beste middel. Amsterdam, WelEdelen Heer I Zijt hartelijk bedankt voor de mij toege zonden pillen en ik hoop als dat don goede God u er voor Zegenen mag, den weldaad u mij bewe zen, dan ik voorheen telkens de'pillen haalde bij den Heer Cleban, omrede ik in de verdienste was, m«ar als ik buiten betrekking bon, konde ik zulks niet meer doen. Als bet niet te veel van U Ed. gevergd is, dan zonde ik U E<1. wel eens willen vragen, u der goedheid zoude hebben, mij nog eens een Goufert te zenden, hopen do dan zulks ns deze keer, weer zelfs te kunnen betalen. Onderdanig Uw Dienetwillige Dionaar A. Verhoef, Haarlemmerstraat 7, Amsterdam. J Eoht te verkrijgen te Gouda bjj de firma J. 0. ZELDENRIJK en Co. De BURGEMEESTER van GOUDA Brengt ter algomeena kennis dat aanstaanden ZONDAG den 26» FEBRUARI 1888, des namiddags 12 uur, op het Raadhuis niet alleen voor minver mogenden maar voor ieder die zich daartoe aanmeldt, gelegenheid zal bestaan om zich geheel kosttloot reebtstreoks van bet kalf te doen inenten of berinenten Gonda, den 22 Februari 1888. De Burgemeester voornoemd, VAN BEBGEN IJZENDOORN. Qoadft, 23 Februari 1888. De aanvoer was heden belangrijk kleiner dan de vorige week, tengevolge van do opnieuw gestremde binnenvaart In de prijzen van sommige artikelen was meer le ren. Tarwe vast. Gerst 20 a SO cent hoogcr. Ka nariezaad vast, doch niet hoogor. Tarwe Zeeuwsche 7.20 a 7.(0. Mindere Zeeuwsche 6.80 6.20. Nieuwe Polder 6.40 a 6.60. Afwijkende 6.10 a 6.26. Boode 6.25 k 6.85. Angel 6.60 k 6.80. Kanad» 5.80 a 6.Zeeuwsche Rogge 5.40 5.60. Polder 4.50 a 4.60. Buitenlandsche por 70 KG. ƒ4.a 4.50. Wintergerst 4.80 a 5.Zomer 4.50 a 4.70. Chevaliergcrst 5.25 a 6.20. Haver per Heet. 2.75 a 3.50 en per 100 kilo 6.a 6.50. Hennep zaad Inlandsch f 7.25 a 7.75. Buitenlandsch 6.k 5.50. Erwten Kookerwten 8.25 k f 9.Inlandsche blauwe mesting 6.s 6.10. Buitenlandsche voererwten per 80 Kg. 5.60 a 5.80. Kanariezaad 8.50 a 9.Bruine boonen 10.50 a 11.Duivenboonen 6. a 6.25. Paardenboonen 5.70 k 5.90. Spelt: 2.40 a 2.60. Maïs per 100 kiloBonte Ameri- kaansche 6.75 a 6.90. Odeaaa 6.80 a 6.90 Cinqnantine 7.50 a 7.75. De veemarkt zonder aanvoer, vette varkens 19 a 21 ct., varkens voor Londen 16'/, a 17'/s ct.; magere varkens en biggen traag, biggen 0.70 a 1.per week, schapen traag, nuchtere kalve ren f 6.a 10.per stuk. Kaas aangevoerd 7 partijen handel rlug, eerste qnaliteit 24.a 26. Goeboter 1.65 k 1.70. Weiboter f 1.45 a 1.55. GEBOREN: 20 Fvbr. blarïua Anthooiii, Gijabertoi, ooderi L. Binnendijk en N. Sibben. II. Pinter, nndera A. Snoeq en P. Hcjjmsas. OVERLEDEN 21 Febr. J. Verborg, 4 Si. GEHUWD H Febr. J. C. ven der Leedee en N. Lengo- rnnr. J. G Kromme en S. de Jong. I. Pootema en N. C. de Jong. D. de Jong eo A. P. Hnijemen. Bevallen van een Jongen, M. L. DIESTELHÖRST, geb. Dibstilhobut. Gouda, 22 Febr. 1888. Voorspoedig bevallen van eene welge schapen Dochter, C. H. BREUKEL— - Qtmv. Alfen a/d Rijn, 22 Febr. 1888 op DINSDAG 13 MAART 1888, des morgens te 9 nren, aan het Lokaal wgk E. No. 255, aan de Peperstraat te Gouda, van eenen goed onderhonden Nadere inlichtingen geeft Notaris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER te Gouda. op WOENSDAG 21 MAART 1888, des mor gens te elf aren, in de Herberg van K. HOOGEN BOEZEM, op het Slnipwgksche dorp, van Een WOONHUIS en ERF en alles staande en liggende in de polders Nieuwe Broek, Langroggenbroek en Gravekoop te (afdeeling Sluipwijk) Nadere inlichtingen geeft Notaris G. C. FOR TUIJN DROOGLEEVER te Gouda.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2