GOEDKOOP WINTEKGOED. Buïtenlandsch Overzicht. KEMMSGEVMG. KENNISGEVING. ADVERTENTIÉN. A. v. OS Az. KleiwegE. 73 en 7!K Afloop vau Openbare Verkoopingen van Onroerende Goederen. Herijk van Maten en Gewichten. Wordende belanghebbenden voorts herinnerd: Burgerlijke Stand. orgel was. ï>e tweede advocaat wilde hetzelfde doen, maar het instrument van dien getabberden orgel draaier wilde geen geluid geven, betgeen den rechter aanleiding gaf tot de opmerkiug, dat de rechtsge leerde een slecht musicus was. Een wetsontwerp, door de heeren Malcolm en Finlay by het Britsche Parlement ingediend,ver biedt geheel erf al het visachen by daglicht en op Zondagen. Geene netten mogen volgens dat ontwerp uitgezet of ingehaald worden tusschen een uur na zonsopgang en een uur voor zonsondorgang op ge wone dagen, en tusschen een uur na zonsopgang op Zaterdagmorgen en een uur vóór zonsondergang op Ma&nsdagavond. 4 Aan het mail-overzicht van den Jambode onilee- nen wij het volgende-. Het request der drie-en-der- tig oud-Indische ambtenaren en officieren in de zaak van de heeren I)e Sturier en Sol wordt hier ver schillend beoordeeld, sommigen vinden het Hink en eene gepaste uiting van verontwaardiging over ge pleegd onreeht uit den mond van lieden, die Indie en Indische toestanden zoo goed kennen, en dus juist kunnen weten of de verwijdering der bedoelde heeren al dan niet noodzakelijk was en is. Anderen echter meenen, dat gepensioneerde Indische officieren en ambtenaren hunne belangstelling in do kolonie en hunne nog onverzwakte werkzaamheid op andere wy^e behooren te toonen, dan door zich in massa als rechters op te werpen óver bestuurshandelingen van den Gouverneur-Generaal en daarover hun be klag te doen bij de Tweede Kamer, als maakten hunne vroegere betrekkingen en hun staat van rust hen buiten kijf tot bevoegde beoordeelaars. Men vindt fculk een gedrag onbehoorlijk en zelfs is hier, waar men de personen kent en zich door al die hooge titels goen zand in de oogen laat strooien, de opmerking gemaakt dat geen dier drie-en-dertig oppositie zou hebben gevoerd, toen zij nog in dienst waren, ja dat zij tot de uitzetting zouden hebben meegewerkt, indien zij door hun ambt daarin stem hadden gehad. Volgens het oordeel van deskundigen veroorzaakt het misbruik van thee hoofdpijn en slapeloosheid, beneemt dep eetlust, werkt nadeelig op de spijsver tering en geeft somtijds aanleiding tot duizeligheid. Lijders aan een of meer dezer kwalen zoeken dan dikwyls hun heil in een kop thee en ondervinden natuurlijk de tegenovergestelde uitwerking. Hier zij echter vermeld, dat die nadeelige invloed voornamo- lyk ontstaat, wanneer raeu de thee te stork aftrekt er alles uit wil halen wat er in zitniet alleen do tbe'eïne en de vluchtige oliën, maar ook »1 de looi stof. Het ideaal van theedrinken vindt men bij de gegoede Chineezen deze gieten, even voor het ge bruik, kokend water op de bladen de armen in China houden daarentegen den geheelen dag hunne thee warm, en drinken die bij tusscbenpoozen. Waarschijnlijk moet de slechte spijsvérteering waaraan deze menschen zoo dikwijls lijden, worden toege schreven aan het voortdurend gebruik van het samen trekkend afkooksel. Men heeft de kwalen die het gevolg zijn van onmatig thee drinken, in een afzonder lijke ziekte gegroepeerd, en daaraan den naam gege ven van theeisme. Het voornaamste geneesmiddel daartegen is het thee drinken na te laten. Evenals het eenigq geneesmiddel tegen dronken schap onthouding is. (Maandbl. t. verv. v. Levensm.) In sommige streken van Duitschland bestaat' nog de gewoonte om op aschdag, of op den voor- afgaanden vastenavond-Dinsdag den vastenavond te begraven. ly Boheine pleegt mén hier en daar een groote opgestopte pop,die oen man moet voorstellen en Bachus wordt genormd, op een baar rond te dragen engten laatste in 't water te werpen, of in sneeuw te begraven. Elder»' wordt oen oude bas, dien men van zgxi snaren heeft ontdaan, met een wit laken overtrokken en dan door 't geheelo dorp grafwaarts geleid. Een gaat met een aan een staak gebonden bran dende lantaarn vooraan de "Speellui blazen een treurraarseh on mannen en vrouwen bootsen door gejammer en gehuil hunne droefheid na over den dood van den vroolijken vastenavond wien zij de laatste eer bewijzen. Bij do dorpsschool wordt dan het lijk 'in de sneeuw of in de aarde begraven. Ook in den omtrek van Scbluckenau, waar op Dinsdag-vastenavond de zoogenaamde «wilde" ge jaagd en ter dood gebracht wordt, kleedt men eon 9troopop aan, zoodat by op een wilde gelijkt, en draagt die onder geleide van 6en groote menigte volks, op een draagbaar naar een vijverdaar houdt de scherprechter een aanspraak en werpt dan den wilde in 't water. Deze wilde, dat wil zeggen een man als zoodanig verkleed, wordt den dag te voren dóór een grooten volkshoop, met en zonder I maskers^ ,dopr de.straten vervolgd^totdat hij agn een steegje komt, dat dooreen touw is afgesloten. Daar struikelt bij over het touw, wordt door zijn vervolgers ingehaald en gevangen genomen. De scherprechter komt er bij gtloopeu, doorsteekt met zijn zwaard de blaas, die den wilde aan het lijf gebonden en met blood is gevuld en de wiJde sterft, terwijl een stroom van bloed de aarde rood kleurt. Daarna wordt hjj op eèn slede of draagbaar golegd en weggedragen. Vroeger werden zelfs levende mensohen, die den Vastocavond-gok of beer voorstelden, onder stroo begi*ven of in het water geworpen. In den Harz, vooral te Osterode, wordt nog altoos een der gasten in een baktrog gelegd en onder treurgezang naar eene plaats gebracht, whar een gat gegraven ié. In dit gat wordt een glas met brandewyu geplaatst, en daarbij houdt een der aanwezigen eene rede, waarvan hot hoofdonderwerp is, dat men niet kan weten, of ook deze of gene 't volgend jaar weder den Vastenavond mede kan opgraven, en of niet alsdan menigeen, evenzoo in de koele aarde rust, als thans de Vastenavond Dan gaan de aanwezigen mede terug naar het dorpsplein en rooken uit lange aarden pijpen, zooals deze bij begrafenissen worden uitgereikt. In den morgen van den volgenden vastenavond wordt het glas met brandewijn opgegraven, die rdan wordt opgedionken en wel tienmaal beter dan een andere borrel smaakt Ook in Westfalen werd een strooman onder gejuich en geschreeuw in het water geworpen, en te Bichterschwyl aan hat meer van Zurich plegen op den laatsten feestdag, gemaskerden een strooman naar eene weide te dragen, waar bij aan een hoogen staak bevestigd en mot flambouwen in brand werd gestoken. Dan wordt de asch in een gat geworpen etf zoo de oude vastenavond begraven. Al deze zinnebeeldige vertooningen zijn kennelijk nog overblijfselen van het overoude lentefeest, waar mede het vertrek van den winter, die even als de vastenavond in 't water geworpen of begraven werd en de koipst van den zomer door 't volk werd gevierd. In sommige streken zijn dezo, in woorwil van haar heidonschen oorsprong, ook na de invoe ring van het Christendom, onverzwakt in stand geblevendaarentegen in andere tot de vasten avondkluchten overgegaan. V' (Zondagsblad) Een Russisch tweegevechtUit Jassy bericht men het volgende duel, karakteristiek voor Russische toestanden. In de hooftUtad van Bessarabië, Kiacho- new, is de twist tussdhen twee hoogplaatste per- sonon het onderwerp Van den dag. Daar it een adellijke club, waarin vóór eenigen tijd „oneenigheid ontstond tusschen een zekeren heer Pavel Uzakow en een Kaukasisch prins, Temariasi. De oorzaak van den stryd, die dodr een duel zou moeten wor-i den beslecht, is onbekend. Hoe het zij, de beide tegenstanders, begeleid door hunne sekondanten, be gaven zich naar de aangewezen plaats, maar nadat zy eenige kogels hadden gewisseld, gingen zy on- verrieh terzake uiteen. Den daaropvolgenden dag troffen de twee vijanden elkander weer in de club aan. De twist begon op nieuw, en ontaardde ten laatste in een echt nationaal vuistgevecht, dat de Rus in zijn volkstaal kulatschuy-boi noemt. Bij*'dit gevecht dolf de Kaukasische prins bepaald het ón- derspit, en werd dóór .zijn sterkere tegenpartij duchtig toegetakeld. Hierdoor ontstak echter onze prins in echt Aziatische drift, yiel weer woedend op zijn tegenparty aan, pakte met zijn sterke tan den diens onderlip en beet die letteilijlt geheel van zijn mond af. Dit was het eindo van het duel. De geheel en al onkenbaar gemaakte Uzakow ligt gewond te huis, en zijn onderlip bevindt zich in yerzetorde bewaring bij den strafrechter. De Kau kasische held daarentegen loopt even vrij als vroeger door de stad. Wat de weelde in lijfgoed by sommige Ieren be treft, schijnen zij met de beiden bêroemde Polen, die in Heines lied voorkomen, vrij wel te lcoukur- reeren. Ten minste schijnt ous dit uit het volgende bericht#toe, dat men in het «Naw-Yorker Handels blad" leest. In de vergadering van ons wetgevend lichaam is voqr korten tijd door Timothy D. Sul livan, lid voor een distrikt in do' stad New-York, dat uitsluitend door Ieren en Chinezen bewoond wordt, een wetsvoorstel gedaan waarbij bepaald wordt, d|t de Chineesche bleekers in 't vervolg hunne waschlijsten in 't Kngelsoh geschreven moesten hebben. Om aan te toonen hoe noodzakelijk het was, voerde de heer Sullivan het volgende aan: Velen varï zijne kiezers bezaten slechts twee hera den, waarvan het eene bijnrf zonder uitzondering steeds in eene Chineosche bleekerij te vindon was. Dit hemd kon de eigenaar alleen dan terug krij gen, op vertoon van een papiertje, bede.kt met Chineosche ^ieroglyphen en dat hom door den eige naar der bleekerij zelfs "gegeven was. Waar de Ieren van het bewuste district geen Chineetcb vejr-i stonden, eindigden de misverstanden nitr^iariei- diug van het zoo even verhaalde, steeds daarmee, dat de Chinees in 't hospitaal en de Ier, de eige naar ?an het hemd, op het politiebureau gebracht werd" De wet is tot groot leedwezen van alle befcitters van twee hemden en tot groot genoegen van hunne gestaarte medeburgers verworpen. Ofschoon men nog verre van de Par^sohe wereld tentoonstelling in 1889 verwijderd is, heeft deze toch reeds tot eenen twist aanleiding gegeven, die oor zaak was, dat de kunstenaarswereld in 4teee par tijen verdeeld werd. In de geheele werold is het gebruikelijk, dat de leden van de jury geen prijs mogen toekennen aan stukken, dié zijzelf inzonden, en slechts Frankryk maakte hierop eene uitzonde ring bij internationale tentoonstellingen. Zoolang de leden der jury bescheiden waren, verzette niemand zich daartegen en eerst in 1878 kwam bet tot eene uitbarsting, toen de drie hoogste prijzen, die de Staat uitreikte, zonder uitzondering werden toegekend aan de leden der jury. In de kunstenaarswereld was men verontwaardigd over deze zelf-tevredenheid der jury, de pers nam do zaak ter harte en 't gevolg was dat de regeering, zoolang uo tentoonstelling onder haar toezicht stond, in het reglement eene bepaling opnam, ten gevolge waarvan alle leden der jury niet voor pryzen in aanmerking zouden komen. Sedert is de leiding van den Salon in handen van een partikuliere kunstenaarsvereniging over gegaan en nu zal bij de wereldtentoonstelling in 1889 voor 't eerst sinds 1878 de Staat de jury benoemen. Deze jury kwtym eenige dagen geleden bijeen om haar reglement vasttestellen, en nam het artikel, waarbij juryleden van de bekroning waren uitgesloten, weer op, echter niet zonder tegen spraak. De schilder Bouguereau, die tot de jury behoort, kwam met Meissonnier en Robert-Fieury heftig er tegen op en verlangde van den minister van onderwys, dat hij het genomen besluit wyzigen zou; van andere zijde wordt den minister dringend verzocht, dat hij het besluit zal handhaven, 't geen ook gebeuren zal, want de pers en de publieke opinie zijn tegen Bouguefa's eiéch. Nog is^r besloten dat geen kunstenaar meer dan 10 Stukken mag inzenden, eene bepaling die, daar de grootte der schilderijen toe- en de bescheidenheid der schilders afneemt* niet onnoodig schijnt te zijn, daar in 1872 één schilder de ruimte van 18 schilderijen voor zich in beslag nam. Een Eittelschman/Jarrow Baldock geheeten, beeft zoo nauwkeurig mogelijk uitgerekend, waaruit een meusdh, van,' gemiddeld 154 Eng ponden (pi. m. 70 ,KG.) bestaat. Ziehier de opgaver daarvan Zuurstof Ill Eng. ponden, Koolstof21 Waterstof 14 Stikstof39/i« Kalk2 Phosphorus 1 l8/w verder chloor, zwavel, flaorium in ongeveer gelijke deolen (pi. m. 2 Eng. ons) en potasch, ijzer, magnesia en kiezel in zeer geringe hoevolheden (to zamen pl. ra. Eng. pond). (Maandbl. t. d. Verv. v. Levensm.) Een merkwaardig verschijnsel op het gebied der 'electriciteit wordt medegedeeld (foor de «Lumière Electrique", volgens een bericht van Dr. Defontaine. Deze arts heelt in de werkplaatsen van Creusot ver schijnselen waargenomen, die alleen met een zonne steek kunnen worden vergeleken, en die een gevolg zijn van het sterke eiectrische licht. Men deed proeven mei het verhitten van *netalen. Tot dit doel maakte, men de. uiteinden van metalen stukken wit gloeiend, zouder de rest te verhitten, on dit geschiedde -door middel van een Volta'scKen boog van enorme kracht 50 paardenkrachten alleen waren noodig om deze lichtsterkte to ontwikkelen. Do intensiteit van het licht bedroeg ongeveer tien duizend carcels. Wanneer het metaal slechts aan den rand van deze machtige elektrieke ontlading ge bracht is, wordi het reeds vloeibaar, maar daarbuiten bespourt men bijna in 't geheel geen warmte. Kor-' ten tijd na het begin van de proeven begonnen de werklieden op hun huid de uitwerking van het sterke licht te gevoelen. Ofschoon zij wel 5 a 10 meter van den lichthaard verwijderd waren, op een afstand waarop men van stralende warmte genn invloed meer ondervindt, hadden zij een gevoel als van verbranding. Een hunner vergeleek het met een zonnasteëk op zyn arm, dien hij vroeger eons gehad had. Hoewel het licht niet onophoudelyk maar met tusschonpoozen werkte, wa^eu de arbeiders aan hun hals, aan hun gelaat, aan alle lichaamsdeelen die niet door hun kleoding bedekt waren, zeer gevoelig en hadden eene kleur gekregen als rood brons, hunne oogen t schoon beschut door dikke brillen, die niet een - gww.n u«t, - geheol gezichtsvermogen eenige minuten lang als vernietigd was, alsof zy zich ia het stikdonker be- vonden,' èn du»rn4 aamta. lid voorwerpen minstens eeu uur lang een aaffraan-kleur voor hun oojjen aan. .Minstens 48 uur lang wa» Öa» ook d» verbindings- huid ontstoken, en hadden zij een gevoel alsof zij zand onder do oogleden hadden. Dezelfde begelei dende verschijnselen, die een zonnesteek aanbiedt, namelijk hoofdpijn, slapeloosheid, koorts, en daarep huidverveUiug tot den vijfde» dag toe, werden oolc hier waargenomen. De lieden zelf garen aan hnn ziekte den naam van «elektrieken zonnesteek". Lord Salisbury heeft in het RngeLehe Hooger- huia zijne meaning gezegd over de Bulgaarscbe quaestie. Volgens hot traciaat van Berlijn moot de benoe ming van een Bulgaarschen vorst door alle ondor- teekenaars worden bekrachtigd, maar dezo eenstem migheid is moeilijk te verkrijgen, vooral in dit ge val, nu de meeningen zoo uiteenloopen. Van een conferentie verwachtte de Ëngelache minister geen heil, tenzij de mogendheden, het vooraf eena kannen worden over de hoofdzaken. Lord Salisbury bc- sohouwde echter de Bulgaarscbe quaestie niet als van dien aard, dat daarin onmiddellijk gevaar dreigt en verklaarde met prina Bismarck, dat het een schande zou zijn voor T.uropa, indien men om zhlk een onbeduidende zaak al. Bulgarije oorlog ging voeren. Eveneens geeft de Norddeutsche Allpemeine Zeitung weer een officieuze beschouwing over de zaak. Een der bladen beweert zelfs, dat deze door prins Bis marck gedicteerd is, en wol op grond, «dat er zoo vele vreemde woorden in voorkomen." In allen gevalle echter ie het artikel afkomstig uit het ministerie van buitenlandsche zaken. De Norddeuteehe wijst op de onjuistheid der meening, als zou de Forto Kuslands voorstellen be treffende Bulgarije niet kunnen aannemen, indien deze niet eerst door alle mogendheden zijn bekrach tigd. Alleen krachtons zjju rechten ajs leenheer kan de Sultan de troonsbeklimming vap prins Ferdinand van Coburg voor onwettig verklaren en zelfs kan de Sultan zieh er niet aan onttrekken den wettigen toeetand te herstellen, indien een der mogendheden, en vooral Rusland, dit hem verzoekt. Indien de Russisohe regeering te Keuatantinopel een dergoljjk verzoek doet, dan zai de Duitscbo regeering dit tensterkste ondersteunen; «want Duitsch land zegt de Korddeutsche uitdrukkelijk houdt zich aan don staat van zaken, gelijk die wordt vast gesteld door het tractaat van Berlijn, zonder te letten op de overtredingen van dit tractaat, waaraan de Bulgaren zich in 1885 hebben schuldig gemaakt." Deze mededeeling der Nordd. Zeitung wordt be schouwd als een goede raad, dien prins Biamarcka der Russische regeering geeft betreffende den weg, dien de Russische staatkunde moet inslaan. De vraag ia echter, af de Sultan ziel, ielfs door Duitsch land en Rusland, zal laten bewegen den prins van Coburg uit Bulgarije te verdrijven. Een protest tegen de regeering van den prins kan de Porte lioht uitvaardigen, maar daardoor alleen zal de «Cobnr-r ger" zijn vorstendom niet ontruimen. De zwakheid van het Fnuische Ministerie Tirnrd blijkt zeer daideljjk, wanneer men de pas behaalde overwinning gaat ontlede». De gebeièf uitgaven werden aangenomen met 248 tegen 2fOT stemmen; bjjna de helft der Kamer stemde dus tegen. Daarbij moet men weten, dat do rechterzijde op een vooraf gehouden vergadering had besloten de gebaime uit gaven toe .te. «taan r van de 76 leden dier partij verklaarden echter 26 aan do stemming geen deel te zullen nemen. Ook van de radioalen heeft een doel geweigord te stemmen. Er zijn echter periodon in het constitutionoele stolsel, dat men 't met het beginsel zoo nauw niet moet nemen en met den schijn zioh tevreden stellen. Volgens eehige Italiaansehe bladen vermeerdert de kans, dat nog voor 1 Maart een handelsverdrag tusschen Italië en Frankrijk tot stand komt. De Fransche regeering verlangt handhaving dor voor rechten, welke zijn toegestaan bij het tractaat van 1881, benevens eenige nlenwe condessies voor wijn en eenige andere artikelen. De Italiaansehe minister raad heeft nog geen bestuit genomen, maar ver moedelijk zullen Frankrjjks eischen worden inge willigd. De berichten van den Duitsohen Kroonprins blij ven gunstig. De Prins verscheen in uniform op het balcon van de .villa om het manouvreeren van de Engelscho vloot te zien, die Zaterdag voor San Remo ankorde. Do Kroonprinses bracht met haar dochters een bezoek aau het Engelsche admiraalschip. Daar het hoesten van den Kroonprins aanhoudt, zal prof. Kussmaul van Straatsburg in consult komen. Men moet daaruit afleiden, dat er vrees bestaat dat de long 'As aartgedaan. Hét wfdlil fff de Fransche bladen, dat de prof. Kusmaul verklaard heeft duf er geen longaandoening is, maar de algemeens toestand niet bevredigend is, «ai wel voorbarig zijn. De Prins van Wales ja naar Cannes teruggekeerd. ili in RECLAME De ziekte voorkomen is ze genepen. indien dees spreekwoord, dat met geen goud. te betalen is, altijd in het geheugen van ieder was zonde het niet noodig zijn van het zich te btoh to herinneren. De huishoudster moet niet nalatoaals zij hare mark doet, of er voor het gebruik van het huis geen mineraal pastillen van Soden noodig ^jn. Want voor <len hoest, de zinking der maag, de sljjmen, de verstopping en voor alle de ziekten# die zoo dikwijls in de kring der familie voorkomt, doze huishoudelijke jniddel is snel en zeker, voor dat de ziekte verergert is. Zij kosten maar 60 cents jio doos in alle apotheken. VEILING 27 FEBRUARI. Woonhuis, Crabethotraat, Q, 233 2720.kVB. G. J. van Deutekom. Winkelhuis, als voren, Q 231 2850.k'. l', M. Roosendaal. Idem, Naajoietraat UM f 1610— k'. A. van der SUrA - Huis, Boomgaardstraat, R R 147 475.j-i'. i. Binee. Twee Huizen, Keesfaassensrolwagonsteeg, F 34 en 34a 240.k'. J. van Ham. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, Gelet op het Besluit van Heeren Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland van 12 December 1887 No. "7i (Pror. Blad No. 64) brengen ter ken nis der Ingezetenen dezer Gemeente, dat de HERUK der Maten eu Gewichten dit jaar zal plaats hebben van 12 MAART tot 11 APRIL (MAANDAG den 2n APRIL uitgesloten) op alle werkdagen, van dee voormiddags 9 lot dea namiddags 3 uur in het daartoe ingericht lokaal aan den Groe- neweg (naast de Jiorste Openbare Burgerschoel voor Jongens); dat de letter Y in den gewonen drukvorm, tehuin gesteld, beatemd ia tot goodkeuringsmerk van Maten en Gewichten, .zoowel bij den nieuwen UK ale den HERIJK dat voor de verdeeling der werkzaamheden, tot bevordering van den geregeïden gang van den Herijk, naar volgorde der wijken aan de huizen der IJkplich- tigen briefjes .zullen worden bezorgd houdende opgaaf van den dag en het uur, waarop zjj hunne Maten en Gewichten tot het ondergaan van den Herijk zullen kunnen aanbieden, terwijl zij, die onvoorziens zoodanig briaCe niet moqhten ontvangen, zich tot het betomen daarvan op de boven aangewezen dagen en uren voor den Herijk in deze Gemeente Ban het bovengenoemd JUklokaal kunnon vervoegen dat zij verpiichj zijn hunne Maten en Gewiohten behoorlijk 8CHOQN en volkomen DROOG tot het (ondergaan van den Herijk aan te Weden dat ca 1 October a. s. het gebruiken of voor- handon hebben van Maten en Gewiohten, niet voor zien van de verqisohte stempelmerken verboden en strafbaar ie dat zij, die van deze gelegenheid, voor den Herijk in deze Gemeente geen gebruik gemaakt hebben, alsnog tot 1 October a. s. hunne Maten en Gewioh ten tot het oudergaan van den Herijk kunnen aan bieden aan het IJkkantoor te Rotterdam op Dinsdag en Vrjjdag van elke week, van dee voormiddag 10 tot des middags 12 uren en des namiddags van 1 tot 3 uren d;gt de onderdeelen van pet Gram uitsluitend aan het IJkkantoor to Rotterdam geverifieerd worden. Dientengevolge wordt ieder, dien zulks mocht aangaan, aangemaand, zioh bovenstaande gelegenheid voor (len Herijk ten nutte te maken, ten einde te voorkomen de onaangename gevolgen die bij verzuim daarvan voor hem zqpden ontstaan. Gouda, den 22 Februari 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secrotaris, BROUWER. De Voorzitter vau don Raad der Gemeente Gouda I)rengt ter openbare kennis: dat aan de Kiezers in deze Gemeente zijn toege zonden de Oproepingsbrieven en Stembiljetten tot het benoemen van eeu lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en dat wanneer eenig Kiezer zijn stembriefje verloren heeft of er geen mocht hebben ontvangen, hij zich tot bekoming daarvan ter Plaatielijke Secretarie zal kunnen vervoegen. dat de inlevering der Stembriefjes zal aanvangen op den 6 Maart aanstaande, dea morgeus ten negen en eindigen des namiddags ten vier ure; dat het Stembriefje schriftelijk ingevuld, door den Kiezer ia persoon in de Stembus moet gestoken worden dat geen ander Stembriefje dan dat, hetwelk van het zegel der Gemeente voorzien is, mag worden gebruikt dat de in bet Briefje in te mllen persoon, dui- delyk met naam en voornaam moet worden aange wezen; dat het Briefje niet onderteekend mag zijn en geene andere briefjes omvatten of daaraan opzettelijk zijn vastgehecht. Gouda, den 28 Februari 1888. De Voorzitter voornoemd, VAN BERGEN LFZENDOORN. GEBOREN: 25 Febr. Claudius, ouders C. Vrftehot eo J.de Raat. èbtabam Johannes, oudera J. S. Sa» tn J. C. Koeman». 38. Hendrikus Wilhelmoa, oudera W. H. Kna pen en J. H. Slaghuia. Maria, ouders J. van Eijk en E. Verwaal. Heudriko» Franciaco», oudera E. Hey eo J. vau Harten. .^aria Christina Aotooia, oudera A. H. Pikhooff en I. M. Kilian. 27. Johaona Catharina, oudera C. J. vau Leeuwen en M. Polet. Geertraij Petrouella, ocders H. Agteo en G. P. de Broyn. - Gijibertha Francina, ouders Schink eu C. D. van Vliet. OVERLEDEN22 Febr. J. M. Coppelaar», 3 m. M. Hofitede, 5 m. J. de Haan, 4 m. 35. W. F. En- daaborg, 59 j. 28. L. Nabbeo, 80 j. A. G. vao Vliet, 12 w. J. de Grufl, 8 m. Heden overleed in den ouderdom van ruim 59 jaren onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behawd- en Grootvader de Heer W. F. ENDENBURG. - Uit aller naam, Wed'. W. F. ENDENBURG— Gouda25 Februari 1888. Zsndhk. Algemeene kenniegeving. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bjj bet overlgden van mjjne Echt- genoote, betuig ik, ook namens mijne Kinde ren en BehuwdJandaren, mjjn oprechten, dank. A. M. SCHOUTEN, Sr. Oudeteatfr, 27 Febr. 1888. Voor de vele bewgzen van belangstel ling ondervonden bjj 't dubbele verlies door mg geleden [van mijnen geliefden Echtgenoot ea mjjnen waarden Broeder, betqigt de onderge- teekende haren innigen dank. Wed. C. SPRUIJT STOLE— - Moordt,echt, 27 Februari 1888. Smitb. De ondergeteekenden betuigen hunnen welgemeenden dank voor de vele bewgzen van deelneming, ondervonden bjj 't overigden van hunnen Broeder en Behnvrdbroeder. P. van 't HOFF STOLE. M. F. van 'tHOFF STOLK- SCHALIJ. M. A. G. STOLE. F. STOLE—van Sohaik, Ouderkerk a/d- IJeel, 1 Feb 188g Utrecht, De ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hunnen harteljjken dank aan den WelEd. Heer M. SPROIJT, voor de met goed gevolg verrichtte genezing van het been van onzen Zoon LEENDERT. L. van EIJK en Echtgknoote.

Goudsche Courant | 1888 | | pagina 2